Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Závojnatky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Závojnatky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 19:56 R Muž romant [27987] Re: Michala
Připojuji se k názoru, že je to normální. Ten filtr bych klidně posílil na výkonu, tím se nic neskazí. Za ty intenzivní výměny vody chválím, tak to má být když chceš udržet dobrou kvalitu vody u těchto rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 19:53 Michala – :)
Tak snad ano. Díky :) Ten sameček se mi taky zbarvil, akorát víc do zlata :) Hlavně že jsou zdravé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michal
Michal napsal: Myslim, ze se jedna o zmenu pigmentu.
Myslím, že Michal má pravdu...dobarvuje se v rámci dospívání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:45 Michal Re: Michala
Myslim, ze se jedna o zmenu pigmentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:12 Michala – :)
Fotka k příspěvku Není to zrovna moc dobrá fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:57 Michala – :)
No možná dělám z komára velblouda. Pokusím se sem dát fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:52 Michal Re: Michala
A nevypada to nejak takhle ?
rybicky.net/fotogalerie.php…
pokud ano, tak bych se tim netrapil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:41 Michala – :)
No děkuju. Ale já vážně nevím, já si všimla že už to má po celém těle. Vypadá jak dalmatín. :-( Kupovala jsem ji jako červeno-bílou. Když já mám strach aby se jí něco nestalo. By mě asi omývali :-( Fotku sem nenahraju, já nevím co s tím je. Ještě to budu zkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:27 Michal Re: Michala
Zdravim.
Chtelo by to fotku.
Kdyz strelim od pasu, tak myslim ze meni barvu.
Moje zlata kometa zacala "ztracet" zlaty pigment a jde do bela.
Ta tva pujde treba do cerna, cernych skvrn apd.
Ale foto a rada zkusenejsich nebude od veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 10:47 Michala – Černá ploutvička
Tak a už tu mám větší problém, ač teda vodu měním (3 týdně), květiny mám, voda je čistá, nezakalená, nezapáchá tak se mé (té první) závojnatce na hřbetní ploutvičce objevila černá barva. Já teda nevím o co jde, ale to by tam snad být nemělo. Obě jsou čilé, po akvárku se prohání. No možná dávám trochu víc jídla no, když já jsem měkká (oni smutně koukají) :-( Krmivo taky měním, střídam vločky a granule. :-( Filtr mám zapnutý na minimum, zatím mi bohatě stačí ty květiny. Já už nevím v čem dělám chybu. Neříkám že jsem jich už pár nasekala ale to se zdálo být zažehnáno.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michala
Však jsem říkal, že holky to maj jinak... smich Ale z hlediska funkčnosti to fakt neva...Máme doma také vypouklé smich Nemyslím, že se domníváte, že jsem jej chtěl já... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 13:18 Michala – :)
No mě se tedy hrozně líbí :) Můj muž teda remcal ( vadila mu právě ona vypuklina ) Ale co bych byla za ženu kdybych si neprosadila svůj názor ře :) Navíc jsem ho viděla u kamaráda a je opravdu moc pěkný. Navíc, mám v plánu tam mít jen závojnatky, tam schytáním problém nevidím :)Spíš mám obavu abych nekoupila zajíce v pytli. S akvaristikou začínám, já měla jenom bettáka, a i to je pár let zpátky. No a párek takových postižených rybek které jsem dávala do akvárka k želvám, jako doplněk stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 11:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michala
Holky to maj trochu jinak...chlapi remcaj, že vypouklina zkresluje tvary ryb, trochu hůř se tam chytjí ryby.... holky to vidí víc "komplexněji" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2012 10:10 Michala – :)
Tak dohodnuto. Hlavně přečteno. :) Koupíme velké avárium :) Hlavně teda proto že jsem těm malým potvorám úplně podlehla. www.akva-tera.cz/…



