Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 11:11 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
takze podla mojho obrazku navrhujes tu variantu A kde mam cervenu rampu nakreslenu a CO2 napojit cez vonkajsi externy atomizer ktory mi pojde cez tu rampu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2018 10:37 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Rampu si udělej z černé elektrikářské trubky a na ten atomizér zapomeň není to dobrá věc dost ten plast praská a budeš muset hodně zvednout tlak v systému a v akváriu bude mlha CO2, reaktor je něco jiného. :-) rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 10:31 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Ne čerpadlo by mělo být v protilehlém koutě u předního skla aby jsi točil proud dokola po delších stranách akvária. Spíš by jsi si měl ale vyzkoušet rozstřikovací rampu než se pustíš do proudového čerpadla. On tak silný proud je docela prevít a každá chybka se projeví rychleji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 10:30 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Skús mi dať prosím konkrétnu radu (výrobok) ... teraz mám v akva atomizer + vonku mám počítadlo bublín ... ako vývod z fitra mam trisku (mozem zamenit za rampu) ....

Myslis kupit toto : zvierata.bazos.sk/… + napojit to na rampu,alebo trisku ?? A ako mám nastaviť rampu ?? Mám dve moznosti A alebo B ... co je lepsie ?? Vzhladom na prud vody a všetko okolo toho .. Dakujem za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 10:17 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
Fotka k příspěvku afc1886 napsal: Fid0 napsal: tak by ma zaujímalo ako dať do akva prúdové čerpadlo a ako to napojiť na ext.filter .... Ďakujem
Jenom, aby jsi věděl o čem je řeč. ;-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…


No skúsil som to nakresliť či to chápem dobre ... potlesk Takto to mám napojiť ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 10:10 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
No toto mám doma ,ale nemám to v akva lebo je to velke a špatilo to dizajn ... ale OK viem to tam napojiť ,len otázka kam to umiestniť a ako potom napojit CO2 ??? Myslíš, že tento ventilátor dať na ľavú stranu a CO2 difuzor na pravú stranu ?? Nedával som to tam ,lebo triska z ext.filtra mi robí celkom dobrú prúd tak neviem ...alebo to zapojiť tak že výfuk z filtra na lavu stranu a prudove cerpadlo na pravu stranu a pod to čerpadlo umiestnit difuzor s CO2 ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 09:36 R Muž afc1886 [14703] Re: Fid0
Fid0 napsal: tak by ma zaujímalo ako dať do akva prúdové čerpadlo a ako to napojiť na ext.filter .... Ďakujem
Jenom, aby jsi věděl o čem je řeč. ;-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 09:29 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
To není cesta pokus omyl to je vývoj kterým ty můžeš projít, ono to chce každý ten stupeň zvládnout, spíš než proudové čerpadlo by tě měl zajímat reaktor. Je toho na internetu spousta od hotových výrobků po samodomo. Máš externí filtr tak o to je to jednoduší. :-) www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 09:11 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
vaclav napsal: Tohle je ten nejméně hospodárný způsob rozpouštění CO2 ale to asi časem zjistíš a posuneš se třeba k nějakému reaktoru který nebude v akváriu. Pak můžeš použít rozstřikovací rampu a po čase ji vyndáš a použiješ proudové čerpadlo. :-)


Prosím vieš mi napísať niečo o tom prúdovom čerpadle ?? Myslíš niečo ako EHEIM COMPACTON 600 ? Alebo len taký ventilátor do vody ?? Nechcem ísť pokus-omyl ale rád by som to nastavil raz a poriadne tak by ma zaujímalo ako dať do akva prúdové čerpadlo a ako to napojiť na ext.filter .... Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2018 07:27 Muž MirekSazava [71] Re: Fid0
Vetsinou na druhe strane akva nez mas vytok z filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 23:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Trochu si nerozumíme nech to jak jsi si to udělal a uvidíš jak ti to bude fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 23:07 Muž Fid0 [2] Re: MirekSazava
