Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2017 13:27 Muž ludvik [1082] Re: MirekSazava
Zajímavý, že jde přetlakovat. Mě to plní tekutým, nejspíš - a plnič prohlásil, že když se to tam nevejde, tak tam víc nenacpe ani kdyby chtěl.
Do té 2,1 litru mi dávají 1,5 kg plynu. A do 4 litrové dobu jen dvě kila, než jsem si toho všiml a vždy ho musím prakticky donutit ke 3 kg. Jsou to flašky z rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 10:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
Záleží to na teplotě okolí. Nejlepší je ji zvážit, na lahvi je vyražená její váha, stačí ji jen odečíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 09:57 Muž MirekSazava [71] Re: dravec
Myslím, že kolem 70 bar. Mě ji naopak jednou přetlakovali na cca 200. A doma na balkoně mi z flašky vylítla pojistka a flaška lítala po balkoně.
Nejlepší podle mě je, zvážit flašku před/po plnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 09:26 Muž dravec [72] - Rostliny – tlak v flasi po naplneni
Chcel by som sa opytat kolko by mal byt tlak vo flasi (2,1kg) po jej naplnení plynom CO2 doplna? mam totiz podozrenie ze mi flasu nenaplnili na maximum...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 19:24 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
Ha, premyslel jsem spatnym smerem, mea culpa.
Porad me nenapadala sloucenina,kde po jejim rozlozeni by uhlik chtel ihned reagovat s kyslikem. Ze muze reagovat uhlik z elektrody me absolutne nenapadlo. A pritom trafo k vlackum a UHLIKOVA elektroda puvodem z ploche baterie byla moje oblibena hracka. Chloru jsem jiste vyrobil kilogramy :-)

Edit:no v tom vlaknu o teto moznosti pochybuji i velke kapacity tohoto fora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 19:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 18:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: pepino
Troll?
no, kazdopadne, zadnou elektrolyzou CO2 nevyrobis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 18:25 pepino – jak je lepší získávat co2
Ahohky. Přemýšlím o co2. Je lepší z láhve nebo elektro lízou? Mí s tím někdo zkušenost? Pepíno

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 18:59 laKatos Re: vaaclav
By me zajímalo co to je za kapalinu. Ale když budeš opatrný a s pocitadlem nebudes moc hýbat tak aby se ti nedostala kapalina do akvaria tak tam použij olej nebo něco co se pomalu odparuje a nejlépe i neškodné pro akvarium

Možná bych použil glycerin ale nevím co na to ryby a rostliny v případě ze by se to dostalo do nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 18:48 Dominik Re: vaaclav
A nejde tato kapalina vytvořit svépomocí? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 18:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dominik
Prodávají do toho kapalinu která se neodpařuje. :-) www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 17:45 Dominik – Pocitadlo bublin
Ahoj, jak udrzet vodu v počítadle bublin? Mám skleněné počítadlo bublin ( www.rostlinna-akvaria.cz/… ) a voda v něm mi vydrží max týden-dva. Zkoušel jsem uz tri ruzne zpetne ventily umistene pod pocitadlem ale neuspesne, zrejme se bude voda dostavam pryc smerem do akvaria? Zkousel jsem umisteni zpetneho ventilu i pred a za pocitadlo zaroven.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vrkal
Sú zrovnateľné, kupujem tam u cca 3 roky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:33 Muž vrkal [1] – drop checker ebay
Jaké máte zkušenosti s drop checkerem co se prodává na ebay, aliexpres apod...prostě z číny. Je kvalitou zpracování srovnatelný s těmi co se prodávají v českých eshopech? Ukazují o jeho koupi vzhledem k téměř třetinovému rozdílu v ceně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 16:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: aviater
předpokládám, že to nejvíce postihlo pomalu rostoucí rostliny. Samotná aplikace CO2 nebude asi primární problém. V akváriu jsou řasy přítomné i když nejsou okem viditelné v podobě spor. Až když dostanou nějaký impuls, nebo jinak řečeno, nastanou podmínky pro jejích růst, dají o sobě vědět. Mohlo to být poklesem pH, které při dávkování CO2 jde dolu, rozhozením rovnováhy mezi prvky, protože rostliny začaly více příjmat živiny, nebo kombinací obojího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 16:05 aviater Re: ŠtefanT
Nádrž několik let, kryptokoryny a echinodory cca měsíc. CO2 jsem dosud nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 15:39 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: aviater
Na fundovanou odpověď hodně málo informací. Jak dlouho je nádrž od založení? Jaké kytky a hlavně kolik jich je v nádrži? A fotka by také hodně prozradila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 13:37 aviater Re: Rakvista
