Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:03 Muž motýlek [275] – Re: iblik
no - rašelinu koupíš tak za dvacku a máš to na celý rok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:30 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Jrk
jj sry sem tele :-d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:28 Muž Jrk [143] – Re: iblik
Jsi se kousek uťuknul, opravím: rybicky.net/vyrobky/342
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:05 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: motýlek
a nebo by šlo použít tohle sice ne moc to přehánět ale jednou za čas to tam dát rybicky.net/vyrobky/280 je to vlastně výluh rašeliny a ješte tam sou náký jiný věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:47 Muž motýlek [275] – Re: Jrk
v amatérských podmínkách stačí postupně při výměně vody přilévat destilku, případně přidat do destilky rašelinu (v zahradnictví - čistou, nechat tak 3-4 dny vyluhovat - zbarvení bude jantarové) ... jednotlivé populace (chovy) nemusí mít úplně stejné požadavky na vodu, i když velké rozdíly asi nebudou ... tvrdost někde okolo 6-8, pH stačí 6.8 ... ale i když se budeš postupně přibližovat, tak se to musí povést - i když třeba až na pátý pokus ... palec
když se potěr začne rozplavávat, tak první den krmit nemusíš - tedy pokud máš někde jávský mech - nejlépe hodně "špinavý", kde je dostatek nálevníků ... teprve druhý a další dny krmit velmi opatrně artemkami ... kdysi jsem v nouzi dal i dospělé artemky (mražené) přes čajové sítko a také to potěr zvládal ... a nezapoměň krmit i rodiče !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:31 fidel
Tak na této adrese je to rozebrané perfektně cesky-cichlid-klub.org/… je třeba se zaregistrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 02:05 Muž Jrk [143] – Re: Motýlek & Romy
Myslím že pánové Motýlek & Romy zde uvedli spoustu věcí potřebných k úspěšnému "amatérskému" odchovu těchto rybek, které nejsou nikde na internetu v českém jazyce k vyhledání... Proto za mě, pro ně palec

Otázka:

Je zde někdo, kdo by nám mohl napsat alespoň parametry vody, ve kterých se mu povedlo tyto rybky odchovat? Myslím tím pH (reakce), GH (celková tvrdost), KH (uhličitanová tvrdost), G (vodivost), případně další parametry vody, o kterých si myslí, že jsou pro odchov důležité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 23:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: motýlek
Na osmotickém tlaku není žádné tajemství,tajemství je v stimulaci a umění namíchat ten správný ,,koktej" pro danou rybu.Jinak ten,kdo chce odchovávat,by podle mne měl o osmotickém tlaku vědět jak funguje a podle toho upravovat vodu,ne jen míchat tzv. na náhodu.Pro ty,co chtějí vědět vysvětlím.

Jestliže jsou v přírodních podmínkách (to jest bez dodatečného tlaku) dva roztoky s rozdílnou koncentrací látek v nich rozpuštěných (např. voda s vyšším a nižším obsahem soli) odděleny polopropustnou membránou, pak molekuly čisté vody začnou přes tuto membránu přecházet z roztoku méně koncentrovaného do roztoku koncentrovanějšího, dokud se koncentrace roztoků na obou stranách membrány nevyrovná. Na membránu přitom působí tlak přecházejících molekul - tzv. osmotický tlak.
Na tomto principu funguje reverzní osmóza,ale s dodatečným tlakem.

Vezmeme-li to z druhé strany,co udělá špatná vývojová voda se zárodky?

Jestliže se zárodek budoucí ryby nachází ve vodě chudé na soli (v hypotonickém roztoku), má snahu čerpat vodu ze svého okolí do svého těla, které je relativně "slanější". Zárodek neúměrně zvětšuje svůj objem, jeho životní funkce jsou narušeny a nakonec hyne. Obráceně, nachází-li se rybí zárodek ve vodě s vysokým obsahem soli (v hypertonickém roztoku), je svým okolím "odvodňován", nežádoucím způsobem zmenšuje svůj objem a rovněž hyne. Čím vyšší je koncentrace rozpuštěných solí ve vodě, tím vyšší je osmotický tlak.