No to sa sice lahko pise ale tazko hlada ... kde a ako to hladat ?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 20:25 Muž MirekSazava [71] Re: Fid0
Dej to cocko nekam kde kolem toho pujde proud vody dolu. Ten pak bude zachytavat bublinky a ty se budou drzet v akva co nejdele a budou se dobre rozpoustet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 19:12 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
tak skuste poradit co kupit a co je najlepsie ... ako presne myslis kupit prudove cerpadlo??myslis vyvod z externeho filtra napojit na prudove cerpadlo a napojit CO2 z bomby na tu hadicku ktora pojde do prudoveho cerpadla ??? Aky je rozdiel medzi prudovym cerpadlom a triskou z ext.filtra ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 16:47 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Tohle je ten nejméně hospodárný způsob rozpouštění CO2 ale to asi časem zjistíš a posuneš se třeba k nějakému reaktoru který nebude v akváriu. Pak můžeš použít rozstřikovací rampu a po čase ji vyndáš a použiješ proudové čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 16:37 Muž Fid0 [2] – nastavenie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu ako správne umiestniť difuzor. Nalavo mám triskový vývod a napravo mám nasávanie do externého filtru. Teraz som umiestnil difuzor asi 25cm pod trisku takže bublinky idú smerom k hladine a keď prídu až hore tak ich ten výfuk odfúkne do akvarka ... videl som rôzne akvária ale neviem či to takto môžem mať nastavené...trošku mi vadí,že ten difuzor mám umiestnený na zadnej strane akvária ,ale takto mi prislo ci tie bublinky pridu do celeho akvaria ked ich vidim len plavat smerom hore ... akvarko mam 100x40 (180l)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:44 Muž Kapr [9] Re: vaaclav
Diky to v budoucnu urcite vyzkousim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:40 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Když to necháš hodinu mimo vodu měla by se barva změnit na modrou nebo aspoň tmavě zelenou. Takhle si občas kontroluji jestli to ještě funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:33 Muž Kapr [9] Re: Jarry
Ano na fotce uz je to mirne do zluta, ale to zkresluje. V realu to byla opravdu jemnounce zelena. Ten dropchecker jsem dal pod uroven difuzoru, takze bublinky co jdou nahoru by do nej prijit nemely. Takze myslim ze na druhou stranu bych ho davat nemel, jelikoz tam mi smeruji trysky z filtru a nahani tam ty miniaturni bublinky CO2 a tim padem by se dostaval plyn do dropcheckeru snaze a asi by to vice ovlivnovalo mereni. Jestli se pletu, tak do me ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:27 Muž Jarry [1437] Re: Kapr
To co je vidět po vyjmutí už je podle mě zřetelná žlutá, čili přesně to, co psal vaaclav. Ale asi bych nedával dropchecker k difuzoru, spíše na druhou stranu akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:54 Muž Kapr [9] Re: Kapr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jeste doplnim ze po vyjmuti z akvaria byla barva zretelna viz foto. Takze to cerne pozadi neni moc idealni.. ale vypada nejlip :-) takze jsem v dropcheckeru pro jistotu vymenil kapaliny za nove a umistil ho pred difuzor pro lepsi viditelnost barvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:16 Muž Kapr [9] Re: vaaclav
Ok zkusim o 1-2 kapky vice. A chci se jeste opravit. Te 4dKH je 1,5 ml. a ne 2,5 jak jsem psal poprve. Jen pro upresneni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:59 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Tak to jsem ještě nevyděl ale zprůhlednit by to určitě nemělo. Někdy se to špatně odezírá a musel jsem si za zkumavku dát bílý plast abych viděl barvu. Jestli máš moc CO2 tak světle žlutá může vypadat skoro průhledná asi bych nakapal více kapek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:47 Muž Kapr [9] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Tak jednak 4dKH vodu a pak nejaky bromothymol. Bylo to v tom setu co jsem koupil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 12:40 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kapr
