Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:03 Muž patamatix [408] Re: romant
Jsou komplet v karanténě od začátku,koupil jsem je v Rychnově na výstavě. Ale již dříve jsem se v jiném akva setkal s vodnatelností a odnesli to jen dvě ryby a to bylo vše. Tady to jede dál a dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:00 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Izolovat celý hejno. Vodnatelnost, pokud je to skutečně ona, je v podstatě neléčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:58 Žena Turbínka [2558] Re: patamatix
Nechat v karanténě tak dlouho než se oddělí "zrno od plev" a příště zkusit asi jiný zdroj ryb. S vodnatelností je to boj s větrnými mlýny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:53 Muž patamatix [408]
Po nákupu nových ryb (Razborky Galaxy),my postupně po jedné po několika dnech odcházejí ryby na vodnatelnost,již jsem musel 5 ks z 15 poslat na druhý břeh. Má někdo nějakou radu co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:45 Žena Turbínka [2558] Re: Moncicak
Bude nejspíš vykazovat jeden či více z vypsaných příznaků rybicky.net/nemoc/vodnatelnost . Hodně určující je zvětšená břišní dutina a odtáté šupiny. A pokud teď ocházejí rybky bylo by dobré zamyslet se nad tím proč malá, nádrž, špatná hygiena, nevhodná osádka, špatné krmení, špatná filtrace nebo jen stáří, jiná nemoc, atd. Zkus rybku vyfotit, pak by bylo snadnější potvrdit či vyvrátit vodnatelnost nebo se k jádru problému alespoň přiblížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 11:28 Žena Moncicak [0] – gold molly
Zdtravim chci se zeptat jak poznam vodnatelnost u gold molly? Je pekne tlusta tak nevim jestli neni v tom a neblo neni nemocna. V akvarku mi posli uz dve ryby, samec gold molly a samec gupky a ted to vypada vze mi umre samicka platy koralove. Chtela bych to proto vdet dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2014 11:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Joslik
Podle fotky je poznat, že to je dánio, ale nic víc. Ryba při vodnatelnosti je jak cisterna nafouklá. Tohle tak moc nevypadá. Zkus splašit lepší fotku a pak se může vymýšlet léčba. I když podle mě pokud je to fakt něco náročnějšího, tak bych rybku poslal na druhý břeh. Samozřejmně šetrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 16:03 Joslik – Dánio nemoc
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat na nemoc mého asi rok a půl starého Dánia. Asi před 5 dny mu se naježil a trochu nafoukl. Izoloval jsem ho tudíž od ostatních. Od té doby vypadá stále stejně jen se mu mírně vypoukla očka. Vodu v akváriu jsem změřil na NO2 a bylo neměřitelné, PH 7. Vodu v karanténě měním každý den polovinu. Dánio vesele jí i plave, jen se asi bez ostatních trochu nudí. Nemoc jsem zatím určil jako vodnatelnost. Chtěl bych se zeptat především na léčbu a rovněž na to, kde se stala chyba z mé strany nerad bych, aby to chytili ostatní rybky. Voda v akváriu je stále bez NO2 a Ph v normě.Udělal jsem i fotku, i když ne moc dobrou,foťák ho nezaostří, ale myslím, že třeba ta očka tam jsou vidět.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kopi
No jestli ho chces pro ryby, pak jsou vhodnejsi jina antibiotika. Volne se prodava Baktopur Direct (jsou to tablety, existuje i Baktopur bez toho "direct", ale to je neco jineho). Obsahuje www.theaquariumwiki.com/… , a hubi i nitrifikacni bakterie, takze po leceni akvarium vyzaduje jistou peci navic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 11:02 Muž kopi [0] - Živorodky – Penicilin - tabletovaný
ahoj lidi smím se vás zeptat kde se dá koupit Penicilin - tabletovaný děkuji za odpovedi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:00 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Urtman
Diky za nabidku. Jenze bydlim v Mnichove(DE), takze to asi neklapne. Navic asi bude realistictejsi pockat, az zivorodky vyhynou a pak nasadit betty znova. Jinak se bude historie opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:57 JoKa Re: RomanMch
To mě mrzí, že je po něm, ale už jsem ti to psal včera, že nejspíš padne...

To bude ono... Živorodky s betama moc nekámoší (ve smyslu živorodka dělá bordel a betta má ráda čisto)... Jednou podceníš výměnu a je zle...

