Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

NápovědaFórum » Technika » Akvária a jejich podstavce 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 11:22 Muž @ bobik0cz [66] Re: Maq, TK
Chápu tvé důvody, jen bych připomněl, nic neodsuzuji pouze poukazuji. Ta skříňka pokud opravdu nemá záda, je materiálově vykuchaná z důvody výrobní ceny a zároveň ošizezáná o nosnost, kterou tobě dohání jeklová konstrukce.

To stim protahováním kabelů zručný truhlář řeší průchodkami (nebo jedním podélným průchodem) v zádech a žádný problém s kabely není.

Jen jsem napsal, doporučení si SET (i Eheim) prohlédnout naživo , jelikož ta skříňka pouze dokresluje kvalitu zpracování krytu a opravdu nechápu jak toto někdo může kupovat z pohledu designu :) Kvalita zlatá IKEA :-D ikdyž čemu se vlastně divím, když si někdo koupí plastový box (IKEA) dá to na okno a prezentuje to jako AQ hmm

Nikoho nechci odrazovat od pohodlné koupě, kde pouze naliju vodu a nic víc neřeším, ale je potřeba si férově přiznat, že je to hrachovina možná pohodlná, pro mě předražená. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 10:12 Muž @ Jarry [568] Re: ZDRI
Souhlasím, možná bych z bodu 2 vynechal "kteří až tak neřeší vzhled":-) To, že někdo dělá věci sám, ještě nemusí znamenat, že to nebude vypadat dobře;-)

Světlo na hraně akvária může být i v kombinaci s krycím sklem, mám to tak u 3 akvárií, vypadá to dobře, údržba je ve srovnání s krytem snadná - světlo šoupnu po hraně k zadní stěně akvária a mohu ho nechat svítit, takže během údržby do akvária krásně vidím. Ale už i tady dělám změny, nová světla dělám raději zavěšená, údržba je tak ještě o něco snadnější. Dokážu si představit akvária bez skel cca do 200l, u větších ploch už by asi byl odpar problém, pokud je akvárium v místnosti, kde se bydlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.09.2018 09:39 Muž @ ZDRI [95]
Podle mě tu diskuzi zbytečně konfrontačně hrotíte (tedy někteří z Vás...).
Všechny cesty mají svou logiku, tady neplatí jedna univerzální pravda.

1) Spousta lidí chce okrasné akvárium do obytných prostor a chce, aby tam mmj. i hezky vypadalo. Potom je hotový set s profi krytem rozumný kompromis, funkční i cenový. Každý není kutil, nemá znalosti, nářadí, prostor a čas bastlit. Pár současných setů už má i rozumně dimenzované LED osvětlení a jakž takž ucházející filtr. Sám jsem řešil podobný problém (akvárko do obýváku), pokud poptáte kvalitnější kryt na zakázku (Farao, Zekia), dostanete se na mnohem vyšší cenu. Pokud bych nepotřeboval rozměr přesně na stávající stojan, také bych koupil hotový set s pěkným krytem a LED osvětlením, jen filtr bych vytunil nebo nahradil vlastním.

2) Pak jsou akvaristé-chovatelé, kteří až tak neřeší vzhled, ale hledají co nejvíce funkce za co nejméně peněz. Pro ně nemá cenu kupovat hotové kompromisní řešení, koupí levnou sólo nádrž a zbytek si sestaví podle svého (funkčně určitě lepší a levnější).

3) A nakonec jsou dostatečně solventní zákazníci, kteří si vše nechají udělat na míru i s profi krytem, velkým filtrem, atd., přesně podle svých představ.

PS: Ano, jde to i bez krycího skla/bez krytu + pěkné světlo na hrany nádrže. Ale není to cesta pro každého. Mmj. = docela významný zdroj vlhkosti (což někde může být plus, někde zásadní problém).

