Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodnatelnost

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 17:48 Žena @ blue-kitty [0]
Tedy druhý pokus, ale rybičky se nějak vylekaly, přitom normálně právě plavou u přední stěny akvária.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 21:17 Žena @ blue-kitty [0] Re: Anthrax
Dobře, zkusím druhé video zítra až bude zapnutá zářivka. Zježené šupiny mi nepřipadá, že by byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2018 21:15 Muž @ Anthrax [1405] Re: blue-kitty
Není tam nic vidět. Příště rozsviť (akvárko) až budeš něco točit nebo fotit. ;-)

Mají zježené šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 21:02 Žena @ blue-kitty [0] – Infekční vodnatelnost nebo zbytečně plaším?
Dobrý den, když jsem četla o nemocech ryb, pomyslela jsem si, že samice Gold Molly u mě mají dosti velká bříška a očička taky taková větší než u duhových pavích oček. Možná zbytečně plaším, ale raději se zeptám...

Natočila jsem krátké video, protože u foťáku mi vůbec nešly samice zachytit.

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2018 19:43 R Muž @ lacewings [3424] - Živorodky-přírodní formyRe: Figo
Figo napsal:..... poslední dobou se ji zvětšilo (nafouklo) břicho.... je to podle mě vodnatelnost, chtěla by se zeptat jestli se nedá nějak vyléčit..? četla jsem, že by se mohl dávat V-Penicilin a nebo sulfonamidy..
-podle zvětšení (nafouknutí) sice lze zvažovat vodnatelnost ,ale není to přímo určující ,nebot v případě vyklenutí (zvětšení) tělní dutiny se může klidně jednat o plynatost střev ,poškození nebo infekci ledvin ,případně o Ichthyosporidium (druh plíseň) , mnohdy bakteriální infekce vlivem zvýšené koncentrace NO2 ,včetně možnosti Mycobakteria
-u vodnatelnosti se léčí pouze v raném stádiu ,pozdější rozvinutá nemoc ,kdy je imunitní systém vystaven stresujícímu faktoru ,léčba je již zbytečná za pomoci antibakteriálních léčiv (antibiotika, sulfonamidy).
-výše uvedené není diagnostikou nemoci v dotazu ,pouze náhledem možných možností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.02.2018 18:11 Muž @ UndeR [54] Re: Figo
Chtělo by to dát sem fotku a podrobněji specifikovat. Jak je to dlouho co se jí zvětšilo břicho atd. Ideální by samozřejmě byla prezentace celé nádrž ;-) Takto se dá jen těžko radit. Pokud by to byla skutečně vodnatelnost, tak by asi bylo lepší ji šetrně utratit než prodlužovat trápení léčbou s nejistým výsledkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 17:57 Figo – vodnatelnost léčba?
Dobrý den mám bojovnici. poslední dobou se ji zvětšilo (nafouklo) břicho.... je to podle mě vodnatelnost, chtěla by se zeptat jestli se nedá nějak vyléčit..? četla jsem, že by se mohl dávat V-Penicilin a nebo sulfonamidy.. neuškodí jí to??
předem moc děkuji za odpověď :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:42 Petr Re: romant
Perfektní, moc děkuji za radu, okamžitě tak udělám a snad vše dobře dopadne. Děkuji a přeji pěkný večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:40 R Muž @ romant [27140] Re: Petr
Petr napsal: No, právě že vypadala uplně stejně jako na fotkách. Možná ještě hůř. Nikdy jsem nic takového neviděl na vlastní oči, tak nevím jak teď přesně postupovat.Vyměnit polovinu vody, tuto lehce zasolit(polévk lž. na 50 litrů) a čekat, jak jsem opsal v minulém příspěvku, protože ona další rady už bude na totálku, tedy pokud se ukáže pokračování nemoci, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:37 Petr Re: romant