Odkud jsi? Dám ti jednoho kluka z odchovu, mám hodně podobného... Když tak písni vzkaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:36 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
jak jsem uz psal, toho samce jsem poridil asi v zari, samici k nemu v rijnu. Samice mi na to stejne uhynula koncem listopadu, koupil jsem novou, ale ted je v panu ten samec. Neco tam bojovnicim vadi, mozna ty hov..na od mecovek, taham toho kazdy tyden hroznou spoustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:34 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Designer
Neni to hnusne, uz jsem hodne nemocnych ryb milosrdne zlikvidoval. Pred 20ti lety mi krupicka zrusila kompletni chov skalar a mecovek.
Spis me trapi otazka co dal. V nadrzi mam jeste samici bojovnice a rad bych poridil noveho samce. Ale napred musim neco udelat, napada to jen bojovnice (zatim). Mam to zkusit prejet tim Baktopurem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:33 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Ano, snaha byla, ale jak bylo už včera vidět, je to(byl) to spíš pokus. Ty bakterie tam s největší pravděpodobností byly, ale uvnitř těla té ryby. Udělal jsi pro toho beťáka co jsi mohl, život jde dál. Ovšem nabízí se otázka, proč k tomu stavu ve společenským došlo. Akvo nevypadá zanedbaně, ryba mohla bej již postarší, ale nebudu spekulovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RomanMch
Bude to znit hnusne, ale mozna je to tak lepsi, aspon se dal netrapil, leceni je u ryb vzdycky vec hodne nejista.

EDIT: Nebo alespon leceni ve stylu, jak to my obycejni smrtelnici nejlepe zvladame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:27 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku Tak bohuzel, ted jsem dorazil domu s Baktopurem (bohuzel radu ohledne "Direkt" jsem cetl az ted, takze mam ten obyc) a betak je mrtvej sad Na ploutvich jsem nic extra nepozoroval, ale prikladam jednu fotku ze vcerejska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sportsmen
Bacha, existuje "Baktopur", coz jsou obycejne slivky bezne pouzivanych akvarijnich leciv, nebo "Baktopur direct" - www.akvarista.cz/… , coz uz je uplne neco jineho, anitibiotika. Kdyz, tak bych sel do toho "direct".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 12:47 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Jestli můžeš dát aktuální fotku a kdyby bylo možný spíš fotit ploutve, tak bych se nezlobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:41 Muž sportsmen [62] Re: RomanMch
Bakterka se léči Baktopurem, léčba trvá právě jen zmíněné tři dny a není nikterak náročná a je poměrně účinná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 11:18 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: MichoCZ
A co za lecivo by jsi doporucil? Diky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 09:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanMch
To vypadá spíš na bakterku, takže asi přeléčit nádrž na bakterie. Tam by mohla podle použitého léčiva stačit třeba 3 dny léčení. Tenhle chudák se bude léčit asi dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 07:09 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Ja vim, proste rychlovka no :( Kazdopadne jsme prezili noc, zda se mi, ze ma lepsi barvu a obcas i plave, teda na jeho pomery, on byl vzdycky lenoch leniva. Na dne uz nelezi. Bricho mu splasklo, ale supiny porad jeste odstavaji. Ted dostal zase cerstvou vodu. Otazka je, co dal. Jak dlouho mam tuhle vodni terapii provozovat, co muzu udelat navic a hlavne, co se spolecenskou nadrzi. Mam tam jeste porad samicku bojovnice a zda se, ze tahle nemoc napada vyhradne bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 22:37 JoKa Re: MichoCZ
Podle mě to konečná být nemusí.
Podle mě konečná. sad Ten kluk je hodně špatnej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanMch
Dočasně budiž, ale jinak si naplánuj pořízení něčeho aspoň 10l jako karanténu. V krámě takové plivátko stojí asi 200Kč v komerečních cenách, ale dá se narazit na použité i za 50Kč. Nebo si to slepit sám, ale to finančně nevýjde v jednom kuse zrovna dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:47 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Vodu jsem nabral z akvaria. Lezel v akvarku na dne, jeste dneska rano v karantene se valel po dne a lezel dokonce na boku. Myslel jsem, ze bude do vecera v panu. Nastesti jsem rano nemel cas na radikalni reseni. Ta karantena je proste jen litrovej krygl z Oktoberfestu, nemam nic lepsiho. bez topeni, bez filtru,ma tam jen par vodnich moru, at si ma do ceho zalezt. V mensi nadrzi mam drapatecky a treti nadrz nemam.
Voda je pripravena, za hodinku mu ji vymenim a rano to zopakuju. Snad se zachrani. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:40 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Jaká voda v té karanténě byla prvotně? Z akva, nebo čerstvá? je tam nějaká filtrace? A to jak jsi psal o tom ležení, to bylo tady, nebo ve společenským? Jinak nijak neupravovat, natočit přes sprchu, jenom tu teplotu alespoň jako v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanMch
Natoč si aspoň kýbl navíc a měň vodu. V nouzi nejvyšší stačí když natočíš vodu sprchou z výšky a tak na hodinu do ni dáš silnější vzduchování. Po té době už by se nemělo nic horšího stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:37 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
V karantene nemam topeni, zkusim neco vymyslet. Voda staci upravena chemicky? Nemam odstatou po ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:35 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
To budou dusitany, řekl bych. Znovu vyměnit vodu a počkat do rána, jak bude vypadat to břicho, teplotu klidně výš na 28 st.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:32 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Vodu jsem menil jako obvykle v nedeli. Ted jsem meril dusicnany a mam 0,01mg/l. Ryba je v izolaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanMch
Vypadá to lepší než jsem čekal. Když jsem měl rájovce s vodnatelností, tak to vypadalo mnohem hůř. Přelovit do karantény a zkusit něco proti bakteriálnímu onemconění. Podle mě to konečná být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:20 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Měnil jsi vodu? Ty ploutve jsou načatý a vypadá to, že tam začíná pracovat bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:17 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku Nejak jsem ten profil upravil, kdyz to pomuze, budu rad. Jinak tady je fotka toho bettaka. Co me udivilo je, ze ted plave, musel jsem ho chytit do sitky, aby se dal nejak vyfotit. Mam dojem, ze i trochu splaskl, ale supiny mu odstavaji, barva je takynic moc a to zlute bricho puvodne vubec nemel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:35 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Turbínka
Diky za radu. Taky mam dojem, ze ty zivorodky jsou tam problem, hlavne ty mecovky. Ty tam s odpustenim se.. jak zjednane. Kazdou nedeli taham z akvy par kyblu odpadu, coz je ale samozrejme pro ryby stresujici. Podle teoretickych propoctu (1l H2O/1cm ryby) by to melo byt OK, ale asi neni. Dotaz: jake jine rybky tam mam dat misto zivorodek? Puvodne jsem chtel, at likviduji rasy a zaroven jsou zdrojem ziveho zradla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:27 Žena Turbínka [2558] Re: MichoCZ
Nevím jak labyrintky obecně, ale betty dost. Většinou díky nevhodné péči o nádrž. Hlavně ty chuděry v půl litru vody a s půl kilem odpadu. Tím ale netvrdím, že je to tenhle případ.
RomanMch: Jinak pokud má ryba odstáté šupiny, je to s velikou pravděpodobností vodnatelnost, potom to nafouklé břicho a vyblednutí barvy, vše tomu nasvědčuje. A souhlasím s romantem, leží-li betta v tohmle stavu je to vážně konečná. Navíc vodnatelnost jako taková se špatně léčí. Sice dle popisu je akvárium udržvované a zarostlé, což je dobře, často za vodnatelnost mohou zvýšené koncentrace N-látek + nějaký stres. Osobně se mi moc nelíbí soužití bett a živorodek v jedné nádrži, tam by mohl být problém i přes dobrou údržbu jsou to bordeláři a betty mají rády vodu čistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: RomanMch
Labirintky na to docela trpí mi příjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:10 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Jo a diky za zajem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:10 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Chapu, udelam, doplnim. Nejde ani tak o tu vodnatelnost, ze uhyne s tim tak nejak pocitam, i kdyz me to mrzi. Jde o fakt, ze asi delam neco blbe, kdyz tim trpi jen bojovnice, cili ryby, ktere urcite chci mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:02 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Té rybě podle popisu již nebude s největší pravděpodobností pomoci, jak lehnou, je to téměř jistě konečná. Chápu, že tě zajímá ta event. vodnatelnost, ale bez fotky s tím asi nikdo nic nesvede. určitě není od věci udělat i prezentaci akva, až se zde trochu rozkoukáš, aby při případných radách bylo z čeho vycházet a nemuselo to probíhat dotazníkovou formou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:58 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Foto muzu udelat vecer, ale jeste v pondeli vecer plavala naprosto normalne a zrala taky normalne. Ted je to tak, ze lezi na dne, kdyz jsem ji lovil, tak se pohnula a zkousela utect, ale moc ji to plavani neslo nebo se ji nechtelo, spis se "plazi" po dne. Kupoval jsem ji v srpnu jako relativne velkeho samce, vek neznam. Ta samice, co na to stejne uhynula pred dvema mesici, byla kupovana v rijnu, taky jako uz odrostlejsi ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:50 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Byla by fotka té postižené ryby? Jak je stará, nemá problémy s plaváním, s potápěním se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 09:26 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Je to vodnatelnost nebo neni?
Dobry den, vcera vecer jsem objevil samce Bojovnice pestre, jak apaticky lezi na dne, je dost vybledly, ma zarudle zabry a o dost zvetsenou brisni dutinu. Vridky typicke pro infekcni vodnatelnost jsem zatim neobjevil, ale zacinaji se mu jezit supiny. Je to vodnatelnost nebo ne? Asi pred 2 mesici mi uhynula samice na to stejne. A jde to rychle, samice uhynula behem vikendu, kdy jsem byl pryc, samec v pondeli normalne zral a byl nadherne vybarveny. Okamzite jsem ho izoval a vymyslim, co s nim. Ostatni ryby v akvarku jsou bez problemu, takze asi delam neco spatne, co bettam nesvedci. Akvarko je 180l, docela huste zarostle, s biofiltrem od Juwelu, teplotu drzim na 25°C. Krome bojovnic tam mam skalary, cichavce perletove a par mecovek, gupek a black moll. Kvuli zivorodkam delam tydne hloubkove odkaleni a vymenu 1/3 vody. Krmim suchou, ale hodne pestrou potravou, zmrazenymi nitenkami a patentkami. V srpnu kvuli hicum stoupla teplota vody na skoro 30°C, coz odnesla spousta rostlin a narostly se mi tam ruduchy. Od te doby bojujeme, ale ruduchy uz vyrazne ustoupily, takze dusicnany jsou (snad) v norme, nemeril jsem je. Diky za kazdou dobre minenou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 00:38 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Ano,nejspíš to bude z těch nitěnek,některé ryby je nesnesou a můžou jim způsobit zažívací problémy.Jedná se o živé krmivo a tak i možnost zanesení infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 00:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: amazonia
Přiznám se zrovna. Měl jsem pro pancíky nitěnky a když jsem v pondělí odjížděl do školy, tak jsem zbytek dal i k rájovcům. Možná to chytla z toho. Ostatní ryby v pohodě. Stejně mě ti rájovci tak nebaví. Spíš do "asie" dám razbory klínoskvrné nebo něco podobného a bude po parádě. To jsou větší držáci snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 00:13 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Stát se to může pokud by se jednalo o infekční vodnatelnost.U mě se vodnatelnost sem tam vyskytla u čichavců perleťovích,ale ostatní ryby se nikdy nenakazili.Nejspíš budou na tuhle nemoc labyryntky choulostivější.Myslím si že by to mohlo být i nevhodnou stravou.Mě na to trpěli čichavci když jsem krmil např. hovězím srdcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:54 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Tak jsem dneska utratil samičku rájovce. Nafouklá, vybledlá, šupiny naježené. Mají 98 litrů akva spíš v rostliném uspořádání. Bylo tam jen 6 ryb do pár centimetrů. Filtr 20 litrů biomolitanu. Voda měněna v sobotu. Té samičky je škoda, ale to zvládnu. Spíš mi u té nemoci vadi to "infekční". Stává se, že to chytnou i další ryby? Zatím jsou bez přiznaků a ochotně žerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:16 Baruda Re: romant
aha, já to ještě nerozklikla, dělam víc věcí najednou, kouknu na to. děkuju za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:14 R Muž romant [27987] Re: Baruda
No, když po tom ryby chcípají, tak asi je, nemyslíš? Začti se a postupuj dle rad v tom vlákně daných, psaných. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:12 Baruda Re: romant
takže to neni nic nebezpečného?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=251