Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:34 Muž Yirka [9118] – Re: Clay
Pokud máš třeba prkennou podlahu, tak to poznáš podle řad hřebíků. A jinak například poklepem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 17:13 Clay – Re: csnoro
s nosnou zdí si právě nejsem jistý - jsem ve starším pavlačovým činžáku po komplet rekonstrukci, byt mezi dalšími dvěma byty - vnější zdi (zeď na pavlač a z druhý strany vnější s okny) nosný budou určitě (šířka přes 40cm), vnitřní příčky v bytě jsou kolem 10-12cm, ale nevím co ty který oddělují do sebe dva byty - bývají obvykle taky nosný, nebo to bývají jen ty dvě "vnější"?

kromě toho že bych se stavil u sousedů a změřil si to - nerad bych vzbuzoval podezření :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 14:54 Muž csnoro [7]
ja mám 300l na stolíku od diversa ktorá má 8 guľatých nožičiek,a je na plávajucej podlahe bez problémov,len umiestni to k nosníku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 14:45 Clay – Re: Yirka
dík - jo, rozložení váhy mám v plánu, dřevěná deska pod skříňku by snad měla stačit.
mimochodem, jak můžu zjistit jak jsou rozloženy trámy? takhle od oka bych si tipnul že rovnoběžně s oknem (na stropě jsou určitý náznaky čar v tom směru, ale těžko říct)

každopádně ve středu se stavím na bytový správě, jistota je jistota :) radši bych zašel i za statikem (i jestli stěna kterou myslím je opravdu nosná), ale dávat za to několik tisíc se mi moc nechce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 14:09 Muž Yirka [9118] – Re: Clay
Akvárium každopádně umísti kolmo k nosným trámům podlahy a bude to bez problémů, zvláště když bys hmotnost přenesl z nožek na větší plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 12:55 Clay – Podlaha
jo, s tou podlahou by mě to taky zajímalo.. tak trochu evergreen na fórech :)

plánuju akvárium 500L + skříňka, starý cihlový dům po rekonstrukci, podlaha bohužel zatím nevím z čeho je, ale počítám klasický trámy.. máte někdo zkušenost s podobnou váhou ve starším domě?
(cca 600kg celkem, na ploše 150x60cm, 8 kulatých "nožiček" kolem 5cm v průměru) - taky juwel

dík!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 08:21 blotchen – Re: vladislav
Ahoj, děkuji za odkaz a musím uznat, že máš akvárium velmi krásně zařízené :-) chtěl bych se zeptat na jaké podlaze máš akvárium ? cca. 400kg mi přijde hrozně moc, tak abych se nepropadl s aklvárkem s sousedovi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:53 Muž akvaristik [274] - Rostliny
Akvária Juwel mají problém s tím, že generelně obsahují vnitřní filtry, které jsou problematické na údržbu. Raději bych doporučoval akvárium od MP EHEIM, kde se počítá s vnějším filtrem. Vnější filtr se čistí jednou za půl roku a nezasahuje se při tom do nádrže...
Kvalitativně jsou lepší - většina už má ABS hrany na skříňkách + další detaily. Volte eshop, který Vám akvárium přiveze vlastním rozvozem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:46 Muž vladislav [106] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 16:51 blotchen – Akvárium Juwel 400
Ahoj, chtěl bych zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s akváriem od firmy Juwel Rio 400 ? :-) Teď mám akvárium od firmy Juwel, ale pouze 120litrů,všechno funguje perfektně až na filtr, který se dost často zanáší .... Můžete mi doporučit nějaký velmi slušný e-shop ?asi bude problém takhle rozměrné akvárium doručit ano děkuji za každou odpověď a Váš názor :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 07:55 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Eff
S tou přestávkou v osvětlení akvária mohu jen souhlasit a doporučit. Zpočátku jsem se domníval, že je to nesmysl - "uspat" rostliny a pak je během dne znovu "probouzet", ale po zkušenostech jsem zjistil, že to rostlinám opravdu prospívá. Od té doby, co jsem zavedl "odpolední přestávku" v osvětlení jsem zaznamenal lepší růst i zelenější zabarvení u všech rostlin. Svítím 08:00 ÷ 13:00 hodin a pak 17:00 ÷ 24:00. Odpoledne většinou nejsem doma, místnost je umístěna na západ a od 13:00 začíná být osvětleno okno od Slunce. Omezím tím také přehřívání akvária v letních měsících a večer mám dlouhou dobu na pozorování života v akváriu, nehledě na příjemné osvětlení místnosti od akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 07:40 Hanes Re: Sid
jj tak nějak to udělám. Zatím jsem na stránkách udělal výběr kytiček podle náročnosti na světlo a také na kvalitu vody, zejména na tvrdost. Musím říct, že jsme se prakticky trefil do jeho doporučení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 15:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Hanes
Přečtěte si znovu, co vám napsal Eff - tím byste se řídit mohl. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 13:59 Hanes Re: Eff, Sid, hf
No, tak teď jsem z toho jelen :-O Asi budu muset vytvořit nějaký kompromis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 15:06 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: hf
...To ze by se tam za 3h nastradaly nejake ziviny je dost divoka myslenka ne?...
Ony se nemusí střádat, ne? Možná stačí, že se se změnou redoxního potenciálu změní jejich dostupnost, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 11:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: hf
CO2 pomůže vždy a prodloužení dne také u většiny druhů není na škodu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 11:56 Muž hf [54] Re: Eff
Ja myslel ze pauza pri sviceni se dela pri nedostatku co2. To ze by se tam za 3h nastradaly nejake ziviny je dost divoka myslenka ne? Jinak souhlasim naprosto:
co nejvic kytek
co nejvic svetla
tydenni vymena klidne poloviny vody
zadne hnojeni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2010 08:17 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Hanes
Hanesi, když to shrnu, tak z tohoto vašeho návrhu nenechám kámen na kameni. Kytkama můžete akvárko přecpat. Dejte tam Hnědovky, Hygrophily, Kryptokoryny a bude to moc hezké. Na rozjezd ještě Růžkatec, Egerii, či další nenáročné stonkovky. Vyberte hlavně vhodný substrát, například křemičitý písek frakce 1-3 mm. Akary a čichavce bych tam nedával, upřednostnil bych měnší ryby, třeba tetrovité. CO2 nechejte, PMDD nedávejte zatím vůbec. Měňte klidně 30l vody týdně. Sviťte 830 nebo 840 zářivkami (nebo kombinujte) ze začátku 10 hodin s tříhodinovou pauzou uprostřed (5 hodin světlo, 3 hodiny pauza, 5 hodin světlo). Po měsíci sviťte celkem 11-12 hodin, stále s pauzou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 07:31 Hanes Re: Johan, Sid, Verny
Děkuji všem za komentáře. Pro jistotu shrnu. Pokud akva přecpu kytkama a k tomu rybama, problém se nevyřeší. Osvětlení je slabé, ale dá se s ním vyjít, pokud to s faunou ani florou nebudu přehánět, atd. atd. Protože právě s financema na tom nejsem nejlépe ponechám stávající osvětlení s novými záživkami, kde bude převažovat červené spektrum. Akva osadím střídmě kytkama, které nemají příliš velké nároky na osvětlení. Vidím to na 4 kusy Akary hnědé, případně nějakých čichavců a 1 kousek ancistruse. Týdně výměnu tak 12 litrů vody s běžným čištění dna, stěn atd. Zkusím jít bez CO2, ale s PMDD nadávkovaným tak 5 ml obden. Žádnou chemii, pouze něco na odstranění chlóru z vody, protože nechat odstát vodu v garsonce v paneláku, je dost problém. No a uvidíme. Počítám, že do třech týdnů by to mohlo být sestavené. Času je málo a nechci to uspěchat. Ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 14:06 Muž Verny [5] Re: Hanes
