Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:52 Muž gigimasters [8] – Re: Haimdol
No já spíše myslel jak vydezinfikovat akvárium kde jsou ostatní ryby..
Ale děkuji za typ léčení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:42 R Muž Silent [5949] – Re: gigimasters
Pokud se chceš pokusit o léčbu tak v těchto případech (bakteriální nákaza, vodnatelnost) se v karanténě léčí pouze nemocné kusy. Používají se totiž antibiotika a ta by zničila i potřebné nitrifikační bakterie. Slušnou účinnost má např. Sera bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:39 Muž gigimasters [8] – Re: Haimdol
no že bych se nějak hrnul ji zabít sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:38 Muž gigimasters [8] – Re: Haimdol
Mám akvárium už asi čtyři roky. KDyž nepočítám ty roky před tím co se o to staraly rodiče. A nikdy žádná nemoc. A ještě né kvůli špatné hygieně.. Asi sem něco podcenil(zanedbal..) :(:(

Jinak u samce mi příjde že ja nějaký plachý nevím jestli je to protože byl pořád ze samicí je pravda, že teď vyplaval...

Nebylo by vhodné přeléčit celou nádrž? a jestli ano tak čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:34 R Muž Silent [5949] – Re: gigimasters
Tady v tom stadiu už léčba nebude účinná. Takže říkám to nerad, ale pro rybku bude lepší utracení. Jinak těmhle stavům se dá do určité míry předejít perfektní hygienou v nádrži. Patogeny jsou sice přítomny v každé nádrži, ale rybky v dobré kondici mají určitou imunitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
někde o tomhle byl článek, ale nevím kde (pokud by to někdo věděl tak sem můžete dát odkaz) jak je to u nově založených nádrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:30 Muž gigimasters [8] – Re: Haimdol
Takže je lepší ji vyléčit? či jí ukončit nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:29 Muž gigimasters [8] – Re: katterinecka
Bohužel nemám..
Ale přeci jen už je to měsíc co tam ryby jsou.. To může mít také vliv? Po takové době?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
neměl bys ji k ostatním vracet. A vodu bys měl měnit častěji, hlavně teď zezačátku, může se stát že se některé hodnoty zvednou, proto by zezačátku nemělo být v nádrži tolik ryb. Takže buď menit vodu preventivně častěji nebo si pořídit ty testy. A měnit vodu až budou hodnoty vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:26 R Muž Silent [5949] – Re: gigimasters
Tohle už zdá se bude neléčitelný stav. Vypadá to na kombinovanou bakteriální nákazu plus možná vnitřní paraziti. Jinak podepisuji co napsala katterinecka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:22 Muž gigimasters [8] – Re: katterinecka
Díky já měním vodu jednou týdně právě... je pravda že před poslední výměnou vody to bylo 14 dní občas to neudělám, ale většinou jednou týdně výměna.
Jedině že je to zhruba měsíc a půl založená nádrž..
Není lepší ji dát do karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
může to být způsobené tím že jsi ne zas tak dlouho dobu po založení nádrže přidal skoro nazáz docela velké množství ryb. Akvárium ještě nemusí fungovat tak jak má. Máš nějaké testy na NO2, NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
ale i ta vodnatelnost bývá způsobena špatnými podmínkami v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
zkus vyměnit třeba třetinu vody a za dva dny znovu, cichlidky bývají dost náchylné na zhoršení kvality vody. S tou vodnatelností nevím, jednou jsem ji měla u platy a ta měla dost nafouklé břicho a zježené šupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:04 Muž gigimasters [8]
Fotka k příspěvku Tady je foto zvrchu:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:03 Muž gigimasters [8]
Fotka k příspěvku Prosimvás spozoroval jsem nemoc cichlidky kakadu. Tak jsem ji odlovil a mám podezření na vodnatelnost ale nevím to jistě. Má vyboulené oči, přijde mi že má zježené šupiny a rozpadlé ploutve.

Někde jsem četl že zježení je poslední záze vodnatelnosti a že už rybku nezachráním :( Tak se chci zeptat jestli má smysl ji léčit nebo jí zkrátit trápení. A také jestli je to vůbec vodnatelnost..

PS: V pondělí zemřela jedna samice cichlidky kakadu, ale na ní jsem nic nezpozoroval jen lehc načervenalé břicho v jedné části jakoby podlitina u krve. A pak mi zemřeli dva pancéřníčci třískvrnní a na nich už žádné známky nemoci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:25 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
zomrel sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 20:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bezoadam
Každopádně bych dal rybu do karantény a zkusil Sera bakto tabs X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:45 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku a co ted??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bezoadam
Zkus počkat až se otočí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:27 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku nechce se mu otocit :( ma to na druhej strane
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:23 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
a ako to mam liecit, pokusim sa odfotit ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:18 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
no já je u apistogramm měla povylezlý, když měly bičíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Já buď na vodnatelnost nebo bakteriální infekci :) Větší vystouplé oči na bičíkovce nesedí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:08 Žena stetinka [270] – Re: bezoadam
bych to viděla na bičíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bezoadam
Kvalitní fotku bys neměl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:03 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
:( takze vsimol som si ze ma aj dost vetsie oci take trochu vypucene a brucho ma stale nafuknute a pred zadnou plutvou ma malu ranku a take biele na tom :(((((((((((( poradte prosim, lebo asi mi zom,mrie :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 11:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: bezoadam
Mimo to co napsal už Haimdol se může jednat i o bičíkovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:49 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Zvětšené břicho nemusí nutně znamenat vodnatelnost. Pokud přijímá méně potravy jak jsi psal a přitom má zvětšené břicho může mít i zácpu. Je třeba zjistit zda vylučuje a jestli nejsou výkaly skelné. Pomoci může i změna stravy nebo dieta. V případě že se objeví další příznaky jako výrazné zvětšování břišní dutiny spolu s odstávajícími šupinami tak už je třeba bít na poplach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:21 Muž bezoadam [6] - Labyrintky – Skalár, divne chováni, nafuknute brucho
Zdravim.
V poslednom case sa mi dost nedari s akva - riasy atd. Tak uvazujem o CO2 ale to je mimo veci. Odvtedy co mi zomrel rájovec tak skalar sa divne chova, vtedy pekne plaval a teraz je stale iba pod korenom a ide von iba ked prejde niekto okolo alebo sa pozeram na neho. Zrat som mu daval a predtym jedol ako besny a teraz tak pomenej a som si vsimol ze ma aj trochu viac nafuknute brucho.. nemoze byt prezraty?
prosim pomozte moc mi na nom zalezi :( je taký nádherný
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:58 Michal
Sid napsal: Suché krmivo předem navlhčit a krmit po velmi malých dávkách. Supr díky za odpověď určitě to zítra zkusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2010 19:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Michal
Suché krmivo předem navlhčit a krmit po velmi malých dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 19:14 Michal – Parmička čtyřpruhá+divné chování po jídle
Ahoj, chtěl jsem se zeptat co by to mohlo být, když nakrmím barbusáky tak většina z nich plavou u hladiny a klepají se. Potom plavou hlavou dolů. Ještě další poznatek, když je nakrmim mraženou potravou, tak plavou ok. Má někdo nějaký podobný problém? A jak by se to dalo řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 09:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: RAP
to je jasne, jen jsem to chtel postupne rozmotavat..... kdyz slysim zavojnatky v akvariu, beha mi mraz po zadech a vybavi se mi skladka/rumiste.... (proste bordel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2010 09:30 RAP – Re: Moucha
To není jen o dusičnanech, jde o celkovou rovnováhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 07:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: karkra72
a kolik jsi tam mel dusicnanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 07:33 Muž karkra72 [4] - Živorodky
Přikláním se ke komletní očistě celého akva, ale jistě existují i léčiva . Já neměl žádnou chorobu, ale jem 50% zařasení akvária, a celé akvárko jsem vydrhnul savem a následně několikrát vyplách vodou. Vše co vylo v akvárku jsem vyhodil a začal znovu od "0". Zkoušel jsem všechno ale marně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2010 23:16 Cenda – Re: Bob66
Já bych se taky přikláněl spíše k savu než hypermanganu vše co tam bylo propláchnout savem /kořeny, dno/ řádně vyvařit/pro jistotu/ a propláchnout. Kytky možná v hypermanganu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 23:07 Muž ČUPR [204] - Tetry
Osobně bych celou nádrž řádně několikrát vypláchnul teplou vodou a nakonec slabým roztokem hypermanganu. Jako prevenci proti případnému opakování této nepříjemné choroby doporučuji pravidelnou výměnu části vody v akváriu a důsledné hlídání obsahu dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2010 22:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jitka
Určitě bych vše vydesinfikoval savem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 17:29 jitka – Infekční vodnatelnost - jak začít znovu
Mám dotazohledně znovuzaložení akvária - dvě závojnatky ze tří mi po třech letech onemocněly vodnatelností (měly měchýřky mezi ploutvemi. Teď mi umřela i poslední rybka, ale ta to asi neměla. Přemýšlím,jestli můžu akvárium jen klasicky vyčistit, znovu napustit a koupit si nové rybky...zneškodní se infekce?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:08 Mirek
Takže terčovec se zase snaží plavat, bříško mu třošku splasklo oproti ránu a už plave svisle a ke dnu, takže už neleží na boku u hladiny, no snad to bude jen z krmení a neumře...uvidíme v následujících dnech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 21:05 Mirek
Tak bohužel, asi je to ta vodnatelnost, už je u hladiny a jen dýchá (sil má zatím dost, chytit se nenechá) ale už jsou tam dva, vyčistil jsem celé akvárium, snad se ten zbytek udrží a snad nezačnou i neonky které jsou s nimi v akva:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mirek
Může se stát že když sežere suché granule tak ho mohou nadnášet X-) Proto je lepší suché krmení nechat nasáknout vodou a až poté s ním krmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 10:14 Mirek
Mám problém s terčovcem, včera byl ještě krásný a normální, dnes jsem přišel k akváriu a všiml si jak se snaží plavat směrem dolů jakoby ho nadnášela nějaká bublina. Nejpravděpodobněji by to mohla být právě vodnatelnost, má však pouze nafouklé bříško a táhne ho do k hladině, šupiny zježené nebo vypouklé oči však nemá. Včera k večeru jsem je možná trochu překrmil, tak nevím co teď s tím dělat. Výkaly zatím produkuje normální, může trpět nějakou zácpou???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:39 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Haimdol
Souhlas. Protože spláchnutí do záchodu neni uplně humální přistup a za druhé je možné zavléci nějakou infekci do vodního potrubí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:35 Muž Landvir [57]
Radeji s ní švihni o silnici a někde ju zahrab, podle mě je to v této fázi jedinné řešení, a myslím to vážně aspoň se nebude trápit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:00 R Muž Silent [5949] – Re: Verča.D
Doporučuju spíše utratit a dát do koše než splachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 13:53 Žena Verča.D [3]
aha :-( tak to jo . . . takže ji asi budu muset spláchnout . . . hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:53 R Muž Silent [5949] – Re: Bak
To je samozřejmé, ale byla to jen popsaná možnost která taky existuje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 16 17

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost?od=501