No, právě že vypadala uplně stejně jako na fotkách. Možná ještě hůř. Nikdy jsem nic takového neviděl na vlastní oči, tak nevím jak teď přesně postupovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:29 R Muž @ romant [27140] Re: Petr
Proto se na to ptám, co tě k tomu vede. Jestli ryba vypadalo tak jako na fotkách zde v sekci nemoci, potom se asi právem domníváš, že šlo o vodnatelnost, ale ještě bych nepodléhal panice a neděla žádný unáhlený kroky, zaujal pozici vyčkávajícího střelce, tedy akvo podrobil intenzivnímu sledování a vyčkal zda-li se to zopakuje. Onen případný drastičtější zákrok bych dělal až se ukáže, že to pokračuje, každý akvo je originál a to i v tomto směru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:21 Petr Re: romant
Děkuji za rychlou reakci. Rybka byla nafouklá (což jsem uplně neřešil), poté se jí zježili šupinky a udělali takové jakoby puchýřky. Druhý den bylo po ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:19 R Muž @ romant [27140] Re: Petr
Tak v první řadě je nutno si odpovědět na otázku, zda-li to skutečně vodnatelnost byla. Z čeho tak soudíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 17:12 Petr Re: romant
Dobrý den, poradíte prosím, jakým způsobem nádrž vydezinfikovat po zjištění vodnatelnosti a úmrtí? Četl jsem příspěvky, ale nikde jsem nenašel (nebo nevšiml). Jestli musí vše pryč (kořeny, rostliny, kameny, substrát atd), aby se do nádrže mohly rybky do budoucna vpustit? Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 20:10 Muž @ Kubaa [709] Re: GoldfishJana
Přesně tak, na závojnatky je to prostě příliš malé. Pokud chceš chovat závojnatky, začal bych u akvária nejméně 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 20:07 Muž @ Densi [27] - AmerikaRe: GoldfishJana
Tohle nevyléčíš..........zbytečné rybí trápení..... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2018 20:06 R Muž @ romant [27140] Re: GoldfishJana
Šetrně utratit, akvárium desinfikovat, tedy komplet a vybrat odpovídající osádku, kterou tři závojnatky rozhodně nejsou, na ty by jsi potřebovala min. 120 litrů vody, velmi účinnou filtraci a týdenní výměnu klidně poloviny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 20:03 GoldfishJana – Závojnatka pearlscale - má vodnatelnost?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám první akvárium, které má objem 42 l. Do něj jsem si na začátku září pořídila tři Závojnatky druhu Pearlscale. Všechno bylo ok, až do ledna, kdy mi jedna z nich umřela. Předtím vypadala a chovala se ok, jediné co, tak měla na boku tři malé červené tečky. Po tom jsem do akvárka aplikovala léčbu Sera Omnipur a vyměnila část vody (jinak měním vždy cca 15 l za 10 dní). Bohužel jsem si všimla, že druhá rybka má u ocasní ploutve ty tečky také a dokonce kolem nich má jakoby vystouplou kůži. Dnes ráno jsem na ni koukala a přijde mi, že má i zježené šupiny. Našla jsem si tady, že by mohla trpět vodnatelností. Poznáte to z fotek? Co se s tím dá dělat? Normálně jí, aktivně plave, nechová se nijak apaticky, takže bych jí chtěla zkusit zachránit a nemuset jí utratit sad Zatím jsem ji přesunula do desetilitrové nádrže a dala jí tam další dávku Sera Omnipur.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2017 09:57 Muž @ Maq [3697] Re: Mirunek