Myslíte že tohle je vhodné? RomanT moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 09:18 Michala – :)
Tak závojnatka se má velmi dobře. :) Koupen kamarád aby tam nebyla tak sama, a zatím je vše v pořádku :) Každá má 40 litrů, tak snad jim to stačí. Stejně bych asi koupila akvárko větší, tak 150 litrů. Akorát udělaná chyba záčátečníka a kytky jsou pořád v košíku, mě totiž nenapadlo dát na dno nějaký písek, tak tam mám jen štěrk :( Předpokládám že v tom mi nic neporoste. Mám tedy počkat na výměnu vody nebo to hned vylít a nějakou hlínu tam dát? Ta voda v tom akvárku ještě asi zaběhnutá nebude :( A ještě ke kamarádovi, teda pokud jsem správně určila pohlaví. :) Má u hřbetní ploutvičky pár šupinek odtrhnutých (toho jsem si všimla až doma) tak mám strach jestli je v pořádku. :( Jinak obě dvě jsou ze stejného akvária, tak by na sebe měli být zvyknutí. A ještě, jak dlouho jim svítíte a necháváte zapnutý filtr? Já tedy mám filtr zapnutý pořád a světlo vždy večer nebo když nesvítí venku sluníčko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kan(taylis
Myslel jsem si to...Bohužel ty černé importy jsou nejchytlavější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 17:10 Kan(taylis Re: LiborSprysl
Ano, teleskopka je černá. Zajmavé ještě je, že když jsem zhruba před měsícem pořídil nový filtr(vnitřní přečerpávající filtr s biomolitanem, cca 500 l/h) a jednu kytku navíc,tak se vše rázem změnilo a zhruba 3 týdny bylo i při častějším krmení všechno v pořádku. Bohužel se vše vrátilo do stejných kolejí...

Každopádně děkuji za cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kan(taylis
Když už to propukne, tak už se moc řešit nedá. Na tyhle asijský závojnatky naše léčiva moc nezabírají...Budu se zase opakovat...Ta ryba žít bude i třeba delší dobu, ale sklapne. Je ta teleskopka černá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 16:18 R Muž romant [27987] Re: Kan(taylis
Nehledě na to jakou menocí ta ryba trpí, bych přitlačil na výměny vody a měnil min. 1/3 akva týdně. Pod výkonnou filtrací si lze poředstavit lecos, pokud to není nějaký vnější filtr, nebo třeba čerpací hlava s kostkou biomolitanu, tak bych tu výkonnou filtraci považoval pouze za výkonnou, ale s pokulhávající účinností, ale to jsem v rovině úvah a spekulací, nebo o Tvojí nádrži není známo nic konkrétnějšího.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 16:13 Kan(taylis Re: romant
Díky za radu. Namáčení jsem již také zkoušel, ovšem bez většího úspěchu...
V případě, že by se jednalo, jak říkáte, o plynový měchýř, je možné se tohoto onemocnění zcela zbavit?

(Např. dle návodu z tohoto webu... "Léčení pH: 7 - 7,5, silně vzduchovat a filtrovat, dodržovat hygienu, často měnit vodu a aplikovat antiparazitární koupele")

Předem děkuji za odpověd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 15:33 R Muž romant [27987] Re: Kan(taylis
Zkusil bych jim to krmení před podáváním namočit, stává se, že to v nich nabobtná a pokud to nepomůže, tak to krmením nebude a problém se bude jmenovat jinak, s největší pravděpodobností plynový měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 15:05 Kan(taylis – Nafouklé po krmení
Zdravím,
mám podobný problém jako Kimi. Jedna závojnatka a jedna teleskopka se vždy po krmení vločkami nebo granulemi na pár hodin nafoukne a někdy dokonce plave i břichem nahoru. V případě krmení např. salátem nebo patentkami se ovšem nic takového nevyskytuje... Ryby jinak vypadají zcela v pořádku (stále žerou, šupiny se neodchlipují).
Akvárium cca 100 litrů, výkonný filtr se vzduchováním, dvě velké živé rostliny+jávský mech, umělé světlo (cca 16 hodin denně), odkalování a odsávání 1/4 vody 1x za 10 dní, teplota 22-26 stupnů v největších vedrech, 3 závojnatky, 1 teleskopka.
Problém trvá už možná půl roku a byl bych moc vděčný za jakoukoliv radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 14:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Yirka
Nepochopil si......žiaľ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2012 19:38 Muž Yirka [9126] Re: milan666
Pokud ti všechny ty návody nestačily, je jeden zaručený. Zajdi s ní k nejbližšímnu veterináři. Ten se o ni s radostí (a potutelným úsměvem) postará. Ty si pak jen můžeš říci, že to, že za blbost se platí, opravdu platí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2012 14:42 R Muž romant [27987] Re: milan666
Poposednout si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 14:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Duchaplné názory, no žiaľ je to točenie sa okolo, takže keď chcem rýchlo a bezbolestne utratiť rybku, čo mám urobiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: LiborSprysl
OT
Onehdy jsem přesvědčil majitelku jedné akvaristiky, aby ukončila trápení umírající rybky tím, že ji předloží hejnu predátorů k obědu. Co následovalo, nebylo, bohužel, nic moc pěkného - predátoři měli moc malé tlamky, tak ten proces nebyl vůbec rychlý, naopak... :-O
No a když se k tomu nachomýtlo pár návštěvníků prodejny, to situaci taky zrovna nepřidalo; na těch lidech bylo dost dobře vidět, co si o nás dvou myslí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 11:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Sid napsal: ...Nejideálnější je potravní řetězec...i citlivý člověk to lépe chápe, nemusí u toho být a je to rychlé...
Jen za předpokladu, že má predátor dostatečně velkou tlamu.
smich
Jak už jsem zmínil asi někde v tom "jiném" vlákně, byl jsem překvapen, jak skvěle to zvládají raci...Byl jsem "obšťastněn" trojicí červených a je to fak fik...a hotovo.Jednu dvě denně zvládají...(víc toho naštěstí není smich ) Jinak ještě doporučuji psi a kočky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 10:16 Michal Re: Sid
Ja se inspiroval na vylovech.
Rybku odlovit. Zamotat napr do paporiveho obrousku. A ranu do hlavy.
"Zpracovani" kapra na vanoce zustava take na mne.
Je to docela podobne. Akorat kdyz takhle musim utratit akva rybku, tak mam takovej blbej knedlik v krku a derou se slzicky. Jenom mne uklidnuje, ze se tvor uz dal nebude trapit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 07:43 Muž Sid [6634] - Rostliny
Ještě to bude chtít hodně trpělivosti, aby široká akvaristická veřejnost docenila význam CO2 jako humánního prostředku k utrácení ryb...
Možná by bylo dobré, kdyby kolega Romant přidával k doporučení "vodoléčby" i doporučení k utrácení ryb pomocí CO2. :)
Nejlépe je postupovat tak, že po odlovení ryby do (přiměřeně) malé nádoby postupně přiléváme silně perlivou vodu. Poté, co ryba přestane reagovat na dotek, je tato evidentně v bezvědomí, kdy "otrlejší" povahy mohou přistoupit k "mechanickému" ukončení jejího života, ty "citlivější" jednoduše pokračují v přilévání roztoku CO2.
(Majitelé CO2 systémů si jistě najdou svoji metodu sami...)

Mechanismus, kterým CO2 usmrcuje ryby, (a nejen ryby - používá se např. při utrácení drůbeže, resp. ptáků, či k narkotizaci prasat... a stojí za zmínku, že CO2 je jedním z legálních prostředků "průmyslového" zabíjení ryb), je tzv. acidoza, (zjednodušeně snížení pH tělních tekutin), s následnou zástavou dýchání.
Díky tomu, že CO2 působí na mozek jako anestetikum, v první fázi uvede organismus do bezvědomí, posléze v mozku paralyzuje kmen zajišťující základní životní funkce, především dýchání. Ve stavu bezvědomí tedy organismus hyne na udušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 06:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: LiborSprysl
...Nejideálnější je potravní řetězec...i citlivý člověk to lépe chápe, nemusí u toho být a je to rychlé...
Jen za předpokladu, že má predátor dostatečně velkou tlamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: milan666
milan666 napsal: No nechce sa mi toto rozpitvávať, ale práve ľad znecitliveje organizmus po dobu kým nenastane exit.
Ale k veci, nie som za utrácanie rýb, moja idea je nedopustiť stav v ktorom rybka ochorie, čiže život nadovšetko, ale to by si mal uvedomiť každý kým si živého tvorečka zadováži. Tu to všetko začína i končí.
