Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:24 deCORF OBRAEN – Re: barney
no ale vzburu susedov za dverami by som nechcel..nedaj bože by ti dali nutené práce a každému susedovi budeš malovať byt..ma až zaboleli ruky ked si predstavím :-D :-D ..ale inak v pohode..len treba poriadny podstavec a pozor aby niekto neklepol po skle..(malé dieťa na návšteve a v ruke varecha..postrach každého akvaristu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:23 Muž Barney [61] – Re: kalahare
Tak tos mě teda potěšil, hned jak dojdu z venku, si to pořádně pročtu, ta skříňka pod akváriem na tom odkazu by se mi taky moc líbila. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:23 Muž kalahare [11] – Re: deCORF OBRAEN
Nechci, aby to vyznělo jako že je to můj článek, není, jen jsem od kolegy nabral inspiraci... ;-) Opravdu při dnešní husté síti hobbymarketů je výhodnější při troše šikovnosti si vyrobit tyhle věci podle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:21 Muž kalahare [11] – Re: barney
Nejsem stavař, ale co tu kluci probírali, tak v paneláku raději velky tanky stavět k nosné betonové zdi a i třeba ukotvit do zdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:20 deCORF OBRAEN – Re: kalahare
perfektne urobený postup na kryt akvária.. ano palec potlesk inšpirácia do buducnosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:19 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
Já bych ho chtěl v mém pokoji, pěkně v rohu, aby rybky nebyly rušeny okolo chodícími členy rodiny, měly by pěkně soukromou zónu klidu a já taky. Když akvárium praskne, tak asi rodiče prásknou dveřma, za kterýma budu já se sbalenýmy kuframa. :-D:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:18 Muž kalahare [11] – Re: deCORF OBRAEN
Souhlas, nejen stůl to nemusí vydržet a v případě pochyb je dobré požádat statika o pomoc. 400litrů se spolehlivě prodere celým panelákem.

Tady je lepší odkaz, na originální znění: www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:15 Muž kalahare [11] – Re: barney
Já jsem svůj kryt poctivě natřel lakem, který odolává vodě. Jinak se to pokusím popsat jak jsem to řešil já. Kryt se skládá z rámu a víka. Na víku jsou přidělané patice pro zářivky. Ten rám má vnitřní rozměry větší než vnější rozměry akva. Do bočnic rámu jsou našroubované po obvodu dřevěné hranolky tak, aby se při položení krytu na akva sedly na skleněné hrany. Samozřejmě ty hranolky mají dostateční přesah tak, aby to při posunutí krytu na jedné straně nepropadlo.

Nebudu se rozkecávat, tohle je pěkný návod:

www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:14 deCORF OBRAEN – Re: barney
presne tak ako píšu v predošlých reakciách..poltonove akva je riadne kolos..inak odbocim od témy trochu..známy maju 800 litrove akva a museli volať statika aby im pozrel či to možu mať v byte..chvalabohu ano..ale ak by to prasklo ..tak maju apokalypsu ano coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:07 Muž Barney [61] – Re: kalahare
No právě, osvětlení, ale Jižní Amerika moc světla nepotřebuje, max tak 0,4 W / l , víc nechci.
Já pořád bádám nad tím, jak ten kryt na akváriu drží ? A když to bude z dřevotřísky, tak to vysoké vlhkosti asi odolá, že ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:06 Muž kalahare [11]
Já jsem se poučil a vím, že komplety nejsou ideál. Určitě nic nezkazíš, když si komponenty vybereš sám. Na výrobu krytů jsou na netu návody, to samé na výrobu stolků. Sám jsem si kryt ukutil a jsem za to rád, kryty z kompletů jsou co se týká osvětlení bída :-(

