Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2023 22:42 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Tealc.EU
"Tekuté CO2" typu Easy Carbo, florish excel, Invital CO2, atd..... není žádné CO2, ale jak píší ostatní pouze desinfekce na potlačení růstu řas.., současně pozastavení růstu rostlin:-(.... Co se týká přidání CO2, tak tyto přípravky na bázi glutaladehydu přidají nula celá nic na CO2.....aby se člověk dostal alespoň na 15mg na litr tak musí doporučené dávkování překročit tak 100* a to spolehlivě zabije všechno živé v akva.
Bio CO2 kvašením je sice přidávání skutečného CO2, ale je to úplný úplný úplný úplný úplný nesmysl!!!!!!! Milión krát lepší radči žádné CO2 nepřidávat. Sice to skoro nic nestojí, ale kromě problémů to nic nepřinese. A z dlouhodobého pohledu je to neudržitelné. Tlakové CO2 sice do začátku něco stojí, ale je to mnohonásobně vyzkoušené funkční řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2023 21:04 Muž Lojza007 [1182] Re: Tealc.EU
Tekutý CO2 barvu dropcheckeru nikdy nezmění. Jak píše vlka, je to dezinfekce, která svými vlastnostmi spíš potlačuje řasu, než by dodávalo rostlinám uhlík. Pokud chceš dodávat opravdu CO2 můžeš zkusit Biokvas od Rataje, je to set na burčák nebo Invital nabízí pokročilejší systém, ale to už se cenově i rozměrově blíží normálnímu CO2 z bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2023 19:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tealc.EU
Tak máš zkusit "Burčák" rybicky.net/forum/p23 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2023 19:42 Muž vlka [3444] Re: Tealc.EU
CO2 Vital je v podstatě desinfekce a toho céóčka do akvária moc nedodá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2023 19:13 Muž Tealc.EU [0] – Co2 Vital od Rataj a reakce dropcheckeru
Všem hezký den,

Mám dvě nádrže 50 litrů a 25 litrů. Čerstvě nově založené bez ryb a krevet. Jen rostliny. Bohužel si nemohu dovolit dávkování Co2 přes tlakovou láhev, takže jsem se ve Sklorexu nechal přesvědčit k dávkování Co2 přes přípravek "Co2 Vital" od Rataj. Dávám denně podle návodu hned po rozsvícení 1 ml na 100 litrů a zmáčknutí pumpičky dá 1 ml. V mém případě tedy dávám jedno zmáčknutí do poloviny na 50l a půlku půlky na tu 25. Nicméně na dropcheckeru je stále modrá barva. Dnes ráno jsem dal do obou jedno celé zmáčknutí, tedy 1 ml (jako na 100 litrů) ale ani tak se ani večer barva nezměnila. Pro upřesnění, náplně jsou nové již namíchané od Denerle v ampulkách. Nevíte v čem může bít problém?

Děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 17:04 Sidi Re: daren
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Sorry ,prezentaci zatím nemám udělám ,akva 97l filtr eheim 2010 160 ,claro 1000 ,doctor chihiros,světla 2xzářivka a jednou LED na noc,dro + CO2 aquario bez vypínání,topítko .ůbec nevím kolik má w.Rybky po vzduchu nelapají,žádné křeč pohyby nejsou,sumeček ,panceřníček,tylomelania vše v pohybu,tak už nevím kde hledat chybu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 16:11 Muž daren [408] Re: Sidi
Hele fakt je tezky radit, kdyz jedinou napovedu co davas je CO2. Co treba prihodit alespon nejakou fotku akvarka (treba sem do fora, kdyz se ti prezentace nechce delat)? Z toho se da poznat treba jak je akvarko priblizne velky, jak je zarostly, osvetleny, jaka je tam fitrace... Lidem co tady ty fora ctou a videli za zivot tech akvarii stovky, das alespon nejaky voditko a sobe zvysis sance na kloudnou radu.

