Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 14:18 Žena Avona [107]
kolektiv s tím moc nemá co společného, většina o tom ví, moje akva se jim líbí a docela mě podporovali, aby bylo něco podobného u nás. Ovšem prostředky do toho jsou z úplně jiného fondu a ne ze zaměstnaneckého, či by se dokonce kolegové skládali :-) Tak to by určitě neprošlo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:59 Muž filipsi [1295] – Re: Avona
Pokus stolek odpada, ak to pak vcelku jo. Ja bych v tom pripade vzal akva + kryt v barve stolku od zekie, 100x40x40, asi z 8 skla, + rampu 2x39W T5 high output 849mm (nemaji v nabidce, ale urcite umi) + reflektory. Topeni asi ve firme vubec nebude treba, s tim bych pockal (pokud tam nemaji byt hodne teplomilne ryby, vytopi to azaz teplo zarivek). Filtr vnejsi, co treba ten eheim za super cenu z hornbachu? Pripadne podle toho, jak se do financi vejdete.
Ale opravdu si to dobre v praci proberte, nevim, jaky jste kolektiv, je treba aby spolecna predstava byla jasna, a kazdy vedel a souhlasil s tim, co do toho bude muset investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:13 Žena Avona [107]
To okolo nebude zas takový náklad, hodně vybavení dáme dohromady z vlastních zdrojů, kolegové také něco přidají.. z toho bych neměla zas takový strach, max 1000.- a to ještě přeháním, nejdůležitější je sladit filtr a osvětlení...aby to k něčemu vypadalo, ale nestálo to moc...skříňka pod akva by měla být ze skladu, ještě se do ní přidá ještě jedna vzpěra, ale prý by to mělo vydržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 13:01 Muž filipsi [1295] – Re: Somali
Urcite. Ale nutnou investici do "vseho okolo" odhaduju s krmenim nekde kolem 2k, samozrejme nepocitam kytky a ryby. No a razem nam zbyva na zbytek jen 6k .. :(
Ja vim, ze se k tomu da pristoupit ruzne, odkalovat kusem zahradni hadice s pet-kou na konci, atd, atd., ale tenhle pristum mi k firemnimu akva nejak nepasuje. Pokud firma z nejakeho duvodu chce akva, musi pocitat s patricnou (ne prehnanou, vse nej, ale akorat) investici. Jestli si Avona jen chce prinest konicek do prace, tak bych to asi 10x rozmyslel, muze to byt predmetem mnoha naslednych sporu (investice, cas, "prokoukany" cas ostatnich .....)
Pripadne je treba vyjasnit, zda investice 8k je pocitana jako konecna a nemenna pro vse, nebo cas od casu budou uvolnene nejake ty "provozni naklady".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:58 Žena Avona [107]
Děkuji za tip, předám vedení:-) Pokud budete mít někdo ještě nějaký nápad, sem s ním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:49 Žena Somali [98] – Re: filipsi
Hodně se dá ušetřit, pokud si člověk udělá čas, proleze e-shopy a nakoupí tam, kde to v součtu vyjde nejvýhodněji. Teď mám na mysli spíš ten doplňkový sortiment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:43 Žena Somali [98] – Re: kus
Tato firma, pokud vím, spolupracuje právě s firmou Farao, od které máme tu naši čtyřstovku. Jinak já s nimi mám zkušenost dobrou, vezla jsem tam na opravu jednu z našich ramp a dokupovala ještě jednu, a vše bez problémů, automaticky na doklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:42 Muž filipsi [1295] – Re: Avona
Ten rozpocet je docela napnuty. Akva + svetlo + skrin + filtr se jakztakz da, ale pro chod akva je potreba jeste dalsich veci, odkalovac, nejake ty kybliky, sitky, pisek ...
Pokud je do toho clovek ochotny investovat spoustu sve prace, a pravdepodobne i nejake sve penize, da se.
Akvarium ve firme by melo nejak vypadat, tam asi reseni hole akva + rampa nebude to prave.
