Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 16:26 Muž muťa [554] - RostlinyRe: romant
No, takže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2022 16:02 R Muž romant [27981] Re: muťa
Vrchní rám neodlepíš, to už jsem zkoušel několikrát, vždycky to prasklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 15:57 Muž muťa [554] - RostlinyRe: vlka
Teď jsem měl 2x vypuštěnou celou nádrž, kvůli nové podlahy a stěhování do vedlejší místnosti :-).
To bych musel nějak napřed celé očistit, tedy sundat (odlepit) vrchní rám...to si neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 15:33 Muž vlka [3441] Re: muťa
Asi bych udělal větší výměnu vody a při té příležitosti to zkusil přilepit. Pro klid svědomí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 22:13 Muž muťa [554] - RostlinyRe: vlka
No, taky se mi to nelíbí, ale co s tím teď. Nemám strach že to rupne, ale aspoň se s nimi podělím o nabytou, negativní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 22:09 Muž vlka [3441] Re: muťa
Je to zfušované a hanba výrobci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 21:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Roger
Evidentně drží... No, mě takhle ne, jak je vidět níže. Díky za fotku.

EDIT: upřímně, neumím si představit, že bych to celé rozebíral a nepoškodil. Nicméně pošlu ty fotky do Juwelu, jestli mi napíšou totéž, co kolegovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2022 19:56 Muž Roger [1873] Re: muťa
Fotka k příspěvku Já nemám mezeru žádnou, je tam čirý silikon ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 18:02 Muž DH [335] Re: muťa
Taky mě to vyděsilo, ale už přes rok je to pořád ve stejném stavu. Pravidelně to kontroluji, jestli se průhyb nezvětšuje. Asi se s tím počítá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 17:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: DH
Děkuji za info. Ten průhyb tam je, ale nic velkého, nic kvůli čeho bych nespal. Už i na 240 jsem ho měl. Já si toho právě všiml nedávno, takže ani nevím, kdy se to stalo. Mám to zarostlé mechem,...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 17:55 Muž DH [335] Re: muťa
Na mé 450 se mi udělalo to stejné už pár měsíců po koupi. Dle prodejce se to stává, povolený průhyb je 16 mm na 1,5 m jestli si vzpomínám. já mám tak 3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 17:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Roger
No já mám sklo 10 mm. Ukaž prosím fotku toho napojení na čelní sklo, hlavně spodní část. Já totiž nevím, jestli tam ta mezera má být, nebo ne. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 17:21 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Shimi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano jsou dvě a dívám se, že jsou na tom obě stejně. Otázka je, jestli jsem si toho všiml až teď, nebo už je to od novoty. Jasně že jsou spojené s rámem a to v horní části. V té spodní, je ale mezera pár milimetrů (viz foto). Ty máš 450, jak to tam máš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 15:00 Muž Shimi [682] Re: muťa
U 450 jsou výztuhy dvě a jsou nedílnou součástí celého horního rámu, tak by mě zajímalo, co si mám představit pod pojmem "povolila". Nafoť to a potom můžeme mudrovat, takhle je to věštění z křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 14:35 Muž Roger [1873] Re: muťa
Být Tebou řešil bych to, mám rio 180l a kdyby mi výztuha povolila byl bych hodně nervózní. Sklo je 6mm jen díky plastovému rámu a výztuze kterou použili ;-) jinak by museli dát 8mm sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 13:58 Muž muťa [554] - Rostliny – Rio 450, výztuha
Povolila mi výztuha na Rio 450, vepředu. Nádrž už není v záruce. Řešil to už někdo? Je schovaná v tom plastu, tak nevím jak se na ni dostanu, nebo jestli to mám vůbec řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 12:40 Muž Lojza007 [1180] Re: tramtra
Ta 180 je docela malá, dvě i tři kočky by musely ležet i přes ten pevný střed a nejspíš i přes tu druhou oddělávací část, jinak se tam nevejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 11:37 Žena tramtra [3202] Re: Lojza007
Jé děkuju za informaci. Akvárko dnes bráchovi přivezli, tak to budou moci kocindři brzy vyzkoušet. ;-) Naštěstí jsou to všichni takoví individualisti, obvykle se sobě vyhýbají, tak to třeba bude platit i o odpočinku u vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2022 10:52 Muž Lojza007 [1180] Re: tramtra
Posílám výsledek z válečné výpravy. V Hornbachu mají Rio 180 vystavený a ten kryt určitě dvě kočky udrží, nejspíš by udržel i tři.
Tak snad se to někomu bude do budoucna hodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2022 06:15 Muž petrl [34] Re: tramtra
Viz foto v prezentaci akvaristy "lhoták" - kocour měl cca 5 kg a v pohodě
Edit: rybicky.net/nadrze/23999
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 17:18 Žena tramtra [3202] Re: kus
Děkuju palec , podívám se na to, ale co si matně vzpomínám, nečetla jsem moc dobré recenze na fitr biobox.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 15:58 Muž kus [200] - RostlinyRe: tramtra
Ještě je možnost jít jiným setem. Vcelku povedený set je od Rataje. Sic je dražší o kousek, ale má hliníkový kryt.
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2022 22:58 Žena Maina [34] Re: tramtra
Mám Juwel 180 a k tomu manského mývalího kocoura cca 6kg. No prochází se občas po horním krytu. Zatím dobrý - kryt drží.
Předtím jsem měla Rio 128 a taky žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 22:33 Muž Roger [1873] Re: tramtra
Těžko se to popisuje, je zaháknutý v rampě zobáčky na každé straně jeden. Otvírá se směrem nahoru a leží na hranách cca 2mm po obvodu. Kryt není nijak vyztužený a je rozdělen na dva díly (přední a zadní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 21:57 Žena tramtra [3202] Re: Roger
Jak je ten kryt řešený? Myslím otvírání a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 21:33 Muž Roger [1873] Re: tramtra
To ti asi nikdo nepotvrdí ;-) jen čas ukáže jestli kočka potřebuje dietu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 20:58 Žena tramtra [3202] – Rio 180
Přiznám se, že se mi to nechce moc hledat...ptám se proto rovnou, jestli je tu někdo, kdo máte doma akvárium Juvel Rio 180...je kryt dostatečně pevný, aby unesl kočku? Děkuji předem za vaše postřehy a zkušenosti. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 15:06 Lil Akvárium " v Lufte"
Fotka k příspěvku Já mám akvárium 100x 35 cm a na dlouhých stranách mi přesahuje mimo podložku o 4 cm. Je rovněž posazeno v rámečku a navíc ani to na čem stojí, není zcela rovné. Rámeček to vyrovná. Mám to tak už rok a žádný problém. Navíc také asi 15 kg písku a dost těžkých kamenů.Po svátcích budu kupovat Juwel Rio 240.to mi bude přesahovat asi o 1 cm.Hlavne musí být přesah stejný na obě strany
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2021 21:16 Muž Roger [1873] Re: kolemjdoucí
Nepoužil jsem pod ně nikdy nic, kameny v bazénu vážily přes 15kg a byly poskládaný na sebe až nahoru ;-) nikdy jsem neměl potřebu to zkoumat. Ostatně platí co jsem psal, v Juwelu nejsou hlupáci, ví co dělají ;-) prodalo se tisíce setů a sklo jen tak nikomu neprasklo, dej tam písek a vyskládej klidně 20kg kamenů a neřeš to. Akvárium je samonosné, rámeček se postará o lecos a písek váhu roznese. Moc to zkoumáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 20:01 kolemjdoucí Re: 4Sima
No koukal jsem na nějaké prezentace. Ale nevím, zda ten kdo má větší kameny použil pod kameny či písek polystyren nebo jinou podložku. Asi to zkusím bez polystyrenu, přeci jen bych si s ním zvedl dno, pak taky nevím co rostlinky na polystyren.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2021 19:59 R Muž romant [27981] Re: kolemjdoucí
Právě to usazení v rámečku je daleko bezpečnější, než uložení na celoplošné podložce, kde je zapotřebí naprosto precizní čistoty, což je samozřejmě odvislé i od tloušťky podkladového materiálu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2021 19:47 Muž 4Sima [1888] Re: kolemjdoucí
Podívej se, kolik lidí tu má Juwel Rio a jestli s tímto má problémy. Já se nepamatuji, že by to někdo řešil. Pokud máš obavy, tak set prodej a poříď akva co sedne na podložku a budeš mít klid ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2021 19:24 kolemjdoucí Re: Roger
Tak mám na mysli to, že akvárko nesedí na podložce, ale v rámečku a celé dno je cca 1cm nad deskou skříňky.
No a mám strach co udělají kameny s hmotností cca 4-5 kg. Budou tlačit na 2-4mm zrnka písku a sklo tak může být bodově namáhané právě přes "jedno" zrnko písku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 22:09 Muž Roger [1873] Re: kolemjdoucí
Přiznám se, že přesně nevím co myslíš pojmem v luftu (jestli vsazení do spodního rámu či co). Mám rio 180l v něm skoro 40kg písku a svého času jsem tam měl šutry z horského potoka (a když píšu šutry tak věř že vážily dost ;-) ) a nikdy jsem toto neřešil.
Jestli že tam máš písek a na něj dáš kameny pak se nemáš čeho obávat. Sklo je sice 6mm ale má ve spod i nahoře rám a horní výztuhu. Oni v Juwelu nejsou žádný jelita, za ty roky ví co dělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 21:32 kolemjdoucí 1cm polystyren přes 2/3 dna?
Na dně budu mít říční písek 2-4mm, ale stále se bojím, že i při položení kamenů na písek může dojít k tomu, že přes nějaké zrnko písku bude dno bodově zatíženo. A tak jsem si řekl, že bych přes dno dal 10mm polystyren. Nechci ho dávat jen pod kameny, protože se může stát, že to po nějaké době budu chtít přeuspořádat. Myslíte si, že je to blbý nápad?
Se tak nějak pořád bojím toho juwelovského dna "ve vzduchu". Navíc mají u 180 l akvária jen 6mm sklo. Se sice uklidňuji tím, že snad ví co dělají, že to nejsou žádní amatéři, akvárií mají po světě dost. Ale červíček pochybnosti ve mně hryže... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2021 21:06 Muž vlka [3441] Re: kolemjdoucí
Dej na dno akvária nějaké podložky a na ně písek a kameny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2021 19:53 kolemjdoucí – Hmotnost kamenů - únosnost akvária
Jak těžký kámen si mohu dovolit dát do akvária Juwel Rio 180? Dno akvária je v luftu a bojím se, co těžší kamen může se dnem udělat. Přeci jen bude zatíženo spíše bodově. Je cca 4kg kámen problém? Rád bych tam dal kromě jednoho většího kamene i pár drobnějších, dohromady mohou mít možná 8-10kg
Kromě toho tam budu mít cca 32 kg písku no a voda bude také něco vážit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 07:18 Muž Yirka [9118] Re: collek
Pružná podložka pod nádrží by měla ten miniprůhyb řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 06:05 collek Re: Roger
Asi křivá podlaha. Na koberci jsem nepoznal, že je střed skříňky trochu ve vzduchu. Nemám to na originál skříňce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2021 22:44 Muž Roger [1873] Re: collek
To ukáže čas :-) těžko říct, mám Rio 180 už přes rok a půl a neprohlo se nic ;-) asi by bylo dobrý zjistit důvod (voda, poškození atd..) z ničeho nic aby se to prohlo se mi nezdá. Od pohledu ty skříňky zrovna bytelně nevypadají, ale zatím jsem nikde nezaznamenal že by byl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2021 22:24 collek – Prohnutí skříňky pod Juwel Rio 240
Ahoj akvaristi. Mám se bát, když se mi střed skříňky pod Rio 240 prohnul cca o 1 až 1,5mm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2021 16:38 Muž DH [335] Re: Zahradník
525mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 13:20 Muž Zahradník [0] – výška krytu a rámu
Zdravím vespolek, uvažuji o Juwel Rio 450 ... jak je prosím vysoký horní kryt a spodní rám ? Respketive jak vysoké je tedy viditelné sklo mezi rámem a horním krytem? Díky.
Celkově na výšku má uvedeno 66cm... díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 23:44 Muž mgr [7] Re: host
Mam tiez Juwel Rio 240, uz asi osem rokov, tie nozicky su absolutne bez problemov.
Teda jeden problem tam je, nie su vyskovo nastavitelne, takze som ich musel podkladat do roviny, co pri osmich nozickach vobec nebola sranda, ale nejako som to zvladol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 20:52 Muž Joe [9] Re: Andy719
Sice som hned vymenil multilux za helialux, ale s hnedou riasou som mal aj ja problemy. Myslim ze 2 mesiace od zalozenia vsetko rastlo geometeickym radom, potom stop ako nabehla hneda riasa. Spanikaril som, vystrihal Alternanthery a doteraz sa z toho spamatavaju. Mne hneda riasa ako nastupila behom par dni, tak chvilu trvala a potom sama od seba zmizla myslim za dva tyzdne.
Potom chvilku zelena , ta tiez rychlo ustupila a cca pol roka po zalozeni som riesil staghorn - pomohlo lokalne aplikovanie glutaraldehydu. Teraz zmizol staghorn, ale zas nabehla BBA na krajoch listov co su blizko hladiny. Pomaha zatial znizenie osvetlenia+ odstranovanie listov + glutaraldehyd striekackou na postihnute miesta

edit kolega nizsie mal asi dobry postreh s cirkulaciou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 20:06 Muž MatyMaty [15] Re: Andy719
Ahoj, mám tedy Juwel Trigon a s řasou nebojuji ani trochu při svícení 12h. Díval jsem se na to tvé akvarium, asi bych nehledal problém ve ahoj svícení. Podle mě máš divně nastavený výtok z filtru, proud vody směruje na přední stěnu a dochází ke špatné cirkulaci vody.
Vycházím z toho, že Juwel má ta světla celkem dobře nastavená na normální chod akvaria. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 08:27 Muž Andy719 [2] – Juwel Rio 180 - jak svítíte?
Ahoj Juwelisti,

vy z vás, kdo máte setové Rio Juwel 180l se základním setovým vybavením bez nějakých úprav, kolik hodin denně, prosím, svítíte?

Akvárko mám založené na konci letošního ledna, rostliny mi celkem rostou (především bacopy a cryptocoryny). nicméně mám docela velké problémy s řasami. Nejdříve spíše hnědé řasy, které jdou lehce mechanicky odstranit, ale poté se začnou dělat znova. Tak jsem přidal světla. A v důsledku toho se mi nyní začaly nově tvořit i zelené řasy (a hnědé nepřestaly).

Při zabíhání akvárka jsem začínal svítit nějakých 5,5 hodin denně a po týdnech ač 14denních cyklech to postupně zvedal na cca 9,5 hodiny. Hnědé řasy mám přitom asi od druhého týdne de facto neustále (byť postupem času se jejich intezita spíše velmi mírně snížila), a jakmile jsem se dostal při svícení k těm 9 hodinám, tak nově přibily i ty zelené řasy. Nyní jsem proto svícení stáhl na 4 hodiny dopoledne, poté 2,5h pauzu a poté 4,5 hodiny svícení odpoledne, tak uvidím, jestli to bude mít nějaký efekt.

Jak svítíte tím setovým juwel rio 180 světlem vy? Kolik hodin denně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2021 11:59 Muž Shimi [682] Re: host
Tak to se divím, že tě zaujaly zrovna plastové nožky. Já bych neměl klidné spaní spíš z toho, že té skříňce chybí 2/3 "zad" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 11:41 Brodys Re: host
Byl bych úplně v klidu,ono se to nezdá, ake ten plast kolikrát vydrží víc, než kov,viz. automobilový průmysl. Máme doma stolek Diversa a na něm 200l, také plastové nohy a bez problému.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 11:34 host – Nohy ke skříňce setu Juwel Rio 240
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi, koupil jsem si akvárium Juwel Rio 240 a k němu originál Juwel skříňku SBX Rio 240.
Po vybalení ze mě opadlo počáteční nadšení a znejistěl jsem, když jsem spatřil plastové nožky dodávané ke skříňce. coze Se uklidňuji tím, že to Juwel má zmáknuté, ale přeci jen bych očekával něco pevnějšího...
Mám být v klidu nebo se někde dají koupit stejně velké nožky vyrobené např. z hliníku?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=51