PPS: Skříňky často nemají plná záda právě kvůli přístupu/kabelům/hadicím a současně kvůli odvětrání. Většinou je to levné lamino, stačí trocha vody a v uzavřeném neodvětraném prostoru je brzy problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 08:55 Muž @ TK [3] Re: bobik0cz
Skříňky pod Juwel Rio mají záda jen částečně. Konkrétně u 125 zabírají prostřední část zadní stěny asi tak přes polovinu délky zad. Po stranách u bočních stěn jsou cca 20 cm mezery. Myslím, že tam jsou, jak už tady bylo zmíněno zcela záměrně kvůli manipulaci a zapojení spotřebičů do elektřiny. Nemyslím, že by to bylo kvůli šetření materiálem. Přijde mi to tak logické a naprosto mi to vyhovuje ;-) Plná záda bych rozhodně nechtěl. Pokud máš zásuvky u země za akváriem, tak jak by ses k nim dostal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 06:26 Muž @ LeRi [299] Re: bobik0cz
Řady Aquatlantis style a EHEIM vivaline mají hliníkové rámečky + Aquatlantis kovové osvětlení (vše snadno vyjímatelné) , z čeho jiného by jsi si představoval ty kryty než z plastu? Ty ho máš z čeho za ty tisíce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2018 21:31 Muž @ Maq [2820] Re: bobik0cz
Věřím Ti, ale že nemají skříňky záda, to bych paušálně neodsuzoval. Já mám skříň dělanou na míru (s vnitřní kostrou z jeklů), a záda jsem tam vyloženě nechtěl kvůli manipulaci. Ještě abych vrtal díru kvůli každému káblu nebo hadici... UF!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2018 21:00 Muž @ bobik0cz [66] – Juwel a Eheim
Tak dnes jsem měl možnost si čirou náhodou v Hornbachu v HK prohlédnout akvarijní sety od Juwel (asi né všechny řady) a Eheim + další noname značky. Vše to bylo kvalitou zpracování stejný ehm ... levný plast podle mě. :-P

Zlobte se jak chcete kvalita zpracování je podle mě otřesná a srovnatelná s čínským setem co jsem měl jako první AQ před 10 lety. Neřeším teď kvalitu filtru nebo osvětlení. Ty plasty jako krycí lišta (vúbec to nebylo slícované) plast. kryt, který jsem se při otevření bál, že mi zůstane v ruce coze (ve srovnáním s krytem od Fardy - jinej svět) opravdu nechápu jak jste ochotni za takovouto kvalitu dát x tisíc Kč. Jen pro zajímavost: Mají skříńky u Juwelu i záda nebo ne? (to co jsem viděl nemělo - možná jen nenamontováno).

No nic píšu to sem hlavně kvůli tomu, že velmi doporučuju si tyto sety prohlídnout naživo, aŤ nejste nemile překvapeni :) (první AQ jsem měl set - než začal téct :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 09:53 Žena @ Cancita [1] Re: LeRi
Ahoj, díky za odkaz, to se bude hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2018 20:57 Muž @ LeRi [299] Re: Cancita
Ty dražší sety od značek Aquatlantis, Juwel, EHEIM fungují, mají už kvalitní osvětlení a filtraci dostatečnou do určitého množství zarybnění, kvalita zpracování samozřejmě na špičkové úrovni není třeba se bát. Já sem si set Aquatlantis vytunil ex filtrem jen proto že jsem byl línej častěji čistit ten vnitřní ;-) Mimo jiné zrovna ten filtr v setu Juwel má celkem slušný objem filtračních hmot a dá se ještě dost dobře vytunit.
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2018 11:36 Žena @ EllaAtáta [43] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodiny
Aquatlantis jsem popisoval, protože s ním máme nejdelší zkušenost, od malých, po velký. Na Juwel se tady Cancita ptala a protože jeden máme, odpověděl jsem. Zbytek nebudu komentovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 07:58 Muž @ bobik0cz [66] Re: EllaAtáta
Nevím co by mi mělo přít blbě. :) Vše co jsem chtěl jsem ti již napsal. Ztrácím se v tvých odpovědích :-D Hraješ v kapele, máš dceru, náročnou manželku na nábytek, hodnotíš Aquatlantis pak zas Juwell. Neorientuju se v tom, hlavně ať ti to plave a líbí se ti to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2018 01:59 Žena @ EllaAtáta [43] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: bobik0cz
Fotka k příspěvku Přijde Ti to opravdu blbě. Začali jsme s kamarádkou z kapely se dvěma 60 l ze Zoo Braník a oba je máme a fungují. Jinak bych ty větší domů dceři nekoupil. Na staré fotce je to první.

Aquatlantis Style 120 je 216 l za 8.500,- Při ceně kvalitního světla, filtru a případné výrobě krytu, který vyrobit neumíme, bychom se těžko dostali výrazně levněji k tomu samému.

Mimochodem, nikomu to nevnucuji a o limitech setů jsem psal.

EDIT- Samozřejmě, pokud se dodatečně vymění filtr za externí a světlo za jiné, je situace jiná, jenže to jsme nikdy nepotřebovali.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2018 23:55 Žena @ Cancita [1] Re: bobik0cz
Ok, dík. Výhoda je, že na to nespěchám. Doděláváme byt a akvárko přijde na řadu až jako poslední, takže mám ještě dost času si to promyslet a vyhledat další info. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 23:48 Muž @ bobik0cz [66] Re: Cancita
Je to celé pouze o dvou věcech.

1. Peníze (kolik chceš, případně můžeš investovat)

2. Co tam chceš chovat nebo pěstovat.

Výše zmiňované sety nejsou tragédie (pro spoustu lidí dostačující), ale zároveň za obdobné peníze by šlo leckdy více.

Nejednodušší by pro tebe bylo, najít si prezentaci AQ, které by se ti líbilo a od toho se odpíchnout. Buď přímo inspirovat se vybavením nebo aspoň ujasnit si směr, kterým by jsi chtěla jít, aby se ti dalo lépe poradit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 23:27 Žena @ Cancita [1]
Ach jo, tak teď fakt nevím. :-( Recenze třeba zrovna na Juwel Rio 180 jsem našla více méně kladné. Parametry:
* Plastový kryt MultiLux LED 100 cm s osvětlením 2x23 W (1x23 W DAY & 1x23 W NATURE)
Kelvin 9000/6500
Lumen 5290
* Topítko 200W
* Filtr system bioflow 3.0 s čerpadlem o kapacitě 600 l/h
Na filtr jsem našla v tomhle vláknu různé ohlasy, někomu vyhovuje, někdo vyměnil.
K tomu osvětlení se dají přidat reflektory, které výkon zvedají. Upřímě řečeno jsem nakoukla do zdejších článků o osvětlení a nejsem z toho úplně moudrá. Jako základ jsem někde našla min. 0.5 W/l, ale pokud se svítí LEDkami, tak je to zřejmě jinak, protože jsou výkonější.
Je tu vůbec někdo, kdo by mi set doporučil? Jinou podobně hezkou designovou alternativu jsem nenašla.
Jediná další možnost, co mě napadla je zakázková výroba např. od Faraa, o které se tu, myslím, někdo zmiňoval. (Hezké provedení a výběr jednotlivých částí). Btw, nejde mi o to, že bych si něco nechtěla nastudovávat, (už několik dní sedím u počítače a načítám všechny možný diskuse), ale nerada bych sama něco složitě sestavovala – s šroubovákem a kladivem nejsem kamarád ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 22:51 Muž @ bobik0cz [66] Re: EllaAtáta
No asi to nebudem dál pitvat (nějak nerozumím co mi píšeš), ten Aquatlantis je vzhledově nádherný, ale brutálně předražený např. cena 200l (pro spoustu lidí nedostupný) a po technické stránce to žádná evoluce taky není :) Přijde mi, že si jsi něco plácl a krom vzhledu žádnou zkušenost nemáš. Neřešme to.

Dostatečně to shrnul "nekdo" . Je to prostě alibismus si nalhávat, že teď jsem "nováček" a časem získám zkušenosti a vyměním polovinu techniky.
Vyměňovat to každý "nováček" začne jakmile mu to začne umírat nebo mu v tom nic neporoste :-P A jejda, to najednou bude mít chuť si něco nastudovat nebo se u někoho inspirovat, aby vylepšil svůj setík co mu před časem zjednodušil nákup.

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. :-P

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 21:40 Žena @ EllaAtáta [43] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: bobik0cz
On i levnější Juwel se světly a filtrem nic moc, ale zrovna RIO je dobré. Hodně kolegů a zákazníků ho má a my bychom doma neprošli s něčím, co nevypadá jako součást manželkou navrženého nábytku.
Mám 60l Aquatlantis v práci a nesmí se tam fotit, další jsme založili kamarádce a ten stažený Juwel pořád funguje, jen ho už neprezentujeme, takže jak říkám, skoro 2 roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 21:25 Muž @ bobik0cz [66] Re: EllaAtáta
řasa v nich není to je určitě díky tomuto jednomu z nejdražších běžných setů smich

