Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Žádná další stránka   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 09:53 Muž isamik [180]
Jozo, myslim si ze se casem stejne pridanim zarivky nevyhnete, ten reflektor ikdyz neco prida bych ve vypoctech uplne zanedbal (nepocital z zadnym narustem). Myslim si, ze "handrkovat" o 0,5W/l sem nebo tam nema vyznam. Moznosti pridani se tu jiz resily, viz. Pansuu. At uz pocitame 70l set nebo 54l set, je to prast jako uhod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 09:45 jožo – pro Sidonius
dík za rady,píšeš:-Další zdroj světla nebo alespoň reflektor by nebyl od věci...ale jak jsem již psal tento set juwel má -tedy pokud se nemýlím-15W+REFLEKTOR.............

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 00:56 Havel-st – Pearl 80
O Pearlu se tu několikrát psalo, má několil nedostatků. Jestli tam pořád dávají filtr - koryto, tak ten jsem nahradil, protože stínil vzadu vrchní část nádrže a jen hlučně honil vodu.

Kryt zářivek praskl a rozpadla se izolace drátů uvnitř (po několika měsících). Postavil jsem nové svítidlo na tři trubice a je to konečně akorát. Bez pův. filtru se vejdou

Z vybavení zůstalo jen poměrně estetické zakrytování a topítko. Koupil jsem set jako ležák, hluboko pod tři tisíce, takže jsem ani neprodělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 21:55 Muž Venca [25]
Fotka k příspěvku Mám jenom takovej dotas abych nemusel znova zakládat nové forum.Když tu je řeč o světle tak bych chtěl vědět jestli mě to taky stačí nebo budu muset nějak zvýšit svítivost? Mám komplet Pearl 80 to je 80 délka 35 hloubka a 40 výška 112l mám v krytu 2X18W Lum-690 .Tady těm věcem nějak nehovím,ale opět je to set tak nevím jestli jsem neudělal s koupí blbě?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:11 Sidonius – To Jožo
Rozdíl ve výšce vodního sloupce 10 cm v tomto konkréním případě sice nebude až tak docela zanedbatelný, (zvlášť pokud odhadneme v prvním případě jeho výšku na nějakých 35cm a ve druhém 25 cm...), ale jak uvádí Norton - v obou případěch vás nejspíš bude takové množství světla omezovat při výběru rostlin. Další zdroj světla nebo alespoň reflektor by nebyl od věci...

Na otázku: "...nešlo by nižší výkon zářivky nahradit DELŠÍ DOBOU SVÍCENÍ?..." si dovolím odpovědět, že nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 19:58 Muž Norton [109] – Pansuu
Tomáši, ale konečnou montáž budeš muset popsat Ty!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 19:22 pansuu – Norton
Pavle, dík že jsi to vyřídil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 18:02 Muž Norton [109]
Pro Václav:
Vzhledem k tomu jak svítí, tak ani ne. Mají větší účinnost (lm/W). Přiznám se neměřil jsem to, ale o něco teplejší na dotyk jsou. T5 14W svítí jen o něco málo méně než T8 18W (o 150 lm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 17:56 Usine – Norton
Netopí ty T5 trubice až moc? :-)
















,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 17:52 Muž Norton [109]
Pro Jožo: to bych nedělal, budeš na tom zhruba stejně...
Pansuu to řešil přidáním 15W T8 s použitím "glomatu" od arcadie včetně tlumivky : www.akvarista.cz/…

Osobně mám vyzkoušené T5 13W 517mm a T5 14W cca 549mm, obě v pohodě na 15W EP. 8W T5 jsem na 15W EP nezkoušel, pro tyto používám EP 8-13W.

Co se světelného toku týká, tak pro 840:
T8 15W 950 lm
T5 13W 850 lm
T5 14W 1200 lm



Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 15:39 Martin
Ahoj akvaristi. Já provozuju zmíněný set JUWEL 54L a právě nedostatek světla řeším. Až na to osvětlení jsem s ním jinak velice spokojený. Konkrétní problém, proč chci zvýšit osvětlení, je výskyt rozsivek (hnědá řasa) na rostlinách (hlavně na těch menších u dna - anubiasy apod.) a také na kamenech. Zvýšení osvětlení by snad mělo pomoci. Potřeboval bych ale poradit, jak to provést - přidat další trubici. Chtěl bych spáchat něco podobného jako panusuu (viz jeho fotka dole). Jelikož je v krytu málo místa, chtěl bych přidat trubici T5. Potřebuju koupit vodotěsné patice, což není problém (např. patice Arcadia za 380 Kč, viz www.akvarista.cz/… ) a elektronický předřadník. Nevím, kde ho sehnat - EP pro T5, asi 15W. Nevíte, jestli je možné k 15W EP připojit i slabší (14, 13, 8 W) trubici? Chtěl bych poprosit panusuu o radu, jak to řešil - podle fotky se zdá, že také přidával trubici T5. Předem díky i za jiné rady/nápady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 13:54 jožo
no jo,samej problém.díky za rady ,tak snad že bych udělal takový"kompromis"?místo rozměru 60x30x46(výška) -cca 70l bych koupil 60x31x36-výška.)54 l.šířkou jsem limitovám co se týká místa,myslel jsem že to trošičku doženu navýšku,ale to osvětlení.......ale zase než abych měl akva "bez rostlinek" tak radši nižší sloupec vody.co myslíte?jo a ještě se zeptám -asi hloupě-nešlo by nižší výkon zářivky nahradit DELŠÍ DOBOU SVÍCENÍ???děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 19:23 Muž Norton [109] – :-)
Pro Isamik a Matlala
Kluci nepřehánějte! Pamatujte prosím na základní lidská práva! Hlavně na jedno z nejdůležitějších: "Každý se může mýlit!" ;-) hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 18:59 Muž matlala [798] - Rostliny
jj Souhlas s Michalem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 18:58 Muž isamik [180]
Norton ma jako vzdy pravdu palec
Ona ta cena je opravdu relativni, me treba 200 prijde moc kdyz se to da vyrobit z alobalu za nekolik korun a par minut prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 17:09 Muž Norton [109] – pro Jožo
Bohužel nejde, 15W jsou dlouhé cca 45cm, 18W 60cm e.t.c...
Ještě jedna připomínka, ono nejde jen o to "narvat do akvárka co nejvíc lumenů, či wattů", je potřeba také tento světelný tok co nejrovnoměrněji "rozprostřít" na plochu hladiny (dna). Již i z tohoto hlediska je vhodné u nízkých krytů použít více trubic, než se většinou marně pídit po jedné "suprvýkonné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 16:49 jožo
myslím že juwell má reflektor i u jen 15 w,samostatně se prodává relativně levně okolo 200kč podle velikosti-myslím.nevíte někdo jestli by nešla vyměnit u komletu 15 w zařivka za např.18w nebo dokonce 30w.ale asi ne ,protože to byste mi sem napsali jako radu .ale kyby jo tak by to ten problem řešilo.značka arcadia je jako taková drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 21:13 Muž isamik [180]
Myslim, ze spravne vytvarovany ci nalepeny alobal udela tu samou "praci" a obchodnici si za nej nereknou tolik :-D , pomerne sem se vydesil, kdyz sem zjistil cenu reflektoru arcadie (ostatni na tom nebudou jinak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 21:12 Muž filipsi [1295] – to Jozo
S primhourenim oci to jde, podivej se tady do nadrzi, podobne sety ma vic lidi (ja 54l 15W). Funguje to. Chtel jsem neco rychle, na zkousku, pokud me to bude bavit i za delsi cas (myslim ze jo), tohle zustane jen malemu a dalsi uz nebude ze setu. Musis se smirit s tim, ze nektere rostliny nepujdou vubec, ostatni budou rust min. Vetsi problem nez svetlo byva v setech moc nepovedena filtrace. Kdyz nekdo nema doma ani jedno akva, a chce ho, tesi se strasne a je i hodne tezke vydrzet ho "zabihat" dost dlouho pred rybami. Jestli jsi trpelivy, cti a cti a cti, a poskladej neco sam, jestli tolik ne a smiris se s mouchami a tim, ze jestli te to chytne brzo to vymenis za neco jineho, jdi do setu, ale cti aspon par dni, at aspon vis, s kterymi mouchami se smirovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 20:51 Sidonius – Reflektory
Jj, a existují třípásmové (830, 840, 865) zářivky, jejichž součástí jsou vnitřní reflektory... :-)
Bohužel - v provedení 15W se (podle mého povědomí) nevyrábějí...
(Jen 18W/60cm, 36/120cm a 54W/150cm.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 20:02 Havel-st
Přesně tak, s reflektorem se u zářivek počítá, nebo aspoň se světlou lesklou plochou - vždyť to mají i kuchyňská svítidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 17:56 Muž Norton [109] – Pro JOŽO
Pokud to oko přimhouříme, tak pro velmi, velmi nenáročné rostliny. Při výšce vodního slupce přes 40 cm už by to skutečně chtělo něco přidat. Reflektory považuji skoro za samozřejmost. Pro vaši nádrž by to dle mého chtělo světelný tok tak mezi 1500 - 2000 lm. Ale to "vařím" z vody, záleží na tom, jak chcete nádrž "zarostlinit" (já se kloním k názoru raději víc...) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 16:52 JOŽO
no pokud bychom brali v uvahu těch 50% co snad REFLEKTOR"zvýší-usměrní" svítivost tak už se všeobecně většinou u sestav Juwel dostaneme na skoro 0,4w/l což je myslím dolni hranice intenzity osvětlení.tak to by snad s přimhouřením oka šlo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 14:54 Muž filipsi [1295]
Presne tak, reflektor zadnou svitivost niceho nezvysi, jen smeruje (odrazi) svetlo. --> Cerny kryt se bude mene zahrivat, kdyby byl bily, rozdil je minimalni. Misto koupeneho reflektoru staci kryt vylepit treba alobalem. Ja bych ten rozdil ve "svetle" co jde do akvarka videl jeste niz, tak 25% u cerneho krytu bez a s reflektorem. Ale nechci se o nejake to procento hadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 14:33 Muž matlala [798] - Rostliny
je to blbost jen obchodní větička=lákadlo zvýší svítivost max o 50% přesněji nasměruje to více do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 14:28 JOŽO
ahoj,teĎ jsem se dočetl:REFLEKTOR---Zvyšuje svítivost zářivek o 100% a zároveň slouží jako příjemná ochrana proti oslnění.pokud je to pravda-a snad i je -pak už je to o něčem jiném -to už by bylo na 70 l vlastně 2x15w--0,42w/l a to už je v pohodě .co vy na to???to by pak vysvětlovalo proč výrobci dávají do kompletů 1x15w +REFLEKTOR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 13:52 modo
ahoj Juwel je drahý,kup si vše samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:42 Žena Rebbie [71]
Mam dojem, že do jakejcholiv kompletů se nacpe i něco co se samostatně blbě prodává..... tak akvaristika nebude vyjímkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:31 Muž matlala [798] - Rostliny
jasně, podle mě mají výrobci moto: komplet musí být levný a co nejhůře složený(čili osvětlení nedostatečné, filtr silný/slabý/malý, a tak dále)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:27 LuXy
Mám pocit,že u kompletov ide najmä o to aby bol čo najlacnejší (predsa len si ho máloktorý skúsený akvarista kúpi) a tak to aj vyzerá! X-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:24 pansuu
No, myslím, že jakýkoliv komplet bude mít slabý osvětlení. Je tady o tom napsáno hodně. Nevím proč to dělaj takhle blbě, taky mě to štvalo. Stejně asi vyjde laciněji koupit vše samostatně, ani filtry v kompletech za moc nestojej. A kryt, buď ho spáchat sám nebo požádat někoho známého, najdeš tu i odkazy na návody pro jeho výrobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:19 jožo – pro panusu
jestli mohu ještě dotaz na filtr-když máš juwell.jak zabráníš tomu aby ti při čištění -vyndavání houbiček pomocí drátku nevytekala znečištěná voda zpět do akva spodními a bočními otvory v krabičce filtru_???přes krmící otvory nejspíše neprostrčíš ruku až na dno.tedy chceš li čistit dno,popřípadě rostlinky asi musíš sundat kryt s osvětlením,ale ejhle pak se tam sice dostaneš ale zase "nic"nevidíš.není nějaký fígl,který mi unikl???děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 12:06 JOŽO
děkuji za názory.bohužel jsou jednoznačné.nechápu tedy proč značková firma vyrábí "sladěné" komplety s "nejspíše"nevyhovujícím osvětlením.přidávat zářivku do originálního krytu se mi moc nechce.jednak nejsem tak zdatný,jednak koupím li komplet,nehodlám praktikovat "DODO"-dodělej doma.ach jo asi se poohlednu po něčem jiném.no jo ale po čem,bohužel jsem limitován místem-šířka max. 60 cm...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 11:16 pansuu
Fotka k příspěvku Vlastním komplet JUWEL-54l, i tam je zářivka 15W. Po dlouhém rozvažování jsem do krytu "namódil" ještě jednu 15W. A Norton(ten je skutečný odborník na úpravy světla) mi říkal, že by tam šly minimálně ještě dvě trubičky přidat, jenže to bych musel za domem vybudovat jadernou elektrárnu smich A v Českým Ráji, to by asi nešlo :-D :-D Do toho většího krytu to půjde ůplně snadno ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 10:55 Muž Eff [417] - Rostliny
Je to málo, přemýšlel bych o jiném krytu - tedy i jiném kompletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 10:53 jožo – koplet JUWEL+jen 15W zářivka
zdravím,uvažuji o koupi kompletu JUWELL 70 litrů,ale zaráží mi že má jen jednu zářivku 15w.sice tato zářivka má ještě reflektor,ale zdá se mi to málo,vychází to 0,21W/l.navíc výška sloupce je 46Cm.ale zase pokud to je komplet od značkového výrobce ,tak snad vědí co dělají??prosím o názory.abych toho pak nelitoval až mi neporostou rostlinky-sice uvažuji o běžných rostlinách,ale přesto.děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [20]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=951