Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária a jejich podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 14:28 Muž @ Ahojt [0] Re: brukiz - jako offtopic označil afc1886
Offtopic
Děkuju za odpověď:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2019 20:36 Muž @ brukiz [21] - Stonkové rostlinyRe: Ahojt
Filtr je tichý, žádné obavy. Nepatrně sice je slyšet, jako každý jiný filtr, ale nic, co by mělo rušit. Akva mám v obýváku cca 3 metry od gauče a sotva ho slyším. Hlavně filtr nikdy nevypínat !! Nechat běžet nonstop. Vyjma čištění apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:35 Muž @ Ahojt [0] – Juwel nebo EHEIM
Ahoj potřeboval bych radu. Né ve zpracování,ale v reálné hlučnosti filtrů. Juwel Rio 125led (set) je méně hlučný než EHEIM Vivaline 126L (set) ??? Je reálné mít puštěný filtr přez noc a mít akvárko 3 metry od hlavy. Jsem celkem cíťa na klid. Mít vypnutej filtr alespoň 5 hodin je blbost no...
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2019 20:19 R Muž @ afc1886 [4659] Re: Ahojt
Ahojt napsal:Přemešlím i na pár hodin ho vypnout,ale to by bylo blbé...
Přesně tak, nad tím ani nepřemýšlej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:16 Muž @ Ahojt [0] Re: quasimodo
Ahoj jsem Tomáš. Chci si pořídit Rio 125 led. Na cca 5-6 cichlid. Ten původní filtr běžel v pokoji, kde se spalo přez celou noc? Nehlučí moc na spaní? Měl bych akvárko 3 metry od hlavy,právě.Přemešlím i na pár hodin ho vypnout,ale to by bylo blbé... Moc děkuju za odpověď:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 13:11 Muž @ Luky13 [4] Re: KMatteo
Máš hezké akvárko a když vše funguje, nemá cenu zatim měnit. Ta cena Spectrumu je opravdu šílená, chtěl jsem si ho pořídit, ale tyhle peníze za to nedám. Na mé akvárko 7800kc světlo a 3500kc stmívač coze
Snad je to jen cena novinky a časem to spadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 11:44 Muž @ KMatteo [33] Re: Luky13
Luky, tak to jsi měl kliku, přístup obchodu byl vskutku vstřícný :-) Já jsem s filtrem spokojený, místa moc nezabírá a funguje spolehlivě, jen jsem posílil proudění vody malým čerpadlem. Co udělám se světlem zatím nevím, asi to nechám být, třeba časem sleze cena Spectra na přijatelnou úroveň (je fakt hrozně napálená, jak psal brukiz) a myslím si, že ani pro Němce to není málo (DH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 11:37 Muž @ Luky13 [4] Re: KMatteo
Také jsem koupil set Rio 240 a dokupoval jsem HeliaLux se stmívačem. Světlo ze setu si v obchodě nechali a já dostal pěknou slevu na HeliaLux, tak jsem byl spokojený. U filtru to nešlo, ten mám doma, někdy se bude hodit.
Jsem s Juwelem spokojen palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 10:39 Muž @ brukiz [21] - Stonkové rostlinyRe: DH
Taky mi vadí, že je dost techniky nekompatibilní, ale asi jsem si už zvykl. :) Na druhou stranu jsem aktuálně rád, že jsem na LED nepřešel. Mám stále T5 zářivky a přidávám rašelinový koncentrát na zbarvení vody. Díky obojímu je akva krásně přírodní. LED je parádní, o tom žádná, ale ať koukám na jakékoliv nádrže, tak to prostě není ono. Občas přemýšlím, že bych zkusil HeliaLux Spectrum, ale ta cena je zarážející. Hold napálená novinka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 10:11 Muž @ DH [20] Re: KMatteo
