Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 08:50 Muž hardy [45] – a
Neni to k tematu ale nechtej jsem zbytecne zavadet nove,CHCi se zeptat je mozne aby mi samec remirezky likvidoval neonky?dve uz mam bez oka a dokonce dve prisli o hlavu.Nesetkal se stim nekdo?pomozte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 17:36 Nocturnis Re: JJaanca
Ano su to dve rozne ryby. Len ma udivuje ze sa spravaju ako parik ale opacne-cervenobrucha-urcite samicka stavala hniezdo a modrobrucha ju ignorovala. Inak som si vsimol ze cervenobrucha zo dna na den dost schudla zatial co modrobrucha pribrala-nie je mozne ze modrobrucha je samec a zozral ikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 11:07 Žena JJaanca [67] Re: bluemonster
Aha, já myslela že to jsou dvě fotky jedné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 10:54 JagerMaister Re: Nocturnis
obidve sú samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 10:08 Žena JJaanca [67] Re: Nocturnis
Podle mě je to samice - má růžové bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 09:57 Nocturnis – ramirezky
Fotka k příspěvku a este tato.Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 09:55 Nocturnis – ramirezky
Fotka k příspěvku Dobr den.Chcel by som Vás poprosit o radu pri urceni pohlavia.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 22:09 Muž jan [132] - Živorodky
no budu doufat zatím jsou v karanténě tak třeba až budou ve svim a v nejlepších podmínkách tak se začnou chovat líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 22:02 R Muž romant [27981] Re: jan
Pokud si nezpůsobují žádná zranění, tak bych strach neměl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 21:59 Muž jan [132] - Živorodky
dneska jsem si všimnul že se sem tam po zhasnutí světla kousnou je to stále normální ? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 09:20 JagerMaister
je to samička ... mám rovnakú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:51 R Muž romant [27981] Re: jan
To, že si imponují, to je normálka. Pokud se nějak nenapadají, tak jim dej čas se projevit a třeba Tě překvapí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:45 Muž jan [132] - Živorodky
no ale občas si imponují je to jenom tím že si nesedí ? A zlepší se to časem ?
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 09:31 Žena JJaanca [67]
Řekla bych že je to samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 22:08 Muž tomas3000 [15] Re: jan
vypadá to na samičku, ale a´t se vyjádří i někdo jiný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:50 Muž jan [132] - Živorodky
Fotka k příspěvku chtěl bych se zeptat jestli jedinec na fotce je samice doufám že ano druhý jedinec je 100% samec plavou většinou spolu jen večer a v noci samec trochu imponuje :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:40 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lu
Ta levá je 100% samička a ta pravá není moc poznat, jsou to mladé ryby tak bych vůbec neřešil že nemá narůžovělé bříško ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:37 R Muž romant [27981] Re: Lu
Tak oni ty barevný změny dělají obě pohlaví, ale u těch samečků je to pozorovatelný častěji, ale to ještě nemusí nic znamenat. Ty rybky jsou mladý a je to docela hádání z křišťálový koule, takže jistotu dá až čas. Co se týká toho červenání bříška, tak to souvisí s jejich dospíváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 18:30 Žena Lu [1]
Už jsem taky přemýšlela, zda to nejsou dvě samičky. Zatím je jen pozoruji a čekám, jestli se něco změní na jejich chování. Nevíte, kdy červená to bříško? Při dospívání? Tyhle rybky mohou být staré tak 3-4 měsíce (asi). Ještě jedna věc jsem viděla, že jedna cichlidka najednou ztmavla (zčernala), jak dorážela na tu vyblitku, pak se jí zase vrátilo normální zbarvení. Nedělají tohle samečci?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:40 Muž tomas3000 [15] Re: Lu
čau, tak já ti řeknu, že podle mě je na fotce s oběma rybami ta vpravo samička a vlevo sameček...sameček by měl mít delší a kulatější a protáhlejší řitní ploutev. No, v akva mám taky pár a sameček má někdy období, že si se samičkou pěkně plave a jindy ji odhání od sebe, že chudera vybledne. že by byly ramirézky náladové? proč ne :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:53 R Muž romant [27981] Re: Lu
Myslel bych si, že to jsou dvě mladý samičky, ale mohu se mýlit, určitě se vyjádří ještě nekdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:50 Žena Lu [1]
Fotka k příspěvku tu vybledlou chuděru prostě nemůžu zachytit a už je nechci lekat bleskem, tak nevím, jestli z toho něco poznáte :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 20:41 Žena Lu [1] – pohlaví ramirézek - poradíte?
Fotka k příspěvku Poradíte někdo? Stále nevím, jaké máme pohlaví ramirézek. Ta sytá s modrými tečkami v černém fleku by měla být asi samička. Nemá ale vůbec růžové bříško (a ani neměla při koupi), modré tečky má jen z jedné strany. Vybledlá byla původně také barevná, černý fleky bez modrých teček. Nejdřív po sobě rybky stále vyjížděly a zaháněly se, chovaly se teritoriálně, napadání tlamkami, bránění svého koutku, apod.,(to jsme mysleli, že jsou to dva samci), ale co ta jedna vybledla, tak se chování změnilo. Sytá vybledlou napadá méně, zato jí chce asi uštvat k smrti. Stále prohání, nenechá jí chvíli v klidu, občas jí chce ďobnout, ale vyloženě neútočí. Paradoxně by uháněla samička samce? Mám je v 50 l karanténě a další nádrž bohužel nemám. Paprsky majé obě rybky stejné, nijak výrazné. (a obě dobře žerou, přesto je jedna tak bledá).díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 14:02 Muž hardy [45] Re: Lu
Take mi pripada ze to jsou dva samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 23:04 Muž aphazel [3] - CichlidyRe: Lu
Vyzerá to na dvoch samcov ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:31 Žena Lu [1] – Ramirézka - pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poznáte někdo prosím, zda jsou to dva samci, či samec a samička? Podle popisu má mít samička v černém fleku modré tečky, to jedna z rybek má, ale jen z jednoho boku, z druhého má černý flek a modré tečky okolo. Jinak jsou obě ramirézky stejné. Červené bříško ta s s modročerným bokem nemá. Myslím, že nám zase prodali dva samce :-(
Cihlidka 1 na prvních dvou fotkách
Cihlidka 2 na 3. a 4. fotce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 16:15 Muž Agip [6] Re: romant
Díky, takže počkám a pokud se hodnoty nějak drasticky nezmění tak za měsíc jdu utrácet ;-)
No viděl jsem Remirezky Gold tak jsem o nich začal přemýšlet...
Ale vždy je lepší se zeptat než se unáhlit.
Zase díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 15:14 R Muž romant [27981] Re: Agip
Naprosto v pohodě, klidně si je pořiď, ale ještě tak měsíc počkej, ať jdou do pořádně zaběhnutýho akvárka. Viděl bych to na jednoho samečka a dvě samičky. Klidně by to Tvoje akvárko sneslo i dva párečky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 13:52 Muž Agip [6]
Dobrý den, chtěl bych si koupit cichlidku Remirezovu. Mám 180 litrové akva. A Ph necelých 7, tvrdost 11.
Myslíte, že je to rozumné? Nemám v úmyslu chov, ale pro okrasu a nechci, bay tam zybtečně trpěly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 11:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
U ramirézek je občas problém s tím, že se do prodeje dostanou ryby, které jsou výsledkem nechtěného křížení klasické formy, kde se dá pohlaví určit naprosto jistě, s formou gold, long fin nebo jejich kombinací. Kolikrát vidím ryby u kterých si nejsem jistý už ničím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 10:15 Muž tomas3000 [15] – Re: LA Ink
Ano, je to samice...samice mají narůžovělá bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 10:02 JagerMaister
Fotka k příspěvku podľa mňa samica
fotka v popredí samica
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:11 Cichlidka Ramirezova – Cichlidka Ramirezova - pohlavý
Fotka k příspěvku Měl bych ještě jeden dotaz. Jak poznám u Cichlidka Ramirezova pohlavý.
Mám jednu doma a potřeboval bych k němu dokoupit druhou.
Podel toho co jsem našel,tak je v tom pěkný guláš..
Třeba tohle:
Samec je barevnější a hřbetní ploutev je zakončená ostřeji (první 3 paprsky jsou delší). Samička je barevně méně výrazná a její hřbetní ploutev je zakončená mírným obloukem. Samice mají lehce narůžovělé bríško. Samec nemá namodralé tečky v černé skvrně pod hřbetní ploutví, zatímco samice ano.
Podle hřbetní ploutve je to samec a podle narůžovělého bříška a modrých skvrn samice.
A barevně je jak kdy. Občas září barvami a občas je tak nějak málo vybaravná.
přikládám fotku..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:16 Muž tomas3000 [15] – Re: maxo
mel by to být par...samicka ma narůžovělé brisko a samec ne...prave nevim, proc ji vyhani...krmim je obden, tak, ze kdyz krmim, tak krmim stridme trikrat denne...zadna ryba neni skodna...nevim, proc ji od sebe porad odhani...ze zacatku byli spolu a ted mu asi hrablo:-D nebo mu neco chybi...spatna samicka pro nej?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:51 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
ja mam cichlidky uz nejaku dobu a okrem toho ze medzi dvoma parmi boli dvaja dominantny samci a ze ten vycsi zabil toho mensieho tak u tych samiciek to nevyzera dobre stale nemaju oranzove bruska ale vrchnu plutvicku nemaju nijako zmenenu takmer rovna iba ten velky samcek ma velku prednu cas plutvy...... moze to dlhsie trvat kym sa rozlisi pohlavie????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:10 Muž maxo [9] – Re: tomas3000
A si si isty ze je to par? Ja som to tu nedavno tiez riesil. Nakonec z domnelej samicky bol mlady samec a po vymene sa spravanie povodneho samca vyrazne zmenilo.Precitaj zopar prispevkov dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ondra
jestli se dostatečně staráš o akvárko a dobře funguje (dobrý filtr, hodně rostlin), takže pro ně dokážeš udržet dobrou kvalitu vody, tak si je tam klidně dej. Nejsou zas tak náročné, jenom nevydrží ve špatných podmínkách tolik jako jiné druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:00 Muž tomas3000 [15]
Dobrý den...omlouvám se, jestli se toto tema uz resilo...ale setkali jste se u ramirezky s chováním, že samec útočí na samici? Jako by si hajil teritorium a vyhaní jí z neho...myslel jsem, ze se samec a samice k sobe budou mit...zmeni se toto chovani nekdy k lepsimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:58 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
jj jde to poznat podle chování mi se kdysi stalo že jsem koupil 2ks jako samce a samici vyklubali se s toho dva samci pak jsem koupil 3ks odrostlejší s lehce narůžovělým bříškem pod dojmem že to jsou samice a měl jsem 5samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:29 Muž maxo [9] – Re: smoldo
Tak uz mam taku krasavicu doma, vymenili mi ju tam kde som kupoval. Ale bol to vcelku problem rozoznat. Ale tato ma nacervenale brusko a je vidiet ze samec doma sa k nej inak sprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:21 ondra – Cichlida Ramirezova
čau mam 200l akvarko a v nem 15 neonek červených,15 razbor klinoskvrnych, 10 pancernicku zelenych a 2 parmičky černopruhý. Hodi se do toho pls 2 Cichlidy Ramirezovi ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 17:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tumek
samice maji trochu kulatější tvar těla, dej sem fotky. Ted jsem měla doma taky několik mladých a u některých bylo těžší to rozlišit.
Když jsem k samcovi kterého mám už dýl dala samičku, tak ji taky nejdřív zaháněl, ale teď už plavou i spolu (mám velké akvárko takže si tam neublíží).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 17:14 Tumek – blue neon pohlaví
Poradte mi někdo prosím.
Koupil jsem si samečka ramirézku blue neon.V akvaristice byl sám a řekl jsem si že někde samičku seženu,no a to začal můj problém.na aquburze jsem řekl prodejci at mi vybere samičku blue neon ale skoro ani on nepoznal samici od samce.Na konec jsme spolu vybrali a přihodil jsem je k sobě.První samec se začal ježit a házel barvy,byla to nádhera no a potom po 10 minutách jsem uviděl (samici) jak má okousané ploutve a útočí na ní a ona taky začla útočit pusou k sobě.Řekl jsem si že to asi není samice, tak jsem koupil novou a on zase nahání.Tak bud to nejsou samice nebo je nějaký vadný samec co si nechce nikoho připustit.
Dal jsem obě samice společně a jsou v pohodě jedna druhou si vůbec nevšímá.Ten samec se moc liší od těch dvou ,je větší a má delší hřbetní paprsek.Normálně pár ramirézek poznám hlavně podle červeného bříška ale u toho jsem bezradný.Co si o tom myslíte, předem děkuji za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:42 Muž smoldo [0] – Re: maxo
Fotka k příspěvku Prepáć to som tam nechcel dať ospravedlňujem sa tak ešte raz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:37 Muž smoldo [0] – Re: maxo
Fotka k příspěvku Samička vyzerá asi takto .Mal som ich 12ks páriky .Náročná rybka po roku a pól po jednej odchádzali palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:28 Muž smoldo [0] – Re: maxo
To sú samci . samička má ružové bruško X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:43 Falcon – Re: maxo
Na 100%,jsou to samečci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:36 R Muž romant [27981] – Re: maxo
Taky bych si myslel, že to jsou dva mladý samečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:21 Muž maxo [9]
Fotka k příspěvku Poradte, je to par? V akvaristike vypadali ze ano, ale doma sa akosi vyfarbili a zda sa mi ze mam samcov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 13:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: JJaanca
Prakticky jakékoli granulky určené pro terče, já používám jen Seru a JBL. Jen pozor na překrmení v případě Sera discus granulatu, krmit opatrně když dlouho leží na dně tak se může začít tvořit povlak na hladině..sice jde perfektně stáhnout ubrouskem..ale proč si přidělávat práci :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23790x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=401