Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 19:43 aqalka – samice nebo samec ?
Fotka k příspěvku potřebuju poradit koupila jsem si 2 rymizky a pan tvrdil že je to pár protože samice ma ružovou skvrnu a samec ne tak jdu štastně domu a pak si nejsem jista protože samec neměl dlouhý cípy
tady mate jeho fotku je to samice nebo samec ? ja se tak těšila tyjo a ted nic... :-( rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 15:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavliina
Otíci nejsou vztekliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 15:18 Žena pavliina [50]
Jak je možné, že beťák se nesnesl ve své nádrži s ramirézkou ale otíci mu nevaděj? Ramku teda proháněl neuvěřitelným způsobem ale otíků si ani nevšimne... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavliina
Vysvobodila jste beťáka - měl klid, o který jste ho připravila. ;-) Naštěstí jen na chvilku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 19:47 Muž Tonys [16] – Re: pavliina
Kdybys nebyli z rakovníka tak bych si ju vzal :) jelikož mi samičky umřeli an rozpad ploutví. a zbyl mi jeden ramirézák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:36 Žena pavliina [50]
Tak beťák, jak se zdá by si se vzteklinou poradil :) Moc se mu to nelíbí a dává to patřičně najevo :-O Prohání ramku a zdá se, že se jen tak nevzdá, takže ramku raději někomu daruju a jdu ji vysvobodit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavliina
Mno..., chcete k němu nastěhovat takovou vzteklinu...?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:09 Žena pavliina [50] – Re: Sid
Proč trestat beťáka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pavliina
Za co chcete trestat toho beťáka? Co provedl? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:36 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Ale i tak díky :-D Třeba to vyjde :-P ... třeba :-| ale kdo nic nedělá nic nezkazí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:34 Usine – Re: pavliina
Zkusit to můžeš, ale nedávám ti moc naděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:31 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
A kdybych jí zkusila dát k tomu beťákovi na chvilku, je nějaká naděje, že by se zklidnila při té změně prostředí? Řekněme, že by to pro ní byla taková polepšovna smich A pak bych jí zase zkusila vrátit zpátky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:25 Usine – Re: pavliina
Pokud je moc mladý, tak je to jen konkurence. Dal bych jí pryč, lepší už to nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:18 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Proč mi ale prohání i samečka? :-( a vlastně všechny ostatní rybky, ale ty ne v takové míře. Jsem myslela, že před samečkem by se měla naparovat a předvádět a ne do něho klofat tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:16 Usine – Re: pavliina
Samičky si brání svoje teritorium a ta silnější vyhraje. Takže ti asi nezbude než dát jednu samičku pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:45 Žena pavliina [50]
No ale mě je spíš terorizuje, ani nažrat je nenechá, takže ta druhá samička je hubená a bledá a neustále schovaná - takže předpokládám, že do boje se moc nepustí a raději pojde hlady. Mě napadlo, co tu agresivní samičku dát jako "za trest" smich k beťákovi do 12 litrovky - teda doufám, že by si na beťáka snad nedovolila, přeci jen beťák je větší a byla by v jiném prostředí, ale otázkou je co by beťák udělal s ní hmm . Aby se zklidnila a pak jí vrátila do velkýho - to už by tak machrovat nemusela...??? Nebo to raději nemám zkoušet? Poraďte tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:38 Muž tweety1 [4]
mě tohle samička Ramirezky dělala když sem jim tam dal novýho samečka, asi pře ním "machrovala" a chtěla všem ukázat, že je jen její, možná to bude i tvůj případ... Tenkrát se s druhou samičkou sytě vybarvily a dost hustě se rvali, kousek mám i na videu v prezentaci... po několika dnech byl klid, čas od času se proženou po akva ale jinak to už je dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:27 Žena pavliina [50] – Agresivní ramirézka
Ahoj, mám 2 samičky ramirézky a jednoho samečka ve své 63. Ale jedna samička ramirézky je dost agresivní vůči ostatním rybám, ostatní rybky prožene sem tam po akva ale ryby svého druhu odhání usilovně, vůbec je nesnese v blízkosti :-( Ještě že se mají kam schovat ale jsou furt zalezlý mezi kytkama jinak jim ta potvora nedá pokoj. Překvapilo mě, že si takhle dovoluje i na samečka - ale ten je teda ještě dost mlaďounkej a malinkej. Proč je tak agresivní a je nějaký způsob jí trošku zklidnit? Ta agresivní samička je teda nádherně vybarvená - asi si o sobě dost myslí :-D ale jikry nehlídá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 17:28 RahoeG
priklonil bych se k tomu sameckovi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 17:22 vgol
Takže je to samec nebo samice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 15:49 Muž Snofrev [54]
já se ptal na to jestli má někdo zkušenosti s požíráním šneků, že v atlase jsou napsaný pouze korýši a to k sobě nemá daleko
nemyslel, jsme to tak, že korýš = šnek

se teda omlouvám, no, jestli jste to tak pochopili hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 14:32 Muž MatesKGB [4] – :-D
neřekl, ale napsal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 14:05 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
copak já jsem něco takového řekl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 13:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Snofrev
Šneci nejsou korýši. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 12:03 Muž Snofrev [54]
když mně se mřenky nelíbí a nebo jsou pro mé akva příliš velké hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2008 11:21 Muž MatesKGB [4] – .
Čus to že na obrázku je samička je vyřešíno na 100% palec Jinak já mám taky ramirézky 6ks a ještě jsem neviděl, že by nějaká sežrala šneka coze možná, jenom možná by se do nějakýho malinkatýho pustili kdyby dlouho nežrali, ale jinak asi nee. Jinak mřenky jsou dobří požírači šneků hop teda pokud mají hlad, mřenky jsou strašně vychcaný a čiperný ryby, pořád někde lítají a nedají pokoj:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2008 10:38 Muž tweety1 [4]
ta ramirezka na obrázku je samička, pokud ta další ramirezka co máš v akva má první (3) paprsky hřbetní ploutve větší než ostatní tak je to sameček... Já mám v akva 1 samečka a 2 samičky a stíhá je prohánět po akva obě... už několikrát se o toho samečka ty samičky i poprali... Co se týká toho požírání korýšu tak tím si nejsem tak moc jistej, mám v akva spoustu malinkatejch sněčků ale ještě sem nikdy neviděl ramirezky že by je požírali, občas je šikanujou když lezou po skle, občas ho sluply, ale hned ho zase vyplivly... Co se týká krevetek tak je taky mám s ramirezka v akva a v pohodě, nijak zvlásť si jich nevšímaj... (ty krevetky sou na ně už dost velký) Ramirezka na ně vyjela jen když se přiblížili k jikrám, ale to vyjela i po Ancistrusoj :-D Šneky prej požírá mřenka?? myslím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 10:01 Muž Snofrev [54]
máte prosím nějaké zkušensoti s požíráním šneků?
v atlese se píše, že žere korýše
já potřebuji zlikvidovat levatky a tak jsem přemýšlel o párečku ramirezek, jenže zase tam mám krevetky (Red Cherry) a o ty přijít nechci

asi by nedopadlo moc dobře přidání párečku ramirézek do mého akva :-(

případně znáte nějakou rybku, která žere šneky, ale krevetky nechá napokoji? (asi taková nebude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 09:50 Tomm – Re: robot007
Na fotce je samička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 15:13 robot007 – Re: Alice
Taky tě zdravím
Doufám že ti to pomůže.
Stačí totiž občas kouknout do atlasu ryb :)
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
Tam máš nějaké podrobnosti podle kterých si mýslím,že se to dá poznat.
Tak hodně štěstí s určováním. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:56 Alice – Cichlidka Ramirezova
Fotka k příspěvku Ahoj! Mám takový problém... Chtěla bych se zeptat na pohlaví těchto dvou ramirezek. Ta vetsi ( nemá červený flek na boku) tu menší(s červeným flekem) čas od času prohání po akvárku... Nejsou to náhodou dva samci? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:22 Mato00 – -
samička palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:54 R Muž Silent [5949]
Řekl bych, že sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 19:07 vgol – sameček nebo samička
Fotka k příspěvku sameček nebo samička
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 15:21 dado
Kedy viem že sa ide Ramirezka treť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:35 Muž tweety1 [4]
Ale stejně se mi zdá divný že se ta "samička" tak napařuje před těma dvěma :-D asi je nějaká dominantní nebo co :-D no nic, kopim samečka a uvidí se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:28 Muž tweety1 [4]
v tomto případě těm 3 samičkám :-D co už mám snad už konečně pořídím samečka. Šlo mě o to, že kdyby nááhodou to byl samec, a já koupil ještě jednoho, tak aby se mi tam neprali, bych nevěděl co snima :-O děkuji všem za příspěvky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 17:21 Tomm – Re: oldkiwinka
Když jsou malé ještě to není tak markantní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 17:05 oldkiwinka
Samička, sameček by měl mít první paprsky hřbetní ploutve ostré a delší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 16:44 Muž Hugo [8] - Cichlidy
samice.. hmm co tady do nej hustite ze je to samec? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 16:21 Tomm
Určitě je to samička. Díky tomu zabarvení bříška. Tohle samec nemá. Asi je to nějaká agresivní samička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 16:14 Muž tweety1 [4]
to sou změny :-O je možný, že samička Ramirezky je agresivní vůči ostatním samičkám stejného druhu? Mě totiž připadá, že si "dobírá" samičku kterou jsem si koupil s ní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 14:18 Tomm
Určitě je to samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 10:42 2david – Re: tweety1
Tohle je na 100% samice. aquaworld.cz/… to načervenalé bříško mají jen samice a to ještě musí být šlechtěná forma, přírodní to nemají vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 09:24 Žena pavliina [50]
Taky mi to bříško přijde načervenalé, to mají jen samičky. Ale třeba ta fotka zkresluje, mrkni a jestli je to bříško opravdu růžové, tak bohužel je to samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 08:31 pentS
Tak toto je samice na 100% ma cerveny brisko to samec nema a prvni dva trny ma mele u samce by byli vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 20:22 skull
možná se pletu, ale řekl bych že jen samice má kolem tý černý skvrny flíčky a červený břicho, ale třeba je to přesně na opak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 19:19 Muž tweety1 [4]
děkuji za jistotu, je ještě malej tak možná až vyroste tak se projeví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 19:00 dado
to bude samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 18:58 Hasky
podla fotky je to urcite samec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23790x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=751