Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 00:31 Muž Tref [20] Re: vaclav
Je to celý divný, v 30l akváriu pokud bublám pod 30 bublinek/min, jde mi dropchecker do modra. Mám KH8 dle měření a ph tím pádem chci dostat k 7,1. I když běží CO2 celou noc, na žlutou se v dropcheckeru nedostanu. V akva by nemělo být nic, co by co2 rozpouštělo... To jsem z toho jelen, že při podobných hodnotách vody někdo bublá polovinu a na požadovanou hodnotu PH se dostane. Ryby a vše ok, takže nějakou větší chybu měření bych zavrhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 22:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak vždy tohle neplatí zvláště pokud to CO2 něco rozpouští. Nebo se klidně může jednat o chybu v měření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 20:26 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
Sorry, trošku som na vlákno zabudol.

Z vodovodu ti tečie pH 7.6, do toho bubleš COčko a to ti vyženie pH na 7.8? ne
Inak tých 7.6 z vodovodu pri KH=10 je ok. To je normálna voda. Ale pridávaním COčka pH klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 13:26 Žena Peťule [3] Re: Magic
Cca 30 bublin/1min.

Koukala jsem na Tvou nádrž a teda tak zelený drop, jako máš Ty, tedy nemám.. Ona má být asi jasně zelená barva (jako trávově zelená), že? Pokud jo, tak by to značilo málo CO2 a když bych přidala, tak by se mi mělo PH snížit. Je to tak? Jsem fakt chemik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 13:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
A bubleš koľko teraz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 13:11 Žena Peťule [3] Re: Magic
7,6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 13:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
A z vodovodu tečie čo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 12:56 Žena Peťule [3] Re: Magic
Mam essentials, ale kapkovy mi ukazuje to samy...a to je uz divny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 11:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
Ak máš ten pH tester, ako ja, tak jednoznačne ten. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 09:06 Žena Peťule [3] Re: Magic
Teď otázka který tester je špatný.. Ph měřím elektronickým PH metrem, KH kapkovým testem. Drop je tmavě zelený..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 08:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
Pri KH 10 je rovnovážna koncentrácia CO2 asi 10mg/l.
So zeleným dropchecker by malo byť pH tak max 7,2-7,3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 08:31 Brodys – Tip na nejlepší rozptýlení CO2
Ahoj všem, poprosil bych vás o názor a zkušenosti jak nejlépe rozptýlit CO2 v akváriu. Momentálně mám skleněný difusor, ale pokukuju po efektivnějším řešení, konkrétně po atomizeru od JBL i přes rozporuplné recenze. Na hadice 19/25 bohužel moc výběr není. Má někdo lepší nápad, popřípadě zkušenost? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 08:04 Žena Peťule [3] Re: Magic
Jsem si to taky rikala. Podle Tilmanovy tabulky by mely byt nedostatecny hodnoty CO2, takze drop modry... To je fakt alchymie ta akvarijni voda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 08:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Peťule
10°dKH a 7,8pH a zelený dropchecker?
To bude niekde chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 23:00 Žena Peťule [3] Re: Peťule
Tak KH 10, PH 7,8, drop už zelenej ;-) Hodnoty teda ale nicmoc..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 13:40 Žena Peťule [3] Re: Sid
:-D to bych měla (mám oční vadu stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 13:33 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Peťule
Žlutou ale poznáte, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 12:20 Žena Peťule [3] Re: vaclav
a já si říkala, která potvora mi to tam "rasí".. Díky;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 11:01 Žena Peťule [3] Re: vlka
Stejná barva, ale přidala jsem na bublinách a už je tyrkysovej... Resp. z každýho pohledu má trochu jinou barvu.. To s mýma očima bude věc teda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 21:37 Muž vlka [3455] Re: Peťule
Jen ze zvědavosti dej toho ,,dropa,, dolů, co naměří ?...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 19:47 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Do rostlinného akvária bych si kongotetry nepořídil, nemají dobrou pověst co se týče rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 17:58 Žena Peťule [3] Re: vlka
Fotka k příspěvku Ahoj, honí, ale asi né moc optimálně. Včera jsem objednala proudový čerpadlo, tak snad to pomůže. Jen přemýšlím, kam ho dám, protože Juwel s vnitřní filtrací má výtok z filtrace... no přikládám fotku než abych to nějak vysvětlovala:-D
