Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2016 17:57 Tatetra – je to vodnatelnost?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím zkušenější akvaristy o radu. Samička parmičky duhové se "nafoukla" a má zježené šupiny. Chová se normálně, jen vypadá jako by každou chvíli měla prasknout. Ostatní ryby v akváriu jsou zatím ok. Rybička už je na samotce. (Nedávno jsem přeléčila krupičku, dovlečenou z burzy - esha exit + 2000, ale nepředpokládám souvislost.)Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:23 R Muž romant [27987] Re: TomSplendens
Listy mandlovníku mořského a vytamíny jsem radil právě jako podporu při zotavování se, takže teď bych to viděl, jako vhodnou dobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:20 Muž TomSplendens [0] Re: romant
No... v akvaristike mi Bactopur predali ako jednotlivé tablety, takže som vložil dôveru v internet. Beťák bol samozrejme zvlášť. V spoločnom akváriu som mal 2 tablety 3 dni. Potom som vymenil asi polovicu vody, 2 dni filtroval cez aktívne uhlie (rada od paniej v akvaristike - je drsná, ale verím, že sa vyzná), zase vymenil vodu a pridal Nitrivec. No a na vitanínky moc nie som... Kŕmim normálne a všetci čo prežili stále zijú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 16:05 Muž TomSplendens [0] Re: MonterMonty
Tak som sa zamyslel a Florenu ani NaCl tam hádzať nemusím a odkalovať pokojne začnem opäť čo týždeň, ak to teda nebude rybičky moc sterilozovať. No ale s tým filtrom to je ťažký boj, pretože už po týždni fachčí tak na polovicu a labyrintky stavajú hniezda :) Keby som predlžil interval jeho prepierania, tak mi tam kvôli necirkuláci pokape aj to málo nitifikačných baktérie, čo sa tam stihne zabývať. No a neviem odkiaľ si, ale mne v Brne z koútika tečie voda tvrdá (17dGH) a mierne zásaditá (7,5) :/ Pre rázbory to napr. vôbec nie je vončo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.12.2015 14:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TomSplendens
Když tak kouknu do Tvého profilu akva hned mě napadá co zlepšit :

"SERA Aquatan - 5ml pri každej výmene vody" - nemyslím že je potřeba - jde to v naprosté většině i bez něj
"TETRA ToruMin - 3ml pri každej výmene vody" - nic proti němu, naopak víme čím rašelinové výluhy prospívají rybám i prostředí
"NaCl - cca. 10g pri každej výmene vody" - s tím velmi nesouhlasím - sůl se používá na krátkodobé nebo dlouhodobější koupele - při nějakých problémech s lehkými plísněmi , počínajícími bakterkami atd - ani jedna ze tvých ryb nepotřebuje slanou vodu -tudíž toto bude spíš neprospěšné
"Mutaphi"D" pH- - podľa potreby" většina akvarijních rybek je schopna fungovat ve vodách které tečou z kohoutku nebo studny u nás - pokud nemáš ambice odchovávat ,je naprosto zbytečné vodu upravovat nějakými chemikáliemi podobného typu - většinou s tou vodou ani moc nehnou - naopak rybám se ty všechny chemikálie dohromady líbit nebudou
"odkalovanie + výmena 1/3 vody v dvojtýždňových intervaloch" - častější výměnou vody -jak se zde i doporučuje - 1x týdně 1/3 zkvalitníš prostředí ve které ryby žijí - takže oblíbená věta Romanta -větráním ke zdraví akvária
"čistenie filtra obtýždeň mimo výmenu vody" - filtr se nečistí každých 14 dní , ale až znatelně klesne jeho průtok - neustálým praním filtračních médií vypláchneš taky užitečné bakterie , které odbourávají nežádoucí N látky , tím je vlastně akvárium v neustálém "záběhu" a nikdy se takto nenastolí rovnováhy a pořád budou N látky v koncentracích jaké rybám škodí

Když tohle všechno shrneš dohromady , není divu že se Tvým rybkám moc nedaří , neber to jako kritiku ale jako podnět k tomu co zlepšit - nebo dělat jinak .