Nehovorím, že zmrazenie je správne, no žiaľ pre rybky v domácnosti lepší spôsob není, preto som sa zámerne opýtal či snáď odrezanie hlavy je lepšie, zvažujme, je to na každom z nás.
Nebolo by na škodu, keby sa tu niekto podelil o svoje skúsenosti z praxe

V první řadě - ryba není teplokrevný živočich, kterému by led rychle zpomaloval krevní oběh (nebo jak vy píšete...práve ľad znecitliveje organizmus po dobu kým nenastane exit.) V druhé - tudíž než dojde ke skutečnému podchlazení...no to bude doba.
A zkušenosti z praxe? Už se to tu za posledních 14 dní přemlelo v několika vláknech, proč ne ještě v tomto? smich Nejideálnější je potravní řetězec...i citlivý člověk to lépe chápe, nemusí u toho být a je to rychlé... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:59 R Muž romant [27987] Re: milan666
Já na rybu menší použiju tu perlivou vodu a na větší, třeba skaláru to přerušení míchy za hlavou za použití nějakýho nože. Toliko za mě z praxe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No nechce sa mi toto rozpitvávať, ale práve ľad znecitliveje organizmus po dobu kým nenastane exit.
Ale k veci, nie som za utrácanie rýb, moja idea je nedopustiť stav v ktorom rybka ochorie, čiže život nadovšetko, ale to by si mal uvedomiť každý kým si živého tvorečka zadováži. Tu to všetko začína i končí.
Nehovorím, že zmrazenie je správne, no žiaľ pre rybky v domácnosti lepší spôsob není, preto som sa zámerne opýtal či snáď odrezanie hlavy je lepšie, zvažujme, je to na každom z nás.
Nebolo by na škodu, keby sa tu niekto podelil o svoje skúsenosti z praxe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:47 R Muž romant [27987] Re: milan666
A co takhle skloubit více metod dohromady? Třeba začít tou silně perlivou vodou(narkotizace) a klidně pokačovat tím ledem, jak píšeš. Řekl bych, že proti tomu nemůžeš nic namítat ani Ty, jenž se velmi často silně empaticky vyjadřuješ o pocitech ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Sid napsal: Nešiřte bludy. Zahrabáním živé ryby do ledu tuto neutratíte bleskově, naopak ji budete poměrně dlouho týrat.

Žeby odrrezať hlavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: Hlaváčová Jitka
Zkus vyměnit polovinu vody a uvidíš jaká bude reakce, je klidně možný že je lehce rozhoupaná voda a ty rybky jsou více stresovaný a konají jak konají. Ty tetry dej pryč, ty tam do toho koktejlu, který ty špindírové vytvoří nepatří a jak správně píše kolega, je jich málo na to aby mohly utvořit hejno a vyniknout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 19:59 Muž Ad@m [1051] Re: Hlaváčová Jitka
Hlaváčová Jitka napsal: ...dvě tetry bleherovy...2 Tetry Bleherove? Tých má byť aspoň 10 ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 19:06 Hlaváčová Jitka – Kousání
Dobrý den,
prosím Vás o radu, mám v 80 litrovém akváriu jednu závojnatku, dvě black molly a dvě tetry bleherovy. Nyní mi však molly začali okusovat závojnatku, a jak jsem koukala teď tak se občas přidají i tetry. Zatím teda nemá ani škrábenec. Když na ně poklepu na sklo, tak toho nechají no ale jako v noci horko těžko něco uhlídám. Co tedy mám dělat?
Děkuji všem za případné rady.
S pozdravem Hlaváčova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 18:22 Denisa Re: milan666
ale ona je cila cely den,krom pul hodiny po jidle,kdy takhle lezi..Ja to proste neudelam..Díky "Sid"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 17:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: milan666
Nešiřte bludy. Zahrabáním živé ryby do ledu tuto neutratíte bleskově, naopak ji budete poměrně dlouho týrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   23.06.2012 15:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Denisa
Trápi sa neznesiteľne celý deň sad a to že je občas čilá to je akoby únik z bolestí.
Dať do vedierka s vopred pripraveným ľadom a šetrne ju do ľadu zahrabať, dôjde tak k utrateniu, ktoré je bleskové a nestíhne nič ucítiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:41 Denisa Re: romant
Původně jsme mysleli, že je problém v rozdílech stavby těla těch dvou ryb. Ta co je momentálně v pořídku má "srostlou" tlamičku,a ta bublina jí má naopak "monstrózní"... hmm takže by to ohlo být tím, že všechno jídlo hned s ní ona a ta druhá sní jen minimum.. Ale na oddělené stravování jsem nenašla řešení ne ... Dám tomu těch 12 dní ..
(kdyby aspon ve zbytku dne nebyla tak čilá :-| a byla bych si jistá že se trápí celý den!!!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:35 R Muž romant [27987] Re: Denisa
Já bych osobně nestresoval ani tu rybu ani sebe a žádný pokusy bych na té rybě nečinil. Na to jak šetrně rybu utratit je zde příslušný vlákno. Já používám silně perlivou vodu, ale jak píšu je to jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:31 Denisa Re: romant
Je mi to jasné,mam to pročtené,ale z toho všeho vyplývá, že nemá šanci přežít ..
Tak jsem se rozhodla zkusit alespon tuto možnost, jelikož si myslím, že určení nemoci není nikdy 100% pouze z pohledu na fotku.
Pokud nepomůže ani tohle,tak budu uvažovat nad "záchranou,nezáchranou" .... :-| ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 13:05 R Muž romant [27987] Re: Denisa
To co trápí tu Tvojí rybku to nebudou žádný červi, ale má nemocnej plynovej měchýř. Je to velmi časté onemocnění u závojnatek a v tomto vlákně je to popisováno na každý stránce vícekrát. Základem je dobrý prostředí v akváriu, ale to všechno se dá během chvilky zde zjistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:58 Denisa Re: Michala
Fotka k příspěvku Já jsem k závojnatkám přišla taky jako slepý k houslím coze ..Ale teď už bych je nedala :-| ..
Od mého 1. komentáře a první léčby odčervovací tabletkou uběhlo 20 dní a zlepšení se neobjevilo :-( .. Nakoupeno mám asi 10 druhů krmení pro závojnatky (i pro citlivé ryby na parazity, což mi bylo doporučeno ve výborné akvaristice), ale "ležící stav" po nakrmení přetrvává.
Zahájila jsem léčbu s Dajana FMC, při které se nesmí 12 dní krmit, tak doufám že to ta zdravá bez jídla přežije a "bublině" to naopak prospěje..
Snad se uzdravíme!!! tone
(obrázek- zleva- před onemocněním, první známky nafouknutí, občasný stav-ležení na boku na hladině)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michala
Michala napsal: Zkoušela jsem ale marně. Nějak se mi to zde seká. :( Do akvárka jsem dala štěrk, malý domeček no spíš takovou skálu, a rostlinku. A teploměr. Štěrk má 4-5 mm. Co jsem zaregistrovala až doma, tak že v rostlině byl zamotaný nějaký malý sumeček či co. Cucnul se do skla a je teda velmi flegmatický. :)V knihovně náhodně objevena kniha o akvaristice, tak ji louskám :)Až se mi nějak způsobem podaří vyfotit i toho sumečka, zkusím najít o jaký druh se jedná. :)
To fakt vypadá jako přeskočená jiskra, rozhořená do celkem neškodného požáru.... smich potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 21:46 Michala
Zkoušela jsem ale marně. Nějak se mi to zde seká. :( Do akvárka jsem dala štěrk, malý domeček no spíš takovou skálu, a rostlinku. A teploměr. Štěrk má 4-5 mm. Co jsem zaregistrovala až doma, tak že v rostlině byl zamotaný nějaký malý sumeček či co. Cucnul se do skla a je teda velmi flegmatický. :)V knihovně náhodně objevena kniha o akvaristice, tak ji louskám :)Až se mi nějak způsobem podaří vyfotit i toho sumečka, zkusím najít o jaký druh se jedná. :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 32

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9009-zavojnatky-nemoc?od=701