Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:04 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Jrk
jj můžu svámi souhlasit sice sem si to omylem obarvil kořenem jelikož sem byl nedočkavej ale ta voda je vypadá víc jako přírodně nebo jak to popsat
pipu: ty rybky máš správně určený
nickolko: teoreticky by se mohli vytřít i ve společenské nádržy, ALE jikry neuhlídaj třeba před krunýřovcemi, budou ve stresu, ale zvednout teplotu nestačí potřebuješ ješte je krmit kvalitním krmivem např mražený patentky nebo tedka v sudech s vodou mužeš naléz i živé patentky ale sou dole u dna nebo mužeš v tom sudu najít komáři larvy a podobně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 10:44 nickolka – Re: Jrk
néé..ramirezky mám v 140 litrech..Takže kdybych je dala do samostatné nádrže..zvedla teplotu vody,tak by bylo možné,že se mi vytřou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 10:12 Muž Jrk [143] – Re: Imii
Taky si myslím, že to spíš pomůže a když nic, tak rozhodně neublíží... Ona to ani není chemie, jako taková - víceméně rašelinový výluh - to ve vodě z vodovodu není, ale v Amazonce asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 10:03 Žena Imii [45] – Re: Jrk
Regulátor vody s výtažky z přírodní rašeliny, stopovými prvky, vitamíny a huminovými kyselinami. Zlepšuje podmínky vody pro ryby z měkkých, lehce kyselých vod. Obsahuje látky chránící ryby a jikry pře plísněmi. Provokuje ke tření ryb. Potlačuje růst řas.

Výrobek byl modernizován a přejmenován z Morena na Blackwater Aquatan.


Myslím, že jim to tedy neuškodí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:48 Muž Jrk [143] – Re: Imii
Sera BlackWater Aquatan - Jestli to nebude podobné jako třeba Torben (Hu-Ben) - obyčejný rašelinový výluh - ten by rybkám škodit neměl, spíš naopak - obsahuje třísloviny a huminové kyseliny, takže působí antiparazitálně... Voda má potom barvu jak obarvená kořenem, mě i mým rybkám se to líbí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:28 Žena Imii [45] – Re: bluedream
Mě se to taky právěže líbí ... jen nevím jak to bude vyhovovat cichlidkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:13 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Tady je ta druhá fotka....Za odpovědi předem moc děkuji hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:12 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku A tohle by mohla být samička? Dám tu ještě jednu fotku téhle ramirézky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:09 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Nevíte někdo jakého pohlaví je tato ramirézka, podle příspěvku na foru je to jasný sameček...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:09 Žena bluedream [245]
Já to samé včera nalila do 540l ke kančíkům, barva šílená, ale rybkám se to očividně líbí (musím říct, že mě taky :) ), vypadají víc v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 09:02 Muž Pipu [5] - Tetry
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 06:46 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Chtěla bych poradit ohledně vody a její úpravy pro Ramirezky.
Bylo mi doporučeno použít Sera BlackWater Aquatan, jenže pak mi Barney řekl, že to je blbost.

Tak se chci zeptat jestli je dobré ho používat ? Jestli těm rybkám spíše neuškodím ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 18:43 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Mato00
15l bych použil tak leda na výtěry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 15:15 Muž Jrk [143] – Re: nickolka
Mohlo by to tak být, je to velice pravděpodobné. Samička, která je společně se samečkem a není připravena na tření je většinou pobledlá a hledá úkryt před samečkem, který je na tření připraven stále... Proto je třeba mít v nádrži spousty úkrytů, kořenů, rostlin...

P.S.: Nemáte je snad v té 16l, kterou máte v prezentaci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 14:17 nickolka – nic_kolka
já mám jen jednoho samečka a jednu samiku..a samička je pořád uplně stejně zbarvená jako sameček..krásné růžové bříško..bledě modré tečky..no prostě jako sameček..to znamená,že se budou třít?Taková je pořád..od té doby,co jsem je koupila...sameček jí občas trošku prožene...mám je ve společenském akva..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 10:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Ramirézka a krevetky
Ahojte, padnul zde dotaz zda jste už někdo zkusil společně chovat výše zmiňované tvory společně.
Přijímám tipy 0 - mnoho společně, stejně jako zkušenosti :)
Moje obava je že by krevetky mohly dopadnout stejně jako okružáci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 07:27 kreten – Re: Fretkodlak
V časopise Aquaristik č. 4 je jim věnován velký prostor - na trhu bude 18. srpna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 23:47 Muž Jrk [143] – Ramirézka vs. Okružáci
Chovám Ramirézky. V době, kdy jsem je vpouštěl do akvária jsem tam měl nespočet Okružáků. Občas jsem i svým oblíbenkyním přilepšil tím, že jsem jim nějakého rozmáčknul (mňam, mňam - dobrota). No a nějaký čas poté jsem zpozoroval, že žádného Okružáka, ani jiného šnečka nevidím. Pouze jediného s krásnou rudou nohou, v té době cca 7 mm velkého (dnes má tak 15 mm - čtvrt roku poté). Dlouho nic a když jsem viděl nějakou menší ulitu, tak byla evidentně prázdná. Poté jsem zpozoroval další 2 přírůstky - také ovšem cca 7 mm - kde se vzali nevím. Dnes mám okružáků už 4 veliké a žádného malého nevidím - jen prázdné ulity. Né že by mi chyběli, ale z původních desítek, možná i stovek jsou doslova kusy. Mám toto přičítat na vrub Ramirézkám, nebo v tom bude něco jiného? Neviděl jsem je nikdy nikoho tahat z ulity, ale občas si žďobly...

Jak jste na tom vy ostatní, chovatelé Ramirézek? Máte v jejich společnosti malé šnečky, nebo jen jejich prázdné ulity?

Už se tu něco podobného řešilo, ale to šlo o velké Ampulárie a nikdo Ramirézky neusvědčil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:09 Mato00 – Re:Stanky
Tak, ze sa spolu vytru.Takyto samostatny vyber sa tiez nazyva harmonicky par.Ale teraz je problem takyto par utvorit.Najvecsia chyba je v tom, ze rodicia su odchovany umelo a to je najvecsia chyba.Ked si chcete utvoti taky par(aby neboli ku sebe neznasanlivy, aby spolu vodili mlade, aby spolu obhajovali teritorium....) potrebujete ryby ktore neboli vychovane umelo.Pri vychove na umelo sa ryby nenaucia sa starat o svoje potomstvo....Preto ked chcete ryby do chovu, aby ste vydeli ako par vodi, ako ich uklada na noc na urcite miesto atd.... zozente si ryby o ktorych viete, ze nie su odchovane umelo.Moj par je tiez chybny, pretoze sa stara len samec a samica je podla doterajsich pokusov(vyterov)kanibalka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 16:58 Muž Jrk [143] – Re: Skanky
Nemějte obavu, to určitě poznáte...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 16:54 Muž Skanky [26] – Re: Mato00
a jak si poznal kdy jsou par? zatim se tam jen vzajemne honi, koukaj po sobe atd. v budoucnu se jiste nektera dvojice do sebe zamiluje a to prave nevim jak poznam az k tomu dojde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 16:17 Mato00
Aj ja som mal 2+2 a ako nahle sa my vytvoril par(dominantny) tak ostatny museli ist prec....Inak teraz mam asi 50mladych pred rozplavom(konecne sa aspon trochu zadarilo na 5krat..), ale zaujimave je, ze sa o nich stara samec a nie samica, ako to byva vescinou pri cichlidach.Ma niekto rovnake skusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 12:14 R Muž Silent [5949] – Re: kiwik22
V dostatečně velké nádrži cca 200 litrů při zachování nutné výšky pro skaláry klidně ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 10:54 Muž kiwik22 [9]
mozem chovat spolu ramirezky a skalare???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:33 fidel
U ramiréz je to v pořádku 2+2 je to párová ryba.Harémově se chová rod apistogramma 1+3,ikdyž mě to jde i u nich lépe po párech 1 pár na akvárium.Ovšem ramiréz je lepší více párů v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:02 Gabriela – Re: Skanky
Nechovám cichlidky ve společenském akvárku,mám je v pěstírně, v 60ti litrovém akva mám 3 samičky a jednoho samce a třou se mi v 10ti denních intervalech (počítáno od vykulení potěru a odebrání samičce).Takhle mi to funguje bezvadně.nejsem si jistá jestli bude dělat dobrotu to,že máte více samců v jednom akva?Jakou kapacitu má akva?Podotýkám,že až budou mít samičky chuť se třít,tak se nádherně vybarví,to poznáte,budou vypadat co se týče barev úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:26 Muž Skanky [26]
ahoj,
ramirezky mame od vcera v akva. vim ze to jeste neni poznat ale presto se chci zeptat do budoucna, jak poznam kdy si samecek a samicka padli do oka a vytvori par? mame 2 samice a 2 samce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 11:13 Muž Mickey [6] – Re: jirkap
Takže teoreticky když připravuju rybám vodu do zásoby v plast. 50l sudu aby odstála tak tam přidám extrakt z rašeliny a při výměně vody v akva.A je vystráno?

Díky za radu.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:43 Muž jirka.p [60] – Re: Mickey
Rašelina ve filtru může prudce snížit pH. Rašelinové extrakty jsou většinou pufrovány na pH neutrální. Jsou zastánci obojeho. Já raději přidávám extrakt do odstáté vody při její výměně. Přijde mi to tak lepší že mám větší kontrolu nad hodnotama v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 10:23 Muž Mickey [6] – Re: jirkap
Mám je i s Hemigammus rhodostomud(Tetra červenoústa) u nich předpokládám že mají stejné nároky na kvalitu vody?

Je lepší dávat přímo do akva,nabo mám možnost přidávat do externího filtru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 09:46 Muž jirka.p [60]
Pridani raseliny, nebo raselinoveho extraktu je k cichlidkam vhodne a zadouci. Neonkam to neuskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 09:33 Muž Mickey [6] – Re: motýlek
Mám akva s těmito cihlidkama a společně s neonkama..Kdybych dál tu rašelinu,tak to neonkám vadit bude nebo nebude??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 06:13 Muž motýlek [275] – moje zkušenosti
ramirezky jsou dost náchylné na jakoukoliv manipulaci, odřeniny, změna kvality vody , pokles teploty ... smůla je, že jsou v podstatě neléčitelné ... doporučuji odlovit, zkusit třeba nějaký léčivý roztok, teplotu na 32°C, naplno vzduchování, ale šance na vyléčení není ani jedno procento - bohužel ... preventivně hodně pomáhá rašelina - koupíš normálně v obchodě s květinami - čistou - bez příměsí ... necháš třeba ve staré punčoše zavěšené v akvárku aspoň týden ...vody se obarví mírně do jantarova a to je přesně to, co potřebuješ - pro jistotu kontroluj pH, ale nemusíš mít strach, že bys to přepískl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 22:17 Muž Tomas [0] – Re: Unnamed
diky za reakci , prelovovani muzu vyloucit, je porad v jednom a tom samem akva. mam je asi pul roku dele ne...jak stare asi mohou byt kdyz se prodavaji v akvaristice? byla to jiz pekna vzrostla samicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 21:29 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Tomas
Pokud to neni CO2 nebo nadmerny obsah dusikatych sloucenin, tak bych tipoval stari. Delka zivota je v prumeru 1,5-2 roky. Me takhle jedna ramirezka skoncila na nasledek prelovovani, to by taky mohl byt problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:20 Muž Tomas [0] – nemocna cihlida ramirezova
ahojte, muzete prosim poradit? mam parecek cihlidek ramirezovych a pred nekolika dny se samicka zacala odlucovat od samecka a spis sedi na dne a zrychlene dycha.drive byli porad spolu, rejdili po celem akva(nazev 460l tady na webu) Muzete , prosim, poradit jake jsou nejcastejsi nemoci techto rybek?je mozne to nejak lecit? diky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 06:20 Muž motýlek [275] – Re: Matty
platí to co píše jirkap ... ale aby se odchoval potěr, musíš mít měkčí vodu, naprostý klid okolo nádrže, a po pár dnech od rozplavání krmit - nejlépe artemiemi ... prvních 2-3 dny si najdou samy něco mezi rostlinkami - ideální je hodně starý jávský mech - tam je dost všelijakých nálevníků a jiného "svinstva" ... což je v tomto období to co potřebují ...
Ale prvních několik výtěrů stejně rodiče nejspíše požerou - to je normální jev ... tak hodně štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 22:22 Muž jirka.p [60] – Re: Matty
Samička má narůžovělé bříško a zvětšenou urogenitální papilu. Před třením si pár připravuje místo kam bude klást jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:51 Matty
jak poznam dobu tření ???????????? jsou v samostatnym akvarku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:18 Bexi
chci se zeptat jestly spolu můžou být ve 112 l akvárku pár cichlidek kakadu a pár cichlidek ramirezovích hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2009 06:46 Muž motýlek [275] – lepší rozpoznávací znak
Už jsem to zde někdy psal - nejspolehlivější rozpoznávací znak pohlaví jsou u samiček svítivé tečky na okrajích (zejména nahoře) té černé skvrny - to žádný sameček nemá, a jsou to první znaky viditelné už asi po necelých třech měsících, kdy délka paprsků je u všech ještě stejná. Délka paprsku hřbetní ploutve není spolehlivá - dominantní samičky je mohpu mít delší než průměrný sameček. To na obrázku je samozřejmě samička ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 21:22 Matty – cichlidka ramirezova
jo dik vaclave
palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:32 Muž poltergeist [3]
a jak to vidíte s těma krevetama? jak se níž ptal Snofrev.. Přemejšlel jsem o ramirezkách ale právě ty krevety mě zarazily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:17 Usine – Re: Matty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:17 Matty – cichlidka ramirezova
no tos mi moc nepomohla ptam se znova tu samou otazku rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 23:46 Žena Bledule [0] – Re: Matty
To bych také ráda, nějaký menší potěr :-) bohužel mám strach, že se do nich pustí platy (mám sice jen dvě, ale zato krajně agresivní a hyperaktivní samičky) popřípadě že bude sameček vs. trnovec a to se bojím, že hůř by dopadl cichlidák tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 22:52 Matty – cichlidka ramirezova
ahoj hele potrebuju pomoct kolikrat se vytiraji a jak casto chtel bych je vyskouses vytrit na stranky jsem se dival zatim diky :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:17 Chrostík
Ramirezky mám u terčovců (2samice a jednoho samce) ve vodě, která má 30st.C. Pravidelně mi kladou jikry o které samec pečuje. Co jsem měl možnost pozorovat, tak se šneků ani nedotknou, jinak žerou vše co terčáci. Co se šneků A.helena týká, mám pocit, že s tím množením bude v mých podmínkách asi trochu jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 10:53 Muž Faraon323 [2]
Prý jsou citlivé na kvalitu vody a její PH,tak že to bych asi neuhlídal a tak se s nimi budu muset rozloučit... :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23790x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=651