pokud Ti nějaké souvislosti které se v akváriu dějí , nejsou jasné , tady - rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky najdeš odpovědi - jistě i spousta zdejších rádo poradí v příslušném tématu ,
ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 12:25 R Muž romant [27987] Re: TomSplendens
Tak jasně, že jsou načatý, ono totiž ten direct značně zahejbal s kvalitou vody, tedy vymlátil část nitrifikačních bakterií, proto jsem jednoznačně psal o separé a vyslovil jsem domněnku, že toto bude vhodné udělat i ve společný nádrži. Předpokládám, že jsi před použitím nastudoval příbalový leták. Teď měň denně min. 1/3 objemu vody, vodu můžeš lehce zasolit(jednou, pol. lžíce na 50 litrů, rozpustit, nalít), společně s výměnama přidat listy mandlovníku mořského, do krmení vitamíny, třeba fishtamin, nakapat na krmení před podáváním a toto posléze skrmovat. Jednorázově se dá použít přípravek toxivec, dokáže navázat škodlivý N látky a to vcelku efektivně, nezaměňovat s výměnou vody, tu provádět vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.12.2015 10:31 Žena Turbínka [2558] Re: TomSplendens
Lék existuje, je jím prevence. Zamyslela bych se nad osádkou, zdrojem ryb, údržbou, filtrací a ekosystémem jako takovým, protože podle nemocných ryb děláš určitě něco hodně špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 10:20 Muž TomSplendens [0] Re: romant
No Bactopuroval som ako sa len dalo, ale bojovník pošiel po troch dňoch na samotke, a tiež mi, z neznámich príčin - žeby ATB (?), odplávali dvaja pancierníčkovia. Dosť ma štve, že v 21. storočí neexistuje poriadny liek na túto chorobu. Hrošie je už asi to, že sa rázborky rozhodli mať po liečbe plesnivé plutvy, alebo čo. Nechápem ne no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 16:07 R Muž romant [27987] Re: TomSplendens
Ano, u toho beťáka to skutečně vypadá na vodnatelnost, izolovat a když něco zkoušet, tak bactopur direct a to si myslím, že bude nutné udělat i v nádrži, kde k těm problémům dochází. Na druhou stranu nejsem věštěc a počkal bych si na názory dalších diskutujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:01 Muž TomSplendens [0] – vodnatieľka?!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes som si všimol, že bojovník je nejako neobvykle tučný, Najprv som si myslel, že zožral pár mladých prísavníčkov, ale po dlhšom skúmaní som zistil, že je minimálne do pol tela neprirodzene zježený. Tak ma teraz pochytila panika a paranoja, pretože pred mesiacom mi pošli Cichlidky a dva mesiace dozadu Molla s veľkým okom. Mám teda siné podozrenie na vodnatieľku. A tiež som si všimol, ale je to už dávnejšie 2-3 mesiace späť, že Labeo má pri chvoste pár šedých fliačikov. Môže to súvisieť? Mám rovno bežať do akvaristiky po tabletky?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:15 Muž Tomason [37] Re: Heimdall
To budou asi mít všechny, protože všechny vypadají podobně :-) Ty razbory vypadají podobně - sice ne tak moc, ale břicha mají. Děkuji, řešit to nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 13:06 R Muž Silent [5949] Re: Tomason
Vážně nevypadá marodně. Spíše bude zaplněná (jikry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 09:28 Muž Tomason [37] Re: Tomason
Nikdo opravdu netuší, jestli tohle mám řešit či nikoliv?