Doplním ctibuma v tom smyslu, abys jeho rady bral opravdu vážně. Tak jak to máš je to beznadějné. Pokud opravdu chceš mít akvárium, využij všeho, co toto fórum nabízí, získej vědomosti, a potom začni znova a líp.
Čti a neboj se zeptat. My víme že zpočátku to vypadá obtížně a ochotně poradíme. Většinou jsme začínali stejně špatně jako Ty, tak to umíme pochopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.12.2017 01:22 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Mirunek
No, tak to se moc nepovedlo... Já to vidím asi tak, že žádná z těch ryb do takhle malé nádrže nepatří. Snad až na ty Platy. Najdi si je ve zdejším atlasu a přečti si jejich požadavky na chov, velikost nádrže a doporučený počet ryb (uvedené doporučené velikosti nádrže jsou čistý objem, který ty máš 40 litrů...).
Stejně tak tam nemají co dělat všechny umělohmotné "dekorace".
Naopak tam má být spousta živých rostlin, hlavně rychlerostoucích nenáročných stonkovek.
Dno je moc hrubé, řekl bych, bude ti do něj zapadat bordel, který neodkalíš.
Jestli souhlasí datum založení nádrže, tak tam ryby ještě nemají co dělat, i kdyby bylo akvárko založené správně.
Ta ryba bude podle mě načatá z mizerných podmínek.
Za mě ryby vrátit tam, kde jsi je pořídil, i kdyby zadarmo. Nejlépe hned. Do té doby měň denně polovinu vody. Akvárko vypustit všechno vyházet a začít číst témata pro začátečníky, která jsi dostal při registraci. A potom začít znovu a lépe...
Ale ještě si počkej na názor jiných ;-)
Hlavně nevěš hlavu. Nejsi první ani poslední, komu se začátek nepovedl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 01:00 Mirunek - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Podívej se teď jsem to dodělal a jestli můžeš tak mi poraď prosím. :-( :-( :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 23:30 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Mirunek
Ahoj
Asi by nebylo od věci se zaregistrovat, založit prezentaci akvárka, vyplnit o něm co nejvíc informací a přidat aktuální fotku. Bude se pak líp radit.
Hlavně kvůli těm umělohmotným "rostlinám" si troufám hádat, že tam bude nějaký problém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 23:28 Muž @ Maq [3697] Re: Mirunek
Spíš nemoc z umělých rostlin, řekl bych.
Čili zaregistrovat, udělat prezentaci, a zaujmout obrannou pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2017 23:12 Mirunek – Je to vodnatelnost ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěl se zeptat, asi před týdnem jsem našel u jedné rybky (žlutá molly), která má nafouklé bříško netuším jestli je to vodnatelnost nebo jiná nemoc, moje mamka si hned myslí že by mohla mít mladé, protože v akvárku je ještě jedna žlutá molly, která ale byla agresivní proto jsem ji dal vedle do menšího akvárka, aby se sklidnila. Viz. foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 21:38 R Muž @ lacewings [3424] - Živorodky-přírodní formyRe: KLeo
- u vás je to začarovaný kruh , hlístice ,bičíkovci ,kroužkovci a nyní vodnatelnost
- vše je spojeno a odvozeno od chovu a prostředí ,v jakém jsou ryby chovány a přístupu a chovatele
- moc spojujete načtené informace na internetu ,které nedovedete adekvátně přiřadit k druhu onemocnění vzhledem k odbornosti určení
