Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:13 dorko20
Veď a s čím ti majú ešte pomôcť??? Však ti napísali ako sa vodnatosť prejavuje, čo ešte chceš vedieť? Pozri si či má tvoja ryba zježené šupiny, vypuklé oči. Ak nie, nechaj ju tak a sleduj ju aj ostatné ryby. Aj môjmu Daniu práve narástlo brucho a nemyslím hneď na to najhoršie, hlavne keď sa správa normálne a na ostatných rybách nie je nič. Takže chce to nohy v teple a chladnú hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:06 Muž Yirka [9126] – Re: Pedro94
Ta ryba vypadá zcela normálně (i na těch ne nejlepších fotografiích). Myslím, že si děláš zbytečné starosti. Snad jedna doplňující otázka. Jak plave?

lama: Kde to vidíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:04 Muž Pedro94 [0]
Prosím pomozte mi, je opravdu jenom těhotná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:26 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Pedro94
Ryba je nafouklá a ježí se šupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Pedro94
Podle fotek nejde nic poznat, ale pokud žere nemá zježené šupiny a vypoulené oči tak můžeš být v klidu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:22 Muž Pedro94 [0]
Právě dnes jsem si všiml, že to břicho má takové divné, ale z boku se zatím šupiny neježí. Potravu příjmá normálně. Ještě nějak se vodnatelnost projevuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:21 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Z boku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:21 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Pedro94
Chtělo by to fotku z předu ale vypadá to že jsou pouze těhotné.Vodnatelnost poznáš že se rybám jako by ježily šupiny.Pokud budou mít vodnatelnost tak je vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:20 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Druhá fotka se samcem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:19 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Je možné že poškození ploutve u samce pavího očka by vzniklo nějakou chorobou?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:18 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Zepředu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:17 Muž Pedro94 [0]
Fotka k příspěvku Pardon špatně jsem načetl fotku, tohle je detail :
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:10 Muž Pedro94 [0] – Vodnatelnost?
Fotka k příspěvku Prosím Vás o radu jestli toto paví očko má inf. vodnatelnost, nebo je to pouze příznak těhotenství? Podle mě je to břicho nafouklé až moc. Této modré samičce chybí pár šupin, je možné, že to způsobilo nustálé dotírání samce. Jsou všechna paví očka na fotografiích zdravá? Jak popř. postupovat? Lepší nemocnou rybku utratit nebo léčit, má šanci na vyléčení?
Předem za každou radu děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 00:08 Žena Snowy [24] – Vodnatelnost
Jde o to, co tu vodnatelnost způsobilo:
1) Infekce
- pokud má ryba hlubší poranění, může se stát, že běžně přítomné bakterie z akvária se jí mohou dostat do těla a způsobit infekci, kterou její tělo nezvládne, selžou orgány a dojde k naplnění břišní dutiny tekutinou čili vodnatelnosti. Pak by ostatní ryby v ohrožení nebyly.
Pokud není zjevné poranění, může se jednat o infekci vyloženě patogenní bakterií, tam bych pak léčila i ostatní ryby v nádrži.
Nejsem si jistá, co přesně Baktopur je, ale jestli antibiotika, tak ty by měly být nasazeny cíleně, což těžko půjde, když neznáme původce. Leda by to byla nějaká širokospektrá, co zasahují větší množství typů bakterií.
2) Selhání orgánů z jiné příčiny (stáří)

Asi bych ho dala někam do klidu (karantény), měnila vodu, dej mu tak 2 dny a uvidíš, pokud se to nezlepší, bylo by nejlepší ho utratit.