Filtr má výtok z levého rohu do prostřed předního skla a zároveň čeří hladinu. Toho malého filtru si nevšímejte, je tam dočasně než dorazí to proudové čerpadlo;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 16:53 Muž vlka [3455] Re: Peťule
Čauky, a ,,honí,, ten filtr to céóčko pěkně po AQ ? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 14:59 Žena Peťule [3] Re: Sid
Večer budu mít ten KH test, tak změřím. Doporučili mi tuto dávku v akvaristice, kde jsem set kupovala. Studuju, studuju.. Než na všechno přijdu, bude to asi chvilku trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 13:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Peťule
...CO2 cca 18 bublin za minutu (125 l akva)...
A není to málo, Antone Pavloviči? :-)
Samozřejmě - záleží na hromadě souvislostí, ale s tímto tempem sycení vody CO2 bych se přesycení nebál ani s hodně dobrým difuzérem.
Doporučení dobře si problematiku prostudovat je směroplatné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 12:32 Žena Peťule [3] Re: vaclav
a ještě... CO2 jsem si pořídila proto, že už chci mít konečně hezký rostliny vč. kobercových a toho bez CO2 nedocílím (snažila jsem se o to 3 roky). Navíc mám i dost vysoké PH a použitím CO2 ho snížím (teda alespoň to jsem si vyčetla).. Snad tomu všemu porozumím a bude mi to "šlapat"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 12:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Záleží prostě na tom jak vysoké je KH čím vyšší tím se musí přidávat více CO2 a udává se že při KH 10 a více už to skoro nemá cenu. Další mozností je že se v akváriu něco rozpouští a zvyšuje to KH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 12:16 Žena Peťule [3] Re: vaclav
Tak samozřejmě jsem si o tom četla, ALE úplně moudrá z toho nejsem. Koupím si testy na KH a budu studovat dál. Děkuji Václave:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 11:55 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Bez toho aby jsi věděla jak to všechno funguje bych se do CO2 nepouštěl. Když už to ale máš tak doporučuji si přečíst maniakva.sweb.cz/… a další články co tam jsou o vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 11:28 Žena Peťule [3] Re: vaclav
Nemam, ale mam nejaky testy k bazenovy vode, tim bych mohla zmerit PH. Pomuze to necemu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 11:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Máš test na KH? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 10:59 Žena Peťule [3] – CO2 dropchecker
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. 4 dny přidávám do akva CO2 cca 18 bublin za minutu (125l akva), hodinu před zhasnutím vypínám, hodinu pred svícením zapínám. Dropchecker ale pořád ukazuje modrou barvu. Bojím se dát vic bublin kvůli rybám. Proč? Co je špatně? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 08:16 Muž Centisi [33] Re: miky17
jo,tak by to mělo bejt,musí se ti ty rostliny na druhý straně akva (proti rampě) trošku hýbat v proudu vody aji ty u dna,pak je ten proud dostatečnej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 08:00 Muž Tommo [828] Re: miky17
Byl to z Číny. Počítadlo bublinek měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 22:24 Muž miky17 [0] Re: Centisi
Moje úplně původní dilema bylo, zda umístím rozstřikovací rampu na zadní nebo boční stranu, takže proud sleduji od začátku :) Dle nečistot, které byly ve vodě, když jsem sázel kytky, tak se proud vlevo před kořenem stočí dolů a jde spodem zpět k sání.
Zkusím si ještě pohrát s nastavením rampy a uvidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 22:20 Muž miky17 [0] Re: Tommo
A jaký jsi měl vnější atomizér - rozebíratelný s počítadlem bublinek od JBL nebo nerozebíratelný?
Ještě se podívám na reaktory - díky za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 21:14 Muž Centisi [33] Re: miky17
každej tu zkušenost má jinou..já tvoje akva vidím jen na fotce tudíž jen naznačím : když máš rampu na boku,dojde ti proud až k protilehlé stěně,otočí se,a jde zase po dne k sání? tohle vidím jako problém jestli tam to co2 vůbec dostaneš...vyzkoušej ten proud? pokud nebude dostatečnej,tak by pomohlo tu rampu dát na zadní stěnu,vzdálenost přední a zadní je kratší než levá a pravá..ale neznám ten tvůj filtr..nevím jestli by to utáhl...
jak říkám,tak takhle to má xxx lidí a problém v tom není,zvláště pokud je to co2 dobře rozpuštěny..aji bych to tak nejraději sám udělal,ale to bych musel o co2 přemýšlet dřív a koupit jinej filtr s rovnejma hadicema smich

nebo by bylo ještě řešení pod tu rampu dát nějaký proudový čerpadlo aby si ten vír kolem nádrže udělal..to už záleží na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 20:53 Muž Tommo [828] Re: miky17
Mám zkušenosti s atomizérem a teď více než měsíční s reaktorem od Profiplants. U atomizéru jsou po akváriu bublinky a opravdu záleží na nastavení rampy. Tu jsem měl nastavenou, že voda stříkala vodorovně, ale s hladinou to hýbalo. Co se týče reaktoru, tak akva je bez bublinek a spotřeba CO2 na dosažení stejného pH bude menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 20:44 Muž miky17 [0] Re: Centisi
Já s tím samozřejmě nemám zkušenost a proto se ptám...
Ale na roslinna-akvaria jsem vznesl dotaz a bylo mi odpověděno, že by mi musela rozstřikovací rampa směřovat rovnou dolů ke dnu, ale já jsem zvyklý mít rampu směrem ke hladině, aby jemně čeřila hladinu..
Rád si nechám poradit někým, kdo s tím má zkušenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 19:37 Muž Centisi [33] Re: miky17
proč by mělo hnedka vyprchat ven ? pokud máš dobrej proud a dobře natočenou rampu tak nikam prchat nebude...myslíš že nikdo nepoužívá atomizéry když maj na to hadice a k tomu rozstřikovací rampu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 19:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: miky17
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2020 19:21 Muž miky17 [0] – C02 - dotaz
Ahoj,
mám tlakovou láhev a řeším, jakým nejlepším způsobem rozpustit C02 v mém novém 450 ĺ akváriu rybicky.net/nadrze/31752
Vnější atomizér použít nemohu, protože mám roztřikovací rampu a C02 by ihned vyprchalo ven.
Z jakým vnitřním atomizérem máte nejlepší zkušenost?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 19:25 Muž daren [408] Re: JakubN
JakubN napsal: Moc se omlouvám, ale musím nesouhlasit.. Chápu, že je to ode mne, jako od naprostého začátečníka, troufalé..

Ta tabulka slouží k tomu, aby jsi mohl spočítat (odhadnout) obsah CO2 ve vodě, protože CO2 v domácích podmínkách nezměříš..

Omlouvat se nemusis, mne nevadi, diskutovat s nekym, kdo ma odlisny nazor :)

Ta tabulka udava vazbu mezi pH (tvoreneho jen CO2, rep. H2CO3), KH (tvoreneho pouze hydrouhlicitany) a CO2, a da se dobre pouzit v tom dropcheckeru, kde jsou ty podminky splneny. Klidne si muzes namichat napln s KH 6, ktera bude reagovat zmenou barvy na jinou hladinu CO2 v akavariu, presne podle te tabulky (tedy pro KH6 cca 45mg/l CO2 misto 30 mg/l pri KH4),

Pro vodu v akvariu nejsou predoklady te tabulkove vazby zpravidla splneny. Tj. nejde zmerit pH a KH vody v akvariu a na zaklade te tabulky rict, kolik je v ni rozpusteno CO2. To je cele, co jsem chtel rict, snad jsem to vic nezamlzil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 19:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
Ok, nerozumel som, že si rozumieme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 19:03 Muž daren [408] Re: Magic
daren napsal: .... dropchecker mezi obsah CO2 ve vode, nic jineho. Ze se pak snazis z teto hodnoty a ze znalosti KH dopocitat pH vody podle tilmana je vec druha.

Magic napsal:Ako hovorí JakubN, dropchecker reaguje zmenou farby na zmenu pH vo svojej vode.


Panove nevim, zda to neni jen slovickareni, ale co meri napr. pH metr s externi sondou? Napeti na nebo pH? A co meri voltmetr - napeti, proud, el.mag. silu na civce ke ktere je pridelana rucicka?

