Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Žádná další stránka   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:43 Muž [] – konga
Stačí to jako základ.Pokud jsi někde z venova tak si najdi nějakou tůňku bez ryb a nachytej občas plankton.A jestli máš zahradu ta ještě teď půjdou nalíhnout nějaké komáří larvičky.Do starejch necek nebo i menší nádoby dej vodu a hoď tam pár rozkrojených jablek.Oni si to tam nakladou a pak stačí občas zalovit a zkrmit.Jinak mraženky dávej i jiné.Je spousta druhů:koretry,cyclop,artemia-odrostlá a jiné.Nedávej akorát krocaní či hovězí srdce co dávaj terčovcům.Ryby to špatně tráví a je z toho akorát bordel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:37 Trepka – stačí to?
Mám mražené patentky,sušené nitěnky a vločky.Stačí to jako různorodá strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:36 Trepka – to roman a krmení???
Díky.A to krmení? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:26 Muž [] – konga
To Ti přeně neřeknu.Ale jako děcka jsme je měli na akvakroužku více jak 4 roky a pak si je někdo vzal.Tipnul bych to na nějakejch 6-8 let.Možná víc.V zajetí se při dobrém chovu většinou rybky dožijí déle než v přírodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:20 Trepka – tak co????
Tak poradíte někdo s tím věkem Teter Konžských?A jakým nejlepším krmivem bych je měla krmit?pls poradte...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 15:02 Žena Vesnach [56] – blek
JA si taky na tercovce netroufam..nemam jeste odvahu poridit si kouli o 10l a koupit parek tercovcu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 15:00 langosh – to roman
BeDe atlas je super (též vlastním) - myslím, že se vyrovná i vychvalovanému Aqualogu.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 14:47 Muž [] – to Langosh
Díkes.Pěkná pastelka.Mě akorát kaká že fakt nedělám tyhle pidirybky.Je to taková barevná pohádka.No ale likviduj kvůli tomu ty destruktory co mám doma ;-) Jinak na takové ty základní hledací akce používám BeDe atlas a tam je to pouze latinsky,což je samozřejmě dobře. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 14:39 langosh – to roman
Cichlidka vysokoploutvá = Microgeophagus altispinosa
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=420 - větší příbuzný ramirézky.
Roman :-)

P.S. Taky dávám přednost latině ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 14:32 Muž [] – to Sára
Co je cichlidka vysokoploutvá?Jsem to ještě nikde neslyšel.Myslím že to asi bude něco kolem Apistogramma cacatuoides nebo borellii.Tak doufám že mě někdo uvede do reálu.Já se moc v těch CZ názvech u cichlidek neorientuju.Díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 13:08 Trepka – Věk....
hojky.Vim že to s tímto tématem moc nesouvisí,ale nechtělo se mi zakládat další téma:kolik se tak dožívají Tetry konžské?děkuju moc palec ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 20:58 Sára – cichlidky
nakonec jsem si nekoupila ani ty ramirézky,ale Cichlidky vysokoploutvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 20:02 Muž [] – Terčovci
Zpět k dlouhověkosti terčovců. Jeden můj známý měl pár, který žil přes 20 let. Četl jsem, že 15-18let není výjimkou. Můj nejstarší terčovec byl (když jsem ho prodával) starý zhruba 8 let a stále se třel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 19:53 Muž [] – to Solem
O chovu rybiček v záchodové nádržce jsem ještě neslyšel, ale já v ní tajně udžoval při životě blešivce (potřebují stálý přísun čisté okysličené vody). Měl jsem je v síťované umělohmotné nádobě a velmi se mi to osvědčilo. Prodloužilo to životnost i o čtrnáct dní. Když to máma náhodou zjistila celkem nechápala... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 22:54 solem – to sára
Těžko říct, ale myslím že černá by byla tak nějak tradiční X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:36 Sára – jaká barva?
jakou barvu by měl mít ten kýbl na terčovce?poradte pls. smich smich smich smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:31 solem – ...
Snad...nějak mlčí, ale mžná zrovna vybírá kýbl. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:30 Ka-i – To je síla
No tak tomu řikam nářez :-O :-O coze ,Jinak doufam že Sára pochopila,že si dělám prdel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:27 solem – ...
S tím kýblem si nedělej moc legraci, potkal jsem na rybách chlápka co má nástražní rybičky v záchodový nádržce, protože tam mají hodně kyslíku, hustý co. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:26 solem – ...
No krásný byl, ale tak do akvária přesahujícího reálné rozměry, leda třeba 2,5mX2,5mX30cm (1800l) hustá mělčinka. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:25 Ka-i – Můžeš zkusit Terče v kýbli
Nebo ty Terče můžeš zkusit do kýble,tam půjdou nejlíp smich smich smich smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:23 Sára – Osvěta o Terčovcích
Děkuju za osvětu o terčovcích.Zrovna o nich toho moc nevím,protože jsem se o ně nikdy moc nezajímala ;-) ,asi zkusím ty ramirézky o těch toho vím víc a i mě přijdou krásnější ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:21 blek – :-)
:-) kikii ho koupí :-)
promiň Kikii to byl vtip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:19 solem – to blek
myslím že trečovec by se ve 100l stěží obrátil. :-D :-D :-D Když jsme u toho, nedávno jsem viděl v jedné akvaristice, platýse tak nejmíň 20X20, zajímalo by mě kdo a kde ho bude chovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:12 blek – ?
To se omlouvám, ale myslel jsem, že na takové otázky se zkušený akvarista ptát nemusí.
Já si teda na terčovce zatím netroufám, ale četl jsem že se dožívají cca12 let. Ideální je tak skupina 6-8 kusů v zhruba 500l nádrži nejlépe sami, popřípadě několik klidných rybek např. nějaké krunýřovce, kteří se jim nepletou do cesty.
Jistě tady ale najdeš rady, že těch se 6 terčů vejde do 100l a hodí se přidat ještě padesát dalších rybiček. Však uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 22:01 Sára – zacátečnice???????????????
No já bych neřekla že jsem ůplná začátečnice......akvu už mám 3 roky :-| :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 21:59 blek – ?
terčovce si prosím nekupuj, není to druh pro začátečníky. konec konců ramirezka taky ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 21:26 Sára – Délka života
Ještě jeden dotaz:Vím,že Ramirézky se dožívají max.2 let.Jak dlouho žijí terčovci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 16:35 Sára – Terčovci a Ramirézky
Ahoj.POtřebovala bych poradit,jestli se mi snesou v jednom akva Terčovci a Ramirézky... hmm díky ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [20]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=951