Jinak jestli mas presvedceni, ze to dela CO2, tak neni nic snazsiho nez zkusit vylucovaci metodu a na par dni ho vypnout. Sice tech 8 bublin za minutu mi prijde zanedbatelne mnozsvi (ja vim, zalezi na velikosti bubliny a velikosti akvaria :), ale nekam te to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 12:35 Sidi Re: vaclav
Včera jsem večer koukal do akvárka a najednou přeplaval přes celé akvárium odspodu nahoru a pak se schoval.Ráno jsem sebral mrtvolku.Krom CO2 v akváriu není nic nového,nebo je to umrtnost stářím ale 2 po 3 dnech se mi nezdá jako náhoda.Nenapadá někoho něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 10:59 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sidi
Sekavci jsou většinou zalezlí ve dně proč to najednou nedělají? Asi jim tam něco vadí touhle cestou bych se vydal a nesváděl bych to na co2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 15:26 Sidi Re: Daren
daren děkuji,pokud někdo chce pomoci a ví hodně nerozvádí kolik čeho máš průtok atd..chápu že to souvisí ale pouze okrajově.O CO2 toho moc nevím ale Lojzo tobě po tom nic není.Drop samozřejmě mám další 3/1 test a obyčejný PH metr pro kontrolu.Nechápal jsem proč sekavci jindy zalezlý vylézají,jsou silny skoro jak malíček kdyz jsem je před lety sotva zahlidl.Otázka zazněla z obavy o osazenstvo akvária a i když nevím vše,nejsem střelec abych pustil CO2 bez toho abych věděl kolik.Jinak pro doplnění akva 110l pouštím 10 az 11 bublinek za minutu,Je tam žebřík od dennerlena 300l akva,doctor chihiros ,světlo 2xzářivka a trubice zvlášt na noc. Umřel pouze jeden před týdnem ale to může být stářím,mám je 8 let proč sekavci lezou na horní listy rostlin.Jinak se nic nedeje v akvariu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 11:58 Muž daren [408] Re: Sidi
Kolisani pH je - jak to chapu ja - v prirode pomerne bezne, a to i o mnoho stupnu. Rybam to vetsinou vadi mene nez lide cekaji. Nicmene CO2 se da dat do vody i tolik, ze to ryby zabije a to driv nez ti vysumi z vody jak v otevrene mineralce. Ty muzes byt ekde na hrane - ryby tojeste nezabije, ale fakt jim to nedela dobre. Pokud koncentraci nijak nemeris (kolegove zminovali ten drop checker), muzes pro zacatek zkusit davat polovinu a uvidis, zda budes pozorovat nejaky rozdil (ma to nejakou setrvacnost, tak tomu dej treba par hodin nebo den).

