Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 09:41 domčí Re: romant
Snad se opravdu.jedna.o krupicku v pripade.ze.bych.zahajila.lecbu a.krupicka.to.naahodou.nebyla, nemuzu tim rybicce nejak ublizit ??:-( jinak vypada.dobre, zdrave plave, basti, akorat dnes.se ji.nechtelo.moc vstavat ale uz snida a az na.bile.osklive.tecky.vypada fajn .. ja.jedu ihned pro.leky .. co.to.vubec.ta.krupicka.je? Muze.na.to.zemrit? Je.mi.lito.ze jsem.ji toto zpusobila :-( jsem.zacatecnik.a co Vam.rikaji.a.radi ve zverimexech.. to.by.jste.meli.dost .. :-(

Posilame.s.teleskopkou pozdravy a velmi dekujeme.za rady

.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 09:15 R Muž romant [27987] Re: Domčí
To kvárko co doma čekalo bylo zřejmě nedostatečně zaběhnutý a to co pozoruješ na rybě je s největší pravděpodobností krupička, kterou to bude chtít léčit. eSHa exit, nebo Costapur, ale hlavně je to o podmínkách a budeš mít docela honičku, neb to akvo je na závojnatku na hraně, výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, pravidelný odkalování dna a ještě pravidelnější výměna vody, to bude skoro denní chleba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 09:06 Domčí – Teleskopka černá-PROSIM O RYCHLOU RADU
Dobry den, jsem zde poprve, ale zaujalo mne ze je.diskuze jako jedna z mala po internetu aktualni a tak vyuzivam moznosti a mam na Vas, pro mne velice dulezitou otazku.
Zitra to bude tyden co jsem si poridila zavojnatku, konkretneji teleskopku cernou. Zakoupila jsem ji ve zverimexu, doma.na.ni cekalo 55 l. Akvarium.se zivymi rostlinami a kameny, akvarium.se.mi.zda ze se ji.moc.libi, rostlinky take, krasne plave, zere, prijde mi vesela, zdrava ... Akorat ze.kdyz jsem.si ji pivezla prvni den, mela na ploutvi takovou mini bilou tecku, myslela jsem ze je to treba bublinka.nebo.tak neco .. cely tyden minibile.tecky (doposud dle.meho.nazoru bublinky) pribyvali a dnes jich.ma uz vcelku spoustu, nevite.oc.by se.melo.jednat? Pipipade jak tyto minibile.tecky.resit? Lecit? Predem velmi.dekuji a omlouvam.se za styl psani, pisu na rychlo pres telefon. Dekuji.moc.s.pozdravem Domčí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 08:53 Muž rybka1 [178] Re: Turbínka
Uz sa stalo je to ono.kamos to mal z modrou guramou offla mu.dnes vymenim vodu no co som cital ta ze uz to ma spocitane chudinka.dam ju extra uvidime :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 23:14 Žena Turbínka [2558] Re: rybka1
Je mi líto :-( Já osobně bych rybu izolovala a buď zkusila intenzivní vodoléčbu se zvýšeným zasolením vodoléčbu nebo ji poslala na druhý břeh, odstáté šupiny nevěstí vážně nic dobrého. A pokud mám pravdu s tou vodnatelností, tím spíš. Zkus se kouknout na fotky jiných ryb s touhle chorobou a sám to porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 23:01 Muž rybka1 [178] Re: Turbínka
Nemam ju jak vyfotit ma to len jedna no optierali sa vsetky je naduta supiny ma vypadane zopar a odstavaju jej oci ma normal aj hornu plutvu pekne hore,zere plava neni atypicka.myslim ze uz sa mi nieco podobne stalo pred rokmi a uhynula ta ryba.je mi jej luto je to cervena ciapocka.kupil som ju manzelke jak darcek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 22:53 Žena Turbínka [2558] Re: rybka1
Zkus tu rybu vyfotit, má navíc ještě zvětšenou břišní dutinu, vystouplé nebo zakalené oči, další divné chování? Ale pokud mám pravdu s tou vodnatelností tak je to konečná, je (téměř) neléčitelná. I když jsou tam jen na zazimování, pořád těch 450 l pro tak početné a majestátní hejno jako máš ty je vážně málo a tak se po pár měsících začnou projevovat problémy. Nejlepší rada je nasazení intenzivní vodoléčby a modlení se, aby co nejvíc ryb přečkalo zimu a mohlo brzy zpět do jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 22:38 Muž rybka1 [178] Re: Turbínka