Přesně jak píšeš, kdybych to věděl předem, zvolil bych jiný set nebo si to poskládal sám. Ty jejich rady, prodat světlo (který pravděpodobně nikdo nekoupí nebo koupí za nějaké drobné) jsou trochu mimo českou realitu, pro němce je 200-300 euro pakatel. I když ty peníze na to mám, tak je mi líto je takhle spláchnout do záchodu. Snad se mi časem podaří nějaký kompatibilní stmívač sehnat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 09:12 Muž @ KMatteo [33] Osvětlení
Od Juwelu praxi s osvětlením považuji celkem za podraz vzhledem k tomu, že není možné si při koupi rovnou vybrat, jestli chci levnější MultiLux bez možnosti regulace, nebo dražší HeliaLux s možností si později koupit ovládání. Vyměnit rampu takhle znamená vyhodit peníze nadvakrát (tedy, pokud se jí případně nepodaří prodat) - HeliaLux stojí kolem 5.000 a navíc končí výroba, takže se nabízí nově HeliaLux Spectrum za bratru 7.000 (!) samozřejmě ovládání je za extra peníz. MultiLux je přitom docela předimenzovaný a regulace tak o 10-20% by nebyla od věci, věřím, že by mi to pomohlo s GSA. Jak jsem jinak s Juwel hodně spokojený, tak tohle mě štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 14:38 Žena @ Kata Eš [7] Re: drvi
Super typ, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 14:37 Žena @ Kata Eš [7] Re: DH
Děkuji :-) Predimenzovane světlo mi nevadi. Kvůli cichavcum plovoucky naopak chci potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 11:49 Muž @ DH [20] Re: Cancita
No ne každý stmívač funguje na všechny osvětlení. U každého stmívače bývá seznam světel, se kterými je kompatibilní. Zatím jsem nenašel nic, čím by se to dalo stmívat. Přímo z Juwelu mi odpověděli, že na rampu LED Multilux, která je součástí každého setu Juwel se žádný stmívač nevyrábí. Doporučili mi, abych rampu prodal a koupil Helialux, kterou stmívat lze hmm
Ta rampa je na 230V a většina stmívačů se dělá na 12V. Považuji to za docela velký nedostatek u celkem drahého německého setu. Tím, že akvárium provozuji jako želvárium bez CO2 by se mi stmívání hodilo, jednak kvůli kontrole řas a taky kvůli želvě, které se asi moc nelíbí, když se z ničeho nic nad ní rozsvítí 5000 lumenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 10:27 Žena @ Cancita [1] Re: DH Světla LED
Ahoj, to mě zajímá s těmi světly... Také plánuji koupi tohoto akvária a myslela jsem, že pro stmívání/spínání světel použiju něco jako toto: www.ebay.com/…
Myslíš tedy, že to tam nepůjde připojit? Díky moc.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 09:28 Žena @ drvi [2193] - RostlinyRe: Kata Eš
Já jsem v Juwelu vnitřní filtr nechala, přidala dovnitř větší vrstvu filtrační vaty a na výpusť nasadila Microsorium, které zhoustlo a trochu to přicpává, takže průtok je přijatelný. Časem jsem ještě přidala menší externí filtr a tento vnitřní slouží hlavně jako super výkonný skimmer - vodu mám díky tomu úplně křišťálově čistou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2019 09:02 Muž @ Zip [229] Re: quasimodo
Sice mám RIO180 ještě bez LED, ale i po 3 letech žádný problém. Na výpusť jsem si udělal za pár korun rozstřikovací rampu. Tenký krycí plast mi nevadí, je dokola " v rantlu" takže na AQ se neprohýbá a myslím, že i kočku by unesl v pohodě :) Skříňku mám také originál, žádný problém, je jako nová a ani se nehne. S tím nasáváním věřím že je problém, naštěstí jsem osobně nemusel řešit. Vnitřní filtr má výhody i nevýhody, já ho tam nechal a spokojenost pro mé podmínky.