PS: Vsichni co se ti snazili nejak poradit to s tebou mysli dobre, zkus to tak brat a nehledej v tom nic vic. Casto toho vi o rybach jak dr. House o leceni (se vsim co k tomu patri :P Tak bud rad, ze se ti venuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2022 17:37 Muž Sha [500] Re: Sidi
Ale no tak. Evidentní na celé věci je to, že sytíte CO2, protože chcete a aniž byste měl o dané problematice alespoň základní povědomí. Informace o akváriu nejsou a věštění z křišťálové koule se na tomto fóru zásadně neprovádí! Trocha pokory by neškodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 10:30 Muž Lojza007 [1182] Re: Sidi
A co chceš slyšet? Dotaz je zcela vágně položen. Chybí informace jako způsob rozpouštění CO2, tvrdost vody, jakou barvu ukazuje dropchecker nebo jaký je vlastně pH.
Když zajdeš k doktorovi, že tě něco bolí, tak ti taky z fleku neřekne diagnózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 10:29 Brodys Re: Sidi
Tak odpověď jsi dostal adekvátní otázce, to se na mě nezlob. Jelikož jsi neuvedl, jak CO2 rozpouštíš a jak moc ti cirkuluje voda, nedá se přesně odpovědět. Takže zcela obecně, CO2 je plyn, který má tendenci z vody unikat směrem k hladině, v závislosti na způsobu, místě rozpouštění a druhu filtrace se jeho koncentrace ve vodním sloupci mění. Zcela určitě nezůstává u u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2022 09:58 Sidi Re: vaclav
Vždy se divím, že se na foru člověk moc nedozví, otázka zněla jinak ,to holt nikomu nevysvětlím. CO2 při rozpuštění směřuje kam? Nahoru nebo dolů,nebo je celkově promíchána s vodou v akváriu? Nepotřebuji úvahy ale realitu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 17:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sidi
Každému radím, aby si založil prezentaci akvária s co nejvíce informacemi jen tak lze nějak smysluplně poradit. Používáním co2 se snižuje pH a někdy i KH vody takže pokud rybky vylezly bude to spíše tím, že mají teď přívětivější podmínky než tím, že se dusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2022 14:12 Sidi – CO2
Zdravím,CO2 rozpuštěné v akváriu zůstává dole nebo jde nahoru a ven z akvaria?Mám v akvárku sekavce asi 10 ks ale za poslední léta jsem je viděl pouze při krmení navečer.Po zakoupení CO2 1umřel,náhoda....ale další den vylézají zespodu a cpou se směrem nahoru ,třeba na listy rostlin.Čím to může být?Moc CO2,nebo malý proud dole který to nerozmíchá nebo???Poradte prosím.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 16:05 Žena Twelfi [21] Re: vaclav
Ok, takže je to bromthymolová modrá a našla som, že nie je toxická pre vodné živočíchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 14:58 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Twelfi
1 akvarijni-hnojivo.cz/…
2 pokud jdou malé bublinky je to v normě.
3 akvarijni-hnojivo.cz/… pozor místo čárek se píší tečky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 11:57 Žena Twelfi [21] – Rôzne detaily k CO2
Ahojte, mám pár otázok k prevádzkovaniu CO2:
1. čo za látku je kvapalina do dropcheckeru (konkrétne Dennerle), z toho ich vajíčka mi "vyplávala" do akva
2. difuzér (fajka) mi ide CO2 len z jedného miesta pri 1 bubline za 4 sec., je to v norme, alebo by mala ísť tak ako je to na videách všade že pekne cez celý vršok ?
3. tmavozelená farba kvapaliny pri KH 5 a vstupnom pH 7,4 pri krevetkách a slimákoch by mohla byť OK ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2021 12:44 Muž Lojza007 [1182] Re: Pavla28
Ideální pH podmínky jsou obvykle pro rozmnožování. Osobně si myslím, že víc rybám vadí kolísání pH, než že budou mít trvale o maličko nižší pH, než jsou ideální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 11:08 Žena Pavla28 [210] Re: vaclav
tak to potom jo, no vlastně asi uvidím až pak, že? :-) ale všem to funguje tak si asi dělám zbytečně starosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 11:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavla28
Tak na některých stránkách píší 6,5-8 pH takže bych se na hodnotu pod 7 nebál jít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 10:42 Žena Pavla28 [210] Re: vaclav
budu tam mít razboru barmskou, nebude jí Ph pod 7 vadit, když má v podmínkách rozmezí pH 7-8, dneska si změřím KH, mám na to test, ale přesnou hodnotu si nepamauji, vím jen že jsem s hodotou v zeleném stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 10:11 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavla28
Ještě si sežeň test na KH od toho se všechno odvíjí. Jinak máš nějaký důvod proč nejít pod pH 7? Pro rostliny a jejich příjem živin je to lepší.
maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2021 09:53 Žena Pavla28 [210] – zavést co2 nebo ne
Ahojte, přemýšlím o pořízení CO2, ale nejsem si úplně jistá, jak mi to ovlivní akva, všude čtu o snížení pH vlivem CO2, a moje otázka je jak moc sníží CO2 hodnotu pH, mám v akva aktuálně mám Ph 7,4, minimální hodnota kterou můžu mít je pH 7. děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2021 10:52 Muž Lojza007 [1182] – Poděkování
Rád bych poděkoval za rady, co se v tomto vlákně vyskytují a shrnul bych je do svých postřehů.
Opravdu je potřeba koupit plynařskou teflonovou pásku, vodařská je příliš tenká a netěsní. Mají ji třeba v Hornbachu asi za 50Kč a hledejte ji u sanity (v Brně ulička 15 asi uprostřed vpravo). Jde poznat podle toho, že její tloušťká je 0,2mm (vodařský mají 0,1mm a méně). Bohužel ani nestačí vícekrát obtočit.
Na úniky je opravdu nejlepší kýbl s vodou a do něho celej vršek bomby ponořit. Nejlepší je nějakým způsobem zaslepit až hadičku, co vede do akvária, aby se vyloučil únik za jehlovým ventilem.
Jen pro představu, mně to fučelo přes blbě dotažený manometr a přes málo dotažený kolínka. Sice tím sytím dvě akvária, ale přesto 2kg bomba zmizla za dva týdny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 12:13 Žena Jančaa [16] Re: Lojza007
No prave že jsem četla jak je snadné CO2 že Sodastream a finančně nenáročné.
Děkuju moc kouknu teda po tom:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2021 11:24 Muž Lojza007 [1182] Re: Jančaa
Pokud to nemáš už koupený, tak bych doporučil CO2 z bomby, který záhy vyjde mnohem levněji. Případně je levnější třeba kvasnicový set od Rataje nebo si ho podle návodu vyrobit ještě levněji.
CO2 se dává právě kvůli rostlinám, takže pokud se jedná o rostliny náročné na výživu, tak by se mělo nasadit co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 10:24 Žena Jančaa [16] – CO2 zacit
Zdravím :-)...měla bych dotaz co se týče tetra CO2 optimat- může se dát kvůli rostlinkám když ještě není akvárko v plné soustavě?ještě nemám všechny rybky.
Jede teď 7 týdnů.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 20:51 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Nevzduchovat, vyháněl bys CO2 ven z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 20:24 Muž faba [0]
Ahoj. Ještě mám dotaz, jak je to se vzduchovanim při zapnutem CO?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 20:08 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: faba
Já mám CO2 opravdu už hodně dlouho a vždycky jsem jel nonstop. Za těch víc jak 20 let jsem si nikdy neotrávil žádné ryby, když ti totiž technika (čínská) selže přijdeš o osádku rostliny to většinou přežijí. Jestli chceš nějakou techniku tak 4xdávkovací čerpalo na hnojivo a po čase i proudové čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 20:04 Muž Papik [617] Re: faba
Názory se různí, záleží na parametrech vody, o kolik přes noc klesne pH a za jak rychle se zase dorovná na požadovanou hodnotu. Když máš velkou láhev a najdeš si plnění za rozumnou cenu, tak bych na noc vůbec nevypínal. Pro živočichy je to bezpečnější a ekonomicky tě to rozhodně nezruinuje. Navíc elektromagnetický ventil je další věc, která se může porouchat a žere proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:57 Muž faba [0] Re: vaclav
Mlhu nechci :-D Chci aby bylo dobře rybkám.
Edit: Takže nemám kupovat to noční vypínání pochopil jsem to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: faba
Kontrolér je sice pěkná věc ale je to jen pH metr a když se ti sníží vlivem sycení i KH bude obsah co2 klesat ale drop ti to ukáže to kontrolér neumí. Sondy k němu to je další kapitola jsou to čínské srágory, které vydrží trochu měřit pár měsíců a pak je to už o ničem, a co je s nimi práce potřebuješ pufry aspoň 2 ph4 a ph7 (ph10) regenerační roztok a čistící. Rozdíl 0,3pH je změna obsahu co2 o 100% Někdo tu psal že když bomba dochází tak se sníží tlak, ale je to přesně obráceně jakmile je v láhvi jen plyn tak se tlak naopak zvýší, a to dost znatelně.