Naděje bych se, dokud žere, nevzdávala. Jedna moje samička betty to rozchodila (měla to od poranění, její tělo zvládlo infekci, postupem času "splaskávala"), dala jsem ji na samotku, dezinfikovala vodu Preventinem, po krmení ji vzdy vyměnila. Po návratu ale k poranění došlo znovu a to už nerozchodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:09 Žena Aluška [2] – Re: losos
nakažlivé to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:05 losos
není to nakažlivé pro ostatní ryby v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: losos
Jediná pomoc je rychlé usmrcení, ať se netrápí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:00 losos
a dá se mu nejak ještě pomoc je ho škoda když se chystal na tření se samičkou samička ho nahání ale on furt leží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: losos
Vodnatelnost je téměř neléčitelná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:41 losos
mám samečka cichlidky kakadu supiny jsou naježené a břicho má nafouklé vím že to je vodnatelnost. koupil jsem si léčivo od sery baktopur léčim podle návodu ale po třech dnech vůbec žádné změny sameček je furt nafouklý a šupiny se mi zdají ještě víc naježené furt se válí na dně.potravu přijímá. zajímalo by mě v tom návodu bylo napsáno že 3 den se dává poslední dávka a pak by se měla vyměnit část vody ale na samečkovy nejsou vůbec nejaké přízna zlepšení spíš zhoršení nevíte někdo proč?? s ostatníma léčivama od sery mám dobrou zkušenost vždy fungovali. předem děkuji za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 18:06 Anka – uhynula rybka
Dneska mi uhynula samicka paviho ocka. Mela sice nafoukle bricho, ale to jsme prisuzovali tomu, ze ceka mlade. V tom stavu jsme ji uz koupili a v aq byla skoro mesic. Jedno mlade se v aq objevilo, ale i pak zustala tlusta. Jedla normalne a nemela zjezenou jedinou supinu. Posledni dobou casto plavala pri hladine, ale to delali vsechny rybky, pac sem mela problem s vysokou teplotou vody (a to nemam topitko, me male aq (15l) se asi ohriva z mistnosti). Byla jsem zvedava, jestli skutecne cekala mlade, tak jsem ji rozrizla bricho a z nej vytekla jenom cira tekutina, nebyly tam dokonce ani zarodky, jen zluta vajicka. Myslim si tedy spravne, ze se jednalo o vodnatelnost? Ostatni rybky (samecek a samicka paviho ocka a dva sumecci + narozeny prcek v karantene) zatim vypadaji v poradku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:32 Muž Miras [111] – Re: ZmijA
taky bych neřekl že jí něco je, ale to neznamená že tak není. Zkus ji pozorovat, pokud jí něco bude určitě se začne stranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 19:05 ZmijA – ...
POtravu prijima zatial normalne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:45 Niky – Re: ZmijA
nevypadá, že by měla naježené šupiny, ale všechny příznaky se nemusí objevit zaráz... ano zkus sledovat, jestli jí, moje ryby, co měly vodnatelnost se nejdřív držely mimo hejno a nejedly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:31 ZmijA – ...
Fotka k příspěvku a posledna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:31 ZmijA – ...
Fotka k příspěvku dalsia...trochu nepodarena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 18:29 ZmijA – dufam ze to neni vodnatelnost
Fotka k příspěvku Ahoj...prosim o radu...ma tato ryba vodnatelnost??ak hej tak som v zadku... :-D v akva mam zo 18 tyzdnovych gupiek...pridam fotky..z mobilu fotene...pls o raduu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 08:38 Muž Miras [111] – Re: jval
tak v tom případě není co řešit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 07:08 jval – Re: Miras
Shanet ani nemusim, nedavno mi jich sama 20 porodila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:58 jval
Tak děkuji, už jsem ji vystavil pohřeb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:57 Muž Miras [111] – Re: jval
určitě utratit, ať se netrápí, určitě seženeš jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2009 20:46 Muž lama [51] - Živorodky – Re: jval
Podle toho jak má odstouplé šupiny tak je vodnatelnost.Léčit to nemá vubec cenu.Zlikviduj ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2009 20:40 R Muž Silent [5949] – Re: jval
Bohužel to je vodnatelnost a v tomto stavu už nic moc neuděláš. Nejlepší bude rybku utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:38 jval
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:37 jval – Vodnatelnost? Utratit?
Fotka k příspěvku Zdravím, můžete mi někdo potvrdit nebo vyvrátit jestli je toto vodnatelnost. A pokud ano, tak jestli ji dat pryc nebo se snažit léčit?

Děkuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:22 Niky – Re: Haimdol
Hmmm... tak dobře, ale kdybyste se náhodou ocitli v Praze, tak doporučuju navštívit Hornbach X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:12 R Muž Silent [5949] – Re: bojovnice
My z Budějic, tedy i ustavprochore, máme nejbližší Hornbach až v Praze. Což je trochu z ruky. Jet tam pro rostlinky by se jaksi těžko rentovalo. To už je lepší si je objednat v pěstírnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:07 Niky – Re: ustavprochore
Tak hornbach je super, neváhala bych si tam dojet - akvárka čistý, žádná rostlinka nezahnívá na hladině nic neplave... a to nejen v akvaristice i jiná zvířátka sou naprosto v pořádku palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 13:59 Žena ustavprochore [567] – Re: bojovnice
Lituji, nemám zkušenost ani s Hornbachem (tady u nás není) ani s kondicionéry na úpravu vodu - v životě jsem nic takového do svého akva nenalila a ani to nehodlám udělat. :) Na vysokou hladinu dusitanů je nejlepší voda z vodovoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:35 Niky – Re: ustavprochore
Dnes jsem vyměnila 1O litrů a přidala nový kondicionér pro úpravu vodovodní vody, měl by snížit obsah dusitanů. Jinak dnes zamířím do hornbachu pro rostliny, ještě jsem tam nebyla, tak si to tam okouknu. :-) Máte s hornbachem dobré zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:00 Žena ustavprochore [567] – Re: bojovnice
Vzhledem k datu založení nádrže je ta častá výměna vody určitě správný krok. Klidně i víc vody, bude-li třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:58 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Haimdol
A ještě doplním, že léčba je nejistá :-) Holt je to vodnatelnost no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:52 R Muž Silent [5949] – Re: bojovnice
Dusitany nejlépe odstraní kvalitní filtrace. Dostatek rychle rostoucích rostlin odstranění NO2 taky pomůže a nakonec pravidelná údržba a výměna vody. Pokud je v nádrži vysoký obsah NO2 je třeba měnit třeba denně 20% objemu dokud hladina dusitanů neklesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:46 Niky – dusitany
Díky moc, ještě bych se chtěla zeptat, jak mám snížit obsah dusitanů v AQ. Asi mám přidat víc rostlin, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 20:30 R Muž Silent [5949] – Re: bojovnice
Pokud sameček neuhynul v nádrži je riziko nákazy ostatních ryb minimální. Teď jen pozoruj ryby a pokud se objeví příznaky vodnatelnosti zkus ryby zaléčit Sera Baktopur direkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:28 Muž filipsi [1295] – Re: bojovnice
Gratuluju k rychlemu reseni, byva to to nejjednodussi a nejspravnejsi, kdyz uz ryba nevypada dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:21 Niky
Po tomto přispěvku už přestanu vest svuj monolog: jsem si absolutne jista, ze jde o vodnatelnost, výše uvedené znaky byly jenom navíc, jinak byl sameček nafouklý, zježený a měl vypoulené oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:19 Niky – Už je pozdě
Sameček utracen sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:51 Niky – Re: bojovnice
* sameček pořád přežvykuje, zbledl a drží se mimo hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:48 Niky – Vodnatelnost
Ahoj, sameček razbory má vodnatelnost, v AQ mám ještě 5 razbor, bojovnici a 4 pancěřníky, nejdřív musím zítra koupit další topítko, abych samečka mohla izolovat. Potřebuje i vzduchování? Asi ano, že? Jak mám nádrž dezinfikovat? Jak mám zajistit, aby to nechytly ostatní ryby? Díky moc za každou radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=601