Tomason napsal: Zdravím odborníky na vše :-)
mám v akváriu tetry Darienské, razbory klinoskvrnné a už několik měsíců (téměř od nákupu) jsou trochu tlustší, než bych očekával. Fotka zde: rybicky.net/fotogalerie.php… Nevím, jestli se jedná o vodnatelnost, protože žijí, plavou, žerou normálně, šupiny neodstávají, ale normálně asi nevypadají. Myslel jsem, že u vodnatelnosti ryba po čase umírá. Nenapadá někoho, čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2015 08:17 eur Re: LiborSprysl
ano má už svoj vek, ale to je v poho :-), tie šupiny sa mi zle fotia.... vizerá ako ježko a má veľmi škaredé lisé miesta bez šupín, aj podliatiny. Je baculka aj bez toho, ale teraz je extrémne nafúknutá už cca 2 týždne...
Ešte doplním, jej pôvodná farba je bledomodrá až svetlo modrá (viď chvost), nie biela ako je teraz keď má šupiny postavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2015 05:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: eur
No... nevím z té fotky... ale takhle vypadá velké množství starých samic se zatvrdlými jikrami.... A vesele si žijí se svým "pupíkem", samci si na nich "lámou zuby", až pak přijde nějaký důrazný pašalík, otevře samici bokem, vysype ji a je po ní... To jsou mé vlastní zážitky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 22:09 eur Re: Heimdall
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ach tak, zasa som o niečo múdrejšia. Veľmi nerada by som ju zlikvidovala. Budem musieť pohľadať účinné liečivo. Som len začiatočník, je to dosť tvrdý oriešok. Pridávam foto čo som práve urobila. Vydurila som ju z úkrytu bambulku. Ospravedlňujem sa za kvalitu, mám slabší fotak na mobile. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.09.2015 21:46 R Muž Silent [5949] Re: eur
Vodnatelnost je spíše než specifické onemocnění širší pojem zahrnující nákazy vícero druhy bakterií mezi nimi je i Aeromonas. Jakmile je ryba nateklá a odstávají šupiny tak přípravky jako je eSHa 2000 nezaberou. Navíc tyto přípravky nepostihují nákazu uvnitř těla, ale pouze vnější problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:30 eur
Mam rovnaky problem u jednej samice betty. Napokon som vykoumala, ze to nie je vodnatelnost, ale bakterijna infekcia aeromonas, ktora je prenosna aj na cloveka. A teraz mam dilemu nechat a liecit alebo ukoncit jej trapenie. Zakupila som eSHa 2000, ale veru nebadam zlepsenie ani 5. den.. Zacala sa mi jezit aj gubka, ale bolo to pociatocne stadium a pekne sa znova popravila. Tak veru neviem, neviem. Problemy sa zacali prejavovat po tom ako som prestala kazdy tyzden odkalovat akvarko. coze
Este dodam symtomy.... nafuknuta, zjezene supiny, ktore miestami vypadavaju a ostavaju rany, miestami ma podkozne podliatiny, zdrzuje sa prevazne na dne akvaria, oci ma normalne, nezerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:11 Muž ercan [38] Re: romant
Jasné možné to klidně je. Akvo neni úplně nové. Bylo odkoupeno i s rybkama. Takže v pohodě být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:04 buck Re: ercan
No, jestli tim trpi jen par rybek a ostatni jsou na pohled zdrave, tak si myslim, ze by stacilo separovat ty nemocne a ostatni dukladne pozorovat. Kazda rybka ma svuj imunitni system ktery ledacos zvladne. Rybky ale musi byt v kondici, takze jestli mas v akvarku dobre podminky a budes provadet vodolecbu, tak i pres to, ze by nemoc byla vysoce infekcni, by to rybky mohly prezit, ale chce to pozorovat, pozorovat a pozorovat a pak kdyztak pri zhorseni aplikovat leciva. Tot muj nazor, ale nejsem odbornik, tak to ber s rezervou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 21:01 R Muž romant [27987] Re: ercan
Ono je to vždycky vošajtlich, dělat nějaký rychlo závěr, klidně ta ryba mohla bejt načatá, klidně nějakým dočasným pobytem v horších podmínkách(netvrdím že u tebe) a u tebe došlo ke zhoupnutí vody, třeba jednou, dvakrát a už to jede. Ovšem to co píšu, neber prosím jako jistotu, já jenom uvažuji nahlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:57 Muž ercan [38] Re: romant
Tak prostředí může být ještě nevyvážené,akvo mám teprve dva měsíce. Odkaluju každý týden (možná je to moc) mám ale asi docela přerybněno ještěa měním 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2015 20:50 R Muž romant [27987] Re: ercan
Na vodnatelnost platí kvalita prostředí, přes to vlak nejede, hygiena, pravidelný výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:50 R Muž Silent [5949] Re: ercan
Vodnatelnost se většinou epidemicky nešíří. Ve spoustě nádrží jsou bakterie způsobující tato onemocnění přítomny, ale díky kvalitnímu prostředí se nemoc nemusí nikdy objevit. U některých jedinců ale stačí stres, ať už z přelovení nebo zhoršující se podmínky v nádrži, a nemoc v různé intenzitě propuká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2015 20:49 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Já se toho nebojím. ;-) Tedy abych nebyl za blázna(a nebo možná raději jo), já si to musím odzkoušet na vlastní kůži a na odpálenou nitrifikaci máme svoje, vždyť víííš, jeden tady furt lidem cpe do hlavy vodoléčbu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:45 Muž ercan [38] Re: romant
No když to budu brát z hlediska jestli se vyplatí ta léčba,tak určitě nevyplatí. Ale když rybku vyhodím tak tím neřeším příčinu choroby. A ta zůstane v akvu nebo se pletu? A bude se mě to šířit dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2015 20:43 R Muž Silent [5949] Re: romant
To bych nedělal. Odpálíš si nitrifikaci. Všechny tyhle léky co obsahují nifurpirinol by se měli používat raději v separaci. Tedy pokud není nádrž promořená nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Ten Furanol už jsem měl možnost testnout, ale přistupuji k tomu jako k directu, na jistotu separé, ale chtěl bych to otestovat i ve společenským.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2015 20:26 R Muž Silent [5949] Re: romant
Byť to nezní hezky, ale u ryby "za pár korun" se opravdu, pokud k tomu jedinci nemá člověk extra citovou vazbu, nevyplatí to léčivo kupovat. Tady je lepší to rybě ukrátit. Ještě dodatek k léčivům. Kromě asi nejlepšího sera Baktopur direct docela dobře fungují Aqua Furan nebo JBL Furanol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2015 20:21 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Jsem rád Honzo, že jsi se zapojil. Tak tedy já bych to řešil stejně, kdybych ten direct doma měl, jinak bych zavolal číí číí. Tak to bych udělal já, ten co ryby "léčí" způsobem, který se ne všem líbí, ale já jsem sedlák a máme doma jenom sůl. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:16 R Muž Silent [5949] Re: ercan
Mně se to jeví jako počínající vodnatelnost s mírným sekundárním zaplísněním. Rozhodně bych rybu minimálně přelovil do prvotřídní vody a nejlépe se pokusil zaléčit sera Bactopur direct. Jiná věc je nakolik je to ekonomické. I když já osobně bych se o léčbu alespoň pokusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:11 R Muž romant [27987] Re: ercan
Nechci vynášet unáhlený soudy, chtělo by to aby se zapojil někdo další. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 20:05 Muž ercan [38] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě sem ji blejsknul
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2015 19:57 R Muž romant [27987] Re: ercan
Hmm, tak tady bych si jistej nebyl a to ničím, tedy nevylučuji ani tu možnost vodnatelnosti, ale na druhu stranu je tady celá řada dalších chorob jimiž může být ryba zasažena, tu bych odlovil určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:54 Muž ercan [38] Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je ještě ta druhá rybka. A ještě bych dodal že když už plave tak musí mrskat úplně celým tělem. Moc ti děkuji za tvou pomoc ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: ercan
Jseš to ty, kdo ryby vidí nejlépe. Doporučuji pohledat fotky toho oodinia, porovnat a s větší určitostí to diagnostikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:39 Muž ercan [38] Re: romant