- infa z internetu ovlivnují i zdejší vyjádření popisů příznaků ,které zde uvádíte
- hlístice v akváriu má každý ,jde jen o to ,o jaký druh hlístic se jedná
- pro vaši informaci ,vodnatelnost jsem určil za tento rok pouze v 6 případech a vždy se jednalo o ancíky starší jednoho roku , u jiných druhů ryb jsem se doposud letos s tímto typem onemocnění nesetkal ;-)
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 17:33 Muž @ MichalV [194] Re: KLeo
Ahoj, ja som mal obdobné problémy s touto chorobou po použití liečiva. Baktérie museli dostať poriadne po boku a zdecimovalo mi to aj stonkové rastliny. Ak by si si spravila test na dusitany, myslím si že ich nameriaš. Mne sa tieto príznaky prejavili u prísavníka, ale bolo to pozvolné a tiež príjmal potravu. Keď to s ním bolo dosť zlé, oddelil som ho do akva len s vodovodnou vodou, bez filtracie a substrátu. Nekŕmil som ho. Jeho stav sa stabilizoval a dokonca mierne ustúpili príznaky, ale úplne nie. Po návrate do pôvodnej nádrže asi za 2 dni bolo po ňom. Predpokladám, že zvýšená hladina dusitanov (tet som nemal) spôsobila trvalé poškodenie orgánov.
U ostatných rýb (dospelé gupky) sa to prejavovalo postupne. Jedna "ochorela" (odstávajúce šupiny) a za pár dní bolo po nej a potom ďalšia. Preto som sa spočiatku domnieval, že to je infekčné, ale na príčinu som došiel neskoro.
Asi polovica osadenstva to nerozchodila, neskôr sa podmienky stabilizovali. To bolo v 70L akva, keď som sa sťahoval a prakticky znovuzakladal nadrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 12:01 R Muž @ romant [27140] Re: KLeo
Nejlepší prevence je do toho moc nerejpat a samozřejmě výměna vody. X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 11:57 Žena @ KLeo [12] - Živorodky
Dnes jsem našla v akváriu mrtvou neonku s prasklým břichem.Už 2 dny před tím jsem si všimla,že je trochu nafouklá, našedlá a má naježené šupiny,ale potravu ještě jedla,tak jsem jí chtěla dát šanci a nechala jsem jí v akváriu. Vím že to měla asi kvůli zhoršeným podmínkám v akváriu, protože pořád řeším hlístice a kvůli podávání léku a častému odkalování předpokládám že tu ubyly nitrifikační bakterie a přibylo dusičnanů, také protože se výkaly na dně i pomaleji rozkládají.
Co teď?
Předpokládám že ryby mohou být z hlístic oslabené tak se pokusím ještě dnes sehnat nějaké vitamíny a vyměním třetinu vody. Mám jim v tomto případě dát ještě něco jiného preventivně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 12:38 Lota - ŽivorodkyRe: ctibum
Oni tam v té "karanténě" byly už od začátku a do normálního akvária se ani nedostaly,kvůli komplikacím s hlavním akváriem,s jeho opakovaným zabíháním aj.,a když už mohly do hlavního 40 l,tak onemocněly a zase se to oddalovalo.Jinak ryby co jsou v akváriu jsou v pohodě.Tamty pravděpodobně onemocněly z nevhodných podmínek-hlavně asi ze stresu z denní výměny vody,ale neměla jsem je kam jinám dát,tak jsem se aspoň snažila zajistit čistou vodu a úkryty pro to aby se cítili v bezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2017 12:26 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Lota
Do profilu o sobě nemusíš napsat vůbec nic. Zůstaň anonymní. Nejde o tebe, ale o tvoje akvárka. A jestli máš pocit, že dáváš blbé otázky, tak je stejně dáváš ty, a je jedno, jestli jsi lesi nebo lota... Ale jestli chceš, aby tě tu lidi brali vážně, tak se ptej jen pod tou registrovanou.