Já bych jel nonstop a pokud chceš jen rostlinné akvárium tak si kup reaktor, pokud chceš vyšší level tak patronu, pokud ti nevadí mlha v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:14 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Určitě, navíc ho budeš ladit bez živočichů v akváriu, které tam dáš až po zajetí akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:13 Muž Papik [617] Re: faba
Pokud osadíš dost rostlin, dost znamená alespoň 3/4 dna + nejlépe i nějaké plovoucí rostliny, tak klidně můžeš. Za začátku ho pouštěj raději méně, přidat můžeš vždycky. Chvilku bude trvat, než množství CO2 vyladíš. Nezapomínej, že záleží, kolik ho rostliny spotřebují. Zredukuješ výrazně roslinstvo nebo začne stagnovat v růstu a CO2 se bude spotřebovávat méně, než doposud. Ale toho si na dropcheckeru snadno všimneš a upravíš počet bublin za minutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:10 Muž faba [0] Re: Papik, 4Sima
Chlapy to je super, už se začínám orientovat.Muzu to CO zapnout hned po založení? Během té doby by to mělo být vychytané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 19:05 Muž Papik [617] Re: faba
Dá se to tak říci, kromě situace, kdy dochází CO2 v láhvi, jak jsem psal. Dropchecker sice ukazuje stav, který byl před cca 4 hodinami, ale když zareaguješ hned, mělo by to stačit. Je to levná a jednoduchá optická kontrola.

Když je modrý (po výměně náplně je modrý vždy, než během zmíněných 4 hodin zareaguje), je CO2 málo. Do nádrže může jít málo CO2, rostliny ho rychle spotřebovávají, může být prázdná bomba, která se třeba předčasně vyprázdnila kvůli nějaké netěsnosti.

Zelená barva indikuje "optimální" hodnotu CO2, bezpečnou pro většinu živočichů. O tuhle barvu usiluješ. Různí se názory, jaká je bezpečná nebo pohodová hodnota CO2 pro živočichy, ale tím ti nebudu plést hlavu.

V případě žluté, je ve vodě CO2 příliš a je třeba ubrat jehlovým ventilem, protože ohrožuješ zdraví a životy živočichů. Pokud bys měl v nádrži citlivé živočichy, tak bych raději preventivně ihned vyměnil třetinu nebo polovinu vody, abych množství CO2 snížil.

Abys měl nějakou představu, kolik tam pouštíš CO2, když kroutíš jehlovým ventilem, tak počítáš bubliny za minutu v počítadlu bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 18:56 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Začal bych: počet bublin za minutu = dKH x objem akva v litrech : 50
Kup si testy: dKH, pH
Když takto začneš, mělo by to být bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 18:43 Muž faba [0] Re: Papik, 4Sima
Chlapy vy jste hodní.Takže když koupím dropchecker a sešteluji to podle něj společně s testem tak to bude ok a nemusím to pořád kontrolovat ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 18:23 Muž Papik [617] Re: faba
V čem máš zmatek? Kontroler měří pomocí sondy pH v akváriu a pouští buď víc nebo míň CO2 z bomby, aby udržoval tebou nastavenou hodnotu pH. Sonda má nějakou životnost, potom se musí vyměnit za novou. Jednou za čas je dobré/třeba sondu zkalibrovat podle návodu výrobce. Je to dražší kvůli sondě, ale pohodlné.

Bez kontroleru si musíš pH vyladit nastavováním jehlového ventilu a pH kontrolovat, nejlépe měřením kvalitním testem. Lepší je na noc CO2 nevypínat, protože když ráno zase spustí, tak dochází obvykle ke skokovým změnám hodnoty pH, které živočichům nesvědčí.

V obou případě je dobré používat dropchecker jako bezpečnostní prvek, kdyby se něco porouchalo a CO2 bylo hodně nebo málo. V dropcheckeru měníš po 2-3 týdnech náplň, aby stále správně ukazoval, která se dá koupit za celkem drobný peníz a vydrží dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2021 18:18 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Já jsem zastáncem sycení nonstop a bez kontroléru, nebavilo by mě sondu udržovat a navíc je to drahé. Začít sytit opatrně málo, sledovat dropchecker a třeba pomalu přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 18:12 Muž faba [0] Re: 4Sima
Uf tak v tom mám teď takový zmatek že nevím co vzít.tak asi variantu bez toho controlleru a ušetřím 3000kc Já to snad nedám dohromady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:59 Muž 4Sima [1888] Re: faba
Controller na CO2 je dobrá věc, ale je taky třeba zvážit zda se budeš chtít starat o sondu a občas ji měnit. V podstatě má smysl pouze varianta s kontrolérem pH nebo obyčejná bomba s ventilem bez nočního vypínání. Tam pak už hlídáš dropchecker a měříš ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:57 Muž Papik [617] Re: faba
V tomhle si netroufám radit, jdu cestou co nejméně techniky a co nejmenší údržby. Je krásné vymazlené akvárium holandského typu, hýřící všemi barvami, kde je použitá high-end technika s automatickým hnojením, ovládáním světel atd. Jenže v takovém akváriu rostou rostliny jako z vody a aby nádrž vypadala stále hezky, je třeba pomalu co týden rostliny stříhat a upravovat.

Pro mě je to otročina. Nehnojím, pouze týdně měním třetinu vody (to jen kvůli zabarvení, protože díky ponořené zemině voda časem výrazně zežloutne, podobně jako z výluhu olšových šištiček) a cca jednou za měsíc zkrátím nejrychleji rostoucí rostliny. Z techniky používám pouze topítko, málo výkonnou čerpací hlavu s minimálním příkonem pro pohyb vody a přiškrcené vzduchování. Na léto mám sestrojené chlazení z PC ventilátorů, které řídí čínský termostat. Plus samozřejmě led světlo, u hlavního akvária s kontrolerem pro pomalé rozsvěcení a zhasínání, kvůli komfortu pro živočichy.

Kdybych měl v bytě stabilní teplotu po celý rok, tak bych polovinu techniky mohl vynechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:50 Muž faba [0] Re: Papik
Mohu vás tedy poprosit co by jste si koupil vy,rád si nechám poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:42 Muž Papik [617] Re: faba
Určitě, je to pohodlné. Nastavíš hodnotu pH, jakou chceš v nádrži mít a on jí +- udržuje. Ale na oplátku musíš ty udržovat sondu. Alternativou je, že ladíš počet bublin a měříš pH v nádrži. Když dochází láhev, tak ke konci klesá tlak a mění se počet bublin. Ale to je jen ke konci, takže většinu času to máš nastavené.

Přesto bych dropchecker vždy používal. Sice ukazuje hodnotu před několika hodinami, ale když je něco špatně, tak tě varuje a můžeš reagovat. Jen v něm jednou za cca 3 týdny vyměníš náplň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:28 Muž faba [0] Re: Papik
Pak se ptám má cenu to kupovat?Myslím ten controller?

A jaké počítadlo a difuzér?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15981x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku