Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
plus nějakou fotku akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:26 R Muž romant [27981] Re: Michala
Ona bude loudit i když bude nacpaná k prasknutí, tím se nedej zmást. ;-) Krm jednou denně jenom tolik co za 20 vteřin skonzumuje, nekrm každý den, ale obden, alespoň teď v začátku, tak po dobu 14 dní a po tuto dobu měň intenzivně tu vodu a když bude třeba, tak se ptej. Zamysli se taktéž nad registrací a zřízením prezentace, kde je dobrý uvést co nejvíce informací o akváriu, aby při případným dotazu měl ten kdo poradit chce a umí snadnější pozici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:15 Michala
No budu se snažit. To že je to prasátko jsem zjistila, když jsem se ráno mrkla na vodu. ano Já už tedy prozkoumala zdejší diskuze, tak snad něco nezmastím. Zatím se tedy učím nepřekrmovat, se mi zdá že má pořád hlad ale asi jen loudí že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:08 R Muž romant [27981] Re: Michala
Neopomínej zvláště teď v začátku velmi častý výměny vody, jsou to dost prasátka a jejich výkaly velmi rychle kazí vodu a teď když ještě není ustavena nitrifikace budou ty výměny vody zásadní pro zdárný vývoj akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:53 Michala – :)
Akvárko koupeno, sestaveno a rybka si už hoví. Jen mi je líto že je tam tak sama, akvárko má nakonec litrů 80 :-O Děkuji všem za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2012 18:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michala
sežeň si do toho akvárka pořádný filtr. Třeba tohle www.sklorex-akvarium.cz/… www.sklorex-akvarium.cz/…-/
Jestli si objednala nějaký set, tak tam velmi pravděpodobně ten filtr nebude dostačující
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:53 Michala – :)
Tak snad do čtyř dnů by mělo dorazit akvárko(60l). Do té doby budeme bojovat. :)
Děkuji za rady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:41 R Muž romant [27981] Re: Michala
Dej tu rybku normálka do belíku a hoď jí tam vzduchování a když nebudeš moc krmit, pravidelně stahovat bordel ze dna a častěji než často měnit vodu, tak Ti tam těch 30 dní v pohodě přežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:31 Michala – :(
Ano, hloupost to byla, bohužel. Nicméně stalo se. Jak jsem zde vyčetla, pro závojnatku by mělo stačit 30-35 litrů vody. Já před chvilkou objednávala 60 litrové. :) Chybu uznávám, ale nikdo jiný než-li já za mou chybu platit nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 17:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michala
Michala napsal: Prodavačka si vyslechla rozzureny Já ji říkala že tomuhle nerozumím, mám to jako překvapení pro partnera, který už rybky měl, řekla jsem jaké mám akvárko, že je pro bettu, a že chci teda bettu nebo jinou které nevadí samota a malý prostor. To že mě takto okecá, bych tedy nečekla sad Měla jsem se alespoń mrknout na web na okruh vhodných rybek, ale teda čekala jsem že mi v akvaristice poradí někdo zkušenější. Hned jak dorazí muž si posypu hlavu popelem a budeme to řešit. Lavor teda doma nemáme, ale hned zítra bych se alespoň mrkla po tom 20 l akvárku. No a co ten filtr? Mám ho vzít také? Jinak Vám tedy všem děkuji za rady :)
Tisíckrát (a možná víckrát!) opakované - nedělejte překvapení nikomu živým tvorem! Dohodněte se s ním, že jej zaplatíte a nechte jej si vybrat samotného, když tomu zjevně rozumí! Heslo hodné zafasování do zlata, neustále ignorované!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 17:27 Michala – :(
Prodavačka si vyslechla rozzureny Já ji říkala že tomuhle nerozumím, mám to jako překvapení pro partnera, který už rybky měl, řekla jsem jaké mám akvárko, že je pro bettu, a že chci teda bettu nebo jinou které nevadí samota a malý prostor. To že mě takto okecá, bych tedy nečekla sad Měla jsem se alespoń mrknout na web na okruh vhodných rybek, ale teda čekala jsem že mi v akvaristice poradí někdo zkušenější. Hned jak dorazí muž si posypu hlavu popelem a budeme to řešit. Lavor teda doma nemáme, ale hned zítra bych se alespoň mrkla po tom 20 l akvárku. No a co ten filtr? Mám ho vzít také? Jinak Vám tedy všem děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 17:12 Žena Linduš [166] Re: Michala
asi by byl lepší nějaký lavor, nebo plast.box. určitě krmit jen maličko a měnit vodu, jak píše katterinečka. já bych to asi dočasně řešila aspoň nějakou 20l nádržkou. vejde se všude, ani cenově kapsu neztrhá...ona se i občas hodí třeba jako karanténa, nebo se zužitkuje jinak ;-)
