Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:55 Muž Snofrev [54] – Re: Snofrev
už jsme si odpověď našel sám, takže už radu netřebuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 22:30 Muž Snofrev [54]
potřebuji jen takovou menší radu
dnes jsem se pustitl do tvorby kvasnicovače, ale když jsem vše udělal a měl namýchat směs, tak jsem dostal strach z toho co bude, když se tam něco po... (asi víte co - pokazí), případně jak dávkovat atd.
tak jsem se kouknul po netu co stojí Gejzír CO2, který prodává např Rataj (našel jsem e-shop kde ho maj skoro o 600,- levnější) a začal spíše uvažovat o něm
moje otázka: lze tu láhev z té sady někde nechat naplnit CO2 a nebo je nutné koupit novou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 22:50 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Kalkulátor CO2 už mám stažený a testy zakoupený od Rataje. Hodnoty mi ukazují úplně jiné než s testem 5v1. S testem Karbon mám KH 9 a s testem Akvin PH 7,4 coze Tak si myslím, že bubláním s CO2 můžu lehce experimentovat :-D Že by to byl ten důvod proč rostlinky stagnují? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 16:47 Usine – Re: pavliina
www.akvarium.cz/…
Tady si stáhni kalkulátor CO2
Kup si test KNK nebo Karbon potom lehce zjistíš kdy máš přestat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 16:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: groal
Žádnou hadičku neškrťte.
Jestliže jste dopřál svému akvišku "velký pšouk" a obešlo se to bez následků, (rybky O.K.), neměl by být problém s umírněným průběžným přihnojováním CO2.
Ověřte si, jakou má voda ve vašem akva alkalitu, (test KNK nebo Karbon ap.), a pokud naměříte alespoň 4 st. dKH, můžete zkusit s CO2 experimentovat. :-)
Při níže uvedeném způsobu přípravy "burčáku" by neměl být důvod k obavám do 200 l akviška bublat a "burčák" by mohl vydržet zhruba ty 2-3 týdny.
Otázkou ovšem je, zda je vůbec nutné do vašeho akviška CO2 uměle dodávat... hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 14:56 groal
Takze zkusim Vasi radu, koupim ty suseny kvasnice, snad je sezenu :) a zkusim Vase rady. Kdyz to udelam takto: 2l Pet lahev, 2 ml. susenych kvasnic a hrnek cukru, tepla voda, rozpustit, zatrepat ( nemichat :) ) tak to bude fungovat dele? Musim u toho jeste skrtit hadicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: groal
Půl balíčku to je pěkná darda. K odměření doporučuju odměrku z jakéhokoliv akvarijního testu nebo malou injekční stříkačku. Budeš se divit, kolik je půl balíčku v mililitrech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: groal
U vás šlo o efekt tzv. "velkého pšouku". :-D Příliš mnoho kvasnic...
Dejte do 2 l PETláhve hrnek cukru, cca 2ml sušených kvasnic a uvidíte, jak dlouho vám bude bublat tento burčák. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Snofrev
Tyhle kytky si vystačí s uhlíkem z hydrouhličitanů. CO2 pro ně není životně nezbytný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 09:20 Muž Snofrev [54] – Re: vaclav
A když mi rostlinky bublaj i bez přidávání CO2, tak o něm ani nemusím uvažovat?
A to tam ještě nemám rybičky, až je tam přidám, tak bude CO2 ještě víc.