Co se vodnatelnosti týče, spíš než o šíření bych se zajímal o příčinu. Co jsem tak četl, tak to jsou špatné podmínky v nádrži. Pokud platy do teď žily v Lota napsal: Pak mám o něco větší zaběhnuté akvárko s dnem, rostlinami a filtrem , kde o něco větší než deset litrů bude co? Patnáct? Dvacet? Co tam tak bude za filtr? Jsou tam rostliny? Přihraj tu prezentaci... Jestli jsou tady podmínky naprd, pak jsi je přelovila do holé čerstvě desítky, kde vymřely, jednu živou pak do další, tak se těžko divit, že to nedaly... Toť můj názor.

Pořád jsi nenapsala, proč jsi je odlovila do té desítky, když byly ok a vodnatelnost se projevila až tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 11:50 Lota - Snažím se to nezahubit...Re: afc1886, ctibum
Jen potřebuji poradit.A myslím,že jsem tu napsala dostatečné pravdivé informace o daných nádržích.
V atlase je napsáno,že se to přenáší z mrtvých jedinců,ale to se mi nezdá-když je to "infekční vodnatelnost",ale kdyby to tak bylo jak píšou v atlase,aspoň bych měla klid.

Tu zaběhnutou nádrž mám i v prezentacích-je pravda že pod jinou přezdívkou.Jiné přezdívky používám jen když se ptám na něco,co mi připadá trochu blbý (protože jsem trohu ostýchavější typ),ale vždy píšu pravdivé informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2017 11:41 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Lota
Tak s léčbou čehokoli nemám zatím (naštěstí) zkušenosti, takže to si počkej na jiný.
Já bych ti ale poradil, jak píše afc, zaregistrovat se, založit prezentace obou skutečných akvárek a napsat tam popravdě všechny informace.
Tadyto přehazování ryb z jedné desítky do druhé, obě sterilní holbyty, mi nepřijde úplně fajn.
Krom toho stále nechápu, proč byly platy v karanténní desítce, když byly "nejdřív ok" a pak se jim rozjela nemoc. To rozjetí nemoci teda chápu, pokud byly v té holé čerstvé desítce...
Taky úplně nechápu, proč vymýváš nádrž roztokem eshy2000. Jak jsem psal, zkušenost s tím nemám, ale myslel jsem, že se to lije do vody. Takhle mi to přijde jako hodně drahý mejdlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 11:21 Lota - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Omlouvám se za tu nepřehlednost.No,mám dvě 10 l nádrže-v jedné byly jako karanténa platy,které byly nejdřív ok,měly tam živou rostlinu-ale na té se po pár dnech začal dělat nějaký povlak a pak se jim rozjela nemoc.Když už jsem si myslela,že ta poslední zůstala zdravá,nádržku jsem dvakrát vymyla-nejdřív ve vaně teplou vodou,posypala jsem to a vydrhla solí,a podruhé umyla silnějším roztokem Eshy 2000 a rybu vrátila a místo rostliny jsem nechala jako úkryt kameny.

Pak mám o něco větší zaběhnuté akvárko s dnem,rostlinami a filtrem,kde je potěr jedné z nich.A pak mám další velké které se teprve zabíhá-a proto jsem se ptala,abych věděla ,jestli tam pak můžu bezpečně všechny "slít" dohromady.

Tady v atlase nemocí je napsáno,že se nemoc přenáší hlavně z těl mrtvých jedinců-a proto mě zajímalo,jestli když neuhynula u nich ani nebyly v použité nádrži,jestli se od ní mohly nakazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:55 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Lota
Nějak se v tom ztrácím.
Takže jsi měla čtyři platy v desetilitrové nádrži bez filtru, bez dna a bez rostlin, jen se vzduchováním, tři chcíply, jedna přežila, tu jsi přelovila do jiné desetilitrové nádrže bez filtru, bez dna a bez rostlin, jen se vzduchováním a přikoupila k ní další dvě platy a když jevila známky vodnatelnosti, přelovila jsi ji do nějaké třetí nádrže?
A ta první nádrž byla karanténa, nebo to je "akvárko" pro trvalé obývání? Nebo je ještě nějaká opravdová nádrž, ze které ty čtyři původní nemocné ryby přišly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:49 Lota - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Obě nádrže 10 l jsou prázdné jen se vzduchováním (měly sloužit jen jako případná karanténa a odchovna).Teď jsou nové rybky v nádrži,kde ještě žádné ryby nebyly="čistá nádrž".
S denní výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 10:31 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: Lota
Můžeš dát fotky obou nádrží? Té původní, i té "čisté"... A taky nějaké informace o založení, stáří nádrže, vybavení, údržbě...

Co znamená "čistá nádrž"?

