Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 14:58 gondra – Re: DavidDizzer
Tak to jsem rád že se shodujete že to nemoc není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 14:51 Muž DavidDizzer [26] – Re: Yirka
jj nemoc to není. Akorát je neklidná kvůli blížícímu se porodu. Takže jestli chceš pladé, co nejdříve ji odlov, aby neporodila v tým AQ, kde je, aby ji nesežrali ostatní (popřípadě ten samec).. Měj se a hodně úspěchů, AHoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 14:36 Muž Yirka [9126] – Re: gondra
Samec možná cítí čerstvou potravu. ;-) Většinu informací včetně doby březosti se dozvíš z článku v atlasu. Než vypisovat jednotlivosti je lépe založit si prezentaci, kde se člověk v klidu podívá a může komentovat, protože toho je hodně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 14:13 gondra – Re: Yirka
Ano je to nově založené karantení akvárium abych oddělil popř. nemocnou rybku od ostatních. Chci se zeptat proč se tedy takto neklidně chová i samec. A jak dlouho je samička březí, popř jak to trvá dlouho od okamžiku kdy si všimnu černé skvrny na těle? A jaké info bys ještě rád pokud budu vědět rád zodpovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:36 Muž Yirka [9126] – Re: gondra
To je čerstvě napuštěná nádrž, že je plná vzduchových bublinek? Rybka vypadá normálně, možná bude mít mladé, neklidné plavání je jedním s příznaků nadcházejícího vrhu. Na více je k dispozici málo informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:29 gondra
Ještě se chci zeptat pořád plave nahoru a dolu podel skla je to příčinou nějakého onemocnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:27 gondra
Fotka k příspěvku A ještě toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:26 gondra – Nafouklé břicho??
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat zdali má moje mečovka nefouklé břicho nebo se jen přežrala nebo to je dokonce z toho že by měla rodit protože má tu takovou černou skvrnu dnes sem musel utratit svého krásného halančíka gardneráka krůli odstátým šupinám měl sem podezření na vodnatost tak jsem ho raději utratil když jsem četl jak je léčba složitá a není zaručen její úspěch. Jinak vodu měním každy týden tak čtvrtku no2 v normě ph v normě. Po výměně přidávám do vody barterie start + od dajany.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 07:03 deltas
ahoj prosím je to naléhavé prosím chci se zeptat mám doma parmičku červenoploutvou a má velký otok a vyrážku za očkem ta odřenina je ve tvaru kráteru a pořád si to škrábe já jí nechápu.Please pomožte mi sad sad sad můžu ji dát bokem a nějaké léčiva na desinfikaci a jaké poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:38 alba tros
ahoj.mám doma razboru průsvitnou a má nějak naježené šupinky nevíte prosím vás co to je .Pomocte mi prosím alespon co mám dělat. sad sad sad a můžu použít esha 2000+esha exit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 14:07 uju
je,k tomu počtu ryb,ještě 4x skalár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 13:49 uju
Jo,jinak ještě pár údajů k akvárku. asi 180l vody (jiank akva je na 200L) rostlinky 2xanubias(nějakej malej) a asi 6 rostlin (nevím co je to za druh ale výškou jsou do 3/4 akva), teplota zhruba 25 stupňů.