Pánové, prosím o radu. Po zavedení CO2 po čtyřech dnech černá řasa. Kytky a dno. Není to štětičková, ale chuchvalce. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 17:00 Muž Rakvista [20] Re: vaaclav
Dobrá omlouvám se asi jsem to blbě přečetl....jen pro info tlakovou zkoužkou by se zabývat měli bez ní jim to ani nenaplní a pak je výsledně tl.zkoužka vyjde na cca od 600Kč.To je zálkad....víc dodávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2015 15:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rakvista
Překrucuješ to co jsem napsal, přečti si můj příspěvek znovu, nikde nepíši že redukční ventil se závitem W21 je jen na argon a ani o tom že neexistují hasičáky s G3/4. CO2 už dělám hodně dlouho a docela dost lahví mě prošlo rukama. Informace se snažím dávat co nejstručněji a srozumitelné i pro laika. Nemíchám do toho normy a tlakové zkoušky abych nemotal lidem hlavu. Jinak nevím jestli je to zrovna v tomhle fóru ale ve starších příspěvcích by si našel že doporučuji redukční ventil bez budíků nebo jen z jedním, protože jsou trochu lacinější a práci odvedou stejnou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:45 Muž Rakvista [20] Re: GP
Redukce a regulace jsou synonyma ;-) Ano pokud se chceš vyjádřit naprosto přesně technicky máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:40 GP Re:
ot: kdyz uz se tu tak hezky zpresnuje, neni beznejsi redukcni ventil nezli regulacni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:35 Muž Rakvista [20] Re: vaaclav
To je neznalost prodejců to neovlivním a neovlivní to ani normy(vědět by to už jen s podstaty věci měli),a neurážim se,jen vidím že to nemá smysl něco uvést na pravou míru...to si tu pak hned někdo musí honit triko a nebo je označen za tmáře ....nejsem tu poprvé....takže vím jaké to tady je,a moje naivita že možná budu přehlížen pokud prohlásím něco o čem něco vím(moc toho ohledně akvaristiky není to přiznám tam mám řádné mezery)byla značná...Apropo regulační ventil manometry (budíky) mít nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rakvista
Pokud v obchodě řekneš že chceš regulační ventil (budíky) se závitem whitworth (W21) budou na tebe koukat jak na zjevení, když ale řekneš že chceš budíky na argon prodají ti je bez problémů. Osobní zkušenost. Teorie je jedna věc a praxe občas je něco jiného. Takže se hned neurážej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 11:07 Muž Rakvista [20] – jen pro konečnou
www.srovnanicen.cz/… takže finálně je jedno jaký závit je na hlavním ventilu pro regulační ventil..je n dodám ať žije strýc google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 10:41 Muž Rakvista [20] Re: vaaclav
Nepotřebuji si nic tahat ;-) Ale trvrdit že závit W21 je určen pro Argon a je na hasičáku v jedné větě trochu nedává smysl.Jen jsem se snažil osvětlit jak to s těma závity je.Ale OK jste redaktor a já se dopustil chyby se to pokusit osvětlit.....Omlouvám se vám už nedám do fóra ani čárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 10:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rakvista
Trochu nechápu co tím chtěl básník říci. Je něco špatně na tom co jsem napsal, nebo jsi tu jen taháš triko, předpisy a vyhlášky nějak souvisí z dotazem na to jakou lahev a jaký závit. Mimochodem svářečské papíry mám od roku 1977 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 18:32 Muž Rakvista [20] Re: vaaclav
Ano nových,ale prodávají se i stále staronové s G3/4 manometry(přesněji regulační ventily) ;-)A je to proto že se postupně nahrazuje starý typ závitu G3/4 za W21 což vzešlo EuroAmerické dohody o ISO sjednocení nejen svařovacích metod,ale i věcí souvisejících od drátu po tlakové láhve vč.příslušenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rakvista
Jdi do prodejny a řekni že chceš budíky na argon dostaneš je se závitem whitworth který je na všech nových hasicích přístrojích (mám 3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:03 Muž Rakvista [20] Re: vaaclav
W21 není určen jen na argon a kdyby byl neznám hasící směs s příměsí argonu takže nevím proč by jej dávali na hasičák(tam se převážně používá CO2.pěnové,sněhové+hasící směsi)...argon se využívá ve svařování (Mix CO2+Ar metoda MAG nebo jen čistě argon např. metoda MIG/TIG/WIG).Prostě jsou dva typy používaných závitů,myslím běžných na hlavních ventilech tlakových láhvích a to starší G3/4 a W21 nový...to je jako s tlakovýma láhvema ne každá se dá plnit CO2 jen proto že je tlaková,musí pro plnění CO2 mít svojí tlakovou zkoušku...OT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Svářeči používají G3/4 nové hasičáky W21 Takže podle toho co budeš mít za lahev koupíš hodiny se závitem na CO2 G3/4 nebo na Argon W21 Lze zakoupit i přechodky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 11:29 Muž Rakvista [20] Re: GP
