Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:02 Muž Shimi [682] Re: Honza
Špatně slepené akva od Juwelu se tu řešilo několikrát a já jich po různých prodejnách viděl špatně slepených několik. Co vím, tak do reklamací se prodejcům moc nechce. V tvém případě už je to podle mě téměř nereálné. A jestli je to bezpečné? To ti nikdo na 100% neřekne. On hodně pomůže horní kryt, takže pokud se ti to nerozjelo doteď, tak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 20:33 Honza Re: Shimi
Ano, aktualni foto to bohužel je. Všimnul jsem si toho pozdě. Jde mi o to zda je to bezpečné a jestli maji tento problém i jiný uživatelé Juwelu. Někde na forum jsem se dočetl že reklamace nebyla uznána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 18:55 Muž Shimi [682] Re: Honza
Normální to není, logicky, a na reklamaci už je asi pozdě, když máš to akvárko založené. Teda pokud je to aktuální foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 09:31 Honza – Kvalita zpracování
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat zda jste někdo uz řešil reklamaci takto slepeneho skla a zda je to normálni. Jedná se kvalitu lepeni na prave straně Juwel Vision 180. Mírné vybočení bočního skla n a pravé straně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2021 20:29 Muž vlka [3443] Re: Coldric
Já bych ,,říznul,, klidně víc, občas není špatné mít kam co položit, hlavně při údržbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2021 18:52 Coldric – Juwel Rio 180 - rozměry
Ahoj akvaristi, plánuji pořídit si akvárium Juwel Rio 180. Budu jej stavět na stávající skříňku, ale protože nemá potřebnou hloubku, chybí cca 4cm, tak bych na tuto skříňku chtěl dát desku o půdorysných rozměrech akvárka, které bych na ni položil.
Dle technických specifikací, by akvárium mělo mít délku 101cm a hloubku 41cm. Můžete mi prosím někdo potvrdit, zda je to přesný rozměr včetně rámu ve kterém je akvárko usazené? Mohl byte to někdo prosím přeměřit. Chci si nechat desku vyrobit předtím než mi akvárko přijde, tak abych pak nebyl překvapen, že mi třeba 5mm chybí...
Předem díky moc na ochotu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2021 11:17 Muž zdenok47 [9]
Ahojte, len drobný koment k tomu svetlu. Osvetlenie sa síce nedá regulovať odpojením jednej trubice, ale je možné ju otočiť tak, aby nesvietila do akva, ale na kryt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 14:58 Muž 4Sima [1888] Re: ladalup
Pokud tam budou kytky středně náročné, bude multilux ještě dost silné osvětlení a pravděpodobně budeš muset svítit míň hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 14:46 Muž 1965 [35] Re: ladalup
ladalup napsal: Tak filtr nijak extra neřeším mám svůj v nitřní.č.hlava Tak ten vnitřní filtr juwel je náhodou proti čerpací hlavě a taky i vzhledově super .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2021 12:15 Muž Shimi [682] Re: ladalup
Stačí si tuto diskuzi pročíst zpětně. To, na co se ptáš, se tu řešilo již několikrát a tudíž nemá smysl to pořád opakovat dokola. Co ti ale doporučím, a nemá to souvislost s osvětlením, je, aby proběhl samotný nákup akvárka fyzicky na prodejně z důvodu osobní kontroly samotného výrobku. Abys potom nebyl překvapený, jako nedávno jiný kolega, že ti domu přijde špatně slepené akvárko a potom řešit co s tím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 11:58 Muž ladalup [3] Re: 4Sima
Tak co se týká světel tak teď mám rampu 2x30w v t8 paticích a vzadu tomi led myslím 30w nebo tak nějak a chtělo by to trochu víc podle mě viz můj profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 11:51 Muž 4Sima [1888] Re: ladalup
Světlo je silné dost, ale nejde ztlumit. Takže pokud chceš simulovat vychod/západ slunce se setovým světlem to nepůjde. Pokud ti vyskočí řasy můžeš jen upravit dobu osvitu časovačem a ne intenzitu. Na Juwelakvarium.cz nabízí výměnu světla za Helialux Juwel kde již vše funguje. Nutno podotknout, že Helialux světlo s kontrolérem stojí dost peněz. Síla skla pro běžné použití asi ok. Akorát je lepší mít to lehce naddimenzované, např. kvůli malým dětem když ti do toho skla něčím třísknou. Pokud to nehrozí a člověk je opatrný, mělo by to stačit. Hodí se si set prohlédnout před koupí, bývají tu slyšet nespokojené recenze na kvalitu lepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 11:47 Muž ladalup [3] Re: mojzas
Tak filtr nijak extra neřeším mám svůj v nitřní.č.hlava a biomolitan.Řeším hlavně ty světla jestli budou dostačující.A co se týká skla taky sem se podivil,ale lidi to mají a no problem.A co se týká stolku mám stolek na kterým leží 200l z 8mm skla takže v pohodě.Jeno co ty světlka no.To je to v čem mám dilema.rostliny tam nebudou náročné a ni extra nenáročné.Spíš takový střed ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 11:30 Muž mojzas [9] Re: ladalup
Nad tímto akvem jsem taky přemýšlel, ale mám tušení, že někde jsem četl, že je problém tam nacpat vstup/výstup na venkovní filtr. Dále výrobce uvádí, že stolek pod toto akvo je přesně nadimenzován na toto akvárium. A nedoporučuje dávat tam jiné značky. Nicméně má stolek pod toto akvo a na něm 200l akvo. Pro jistoto jsem tam dal ještě jednu desku na stolek. Ještě jeden poznatek, běžně se dělají akva na 180l z 8mm skla. Juwel 180 je ze 6mm. Tím nechci hanit kvalita akva. Jsem na robustnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 10:24 Muž ladalup [3] – Rio 180
Ahoj zvažuju koupit set juwel rio 180,ale tápu nad tím světlěm.Máte s origo světlem ze setu někdo zkušenost?Dík za info
www.sklorex-akvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 16:20 Muž Markusenka [89] Re: DH
Ahoj.
Mě když přivezla firma JuwelAkvárium moje Lido 120, tak v tu dobu jsem rešil jak odříznout vnitřní filtr. No a pak rozbalím a už držel jen na jednom bodě asi z 8 silikonových spojů coze
No ale jinak akvarko drží, ťuk, ťuk ahoj

Souhlasím, spíš to drží ten plastový rám a určitě počítají i rozdílnou tepelnou roztažností materiálů. Raději bych si s tím moc nehrál, rozuměj tlačit silou skla "zpět" proti sobě. Ta pěnovka, nebo silikon plní spíš jen funkci měkčené kontaktní plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 15:26 Muž DH [335] Re:
Díky všem za uklidnění :-) už jsem měl strach, že budu chytat želvy a ryby po podlaze.
A už se k tomu vyjádřil i výrobce:
"Toto se stává a vyboulení skla až do 8mm na metr dle výrobce není nebezpečné. Akvárium můžete bez obav používat dál"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 15:20 Muž Shimi [682] Re: DH
Taky si myslím, že hlavní roli hraje ten samotný plastový profil, který je napevno s horním krytem. Takže i kdyby to nebylo přilepené, tak to v tahu vydrží samo o sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 15:09 Muž DH [335] Re: Pavca
Oni asi počítají s tím, že to udrží jen ten plast a ke sklu to nalepí jen na oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 15:01 Pavca Re: DH
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám Rio 240, vzadu mám tmel po celé ploše vzpěry, vpředu tak do půlky. Kdybych nenarazil na tento příspěvek, ani by mě to netrklo. Předpokládám, že výstupní kontrola Juwelu je na německé, tedy precizní úrovni a nic špatného by ven nepustili :-) .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 14:55 Muž DH [335] Re: Shimi
Tak to mě trochu uklidnilo, ale i tak uvažuji že si to pro jistotu slepím. Přemýšlel jsem, že ani nebude potřeba vypouštět akvárium, stačí to v těch dvou místech stáhnout. Zkoušel jsem to rukama a jde to snadno. Škoda že nemám takové velké svěrky, budu muset vymyslet něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 14:41 Muž Shimi [682] Re: DH
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zajímavé, mrkl jsem u sebe a já mám přilepenou jen horní polovinu. U dolní poloviny je mezi vzpěrou a sklem prázdno. Jasně, je to 125, takže tady na tom asi až tak nezáleží, páč tu nejsou takové tlaky, ale i tak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 13:55 Muž DH [335] Re: romant
Jsem trochu rozčarován, člověk koupí německou kvalitu a teď tohle.
Ale vypadá to, že už je to odlepené delší dobu, není to čerstvé.

nevíte někdo, jestli je na tyhle závady záruka 1 rok? Nebo jen 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 13:46 R Muž romant [27982] Re: DH
Snížil bych tlak formou odopuštění části vody a myslím, že ten průhyb bude menší. Vzhledem k tomu, že Juwel má všechno tak akorát, tak ta prostřední výztuha je tam opravdu důležitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2020 12:52 Muž DH [335]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všimnul jsem si, že se mi na Juwel RIO 450 odlepili u předního skla ty horní plastové vzpěry. Když zavřu poklop tak je vidět, že je přední sklo trochu vyboulené rozdíl mezi prostředkem a krajem je cca 3 mm.
Mám to okamžitě vypustit než mi to přijdou z Juwelu opravit nebo nemám být zbytečně nervózní?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 17:06 Muž DH [335] Re: nekdo
Spotřeba elektřiny mě taky napadla, ale říkal jsem si, že to bude zanedbatelné. Pár korun měsíčně? Ulehčit pásmu, to naštěstí zatím nepotřebuji, mám na wifi jen mobil a světlo. Ale pro mnohočlenou rodinu to má smysl. Nastavuji zatím docela často, mám to nové, ladím intenzitu, délku, barvu. Ohledně potřeby mít aplikaci na všechno mi mluvíš z duše. Nechtělo se mi dát balík za smartcontrol, ale ničím jiným to ovládat nelze. Ale rychle jsem si zvykl, čím déle to mám tím míň lituji, že jsem za to vyhodil tolik peněz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2020 03:46 Muž nekdo [353] Re: DH
tak třeba k tomu, aby klesla spotřeba když neběží wifi modul... aby se ulehčilo už takhle přesycenému pásmu...aby jste si nezahlcovala kanál wifi ještě více, než je nutné...
chodíte spát +- většinou ve stejnou dobu... tak proč by to mělo běžet, když je velká pravděpodobnost, že na to nikdo koukat nebude ?
když už jsme u toho - ruku na srdce...jak často to vlastně potřebujete vědět - ve smyslu ta data, která to poskytuje přes wifi...? Dle mého je to jenom o tom, že uživatelé chtěli mít více kontroly nad tím, co a jak se nastaví s uživatelským komfortem...
Dnes je doba hladících telefonů a spousta lidí potřebuje mít aplikaci na všechno, aby měli pocit, že nad tím mají kontrolu - ve skutečnosti to osvětlení nastavíte, uložíte, vyladíte a až bude funkční dle vašich představ, tak jak často tam polezete a budete něco měnit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 10:49 Muž DH [335] Re: Markusenka
Update proběhl bez problémů, jen nevím na co je to nové nastavení WLAN-timing. Je možné tam nastavit vypnutí na určitou dobu, ale k čemu by to mohlo být dobré?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2020 07:30 Muž Markusenka [89] Re: DH
Ahoj.

Jenom sděluji, že vyšla nová verze firmwaru pro SmartControl, týká se i WiFi připojení, podrobnosti v mém deníku. Update je otázkou necelé minuty.

Mára

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 17:13 R Muž afc1886 [14655] Re: RAP
Sami v tom mají nějaký bordel, píšou molitan a v popisu už je akvacit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2020 12:11 Muž RAP [1549] Re: vlka
To co je v odkazu uvedeno jako molitan, tak je akvacit.
Akvacit má vnitřní póry otevřené.
Molitan uzavřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2020 08:58 Muž DH [335] – Juwel Helialux + smartcontrol
Ahoj
Napíši sem o problému, který se mi vyskytl při přechodu na světla Helialux se smartcontrolem. je tu hodně lidí, kteří uvažují o koupi a třeba jim to pomůže.
Vyměnil jsem multilux na svém RIO 180, z důvodu, že jej není možné stmívat ani regulovat intenzitu svícení. Naprostá spokojenost s možnostmi které Helialux+smartcontrol s mobilní aplikací nabízí, ale nedařilo se mi připojovat smartcontrol na svou domácí Wifi. po pár hodinách vždy ztratil spojení a pomohl až restart smartcontrolu. Používal jsem tedy přímo wifi smartcontrolu a pokud jsem chtěl něco nastavit, musel jsem přepnout na mobilu wifi sítě. Nechtělo se mi smartcontrol reklamovat a být měsíc bez stmívače. Nedávno jsem ještě pořídil Helialux s dalším smartcontrolem na své RIO 450 a bohužel jsem se setkal se stejným problémem. Takže chyba nebyla ve smartcontrolu ale v routeru. Měl jsem levný Tenda F3, teď mám TP-link Archer C6, žádná hvězda to taky není, ale připojení obou smartcontrolů na domácí wifi funguje bezchybně a vše běží ja mám. Takže pokud budete mít stejných problém, tohle by to mohlo vyřešit. Prodejce juwelu a dokonce i můj internetový provider to pořád sváděli na vadný smartcontrol a nedokázal mi s tím pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2020 21:36 Muž jarovo [1695] Re: Tonani
Natočením trubíc reguluješ v akej výške odo dna je plné svetlo vzadu alebo vpredu pri skle. Pri vysokých rastlinách - hlavne červených - potrebuješ plné svetlo v celej výške.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 21:25 Muž Tonani [0] Multilux
Díky za rady ohledně filtru :-)
Ještě by mě zajímalo jak máte natočené LED trubice u rampy Multilux? Od výrobce jsou natočené směrem šikmo dovnitř, ale dají se natočit i přímo dolů, nebo směrem ven. Jak to máte vy? Je natočení trubic důležité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 20:46 Muž Roger [1873] Re: jarovo
Mě to řešení celkem inspirovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 20:43 Muž jarovo [1695] Re: Roger
Rozdiel pár cm by som nad hladinou neriešil. Pozitívum je že bude osvetlená väčšia plocha - uhol osvitu je stále cca 120 stupňov. Pri novom osvetlení som tiež o 10cm vyššie a musel som regulovať na 60%.
P.S. To ich riešenie v tých lištách som videl - celkom dobrý nápad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 20:31 Muž Roger [1873] Re: jarovo
Vím, jsou mazaný. No a viděl jsi nové sety od Invital? Vyřešili to jednoduše se Sinkory a lištami uvnitř akva, celkem to vyřešili zajímavě a jednoduše :) . Nicméně kryty nepoužívám, takže tohle by mi odpadlo, ale zase asi 6cm od hrany je hladina, připočtu k tomu nohy světla tak jsem 10cm nad hladinou což už chce asi výkon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 20:28 Muž Roger [1873] Re: vlka
Ve vnitřní struktuře co jsem četl, někde zde na fóru to tu někdo psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 20:02 Muž jarovo [1695] Re: vlka
Kompletnú chemickú špecifikáciu neviem, ale asi to bude len v obchodnom názve hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:52 Muž vlka [3443] Re: jarovo
Hezký večer, sice to sem nepatří, ale jaký je rozdíl mezi Molitanem a Akvacitem ?

www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:34 Muž jarovo [1695] Re: Roger
Konštrukčne je to prevedené asi tak, že v rampe je umiestnená tlmivka a samotné prúdové zdroje sú priamo v trubici. A aby to nebolo až také jednoduché sú trubice zapojené tak že jednu vybereš a nesvietiš.
Pokiaľ chceš zachovať funkčný kryt s otváraním, tak moc možností na výmenu nemáš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 19:17 Muž Roger [1873] Re: jarovo
Jj, to určitě, akorát přemýšlím zda to uskutečnit a když tak za jaké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 17:35 Muž jarovo [1695] Re: Roger
Regulácia originál LED svetla - najjednoduchšia a "najlacnejšia" je asi výmena. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2020 17:31 Muž jarovo [1695] Re: jarovo
Ak dovolíte pridal by som pár poznatkov k danej téme. Keď som pred pár rokmi kúpil Juwel 240 tak filter už bol nalepený vpravo vzadu. Keďže ide o zavedenú firmu dodržiaval som ich stratégiu filtrácie. Postupom času sa pomery v AQ začali meniť tak som pristúpil k prvým zmenám.
Najprv som nahradil všetky originál molitany dvoma druhmi akvacitu / jednoznačné finančné úspory/. Presne tak ako Larix - stredový otvor som zrušil, hore som dal 20ppi a dole 30ppi akvacit. Druhá vec čo som riešil prakticky od začiatku bolo prúdenie vody v AQ a tým aj filtrácia. Keďže je horné sanie z hladiny a a spodné sanie z mriežky asi tretinu odo dna - a výtok je cca na hladine veľmi záleží na celkovej situácií prúdenia. Vplyv na to majú korene, kamene a hlavne osadenie rastlinami - typ a hustota rastlín. Kŕmim v ľavom prednom rohu a stačilo zasadiť jeden E. amazonikus aby sa po mesiaci prejavil - pancierníci tak zvírili dno že to filter nebol schopný vyčistiť. Pomocou torbenu a pipety som zisťoval ako sa hýbe voda v AQ. Keď po zhruba troch rokoch už čerpadlo rezonovalo padlo rozhodnutie - výmena za iný filter.
Momentálne tam mám kocku 10x15x30 akvacitu + čerpaciu hlavu. Sanie upravené dvoma rúrkami po celej výške akvacitu - vývod do rampy. Zmenilo sa prúdenie na celú výšku vodného stĺpca a tým aj čistenie pri šantení pancierníkov.
P.S. Na záver - ako každý filter má aj originál svoje výhody a aj nevýhody podľa toho v akom prostredí a v akej vode sa nachádza - jednoznačne by mal pomáhať rybám prežiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 14:52 Muž Roger [1873] Re: Shimi
No už do toho vrtat nebudu, ale škoda, lépe se čistí, na druhou stranu si teď mohu regulovat průtok smich ještě vymyslet ekonomickou regulaci světla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 13:32 Muž Shimi [682] Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jen pro představu, za kvalitu se omlouvám. Na první pohled nic nepoznáš, jako z fabriky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 13:09 Muž Roger [1873] Re: larix
Mám obdobný názor na novátorské materiály, jsem rád že v tom nejsem sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 13:08 Muž Roger [1873] Re: Shimi
No, upřímně nechtělo se mi nic vrtat, řezat apod.. něco obdobného mě samozřejmě napadlo :-) myslel jsem to tak, že filtr není univerzální aby šel dát kam člověk potřebuje bez destrukčních zásahů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2020 13:06 Muž Roger [1873] Re: Guppy
Znám člověka co má stejný filtr jako měl larix, tedy ten silnější, taktéž zaslepil tu díru uprostřed, a ve filtru molitan, úspěšně tam chová afriku prakticky bez kytek už nějaký ten rok. Jinak nahrazení běžným akvacitem není problém, Juwel akvacit je taktéž běžný ale dražší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2020 12:15 Muž larix [1420] Re: Guppy
Skúšal som to. Je pravda, že vo vode neplávali drobné čiastočky ale nebavilo ma čistiť vatu každý týždeň. Takto som sa filtra nemusel chytiť aj viac ako rok. Okrem toho zachytený detrit vo filtri je zdrojom živín a CO2 pre rastliny a taktiež dobrým substrátom pre baktérie a iné mikroorganizmy. Zasa trocha toho "bordýlku" v akvárku nemusí byť na škodu, ak ako systém dobre funguje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=101