Objednal bych akva + kryt + rampu neco takoveho - www.zekia.cz, a u nejakeho mistniho truhlare nechal udelat stolek tak, aby ladil ke zbytku firemniho nabytku.Filtr asi kostka + hlava, nic jineho za ty penize uz nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:34 Muž kus [200] - Rostliny – Re: Avona
S klidem můžeš využít i kupování od lidiček na inzerát.Stačí když uzavřete a podepíšete kupní smlouvu. S některými stroji to tak taky dělám,jediný co neodepíšete ve firmě je DPH.
Osobně bych si to nechal slepit u sklenáře a dal tam jen rampu a vnější filtr.Ale zkuste se podívat tady a domluvit se.Všichni pějí chválu,osobní zkušenost nemám,ale jen co budu v důchodu,půjdu si tam pro ten třímetr :-) :-)
www.cichlids-zidek.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:10 Žena Avona [107]
Podle jeho stránek mi zrovna jako antitalent nepřijde...já zvládám vyčistit filtr, běžnou údržbu, ale i při tom se mi podařilo zlomit vtrulku :-( Děkuji pane Mecenauere ;-)
Každopádně jsem to malinko podcenila, nejjednodušší by byl nákup přes inzerát, ale to by bylo zase bez dokladu :-O Pokud koupím hotový kryt, tak poddimenzované osvětlení je asi na všech a neznám truhláře, který by mi udělal kryt za rozumnou cenu s dokladem..pokud někdo o něčem víte a je to v okolí Prahy nejlépe Smíchova, prosím dejte vedět ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 11:48 Žena Somali [98] – Re: Avona
Když jsme zařizovali naši čtyřstovku, byli jsme obhlídnout sety Juwel, tehdy měl Horác v merku Juwel Rio 400. Kryt se světly nevyhovující, filtr nevyhovující a cena vysoká. Nakonec nechal udělat "kopii", a vyšlo to na podstatně míň. A Horác taky není zrovna technický talent, a zvládl to zařídit bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 11:39 Žena Avona [107]
moc jsi mě nepotěšila, ale asi to tak nějak budu muset vymyslet... do příštího týdne mám předložit rozpočet a nesmí přesáhnout 8000 :-( Prosím, pokud by měl někdo nějaký nápad ( jsem fakt technický analfabet ) sem s ním :-) Jako bonus mohu poskytnout Paví očka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 11:29 Žena bucliik [99]

Nemám přesně tenhle set, ale taky 160l, v původním krytu bylo 60W a bylo to doopravdy málo, filtr jsem musela vyměnit, kvůli zmíněnému honiči vody, topítko propouštělo vodu dovnitř...ve finále by mi to vyšlo daleko levněji koupit zvlášť přes internet
To co píše Snofrev mi přijde jako dobrý nápad. a alespoň by sis užila jednou to zařizování, když to napoprvé nebylo :) To je na tom nejhezčí, hned bych šla nakupovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 10:37 Žena Avona [107]
Bohužel se v technice moc nevyznám a spárovat všechno, aby to sedělo je jak se obávám nad mé síly. Rozpočet máme opravdu napnutý, stále zvažuji zda do toho jít, doma už jednoho mazlíka mám ale to akva jsem zakoupila vlastně hotové, jen jsem dodala život :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 10:20 Žena Lu [1]
jj, pěkné akva mášano Jinak jsem se setem spokojená, až na to že mám slabé osvětlení. 2x 18W není moc, takže se chystám přidat alespoň 1 trubici, 14W T5. Na 160 l 60W taky není moc, proto jsem měla na mysli nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 10:19 Muž Snofrev [54] – Re: Avona
vzhledem k tomu, že by s tím bylo hodně lítání a hlavně na všechno musím mít papír, tak by to bylo hodně složité..j


tak tomu nerozumím, akvárko vám slepí sklenář a zbytek objednáte přes net v jednom e-shopu
doklad dostanete od obou a objednáte na adresu firmy, takže pošta (dopravce) vám to dodá až do kanclu, se sklenářem se podle mne také dohodnete na dopravě až do kanclu, navíc jestliže to akva chcete, tak to zařizování okolo toho určitě ráda podstoupíte, vždyť i to je zábava

v příspěvku pod tímto píšete, že přemýšlíte o vnějším filtru, takže sama víte, že ten setový není dobrý, tak proč kupovat set?
co se krytu týče, tak si prohlídněte e-shopy, jaký kryt je akorát a podle toho pak zadejte rozměry sklenářovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 09:46 Žena Avona [107]
o ryby a rostliny nemám strach, podívej se na mou prezentaci a pochopíš, že přebytků mám víc jak dost :-) Jinak jsi se setem spokojena? Filtr už není takový náklad, doma mám vnější filtry, přemýšlela jsem právě o nějakém Tetratecu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 09:34 Žena Lu [1] – set Juwel
Mám Juwel 110l. Filtr jsem vymněnila za Atmana 200, čerpací hlavu+bioakvacit. Podle mě byl originál filtr "honič vody". Sice jsou v něm akvacitové kostky, ale má silný výkon, který nejde regulovat. Navíc zabírá dost místa. Radši bych akva sestavila, ale chápu že do kanclu je SET estetičtější a snadnější, než se zabývat sháněním komponentů atd. Tak jen do něj pak pořídit nenárčné rostliny a ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 08:50 Žena Avona [107]
u tohoto setu se mi líbilo celkem ucházející osvětlení, nevím, jak s filtrem, s tím nemám zkušenosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 08:49 Žena Avona [107]
vzhledem k tomu, že by s tím bylo hodně lítání a hlavně na všechno musím mít papír, tak by to bylo hodně složité..ještě to pak správně spárovat...kryt bych stejně koupila sériový, protože nechat si ho dělat od firmy ba asi taky nebylo výhodné a navíc nevím, jak by se na to tvářili naši účetní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 08:16 Muž Snofrev [54] – Re: Avona
a nebylo by lépší akvárko nechat slepit, kryt a ostatní techniku koupit?
já s tím zkušenosti nemám, ale většina lidí na ty sety nadává (teda na tu techniku v nich)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 07:49 Žena Avona [107] – PROSÍM NÁZOR NA KOMPLET JUWEL REKORD 160, ČERNÉ
Ahoj, prosím, podařilo se mi nahlodat vedení a možná naší kancelář ozdobí akva. Ovšem máme hodně omezený rozpočet a na vše musí být doklad, tudíž nemohu využít inzerátů od lidiček.
Prosím, jaký je názor na toto akva?
JUWEL REKORD 160, ČERNÉ
www.levnaakvaristika.cz/…-

Děkuji moc za pomoc a těším se na názory a rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:29 Muž Barney [61] – Re: Yirka
No to je jasné, čím větší, tím lepší, to platí třeba u 20 l akva a 150 l akva, 150 l se bude udržovat úplně jinak - lépe, než 20 l. :-)
360 l jsem vždycky chtěl a teď je tu ta možnost, tak po něm asi sáhnu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:24 Muž Yirka [9126] – Re: barney
Ten rozdíl už není tak velký, ale tady uri¨čitě platí čím větší tím lepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:14 Muž Barney [61]
Nejspíš nezvolím akvárium o objemu 432 l, bylo by přecejenom moc velké, raději těch 360 l. Bude mému výběru rybek naprosto stačit a bude to i snadnější při vyměňování vody ... Nemám pravdu ??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:21 Muž Barney [61] – Re: frmol
Jo jo, už jsem se taky dočetl, že to má 2x 54W, no ale já bych radši dal přednost tomu akváriu od Sklorex - Akvárium, o objemu 432 l, budeto přecejenom lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:15 Muž frmol [14] – Re: barney
osvetleni puvodni 2x54W, rostliny rostou, i cervene, a filtr taky puvodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:59 Muž Barney [61]
Du se dívat na policajty z předměstí, takže chvilku nebudu odepisovat, při reklamě jsem z5. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:58 deCORF OBRAEN – Re: barney
no tak povedzme že povysávaš doma izby a isto sa niečo u mamky najde v penaženke :-P ..ja som to v minulosti tiež tak robil... :-D ..a aj auto otcovi umýval ano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:55 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
No asi to nechám na sklenářích teda no. Já nekouřím - ještě sem to ani nezkusil a ani nechci, ani nepiju. :-D:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:53 deCORF OBRAEN – Re: barney
v sklenarstve ti to odrezu za par korun..nedas si pivo a cigarety ..a máš to ano :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:51 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
Ahoj, tak už jsi tady. :-) Ano, ano taky si ho asi pořídím, ale nevím jak ho nařežu, aby neprasklo při řezání, a abych s ním mohl krmit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:49 Muž Barney [61] – Re: Yirka
Aha, no tak to si ho asi pořídím. Radší trošku práce s krycím sklem, než zhnilý kryt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:49 deCORF OBRAEN – Re: Yirka
ja mám set Juwel ..ale v buducnosti planujem do nového bytu nove a vačšie akva..myslím že krycie sklo nieje zlá vec..už len z pohladu bezpečnosti.. ano ..a určite si ho tiež poriešim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:45 Muž Yirka [9126] – Re: barney
Jsem tím pochopitelně nemyslel světlo, ale třeba že pokud máš kryt ze dřeva či dřevotřísky tak nemá šanci nabobtnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:41 Muž Barney [61] – Re: Yirka
No to je nejspíš pravda, ale když to tak vezmu, tak mám zářivku dost dlouho a nemám v AQ krycí sklo, zatím mi neprdla. Ještě vlastně žádná zářivka mi nikdy neprdla, spíš jsem je preventivně měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:29 Muž Yirka [9126] – Re: barney
U toho krycího skla a jeho výhod jsem ještě zapoměl, že je dobrou ochranou pro osvětlení proti vlhkosti z nádrže-voda se vysráží na skla a ne na osvětlovacím krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:23 Muž Barney [61] – Re: Yirka
No, není to zrovna snadné. Já do akvária chci rybky (Cichlidy), ty ven neskáčou, snad, takže krycí sklo asi nebude potřeba, kdyžtak časem dokoupím. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:20 Muž Yirka [9126] – Re: barney
Je pár možností. Jednak si asi necháš vyříznout manipulační prosotry (většinou rohy) pro zavedení techniky. Tudy se dá dle velikosti otvorů i krmit. Dále je možno krycí sklo dle velikosti napůlit či načtvrtit (má volba) a na posuv pak použít plastové lišty do skříněk, do kterých se sklo nasune a pak v nich bez problémů popojíždí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:16 Muž Barney [61] – Re: Yirka
A při krmení ho budu muset posunovat, abych do akvária pohl nasipat žrádlo nebo jak to vlastne je ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 21:15 Muž Barney [61]
Už jsem přišel z venku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:20 deCORF OBRAEN – Re: Yirka
plne suhlasím.. potlesk palec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:15 Muž Yirka [9126] – Re: barney
Ještě k tomu krycímu sklu - doporučuji s ním počítat. Některé rybky rády vyskakují, je menší odpar vody, je větší stabilita teploty (zejména v zimě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:35 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
No to je teda zabezpečení. Abych se do toho pokoje potom dostal, třeba mi jeden z těch capartů schová klíček a potom příjde na řadu asi hrubá síla. smich smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:34 Muž Barney [61]
Chlapi no nic, já jdu ven na čerstvý vesnický vzduch. ;-) Až příjdu, zhruba okolo 10 večer, tak budem pokračovat ? Neodcházejte prosím od PC. Tak zatím. ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:32 deCORF OBRAEN – Re: barney
zamknúť izbu ,dať mreže na okna ,hermeticky všetko uzavrieť...zatieniť a obaliť maskačovou plachtou nech je to zabezpečené poriadne smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:30 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
Taky mám dobrou náladu, až se mi nechce jít za kamaradáma ven. Ale asi budu muset jít na vzduch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:29 Muž Barney [61] – Re: deCORF OBRAEN
A sakra, no na návštevy k nám jezdí zhruba 5x do roka celé rodina, zhruba 25 lidí, z toho 8 malých capartů, no asi zamknu pokoj a pají po ptákách, můžou se dívat přes okno do pokoje. :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:28 deCORF OBRAEN – Re: barney
no vybagrovať ho spod zeme by sa mi tiež nechcelo :-D :-D ..ale to už len taký dotaz z dobrej nálady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:26 Muž Barney [61] – Re: kalahare
Já jsem zapomněl, bydlím v rodinném domě a můj pokoj je v přízemí, o to, že se propadne přes základy nemám strach. :-) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23366x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=851