Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium teče

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvárium teče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2024 20:46 Žena Klárča [19] Re: afc1886
Ano díky za tip, přesouvám se do vlákna ohledně stěhování zaběhlěho akvária do nového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2024 16:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Klárča
No kdyby mi akvárium prosakovalo, určitě bych to řešil okamžitě a nespoléhal se na pásku. Šup do hornbachu a přemístění je za chvíli hotovo.
Můžeš se podívat třeba tady rybicky.net/forum/15662-znovuzalozeni-akvaria nebo rybicky.net/forum/14156-stehovani-zabehleho-akvaria-do-noveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2024 10:30 Muž Lojza007 [1180] Re: Klárča
Spoustu věcí mají v Horbachu za normální ceny. Jenom ten výběr mají částečně omezený a nikdy bych si tam nekoupil ryby. Ale jako víkendová nouzovka je to úplně super a s Juwelem nebo Aquaelem chybu neuděláš. Obojí tam obvykle mají a mají to i vystaveno, takže to člověk může ohmatat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 08:52 Žena Klárča [19] Re: 4Sima
Ano díky, už se dívám...jen nevím jak moc jsou hornbachové akva dobré - předala jsem dotaz do dalšího vlákna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 08:18 Muž 4Sima [1888] Re: Klárča
V Ostravě určitě koupíš i přes víkend Hornbach, Zoo řetězce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2024 20:46 Žena Klárča [19] – Akvárium prosakuje
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím a prosím o radu. Dnes večer jsem zjistila, že akvárium prosakuje ve spodním spoji zepředu...podle rady známého akvaristy jsem odpustila část vody a provizorně oblepila spoj páskou (údajně by nemělo prasknout). Tak snad vydrží aspoň pár dní než zařídím nové. Pač je pátek večer nové akva přes víkend nekoupím. Navíc zítra jsem celý den pryč a i příští týden jedu v úterý a středu pryč (takže na zařizování budu mít pondělí)..a pochopitelně nechci koupit první akva v obchodu. Vím, že sety nejsou ideální, ale nejsem zas takový kutil či expert, abych si vybrala a koupila zvlášť jednotlivé komponenty (světlo, filtr,...) navíc teď hned během několika dní, tak zřejmě zas půjdu do setu.

Takže prosím:
- Dá se někde během pondělka v Karviné a okolí (např Ostrava) sehnat kvalitní akva? Případně jaké? Mám 60 l, ale určitě když nové tak větší (minimálně 120 l)
- Nebo pokud mám objednávat přes net, bude k dispozici až za pár dalších dní (ostatně v pondělí ráno jedu zas pryč a vracím se až v úterý večer)? Vydrží staré akva aspoň do středy?