A z té čisté nádrže jsi ji odlovila kam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 09:31 Lota - Snažím se to nezahubit... – Mohly se nové ryby nakazit?
Pro jednu platu která přežila jako jediná ze čtyřčlenné skupinky nemocných ryb a vypadala,že je zdravá,jsem pořídila 2 další rybky jako společnost.Ryba byla i když neměla žádné příznaky přeléčena Eshou 2000 a dána spolu s novými rybami do jiné čisté menší nádrže.Přestala jíst a pak jsem u ní zjistila vodnatelnost s příznaky nafouklého břicha a odstávajících šupin,a tak jsem jí odlovila,ale následující den uhynula.

Otázka:Mohly se nové ryby nakazit,i když nebyly v kontaktu s mrtvým tělem,ale jen s živou rybou 10 dní?

3 dny všechny ryby dostávaly vitamíny Esha minarol,a teď jim pro jistotu dávám na přeléčení Terap AB (na léčbu bakteriálních onemocnění včetně vodnatelnosti-jak píšou na obale).

Otázka 2:Mám v přeléčení pokračovat s Terap AB (po dobu celkem týdne) nebo mám raději dávat Eshu?

Nejsem si jistá původcem vodnatelnosti u poslední zemřelé ryby,protože ty co uhynuly dřív než ona měly 2 slepené ploutve (paraziti?) a další doširoka otevřenou tlamku a nechutenství (bakterie?).
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:46 R Muž @ afc1886 [4335] Re: matty
Za rybky tě kritizovat nebudu,ale kde jsou rostlinky. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:42 matty – fotka nádrže jak jsi chtěl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Než mě začnete kritizovat, že neonky a tetry jsou hejnové ryby, vím to ale asi před rokem a půl se mi začaly rozmnožovat ancistrusi a tak jsem neůplné hejno už nedoplňoval aby akvárium nebylo přerybněné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 16:02 matty
To už vím, tak příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 15:38 R Muž @ afc1886 [4335] Re: matty
Buď čisti filtr nebo dno,nikdy né společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 15:26 matty
Vyčistím houby v filtru, pak vyndám a vyčistím ty břidlice, pak dno prohrabu zvonem a nakonec ze skla setřu řasy houbičkou. To je celé. takto to dělám 1 nebo 2krat měsíčně
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 09:46 R Muž @ ctibum [3711] - Snažím se to nezahubit...Re: matty
A přidej fotku celý nádrže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 09:42 Muž @ Driv3r [222] Re: matty
Popiš postup čištění:-) to dno se fakt blejska jak psí kulky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.03.2017 07:45 R Muž @ lacewings [3424] - Živorodky-přírodní formyRe: matty
-za pět let by tam byly zřetelně viditelné porosty zlativek,rozsivek,řasy,atd. tzv.vývojové "stopy" stárnutí biotopu akvária
-to "čistounké" dno, včetně čistých křemičitých kamínků tomu neodpovídá, proto i ta reakce na stáří akvária
-pokud akvárium čistíte formou vše vyndat , vyčistit ,vydrhnou a nablýskat , tak při tomto postupu se jedná o tzv. znovu-zakládání akvária,
-nelze tedy hovořit o stáří pěti let, jak je zde prezentováno
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 07:20 matty - Živorodky-přírodní formy
Ale fakt to je tak starý. V neděli jsem čistil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2017 20:08 Muž @ Maq [3697]
Sklo má pět let, to bych věřil. Ale to co je uvnitř a co je na fotce vidět, pod vodou pět let není, snad ani pět týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 19:52 matty
zhruba to tak tech 5 let je, proč to nesedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 19:34 R Muž @ romant [27140] Re: matty
Nemůžu si pomoct, ale těch pět let stáří mě prostě nesedí, ani trochu, to dno neodpovídá stráří pěti let, ale třeba už jsem natolik postižen, že se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 19:33 matty
Tak už to má za sebou :-(
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 19409x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6443-vodnatelnost