Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:14 zeck – Re: nickolka
Do toho důlku nakladou jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:13 nickolka – tření??
teď pozruju moje dvě cichlidky ramirezovi samičku a samečka..Dělají si jakoby důlek do písku,myslíte,že se připravují na tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 09:18 Muž motýlek [275] – Re: Michal1987
ano ... je to dobré řešení - ale musí spolupracovat ten co loví s kupujícím - jakmile vyloví jen jednu rybku z páru, tak už je problém tu druhou dohledávat ... ale může se podařit je odlovit najednou - pak je problém vyřešen ... Ramirezky jsou sice párové cichlidy, ale vzájemně se spíše pokouší vytvořit dobré sousedské vztahy při respektování miniteritorií, takže lepší je opravdu to řešení 3-4 páry ... a pak se uvidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 09:18 karolO – Re: Michal1987
keby som si bol isty v akvaristike tak sa nepytam tu! je to trochu zlozitejsie ako som si myslel. presiel som so par obrazkov a dnes idem do mesta popozerat ci najdem pani ramirezovu. drzte palce nech nekupim samca :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 09:10 Muž Michal1987 [21]
A nedá sa rozoznať pár už v akvaristke ? Veď keď ich je tam toľko a nejaká tá chvíľka pozorovania ? Je to možné ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 08:59 karolO – Re: motýlek
nemam tolko akvarii aby som tam dal ostatne ryby co sa nesparuju. a nevyhodim peniaze za osem ryb ked chcem mat dve! naspet mi ich nevezmu. takze to asi nepojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2009 06:09 Muž motýlek [275] – problém je jiný
rozeznat samičku od samečka je tak jak píše Jrk ... problém je ale spíše v tom, že se pár musí vyhledat v hejnu sám - násilně vytvořené páry málokdy odchovají potěr a dost často se i v nádrži nesnáší ... raději pořiď hejno tak 6-8 kousků a z nich sestav jeden pár na odchovy a zbytek dej do společenské nádrže alespoň 100 litrů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:30 karolO – Re: Barney
no zatial som kupil len jednu lebo vsetky co mali vypadali ako samce tak samicku kupim ked si budem isty! ale teraz to uz bude lahsie. je fakt zlaty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:27 Muž Barney [61] – Re: karolO
Vidím, že už sis je pořídil, samec je to. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:20 Muž Jrk [143] – Re: karolO
Fotka k příspěvku Já bych řekl, že je to samec. Nejlépe se to pozná podle toho, že samec nemá nikdy v černé skvrně na boku tečky. Ostatní rysy, jako tvar ploutví a načervenalé bříško samičky jsou takové nevýrazné, orientační. Přikládám foto nalevo samička, napravo sameček.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:20 karolO – Re: Romy
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:20 Žena Johanka [57] – Re: karolO
Takhle bych řekla ,že je to samec..Ale fotka opravdu špatná,zkus sem dát ještě jednu. :) S tím načervenalým bříškem-může se stát,že to chvíli potrvá ,než se zabarví-pokud jde o nově zakoupenou rybičku.Někdy potřebují déle času,aby se cítily jako doma..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: karolO
Fotky jsou opravdu na prd.Pamatuj si,že samička má bříško do červenofialova až modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:14 karolO – Re: karolO
Fotka k příspěvku a este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:13 karolO – Ramirezka-samec ci samica?
Fotka k příspěvku poradte mi prosim ci je to samec alebo samica. chcem mat par a nerad by som kupil dve rovnakeho pohlavia.atlas mi velmi nepomohol.
prepacte kvalitu fotiek. naprd fotak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 17:01 nickolka – parmička x ramirezka
á mám ramirezky v akvárku s parmičkou červenoploutvou a nic se neděje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2009 08:11 Žena Imii [45] – Re: Dashenka
Neriskovala bych to ... parmičky mohou být potvory a mohou ti ramirezky lehce oškubat. Volila bych méně "aktivní" společníky ... neonky, tetry, rasborky aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 07:11 Dashenka – ...
mohu jí dát do akva k parmičkám čtyřpruhým?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:55 Muž Barney [61] – Re: sýček
100% samička, poznáš ji podle červeného bříška a zakulacených ploutví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:18 sýček – ramirézka
díky v akvaristice sem si kupoval páreček ale tadle se mi zdála nějak moc pestrá myslel jsem si že mám dva samce žil sem vždy v tom že samička je bledá narozdíl od samce ale tadle má červené břicho a ty tečky okolo tý skvrny tak to snad bude ona :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:14 Žena Imii [45] – Re: sýček
Myslím že jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:10 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: sýček
podle mě ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 21:03 sýček – ramirézka
Fotka k příspěvku je to samička??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 22:00 Muž rjulius [17] – Re: iblik
takže samička? :-) kladélko, růžové bříško...
Je fakt, že jsou to zatím prckové, třeba na hřbetní ploutvi moc rozdílu nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:52 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: rjulius
tos určil možná dobře pravděpodobně to bude kladélko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:38 Muž rjulius [17] – Re: iblik
Hm, zkusím je zítra vyfotit.
A co to tedy je za výrůstek? Je totiž dost výrazný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:37 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: rjulius
s tím gonopodium nato bych vůbec nekoukal jelikož se to pozná maximálně u živodorodek podle mě ta s tím růžovím břichem je samička ale lepší by bylo foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:18 Muž rjulius [17] – Pohlaví?
Zdravím, prosím o radu... prodavači jsem jasně řekl, že chci páreček, ale teď jsem z toho lehce zmatený.
Sytost barev obou je skoro stejná, u černé skvrny na boku pozoruji po jejím obvodu u jedné z nich modré tečky, ale jen nepatrně.
Jediný výrazný rozdíl je bříško... u jedné je sytě růžové (ta s těmi trošičku patrnými modrými skvrnkami), u druhé ne. A ta s tím růžovým bříchem má před řitní ploutví takový výrůstek.. jakoby kladélko :-) (správný název nevím, myslel jsem, že gonopodium mají samečci...)
Co z nich je samička a co sameček? Pokud je to tedy pár...
Díky za radu, Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 18:17 Muž XMartin [20]
Dík za odpověd, viděl sem páreček v jednom akva kde bylo cca 30 neonek , tim jak jsou ty ramirezky dominantní tak se neonky držely krásně v hejnu :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 18:14 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: XMartin
určitě ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 18:09 Muž XMartin [20]
Zdravím mám aqa 50litrů a chtěl bych do něj páreček ramirezek a cca 10 neonek šlo by to ?? díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 15:36 Muž Mickey [6] – Re: Jrk
Mám 6 cichlidk v 200l akva s neonkama a taky mám jen velké okružáky a málý nejsou vůbec vidět.