Mimochodem,proč nemůže být ve společenském akváriu voda měkká?Já ve svém mám UT-3,CT-6,pH-6,3 a vodivost 220 µS/cm.Vždy přece záleží na vstupní vodě,ne?
Více o vodě jsem napsal zde:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-183
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:15 Muž Yirka [9126] – Re: RAP
Možná že jsem přes svůj věk naivní, ale přesto si myslím, že dodavatel i obchodník by opravdu měli znát zdroj zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:03 RAP – Re: Yirka
Ani prodejce nemusí dostat všechny informace plně pravdivé. A pokud ryby nejeví známky vady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:52 Muž Yirka [9126] – Re: RAP
Pokud neví, nemá v tom byznysu co dělat.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:50 RAP – Re: Yirka
Měl by. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:58 Muž Yirka [9126] – Re: Mato00
Ale musí to vědět prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:55 Mato00
Imii napsala: Viděla jsem je pouze ve Sklorexu v Brně ... kdo rybky dodává a jakým prochází "vývojem" nevím

A to je najvecsi problem.Nikdy nevies, ci su odchovane umelo, alebo prirodzene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:52 Žena Imii [45] – Re: Mato00
Viděla jsem je pouze ve Sklorexu v Brně ... kdo rybky dodává a jakým prochází "vývojem" nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:32 Mato00
Imii napsala: Já se budu snažit o přirozený odchov X-)
To je pekne, ze sa budes snazit, ale najpr musis zohnat kvlitny material/rodicov.Mozno u vas v cesku to nebude problem, ale u nas na vychode ich robia asi 2 chovatelia a robia ich umelo, takze nemam kde zohnat lepsi material. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:28 Mato00
motýlek napsal: no, jenže pokud se alespoň amatéři nebudou snažit dělat přirozený odchov s rodiči, tak o čem ty cichlidy za pár let budou? ... to budou jen parmičky, co se budou tvářit jako cichlidy ;-)

Ked si amaterov myslel ludi ktory sa nezivia predajom ryb, taj je to v poho.Ja som pod slovom amater myslel zacinajuci akvarista. :) Prepac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 14:16 Muž motýlek [275] – Re: Jrk
no ... je to opravdu kvalitou vody (tak na 80%) ... ve společenské nejspíše nebude měkká voda - rodiče - a zejména samička, poznají tak třetí den (ale někdy i dříve), že je to špatné a raději použijí jikry jako docela výživnou potravu ... na rozdíl třeba od bojovnic ten zármutek snáší docela dobře a za týden se klidně vytřou znovu - čili proto píšu, že nejlépe je přelovit je ihned po neúspěšném pousu ve společenské ... na vývoj jiker má ta tvrdost vody velký význam - je to něco s osmotickým tlakem v buňkách - ale studovat to nemusíš ;-)
jsem amatér, ale občas se mi něco povede ... profíci Ti detaily nesdělí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:09 Muž Jrk [143] – Re: motýlek
Napsal jste:
... pokud pár klade jikry ve společenské nádrži, tak si připravit aspoň 25 litrů nádrž s jemným pískem a dvěma plochými kameny, jak požerou jikry ve společenské (skoro na 100% to sežerou), tak je přemístit a skoro na 100% se odchov podaří ...
Zajímalo by mě, z jakého důvodu mají Cichlidky tendenci ve společenské nádrži své jikry pojíst, když se o ně už několik dní starají? Já osobně to přisuzoval tomu, že naznají, že se nevyvíjí tak jak mají a proto se rozhodnou snůšku zlikvidovat. Ale z toho, co jste napsal, jako by vyplývalo, že cítí ohrožení ze strany ostatních spolubydlících. U mě myslím, že jsou pány akva - vzhledem k ostatním rybkám si dokáží udržet pořádek (Krunýřovec jednopruhý, Neonka obecná, Pancéřníček drobný).
Mohl by jste se prosím na toto téma trošku rozepsat? Vím, že máte spoustu zkušeností a jejich přirozený odchov se Vám dařil, viz: rybicky.net/forum/2089… příspěvek z 09.10.07 07:35:10.
Předem díky! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:08 Žena Imii [45] – Re: motýlek
Já se budu snažit o přirozený odchov X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2009 13:13 Muž motýlek [275] – Re: Mato00
no, jenže pokud se alespoň amatéři nebudou snažit dělat přirozený odchov s rodiči, tak o čem ty cichlidy za pár let budou? ... to budou jen parmičky, co se budou tvářit jako cichlidy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 11:10 Mato00
Re:Imii ver, ze aj plutvy sa menia ;-)
Motylek Znaky pohlavia si uviedol spravne a aj vodu(ja este pouzivam huminy TORBEN, ktory stimuluje rybky k treniu, ma pozitivny vpliv na vyvoj ikier a plodiku), ale s odchovom velmi nesuhlasim.
V dnesnej dobe je tazke zohnat dobrych rodicov, alebo skoro vsetko sa odchovava umelo.Ked su rodicia odchovany umelo, tak sa asi tazko budu vediet starat o mlade. :-O Je to skoda, lebo je krajsie sa pozerat do akva v ktorom rodicia vodia mlade, ako iba na mlade same. :-) Ked nebudu dorby rodiacia budu umele sirotky, to sa tazko meni, a v dnesnej dobe je to tak. :-O Preco zaciatocnikom neodporucas umele sirotky?Ved umley vyter je jednoduksi ako prirodny, ale nie je nanho taky dobry pohlad ;-) A ze sa skoro vyter podari na 100%, to nikdy nevies ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 09:24 Muž motýlek [275] – je to snadné
samička má v té černé skvrně několik (2-4) svítících teček - sameček je nemá nikdy
měl jsem samičky, které kladly jikry a bříško měly žluté ... měl jsem samičky, jejichž paprsky hřbetních ploutví byly delší než u průměrného samečka ... jediný spolehlivý znak jsou opravdu ty svítící tečky - objevují se už ve stáří dva a půl měsíce ...
pokud chcete odchovat potěr, není ani tak problém naklást jikry, jako mít správnou vodu (spíše měkčí a mírně kyselou) a dobré rodiče (pokud nechcete umělé sirotky - což amatérům nedoporučuji) ... pokud pár klade jikry ve společenské nádrži, tak si připravit aspoň 25 litrů nádrž s jemným pískem a dvěma plochými kameny, jak požerou jikry ve společenské (skoro na 100% to sežerou), tak je přemístit a skoro na 100% se odchov podaří ... tož tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 06:32 Žena Imii [45] – Re: pavliina
Kombinovat v identifikaci ramirezek bříško a ploutve je podle mě chyba. Ploutve jsou zakulacené a nemění už tvar, za to bříško se vybarvuje podle nálady rybky - připravenost na tření. Ne ? Z toho co jsi napsala vyplívá, že to je samička, ALE protože nemá růžové bříško tak by to mohl být i sameček.