Podmienky maju dost na figu su len zazimovane voda od leta su tam aj kapre,karasy musim vodu vymenit aspon polku stydim dufam ze to preziju uz som tak menil a do hodiny mi isly 2ks do hajan.cca pred par dnami zacali zo sebou trhat a optierat sa o dno,korene.a teraz pozeram co je taky cudny jak zdutyyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 22:30 Žena Turbínka [2558] Re: rybka1
Příčinou budou nevhodné podmínky v akváriu. Rozhodně to není parazit, je to nějaká nemoc. Odstáté šupiny jsou přízanem vícero moribundů, bez fotky těžko hádat, ale mohla by to být třeba infekční vodatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 22:09 Muž rybka1 [178]
Vie niekto co je pricinou ze jednej zavojnatke odstavaju supiny jak pichliace??je to nejaky parazit?? Vdaka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 08:05 Annette Re: petr
Souhlasím, buď pořídit velké aqo, nebo darovat do jezírka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 18:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petr
Fotka k příspěvku To je zaplynený mechúr a nie bublinky z čriev. Nadýchajú, napijú sa dusíka, čpavku z vody a potom majú problém plávať. Prosím ťa neospravedlňuj to týranie, ale konaj. Ak má niekto rybník, tak mu podaruj ide jar.
Ver mi, aj toto by bolo možno málo :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 16:04 petr – Re:Annette
No ty moje závojnatky už jsou docela v pohodě ony v sobě jak to tak vypadá měly bublinky a ony je teď vykakaly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 13:31 Annette Re: petr
taky jsem měla tři závojnatky v 60 ti litrech a dopadlo to jak jsem psala. Teď mám 240 litrů a pět závojnatek. Výměna 1/3 vody jednou za dva až tři týdny, a jednou týdně odkalení dna. Zatím mi to takhle funguje, mám tam hodně piskořek, které si myslím mi pomáhají s udržením dna v čistotě. Závojnatky jsou bezvadný, legrační a chytrý ryby, ale udržovat aqo v čistotě není úlně jednoduché - ale jde to když se trošku chce a pokud budeš číst a studovat, dokážeš dát závojnatkám co potřebují. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:56 R Muž romant [27987] Re: petr
Netrap sebe ani ryby a pořiď do těch 50 litrů odpovídající osádku a nebo si sežeň 200 litrový akvo s výkonnou a účinnou filtrací a mohlo by to fungovat. Samozřejmě, že ani v tom 200 litrovým se pravidelným výměnám vody a to bez debaty týdenním a klidně polovinu akvária, nevyhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:46 petr
Nóó 3 závojnatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: petr
Tak to budeš mať neustále problémy sad Až sa bojím opýtať koľko ich tam máš.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:16 petr
Mám ho velké asi tak 58 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2014 11:49 Annette Re: petr
A jak máš teda velké aqo? Když jsou teď přiotrávené, stane se ti to znovu, pokud nebudeš denně vyměňovat vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 10:48 petr – roman
Díky za rodu o té vodě 2 se už zlepšili. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 09:37 Annette Re: petr
Nafoť a popiš akvárko, takhle se nedá určit příčina, ale jak píše Romant, budou to nahromaděný dusíkatý látky. Mé závojnatce pomohlo napustit plnou vanu a nechat rybku v čisté vodě. Sprchou jsem jí dělala ,,vířivku,, a dostala se z toho. Ale kdybych nezřídila velké aqo, už by bylo po ní. Bylo jasně vidět, že se otrávila. Možná že se ostatním nebude můj způsob léčby líbit, ale já jsem si tím rybu zachránila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 09:06 R Muž romant [27987] Re: petr
Vyměnit polovinu vody(tedy pokud ještě žijí) a sledovat reakci. Tipuji nevhodný podmínky, malá nádrž a z toho pramenící problémy s N látkama a je klidně možný, že to už je dál a jsou to namnožený bakterie, který už zdolávají plynovej měchýř, což je téměř jistě konec. Toliko ve stručnosti, bez znalosti daný nádrže, kde se ryby nacházejí. Jinak to množné číslo chce akvo alespoň 100 litrů a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 08:49 petr
dnes ráno kdy jsem se podíval na závojnatky tak všechny plavali bříškem nahoru poradíte co s tím?
sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 00:32 jack Re: cezarmilan
u me zadna zmena

Jack
servis24prihlaseni.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 23:34 mhron Re: GRUMcz
potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 22:24 GRUMcz Re: mhron
Už jsme se bavili s přítelkyní, že je dáme někomu kdo má velké akvárko ať se mají dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2014 20:31 mhron Re: GRUMcz
Jak ale říkám, pro dlouhodobější chov jsou závojnatky do takto malých akvárií nevhodné, pokud nebudete každý den měnit vodu. Nyní bych vodu vyměnil, klidně i 15 litrů a uvažoval, co s tím. Ta velikost není ani kvůli prostoru pro plavání (závojnatky nejsou žádní velcí plavci), ale hlavně kvůli odpadním látkám. Prostě se obrazně postupně otráví vlastními výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:17 GRUMcz Re: mhron
V akvárku je od Vánoc teda někdy po Vánocích až se akvárko zaběhlo cca týden... nechová se nijak špatně. Normálně plave baští. Jen prostě Zhnědla .. spíš je jen tmavší né světlejší. Ph jsem nekontroloval mrknu na to děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:13 mhron Re: GRUMcz
Aha, 25 litrů? A evidentně nezajeté akvárium. Takže, jak naznačil romant - totálně nevhodné. Závojnatka vyžaduje minimálně 40 l/kus, silnou biologickou filtraci a častou údržbu akvária. Více kusů se chovat nemusí, není to hejnová ryba, ale samozřejmě společnost ocení. A také to není ryba do společenského akvária, takže pokud možno chovat samostatně. Jestli chcete poskytnout vhodné podmínky pro tuto krásnou, inteligentní a zábavnou rybu, kupte si větší akvárium a zatím je věnujte někomu, kdo jim vytvoří dobré podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:08 mhron Re: GRUMcz
Takže: Jak dlouho v tom akváriu je? Změřil jste parametry vody? U závojnatek je nejdůležitější hodnota pH a koncentrace amoniaku a dusitanů NO2- . Tyto hodnoty by měly být nulové, jinak hrozí otrava (na NO2 sice nejsou závojnatky senzitivní jako jiné ryby, ale ukazuje to na nedostatečnou biologickou filtraci). Dále bych se zeptal, jak se rybka chová - pokud je čilá, přehrabuje dno a neschovává se, tak bych dál ještě popřemýšlel o stravě. Závojnatky celý svůj život svojí barvu mění, ale pokud se jedná o blednutí, tak to většinou znamená nevhodné životní podmínky a nevyvážená strava - závojnatky kromě vloček vyžadují i zelené krmivo se spirulinou / nebo zeleninu (hrášek, listový salát) a občas také masitou stravu třeba ve formě mražených nitěnek nebo patentek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: GRUMcz
Dárek vskutku danajský. Denně měnit 1/3 vody a ryby vrátit do akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:55 GRUMcz Re: volhpe1
Dostal jsem je na Vánoce i s akvárkem stydim a je to 25litrové akvárko a mám dvě ale ta jedna je taková hnědá ale ta druhá ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:46 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: GRUMcz
Kolika máš litrové akvárium a kolik chováš kusů? Je potřeba chova více kusů aspoň v 200 L akvarium X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 19:38 GRUMcz – Závojnatka "zhědla" co s ní?
Fotka k příspěvku Dobrý den,

jsem tu nový a chodím sem často, ale až teď jsem se zaregistroval. V akvaristice jsem také začátečník, takže radši píši o radu.
Mám v akvárku dvě závojnatky jedna má takovou krásnou klasickou zlatou barvu, ale druhá bohužel "zhnědla" jestli se to tak dá nazvat. Díval jsem se že trpí nějakou černí nebo tak, ale tohle je úplně jiné. ne

Přikládám fotku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Tak to som zvedavý na jej reakciu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:25 R Muž romant [27987] Re: ann
Poradit s odborníky jsi se měla před pořízením závojnatky do 30 litrů, kam nepatří, takže nejlepší bude tu rybu odnést nazpět do akvaristiky se slovy: "moje akvárium je na ní malý" a pořídit odpovídající osádku tvojí litráži. Jinak teď to chce měnit vodu častěji než často, aby ještě bylo koho kam nést a pokud chceš opravdu závojnatku(y), tak si pořiď 200 litrový akvo s pořádnou filtrací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 20:05 Žena Jaffi [91] Re: ann
Vše o závojnatkách se dočteš tady: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska Mimo jiné i to, že 30 - 40 litrů je pro závojnatku VELMI málo.