Já mám akvárko poskladané z komponentů od Juwelu, pozadí, filtr i světlo-kryt duolux 100x40cm a teď jsem si tam přidal zářivku navíc.(I před tím jsem ale s růstem problém vůbec neměl) na 180litrů čistého objemu při výšce 50cm jsem měl 60w cca 0,33w/1l.Teď jsem se díky přidání zářivky dostal na 0,5w/1l.Není to moc, ale roste všechno co tam mám parádně, svítím 12 hodin a s řasou nemám nejmenší problém.Myslím že ti v akváriu nefungovala ta správná biologie, proto ta řasa, nebo zářivka pouze s modrým spektrem, což výrazně podporuje řasu.Zkus dát zářivku s velkou převahou červeného spektra např osram lumilux 830.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:32 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: voko
Méně svítit?! To myslíte vážně? coze :)
Vůbec nerozumím tomu, co píšete... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:30 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Hanes
Jak píše Johan - takovému osvětlení je nutné přizpůsobit skladbu rostlin (z hlediska jejich nároků na světlo) a rybí osádky (z hlediska zátěže akva).
Jako problém při takto slabě nasvícených nádržích vidím používání hnojiv do vodního sloupce. (Přidávání CO2 na tom v podstatě nic nemění - rostliny jsou limitovány světlem.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:30 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Hanes
No třeba méně svítit. Možná máš moc živin atd. Zkoušej jiné rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hanes
Osvětlení takovýchto akvárií sice nebývá podle "tabulek" ideální, ale problém není v tom, že nestačí. Ono stačí a bohatě, ale člověk se musí trošku uskromnit. Většina lidí taková akvára přepráská rybami a furt do něj šťourá a to pak kytky nezvládnou.
Možná, kdyby vám tam to světo z okna svítilo, dopadl byste lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 11:31 Hanes – Osvětlení originálních akva
Před několika lety jsem pořídil akva Juwel 125l. Již 2x jsem byl nucen ho prakticky zlikvidovat. Rozslinkám se ne a ne dařit. Vždy zvítězila řasa. Hezká sametová až mechová tmavě zelená, která rostlinky hubila a hubila až je zahubila. Podotýkám, že akva nikdy nebylo přímo u okna a přímé sluneční světlo do něj nikdy nešlo. Nasvícení bylo v rozmezí 10-12 hodin denně. Snažil sem se i udržovat kvalitu vody. Vše bylo dle tabulek v normálu. CO2 ze směsi kvasnic a cukru, přihnojování PMDD. Myslím, že zásadní problém je v intentzitě osvětlení. Akva má kryt umožňující nasvícení dvěma zářivkami po 18W, což i s reflektory odrážejícími světlo bude nejspíš málo. Hloubka je 50 cm, takže podle získaných informací by osvětlení mělo být alespoň 70W. Protože stávající kryt je prakticky neupravitelná, zvažuji jeho likvidaci. Nasledně bych chtěl akva zakrýt sklem a na něj položit rampu se záživkami s intezitou 70W nebo větší.
Byl by někdo tak laskav a mohl se vyjádřit k tomuto problému? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 19:33 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Wrata
Ano, prodávají se i samostatné rampy. T5 i T8. Kterou byste chtěl? Je třeba i vědět délku, dělali se 2 provedení, podle roku výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:21 Muž Wrata [21] – Rampy od Eheimu
prodávájí se od Eheiu i samosttane rampy? Chtel bych do setu doplnit jeste osvetetleni a chtle bych rampu,ktera by sedel presne do krytu vedle te stavajici.. mam tam rampu 2x 30W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 21:03 Muž melvilko [4]
ja ho mam doma všetko maximalna spokojnosť len pevnosť silikonu nebola moc dobra držim palce palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:08 Muž deCORF.OBRAEN [220]
A čo sa týka žiariviek T5 tak sa nikto nevyjadril a všade som hľadal a mám pocit ,že sú lepšie ako T8??sú tenšie a s väčšou svietivosťou ak som dobre pochopil??..alebo ma opravte ;-) tie High Lite som mal na mysli..alebo aké výhody ešte majú??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 14:50 Muž deCORF.OBRAEN [220]
..no vidím ,že tu spomínate vkuse Farao a Zekia..lenže to je všetko CZ..a neviem ako to je zo Slovenskom :-( asi iba ak by to bol osobný odber v CZ.a z východného slovenska to asi nebude lacné ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: xxx
Zekia je na tom podstatně lépe než zahraniční sety, ať co se týká ceny tak i kvality X-) Farao je to samé :) S Juwelem se to nedá srovnávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:15 xxx – Re: deCORF.OBRAEN
Já vybírám něco okolo 180litrů.

Odkaz na stránky co jsem psal.

www.horacovoakvarium.cz/…

A můj skromný dotaz. Jak je na tom Zekio nebo Farao s kvalitou v porovnání se zahraničními sety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 13:14 Muž krejča [5] – Re: deCORF.OBRAEN
no ale zářivku jsi tam musel(nebo chtěl) přidat..takže to zas taková spokejnost nebyla..nemám sice juwel,a ani ho asi neviděl na vlastní oči,ale myslím že to všichni dělají stejně,a to tak abys za jednu věc platil dvakrát.já už bych si set nekoupil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: krejča
doteraz mam set Juwel 80 ..na ubytovni a nemam problem s tym..preto sa pýtam ako to je s akvarkami väčších rozmerov..tak ešte porozmýšlam ..ešte nejaký ten mesiac mam nato kým začnem s kúpov noveho akva hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:46 Muž krejča [5]
přesně,musím souhlasit s lachonem.kupoval jsem set od Hagenu,watterhome 200l,myslel sem jak mě to nepřijde zas tolik peněz,ale ve finále to vyjde dvakrat tak draho rozzureny ,protože všechno ze setu časem vyměním za neco opravdu funkční a kvalitní.ale asi záleží na tom,co si od toho představuješ.rozhodně bych to ale dobře promyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:37 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: xxx
Včera som videl ten model Juwel Rio240 naživo ale nezdalo sa mi aby na 240 litrovom akvarku bolo 6mm sklo..Aký model si hladal ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:36 Muž lachon [8] - Cichlidy
vždycky bude lepší,když si to koupíš sám po kusech,než kupovat komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:34 xxx – Re: deCORF.OBRAEN
Já také vybírám a také jsem měl Juwel v merku. Postupem času jsem po pročtení několika diskuzí jsem na 75% vybral akvarijní komplet od MP classic (mělo by to pocházet od fa. Eheim) a zbylých 25% se dělí Zekia s faraem, kterí jsou podle mě jedno a totéž.

K Juwelu - v mé velikosti mají 6mm sklo, kdežto všichni ostatní 8mm. Filtr je vlepený, nekvalitní a pročti stránky Horácovo akvárium a tam tě zbytek napsaného minimálně navyklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:24 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: xxx
Máš na mysli kvalitu filtra , a doplnkov alebo kvalitu skla alebo lepených plôch??..ak nepozerame na cenu tak si myslím ,že aj firma Juwel asi vyrába akvária ktore asi netečú a svojov praxov už asi majú nejake skúsenosti ako ,čo a kde zlepiť aby akvárium bolo spoľahlive..alebo sa mýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:01 Muž Michal1987 [21] – Re: deCORF.OBRAEN
Tuším, že T5-ky sú modernejšie a priemer trubice T5 (16mm) je menší ako u T8 (26mm).
Je tu niekde o tom aj téma: rybicky.net/forum/9350… a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:56 xxx – Re: deCORF.OBRAEN
Ještě bys mohl do výběru zařadit akvária od MP clasic, Faraa a Zekia. Kvalita výše jak Juwel a cena není o moc yšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 07:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Juwel Rio240
Zdravím Vás priatelia.mal by som pár otazok a zaujímal by ma váš názor.Kedže mám v pláne nové akvarko o rozmeroch 150x40x45 ktoré dám urobiť na mieru ,ale naše webové obchody nejako nereagujú na cenovú ponuku tak premýšľam o kúpe Juwel Rio240.Kedže napriek tomu ,že som tu už prebehol a prečítal témy ohladom žiariviek mam stale nejaký chaos v tom aky je rozdiel medzi žiarivkov T5 a T8.Tento set obsahuje T5(2x 54W) a neviem či tie žiarivky nemajú nejaký atypický rozmer ako v niektorých prípadoch býva a potom je problém s kúpou nahradnej žiarivky.Taktiež neviete akú ma hrúbku skla??..filter by som vymenil za iný a prípadne doplnil nejakú žiarivku navyše.Inak pri lepení akvarka je cena okolo cca 10sk (0,30€) za liter kdežto Rio 240 som našiel za cenu okolo 10000Sk (330€) čo je asi lacnejšie ked to počítam aj s krytom ktorý asi nieje nič moc.Čo by ste povedali na tento set prípadne nejakú inú radu??..Dakujem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: V.K
Díval jsi se třeba na tu www.zekia.cz ? Dvěstělitrové akva se skříňkou, krytem 4x30W v barvě ořechu tam pořídíš do 10000kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:53 tube – akvaristik
Debata byla jestli tam pasují Osram (normálně ke koupi) viz níže.
Myslím že varianta 2x30w se taky stále prodává.
Jinak mi tedy ještě zbývá rok než se to rozsype :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:47 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: tube
RIO 180 je standardně s 2x45W. Zářivky pasují od Juwelu, nebo Dennerle. Dle mých zkušeností rampa od Juwelu nevydrží déle, než 4 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:42 tube – RIO 180

Myslím že zářivky 45w délka 895mm se standartně nevyrábí tak ,že se musí použít origo Juwel.
Pokud koupíš variantu T5 /30w tak tam budou pasovat normální řady 8xx atd.
Jinak tento set mám 3 roky (s T8 )a žádný problém s krytem nebyl(odkapáváni atd co se píše níže).
Kupodivu se kryt ani nijak nekroutí prostě pohoda toho se neboj i když to vypadá jako s papíru prostě to drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:59 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: V.K
Od MP existuje i možnost Wenge/Wenge, je to tmavá hnědá, podle mě velmi podobná hnědé od Juwelu. Výhoda je, že kryt je také v barvě, což při výrobě zvlášť niky nedosáhnete. Máte-li zájem, kontaktujte mne soukromým vzkazem.
Poznámka ke krytům: Není kryt jako kryt. Musí svítit, musí zabránit odpařování vody a také musí zabraňovat stékání vody po akváriu. To splňuje jenom kryt od MP. Mám obě varianty a u JUWELU stále stékají kapky po skle. Je dobře si od začátku dobře rozmyslet co a jak, aby to nakonec nevyšlo ještě dráž. O vnitřních filtrech Juwelu, které se nedají odstranit jinak, než vyřezáním ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:47 V.K – Re: akvaristik
Proč to nemůže být jednoduché :-)

Filtr chci vnější eheim 2213, osvětlení jsem původně uvažoval o glomat T5 control. Tu MP jsem našel jen v kombinaci Wenge a bílé. Obývák máme jako na potvoru Ořech a černá.

Pravděpodobně asi neseženu komplet akvárium 160-200l se skříňkou a krytem z tmavěhnědého dřeva bez osvětlení kolem 8000,- a s nějakým rozumným osvětlením do 10 000,-

Už začínám uvažovat nad výrobou skříňky, čehož se nebojím, ale kvůli cestám 60km do OBI mě to o moc levněji nevyjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:33 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: V.K
Trubice do toho jdou buď Juwel, nebo třeba Dennerle. Standardně se ale dodává již s trubicemi. Jinak pokud nechcete vnitřní filtr, doporučuji mrknout ještě po jiné značce. Z našich zkušeností osvětlovací rampy od Juwelu moc dlouho nevydrží a pozor, nelze je opravit. MP EHEIM nabízí srovnatelnou nádrž také v hnědé barvě bez vlepeného filtru a cenově možná lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:47 tube – RIO 180
Myslím že ne.
www.akvarista.cz/…=

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861-juwel-rio?od=701