Nedelejte to slozitejsi nez to je. Dropchecker meri obsah CO2 v akvariu. Nemeri pH. A ano, napln v dropcheckeru meni sve pH a zaklade mnozstvi rozpusteneho CO2, na ktere reaguje reagent zmenou barvy. Ale verim, ze se shodneme na tom, ze je to jen prostredek k tomu jak se dobrat k cili - a to zmerit mnozstvi CO2 v akavariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2020 08:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
daren napsal: Dropcheckeru je uplne jedno jake KH ma voda. Meri kolik mas ve vode rozpusteneho CO2 a to je zas odvisele od toho, kolik CO2 do vody pridavas. Neni to zadna raketova veda.
Zdieľam tento názor, fakt by ma zaujímalo, prečo by dropcheckeru s danými 4°dKH malo vadiť príliš nízke KH vody v akváriu.

daren napsal: .... dropchecker mezi obsah CO2 ve vode, nic jineho. Ze se pak snazis z teto hodnoty a ze znalosti KH dopocitat pH vody podle tilmana je vec druha.
Ako hovorí JakubN, dropchecker reaguje zmenou farby na zmenu pH vo svojej vode.
Používa sa brómthymolová modrá:
sk.m.wikipedia.org/…

a dané KH=4 to znamená, že žltozelená-pH=6.4 je 50mg/l (už moc), a modrozelená=pH>7 je menej než 13mg/l (už málo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2020 00:04 Muž JakubN [60] Re: daren
Moc se omlouvám, ale musím nesouhlasit.. Chápu, že je to ode mne, jako od naprostého začátečníka, troufalé..

Ta tabulka slouží k tomu, aby jsi mohl spočítat (odhadnout) obsah CO2 ve vodě, protože CO2 v domácích podmínkách nezměříš..

Na druhou stranu, PH a KH můžeš doma otestovat bez problémů. To je smysl té tabulky..


A s tím dropcheckrem.. Nevím jak je to se závyslostí na KH, ale dropchecker měří (reaguje na) změny PH.. Neměří CO2..

Já si tu náplň koupil už připravenou, ale vím že se dá připravit i doma..

Destilovaná voda (žádně KH) + jedlá soda (KH přesně 4) + kapkový test na PH

Proto to asi nefunguje ve vodě s KH pod 4, předpokládám že tam bude nějaký vztah a KH vody nemůže být nižší než KH v tom testu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 21:56 Muž daren [408] Re: JakubN
JakubN napsal: To že dropchecker nefunguje při nízkém KH je informace kterou mám tady z fóra..


Ja bych rekl - never vsemu co na forech pisou :)

Dropcheckeru je uplne jedno jake KH ma voda. Meri kolik mas ve vode rozpusteneho CO2 a to je zas odvisele od toho, kolik CO2 do vody pridavas. Neni to zadna raketova veda.

JakubN napsal:
Dropchecker "neměří" CO2 ale PH a to jen za předpokladu, že KH vody je 4+.


Ne, je to presne obracene. dropchecker mezi obsah CO2 ve vode, nic jineho. Ze se pak snazis z teto hodnoty a ze znalosti KH dopocitat pH vody podle tilmana je vec druha. Muzes, ale zaroven si musis byt vedom toho, za jakych podminek ta tabulka plati. A v akvariu zpravidla takove idealni podminky nepanuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2020 13:57 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vlka
Ľudké telo má veľmi dobré mechanizmy na reguláciu pH krvi na 7,4 plus-mínus 0,05.
To by tu bolo ale silne OT, odkazujem na vysokoškolskú fyziológiu. Snáď sa tam dočítaš i to, že prekyslenie organizmu je blbosť. :-)

Ryby hypotalamus nemajú, tak regulácie toľko mať nebudú, budú na tom ale podobne minimálne efektom. Keď je vo vode COčka príliš, bezvedomie a smrť. Preto jeden z humánnejších spôsobov utratenia je sodovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 11:50 Muž vlka [3455] – CO2
Hezký den, chtěl jsem se jen zeptat, pokud se CO2 rozpustí ve vodě (v plicích je také voda), tak se přece následně difunduje do krve, tím zvyšuje její kyselost a vzniká acidobazická nerovnováha nebo ,,překyselení organismu,, a tím i pokles pH krve. Jak je to u rybiček, když mají AQ doslova ,,narvané,, céóčkem ? Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=151