To takového objemu bych ti doporučila spíš rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 20:01 ann – závojnatka
Dobrý den :-) . Chtěla bych se zeptat jak správně pečovat o závojnatku a jestli nevadí
když mám akva kolem 30-40 litrů . Nemám totiž velké zkušenosti se závojnatkami, proto se chci nejprve poradit s odborníky :-) . Moc vám děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 14:58 R Muž romant [27987] Re: Luciee
Těch 200 litrů Ti jenom přičteno k dobru jest. ;-) Ovšem ta kombinace není zcela vhodná, jak jsem již psal a na té rybě nepozoruji nic nestandardního, což neznamená, že někdo jiný nemá názor odlišný a nebude umět odpovědět na Tvoje dotazy. Já setrvám ve svém názoru s tou výměnou vody a doporučím Ti registraci a následný založení prezentace s uvedením co nejvíce údajů, aby bylo tzv. z čeho vařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 14:51 Luciee Re: romant
Akvárium má 200 litrů a vodu čistím pravidelně.Jinak můj dotaz byl na závojnatku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2013 06:33 R Muž romant [27987] Re: Luciee
Vyměň polovinu vody, už kvůli těm čichavcům, budou přítomností závojnatky(tek) trpět, ty ryby nejdou moc dohromady, závojnatky jsou děsný bordeláři a čichavci mají rádi čistotu, ani se neptám v jak velkým akváriu je máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:53 Luciee
Fotka k příspěvku Přidávám ještě jednu fotku,za kvalitu se omlouvám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 23:49 Luciee
Fotka k příspěvku Dobrý den,včera jsem si všimla u své závojnatky,že má divně zbarvené žábry,ploutve a taky se jí něco objevilo na boku.(vypadá to jako plísen)Dnes jsem ji znovu kontrolovala,ale bohužel,zhoršilo se to.Rybka jinak nemá žádné jiné potíže,normálně jí a v chování žádné viditelné změny.Prosím o radu.Přidávám i foto,předem děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verunkek
Hledejte ve vlákně "plynový měchýř" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 20:06 Verunkek
Ahoj lidi. Prosím potřebuji poradit. Mám 2 závojnatky uz přes rok a vše bylo vždy v pořádku. Ale před 2 měsíci se mi jedna začala zvětšovat, nejdříve jsem si myslela, že víc žere teď je z ní ale velká koule. Včera při měnění vody plavala tak pomalu že se dala chytit do ruky. Bříško má měkké jak plné vzduchu a v kbelíku když jsem ji měla stranou přetáčela se a byla bříškem nahoru jak mrtvá. Teď v akvárku plave normálně, žere táke stejně, ale přijde mi ze se nevyprazdnuje.... Můžete mi někdo poradit jak jí pomoci? Vypadá totiž že každou chvíli praskne. Všem moc předem děkuji!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 13:52 Annette
Ahoj, jen se s vámi chci podělit o to, jak jsem pravděpodobně vyléčila svojí závojnatku. Psala jsem tady že divně plave, pak jsem ji dala asi na hodínu do vany a od té doby plave normálně ;-) asi se jen potřebovala protáhnout smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:28 R Muž romant [27987] Re: Annette
Když budeš aplikovat tu vodoléčbu, tak jí třeba dokážeš udržet, ale já budu za skeptika a budu si myslet, že to bude mít dříve či později napsaný v knížce, jako cestu na druhej břeh, i když Ti to nepřeju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:22 Annette Re: LiborSprysl
Tak je pravda, že když jsem jí zkusila dát do vany tak plave normálně. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annette
No tak pak nepátrejte po tom, jak léčit, čím léčit atd...to je prostě neřešitelný problém... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:10 Annette Re: LiborSprysl
No, jsou tam tři - malinká, střední a tenhle obr. Jedna skalára, pět teter a čtyři parmičky. No a dva větší krunýřovci + tři malý a asi sto piskořek. Akvárko má asi 60 litrů. stydim Já vím že jsou to podmínky na prd, ale už se pracuje na lepších... ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=451