Zatím mi teda bublá jen Echinodorus aschersonianus každý den a občas se k němu přidá některá z Valisnérií a nebo Sagittaria platiphylla (ta když bublá, tak je to nádherný) hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 08:04 groal
Tak mám dobubláno :) Při poměru 1/2 balíčku kvasnic, cca 10-15 dkg cukru mi to vydrželo asi 3 dny. Tak nevím jestli je to normální, nebo jsem bublal nějak moc.... prý to má vydržet až tři týdny, ale to nevím, jak bych to měl udělat. Poradí mi někdo? Rostlinky krásně vypouštěly bublinky kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:12 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Dneska koukám a už mi bublaj hop Když tedy bublání je tak akorát, jak poznám, že už je toho až až - teda abych to poznala dřív než rybky? :) Snažím se měřit a měřit ale ještě mě zajímá ta hodnota KH. Tady na testu 5v1 mám jako vyhovující hodnoty 6-10, 3 už je kritická. Takže pod 6 už neklesat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:59 Usine – Re: pavliina
Obsah CO2 poznáš na rostlinách začnou z nich k večeru unikat bublinky a to je tak akorát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:43 Žena pavliina [50] – Re: vaclav
Díky moc, KH měřím testem EasyTestem 5v1 a nějak se nemůžu trefit do té barevné stupnice :-O Ale tipla bych to tak na 5 nebo 4, ale nevím nevím... Asi zítra skočím a koupím taky kapkové. Které budou přesnější? Kapkové nebo lakmusové papírky? A kdyby se mi toho CO2 dostávalo do vody moc, stačilo by, kdybych omezila bublání třeba jen na 4 hodiny denně? Protože se myslím, že toho CO2 se mi tam dostává dost právě kvůli těm miniaturním bublinkám :-O ... jen myslím, nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:27 Muž kalahare [11]
eeeee, pletu si GH a KH. Václav má recht.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:24 Muž kalahare [11] – Re: pavliina
Ahoj, těch 6,5 už je takové zdravé minimum pro ty rybky co tam máš v profilu. Už bych to víc níž nehnal. Koukni do atlasu tady na webu, je tam info i o pH, které ta či ona rybka snese. Horší je spíš rychlá změna pH. S tvrdosti nehneš, najdi si na internetu info o Tilmannově tabulce, je tam závislost pH, tvrdosti vody a obsahu CO2. Na noc to vypni, jinak by rybky mohly dostat pěknou davku :-O Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:22 Usine – Re: pavliina
Stáhni si kalkulátor CO2 nebo stačí i Tilmanova tabulka a hned se dozvíš jak jsi na tom. Optimum je 20 - 35 mg/l CO2
Pokud ale PH měříš jen kapkovými testy tak to, ale není moc přesné. KH se ti pohne a to většinou dolů tak pozor. :-) Pokud je menší než 2 tak stačí drobet jedlé sody na jeho zvýšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:00 Žena pavliina [50] – Re: kalahare
Jojo, měřila jsem PH před dávkováním CO2, to jsem naměřila cca 7,3 a teď s přidáváním CO2 mám tak 6,5. Takže to funguje hop ale zase aby to nefungovalo moc :-O Rybky pozoruju, neustále měřím PH a i KH - ale s tím KH mi CO2 nehne, že ne? :-O Bojím se, aby mi PH zase moc nekleslo... kde se asi tak pohybuje ta dolní hranice PH, kam bych neměla dojít? Ale protože měřím jen podle barevné stupnice, tak je to dost nepřesné +/- něco :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 20:35 Muž kalahare [11] – Re: pavliina
ahoj, věř tomu, že hodně z toho CO2 se do vody z bublinek dostalo. Zkus si měřit ph s CO2 a bez CO2. Uvidíš jak s CO2 klesne:-) Ale bacha, aby se rybkam nemotaly hlavy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 18:21 Žena pavliina [50]
Tak já jsem začala taky bublat přes kvasnice ;-) Přes kamínek mi to dělalo docela velké bublinky, tak jsem si kamínek trošku "vytunila" :) tím, že jsem ho omotala kouskem silonové ponožky. Teď mi to bublinky dělá opravdu miniaturní ale než doplavou k hladině, tak si ještě pocestujou po akva a pak se mi "válí" na hladině :-( Nevšimla jsem si, že by se mi ve vodě rozpustily. Proč? Bublinky jsou fakt miniaturní. :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 09:13 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kubatka
CO2 opravdu nutné není. Je ovšem vhodné jej používat, je-li ho v nádrži nedostatek, máš hodně rostlin a chceš, aby dobře rostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 09:11 Muž Eff [417] - Rostliny
Ty bublinky se nepočítají v akváriu,ale v počítadle bublinek: Prostě nech CO2 z petky procházet v jiné nádobě přes trochu vody a uvidíš kolik bublin to dává. Výborně k tomu poslouží odsavačka dětského sopílku (v každé lékárně, cena asi 15 Kč). Já nechávám procházet CO2 vodou v druhé petce, ta také slouží jako pojistka před vylitím kvasnic do akvária při převrhnutí kvasné nádoby. Vývod z kvasné petky vedeš hadičkou na dno druhé petky, tam CO2 probublá k hladině a druhou hadičkou ve víčku cestuje do akvárka.