Do vody přidávám sůl(na 10l vody dávám kávovou lžičku) Filtr mám vnější sera 920 a jeden vzduchovací kámen(jedou 24 hod denně) Ph 7.2 NO2 na 0 , NO3 do 50. Tvrdost moc neřeším,protože to podle těch test§ prostě nepoznám. Odkaluju jednou za 14 dnů asi 50% vody. ( Ryby-3x červený papoušek(5cm),6x parmička mechová,6x parmička purpurová,5x parmička zlatá,1x krunýřovec velkoploutvý(12cm),3x mřenka nádherná(6cm),8x ancistrus(od 7-2cm)3x nějaký sumeček(roste prý do 8cm,takže nějaký menší druh)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 13:27 uju
Fotka k příspěvku Ahojky,nechce se mi zakládat zbytečně nové vlákno. Jsem akvarista zhruba půl roku(něco málo víc) no a s nemocemi ryb jsem si zatím nic moc neužila. Až teď jsem si všimla, že moje parmička zlatá má na bříšku puchejř,hned druhý den jsem ji dala do akvárka k mamce(tam nic není a ani se v akvárku netopí) a on se ji ten puchýř o hodně zmenšil,ale pod ním má nějakou červenou skvrnku. Jinak se zdá být celkem v pohodě-Bohužel se jedná o holku a tak ty máme tlustý pořád,takže nic moc nepoznám,co se vykulených očí týče, tak žádnej extrém(oni je maj vykulený podle mě všechny) Dnes jsem si všimla, že má na jedný straně asi tři šupinky odstáté,ale není to zdaleka taková hrůza jako na obrázku. Chci se zeptat, jaká je možnost, že to mají všechny rybky v mém akva?Mohu dát něco čím bych případně zajistila aby se nákaza zbytku rybek se kterýma byla nechytla? Existuje nějaká chemie,kterou bych do vody mohla dávat jako prevenci???Jelikož kolem sebe nemám nikoho,kdo akvaristice rozumí,tak vše luštím z knih a netu. Ale to bohužel moc nestačí. Ráda bych riziko že rybky něco chytnou(a já to nepoznám) stáhla na minimum. Poslední tři dny pořád koukám do akvárka a hledám na obyvatelích sebemenší změnu,už mi z toho začíná hrabat:-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Erwen
To by byla nějaká hodně rozežraná maxineonka aby to dokázala... :-D Gupky mají mladé kolem 7 mm,po týdnu kolem 1 cm,i více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:34 Muž Erwen [17]
Momentalne mam to same u neonky... na brisku ma proste bouly ... jakoby puchyr ... uz ji to zmizelo... a pricetl jsem to k tomu ... ze zmizeli 4 mlade gupky, ktere byly asi tyden stare....Takze to vypada ze si spestrila jidelnicek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:17 Žena bluedream [245]
Tak to bude spíš tím, že jsou to nenažranci a než se ostatní rozkoukají, mají část krmení v sobě hmm . Ale aspoň, že jim tedy nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:53 Muž Yirka [9126] – Re: bluedream
Pokud jsou v pohodě tak příčina bude spíš v dobrém krmení. A nemusí to být ani z tvé strany, stačí když máš v nádrži dostatečně populace plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:21 Žena bluedream [245]
Taky bych se zeptala. Dvě ze tří pakistanek mají větší bříška, ale už poměrně dlouho. Občas jsou zaparkované břichem na dně, ale normálně (nebo spíš abnormálně) žerou, žádné zježené šupiny a ani vypouklé oči. Dotaz tedy zní. Léčba nebo dietka :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:16 Žena Kalupinka [32] – Re: Yirka
Úbržbu jsem dělala v sobotu a příští sobotu mě to čeká zase. To si hlídám. Stalo se mi že jsem třeba měnila až po 3 týdnech, ale to je jen vyjímka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:38 Muž Yirka [9126] – Re: Kalupinka
Jen kolegu doplním, zapátrej v paměti kdy jsi naposledy dělala údržbu a měnila vodu, to jsou většinou příčiny jmenované nemoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:29 R Muž Silent [5949] – Re: Kalupinka
Preventin by stejně na infekční vodnatelnost nebyl nic platný. Pokud rybka neuhynula v nádrži je riziko nákazy minimální. Jen je třeba po nějakou dobu pozorovat osazenstvo nádrže a zasáhnout až pokud to bude nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 09:57 Žena Kalupinka [32]
Dnes jsem musela usmrti čichavce zakrslého, infekční vodnatelnost. Ostatní ryby jsou ok. Mám tam pro jistotu přilít preventin nebo něco jiného? V nádrži jsou ale neritiny a krevetky. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 09:46 Piky – Nádor
Mám otázku, jestli má tedy betták nádor smí do akva k ostatním? Co když mu to praskne? A mám ho raději utratit aby se netrápil? Jí, plave, vše dobrý, ale to břicho pořád nesplaskává. Zkoušela jsem tu hladovku, nemám to srdce nedat mu vůbec nic, ale dostal tak jednu vločku, to nemůže už bejt přežranej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 12:42 Piky – Re: Yirka
No jo ale na druhou stranu,když nad tím tak přemýšlím, kdyby byl přežranej nebude mít to břicho divný celý a ne jen z jedný strany? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2009 08:41 Muž Yirka [9126] – Re: Piky
Ano, nekaž mu chuť, nasaď na tři dny hladovku a budeš moci vyloučit nebo potvrdit jednu z možností-přežrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 08:34 Piky – Foto
Přidala jsem fotky, nic moc, ale lepší nemám, poradíte někdo co to teda je? Jestli je to nádor, tak ho můžu vrátit do akva? Nebo radši taky utratit? Rozhodně mu nechci cpát léky, pokud mu nepomůžou. A zvlášť když mu chutná :) tak mu nechci kazit chuť. Navíc staví to hnízdo, tak mám ještě dotaz jestli by potěr mohl mít pak stejné problémy jako on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:54 akar77 – Re: janci82
Můj názor a podle toho co jsi naměřil: řekl bych že vodou to asi nebude, i když souhlas s ostaními, že by se měla měnit častěji. Mohl by to být klidně nějaký střevní parazit, spousta nemocí se identifikuje ještě před úhynem rybek podle jejich chování a prvotních příznaků. Takhle když přijdeš až po pár dnech a najdeš uhynulou tak je to težší, musela by se udělat pitva,toxikologie atd.
Dodržel jsi karanténu při nasazení ryb? Určitě jsi všechny nekupoval v jednom dni. Některé ryby mohou být oslabené a jsou náchylnější.
S nějakým občasným úhynem ze zdánlivě neznámých příčin se setkal každý a tak nějak to k akvaristice patří. Neznám nikoho komu by neuhynula občas nějaká ryba.
Pokud se z toho nestane masová záležitost v tvém akva tak bych si s tím tak velkou hlavu nedělal, zvláště u cenových relací tvých ryb.
Jinak odkazuji např. na www.aquar.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:39 Piky – Re: Piky
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 21:39 Piky – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku O.K. tak fotka, jenže si budete myslet, že to je normální břicho, neni, z té levé strany je znatelně větší. Lepší fotku neudělam, zkoušela jsem to 2 hodiny, nestačí mi zaostřit foťák ani telefon.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:33 Muž DavidDizzer [26] – Re: Piky
FOTKA by nebyla? :-);-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:21 Piky – Re: callito
NO nevim, proto se ptám, dala bych sem fotku, ale nenechá se vyfotit. Je to pod kůží, nic bílého nebo tak. Prostě boule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:04 callito – Re: Piky
A nemohl by by to bejt nádor?Čistě teoreticky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 19:53 Piky – POMOC - nafouklé břicho
Ahoj prosím naléhavě o pomoc. Můj sameček betty má najednou z jedné strany nafouklé-vyboulené břicho, ale jen z jedné strany, jako kdyby sežral malou kuličku, myslela sem, že je to vodnatelnost, jen nevím z čeho. Ale žere, plave normálně, oči normál, šupiny taky až na tu bouli tam odstávají ale to si myslím, že je z toho nafouknutí. Je v karanténě a dokonce postavil hnízdo. Tak nevim co mu je, pro jistotu mu dávám FMC léčivo, ale když je v pohodě, tak abych ho netrápila. Nemůže být třeba přežranej nebo něco? Voda má parametry v pořádku to sem kontrolovala hned. Vodu měmín jednou týdně, tak třetinu, fitr čistím 1x čtrnáct dní až měsíc. Jen máme supertvrdou vodu, maximum na stupnici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 17:56 Muž Landvir [57]
Zkus opravdu změřit to NO2, myslím si že by to mohlo být příčinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 17:43 Muž Yirka [9126] – Re: janci82
Pokud je dle tebe vše OK, zkus pouvažovat jak mohly být rybky staré. Živorodky dlouhověkostí neoplývají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 10:21 janci82 – Tak jsem měřil parametry vody
NH3/4 0-0,25mg/l
NO2 0
měřeno pomocí kapkových... Takže dusíkaté látky to zřejmě nebudou. Nicméně žádné další úmrtí nebylo... Jen mi je divný že tři rybky pošli najednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:48 janci82 – Re: Yirka
Zkusím to a dám vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2009 19:44 Muž Yirka [9126] – Re: janci82
Na chemii se vykašli a měň týdně a klidně neodstátou, to akvárium není zdaleka zaběhlé a je přeplněné a ještěk tomu živorodkami. Podstatné je NO2, změř a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:41 janci82 – Re: Yirka
Vodu měním cca 25 litrů 2x měsíčně...
voda 1 den odleželá, vodovodní, s přídavkem preventanu od Dajana dle návodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: janci82
Vodnatelnost to bude těžko. Ta údržba se mi nezdá, u takového přeplněného akvária vyměnit ani ne tři měsíce po založení necelou třetinu vody je málo. Kup si lepší testy-kapkové, řekl bych otrava dusitany, vyměň půlku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:14 janci82 – Testy
Voda jen pro upřesnění
Test JBL 5 in 1
pH 6,9
GH dGH 9
KH dKH 3
Nitrity 0-0,5
Nitráty 10-25

Akvin pH od Rataje pH 6,8-7

Ben-test CT-UT
uhlič. tvrdost 5
celk. tvrdost 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 18:33 janci82 – Je to vodnatelnost
Fotka k příspěvku Prosím pomoc...

Po návratu po dvou dnech jsem objevil dvě uhynulé rybky (paví očko a platu), těla na hladině, ploutvy buď ohryzané nebo rozpadlé, břicho nebylo nafouklé. Další paví očko se schovávalo pod flitrem ve stínu, má vypouklé oko, ploutve neslepené, neroztřepené, povlaky žádné, rybka je apatická, problémy s plaváním nemá, břicho se mi nafouklé nezdá.
Pravidelnou výměnu vody jsem dělal před týdnem, před dvěma dny všechny rybky zdravé, přijímali potravu, včetně malých gupek. Snad jediné co se mi nezdá jsou roztřepené ploutvě samečků pavích oček ale spíš vypadají jako okousané. Dost se oba prohánějí.
Mám strach aby to nebyla vodnatelnost. Ta třetí rybka je na fotce, nic moc na ní není vidět až na to nafouklé oko. Nové rostlinky naposled před měsícem od Rataje a byli v karanténě s odrozenými platami a gupkami a loricarií, v karanténě/porodničce žádný úhyn ani známky nemoci, vodu měním v obou akvárkách stejnou.

Dle testů uhličitanová tvrdost nízká - asi 3st., celková cca 14st., ostatní parametry (i dusitany) v normě.
Může za úhyn rozdíl tvrdosti?

Díky za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 21:13 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
V rybníce trví vodnatost 30 - 40 let. v akva opravdu netušim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 18:45 Žena Hatomi [27] – Re: kikuška
přijdou mi v pohodě,žerou plavou... ale plánuju čekat minimálně do sttředy... pokud i ve středu budou v pořádku půjdou do nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 10:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Inkubační doba
Hatomi, jsi přece zkušená akvaristka a řídíš se správně intuicí. Já bych tam ty rybičky v karanténě nechala ještě týden, ale ty je máš denně na očích tak je vidíš v jakým jsou zdravotním stavu a jistě správně usoudíš, kdy bude správný čas pustit je do aqa. V knížce jsem nic nenašla co se týká doby inkubace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 07:41 Žena Hatomi [27] – Vpuštění do akva
Přesně před týdnem se mi v karanténě objevila zřejmě vodnatelnost u jedné samice pavího oka. V neděli by teoteticky mohli jít do akvárka,ale nevím jestli to u nich může ještě propuknout... Co myslíte? přemýšlela jsem počkat tak do středy a pak je pustit mezi ostatní pokud budou ok,zajímá mě váš názor :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 17:51 Muž Yirka [9126]
Krupička je při správném nasazení léků jedna z nejlépe léčitelných nemocí, účinnost vyléčení při včasném nasazení léků je vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 14:39 Žena Hatomi [27] – Re: pucina
myslíš krupičku?
to je taky blbá nemoc,léky většinou nepomouhou,ikdyž výmky mohou být...nejlepší je karanténa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:58 pucina
Ahoj taky jsem si domu přinesla kropenatku všechny rybičky mi pochcípali a to jsem si koupila kde jakou chemiji a nic nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:21 Žena Hatomi [27] – Re: kikuška
ono v těch zverimexech to neni nic moc,znám jeden,kde je na některých rybkách na první pohled vidět,že něco nebude v pořádku... kamarádka si je tam párkrát koupila a většinou jí vychcípalo celé akvárko na krupičku sad takže já bych rybky bez karantény nikdy nepouštěla ikdyž tyhle byly ze zverimexu kde mají mnohem lespíš podmínky i ty rybky vypadaly zdravě... palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=651