Já momentálně Ramirezky plánuji, co zde ale čtu tak jsem z informací více jelen než předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 21:07 Muž Jrk [143] – Re: Pipu
Pavliina napsala správně: DOHROMADY A POPÁROVAT! (Palec nahoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:34 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
A nebo je zkusím dát na radu, dohromady at si nejsilnější samec najde samici.... a uvidíme co ztoho vzejde...Jinak děkuju za strávený čas. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:30 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Mě spíš podle chování připadá že to je samička, protože se spíše schováva do zarostlé Heteranthera zosterifolia kde podle mě je ideální místo na vytření. A ten sameček tam občas vletí a nikdo nevídí co se tam děje a pak spokojeně vyplave a pokračuje dál v zastašování ostatních ryb, a ta asi samička je zbarvena méně pestře jak je u samce ale jinak při krmení a zastrašování změná barvy...Zítra tu zkusím dát nové fotky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2009 20:25 Žena pavliina [50] – Re: Pipu
Nenapadá mě nic jiného, než všechny ramirézky dát k sobě do jednoho akva a sledovat je. Uměle spárovat je nejde, oni se párují sami. Pak výsledný pár odlovit a je vyhráno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:20 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: pavliina
No vidíte, mám je měsíc...Jsem z nich taky Jelen... v tomhle akvariu mám 1pár, a ještě mám ve druhém 3kusy této ryby z toho 1 je určitě samec a ty 2 kusy o nich taky nevím co to je za pohlaví. Takže vůbec nevím jak je popárovat... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:09 Žena pavliina [50] – Re: Pipu
Teď jsem z toho jelen i já :-D První dvě fotky bych řekla, že samec ale na té poslední je opravdu hřbetní ploutev zakončená do oblouku a to ukazuje na samičku. Ale bříško růžové nevidím :-O , chtělo by to trošku ostřejší fotky ale vím dobře, že fotit ryby je někdy o nervy :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:57 Muž Jrk [143] – Re: Pipu
Ono možná bude mít Pavliina pravdu, ty tečky v černé skvrně ASI nebudou... Nevím jistě, ale možná u mladých samiček to narůžovělé bříško není tak výrazné. Takže ASI sameček... :-(
Jestli objevíš v té černé skvrnce bílou tečku, je to jasný, já tam žádnou nevidím, ale záleží na úhlu pohledu... Je super, že dáváš hodně fotek... No a jsou to mladé rybky, takže si třeba ještě tak moc nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:46 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Sice rozmazaná ale jde dobře vidět konec hřbetní ploutve...co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:42 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:42 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Ted to zas vypadá asi na samce...sám jsem zvědavý, vkládám 2 fotky te údajné samičky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:15 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: pavliina
Náznak narůžověléhobříška tam je a plutev je do oblouku, tak to bude asi mladá samička, zkusim je ted trochu nakrmit a nafotím lepší fotku.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:09 Žena pavliina [50] – Re: Jrk
Ano tady to je skutečně párek ale u Pipu si tím nejsem tak jistá. Na fotce jak sameček honí další rybku nerozeznám pohlaví ale na poslední fotce (2v 1 :-) ) bych to tipla na samečka ale chtělo by to ještě jednu lepší fotečku :-) Pipu, má ta údajná samička alespoň lehce náznak růžového bříška? ;-) A jinak by se pohlaví dalo určit i podle zakončení hřbetní ploutve. Sameček ji má zakončenou ostře a samička do oblouku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:06 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Jrk
Ja jsem z té moji ramirézky úplně jelen, totiž si taky myslím, že je to samec, ale nesedí mi chování rybek, oni si klidně pořád spolu plavou... a vůbec proti sobě nebojují o teroterium jako ostatní samci a zbarvení je taky zajímavé jednou je světlounká jak je u samce a jak hrozí neonkám tak ztmavne, ono je možné protože tahle ramirézka je ještě mladá, že až vyroste tak bude vypadat typicky jak má...asi nafotím hodně detailní fotky a dám to znovu na forum... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:57 Muž Jrk [143] – Re: pavliina
Fotka k příspěvku Ty první tři delší paprsky jsou takové nejednoznačné, já se nejraději orientuji podle těch světlých teček ve tmavé skvrně... Jinak nalevo samička, napravo sameček - tohle je jisté!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:51 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: pavliina
Na vysvětlenou na 3 stránce fora je nahoře 1fotka jak jedna ramírezka v vlevo asi samec, který honí podle akvaristů na tomto webu samičku, a ty 2 další fotky je ta samá samička.Ta poslední jsou 2fotky te samičky v jednom. Pokud to není samička ale samec...tak se určitě se tu někdo plete.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:39 Žena pavliina [50]
Druhá fotka rybky od konce fóra je sameček. Jestli je to ta samá rybka jako v posledním obrázku v menším formátu (dole), tak jsou to oba samečci. Sameček má na hřbetní ploutvi vždy první tři paprsky delší a hřbetní ploutev ostře zakončenou ;-) Samička má první paprsky hřbetní ploutve stejně dlouhé a bříško má narůžovělé - v době tření více ale i mimo tření je náznak růžového bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:24 Muž Jrk [143] – Re: nickolka
Jestli máte sehraný páreček, tak ano. Počkejte měsíc a uvidíte! Samička se začne zbarvovat podobně jako sameček, sameček začne očišťovat několik míst v akváriu nebo třeba hloubit dolík v písku, samička poté naklade jikry no a se samečkem je budou střežit a ovívat ploutvemi. Dál jsem se bohužel nedostal... Po asi 3 - 4 dnech sameček jikry spapá... No a ještě se mi stávalo u prvních asi 3 výtěrů že samička v nestřeženém okamžiku jikry také pojídala...

No tak to chodí u mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 18:06 nickolka – Re: Jrk
takže se začnou třít,až se jim bude chtít...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 12:23 Muž Jrk [143] – Re: Pipu
U Ramirézek si myslím, že nejlepším rozpoznávacím znakem je to, že sameček nikdy nemá světlé tečky v černé skvrně na bocích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 12:05 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Jrk
Dík za odpověd hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 12:03 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Podívejte 2 fotky totožné ryby a barva pignentů je jiná? Jak to?Tak jak mám poznat co je to za pohlaví? palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 12:01 Muž Jrk [143] – Re: Pipu
U Ramirézek je normální, když je samička, nepřipravená ke tření, v přítomnosti samečka tak mívá zbarvení vybledlé nevýrazné. Když odpluje do klidu může se její zabervení opět zvýraznit...

No a Iblik Ti už napsal:
pipu: ty rybky máš správně určený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:54 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Pipu
Fotka k příspěvku Ta samá rybka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:53 Muž Jrk [143] – Re: nickolka
Nemyslím, že by jejich tření bylo až tak moc vázáno na teplotu nebo stravu. Teplota 25 - 29 °C, krmím krmivem Tropical quintet (mražené), Tetra Min, Tetra Wafer Mix a Cichlidky se mi třou ve společenské nádrži co 3 týdny. S ostatními spolubydlícími problém nemají, svoje jikry si ohlídají (mám ještě Otíky, Neonky a Pancíky), ale vždy po asi 3 - 4 dnech intenzívního hlídání sameček jikry během 30 minut sezobe. Nevím co se mu na nich nezdá, ale věřím tomu, že k tomu nějaký důvod asi má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:52 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: bluedream
Nejde o čtení ta moje ramirézka mění barvu....jednou je jak na této fotce a jak je pryč od toho samce vybarvy se ji černé tečky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:50 Žena bluedream [245] – Re: Pipu
Stačí pozorně číst ;-) . Iblik ve své odpovědi zahrnul i určení rybek.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=601