Budu to muset celý vyfotit, ať se nemusím pokaždé rozepisovat, jedna fotka je kolikrát lepší než sáhodlouhé statě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 08:45 groal
Tak už jsem založil kvasnicový bublání a hnedka to začalo bublat. Tak jsem to přiškrtil kolíčkem a dneska koupim pořádný škrtítko a zpětný ventil. Teďka už mi to jen řetízkuje, je to tak v pořádku? Někdo tady psal o bublinkach, ale já mám takový jemný pramínek, filtr to nasaje a vyfoukne do akvarka. Je to tak dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:40 kubatka
a prosím mam otázku je co2 opravdu nutný? a nevíte co mam s rostlinkama když sou takový potrhaný ( a za ryby mam jenom neonky, blekmoly, tetry černý, paví očka) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:58 groal
Jo takhle to je, děkuji za polopatické vysvětlení :) už tomu rozumím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:56 Muž Eff [417] - Rostliny
Zpětný ventil tam není ani tak pro to, aby voda z akvária netekla do lahve, ta je přece uzavřená a utěsněná, takže o tom, že by s voda z akvária vracela do lahve nemůže být řeč, ale spíš když měníš náplň, chybí onen protitlak, a nestane se ti to, že než se vrátíš z kuchyně, máš na zemi loužičku, páč jsi odpojené víčko nechal ležet na stole. Já pro tyto případy používám na vstupu do akvária zpětný ventil a těsně před víčkem škrtítko, takže udržím původní CO2 v hadičkách a druhé flašče.
Ale je tu ještě varianta, kdy je spětný ventil nutný - pokud by jsi CO2 na noc upouštěl přes "téčko" ven, aby nešlo do akvária, pak by se voda z akvária mohla dostat tímto způsobem ven, nebyl-li by použit zpětný ventil. Já když vyrábím tyhlety hadičkové systémy ať už to je CO2 nebo vzduchování, nebo bubladlo pro artémku, vždy tam umístím zpětný ventil i škrtítko, neb vím, že kdyby se nedejbože něco vymrvilo, mám to okamžitě a velmi lehce pod kontrolou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:52 R Muž Silent [5949] – Re: groal
Zpětný ventil běžně dostaneš koupit. Používá se na vzduchovací motorky, aby při výpadku proudu se nedostala voda mimo nádrž. To se může stát i při poklesu tlaku CO2 v kvasinkovači. Je to jenom pojistka, ale je lepší ji mít. Předpokládám,že při výměně náplně flašky hadičku odpojíš a pak by pár litrů vytéct mohlo. Není to nic příjemného. S ventilem se to nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:45 groal
Ten zpětný ventil to je na te fotce s tou lahví? To průhledný s černým vnitřkem? To koupim normálně ve zveráku? Ted se zeptam hloupe. K cemu ten zpetný ventil je? Aby se voda nedostala do lahve? Asi nehrozi, ze by mi vyteklo cely akvarko,co? Vím, že Vám musím připadat hloupě, ale není nad rady, od někoho kdo tomu rozumí. Akvárko byl vždycky můj sen a taky je to první vec v novým bytě, dřív než cokoliv jinýho a mrzelo by mě, kdyby stradalo....

rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac podle toho jsem to chtěl vyrobit a naplnit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:35 R Muž Silent [5949]
Já dávám na 300 litrů 1/4 kostky kvasnic a 100-150g cukru, jak se mi to zrovna povede. A bublám bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:33 groal
Tak díky, pokusím se po těch kvasnicích podívat, ja jsem koupil normální kostku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:30 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: groal
Už jsem ti to psal:
hrnek cukru + 3 ml SUŠENÝCH kvasnic. Aby se to nejlíp rozmíchalo, dělám to takto: Trochu cukru a kvasnice zamíchám ve sklenici, přidám vlažnou vodu a rozmíchám to dokud se cukr nerozpustí. Naliju do petky. Zbytek cukru postupně rozmíchávám ve vlažné vodě až je všechen rozpuštěn. Takto je to za 2 minutky hotové. Uspokojivě to bublá to 2-3 týdny (1 bublina za 1-2 vteřiny).