I když 400litrové akva, to už je půl tuny, tam bude potřeba šikovného truhláře nebo zámečníka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:01 Muž Barney [61] – nový nápad
Díky vaším radám to vapadá, že se na Juwel Rio 300 vykašlu a nechám si u Sklorex - Akvárium z Brna udělat akvárium s rozměry:
délka: 120cm
šířka: 60cm
výška: 60cm objem bude 432 litrů
tl. skla: 10mm
cena: 4.697 Kč (to není tak drahé)

další výbava:
venkovní filtr, vlastní kryt - nevím, jak bych ho řešil, jak bych ho upevnil na akvárium ??????? ten kryt s vlastním osvětlením, skříň s železnou konstrukcí...
Ještě bych přidal 1 nebo 2 páry nějakých Cichlid. No rozhodně to bude lepší, větší ... levnější určitě ne, ale tak co (Rodiče budou platit většinu) :-D :-D

Vyplatí se krycí sklo nebo ne ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:35 Muž Horác [3942] – Re: barney
Také si myslím, že je JUWEL zbytečně drahý. Tohle jsem zkopčil ze své účetní knihy (jde sice o RIO 400, ale u RIO 300 to bude podobné):

akvárium FARAO s krytem : 15.750,- Kč
Perfektní práce. Nemám co vytknout. I přesto, že se jednalo o výrobu na zakázku (navíc zprostředkovanou akvaristikou MIGA) ušetřil jsem slušných pár tisíc. Nemluvě o tom, že oproti originálu RIO 400 firmy JUWEL (délka 150cm, sklo 8mm, bez výztuh, jen jedna osvětlovací rampa (2x36W), cena 18.900,-Kč) jsem si výrazně polepšil - mé akvárium je o 20 čísel delší, sklo je 10mm, nádrž má 2 podélné a 1 příčnou výztuhu a kryt obsahuje 2 osvětlovací rampy (4x58W). V ceně je i podložka pod akvárium. Zkrátka maximální spokojenost.

stolek pod akvárium : 3500,- Kč
Tady jsem také ušetřil pěkných pár tisíc (originál stolek pod RIO 400 koštoval 6990,-Kč (!) a to nemluvím o kvalitě - podle toho, co jsem viděl u p. Macenauera, připadá mi jako zázrak, že ten jejich stolek vůbec udrží bezmála půltunové akvárium).

Štěpán Ti pravděpodobně napíše, že to jde pořídit ještě mnohem levněji :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:06 Muž Yirka [9126] – Re: barney
Za ty peníze mi to připadne strašně drahé. Proč si to nenecháš slepit ve sklenářství. I když potom koupíš osvětlení a filtr zvlášť rozhodně ušetříš, natož pokud by sis udělal skříňku a kryt sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:55 Muž Barney [61]
Wow, sotva jsem si odběhl pro brambůrky, tak už jsou tady 2 komentáře, to jsem nečekal.
frmol: a osvětlení máš vlastní nebo původní ?
Primainfo: no já nevím, kdybych si ho přál teď na svátek, tak bych platil minimálně polovinu ceny já, ale ani nevím, jestli by mi to rodiče povolili na svátek, snad je překecám.
Když bych si to přál na Vánoce, tak to celé budou platit rodiče a to bych si přál i originál JUWEl skříňku pod akvárko. Kouknu na Miga. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:48 Muž Primainfo [6] – Re: barney
Kupoval jsem RIO125 v Hornbachu v Praze cca 6.100Kč a po čase jsem zjistil, že ji mají skoro o tisícovku levněji v MIGA, ale nevím, jak to mají s dopravou a tak.
Koukni na to, shop.miga.cz/… ať to nekupuješ zbytečně draho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:43 Muž frmol [14] – Re: barney
mam 240ku, a jsem naprosto spokojeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:34 Muž Barney [61] – Vaše názory na JUWEL Rio 300 ?
Ahojte,
chci akvárium s Cichlidami Jižní Ameriky, viz výběr ryb zde: rybicky.net/forum/7820… ale ještě nevím, kdy bude, akvárium chci koupit v Hornbachu Olomouc. V Hornbachu je myslím značka akvárií jen JUWEL nebo se pletu ?
A proto by mě zajímalo, jaké na JUWEl Rio 300 máte názory, vaše zkušenosti ... Abych s koupí neprohloupil ...
Děkuji za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 11:05 Muž kalahare [11]
Investoval jsem taky do Arcadie (2x15W), sice to byla darda, ale nejsem od fochu, tak jsem nechtěl riskovat. A hlavně, kolem akva se motá plno lidí a kdysi za starých časů už jsem měl pěkně vyčouzený samodomokryt. Tak jsem holt zaplatil víc a měl jsem komfortní montáž a teď i provoz. Všechno bylo závisle na tom, že nepoužívám krycí skla, takže adekvátní IP bylo podmínkou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 22:21 Petr
Ok, už jsem ho zakopil a zítra jdu plnit. zatím chválím precisní zpracování.Uvidíme jak to půjde... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 08:03 kracken
Mam toto akva cca 1 rok. V pripade, ze nie je poziadavka na pestovanie narocnejsich rastlin, tak to osvetlenie postacuje s pridanim reflektoru (krasne mi idu valisnerie, ludwigia, hydrophila, nejake anubiasy, limnophila...)Avsak hned po mesiaci som musel vymenit ziarovku, tej Juwelackej nejako rapidne poklesla svietivost.
Co sa tyka fitra, je tam vstavany s prietokm 400 l/h, co zo zaciatku sa zdalo ako prisilne, ale po zabehnuti je to tak akurat. Vnutorne vlozky som povymienal, spodny kos mam 2 ks jemneho molitanu, v hornom kosi asi 3 ks hrubeho molitanu. Uplne na vrhu je filtracna vata, ktoru je ale potrebne menit kazde 2 tyzdne, pretoze prietok filtra sa znacne obmedzi. Nepouzivam originalne naplne od Juwelu, ak menim vatu kazde dva tyzdne, tak za ten rok som nemenil ani jeden molitan a hrubsie molitany boli preplachute asi 2 x.
V podstate som s tym akva spokojny, na narocnejsie rastlinky mam ine akvaria...
Hrubka skla je: dlhsie strany 8 mm a kratsie strany 6 mm. Akva nema vystuhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 23:05 PETAN – Re: Petr
To je divný člověče. já mám juwel rekord 11O a mám tam 2 (slovy dvě) zářivková místa. Ale je to cca 6 let starý tak to možná teď šidí hajzlové :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 21:53 Jack – Re: Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:48 Petr
Fotka k příspěvku Jsem limitovaný stávájící skříňkou a tedy proto jsem chtěl zvolit Rekord 120.¨
Váhám ted jestli lepit nebo ne.
Když nechám akva slepit podle mých představ nebude už k tomu zřejmě možno sehnat kryt.
Moje představa je délka 100-115 na hloubku max.35 a výška 45-55.

Jinak jsem ted obdržel manual od výrobce a zářivka je opravdu jen jedna.



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 19:16 Petr
Myslel jsem že to s tím osvětlením bude na levačku,
Chtěl jsem to vzít z důvodu pohledu na celek, ale raději asi od toho odstoupím.
Chtěl jsem ho tak z důvodu že má trošku atyp rozměr a ¨mě vyhovuje na stávájící skříň.
Nemáte někdo kontakt na dobrou fy zabávající se s lepením akva?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 18:54 Jack – Re: Petr
no..juwela jsem mel taky..record 60...ted mam rio 125..tak tedy
1, filtr compact je tradicni honicka na vodu..myslim ze je to 400l/h...ja jsem ho ted z akva vyrizl..a nasadil Tetra tec ex..
2,1x 30W je malo
3,odpovedel jsi si sam ve druhe otazce...obsahuje jenom jednu zarivku...pokud nezmenili kryt...a jinak vsude na webu je napsano 1x30W takze jenom jedna...
4, to netusim...ale staci to neboj:-D
5, ano, prodava se vcetne plastove podlozky..
PS:Pokud jsi nekde z prihranici z nemeckem tak tam maji juwel o hodne levnejsi...a pokud mohu rict svuj nazor tak si radsi neco "slatej" sam nez kupovat set...ja jsem ho koupil jenom kvuli provedeni..kryt, barva,skrinka atd...a hlavne kdyz ho koupis tak ho kup s T5 zarikou-ama..hodne zdaru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 16:53 Petr – Akvárium Rekord 120 - juwel
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit s koupí akvária Rekord 120 od fy Juwel. Vyhovuje mi rozměrem, ale i cenou a vzhledem. Jen mám pár otázek:
1) jak pracuje a jak je účinný filtr compact. (nikde se mi nepodařilo zjistit nic podrobněji)
2) není osvětlení 1x 30W na tak velké akvárium málo?
3) osvětlení obsahuje + nebo 2 zářivky (pro případnou kombinaci barev)
4) jak je silné sklo?
5) Prodává se včetně plastové podložky?



Ocením každý názor a radu. Díky Petr.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:06 Anonym
No podívejme. Bohužek tyhle nejsou vodotěsné ale vlhkotěsné, jsou téměř stejně drahé (v ceně arkadie je i držák zářivek a zatavené přívodní šňůry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 11:46 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tohle neni ono? www.pepinuvutes.cz/… :-) do elektra nevidim,ale,.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 11:33 Anonym
Až někdo ty vodotěsné levné patice na T5 sežene, ať dá prosím vědět. mě se to bohužel nepodařilo ani na netu, ani v elektru, ani ve velkoobchdu s osvětlovací technikou a tak mi nezbylo, než koupit ty Arkadie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 09:44 Muž krysikmouse [11] – Re: rybičkář
No já nevím . Určitě by se to dalo sehnat. Třeba kde montují neonové a zářivkové reklamy. popřípadě zkusit v elektromateriálu... Otázkou je co je lepší jestli se s tím shánět a nebo prostě koupit... A na paticích a tlumivce se nemá celkem co rozbít :-) jen to mohlo být alespoň elektronické. Ale to je asi ten problém s délkou kabelů, to by pak na to nemohli dávat takovou záruku. Elektronice by to možná mohlo vadit ... POkud bych sehnal někde ty patice ...
tak držák startéru 30,- tlumivka 70,- kabely ... no do 50,- přívodní flexo šňůra s vypínačem 40,- a krabička - se dá koupit v prodejně elektrosoučástek cca 90,- tak si to sečtěte.... k romu držák zářivky a patice . Ale je fakt že kdybycch asi vyráběl světlo tak bych si to koupil. POkud někdo není elektrikář tak než se s tím patlat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 09:14 rybičkář
Anonym napsal: Na to ze to neni ani elektronicky predradnik ale klasicka sestava tlumivka, starter..... je to silene drahe

no ale asi by to mělo být kvalitní, když jsou v tom vodotěsné patice a výrobce dává 10 let záruku, ne?

krysikmouse napsal: aha našel jsem www.akvarista.cz/… tak to pak ano ale ta cena je přeťáplá jako blázen ale seženete určitě levnější v neakvaprodejně

našel jsi nějakou neakvaprodejnu, kde by vůbec takové patice prodávali? Hned bych si je tam šel koupit, ale totéž řešilo již několik kamarádů a zůstali u Arcadia, sice jsou dražší, ale mají na ně jen samou chválu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 07:36 Anonym – Re: krysikmouse
Na to ze to neni ani elektronicky predradnik ale klasicka sestava tlumivka, starter..... je to silene drahe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 00:39 Muž krysikmouse [11] – Re: Martin
www.akvarista.cz/…

asi nejjednodušší ale ta cena :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:28 Dolfik – zářivka
taky jsem řešil podobný problém asi před rokem, také jsem si koupil set, zhruba 40l a jen 8W zářivka (ono ani větší nešla, je to úzké, nemám na stole moc místa :-D ) a rostlinky nechtěly růst, tak jsem začal obcházet různé akvaristiky, elektra, ale došlo mi, že na zapojení zářivkové trubice prostě sám nemám, tak jsem zašel do Baumaxu a hle koupil malou zářivku do kuchyně, která i s trubicí vyšla na 200,- Kč, tu vlepil do otevíracího víka, kolem alobal a rostliny rostou jak z vody (samozřejmě nejsou to žádné náročné kyti myti) Doufám, že se Vám neunudil k smrti, ale chtěl jsem přispět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:27 Muž krysikmouse [11] – Re: Martin
Nene už v tom nedělám . zkus nějaký netový obchod a nebo zajdi u Vás ve městě do prodejny elektromateriálu tam by ti měli nabídnout. Doporučuji OSRAM a nebo HELVAR. ty patice by mohli sehnat také, ale to bych spíš pohledal na netu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:47 Hony
nedoporučuju kupovat sety od juwelu sam ho sice mam ale byla to chyba hrozně málo osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:26 Martin – Re: krysikmouse
A muzes mi poradit nejaky predradnik, kdyz je prodavas? Jinak ty patice od Arcadie to je pecka :-O nevi nekdo kde sehnat levnejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:42 Muž krysikmouse [11]
Klasický předřadník ( tlumivka) se zahřívá celkem dost kolem 70 - 80 stupňů. při poruše kdy trubice žhaví konce a nemůže nastartovat tak i více a může způsobit požár . Elektronický se zahřívá dalko méně ale pro jistotu a podle normy je potřeba ho podložit. Buď nehořlavá podložka a nebo může být i 3mm nad podložkou - nějaké distanční matičky... ale spíš bych doporučoval než kov tak zajít do rpodejny elektromaterálu kde prodávají nehořlavou podložku. My měli CEMVIT měkde tomu můžou řikat jinak - ale všeobecně to je azbest ( i když ten to není ) ale říká se tomu tak ... stojí to pár korun a je to na decimetry čtver... Dobré by bylo aby nešlo vlhko na ten předřadník protože by to nemusel vydržet . a pokud by ten kryt byl velký na akvárko tak by bylo dobré ho dát do nějaké vodotěsné krabice- podle velikosti předřadníku. Viděl jsem i docela malý předřadníky které byly plastové a daly by se dát do té krabice. uchladilo by se to přes plast. Ono někdy se píše že je dobrý mít předřadník uplně mimo akva ale to je možné u klasické tlumivky ale elektronický má v předpise psaný co nejkratší možnou vzdálenost vodičů mezi trubicí a předřadníkem... často se to ve svítidlech umístovalo k jedné straně protože osram doporucoval vzdálenost vodiče do 20 cm u jedné strany elektrod zářivek ... Ale to jsou už spíše detaily a záleží na pokuse - maximálně nevydrží předřadník 10 let ale jen 2 roky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:24 Martin – Re: krysikmouse
Takze na drevo nejdrive nejakou kovovou podlozku a pak predradnik? Myslim ze drevo nebude takovy problem, je tu hodne navodu a prumerne zrucny clovek to musi zvladnout ano Zahriva se predradnik hodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:22 Muž krysikmouse [11]
aha našel jsem www.akvarista.cz/… tak to pak ano ale ta cena je přeťáplá jako blázen ale seženete určitě levnější v neakvaprodejně. ještě jsem koukal že mají i držáky na trubici. Pokud bude dřevený kryt tak pak musíte dodržet nehořlavost podložky pod tlumivkou ( předřadníkem ) pokud by na sobě nemel F v takovém trojuhelníčku což asi nemá. a pak výroba takového svítidla není problém ... pro mě by byl problém spíš udělat to dřevo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:13 Anonym – Re: krysikmouse
Kryt bude dreveny, vodotesne patice se myslim daji sehnat na netu, takze by to nemel byt problem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 14:04 Muž krysikmouse [11]
Ahpoj složité to není . Nevím nemám zkušenosti se sinecan ale nejvíc jsme montovali a prodávali HELVAR a OSRAM - Osram předřadníky se dávaly do svítidel pro nejvyšší zatížení a z 600kusů se reklamovaly zhruba 2 které nešly vůbec... Zapojení je jednoduché . Přívod napětí do předřadníků a většinou na něm je i schéma zapojení.. 2 dráty do jedné patice a 2 dráty do druhé. Nejlepší je zapojit tak aby se 2 dráty nekřízily ... aby to bylo zapojené podle očíslování. Jinak jak tam jsem koukal na ten kryt co mám já platový ... tak do něj bych to asi nemontoval tam by to šlo upravit blbě ale pokud bys vyráběl tak myslím že není problém . Bylo by dobré sehnat patice s těsněním , pokud se dají normálně koupit. což jsem zatím neviděl a nebo patice nástrčné že trubice drží mezi takovou sponkou a patice se jen na konce nastrčí. Samozřejmostí je pokud kdyrt bude kovový tak uzemnit - ochrana nulováním a nejlépe dát předřadník zhora nebo nějak zespoda ale zabránit vnikání vlhkosti ale zase dbát na chalezní předřadníku ... pokud bude ale přišroubovaný na kovovou podložku nebude problém. K zapojení ale nejdou žádné univerzální kabely jako k počítači ale potřeba drát 0,5 nebo něco podobného 0,75 . drát ne lanko . ketrý se oholí a nastrkává se do samozaskřipovacích svorek na předřadníku a v paticích ... Nejlépe to vyrobit a nechat zkontrolovat elektrikářovi aby nebylo něco nepříjemného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 13:50 Martin
Ahoj, chci se zeptat zkusenejsich, jestli je velky problem vyrobit kryt, respektive zapojit elektroinstalaci. Chci si koupit el. predradnik asi Sinecan 5 a dve 18w trubice 60 cm, a zapojit to. Kryt si vyrobim, jen me jde o zapojeni zarivek na predradnik a vypinac. Je to jednoduche, neco ve stylu pocitace kde se napr. zapoji zdroj podle svorek a nelze udelat chyba, nebo je zapotrebi znalost elektrikariny? Nejsem uplne nemehlo, zapojim si zasuvky, nebo vypinace, udelam si prodluzovacku, zapojim lustr ale kryt jsem jeste nedelal ;-) diky vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:53 Muž Norton [109] – T5 vs T8
T5 mají jiné pravovní napěti. Není to sice o řád, ale rozdíl tady je. Z toho plynou možné následky, jak uvádí Isamik. Ovšem. že by byly nějak dramatické se mi nezdá. Ovšem musím přiznat, nemám toto dlouhodobě ověřeno. Výrobci dodávají EP konstruované speciálně pro T5 a T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:18 Muž isamik [180]
Je tam rozdil, ptal jsem se na to primo v tyrisu, jen si prave nevzpominam, co mi presne odpovedeli. Tema T8 trubici T5 rozsvitis, to ano. Mozna kratsi zivotnost ci drive prijde cernani koncu na trubici. Vazne si nevzpominam, treba Norton bude vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:14 Muž matlala [798] - Rostliny
a já myslel že je
mám Sinecan 2 a 3 od tirisu a neříkal jsem jim že to chci na T5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:09 Muž isamik [180]
Nahodou neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:09 Martin
Pro Isamik a Norton: Díky kluci, objednám ho tam. Zdravím, M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 12:08 Muž matlala [798] - Rostliny
a není náhodou u EP jedno jestli je tam T8 či T5

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [19] 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=901