Dokonce i ampulárie když maj a měly mladý co se vyklubaly v akva už ani nevidim..

Takže jednoznačně,ano cichlidky perfekteně likvidujou šneky v akva..

Jediný malý šneky z tohodle akva vidim jen cca 4x do roka když otevřu filtr..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 17:14 Mato00
provokater napsal: Berte v úvahu, že ramiréza je velmi krátkověká rybka
To bola jedna z mojich teorii, ale kedze v akva ich bolo viac(a vsetky asi rovnako stare) a vsetky ostatne ziju do dnes a to uz od smrti uplinulo cca 7mesiacov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:52 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: provokater
;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 16:13 kreten – Re: Mato00
Berte v úvahu, že ramiréza je velmi krátkověká rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 15:53 Mato00
stalo sa to uz aj mne a moj sa este sfarbil do cierna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:25 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Mato00
tak dneska mi z neznámích důvodů pošel sameček:( včera večer se začal schovávat a dneska v poledne lapal vzduch a potom se schoval a je tedka sem ho vytáhl :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 11:22 Mato00
motýlek napsal: hmmm ... asi jo ... ale možná mám štěstí na docela dobré páry, které se dokáží o potomstvo starat ... i z tohoto důvodu bych preferoval právě mezi amatéry (tedy i já) přírodní formu odchovu ... každá kapka dobrá - a navíc je to příjemný zážitek ...
S tym zazitkom musim suhlasit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 10:04 Muž motýlek [275] – Re: provokater
hmmm ... asi jo ... ale možná mám štěstí na docela dobré páry, které se dokáží o potomstvo starat ... i z tohoto důvodu bych preferoval právě mezi amatéry (tedy i já) přírodní formu odchovu ... každá kapka dobrá - a navíc je to příjemný zážitek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 07:47 kreten – Re: motýlek
Protože je u nás již jen pramálo divokých ramiréz (většinou jsou to asijské odchovy), není to s tou náročností odchovu tak horké. Znovu připomenu, že Aquaristik číslo 4, který vychází 18. srpna věnuje těmto rybkám velký prostor i s názory na jejich chov od zahraničních odborníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 06:11 Muž motýlek [275] – Re: Tommys
... s Gold nemám žádné zkušenosti ... přiznám se, že se mi ani nějak moc nelíbí ... ale asi musíš počkat, jak se nějaký pár sám najde ... vzájemně by se asi měly normálně množit, ale asi by to nemělo smysl - a jen bys "zaplevelil" chov ... takže raději to nezkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:13 Metz
Já používám olšové šišky. :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:23 Mato00
Ja pouzivam TORBEN a som spokojny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:11 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Jrk
Stimuluje přírodní podmínky potřebné pro úspěšný chov a odchov většiny akvarijních rybek.
a nemá kažedej jinačí podmínky ??? Třeba když srovnáš asijské vody a třeba vodu z amazonky jak moc budou podobné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 14:04 Muž Jrk [143] – Re: iblik
Zkušenosti sice nemám, ale myslím, že když to nebude stejné, tak hodně podobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:48 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Jrk
kterej si myslíš že je lepší? www.exo-eko.cz/… nebo ten www.exo-eko.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:35 Tommys
Super počteníčko, mě by zajímalo jak je to s rozlišením pohlavý u verze GOLD, kde je celá cichlidka žlutá jak samec tak samice, když jsem je v akvaristice kupoval chtěl jsem párek, ale ať jsem koukal jak jsem koukal pohlaví jsem nepoznal, byli tam mladý rybky, všechny stejný ploutvičky, stejný zbarvení no prašt jak uhoď nechal jsem si vylovit dvě rybky jednu větší jednu menší, mám je zhruba 2 měsíce doma dost narostly jedna je větší a jedna menší jinak žádný rozdíl ve stavbě těla, minulý týden jsem je sledoval, protože se mi zdálo že ta větší si namlouvá tu menší, ale nic se nedělo, jenom večer blbly. Budu doufat že později se to nějak dál vyvine. Dál by mě zajímalo jak je to z křížením origo a GOLD verze. Mám v akva ještě jeden párek origo ramirézek ale vůbec spolu nekaučujou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: motýlek
Není to teorie,ale praxe bez které se choulostivé druhy neodchovají.A logické...jak pro koho. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 13:07 Muž motýlek [275] – Romy
nechtěl jsem zde rozvíjet teorie ... dobrá ... podstatné je si uvědomit, že buněčná blána propouští jen vodu - ostatní už je pak docela logické ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309?od=551