Pomůcky: Hrnek na cukr, odměrka z ratajova testu (označuje 5 ml), 0.5l sklenice, trychtýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:22 Muž ghostik [81]
Kdyz das hodne kvasnic bude reakce rychla a bourliva ( hodne CO2 najednou ) ale take vydrzi kratsi cas. Pri pouziti primerene maleho mnozstvi kvasnic trva o trochu dele nez se vytvori dostatecny tlak CO2 a bubla to pak pomaleji ale o to dele to vydrzi a mam zkusenost ze i pri poklesu ucinosti se da dosipat cukr a prodlouzit cca o 2 dny kvaseni pote je uz moc vyrobeneho alkoholu ktery kvasinky znici a musi se zalozit nove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:18 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: groal
hrnek cukru a kostka drozdi = slusnej psouk :-D

drozdi urcite min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:04 groal
tak to nechapu. Mam 200 akvarko a tady se v radach piše, že používá na 300 l 1,5l lahev, 1 kostku droždí a hrnek cukru a podle toho odkazu tady ten používa jen 1/6 kostky droždí. Tak jak to tedy je? Poradí mi někdo čeho se mám držet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:00 R Muž Silent [5949]
Tady máš naprosto jednoduchý návod. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 09:42 groal
Včera jsem poctivě zkoumal to moje zařízení na výrobu CO2. Asi fakt nefunguje, ale postupoval jsem přesně podle návodu. Něco jsem musel udělat špatně, takže dneska už jsem koupil kvasnice, a víčko s vývodem na hadici mi pasuje na 1,5l plastovou lahev. Zkusím založit tu aparaturu podle navodu co je tady v radách. Fakt ta naplň vydrží jen 3 dny? Jak to řešíte, když jedete na delší dobu pryč? Co se stane, když budu CO2 používat jen občas? Může se stát něco, když se mi obsah lahve dostane do vody? Protože když jsem včera rozšrouboval tu původní láhev, tak mi z hadičky samospádem tekla voda... to by asi nemělo co?, ale bublinky nešly... Díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 16:08 Muž Ludek [39]
Na doplnění... Změř si nejen pH, ale i KH a zjistíš, je-li nutné použít CO2. I na objemu akva nad 300 litrů jde kvasnicemi udělat průšvih, pokud je kH nízké (pod 2°) Prostě jak se říká - nejdřív 2x měř.... ;-) hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:51 Muž Eff [417] - Rostliny
Nejspíš ano. Pánbuví jak jsi to namixoval, Ratajovo bubladlo neznám, ale nic nepokazíš, když tam mixneš 3ml sušených kvasnic, hrnek cukru a vlažnou vodu. A změř si pH než začneš experimentovat s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:48 groal
takže to asi nefunguje, když žádný nejsou, co? Mám tedy obsah vylít a podle toho návodu, co je tady na webu udělat CO2 pomocí kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:38 R Muž Silent [5949] – Re: groal
Tak to v každým případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:33 groal
Rataj a syn ze Šumperka... má to tedy pořád pouštět nějaký malý viditelný bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:32 R Muž Silent [5949] – Re: groal
Co je to za sadu? Pokud je to kvasný systém tak pytlíky vyhoď a použij klasicky kvasnice a cukr. To fungujem zaručeně. Já to tak u Nutrafin natural systemu udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:25 groal
Potřeboval bych poradit, koupil jsem si sadu na CO2 - takovou tu hotovou, co do ni jen dam vodu. Vsechno jsem udelal,ale uz treti den od zalozeni nejsou videt zadny bublinky, tak nevim jestli to funguje. Kdyz lahev zmacknu, tak bublinky vyletí, ale sami od sebe, to jsem jeste nevidel. Jak to tedy je? Je neco videt, nebo se mi to nepovedlo spravne udelat? Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:19 wyrtual – Re: Tomm
tak bublinky jdou uplně minijaturní;)tak mám radost že je to v poho a že nic nehrozí potlesk děkuji moc za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:16 Tomm – Re: wyrtual
Jde o to, aby z toho šly co nejmenší bublinky ;-) , aby se co nejvíce CO2 rozpustilo ve vodě. Každopádně, jak jsem psal s tvojí litráží se nemusíš ničeho bát. Jen je třeba dát pozor, aby se ti to nedostalo do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:13 wyrtual – Re: Tomm
já tam mám něco jako vzduchovací kamínek ale neni to kamínek je to kousek molitanu bo co to je za materiál našel jsem to v šuplíku....já tam mám 15 gramů sušenejch kvasnic a hrnek a půl cukru...a vody tak do 3/4....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:09 Tomm – Re: wyrtual
To přes co ženeš CO2 do akva. Já např. používám lipové dřívko. Já mám 150L a jedu z 2l láhve naplněné do 3/4, 200g cukru a 1cm kostky droždí a bublám 24 hodin. Už to tak mám asi 1/2 roku a všechno je vpohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:08 R Muž Silent [5949] – Re: wyrtual
Difuzér je v akva a slouží k rozpuštění CO2 ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:06 Muž filipsi [1295] – Re: wyrtual
Take si myslim, ze z 1.5l lahve to do 180l nelze prehnat, pri dodrzeni predpisu tak, aby to bublalo aspon tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:05 wyrtual – Re: fantasta
já nevim co to je difuzér hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=501