provačka by si vyslechla tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:37 Michala – :(
Vracet ji teda nechci! (akvárko hrůza, max.100 l a asi 40 závojnatek plus betták) Chudinka měla takový hlad, krmím málo jak jsem tady vyčetla. Kdyby mi v tom akvárku vydržela alespoň 30 dní, tak bych koupila 200 l. Začnu shánět, jen nevím jak dlouho budu čekat. Ale viděla bych to max. těch 30 dní. Vodu měnit budu. Samozřejmě že ji v tom nenechám dlouho. :-( Já potřebuji jen pár rad, než seženu to správné akvárko :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michala
opravdu 1,4 litru? coze to jí tam jdi vrátit. Asi by tam přežila kdyby jí každej den měnila vodu, ale je to pro ni malý a co z toho života bude mít (i když kdoví jak dopadne po tom co ji tam vrátíš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 15:46 Michala – Cvok :(
Ahoj, já mám teda velký problém, dnes jsem ve zverimexu koupila závojnatku. Do akvária určeného pro bettu má cca 1,4 l. Ač jsem sem vyptávala, radila tak paní prodavačka mě asi půl hodiny ujištovala že to stačí, že ani vzduchovadlo mít nemusí, nic. :-| Já se ptám, jak dlouho mi ta ryba v tom akvárku vydrží? Až po sednutí si k netu jsem se dočetla, že prodavačka mi prodala to, čeho se nejspíš chtěla zbavit. Jo ten zisk je vážně svině. Ale já tu rybu trápit nechci, nezabiju ani mouchu a doma, dobrovolně budu pomalu zabíjet nádhernou rybičku :( .. Myslíte že jí to stačí? Nebo se mám vrátit do zveráku a něco od plic říct té prodavačce? Já ji kupovala příteli jako dárek k narozeninám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: milan666
milan666 napsal: Začať treba tak, aby sme sa všetkým problémom vyhli už pred tým ako nastanú:
1. Závojnatky do akvária od 200 litrov vyššie
2. Filtráciu, ktorá zabezpečí dôkladné prefiltrovanie obsahu vody v akváriu niekoľkokrát denne
3. dodržiavať vhodné parametre vody, pozor! na vyššiu koncentráciu dusíka vo vode a na pH, mušle, farebné kamienky, umelé rastlinky, hrady, zámky, vraky lodí a pod. hodiť do koša
4. niekoľko krát do týždňa meniť 1/3 vody v akváriu za čerstvú
5. Neprekrmovať!

Děkuji za ušetřenou práci se psaním smich potlesk a já jen dodám: Ty parazity poškozující plynový měchýř si ryby vozí s sebou, normálně s nimi žijí a nevadí jim. K jejich invazi bude docházet, když nebudete dodržovat výše zmíněné zásady. Já jen slevím z těch objemů, závojnatky se dají chovat i v menších akváriích, ale o to více je třeba zásady další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2012 15:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Kimi
Začať treba tak, aby sme sa všetkým problémom vyhli už pred tým ako nastanú:
1. Závojnatky do akvária od 200 litrov vyššie
2. Filtráciu, ktorá zabezpečí dôkladné prefiltrovanie obsahu vody v akváriu niekoľkokrát denne
3. dodržiavať vhodné parametre vody, pozor! na vyššiu koncentráciu dusíka vo vode a na pH, mušle, farebné kamienky, umelé rastlinky, hrady, zámky, vraky lodí a pod. hodiť do koša
4. niekoľko krát do týždňa meniť 1/3 vody v akváriu za čerstvú
5. Neprekrmovať!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 13:22 Kimi Re: jamajcan
používám krmivo od sery přímo určené pro závojnatky granulované a vločky LON-na obměnu,aby neměly pořád to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 13:18 Kimi Re: LiborSprysl
jj našla jsem,že nejsem jedinej kdo s tim má problém,ale odpovědi co jsem četla (přiznávám že jsem nečetla úplně vše tady)byly že to je plynový měchýř, ale zda se s tim dá něco udělat či jak to vzniká jsem se nedozvěděla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 06:06 jamajcan Re: LiborSprysl
At si každý udělá o účelu Vašich argumentů,obrázek sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 05:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Jenže u závojnatek nejde o nachlazení, nýbrž postupné děravění... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 05:57 jamajcan Re: LiborSprysl
Kolego,nachlazení plynového měchýře, v důsledku krmení mraženou potravou ,není žadná vyjímka.A to,co s rybou dokáže udělat extrudované krmivo,která se ho přežere,už jsem měl taky možnost vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
jamajcan napsal: Bylo by dobré napsat, čím krmíte a jestli problémy příjdou jen po krmení,tak bych příčinu hledal právě v něm.
Uznáte kolego, že porucha vestibuláru nevzniká ze žrádla...nýbrž tak, že po naplnění útrob dojde k většímu útlaku plynového měchýře (který může být již v začátcích parazitárního poškození) a tudíž poté ke ztrátě rovnováhy. Závojnatky na to trpí velmi často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 05:37 jamajcan Re: Kimi
Bylo by dobré napsat, čím krmíte a jestli problémy příjdou jen po krmení,tak bych příčinu hledal právě v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 05:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kimi
Kimi napsal: Ahojky. Mám závojnatky a včera jedna začala palvat bříškem zhůru. nechala jsem je vytrávat a srovnalo se to a dnes po krmení začala znovu, vypadá jako by v těle měla bublinu která ji pořád nadnáší. Může to být z krmení?? Nebo z čeho?? prosím poradí mi někdo???
A znovu a znovu....HLEDEJ ŠMUDLO smich ...je tady toho ve vlákně hodně....plynový měchýř....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 00:17 Kimi
Ahojky. Mám závojnatky a včera jedna začala palvat bříškem zhůru. nechala jsem je vytrávat a srovnalo se to a dnes po krmení začala znovu, vypadá jako by v těle měla bublinu která ji pořád nadnáší. Může to být z krmení?? Nebo z čeho?? prosím poradí mi někdo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 12:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: janae
Nemôžem nikde pohľadať koľko litrov má tvoje akvárium....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 17:38 R Muž romant [27981] Re: janae
Při tom Tvém doporučení 10-15 litrů na rybu bych já učinil doporučení pravidelné týdenní výměny poloviny vody. Umělý kytky nekomentuji, to je každýho věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 17:15 jamajcan Re: janae
Těch deset procent měněné vody bych změnil na třicet :-) ,a změřil bych obsah No3 ve vodě.To by asi byla hodnota,při umělých rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 17:07 janae – rady
Suzi (id: 841 ) 19.4.2006 22:33
Dobry den preji, chovala jsem nekolik let ruzne rybicky,jako jsou pavi ocka,neonky,cichavci,atd..atd..Ale od te doby co mam zavojnatky,uz bych nemenila. Jsou nenarocne,nemusim jim topit,kdyz maji tak rady studenou vodu. Jsou pratelske a mezi sebou se neokusuji,jako jine rybicky stejneho druhu! Hlavne zavojnatky nikdy nechovejte ve sklenene kouli,pak by trpely.Nejlepsi je akvarium a kazda by mela mit pro sebe urcite 10-15l vody.Mam 5 zavojnatek jiz rok.Jsou zdrave a cile!Nikdy nestoji ani nelezi,jak mi kamaradka tvrdila.U me jsou stale v pohybu.Je dulezite mit dobry filtr,ktery cisti dobre vodu a kazdy tyden menit 10procent vody v akvarku je velmi dulezite! Krmivo je treba ruzne menit,dostavaji jak granulky,tak vlocky,pokazde kupuji jinou znacku.Ale SERA je dobra!Obcas maji oves.vlocky ci salat. Jinak rostlinky samozrejme umele! ale ja mam tak hezke umele,ze si kazdy mysli,ze jsou zive.Zuzka - www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.06.2012 15:49 Muž Yirka [9118] Re: denisa
Místo "přírodních kapiček" jim vyměň vodu v nádrži. To ocení určitě více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 12:21 denisa
Moje závojnatky taky leží na dně, když se jim nic nechce dělat potlesk ... zaparkujou mezi kytku a filtraci a odpočívají....
Dnes ráno mi můj "macek" začal plavat hlavou dolu, myslela jsem že je po něm, ale zase rozplaval... sad nevím co stim..kapala jsem přírodní kapičky pro úpravu vodu a proti stresu,tak uvidim.....včera byla vpohodě,plavala jako obvykle,papala, měla pevna hovínka ( smich )... a dneska tohle!...snad se moc netrápí.. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 19:02 R Muž romant [27981] Re: Simulka
Třeba. Vyměnil bych polovinu vody v akváriu a uvidíš jestli obživnou a pokud ano, tak je zanedbávaná údržba a v akváriu jsou zvýšený hodnoty N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 18:54 Simulka
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat .. mam 2 závojnatky a obě dvě leží na dně ale nejsou mrtvé.. nevíte jestly nemužou být přežraně..? Dějuji :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:54 R Muž romant [27981] Re: kadiška
To akvárko je pro závojnatky a skaláry nevhodný svojí velikostí, takže pokud se velmi přísně nedodržuje hygiena nádrže v podobě pravidelnýho týdenního odkalování dna a výměny vody 2x týdně, tak nějakých problémů je možné se nadít. Většina nemocí se projeví v momentě zhoršenejch podmínek v akváriu. To, že to tak jak píšeš funguje nějakej čas, ještě neznamená, že je to napořád, ta rovnováha bude v takovéto nádrži velmi, velmi křehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:45 kadiška Re: kadiška
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:42 kadiška Re: kadiška
Fotka k příspěvku dslší foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:40 kadiška – Unavená závojnatka?
Fotka k příspěvku Ahoj, začla jsem pozorovat,že moje závojnatka nějak polehává a chová se jakoby byla unavená. Lehne si na filtr nebo kytky a jen leží a zdá se mi že ztěžka dýchá. Je v akvárku 63l s 2 sklaláry a 3 zakrslými čichavci , žijí společně tak už 2roky a vždy byly spokojení. Normálně je aktivní a celý den "lítá" po akvárku a hledá zbytky mezi kamínky.
Před 3dny umřela jedna mladá závojnatka nejspíš na poškozený plynový měchýř (nafouklé břicho ji nadnášelo na hladinu hlavou dolů).
Je možné že ji něčím nakazila? Jiné ryby se chovájí normálně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 22:13 R Muž romant [27981] Re: betty
Udělal bych základní opatření a tím je výměna klidně poloviny vody, to lze provést hned. těch závojnatek v té předmětné nádrži je více, jak jsem pochopil, takže pokud to není akvárium větší než 100 lirů, tak bude nutný k té výměně vody přistoupit jako k základnímu stabilizačnímu opatření a provádět jí min. 2x týdně a min. jednou týdně odkalovat dno. Podle popisu si myslím, že se jedná o nějaké plísňové či bakteriální onemocnění a to je v drtivý většině důsledek nevhodnýho prostředí a jelikož jsou závojnatky velká čuňata, tak bych ten možný zdroj problémů hledal právě zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 20:01 betty – Prosím poradte :)
Má závojnatka má na hřbetní ploutvi takový bílí rosol, všechny je mají krásně zvedlé a ona jí má položenou na zádech.Jakoby se škrábla a ted se jí to hojilo, nicméně mám pocit že se jí zmenšuje, jakoby jí to vyžíralo tu ploutev. Mám jí dát jinam ? Nakazí se tim ostatní ? Prosím poradte :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 07:26 R Muž romant [27981] Re: Janca
Ano, já za sebe bych buď volil jenom ty závojnatky a nebo tzv. to ostatní. Třetí cestu zde nevidím, tedy ne takovou, aby to akvárko mohlo fungovat tak jak má a rybičky prospívaly. Ono i v té druhé variantě jsou ty čichavci dost na hraně ve vztahu k velikosti akvária, tedy pokud to nejsou čichavci zakrslí. Jinak co já za sebe doporučím a to v každém případě, měnit, měnit a zase měnit vodu, alespoň 2x týdně min. 1/3 akvária a pravidelně odkalovat dno, neb ta kombinace ryb je orientovaná na bordeláře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 07:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janca
smich za b je správně smich umíte si představit v té obsádce tři závojnatky o ve welikosti patnáct cm v těle? K tomu něco, co vypadá jako skalára? Ne to je prostě špatně. A právě proto, že vám ty rybičky rostou jako z vody, tak hrozí kolaps nádrže. Závojnatky jsou čuňátka, skaláry milují čistou vodu...No může to jít dohromady? Já myslím, že když si přečtete o každé rybce co máte, jaké má životní potřeby na prostor, dojdete sama k závěru, co vám do nádrže nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 07:12 Janca Re: LiborSprysl
Vim,ze zavojnatky maji radsi chladnejsi vodu a ja mam tropicke akvarium.Ale me se vzdycky hrozne libily. Mam dve uz rok a ty uz si asi zvykly.Par rybicek jsem si dokoupila, protoze se mi pri stehovani rozbilo 60l akvarko a tak jsem si koupila 100l.Samozrejme nemam zadne dravce... Mam 6 sumecku, 2 platy, 5 neonek, tri zavojnatky, dva cichovce, dve maly zivorodky a jeste parek zivorodek co vypadaji jako blackmully jenze jsou oranzovy:) a ctyri, co vypadaji jako skalary jenze jsou podstatne mensi. V akvariu je filtr, svetlo, topeni, vzduchovani a rybicky mi fakt rostou jako z vody. Kdyz jsem si ty cichovce kupovala pred 2 mesici netusila jsem,ze az tak vyrostou. Umrtnost mam minimalni,za rok 3 platy. Sice to neni uplne k tematu,ale poradite mi, ktere rybicky se mi tam nehodi? Ted kdyz mam tu novou zavojnatku,tak mi prijde,ze ty cichovci. Ale myslim si,ze vy mi reknete ty zavojnatky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2012 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janca
Stačí nedělat z akvária rybí polévku a dávat k sobě ryby, které k sobě patří, nebo se alespoň snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 04:27 Janca
Cauky,potrebuju poradit,pred 3dni jsem si koupila cernou zavojnatku s tema velkyma ocima po stranach hlavy. Jen co jsem ji vypustila do akvaria (100l) zacal na ni utocit cichovec.Vypadalo to jako by ji neco okusoval ze hrbetni ploutve a za vecer ji ploutev docela potrhal.Pak toho nechal.Druhy den vecer jsem si vsimla,ze na ni utoci maly samecek zivorodky (ani nevim,jak se tento druh jmenuje,ale koupila jsem je stejne).Ten se soustredil na oblast pod hrbetni ploutvi (a zase to vypada jako by z ni neco okusoval).Z obou stran pod ploutvi ji zmizela cerna barva.Takze ma ted chudera velke bile fleky pod hrbetni ploutvi a jsou jasne videt supiny(nechybi ani jedna).Rano jsem tu malou zivorodku uveznila v sitce v rohu akvaria,protoze zavojnatka pred nim prachala a bylo videt,ze ji to boli.Do vecera se ji na tech bilych flekach udelal bily potah,co vypada jako plisen na hermelinu :-O Vyhyba se ostatnim rybickam,boji se jich a drzi se pobliz filtru v miste,kde z nej proudi voda.Potravu prijima.Zadne karenteni akvarium nemam.Nevite co s tim? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:17 R Muž romant [27981] Re: Marcy
Bez naprostých znalostí podmínek v daným akváriu, dám jednu univerzálnější radu a tou je častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:14 Marcy Re: LiborSprysl
Moje závojnatka neumí "zůstaň"...navíc teď jak má tu kuličku je taková splašená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 07:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Marcy
Ta fotka je tak rozostřená, že "kulička" vidět není. Nevím, jestli za to může jen můj počítač, nebo chyba fotografa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:00 Marcy – Závojnatka
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se zeptat. Mám dvě závojnatky a jedné se na horní ploutvi udělala žlutá kulička. Nevíte co by to mohlo být?? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:25 Muž Bartolomiu [17] – Nádory
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,
včera jsem byl u kámoše a jeho závojnatka má po tělě několik nádorů. Má je už cca 1 rok a pořád se jí celkem daří. Závojnatek má v aqa asi ještě 8 a ty nádory má jenom jedna. Nevíte někdo co jí je a jestli se to dá léčit?
Díky moc
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=751