Co máš za náplň? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 11:39 Muž Kapr [9]
Ahoj. Dropchecker tema jsem tu nikde nenasel a zakladat nove nemohu, takze pisu tady. Zacal jsem pouzivat CO2 a jsem v tom uplny laik co se praxe tyka. Voda co jsem dal spolecne s cinidlem do Dropcheckeru se me po dvou dnech temer ztransparentnela, takze je velmi obtizne stanovit barvu. Otazka zni: Mam tam pridat vice cinidla? V navodu bylo 3 kapky na 2,5 ml. roztoku. Nebo delam neco spatne a nebo roztok a cinidlo jsou nekvalitni? Diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:07 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybka
Jestli tam máš magnetventil tak bez něho. Musíš chvíli počkat než to nateče i do budíků. Jedině takhle jsem zjistil kde to utíká. Žádná pěna na holení nebo jar mě nepomohl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 12:05 Muž Zip [277] Re: Rybka
Bez natlakování celé cesty CO2 bys toho moc neotestoval, takže redučák otevřít na požadovaný tlak. Já osobně ponořil komplet bombu, redučák, ale BEZ budíků, jehlový i zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 11:01 Rybka – Test
Zdravím,

poradí někdo jak provést test těsnosti pod vodou? Normal to celé s otevřeným redukčním ventilem ponořím pod vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 12:51 Muž dudl007 [15] Re: Zip
Vidíš ta setrvačnost mě nenapdla, je fakt že je to pod tlakem a ten se sníží tak to chvilku trvá. A tak aspoň nemusíš nic reklamovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 11:28 Muž Zip [277] Re: dudl007
Tak jsem to už vyřešil, problém byl zřejmě u mně, systém má docela setrvačnost. Mám delší hadičky( v součtu asi 3m), takže ta regulace jehlovým ventilem je zpožděná a asi jsem to nikdy nenechal dostatečně "ustálit". Další věc, jehlový jde v krajní poloze trochu lehčeji, takže si budu myslet, že se i trochu " ochodil" a funguje lépe :)
Jinak jsem raději ještě udělal test těsnosti pod vodou a ucházela malinko spojka na straně jehlového ventilu, přetěsnil jsem vše Tangit Uni lockem a už je to v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:25 Muž Zip [277] Re: dudl007
OK, každopádně díky za konzult ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:07 Muž dudl007 [15] Re: Zip
Tak v tom případě bych to viděl na tu reklamaci,asi jsi se trefil na nějakého šmejda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 21:04 Muž Zip [277] Re: dudl007
Matku jsem kontroloval, tím to bohužel není, je dotažená k "čepičce" kterou se otáčí.
Ano hodně často se píše, že Camozzi je kvalita.
Ve videu www.youtube.com/… otevírají redučák do cca 1/3 rozsahu při zavřeném jehlovém a nic jim to nepropouští, to u mně teda nejde, mě frčí bubliny jak o život :-(
Asi zkusím napsat dodavateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:51 Muž dudl007 [15] Re: Zip
Na jehlovém ventilu je jistící matka, nemáš ji zašroubovanou? Pak se nedovře,jinak ten ventil je otevřený opravdu jen malinko. Jinak ventil "Camozzi" je kvalita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 20:24 Muž Zip [277] Re: dudl007
Vím, že jehlovým ventilem by se měl nastavovat počet bublinek, ale pokud dám na redukčním ventilu tlak cca 2bar, tak bubliny v počítadle ani nespočítám a to jsem měl jehlový ventil zavřený skoro na "krev", buď je něco špatně nebo nevím
hmm
Když jsem koukal např. na YT, tak většina pouští do atomizérů několik barů a jen to dolaďují jehlovým, to mě by asi nešlo, nemůže být třeba vadný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 19:56 Muž dudl007 [15] Re: Zip
Právě že jehlovým ventilem reguluješ počet bublinek za sekundu. Pokud ti jdou z atomizéru jemné bublinky tak bych tlak nepřidával. Pokud ne tak trochu přidej tlak na redukčním ventilu. Jak má kolega 2-3 bar., to se mi zdá celkem zbytečně moc. Mám vnější atomizér a mám tlak 1,5 bar. a v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 19:09 Zdena1985 Re: Zip
Mam a mam 2-3 bary a jehlak jen trosku povolenej.krasne jemne bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:48 Muž Zip [277] – Zprovoznění nového setu CO2
Zdravím a prosím o konzultaci.