Moc děkuji za případné rady. Pak se budu ještě muset zeptat na správný postup při přesunu stěrku, rostlin, rybiček atd (nebude to úplně jak zakládání nového akva předpokládám), ale to až kdyžtak, jak budu vědět přesně které akva (nebo spíš set) koupím.
Hezký večer všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 18:04 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Lojza007
Mně se jednou stalo, že mi voda navzlínala přes skleněný závěsný teploměr a to několik litrů. To vzlínání bylo od hladiny hodně vysoké, byl jsem ráno dost překvapený... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 10:07 Muž Lojza007 [1180] Re: Hynek
Nemohla ta voda třeba jenom vzlínat po kabelu a jak se tím hnulo, tak to přestalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 05:33 Muž Hynek [2] Re: ctibum
Díky za radu.Teď jsem vstanul a vypada to, že voda neubyla žádná dle rysky.Taky ten ručník, co jsem narval pod akva není durch, tak snad to byla vážné jen nějaká haluz.Každopádně budu pozorovat do sňatku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.06.2021 22:53 R Muž ctibum [6870] Re: Hynek
Máš v tom 28 litrů vody. Kup si v Hornbachu padesátilitrový zednický hranatý vědro, plastový za cca 150,-, nebo plastovou přepravku na zeleninu atp., vypusť půl vody, dej to do vědra, dolej a až se probereš z bezvědomí, tak to můžeš začít řešit ;-)
A jestli ti to přijde jako problém, tak si uvědom, že se ženíš a že jednou budeš rád vzpomínat na tekoucí miníčko... smich smich
Držím palce, ať se daří na obou frontách!!! pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 22:13 Muž Hynek [2] Re: Kawasaki
Díky, zkusím to před kýblem asi palec
Edit: Asi mi to protéká. Kdyby ještě někoho napadla nějaka provizorní rada, budu rád za cokoliv.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 22:12 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Nové akva teď nestíhám, o kýblu popřemýšlím.Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 22:10 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Hynek
Upustit tak třetinu akva. Sníží se zátěž. Tim padem i tlak. Neni to ovšem záruka, že to najednou nepovolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 22:09 Silviebaris Re: Hynek
Větši kybl a přehodit to tam,nebo někde zítra objet akvaristiky a koupit nove akva,to musíš mít ještě v záruce..
Mě občas rampa střiká,a stéka mi to po skle,když je větši odpar a dojde k poklesu hladiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 22:06 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Shora žádné čůrky nevidím.To s tím filtrem, nevím, jak myslíš.Mám vnitřní filtr.Koukal jsem na rohy a nic jsem nespatřil.Naopak jde vidět voda po třech stranách mezi sklem a plastovým stojanem akvária.Vypadá to na feler na dně :-( Nějaká rada, jak to obelstít na pár dnů, než budu mít klid to řešit.Neteče to nijak monstrózně zatím.Prostě trocha vody.Udělal jsem si rysku hladiny fixem na sklo, tak uvidím zítra, kolik vody ubylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 21:51 Silviebaris Re: Hynek
Nestéka ti tam voda z krytu nebo filtr moc nečlápe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 21:47 Muž Hynek [2] – Asi mi to protéká
Zdravím, dnes jsem kolem akva spatřil néjakou vodu.Nejdříve mě napadlo, že tam načabral syn při krmení, když jsem byl v práci.Jenže voda byla celkem pravidelně téméř po celém obvodu.Navíc po utření jsem po 2 hoďkách viděl další natékání.Je to akva set ultra shit de luxe viz.prezentace, ale nenapadlo by mě, že z toho mohla vytékat voda?Do prd háje co teď?Nemám ani čas to nějak řešit, bo se v sobotu žením.Jak s tím mám narychlo vyje?at?Cely víkend budu pryč a v lihu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2020 17:25 Vadalbert Re: petromi
Mrkněte zespod do krytu akvária. Občas se stane, že zde kondenzuje voda a najde si nenápadnou cestičku, kudy z akvária ven.
Pozlobit může i vzlínání vody, např. podél hadičky vzduchování nebo přívodní šňůry topení.
Nějaké stopy po zaschlých solích na sklech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 12:34 Muž vlka [3443] Re: petromi
Hezké poledne, stát se může, na nic bych nečekal, odpustil co nejvíce vody, aby šlo AQ zvednout a něčím ho podložit a hledal bych kudy prosakuje nebo teče...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 11:56 Muž petromi [1] – průsak akvária přes podložku
Ahoj,
dnes jsem si všiml, že v plastové podložce na akvárko i pod ní se nachází voda... nevím, jestli za to může jen občasné šplouchání ven, ale myslím, že to takhle viditelné nebylo... když pod podložkou projedu papírem, je celý mokrý. Může rupnout akvárko v krytu někde dole a pak rupnout i kryt?? S akváriem jsem rok nemanipuloval, nepřesouval, nic...

Akvárko je podobný typ jako tady: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 11:13 Atratus L Re: TST
Můžeš, jen počítej zpočátku s častější výměnou vody. Jinak podívej se tady rybicky.net/forum/6125 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 10:04 Muž TST [4] – Protéká akvárium
Ahoj, prosím, potřeboval bych sofistikovaně poradit... Včera jsme si všimli, že nám někde protéká akvárium. Protože je stále v záruce, dnes jej jedu vyměnit.
Budu muset vyměnit i dno, protože se na 100% promíchají kameny se substrátem. Rostliny i ostatní dekorace a filtr použiji současný a po dobu záměny akvárií (předpokládám tak 3 h) zkusím nechat běžet filtr někde ve kbelíku aby se nezničily nitrifikační bakterie. Protože budu dávat tedy nové dno, je potřeba postupovat jako při zakládání nádrže? Teoreticky mohu použít i 2/3 současné vody. Nemám další akvárium a ani jej nemám kam dát, abych v něm měl ryby cca měsíc. V podstatě budu dávat jen substrát a na to štěrk - ostatní použiji. Mohu tedy dát ryby hned do nové nádrže? Díky za jakékoliv rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 19:44 Žena pavliina [50] Re: afc1886
Taky jsem tak uvažovala ale po tom všem, co jsem si ho vymazlila mi to přijde jako škoda. Za dva měsíce jsem vyměnil dno, pořídila CO2 mini set, světlo Chihiros, akvárium jsem stěhovala a teď ho mám zrušit? Už jen kvůli tomu světlu se mi nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2018 15:37 R Muž ctibum [6870] Re: pavliina
Pokud to nebudeš řešit okamžitým stěhováním do nového akvárka, tak bych to osobně vypustil až pod ten průsak, máš to celkem vysoko, takže zbyde dost vody. A pak bych akvárko cca v úrovni hladiny a dole u dna stáhnul dokola nějakým popruhem nebo alespoň montážní lepenkou (takovou tou šedostříbrnou nebo černou). To kdyby povoloval silikon...
No a pak koupit větší a přestěhovat to, jak radí kolega... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2018 15:26 R Muž afc1886 [14655] Re: pavliina
Je to situace na prd, ale musíš to brát pozitivně. Je to výborná příležitost koupit větší akvárium. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: pavliina
Čo najskôr, než sa stane niečo katastrofálne coze Viem, nebude to jednoduché :-( To neznamená že sa niečo stane, ale ešte vždy môže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2018 10:48 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Dnes po přestěhování akvária 63 l jsem zjistila, že mi na jednom místě prosakuje :-( Je to kapka za cca 5 minut. Jak dlouho to takhle můžu nechat? Nebo to musím řešit hned? Vydrží to? Akvárium je staré 10 let, takže nárok asi má ale jde mi o to, jak rychle musím jednat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:30 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Diego
Já mám největší nádrž 200x80x56cm krycí skla mám také a voda se odpařuje stejně dost.
Takže určitě odpar.
Není možné aby se silikon o tolik rozšířil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 11:43 Muž Diego [72] Re: invalida
Fotka k příspěvku Já právě měl takovou myšlenku, že když se akvárium dole rozšířilo (protože dole je o 2mm širší a dřív jsem si toho nikdy nevšiml), tak ten zvětšený objem právě způsobilo snížení hladiny akvária. Nebudu to raději řešit, nechám to za vinu odparu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:22 S Muž invalida [3881] Re: liborass
Taky sou k mání lišty z plastu na šoupací skla ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:48 Muž liborass [174] Re: romant
ja mám akva 160x50x50 otevřené bez krycích skel a krytu, k tomu přepadový skleněný filtr a co druhý den dolévám v průměru 3 litry vody, a nikde kolem akva ani náznak protečení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:43 R Muž romant [27982] Re: Diego
Ber to logicky, ta voda z tvojí vany by prostě někde muela bejt vidět, pod, za, před akváriem, on už to nějakej litřík je, za mě taky odpar. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:31 Muž liborass [174] Re: Diego
taky bych řekl, že je to jen odpar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:07 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Diego
Řekl bych že je jen rozdíl mezi vrstvou silikonu.
A pokud voda nikde nekape tak se odpařila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 16:01 Muž Diego [72]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
mám akvárium 200x60x60 cm 720l. Dnes jsem si všiml, že zadní stěna dole u dna je rozšířená o 2mm oproti vrchní části a zároveň v akváriu chybí 3mm vody (podle vodního kamene). Silikon je nahoře necelý 1mm a dole 3mm. Mohu se zeptat, co mám dělat? Je to bezpečné? Zrovna máme po rekonstrukci domu a nerad bych jej vyplavil.

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 15:08 Solomon Re: Surdo
Ty okapy mě zajímají... :-)
Někdo mi tu radí to těsnění,, ale bojím se toho odlepování ve velikosti.. S tím mám plno zkušeností :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 14:16 Muž Surdo [35] Re: Solomon
ja mam akva aj v suteréne v zime cca 15°C a tiež som riešil kondenz najprv som vyrezal otvori na mriežky čo síce pomohlo ale týždenne sa mi odparilo aj 5cm vody
tak som to vyriešil výrobou vlastného krytu ktorý ma z vnútra okap čiže voda steká naspať do akva
krycie skla moc nedoporučujem aj to som skúšal ale pri takom odpare bolo sklo hneď špinavé od vodného kameňa ale v tvojom prípade možno bude stačiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 12:28 GP Re: Solomon
nejaka drevena tycka cca 5x5 mm, ale hrozne blbe ze s tim pak manipulovalo (na krytu to nedrzelo a na skle tak tak). ted uz to nedela... a to tam je takovej rantlik na vnitrni strane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 10:57 Solomon Re. GP
Všem díky moc...
GP: čím si to vypodložil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 10:21 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Já osobně nedoporučuji těsnení do oken. Mám ho na 54l a na pár místech se odlepilo kvuli vlhkosti. Mám to přilepené na krycím skle i na hraně akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 10:15 GP Re: Solomon
delo se mi něco podobneho, bud kondenzace nebo vzlinani. podlozil jsem kryt a byl klid (to penove tesneni by mohlo byt taky ok)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 23:17 Muž pancéřníček [168] Re: Solomon
Na spodní část krytu, která přiléhá k hranám akvária dej samolepící těsnění co se dává do oken nebo dveří a máš po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 22:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Solomon
Pokud nemá akvárium krycí skla, tak bych je osadil pokud to jde. Voda bude kondenzovat na nich a vracet se do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 22:05 Solomon – Voda..všude..
Zdravíčko..tak mi začala téct setovka, kterou jsem nedávno založil a po přečtení tohoto vlákna a ověření jsem zjistil, že je to kondenzací.. Jelikož je v místnosti dost chladno a v akva potřebuji těch 25, nikdy předtím se mi to nestalo, ale toto akva je opravdu v chladné místnosti...teď bych prosil o rady (nejlépe z vašich zkušeností) co s tím...a nejlépe nějaké jednoduché řešení, mám i své nápady..třeba má někdo lepší :-) předem děkuji hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2016 22:26 Muž Yirka [9118] Re: Lutien
Napíšu ti to narovinu. To není oprava, ale fušeřina.
Pokud to opravdu teklo, tak je třeba to buďto opravit řádně, to znamená vypustit, rozřezat očistit a řádně slepit nebo nad tím udělat kříž a koupit nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2016 20:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lutien
Napatlání silikonem určitě stačit nebude , opravované místo musí být dokonale suché - na vlhkém podkladu akvarijní silikon držet nebude , a taky dokonale očištěné a odmaštěné - jinak to bude neustálé patlání dokola a výsledek nulový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 20:34 Žena Lutien [12] Re: NHKG
díky za odpovědi - zkusili jsme trochu vypustit a pak to teklo min. tak sme tam napatlali silikon a uz se objevuje kapka jen velmi malo. dame druhou vrstvu a snad to bude dobry. nove akvo urcite casem koupime - tomuhle je urcite 10 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2016 19:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lutien
Nejlepší by bylo koupit nové akvárium. To co máš lepil asi nějaký amatér. Nové vyjde na cca 900Kč. Podle mě se vyplatí těch pár stovek investovat, než v budoucnu řešit vyplavený byt a rybičky na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2016 18:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Lutien
Obávám se,že budeš muset vypouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 18:50 Žena Lutien [12] – da se slepit akva i s rybama?
ahoj, potřebovala bych radu - teče mi akva.

máme lepené 100 l kuk co ho lepil říkal, že máme dát pro jistotu zevnitř silikon. dali jsme - fungovalo to 3 roky. teď jsme akva přesilikonovali, napustili a ono začíná ukapávat.

poraďte někdo. máte někdo zkušešnosti s lepením/silikonování nebo něčím u akva, které je plné? nechci vyhrabávat 10kg substrátu atd.... dá se to vůbec vyřešit když je plné?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15832-akvarium-tece