Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 08:01 Muž odikcz [114] Re: Designer
Podle toho, co píšeš - jdeš snad proti všem teorím, které jsou zde ve vlákně.

Vše co jsem zde četl se motá kolem toho, že jim vždy vychcípala celá nádrž. A úplně vše pak museli vydesinfikovat. Tudíž si pod tím představím něco velmi infekčního, nakažlivého a s omezeným okruhem příčin. Vodnatelnost = popis projevu nějaké nemoci způsobené nečím konkrétním.

Podle toho co píšeš, je to stav, který může být způsoben absolutně čímkoliv. Tudíž pokud jim vychcípala celá nádrž, tak se jim pravděpodobně zhoršili nějaké podmínky v akváriu. Nebo tak jako v mém případě, byly koupené ryby nejspíš oslabené (ty transporty po burzách jim neudělali dobře) nebo něčím napadené (bakterie) = co to však je konkrétně a jak se to bude dál projevovat se říct nedá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2015 22:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: odikcz
Rekneme si, co povazujeme za vodnatelnost. Je to nafouknuti ryby a zjezeni supin. Je to tim, ze rybe selhavaji vnitrni organy, vznika vypotek, a ryba se jim nafoukne.

Takze odpoved na takovy dotaz, by byl jen vestenim. Tezko muzeme jen tak vedet, proc se to u Tebe deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 12:08 Muž odikcz [114] Re: odikcz
Tak už mi tam zůstala jen poslední galaxka + krevetky ... jak jsou na tom krevetky a vodnatelnost? Můžou to taky chytit nebo tomu zvládnou odolávat? A pokud to vydrží, tak to znamená, že už k nim nemůžu dát nikdy žádnou rybu nebo to "špatný" za čas z nádrže "samo" zmizí?

A jak snadno se vodnatelnost šíří? Mám dvě akvária vedle sebe, používam stejnou pinzetu, hrabu se rukou v jednom, a pak v druhém atd.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:15 R Muž romant [27987] Re: odikcz
3-4 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:13 Muž odikcz [114] Re: romant
Takže měnit každej den 1/4 vody jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:10 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Nenech trudomyslnosti zvítězit a ber to jak to přichází, nemusí se stát vůbec nic a může to taky znamenat další problém do budoucna, ale když nasadíš lehkou vodoléčbu, budeš vědět, že jsi to nepodcenil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:07 Muž odikcz [114] Re: romant
Chudák :-( a co se zbytkem akvária (mimo výměny vody)? Mohlo to být jen těma transportama na burzách = oslabený jedinec nebo pojde postupně celý akvárium? Jsou tam ještě krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:00 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 19:59 Muž odikcz [114]
Nedávno jsem na burze koupil transportama dost vystresovaný galaxky a nyní má jedna samičky nafouklé vybledlé bříško a zježené šupiny. Odlovil jsem ji do sklenice, můžu ji nějak pomoct nebo už je pozdě? Klidně nějakou chemii, ale zas nic drahýho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 22:46 pavla Re: patamatix
Supiny v pohode...ale prijde mi , ze rychle dycha...dala jsem ji zpet do puvodniho aqua... Paraziti- jak lecit? Moc dekuju za info....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 22:42 R Muž romant [27987] Re: pavla
Vnitřní paraziti.
Edit: www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 22:33 Muž patamatix [408] Re: pavla
z té fotky toho mnoho nepoznáme,další příznak vodnatelnosti jsou zježené šupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 21:06 pavla – pomoc...vodnatelnost?
Fotka k příspěvku Prosim muzete poradit? Je to vodnatelnost? Cca 14 v nove zalozenem aqua pred 1,5 mesicem.ostatni ryby ok...a dnes se mi tam vytrely betty...nechci o ni prijit...nebo je zajikrena? Predem moc dekuji...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 18:45 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Denně měnit min. 1/3 objemu vody a pokud se to nezačně za dva dny lepšit budeš buď medikamntózně léčit a nebo rybu pošleš na druhej břeh. Buď jde jenom o reakci na zhoršený podmínky a nebo už tam jsou namnožený bakterie, tedy uvnitř ryby.
Edit: Ta voda od známého není živá, ale pěkně vydejchaná, starou vodou toho moc nezachráníš, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 18:36 M4ChR – Živorodky - vypouklé oko
Zdravím, jsem začátečník, prolezl jsem už několik forum a nikde jsem nenašel přesnou odpověď, proto to zkouším tu. U samičky Pavího očka se přes noc objevilo napuchnutí jednoho oka, oko se pomalu zdvojnásobilo, je zakalené, vypadá to, jako kdyby přes něj měla nějakou blanku. Jiné příznaky nemá, žere i je aktivní. Přisuzuju to i tomu, že jsem před tím měl 30l akvárium, minulý týden jsem si pořídil nové, 112 l a většinu rostlin jsem přesadil do nového. Hned druhý den se objevilo to nateklé oko. To staré jsem stále vzduchoval i filtroval. Navíc jsem si prošel před týdnem krupičkou, kterou něž jsem podchytil, tak to odneslo pár Neonek. Krupičku jsem přéléčil, vše jinak ok. Dnes jsem ryby odlovil a přendal do nového. Filtrace v novém akva je s průtokem ok, vzducování, 8 rostlin více druhů, svítím 12hod denně, teplota 24-25°C.
Na jiném foru řešili stejný problém, ale už před několika lety, takže tam bych se asi odpovědi nedočkal :( Ale nejspíš by to asi vodnatelnost neměla být. Vodu mám v novém akva živou, od známého, co má založeno několik let 700 l akva.
Prosím o jakoukoli radu, jestli rybku utratit nebo něco jiného? Pořád doufám, že v novém akva se jim povede líp a že by mohlo dojít ke zlepšení stavu. Momentálně mám jen 4 ancitrusy, 5 samiček mečovek + 2 samečky, 2 samičky paví očko + samečka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:00 Maatsa Re: romant
Mimochodem šnek může zůstat kde je, Savem ho opravdu desinfikovat nehodlám a akvárko mohu zlikvidovat až bude definitivně prázdné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:33 Maatsa Re: Designer
To teda nezjednodušil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Maatsa
Je to riziko, muzes pak taky prijit o ryby za vic. Ale na druhou stranu, taky se nemusi nic stat, tady si muzes tak hodit korunou, je to jen na Tobe. Ono kdyz totiz vsechno dukladne zdezinfikuje, sice budes mit dobry pocit, ale po zabehu si doneses z nejakeho obchodu rybu z akvaria, kde 10 minut pred Tvym prichodem stejne vypadajici mrtvou rybu vylovili. A dokonce nemusis mit jistotu ani u ryb od slusneho akvaristy, to ze se u nej neco nerozjede, muze byt klidne o tom, ze tomu ryby diky spickovym podminkam snadno odolaji a on ani nevi, ze nejake patogeny v akavariich ma (a mame tam nejake vzdycky vsichni, totalni sterilita a zivot, to nejde dohromady).

Jsem Ti to nezjednodusil, vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:27 Maatsa Re: romant
Mlčeti není nutné. Já se ptám zkušenějších proto ,abych dostala radu a ne abych dělala kraviny... Holt my začátečníci býváme natvrdlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:22 R Muž romant [27987] Re: Maatsa
Však v pohodě, dělej jak myslíš, ale jestli to opravdu byla vodnatelnost, tak bych těch pade oželel, ale už budu mlčet. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:20 Maatsa Re: romant
No neritinu za 50.- nechci jen tak zlikvidovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:18 Maatsa Re: Designer
Do studny dávám 20ml na 1000l a stačí to na horší humusy. Myslím, že pár kapek do 80l postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2015 19:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Maatsa
A jinak, vodnatelnost muze mit vice duvodu. Vodnatelnost je vlastne to, ze se v rybe hromadi vypotek, protoze ji selhavaji jatra (tedy vetsinou jatra). Specialne Bettkam se to stava i kdyz jsou dalsi ryby kolem nich naprosto v pohode. A jestli za to mohou bakterie, a jake, nebo i problem s vodou ci nevhodne krmeni, pochybuji, ze to dokaze nekdo poznat jen pohledem. Rybe odesla jatra, ale proc, to bych si fakt takhle ani tipnout nedovolil, takze mozna se plasis zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Maatsa
Kdyz budes prenaset sneka, je jakakoli dezinfekce zbytecna, cokoli preneses nedezinfikovane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:09 Maatsa Re: romant
Ano prosím, nechám to být a s rybkama raději počkám delší dobu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdyz je bez zivocichu, nechces vsechno likvidovat, a stejne se bude zabihat, klidne to Savo do nej, ale rozumne, tak do 10ml na 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:55 R Muž romant [27987] Re: Maatsa
Proboha, žádný savo do akvária. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:54 Maatsa – re:romant
V té nové nádrži zatím nikdo nebydlí, jen kytky a kamení. Mám tam pro jistotu kápnout Savo, kvůli těm dvěma kamenům? Kytkám to snad nevadí, my ho v práci dávali běžně ve vedrech ke karafiátům a chryzantémám, aby neměly zelenou smradlavou vodu... No a až budu moct přestěhovat šneka, tak se dám do likvidace miniakvárka... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:14 R Muž romant [27987] Re: Maatsa
Co s tím, nic, častěji vyměnit vodu a v tom druhým ohledu, tedy toho mého doporučení nic neměním, platí co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:12 Maatsa
Vodnatelnost to byla na 100%, odstátý šupiny, nafouklá ryba, místo modrý barvy byla spíš světle fialová a poulila oči...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:10 Maatsa
No to mi ještě teď došlo, že jsem do novýho akvárka dala z tý starý dva kameny a jávskej mech... co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:02 R Muž romant [27987] Re: Maatsa
Byla-li to vodnatelnost, tak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:01 Maatsa Re: romant
To je to takhle drsný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 16:03 R Muž romant [27987] Re: Maatsa
Všechno vyhodit a akvo umejt savem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:50 Maatsa
Prosím o radu. O víkendu jsem musela zlikvidovat bettu s vodnatelností v posledním stádiu. Co teď s nádrží? Zatím tam nechci dávat jinou rybu. Zbyl tam jen jeden šnek, zakládám větší akva, ale zatím ho tam nemůžu přendat,protože by tam umřel hlady. Pokud desinfekce, tak čím a jak? Mám tam pár nových rostlin a bojím se je dát do té druhé nádrže abych nepřenesla nákazu. Jinak pro info nakažené akva má 12l a je založené před cca půl rokem, chci si ho nechat jako karanténu, případně jako rostlinné miniakva pro pár krevetek. Dále mě prosím nelynčujte za týrání živých tvorů, samozřejmě vím, že takhle malé akva není zrovna ideál...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 18:34 Muž patamatix [408] Re: grupyk
Na druhý břeh bych je poslal. Mohu z nedávné zkušenosti potvrdit. Měl jsem vodnatelnost v akváriu a také jsem čekal a doufal,ale postupně všechny ryby museli pryč,po té co jsem jednu poslal pryč,vzápětí se nafoukla další a takhle každý týden,dokud nic nezbylo. Nemá cenu se s tím trápit :-) Po té vydezinfikovat nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 16:25 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: grupyk
Jestli Vám na nich hodně záleží..., tak jen založit novou nádrž pro mladé + vodu z akvárka, kde je vše v pořádku a sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:48 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Volil bych stejný osud a tam kde infikovaná ryba byla vydesinfikovat. Ovšem, to bych volil já, třeba se najde někdo jiný, kdo bude umět poradit jinak, ale já k tomu přistupuju, že než se snažit a strachovat o několik pavích ok, to raději půjdu jistější cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:45 Muž grupyk [20] Re: romant
A co ty mladé? Je infekce přenosná? Vychovat, nebo stejný osud? Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2014 13:30 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:28 Muž grupyk [20] Re: romant
Fotka k příspěvku Lepší foto asi nepůjde, není již tolik nafouklá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:22 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Ta tzv. postižená ryba vypadá stále stejně s velkým břichem a odstávajícíma šupinama? Fotka by byla nápomocna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 13:05 Muž grupyk [20] – pavi ocko
Dobrý den, pro doplnění stavu jsem koupil 3 samice pavích oček. Všechny pěkně rostlé. Až doma jsem si všiml, že 1 je kulatější trochu víc a že má odstáté šupiny. Byla lehce apatická u dna a nežrala. Nikdy dřív jsem odstáté šupiny nepozoroval u ryb a nesetkal jsem se s tím. Podle příznaků jsem usoudil, že se jedná o vodnatelnost. Byla odlovena, zbytek osazenstva a 2 zbylé slečny jsou v pořádku. Po pěti dnech v izolaci, byla každý den měněna část vody. Nicméně mi to připadá jako prodlužování agonie. V izolaci mi samice vrhla 10 malých, přestože nežere byla přelovena na samotku. :-)

Otázka se týká potomků. Jsou od matky nakaženy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 16:34 Muž patamatix [408] Re: Designer
Léčení neplánuji,akva je karanténní.takže příjde na řadu savo,jen my je škoda plžů co tam mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2014 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Vodnatelnost je vlastne projev bakterialniho napadeni ryby, rybe selhavaji vnitrni organy, v tele se hromadi vypotek a ryba se nafoukne. Ale ktera bakterie to prave u Tve ryby zpusobila, to jen tak pohledem nezjistis, rybu umi nafouknout vice ruznych bakterii, a nejen bakterii. A protoze ledacos z toho co to zpusobuje, dokaze prezit i bez toho, aby to neco napadlo, nemusi se Ti ryby nakazit jen od nejakeho zivocicha, mohou se nakazit i z jakehokoli predmetu. Pokud se pripady vodnatelnosti opakuji (pac jedna ryba a pak nic, to se stat muze, i lidi se obcas nafouknou a jeste nemusi byt nakazlivi), pak je nutne lecit cele akvarium a dezinfikovat vsechny pomucky. A cim lecit, to je bez presne diagnozy vzdycky jen sazka do loterie, s vetsi ci mensi pravdepodobnosti vyhry podle pouziteho leciva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 11:50 Muž patamatix [408]
Mám dotázek? - jak hodně je pravděpodobný přenos vodnatelnosti přes piskořky a jiné plže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:48 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Fajn, tak až budeš příště chtít napsat, že další, tak to nepiš a udělej rovnou co jsem psal. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:27 Muž patamatix [408]
No jo tak ještě chvíli počkám a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:14 Muž patamatix [408] Re: romant
No už mě to neba loni jsem koupil tamtéž gupky a po dlouhé době postupného odcházení ryb na střevní parazity jsem akva musel též totálně vydezinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:06 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano, já si pamatuju, kde jsi je koupil. Pokud je tomu tak, poslal bych je na druhej břeh všechny a karanténu vydezinfikoval.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22464x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=201