Do osvětlovací rampy jsem si přidal 4 led pásky na profilech, bez destrukčního zásahu do krytu, žádný problém. Nijak za RIO nelobuji, jen osobní zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2019 07:40 Muž @ DH [20] – RIO LED 180
Set mám 5 měsíců, filtr jsem vyříznul tenkým nožem, jde to celkem dobře. Koupil jsem i skříňku, s tou nebyly dosud žádné problémy, všechno drží tak jak má a na to, že nemá žádné ocelové výztuhy působí stabilně. Krycí plasty jsou tloušťky 3mm a pokud nemáte doma kočku mývalí, tak bych se ničeho nebál. Velkým zklamáním je pro mě světlo, na to co mám v akváriu je příliš silné a nejde na něj namontovat stmívač, musím intenzitu regulovat plovoučkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 23:21 Žena @ Kata Eš [7] Re: quasimodo
Děkuji za příspěvek k diskuzi ano
Každopádně, jak jsem již předtím psala, mám externí filtraci u akvária, které mám v profilu a ani u ní nelze regulovat výkon, jenže stačí pár dnů, filtr se zanese a výkon rapidně klesne a už mám vychytávky jak se s tím poprat :) A navíc, co mám v plánu v akváriu vytvořit, tak se toho nebojím, jelikož ji chci nechat zarust ano Co se týče světla s tím si také hlavu nelamu, chci pěstovat nenáročné rostlinky, kterým přehnané světlo naopak škodi a pak se na nich dělá akorát rasa, takže taky pohoda. Já chci i tohle akvárium bez CO2 a z toho logicky plyne nenáročné kytky :) No a ohledně skříňky.,jelikoz jsem kutilka, tak mám v plánu pro sychr ještě vystuzit jako pojistku, takže toho se také nebojim ne A kočky nemám ráda :-D Co se týče krevet, tak tam vim, že celkové bývá problém u filtraci, ale ty nejsou v mém zájmu, cichavci by je měli jako spestreni potravy :-D Ale určitě jsem ráda za přínosné informace nač si dát pozor a i jsi mi tím potvrdil, co jsem si tak nějak myslela, takže děkuji palec Jinak, nejdou dvířka ještě nějak vyladit pantama? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2019 22:54 Muž @ quasimodo [45] – Filtr
Mám rio 125LED a musím říct, že jsem byl nepříliš nadšený z vlepeného filtru. Dokud akvárko pořádně nezarostlo, tak mi z něj dělal mixér. Sice je tam nástavec, kterým je možné trochu ten směr proudu změnít, ale to moc nepomáhalo a ničím ho nejde ztlumit. A i poté, co akva zarostlo, mi nasával potěr a krevetky, takže při čištění jsem zaplakal, kolik mrtvolek tam je. Okamžitě jsem to začal řešit. Když jsem psal na podporu, jestli mi můžou doporučit nějakou šetrnou metodu jak ho vyndat, tak němci mi napsali sáhodlouhý mail, že to nejde, protože je tam přilepený opravdu kvalitně a víceméně tvrdili, že zatímco filtr je vyníkající, tak já mám vadné ryby. Připustili, že bych se mohl pokusit na sání nějak namotat vatu. Z české pobočky mi přišla lakonická informace "já je odřezávám kuchyňským nožem". A to jsem taky udělal. Teď tam mám místo něj externí filtr tetra tec s molitanem kolem sacího koše a jsem s tím akvárkem jinak celkem spokojený, i když nějaké drobné výtky mám pořád - např. uprostřed je vzpěra - žekl bych, že u takhle malého akvárka zbytečná. Navíc brání umístit světlo jinam, než na prostředek - jde posunout ani ne o 10 cm dopředu nebo dozadu. Není tam prakticky možné přidat žádné další světlo a to co tam je, považuju za spodní hranici dostatečnosti. Rozhodně nic pro rostlinky náročné na světlo. Také plast, ze kterého je kryt, je celkem tenký a hodně pružný. Hádám, že doskok kočky by nemusel ustát (to zmiňuju jen proto, že u našich mají kočky na akvárku svůj hrad). Koupil jsem to i se skříňkou. Možná jsem jí špatně smontoval, ale po pár měsících se kapku skřížily dvířka a levá strana teď jde otevřít jen když napřed otevřu pravou (která se otevírá taky dost neochotně) a vezmu to silou - to, že tam nejsou žádná madla a nic, za co by se dalo chytit, je sice na prvni pohled pěkné, ale teď je z toho trochu problém.
Takže za mě - není to úplně špatné, ale příště raději zkusím něco jiného.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 19:39 Žena @ drvi [2193] - RostlinyRe: Kata Eš
Juwel Rio je dobra kvalita, určitě lepší než Diversa. Lepší už je asi jen Eheim, ale je taky dražší. S Juwelem mám dobrou zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 18:24 Žena @ Kata Eš [7] Re: afc1886
Tak tohle se mi může stát i u té 112l Každopádně já u té Diversi už při tomhle objemu nechci riskovat. Ani nemají rozměr, který chci. Filtrace tam stojí taky za prd, to je jen honic vody, což u cichavcum nepotřebuji. Ten juwel se mi zamlouvá i filtraci, tím, že chci čistotě rybky si myslím, že by to mohlo jít potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2019 17:59 R Muž @ afc1886 [4659] Re: Kata Eš
Vůbec se nemusíš bát.
Ale znáš to náhoda je blbec. www.youtube.com/… ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:51 Žena @ Kata Eš [7] – Nové akvárium
Zdravíčko všem. Chtěla bych se zeptat, jak je kvalitou zpracované toto akva Akvárium Juwel Rio 350 LED nejde mi o světla a podobně, vím že sety nejsou vymakane, ale já chci toto akva udělat stridmeji a chtěla bych to pro hejno cichavcum perletovich. Jen mi jde o to, aby vydržela samotná nádrž jak objem vody, tak i pár kamenů břidlice a nerada bych, aby mi rybky skončili na koberci a chtěla bych i tu skříň pod to. Tak jen jestli to není úplné zlo. Bohužel řeším to takto kvůli financím :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 15:11 R Muž @ vaclav [9374] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lubisko28
Klidně si tu udělej prezentaci, pokud nedáš hlavní fotku nikdo to neuvidí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2018 07:33 R Muž @ romant [27216] Re: Jrk
Ano, ať si každý pořídí to co se mu líbí. U toho tvého akvária bude trošku pokulhávat to osvětlení a ani argument, že jde i přidat mě nepřesvědčí o tom, že by se za podobný peníz nedalo pořídit něco lepšího, ale na druhou stranu, pracovat se dá se vším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 01:47 Muž @ Jrk [140] Re: romant
Fotka k příspěvku Koupil jsem si akvarijní set Juwel Primo 110 - jsou v něm 3 pozice pro osvětlovací tělesa Juwel. Po odklopení "většího" krytu je krásný přístup do celého akvária. Vestavěný filtr má evidentně větší kapacitu než Eheim Pick-up 200, určený pro akva do 200 litrů, průtok podobný. Jako možnou nevýhodu bych viděl jeho umístění (přilepený silikonem již v setu) v pravém zadním rohu - někdo by to měl raději přesně naopak.

Píši to hlavně kvůli informaci U Juwelu světlo nejen že nepřidáš, ale ani s ním nemůžeš nijak hnout, na rozdíl od Eheimu a přidávám foto. Takže u jiných modelových řad akvárií tohoto výrobce je možnost přidání osvětlení a změny jeho pozice. Oficiální název tohoto krytu by měl být Juwel Primolux 80 - mám jej sice krátce, ale připadne mi velice praktický.

P.S.: kryt je možno odklopit úplně dozadu - na fotografii je podepřen velkou propiskou - osvětlovací těleso je poté možno otočit tak, aby bylo vidět, co v akva dělám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:11 lubisko28
Osobné mám doma Juwel LiDo 120, a nemôžem sa sťažovať. Nič som nemenil a akvárium funguje bez problémov. S Filtráciou som Max spokojný, vstavaný ohrievač, osvetlenie Max. Spokojnosť.
Mám pocit, že už sa to tlačí do extrému (najväčší objem, rýchlosť prietoku, Max. Intenzita osvetlenia a pod.) dokonca mám doma aj druhé 35 l akvárium dennerle aquascaping takisto všetko original nič nevymenene zatracovany filter od dennerle eckfilter bezproplemov stíha a všetko funguje tak ako má.
Každopádne ak si vyberieme akvárium, treba si zvoliť vhodné rastliny (nenáročné, stredne náročné alebo náročné), rybičky, prispôsobiť údržbu potrebám. Na záver Juwel odporúčam a verim, že ani po roku nebudete rozmýšľať nad výmenou príslušenstva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2018 06:13 R Muž @ romant [27216] Re: Provpe
Bohužel mám špatnou zkušenost a to v případech, kdy se nádrž přerybní, potom filtrace nestíhá a je nutno do toho co týden sahat a přistoupit k tomu stejně jako k honiči vody. Já jsem od zákazníků vytrénovanej právě v tom, že neposlechnou, stejně si udělají "radost" dalším a dalším druhem ryxb, rostliny třeba nic moc a už to jede. ;-) Jinak když se neblázní, dá se to bezproblémů provozovat jak to je. :-) Toť moje zkušenost, řekněme praktika. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:54 Muž @ Provpe [8] - RostlinyRe: romant
Proc myslis ze ty filtrace jsou spatne? :) me se libi jak je to vse pekne schovane :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2018 22:15 Muž @ bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Petr
A nebo si užij tu radost ze setavování (jednou za život AQ) a poskládej si to sám. Vzhled, tech. výbava, zábava --- k nezeplacení . :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2018 05:38 R Muž @ romant [27216] Re: ludvik
U Juwelu světlo nejen že nepřidáš, ale ani s ním nemůžeš nijak hnout, na rozdíl od Eheimu, kde jak bez problémů přidáš a i si můžeš nastavit kde ta rampa bude. Juwel má další nevýhodu a tou je kryt samotný, je tam i několik plastových výztuh(dáno tloušťkou skla), takže rozměrnější kořen bývá někdy hodně velkej problém. Když je to jenom o ceně, tak zákazník u toho Jewelu stejně skončí. No a filtrace, to je kapitola sama pro sebe, mám jich ve sklepě vyřezanejch z juwelů docela hodně. ;-) Edit: Pokud je ten vnitřní filtr u Eheimu Biopower, je to velmi solidní základ, je již opatřen biomédiem substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 01:49 Muž @ ludvik [1051] Re: Petr
Zrovna to řeším pro bratrovu stranu rodiny. Pokud set, tak Eheim incpiria. Pokud cenu, tak Juwel RIO, ta je prostě bez konkurence. I ten filtr v setu je skoro stejně velký, jako menší varianty Profesional eheimu a ještě se do nich vecpe topítko.

Vnitřní filtry Eheim mi nějak nesedí. Takové podivně mrňavé, divné.

Osvětlení stejně jako laik (ani s pomocí) netrefíš. Takže je to asi v tomto ohledu fuk. Eheim má výhodu, že lze přidat, což u Juwelu nevím jestli je tak jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2018 23:47 S Muž @ Anthrax [1677] Re: Petr
Ahoj, možná by to chtělo upřesnit co od toho setu očekáváš. Respektive co chceš za typ nádrže, jakou plánuješ zhruba osádku, rostliny atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:05 Petr – Eheim vivaline 180 nebo Juwel Rio 180
Ahoj,

hledal jsem co se dalo, ale jako laik prosim o radu. Nemohu se rozhodnout mezi temito dvema sety:

EHEIM vivaline LED 180
www.eheim.com/…

nebo

Juwel Rio 180
www.juwelakvarium.cz/…

- Juwel ma LED 2x23W zatimco EHEIM LED 1x 13,5W
- obe maji vnitrni filtry (parametrove asi srovnatelne ?)
- Juwel ma topitko 200w a EHEIM 150w

Pocitove se mi vice libi EHEIM, ale parametrove vychazi asi lepe Juwel (lepsi osvetleni?).

Jsem bezradny a prosim o Vas nazor a pripadnou pomoc pri vyberu.

Dekuji moc.

Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 11:22 Muž @ bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Maq, TK
Chápu tvé důvody, jen bych připomněl, nic neodsuzuji pouze poukazuji. Ta skříňka pokud opravdu nemá záda, je materiálově vykuchaná z důvody výrobní ceny a zároveň ošizezáná o nosnost, kterou tobě dohání jeklová konstrukce.

To stim protahováním kabelů zručný truhlář řeší průchodkami (nebo jedním podélným průchodem) v zádech a žádný problém s kabely není.

Jen jsem napsal, doporučení si SET (i Eheim) prohlédnout naživo , jelikož ta skříňka pouze dokresluje kvalitu zpracování krytu a opravdu nechápu jak toto někdo může kupovat z pohledu designu :) Kvalita zlatá IKEA :-D ikdyž čemu se vlastně divím, když si někdo koupí plastový box (IKEA) dá to na okno a prezentuje to jako AQ hmm

Nikoho nechci odrazovat od pohodlné koupě, kde pouze naliju vodu a nic víc neřeším, ale je potřeba si férově přiznat, že je to hrachovina možná pohodlná, pro mě předražená. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 10:12 Muž @ Jarry [704] Re: ZDRI
Souhlasím, možná bych z bodu 2 vynechal "kteří až tak neřeší vzhled":-) To, že někdo dělá věci sám, ještě nemusí znamenat, že to nebude vypadat dobře;-)

Světlo na hraně akvária může být i v kombinaci s krycím sklem, mám to tak u 3 akvárií, vypadá to dobře, údržba je ve srovnání s krytem snadná - světlo šoupnu po hraně k zadní stěně akvária a mohu ho nechat svítit, takže během údržby do akvária krásně vidím. Ale už i tady dělám změny, nová světla dělám raději zavěšená, údržba je tak ještě o něco snadnější. Dokážu si představit akvária bez skel cca do 200l, u větších ploch už by asi byl odpar problém, pokud je akvárium v místnosti, kde se bydlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.09.2018 09:39 Muž @ ZDRI [310]
Podle mě tu diskuzi zbytečně konfrontačně hrotíte (tedy někteří z Vás...).
Všechny cesty mají svou logiku, tady neplatí jedna univerzální pravda.

1) Spousta lidí chce okrasné akvárium do obytných prostor a chce, aby tam mmj. i hezky vypadalo. Potom je hotový set s profi krytem rozumný kompromis, funkční i cenový. Každý není kutil, nemá znalosti, nářadí, prostor a čas bastlit. Pár současných setů už má i rozumně dimenzované LED osvětlení a jakž takž ucházející filtr. Sám jsem řešil podobný problém (akvárko do obýváku), pokud poptáte kvalitnější kryt na zakázku (Farao, Zekia), dostanete se na mnohem vyšší cenu. Pokud bych nepotřeboval rozměr přesně na stávající stojan, také bych koupil hotový set s pěkným krytem a LED osvětlením, jen filtr bych vytunil nebo nahradil vlastním.

2) Pak jsou akvaristé-chovatelé, kteří až tak neřeší vzhled, ale hledají co nejvíce funkce za co nejméně peněz. Pro ně nemá cenu kupovat hotové kompromisní řešení, koupí levnou sólo nádrž a zbytek si sestaví podle svého (funkčně určitě lepší a levnější).

3) A nakonec jsou dostatečně solventní zákazníci, kteří si vše nechají udělat na míru i s profi krytem, velkým filtrem, atd., přesně podle svých představ.

PS: Ano, jde to i bez krycího skla/bez krytu + pěkné světlo na hrany nádrže. Ale není to cesta pro každého. Mmj. = docela významný zdroj vlhkosti (což někde může být plus, někde zásadní problém).

PPS: Skříňky často nemají plná záda právě kvůli přístupu/kabelům/hadicím a současně kvůli odvětrání. Většinou je to levné lamino, stačí trocha vody a v uzavřeném neodvětraném prostoru je brzy problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 08:55 Muž @ TK [9] Re: bobik0cz
Skříňky pod Juwel Rio mají záda jen částečně. Konkrétně u 125 zabírají prostřední část zadní stěny asi tak přes polovinu délky zad. Po stranách u bočních stěn jsou cca 20 cm mezery. Myslím, že tam jsou, jak už tady bylo zmíněno zcela záměrně kvůli manipulaci a zapojení spotřebičů do elektřiny. Nemyslím, že by to bylo kvůli šetření materiálem. Přijde mi to tak logické a naprosto mi to vyhovuje ;-) Plná záda bych rozhodně nechtěl. Pokud máš zásuvky u země za akváriem, tak jak by ses k nim dostal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 06:26 Muž @ LeRi [305] Re: bobik0cz
Řady Aquatlantis style a EHEIM vivaline mají hliníkové rámečky + Aquatlantis kovové osvětlení (vše snadno vyjímatelné) , z čeho jiného by jsi si představoval ty kryty než z plastu? Ty ho máš z čeho za ty tisíce ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2018 21:31 Muž @ Maq [3807] Re: bobik0cz
Věřím Ti, ale že nemají skříňky záda, to bych paušálně neodsuzoval. Já mám skříň dělanou na míru (s vnitřní kostrou z jeklů), a záda jsem tam vyloženě nechtěl kvůli manipulaci. Ještě abych vrtal díru kvůli každému káblu nebo hadici... UF!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 21:00 Muž @ bobikcz [134] - ups .... ono to roste :) – Juwel a Eheim
Tak dnes jsem měl možnost si čirou náhodou v Hornbachu v HK prohlédnout akvarijní sety od Juwel (asi né všechny řady) a Eheim + další noname značky. Vše to bylo kvalitou zpracování stejný ehm ... levný plast podle mě. :-P

Zlobte se jak chcete kvalita zpracování je podle mě otřesná a srovnatelná s čínským setem co jsem měl jako první AQ před 10 lety. Neřeším teď kvalitu filtru nebo osvětlení. Ty plasty jako krycí lišta (vúbec to nebylo slícované) plast. kryt, který jsem se při otevření bál, že mi zůstane v ruce coze (ve srovnáním s krytem od Fardy - jinej svět) opravdu nechápu jak jste ochotni za takovouto kvalitu dát x tisíc Kč. Jen pro zajímavost: Mají skříńky u Juwelu i záda nebo ne? (to co jsem viděl nemělo - možná jen nenamontováno).

No nic píšu to sem hlavně kvůli tomu, že velmi doporučuju si tyto sety prohlídnout naživo, aŤ nejste nemile překvapeni :) (první AQ jsem měl set - než začal téct :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 09:53 Žena @ Cancita [1] Re: LeRi
Ahoj, díky za odkaz, to se bude hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2018 20:57 Muž @ LeRi [305] Re: Cancita
Ty dražší sety od značek Aquatlantis, Juwel, EHEIM fungují, mají už kvalitní osvětlení a filtraci dostatečnou do určitého množství zarybnění, kvalita zpracování samozřejmě na špičkové úrovni není třeba se bát. Já sem si set Aquatlantis vytunil ex filtrem jen proto že jsem byl línej častěji čistit ten vnitřní ;-) Mimo jiné zrovna ten filtr v setu Juwel má celkem slušný objem filtračních hmot a dá se ještě dost dobře vytunit.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2018 11:36 Žena @ EllaAtáta [49] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodiny
Aquatlantis jsem popisoval, protože s ním máme nejdelší zkušenost, od malých, po velký. Na Juwel se tady Cancita ptala a protože jeden máme, odpověděl jsem. Zbytek nebudu komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 07:58 Muž @ bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: EllaAtáta
Nevím co by mi mělo přít blbě. :) Vše co jsem chtěl jsem ti již napsal. Ztrácím se v tvých odpovědích :-D Hraješ v kapele, máš dceru, náročnou manželku na nábytek, hodnotíš Aquatlantis pak zas Juwell. Neorientuju se v tom, hlavně ať ti to plave a líbí se ti to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 01:59 Žena @ EllaAtáta [49] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: bobik0cz
Fotka k příspěvku Přijde Ti to opravdu blbě. Začali jsme s kamarádkou z kapely se dvěma 60 l ze Zoo Braník a oba je máme a fungují. Jinak bych ty větší domů dceři nekoupil. Na staré fotce je to první.

Aquatlantis Style 120 je 216 l za 8.500,- Při ceně kvalitního světla, filtru a případné výrobě krytu, který vyrobit neumíme, bychom se těžko dostali výrazně levněji k tomu samému.

Mimochodem, nikomu to nevnucuji a o limitech setů jsem psal.

EDIT- Samozřejmě, pokud se dodatečně vymění filtr za externí a světlo za jiné, je situace jiná, jenže to jsme nikdy nepotřebovali.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 23:55 Žena @ Cancita [1] Re: bobik0cz
Ok, dík. Výhoda je, že na to nespěchám. Doděláváme byt a akvárko přijde na řadu až jako poslední, takže mám ještě dost času si to promyslet a vyhledat další info. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 23:48 Muž @ bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Cancita
Je to celé pouze o dvou věcech.

1. Peníze (kolik chceš, případně můžeš investovat)

2. Co tam chceš chovat nebo pěstovat.

Výše zmiňované sety nejsou tragédie (pro spoustu lidí dostačující), ale zároveň za obdobné peníze by šlo leckdy více.

Nejednodušší by pro tebe bylo, najít si prezentaci AQ, které by se ti líbilo a od toho se odpíchnout. Buď přímo inspirovat se vybavením nebo aspoň ujasnit si směr, kterým by jsi chtěla jít, aby se ti dalo lépe poradit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 23:27 Žena @ Cancita [1]
Ach jo, tak teď fakt nevím. :-( Recenze třeba zrovna na Juwel Rio 180 jsem našla více méně kladné. Parametry:
* Plastový kryt MultiLux LED 100 cm s osvětlením 2x23 W (1x23 W DAY & 1x23 W NATURE)
Kelvin 9000/6500
Lumen 5290
* Topítko 200W
* Filtr system bioflow 3.0 s čerpadlem o kapacitě 600 l/h
Na filtr jsem našla v tomhle vláknu různé ohlasy, někomu vyhovuje, někdo vyměnil.
K tomu osvětlení se dají přidat reflektory, které výkon zvedají. Upřímě řečeno jsem nakoukla do zdejších článků o osvětlení a nejsem z toho úplně moudrá. Jako základ jsem někde našla min. 0.5 W/l, ale pokud se svítí LEDkami, tak je to zřejmě jinak, protože jsou výkonější.
Je tu vůbec někdo, kdo by mi set doporučil? Jinou podobně hezkou designovou alternativu jsem nenašla.
Jediná další možnost, co mě napadla je zakázková výroba např. od Faraa, o které se tu, myslím, někdo zmiňoval. (Hezké provedení a výběr jednotlivých částí). Btw, nejde mi o to, že bych si něco nechtěla nastudovávat, (už několik dní sedím u počítače a načítám všechny možný diskuse), ale nerada bych sama něco složitě sestavovala – s šroubovákem a kladivem nejsem kamarád ;-)
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 11816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio