Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 13:51 Muž AG [99] Re: deCORF.OBRAEN
Mám doma JUWEL RIO 240, pravda je starší a je podle mně slepené z 8mm skla. Dneska se teda dělá 240 z 6mm ? To moje má jenom příčnou plastovou výztuhu, kterou se mi podařilo minulý týden vylomit (opřel jsem se o ní při odkalování). Stěny se prohnuly asi o 1 cm, ale naštěstí neprasklo. Co by se stalo kdyby bylo slepené ze 6mm ani nechci domyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 12:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: akvaristacz
je to len diskusia ako každa ina ano ..nezavrhujem firmu Juwel, nakoľko aj ja mam ich model a tie väčšie sa mi veľmi páčia. rozoberáme to len preto , že tu niekto písal že niesú sklenené.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 11:49 akvaristacz Re: deCORF.OBRAEN
Příliš to řešíte, akvárií Juwel se prodalo po světě statisíce a v ČR je má také mnoho lidí, včetně mě v obýváku. Pro normální použití není problém - žádný průhyb ani problémy tam nejsou; pokud ale máte děti a chcete mít jistotu, že odolají všemu - včetně nárazu kladiva, nechte si akvárium slepit u sklenáře z neprůstřelného lepeného skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 11:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
ja som len konštatoval stavbu ich modelu, no čo sa týka väčších akvárii od Juwelu tak to je asi fakt len na vyjadrení sa výrobcu či je to sklo alebo nejaká iná alternatíva použitia skla..ale tie použité hrúbky pri RIO 240 sa mi zdajú poddimenzované na 6mm a bez výstuhy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 11:26 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
...Juwel Rekord 80 je určite zo skla...
Možné to je. Já vycházím ze zkušenosti s JUWEL Vision 450. V porovnání s menšími nádržemi ze skla se dá s tímto drobkem ve dvojici snadno manipulovat. Ve dvojici ne kvůli hmotnosti, ale rozměrům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 10:07 Muž bobik [15] Re: HaDaS
No těžko říct,ale já osobně se přikláním spíše k variantě ,že je to váha včetně krytu,filtru a topítka.Ale správnou odpověď zná jen výrobce.......nebo ten kdo to ještě před napuštěním zváží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 09:35 HaDaS Re: bobik
Třeba tady www.juwelakvarium.cz/…
nebo tady www.juwelakvarium.cz/… .
Logicky to vypadá, jako váha samotného akva (skla). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 09:31 Muž bobik [15] Re: HaDaS
nevím jestli tomu dobře rozumím,ale myslím,že výrobce určitě uvádí hmotnost -přepravní-včetně krytu s osvětlením,filtrem i topitkem,aby kupující věděl co ho čeká až akva bude přepravovat.Myslim,že máš ohledně váhy tyto běžně dostupné udaje.Nebo máš jiné než jsou v eshopech nebo na stránkách výrobce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 09:28 HaDaS Re: bobik
To tu snad nikdo ani nepsal coze . Jde o to, jak lehce (těžce) k poškození dojde. ;-) Již tu někdo psal :"Není sklo jako sklo."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 09:26 Muž bobik [15] Re: deCORF.OBRAEN
souhlasím,nevidím důvod proč by se sklo při jisté neopatrnosti nemohlo poškrábat..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 08:50 HaDaS – Hmotnost uváděná výrobcem
Co všechno jsem nezjistil (doslova a do písmene) jednoduchou matematikou a fyzikou. Trochu jsem si započítal a z výpočtů mi vyplývá, že by akvária Juwel, měly být opravdu ze skla, ale vyvstalo několik jiných otázek, takže vlastně ani ne. Vypočítal jsem objem stěn akvária a vynásobil objemovou hmotností (2400 až 2800 kg/m3) skla a poté srovnal s hmotností akvária, uváděnou výrobcem. Zajímavé je, že mi vychází, abych se přiblížil hmotnostnímu údaji udávanému výrobcem, velmi silné sklo jak u výrobku Rekord 600 tak i 800. Konkrétně u JR 600 by muselo být sklo silné 9 mm a u JR 800 8 mm. Divné, co ? Co mi z toho vyplývá. Buď jsou hmotnostní údaje výrobce uvedeny chybně. Nebo je do hmotnosti započítána hmotnost celého kompletu, což by u JR 600 znamenalo, že příslušenství váží asi 5 kg a potom by tloušťka skla byla odpovídajících 6 mm, a u JR 800 při 6ti mm skle by příslušenství vážilo asi 5,5 kg. Pokud tomu není tak ani tak, tak se nejedná o klasické sklo. V případě, že je hmotnost opravdu vyšší (taková jakou uvádí výrobce) při menší tloušťce než jakou uvádím já, tak se bude pravděpodobně jednat o sklo tvrzené. V případě, že je příslušenství těžší než uvádím, tak se jedná o jiný materiál než je sklo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 07:27 Muž deCORF.OBRAEN [220]
ako som už písal Juwel Rekord 80 je určite zo skla, no a iné modely netuším, ono aj sklo sa da niekedy ľahko poškrabať, v podstate každé mechanické trenie materiálov zanecháva na sebe mechanoskopické stopy (no nie všetky vidno okom na obyčajnom svetle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vladislav
Když myslíte... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 22:18 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Nechci se nějak přít..Myslím,že to sklo je...Nedavno jsem čistil přední sklo pěkně až ke dnu dostal se mi na stěrku kaminek..A výsledek je pěkný škrábanec.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vs001
Vemte žiletku a zkuste si škrábnout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 19:32 Muž vs001 [21] - Rostliny
No já nevím pánové, koukám na to, vypadá to jako sklo, cinká to jako sklo, je to tvrdé jako sklo...jen jestli ten pocit lehkosti nebude v tom, že "normální" akva jsou oproti JUWELáckým z hrubšího skla, co? Ale třeba se fakt proflákne, že mám akva z plastu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 15:27 Muž bobik [15] – jak to víte?
Netvrdím,že to tak není,ale jak jste přišli na to ,že Juwel,nedělá akva ze skla?Jsou to jen vaše pocity,názory nebo jste si to někde přečetli? Kdyžtak kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vladislav
Právě o tom píšu - že manipulovat i s velkým JUWELem je v podstatě sranda, protože není ze skla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:37 Muž vladislav [106] - Cichlidy
S normálním jsem bohužel nemanipuloval..Jen s tím Juwelem co mám...Takže nemohu posoudit rozdíl.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: vladislav
S "normální" nádrží a s JUWELem taky?
Pak jste nemohl nezaznamenat ten obrovský rozdíl ve hmotnosti. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:31 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já jsem manipuloval s nádrží 450 litrů ve dvou lidech..Ale jestli je to nějaké speciální sklo to s určitostí tvrdit nemohu...Ale síla skla je jen 8 mm a délka nádrže 150 cm.A přitom to sklo moc prohlé není..Opravdu jen minimálně na délku...A že by to držel jen ten horní a dolní rám?? ..Nějaký ten fígl tam asi bude.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 21:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ano, není sklo, jako sklo. A JUWEL podle mne nádrže z "normálního" skla nedělá. Možná nějaký akrylát? Kdo někdy zkusil manipulovat ve dvojici s větší nádrží (400-500 l) ze skla a od JUWELu, ví, o čem píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:41 Muž vs001 [21] - Rostliny
no a jak jsem psal,asi kvalita stěrek taky bude různá, toho materiálu umělé hmoty kartáčku. To je ten prevít, co vám poškrábe sklo! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 16:03 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bobik
súhlasím. ono dosť niekedy záleží na kvalite tvrdosti)použitého skla. nieje sklo ako sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:59 Muž bobik [15] Re: vs001
No já myslím,že i magnetickou stěrkou se dá poškrábat sklo.A možná dokonce i více než houbičkou,protože v mag. stěrce člověk nemá cit.V houbičce trochu ano.Ale máčí si zase ruce v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:58 Muž deCORF.OBRAEN [220]
A hlavne treba dávať pozor pri čistení skla okolo dna aby sa pod magneticku stierku nedostalo zrnko piesku, to by narobilo kopec neplechy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:55 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: bobik
Bobiku zkus to magnetickou stěrkou, ale asi jak můžeš číst, není škrabka jako škrabka. Už jsem nad tím taky uvažoval, koupím nějakou za levno, ať mě to moc nestojí a pak zjistím, jak jsem vydělal poškrábáním skla. Takže radši kvalitní, značkovou....i když dneska kde máš jistotu, že? Já jdu třeba do stěrky od Sery (Sera glass clear s digitálním teploměrem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:40 Muž deCORF.OBRAEN [220]
no Juwel Rekord 80 ktoré mám doma je určite zo skla..a napriek tomu som ho poškrabal magnetickou stierkou na riasy. :-( . Inak Juwel robí pekné sety ale tie ceny a filter nič moc..kryty s T5 High light už sú na celkom fajn úrovni oproti starým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 15:09 Muž bobik [15] Re: georg
a to jsi zjistil kde,že to Juwel nemá akva ze skla?mám ho,a nepřípadá mi,že to není sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 14:57 Muž bobik [15] Re: vs001
no a čím tedy se sklo nepoškrábe,když houbičkou ano?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 12:09 Muž vs001 [21] - Rostliny – vs001
No, že by akva nebylo skleněné,bych neřekl. A houbičkou na nádobí právě sklo krásně poškrábeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 23:20 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já mám Juwel Rio 450..Síla skla je 8 mm..Mám ho už přes dva roky a naprosto v pohodě..To i při čištění.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 22:16 georg Re: deCORF.OBRAEN
Já jsem si objednal aqua stejného rozměru jako ten Juwel. Mám tam filtr JBL profi e900,dneska bych už koupil JBL profi e901 greenline,nebo e1501,ten je pro nádrže do 600l.Osvětlení jsem objednal tu stejnou rampu jaká je v tom setu RIO240,a kryt jsem si už udělal doma sám.No,a do toho originál setu jsem dokupoval externí filtr,ten původní v setu nestačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: georg
Mám v pláne dať urobiť akvárium takých rozmerov, no premýšľam aký kryt tam dám a taktiež aký filter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:58 georg Re: deCORF.OBRAEN
No,dostal jsem ho jako dárek.Ale k tvému dotazu.Nikdy bych si po té zkušenosti s tím aq.,už žádné nekoupil.Tím,že to akva není skleněné,ale je z nějaké tvrzené polyuretanové,čí jaké hmoty,čistění skla,je horor.Dá se velmi lehce poškrábat i při sebeopatrnějším čistění obyčejnou houbičkou (špongia) na riad.Sklo je prostě sklo.A za tu cenu,mám nádrž i s externím filtrm.Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 15:36 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ahoj, já mám Rio 180 a sklo má opravdu 6mm. Jestli boční mají 5mm, nevím, zkusím změřit jak ho budu mít po ruce :)
Jinak má na pevno přilepený dolní a vrchní rám, průhyb jsem na předním skle žádný nespozoroval, takže to soudruzi asi mají spočítané. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 14:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: georg
tu dokonca uvádzajú Rio 240 s 10 mm sklom www.akvariumonline.sk/…
:-O , ako si spokojný s rio 240?? mne sa strašne páči to akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 14:22 Muž georg [112] - AfrikaRe: deCORF.OBRAEN
Mám Juwel RIO 240 a ta má čelní sklo 7mm,ale ono to není sklo,ale nějaký jiný materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 13:36 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Chalani, kto z Vás má doma Juwel RIO 180? A vie mi potvrdiť informáciu ktorú predajca uviedol priamo od firmy Juwel, že vraj RIO 180 ma predné sklá o hrúbke 6 mm a bočné dokonca len 5 mm coze ..to je fakt extrém tenke sklo na takom akvarku..6mm sklo mam na Juwel Rekord 80 a už tu vidno prehyb skla, neviem si predstaviť take sklo na 180 litrovom akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:15 Muž bobik [15] – Re: petr85
naopak,neni to mimo téma,jen jsem to zapomněl napsat,kryt je bohužel přilepen silikonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 13:11 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: bobik
Asi trošku mimo téma, ale kryt je na akvárium pevně nalepený a není možné ho sundat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 12:48 Muž bobik [15] – akva juwel rio 125 LITRŮ +juwel 3D pozadí -montáž-překáží výztuha
dobrý den,
chci nalepit 3D pozadí JUWEL STONE GRANITE do akva JUWEL RIO 125 LITRU-80x35x50(š-h-v),je nutno koupit dvě pozadí ,protože jedna deska má rozměry 60x55cm(š-v).výšku uříznu na cca 40cm,takže deska bude mít 60x40,problém mám v tom,že na horním plastovém rámečku je střední výztuha a tím pádem "vkládací manipulační" horní otvor má rozměry cca 35x36 cm.ještě před uříznutím pozadí jsem si vytvořil "vzoreček " shodných rozměrů-60x40cm a mám docela problem ho vpasovat do akvarka.možná jsem nešikovný.tak se ptám,jestli jste to někdo dělal-ideálně do JUWEL RIA 125 l,protože třeba RIO 180L bude mít ten horní otvor větší a tam asi problém nebude-jestli byste mi mohl napsat vaše zkušenosti,než-jak se znám-při montáži dostanu infarkt.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:48 Muž navik [908] - Sumci – Re: bobik
Koupil jsem ten komplet už mírně jetý a předchozí majitelka dala sklu dosti "zabrat" (poškrábané) a řešení dna v rámečku (prasklý) ve mně budilo trošku u většího akva nedůvěru, takže jsem jej při předělávání nechal slepit nové... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 15:13 Muž bobik [15] – Re: navik
no jo,asi to tak pracné nebude,proč jste-smím li se zeptat-přendaval kryt osvětlení z juwelu-pokud tedy jste ho měl přisilikovaný na juwelu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:56 Muž navik [908] - Sumci – Re: bobik
Vyřezat lze, a není to ani tak pracné ;-). Objet po obvodu odlamovacím nožem zevnitř i zvenčí a zabrat.
Jedním z možných důvodů by mohla být možnost vzlínání vody při naplnění až blízko po vnitřní hranu plastového rámečku (např. v místě kde "dojížděly" bubliny z filtru jsem zaznamenal opakovaně kapku vody sjiždějící zpod rámečku krytu po stěně akvárka dolů...).
Každopádně když jsem jej při předělávání dával na nové akvárko, dal jsem tam pro jistotu nudličku silikonu taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 16:20 Muž bobik [15] – Re: Designer
no ono by to asi tak ani nevadilo,mě to zarazilo jen v té souvislosti:co kdyby se někdy akvarium rozbilo a pak by z toho ten kryt vlastně ani nešel použít,teda možná by šel pracně vyřezat.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: bobik
Proc nevim, ale predpokladal bych, ze pri preprave dochazelo k mnoha poskozenim a takhle je to odolnejsi. Druhou veci muze byt bezpecnost, ze kdyz si to nekdo oddela, je uz jen na nem, ze mu to po sundani spadne do vody. Ale vsechno to jsou jen me dohady. Mnoho veci se neresi proto, ze to pozaduje zakaznik, ale proto, ze je to z nejakeho duvodu vyhodnejsi a nebo se tim osetri stav, ktery je legislativne pro vyrobce/prodejce nepriznivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:47 Muž bobik [15] – kryt multilux setu juwel rio 125 je přilepen k akvariu-PROČ?
dobrý den,
nevíte někdo proč je u nyní prodávaných kompletů juwel rio(myslím,že dříve to tak nebylo)slikonem přidělán docela dost na pevno kryt osvětlení?že je přidělán na pevno filtr siliconem,to už je dlouho známo,ale kryt osvětlení?mám na mysli samozřejmě jen tu plastovou obvodovou část,těleso se zářivkami vyndat jde.
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 14:55 Clay – Re: Clay
hm, ještě jedna možnost mě napadla - skříňka pod akvárium má dole pevnou desku a zespoda na ní těch osm nožiček > co kdybych jí prostě položil rovnou napevno na zem, bez přidělaných nožiček? tím by se váha docela rozložila na celou desku.. viz obrázek img.kasa.cz/…

mimochodem, v jiným tématu tady na fóru jsem narazil na dobrou poznámku - když 400+ akvárium unese takováhle skříňka, tak proč by ji neunesl strop z železných profilů? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 20:55 Clay – Re: petertrencin
jo, to si taky říkám.. ale prý je dost rozdíl jestli ta váha na jednom místě stojí jen chvíli (jako těch osm lidí) nebo třeba pět let v kuse jako akvárium..

je fakt že jsem od pátku prošel spoustu fór, diskuzí a návodů, ale nenarazil jsem na jediný případ kdy by se někdo propadl k sousedům.. na druhou stranu, nerad bych byl první :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23364x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=651