Většina "setařů" kupuje sety v poloviční cenové kategorii, proto do měsíce máme očem diskutovat. :-P

Jen ze zvědavosti? O kterém svém AQ píšeš? Nejstarší máš založené 10 měsíců ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.09.2018 21:17 Žena @ EllaAtáta [43] - malá, začínající akvaristka s pomocí rodinyRe: nekdo
Fotka k příspěvku I po skoro 2 letech chválíme sety od Aquatlantisu. Dobře to vypadá a svítí, málo to žere, kytky rostou bez CO2, topítka fungují, řasa v nich není. Nevím, co bychom chtěli více? Stačí se podívat na prezentace. Pro dítě dokonalé. Samozřejmě by nám v tom nešly náročné kytky a nesmíme nic přerybnit, ale kdo začíná, stejně si koupí podobné rybičky a rychle rostoucí kytky, jako máme my. Až nabere zkušenosti, složí si nádrž lepší, přesně k účelu, jaký bude chtít.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2018 21:02 Muž @ nekdo [39] Re: Cancita
vetsina lidi vas odrazuje od setu na zaklade vlastnich zkusenosti, a snazi se ochranit vasi investici, i kdyz to tak podle vas nevypada
a to, ze na to prijdete po roce je spise zbozne prani....prijdete na to velmi rychle...protoze to nebude fungovat tak, jak si predstavujete...
juu nerostou mi kytky - zalozite prezentaci a kazdy vam rekne, ze mate malo svetla...
pak vas bude trapit filtrace... a to se stane za chvili, ne "az za rok"
spis si tady nastudujte zkusenosti lidi s vyrobky, ptejte se u tech, kteri to pouzivaji a uvidite...
nektere sety jsou spatne, jine jsou horsi... ale zatim jsem nenarazil v bezne prodejnem setu na nekoho, kdo by si ho koupil a doporucoval vsude i po letech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2018 20:31 Žena @ Cancita [1] Re: Maq
Tomu rozumím, že pro zkušeného akvaristu je mnohem lepší si vše vybrat sám. Já zatím ty jednotlivý komponenty nemám „ošahaný“, tak bych stejně tak trochu kupovala zajíce v pytli, i kdybych vše vybírala pečlivě zvlášť. Je možný, že po roce užívání zjistím, že by se dalo vylepšit to či ono, ale to předpokládám přijde se zkušenostma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 21:06 Muž @ Maq [2820] Re: Cancita
V pořádku. Ale akvarijní sety právě ty věci, ve kterých se nechceš vrtat, většinou řeší nekvalitně. A pak se dumá, jak do toho vmontovat lepší světlo, lepší filtr apod. Přitom ty jednotlivé věci taky nemusíš vyrábět, a výrobci je dělají pro lidi, kteří elektřině nerozumějí.
Nevím jak jsi na tom s vařením... Ale představ si, že Ti někdo nabídne kuchyň už se spotřebiči, a někdo jiný Ti dá možnost si spotřebiče vybrat. Pokud víš co potřebuješ, jistě si raději vybereš podle svého gusta. A kromě toho v případě těch setů kupodivu platí, že pořízeno jednotlivě je to většinou i levnější.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 17:03 Žena @ Cancita [1] Re: Maq
No, právě ten čas věnuju raději výběru rostlin a ryb a studiu samotného chovu. Nejsem zrovna technickej typ a představa, že si budu sama nějak svařovat kryt nebo montovat elektriku notabene v blízkosti vody mi nepřijde rozumná. ;-) Hlavně u toho Juwelu se mi dost líbí ten design; plastové kryty, které se běžně prodávají mi do oka zrovna nepadly. Jak jsem vyčetla z komentářů, tak na čem se víc lidí shodlo, je to, že někteří časem vyměnili vnitřní filtr od Juwelu za nějaký vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 16:53 Žena @ Cancita [1] Re: Lukaass7
Super díky, to zní dobře! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 14:02 Muž @ Maq [2820] Re: Cancita
Cancita napsala: raději trochu připlatit, než sestavovat vše sama, na to si zatím netroufám:)
Akvaristika je koníček, pro který se dá utratit či ušetřit hodně peněz, ale když se šetří na studiu a přemýšlení, většinou to dobře nedopadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 11:33 Muž @ Lukaass7 [2] – Nizsi cena hornbach
Jestli muzu poradit s cenou. Pokud mate nekde u baraku horbach prodejnu. Tak ti nabizeji zaruku nejnizsi ceny. Kupuju tam tak kde co. I svoje akvarium a podskrinku juwel. Samozrejme drazsi veci ( kvuli sleve 20 korun to s nema resit nebudu ). V olomouckem maj vetsinu skladem. Usetrite za pripadnou cenu za dopravu, akvarko mate hned a dorovnaji vam cenu na nizsi internetovou a jeste slevni 10 procent. Tak jen pro ty co to treba neznaji. Preji hezky den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 12:15 Muž @ brukiz [1] - RostlinyRe: Cancita
Taky mám Juwel 125 a jsem nad míru spokojen. A tu prodejnu mám hned za barákem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 12:11 Žena @ Cancita [1]
Ok, díky moc za rady, asi se tam pojedu podívat přímo na prodejnu.
Pro mě je jednodušší si raději trochu připlatit, než sestavovat vše sama, na to si zatím netroufám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2018 10:20 Muž @ TK [3] Re: bobik0cz
Ale no jasně :) Dá se pořídit skříňka i akvárium téměř jakýchkoliv rozměrů. Záleží jen kolik na to člověk má času, peněz atd. Někdo se baví tím, že si to radši vyrobí doma sám. Někdo si radši koupí všechno hotové. Tady se ale myslím šlo o to, že se ten set líbil i vzhledem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 10:09 Muž @ bobik0cz [66] Re: TK
Na jiné AQ se nedá pořídit přesně pasující skříňka? coze :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 10:03 Muž @ TK [3] Re: Cancita
Ještě mě napadá, že pokud jsi z Prahy, nebo to nemáš daleko, tak doporučuju se vypravit ke Stöcklovi do Krče: www.juwelakvarium.cz
Je to přímý dovozce juwelu do ČR a jestli se rozhoduješ, tak mají několik zajetých nádrží na prodejně. Asi je dobré si prohlédnout jak ta sestava vypadá a funguje za chodu a rozhodně Ti v prodejně poradí a všechno ukážou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 10:01 Muž @ bobik0cz [66] Re: Cancita
Nevyplatí se koupit celý set (finančně).