G3/4 a W21 je označení závitu na láhvy či manometru ;-) G3/4 je starý i dnes běžně používaný závit W21 je nový typ závitu. cs.wikipedia.org/… je to obecné značení závitů použitých kdekoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 09:34 GP Re: funtcz
eu je w21 ve svareni se myslim jeste bezne pouziva g3/4
w21 je i na argon
doufam, ze jsem z hlavy nemystifikoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 08:22 Muž funtcz [22] Re: sachlj
Sestavu mám od camozzi a red. ventil si můžu zvolit ten nebo ten. Ale do budoucna kdyby něco co je běžně používané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2015 08:03 sachlj Re: funtcz
Takový který ti bude bez problémů fungovat se zbytkem sestavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 07:55 Muž funtcz [22] – Red. Ventil
Zdravim. Zhanim láhev a na co2 a chci se zeptat jaký závit brát. W21 nebo G3/4?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:57 Muž volhpe1 [41] - Tetry
problém vyřešen atomizer jsem vyndal a vyměnil za difuzor a použil kovové počítadlo bublin se zpětným ventilem je opravdu super lepší jsem neviděl a to provedení luxus už nikdy nechci skleněné praská a nedá se lehce doplnit palec p.s. vnějsí atomizer funguje u většího akva na 100% problém byl jen s tím vnitřním u menšího akva ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:56 Jindras Re: samboo
Tak jo,super,děkuju. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:39 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Jindras
drop-checker má v reakci na prostředí menší prodlevu, tak bych nastavil 1-3 bubliny, podle toho co si nastavil na začátku a průběžně kontroloval drop-checker, pokud půjde během dne k modré, tak každé ráno přidám bublinu dokud nebudu na zelený až žluto zelený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:03 Jindras Re: vaaclav
Ahoj,tak dnes mi přišel tento set- www.rostlinna-akvaria.cz/… . Už je v provozu,asi hodinu. Je to parádní,vše je kovové,super. Mám radost. Ale dotaz-1. pouštím 3 bubl./s.,protože drop-checker je pořád tmavě modrý,až se zbarví do té zelené,tak uberu. Takhle je to v návodu. Je to dobře?? 2.-kdy se u rostlin projeví změny (jestli)- za 14dní,měsíc?? 3.- Akary mi v tom proudu mikrobublinek blbnou,lítaj v tom nahoru a dolu, :-D ,je to normální? potlesk Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 16:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 10:56 Muž ludvik [1082] Re: vaaclav
To, že ty plastové zpětné ventily stojí za dvě věci, to se nehádám ... Ale jaký je v tomto případě rozdíl mezi vzduchem a CO2? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 21:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volhpe1
Většina jich je na vzduch ne na CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:48 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: vaaclav
Mám italské ale až za počítadlem bublin ten plastový jen jako přídavný p.s. Pak k čemu jsou ty zpětné ventily když podle tebe nefungují B-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volhpe1
Klasické zpětné ventily ti na to fungovat nebudou a voda díky slabému podtlaku přes ně proteče. Musel by jsi mít opravdu něco dobrého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 20:06 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: ludvik
Díky to mě nenapadlo mám spínací hodiny nastavím je tak aby každou hodinu v noci se spínalo na 2 minuty + přidám zpětný ventil cca 1 cm za atomizér palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 17:44 Muž ludvik [1082] Re: volhpe1
A čím to vypínáš?
Spínacími hodinami? Jestli ano, tak to prostě v noci nech párkrát zapnuté, aby to alespoň udrželo CO2 v hadičkách. Ona ta voda zase moc atomizérem neprotéká. Jenže jak se postupně CO2 stále rozpouští, tak klesá tlak a vlastně to vodu nasává silou.
A jestli ručně, tak ho nevypínej úplně, ale jen hodně stáhni.
Nebo si kup pH metr :-)
Případně tomu pomoz tak, že dáš zpětný ventil co nejblíže atomizéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 14:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volhpe1
Skoušel jsi za jak dlouho se plyn protlačí bez tvého zásahu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 14:43 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: vaaclav
Otázka je co s tím zvýšit tlak přes jehlový ventil napořád a tím riskovat otravu CO2 u krevet nebo každé ráno to protlačit ale to se mi nechce :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 14:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: volhpe1
Protože je atomizér porézní hmota nasaje vodu která se ti dostane asi i do hadičky. Plyn jde vytlačit snadno, vodě to ale bude trvat déle. Žádný zpětný ventil ti nepomůže tomu zabránit. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15981x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=301