Ano ten šedý nádech by tam byl,hlavně u kořene ocasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:32 R Muž romant [27987] Re: ercan
Tak vodnatelnost bych po těch fotkách vyloučil, ale co bych si tipnul(to zdůrazňuji) je oodinium, tedy pokud vypadá ryby jako posypaná hrubou moukou, mohlo by být, v určitým úhlu pohledu je vidět takovej našedlej nádech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 19:26 Muž ercan [38] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jednu jsem dokázal trochu vyfotit. Je ti ta nenaježená. Omlouvám se za kvalitu. Je to foceno mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 17:05 R Muž romant [27987] Re: ercan
Když ani neodhaduji oč by se mohlo jednat, nemůžu dávat rady jestli se "to" může roznést po celé osádce a právě proto jsem radil, tu separaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:57 Muž ercan [38] Re: romant
A můž se to roznést po celé osádce akva? Mám tam ještě neonky obecné a červené,tetry průsvitné,pancéřníky kropenaté a čichavce perleťové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:39 R Muž romant [27987] Re: ercan
Potom je rada jednoduchá, odlovit a separovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:35 Muž ercan [38] Re: romant
Bohužel ji teď nevyfotím,je schovaná pod kořenem a odtud ji budu těžko dolovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:25 R Muž romant [27987] Re: ercan
Fotku, jinak je to věštírna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:20 Muž Tomason [37] – Tetra darienská
Zdravím odborníky na vše :-)
mám v akváriu tetry Darienské, razbory klinoskvrnné a už několik měsíců (téměř od nákupu) jsou trochu tlustší, než bych očekával. Fotka zde: rybicky.net/fotogalerie.php… Nevím, jestli se jedná o vodnatelnost, protože žijí, plavou, žerou normálně, šupiny neodstávají, ale normálně asi nevypadají. Myslel jsem, že u vodnatelnosti ryba po čase umírá. Nenapadá někoho, čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 16:12 Muž ercan [38]
Zdravím všechny!
Potřebuju poradit. Mám v akvu Platy skvrnité var. Spitz a teď se jedna nějak nafoukla a má zježené šupinky na hlavě s jakoby bílíma konečkama. A druhá má jen ty bílé konečky šupinek většinou jen na hlavě břicho nafouklé nemá ake má jakoby klenutá záda. Chci se zeptat jestli to je vodnatelnost nebo ne? A jestli se to může přenést i na ostatní rybky v akvu? A jestli to léčit nebo raději utratit. Předem všem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.07.2015 08:02 Žena Turbínka [2558] Re: Aneta
Špatné podmínky v "akváriu" rybu dovedly do stádia, kdy ji dle mého názoru už není pomoci. Volila bych šetrné utracení.
A do budoucna, pokud bys stále chtěla chovat bettu, bych doporučila akvárium s objemem 20 l, nějaký menší filtřík, spousty rostlinek a ještě před tím vším pročtení několika článků pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 00:58 Aneta – Beta Bojovnice-Vodnatelnost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Máme betu a začala strašně moc tloustnout :/ pak jsem na netu zjistila že má nejspíš vodnatelnost :( a nevím co a jak dál mohl by někdo poradit??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 16:19 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Tak ono je to teorie tak trochu všechno, tedy do té doby, než uhynulou rybu pošleš na veterinární rozbor, kde ti bude přesně odpovězeno, na jaký moribundus trpěla. Dá se to zrealizovat přes veterináře. My, co se zde víe angažujeme ve vláknech o nemocích máme část z toho co radíme ze svých zkušeností, ale část je v těch radách střelba od boku a ony příznaky nemusí vždy přesně sedět, toť moje zkušenost jak s nemocema, tak s radama jak na ně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 08:18 DanH Re: odikcz
www.akvarijni.cz/…
Potvrzuje to to, co říkal Designer. Mě třeba jedna ryba chcípla s příznaky vodnatelnosti a žádná jiná ji do hrobu nenásledovala.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=151