Dnes jsem zapojil CO2 set www.rostlinna-akvaria.cz/…
A vnitřní atomizér www.rostlinna-akvaria.cz/…
Máte někdo tuto konfiguraci? Jaký mám nastavit na redučním ventilu tlak?
Zatím mám nastaveno na 10 cfh (někde tu je uvedeno, že by to mělo odpovídat cca 1bar)
Bublá mi to cca 1 b/sec.
Jehlový ventil mám asi v polovině rozsahu a tím se to asi zatím nereguluje.
Těšil jsem se na tento set a teď v tom trochu lítám, v návodu nic není a bohužel tu je spousta fór k CO2 a zatím jsem nenašel kdo by to polopatě popsal.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 08:37 GP Re: cezarmilan
prutoky jsou tak male, ze to na tlak nema vliv a naopak se obcas stava, ze pak netesni a utika to kolem osiky.
edit: ups, uz to tam je ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Já jsem dřív dával lahve prázdnou za plnou a tam jsem otvíral lahve nadoraz protože občas kolem osičky ucházely. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:04 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Čo tak neotvoriť ventil na fľaši celkom? Nikdy som ten ventil neotvoril na maximum, pri akvariách to ani nieje zapotreby. Tým nech sa zaoberajú zvárači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 17:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: GP
Tak tak, proto taky je prakticky k nicemu dvojbudikovy ventil. Dokud tam je kapalne CO2, tak ukazuje porad stejne a dolu zacne padat, az kdyz uz zbylo jenom plynne CO2 a to ztraci tlak. Na druhou stranu to je nejnebezpecnejsi okamzik, protoze redukcni ventil muze zacit poustet vetsi tlak, nez na kolik je nastaven a v tu chvili jde do akvaria vetsi mnozstvi plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 17:04 GP Re: MirekSazava
pokud plyn dosahne daneho tlaku, tak zkapalni (zjednodusene). proste to nevi kolik je tam uz v kapalnym stavu a kolik v plynnym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 16:26 Muž MirekSazava [71] Re: GP
Jako pri tom plneni? Nevim... Bylo mi receno, ze stat se to muze, proto je tam ten pojistny ventil. Flasce to prej nic udelat nemuze, ta prej vydrzi 700 bar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 15:18 Muž dravec [72] - Rostliny
Chalani dakujem za odpovede. Cize budem to radsej vážit a kupovat presne 1,5kg plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 14:44 GP Re: MirekSazava
to je divny, to by ten plyn proste zkapalnel ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 13:49 Muž MirekSazava [71] Re: vaaclav
Nene, tlak jsem kontroloval chvíli po naplnění. Ale bylo to moje první plnění, tak jsem nevěděl, že je to špatně, sice tam bylo víc, než když jsem jí koupil, ale říkal jsem si, že od prodejce tam třeba toho plynu nebylo tolik. Na balkoně byla přes noc kde bylo chladněji než v obýváku. Měj jsem tam přesně 190 bar. Majitel plnírny mi pak řekl, že se zaměstnanec asi překoukl a místo 1,5 kg tam dal 2 nebo 2,5 kg, už nevím přesně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 13:43 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MirekSazava
Pochybuji že by ti to nafoukli na tak velký tlak, to spíš jestli si to nenechal na balkoně na sluníčku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 13:40 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
Odpařovací tlak (bod varu) kapalného CO2 od 0°C to 30°C je:
Teplota(°C) Tlak (atm)
0 = 34.4
5 = 39.2
10 = 44.4
15 = 50.2
20 = 56.5
25 = 63.5
30 = 71.2 :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=251