Je potřeba si uvědomit, že AQ vybíráš na x let (mnohé to jednotlivé sestavování i baví), ale ten set Juwel RIO LED je jeden z těch lepších setů :-P
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 09:57 Muž @ TK [3] Re: Cancita
Set od Juwelu je rozhodně šikovný v tom, že obsahuje filtr, topení i osvětlení. Navíc se dá pořídit i přesně pasující skříňka. Mám přesně tu 125 l nádrž a jsem maximálně spokojen. Co se týče filtru, tak někdo ho vyndává a nahrazuje výkonnější vnější filtrací. Názory tu asi najdeš různé, mě osobně velmi vyhovuje. Bude ale taky dost záležet jaké plánuješ do akvária osazenstvo atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 09:32 Žena @ Cancita [1] – Juwel nebo Cat Gato
Ahoj, vybárám akvárko, cca 125l. Zatím jsem našla z těch levných Cat Gato:
www.akva-tera.cz/…
Z těch dražších mě zaujalo krásné Juwel Rio:
petdiscont.cz/…
Myslíte, že se vyplatí koupit si dražší Juwel? Různé obchody se liší umístěním zářivek (2x14W, 2x28W - ta druhá varianta by snad dostačovala.) Pokud bych šla do levnější varianty Cat Gato, musela bych zřejmě dokupovat osvětlení. O Juwellu jsem zase slyšela, že filtr nic moc. Nicméně ráda bych se vyhla nakupování všech komponent samostatně, raději celý set.
Jaké máte zkušenosti, případně poradíte jiný set obdobné velikosti? Díky moc :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:33 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Acinonyx, Zip
Vďaka za názory. Zvažoval som alternatívy ale myslím, že vzhľadom na čas, som sa už rozhodol. Teraz by som potreboval vedieť tie rozmery políc :-)
Acinonyx napsal: Vela stastia a tesim sa na tvoje nove akva. palec
Dikes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 20:04 Muž @ Zip [204] Re: larix
Dovolím si trochu oponovat. Mám RIO180 a skříňka mi přijde v pořádku, sice nemá plná záda (zase se hezky protahuje příslušenství), ale přijde mi bytelná dostatečně. Jak je na tom 400ka nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 19:44 Acinonyx Re: larix
Ja ta samozrejme nechcem odradzat, a samozrejme mala by to v pohode vydrzat, kedze sa bezne predava. Len som mal pocit, ze mozem za svoje peniaze dostat viac. Doplatil som tisicku a mam na zakazku vylepsenu kopiu, s ktorou som mimoriadne spokojny. Druha vec je, ze neviem ake su na Slovensku moznosti co sa tohoto tyka.

V kazdom pripade, dolezite je, ze si to videl na vlastne oci a vies teda do coho ides. ;-) Vela stastia a tesim sa na tvoje nove akva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:37 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akvária
No, tiež som videl skrinku k 180-tke a čo píšeš je pravda, sám mám trochu ten pocit. No okrem zákazkovej výroby, na ktorú nemám čas veľa možností nie je.
Na druhej strane, deklarovaná nosnosť je 1200 kg, ja ju zaťažím cca 600 kg, tak snáď to až taký problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 19:22 Acinonyx - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: larix
Bohuzial rozmery neviem. Nechcem ta strasit, ale videl som tu skrinku na zivo, a velmi vo mne doveru nevzbudila. Chyba jej v podstate cela zadna stena (lamino je len v strednej casti) a mal som z nej pocit, ze sa coskoro rozpadne. Je to vsak len moj nazor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:18 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: 1965

Vďaka. No z dostupných obrázkov sa dajú rozmery odhadnúť iba približne. Mne ide o milimetre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 19:13 Muž @ 1965 [9] Re: larix
larix napsal: Prosím niekoho, kto vlastní komplet alebo skrinku Juwel RIO 400 o info, aké sú vnútorné rozmery políc v stredovej časti skrinky. Ďakujem. Mám 180 a je to na třetiny , v prostředním fochu je police . Koukni třeba sem : Google obrázky Juwel 400 jsou tam i rozměry nebo přímo na stránku výrobce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 18:42 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akvária
Prosím niekoho, kto vlastní komplet alebo skrinku Juwel RIO 400 o info, aké sú vnútorné rozmery políc v stredovej časti skrinky. Ďakujem.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:53 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: fingerstyle
Nic nepoškrábeš, chce to jen trochu citu a jde to i bez nějakého ředidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 14:15 Muž @ martinCA [33] Re: fingerstyle
som robil presne to iste, tiez kobercovy noz a potom nejaky kuchynsky lebo som nemal dost dlhu cepel, zvysky ziletkou. spinu riedidlom. 30-40min a bolo hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:55 fingerstyle
UF. No děsím se toho. Snad všechen ten silikon odstraním aniž bych poškrábal sklo. Možná by pomohlo nějaký ředidlo. No, uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:22 Muž @ muťa [551] - RostlinyRe: fingerstyle
Je přílepený normálním AQ silikonem. Ja použil nůž na koberce, při demontáži. Jde to ztuha, ale jde. Zbytky silikonu očistíš žiletkou. Pozor na poškrábání skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:40 R Muž @ romant [26771] Re: fingerstyle
Vyřízneš odlamovákem, nebo žiletkou celou tu sestavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 12:38 fingerstyle – Rio 300
Tak včera jsem objednával v Praze u Juwel komplet Rio 300 společně s vnějším filtrem Eheim, ale ted trnu z jedné věci.:ten vnitřní filtr Juwel Bioflow co je u akvárka bude přelepený vevnitř jen na přísavkách že ho dám v pohodě ven. Nebo tam bude přilepený nějak na pevno, a já budu složitě řešit jak ho s toho AQ dostat... Můžete mě někdo uklidnit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 14:43 Muž @ Maq [2820] Re: Luccas77
Omlouvám se, nemyslel jsem to nijak zle. Přečetl jsem si Vaše příspěvky, podíval se na prezentaci, a nabyl jsem dojmu, že kombinace zmiňovaných postupů je nevhodná, kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 14:34 Muž @ Luccas77 [0] - SumciRe: Maq
Mal som už vela akvárií a myslím že mám dosť skúseností,no aj skúsený človek potrebuje občas poradit.
Písal som sem preto lebo viem že sú tu skúsenejší ludia ako ja,čo sa akvaristiky týka.
Ako môžeš tvrdiť že to nechápem ked ma nepoznáš?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 10532x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio