Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:39 Muž Primainfo [6] – Re: apinek
Je mi vcelku jedno, co si kdo kupuje, a čemu kdo věří, Juwel mě neplatí. Jen upozorňuji, že velká firma se snaží podstatně více chránit své své dobré jméno, než malá. Zvláště v Německu, kde je po Anglii snad nejsilnější ochrana spotřebitele v Evropě. A taky se tam na rozdíl od ČR něčeho domůžeš.
Ale pro mě za mě, jsou frajeři co si to lepí sami a taky jim to funguje - Ti ať řeší sílu skla. U značkové a velké firmy, bych se tím nevzrušoval. (Jo, nebavím se o China produkci stylu Jebo a spol.)

Až tady nebo na jiných evropských fórech bude rozsáhlá diskuse o tom že Juwely praskaj, tak to bude jiná. Zatím jsem neslyšel o jediném. Když jim to funguje, ať to dělají, z čeho uměj.

(S)Měj se. Není to nic osobního. Je to jen názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:13 apinek
jasně,tak si můžeš koupit další akvárko,který bude mít 400l a 8mm sklo!
dělej,když o tom tak hezky básníš hmm
proč si asi myslíš,že dávaji záruku jen na silikonový spoje a né na prasknutí aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 11:48 Muž Primainfo [6] – Re: Yirka
No sice nevím o jaké jistotě hovoříš, ale neva. Jedinou jistotu, že ti akva nevyteče máš, když žádné nemáš - a to ještě neznamená, že nevyteče sousedovi nad tebou.

Mám taky Rio a jsem spokojenej. O ceně nemá smysl mluvit, pro koho je vysoká, ten si to nekoupí. Na druhou stranu, co do kvality, si myslím, že čím větší firma (s výborným jménem) tím větší pociťuje tlak na kvalitu, protože, zvlášť v dnešní době internetových diskusí, může o dobré jméno velmi rychle přijít. A to je pro Juwel podstatně větší hrozba než pro "skláře Karla od naproti". Myslím, že velice dobře vědí, co je funkční a co by pro ně už bylo nebezpečné, zvlášť když cenu, právě vzhledem ke svému dobrému jmému, moc řešit nemusí.

Ale chápu, že se najdou rejpálci, pro které není žádné sklo dost silné - ono přátelé, nejde jen o sílu, ale také o kvalitu skla.

Tak ať nám rybky hezky plavou - v akvišu, ne na koberci! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 20:56 Muž Barney [61] – Re: apinek
ano Jo jo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 20:53 apinek
barny,dobře děláš ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 20:51 Muž Barney [61]
No, to tady komentáře lezou dobře mimo téma. smich smich
Ne, nekoupím Rio 400, ale nechám si od Zekia vyrobit akva 150 x 50 x 50, i s krytem a možná i stolek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 20:49 Štěpán
pavel21 napsal: Štěpáne - občas trochu ulítáváte s vlastní vševědovostí a "zaručenými statistikami". V ČR není znám jediný člověk, kterému by svévolně Juwel akvárium prasklo.

Pokud chcete akvárium takové, aby vydrželo údery kladiva a nebo dlouhou ocelovou tyčí ... tak je pak už celkem jedno, zda-li má 8 nebo 10mm sklo, pokud není z neprůstřelného lepeného 2x16mm skla.

Pavle, pokud jste se nepřehlédl, jsou tam slova "pokud třeba", která měla naznačit, že je to pouze příklad. Nemluvil jsem o svévolném praskání, ale o jakémkoli.

Ne, to není jedno, v 8mm skle prostě bude větší pnutí než v 10mm, s tím prostě nic nenaděláte. A pokud do něj třeba ťukneme kamenem, tak se ten rozdíl může projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 09:49 pavel21 – Re: vladislav
to je konstatování ...?

Pokud tam měl být otazník: při osobním odběru jakéhokoliv zboží nikdo poštovné neúčtuje a není snad e-shopu, který by neumožňoval osobní odběr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 09:22 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Poštovné...je grátis.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 09:03 pavel21
vladislav napsal: Mýlíš se včera v obchodě jsem narazil na tuto vatu 250 gramů cena 200Kč..Ta stejná stoji u sousedů 2,50 Euro.. Nedělej neuváženě rozhodnutí.. ;-)

www.zbozi.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 09:03 pavel21 – Re: Yirka
jasně, pak to ale je změnou značky a výrobce. Existují i lidé, kteří chtějí konkrétní značku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:52 Muž Yirka [9123] – Re: pavel21
Nechci již moc na toto téma polemizovat, ale myslel jsem to jinak. Pochopitelně zkrátit výběrem místního dodavatele jak jsem již psal níže. Prostě co mohu při zachování kvality nahradit z místních zdrojů, to mám ušetřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:49 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: pavel21
Mýlíš se včera v obchodě jsem narazil na tuto vatu 250 gramů cena 200Kč..Ta stejná stoji u sousedů 2,50 Euro.. Nedělej neuváženě rozhodnutí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:37 pavel21
vladislav napsal:Vidím to i třeba například na filtrační vatě do filtrů akvária..na 250 gramech to máme o 100Kč dražší..



Aha, produkt v ČR prodávající se pod 100,- je v ČR o 100,- dražší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:35 pavel21 – Re: Yirka
pro distribuci v ČR to moc dobře nelze, pro individuální dovoz spotřebitele - viz můj předchozcí příspěvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:35 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Já akvárium Juwel kupoval v Rakousku kde je o 25% lacinějši než u nás...Tento ekonomický řetězec u nás je opravdu snad nejdelší v celé Evropě...Vidím to i třeba například na filtrační vatě do filtrů akvária..na 250 gramech to máme o 100Kč dražší..Ale dost už jsem hodně mimo téma.. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:34 pavel21 – Re: vladislav
V Německu se vyrábí, takže tam to mají obchodníci rozhodně blíže, co se týká kupní síly - opět v německu se jich prodá třeba za týden tolik, co u nás za pololetí (to jen plácám, nejsou to žádné podložené údaje). Když jsem byl v Duisbugu u ZAJACe, byly tam Juwel akvária "na hromadě" a lidé si přijeli s vozíkem, naložili krabici stolek, krabici akvárium a šup k pokladně! Během té doby, co jsem tam byl to udělalo několik lidí. To u nás prostě takto nefunguje a nikdy, dokud nebudeme na podstatně vyšší ekonomické úrovni, fungovat nebude.

Spíše bych srovával ceny s Slovenskem, Maďarskem či Polskem.

Ale pokud někdo chce Juwel ze zahraničí, ať si pro něj do Německa či Rakouska dojede nebo nechá poslat, nikdo mu přeci nebrání. Jen nezapomínat, že hmotnost stolku s akváriem RIO400 je sama o sobě přes 150kg :)

Všem hezký den, jde se makat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:29 Muž Yirka [9123] – Re: pavel21
A proto je třeba ten řetězec zkrátit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:26 pavel21 – Re: Yirka
Ano, to rozhodně - o tom není sporu. Jen jsem chtěl říci, že cena je adekvátní nákladům spojených s distribucí, prodejem atd. toho akvária a ještě musí být všechny články ekonomického řetězce aspoň trochu v zisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:18 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: pavel21
Vím ,že to je ted trochu mimo téma,ale o tom by se dalo polemizovat myslím tím náklady na dopravu atd...Jako by v ostatních zemích ty náklady snad neměli..ale to není jen akvaristika,ale pomalu vše okolo nás včetně benzínu..Jsme hodně drahá země na téměř veškeré zboží..Ale jinak taky si myslím o tom prasknutí akvaria Juwel své v tom jsem s tebou za jedno.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 08:16 Muž Yirka [9123] – Re: pavel21
Ty postupné přidané hodnoty je právě důvod proč si raději nechám AQ slepit u prověřeného blízkého sklenáře. Stejná kvalita mi přijde o 40% levněji, záruku mám tu samou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 07:52 pavel21 – Re: Štěpán
Štěpáne - občas trochu ulítáváte s vlastní vševědovostí a "zaručenými statistikami".
V ČR není znám jediný člověk, kterému by svévolně Juwel akvárium prasklo.

Pokud chcete akvárium takové, aby vydrželo údery kladiva a nebo dlouhou ocelovou tyčí ... tak je pak už celkem jedno, zda-li má 8 nebo 10mm sklo, pokud není z neprůstřelného lepeného 2x16mm skla.

Juwel má akvária vlepená do spodního rámu a vrchní rám je také přilepený s příčnou výztuhou, akvárium tedy je "spojené" a vyztužené ještě dvěmi rámy! Naopak mi to přijde i bezpečnější, jelikož je jak spodní část, tak horní část bezpečně uložena v rámu a nehrozí žádné poškození třeba pádem něčeho na akvárium. Sám mám Juwel doma a jeho precizní slepení a kvalita je výborná. X-)

Cena také není přemrštěná, pokud počítáte náklady na dopravu od výrobce k distributorovi ČR, uskladnění, dopravu od dodavatele k prodejci a od prodejce k zákazníkovi. Zkuste si spočítat jen toho benzínu (i v případě většího množství akvárií kamion nespotřebuje o mnoho méně - moc se jich do kamionu nevejde) ... A to z té částky musí ještě něco dovozce i prodejce mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 07:29 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Nechci obhajovat firmu Juwel jenom proto,že mám od nich akvárium.. Ale našel by se tu mezi námi někdo komu akvárium Juwel samo od sebe prasklo???Nebo někomu známému??? X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 07:17 Štěpán
vladislav napsal: firma Juwel je dobrá značka akvarijních kompletů takže mají dobře spočítané jaké sklo mají použít
Firma Juwel nepočítá tloušťku skla tak, aby bylo OPRAVDU bezpečné, ale tak, aby vydělala co nejvíc peněz a bylo ještě dostatečně bezpečné. Pokud třeba z 1000 akvárií z 10 mm vyteče díky prasknutí skla 20 a z 8mm 60, je to firmě jedno, hlavně protože rozbité/prasklé (ne ve spoji) akvárium se nedá reklamovat a způsobené škody taky nezaplatí. Těch 40 zoufalců si může jenom nadávat, že nekoupili lépe vyrobené akvárium...

(možná jsou ta čísla vyšší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 22:03 Muž Barney [61] – Re: vladislav
Ne, nebudu ryskovat, nechám si na míru udělat od Zekie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:07 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Horác
Mají výztuhu aspon já ji tam mám... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 21:00 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Myslím,že se toho obávat nemusíš...firma Juwel je dobrá značka akvarijních kompletů takže mají dobře spočítané jaké sklo mají použít ..mám také Rio i když menší a jsem s ním naprosto spokojený...jinak na ten komplet máš minimálně dva roky záruku ..to co by mě spíš zarazilo je cena těchto kompletů ,kteří naší obchodníci vyšponovali do takové výše,že je o více dražší než v Německu tak i v Rakousku..sám jsem nákupem v zahraničí ušetřil více jak 25%... :-) :-) www.vivarium.cz/… ty ceny jsou u nás opravdu hodně přemrštěné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:40 Muž Barney [61] – Re: Yirka
Neboj, táta říkal, když to praskne, letíš na internát. :-D:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:32 Muž Yirka [9123] – Re: Barney
Možná, že jsem příliš konzervativní,ale nešel bych do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:31 Muž Barney [61] – Re: Horác
No, tak asi kašlu na Rio. hmm Nenechám si vytopit pokoj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:22 Muž Horác [3942] – Re: Barney
Mě to zarazilo taky. Je to skutečně 8mm. A bez jakýchkoli výztuh. Viděl jsem to na vlastní oči u p. Macenauera v Pardubicích. Podle mě je to dost na hraně. Ale možná jsem jen srab :o) ... Edit: Možná tam byla jedna příčná výztuha spojující přední a zadní sklo. Už si to moc nevybavuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:20 apinek
sakra málo to je!
pochop to!
já mám 160l asi z 6mm a taky je to málo!natož 400l z 8mm!jdi přesvědčovat někoho jinýho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: apinek
Sakra málo to není, není to extra super, :). ale já bych to radši nekupoval, nebo se na to zeptal tam, kde to chceš koupit/objednat. a pokud napíše že je to o.k, chce jen peníze ;-), zkus si sehnat jinde s tlusčím sklem,.,!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:17 Muž DavidDizzer [26] – Re: apinek
Sakra málo to není, není to extra super, :). ale já bych to radši nekupoval, nebo se na to zeptal tam, kde to chceš koupit/objednat. a pokud napíše že je to o.k, chce jen peníze ;-), zkus si sehnat jinde s tlusčím sklem,.,!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:14 apinek – Re: DavidBena123
omg,přečti si to pořádně.
8mm je sakra málo,to jsi snad nemohl myslet vážně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:11 Muž DavidDizzer [26] – Re: Barney
8mm? to není zase tak málo, já mám tlouštku skla kolem 6-7 mm, takže jestli máš 400l akva, tak by to snad mělo udržet, a jestli to máš lepené silikonem tak (snad) ;-) ... pošli foto, jak to vypadá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 18:34 Muž Barney [61] – Juwel Rio 400
Ahojte, chci si koupit akvárium - Juwel Rio 400. Slyšel jsem, že má prý tenké sklo - 8mm, to mě docela zarazilo.
Tak se vás chci zeptat, jestli ho někdo máte a mohli byste mi poradit, zda ho koupit nebo ne. děkuji X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 23:27 Žena Avona [107]
Děkuji moc za rady, už mám pár návrhů, v pondělí nějaké předám a snad to klapne...:-)
A ještě jsem malinko v rozpacích ;-) V jednom příspěvku zaznělo - Ale Avona uz zacatecnik neni - no nevím, mám se ještě hodně co učit a to je fakt...te´d jsem zjistila, že po 3/4 roce absolutně bezproblémového chodu akva se mi najednou objevila sinice tone Nikdy, ani v bývalých akvárkách jsem žádný takový problém neměla, tak jsem minulý týden udělala co jsem našla ve foru, zatemnila a po týdnu stav nezměněn !! Hodnoty jsem neměřila, jen je mi záhadou, jak to, že tak najednou tam je ??? Mám založenou i malou karanténku, v ní se objevila taky !! Jediné co mě napadlo je, že máme vlastní studni a něco tam snad vyteklo.. vážně si to neumím vysvětlit...Hodnoty jsem neměřila, ale asi to v nejbližší době udělám, protože tohle mi nejde do hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:18 Pavel – Re: pavel
upřesnění, trochu jsem se přehllídnul ... to moje je RIO 180 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 10:04 pavel
Fotka k příspěvku V příloze foto přesně tohoto akvária, jen v dekoru tmavě hnědá (ikdyž to tam stejně není poznat), bez dalších úprav s Juwel osvětlením i filtrem! Ony mnohdy neúspěchy jsou v akvaristovi a ani ne tak v kompletu, ikdyž není třeba vhodný pro rostliny vyžadující extrémní osvětlení.

Jedná s o akvárium, co mám doma ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 19:12 Muž filipsi [1295] – Re: Primainfo
Mas pravdu, uplnemu zacatecnikovi, s kterym nema kdo jit nakoupit a sestavit to, bych take klidne doporucil set. Ale Avona uz zacatecnik neni, a je omezena hodne financemi.
Hodne stiznosti na sety prameni take prave z toho, ze si je porizuji zacatecnici, a nejde jim to, set neset. Mezitim si v diskuzich prectou ze set je na houby, ze musi mit svetlo jine, filtr jiny ... ale zaroven s tim i spoustu dalsich informaci, takze kdyz postupne vse vymeni, uz jim to zazracne zacina jit, protoze u toho odkaluji, jak maji, nesahaji do toho porad, nelijou desitky vodicek na vse mozne ....
Jsou jiste sety horsi a lepsi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 18:45 Muž Primainfo [6] – Názor amatéra
Myslím si, že je to jako se vším, pokud se v tom člověk dobře vyzná, může si namixovat skvělé věci, ale pokud člověk není odborník, je lepší věřit standardním setům. Jsou dělané tak, aby to nebyl ani propadák (většinou je to pro firmy business záležitost, a propadáky se zrovna moc dobře neprodávají) a na druhou stranu je jasné, že nevyhovují všem. Pro mě (kupoval jsem jsem RIO 125L) byla výhoda v tom, že bylo všechno naráz a jednoduše - a je jasný, že za pohodlnost se platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 15:46 Žena Avona [107]
Děkuji moc za radu, o víkendu v Praze nejsem, ale v pondělí se na to vrhnu :-) Nesnáším tyhle huráákce tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:55 Keena
Ahoj lidi, nemam do toho co mozna kecat, ale podle vasich nazoru bych asi set nekupovala. Hlavne kvuli osvetleni. Avonko, mam v umyslu poridit si neco domu, teda o malicko mesni 120l, dospela jsem k nazoru, ze vsechny dily objednam. Akva na inzerat, nekdo snad pro vas doklad mit bude, nebo nechat slepit. Filtr vnejsi Eheim 2213+naplne z Hornbachu 1.300,- osvetleni multilux e-shop spokojeny pes 3400,- je to moc no :-(. Jako zenska se do elektriky teda nepustim a remeslnici kryt udelaj jeste draz nez ho koupim. Zkuste na to kouknout, treba se do toho nejak vlezete, ja na to hledela hlavne ptoto, ze to jde koupit na splatky, pri trose stesti snad bez navyseni. Misto filtru treba bude fakt dobrej molitan tam se usetri. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:45 Žena Avona [107]
souhlasím, v pondělí po víkendu je každá mikina dobrá ;-) ale to už není tak velký náklad, do 400 se vejdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:36 Žena Somali [98] – Re: filipsi
Topení bych nezavrhovala, pokud se nejedná o firmu, kde je provoz 24 hodin denně :-D , tak v době dovolených by hlavně v zimě (Vánoce a spol) mohl být průšvih...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:18 Žena Avona [107]
kolektiv s tím moc nemá co společného, většina o tom ví, moje akva se jim líbí a docela mě podporovali, aby bylo něco podobného u nás. Ovšem prostředky do toho jsou z úplně jiného fondu a ne ze zaměstnaneckého, či by se dokonce kolegové skládali :-) Tak to by určitě neprošlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:59 Muž filipsi [1295] – Re: Avona
Pokus stolek odpada, ak to pak vcelku jo. Ja bych v tom pripade vzal akva + kryt v barve stolku od zekie, 100x40x40, asi z 8 skla, + rampu 2x39W T5 high output 849mm (nemaji v nabidce, ale urcite umi) + reflektory. Topeni asi ve firme vubec nebude treba, s tim bych pockal (pokud tam nemaji byt hodne teplomilne ryby, vytopi to azaz teplo zarivek). Filtr vnejsi, co treba ten eheim za super cenu z hornbachu? Pripadne podle toho, jak se do financi vejdete.
Ale opravdu si to dobre v praci proberte, nevim, jaky jste kolektiv, je treba aby spolecna predstava byla jasna, a kazdy vedel a souhlasil s tim, co do toho bude muset investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:13 Žena Avona [107]
To okolo nebude zas takový náklad, hodně vybavení dáme dohromady z vlastních zdrojů, kolegové také něco přidají.. z toho bych neměla zas takový strach, max 1000.- a to ještě přeháním, nejdůležitější je sladit filtr a osvětlení...aby to k něčemu vypadalo, ale nestálo to moc...skříňka pod akva by měla být ze skladu, ještě se do ní přidá ještě jedna vzpěra, ale prý by to mělo vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:01 Muž filipsi [1295] – Re: Somali
Urcite. Ale nutnou investici do "vseho okolo" odhaduju s krmenim nekde kolem 2k, samozrejme nepocitam kytky a ryby. No a razem nam zbyva na zbytek jen 6k .. :(
Ja vim, ze se k tomu da pristoupit ruzne, odkalovat kusem zahradni hadice s pet-kou na konci, atd, atd., ale tenhle pristum mi k firemnimu akva nejak nepasuje. Pokud firma z nejakeho duvodu chce akva, musi pocitat s patricnou (ne prehnanou, vse nej, ale akorat) investici. Jestli si Avona jen chce prinest konicek do prace, tak bych to asi 10x rozmyslel, muze to byt predmetem mnoha naslednych sporu (investice, cas, "prokoukany" cas ostatnich .....)
Pripadne je treba vyjasnit, zda investice 8k je pocitana jako konecna a nemenna pro vse, nebo cas od casu budou uvolnene nejake ty "provozni naklady".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23263x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=801