Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:02 R Muž Silent [5949] – Re: wyrtual
A potřebuješ vůbec bublat? Zjisti si hladinu CO2 než začneš přidávat. Stačí to přehnat, nevšimnout si toho a problémy jsou na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:02 Tomm – Re: wyrtual
Tak na takovou litráž bych se vůbec ničeho nebál. Jako difuzér používáš co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:01 wyrtual – Re: Tomm
1.5 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:00 Tomm – Re: wyrtual
A z čeho bulbláš, myslím jak velký je objem láhve, ve které kvasíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 11:49 wyrtual – Re: Tomm
tak nalil jsem do něj 180 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 11:46 Tomm – Re: wyrtual
CO2 z kavsnic budeš těžko regulovat. Záleží na tom jak máš velké akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 11:26 wyrtual
ahoj lidičky...zkoušim experiment a přidávám CO2 pomocí kvasni ,ale nevim jak moc to má bublat a mám strach že to nějak podělám...nemůžete mi někdo poradit prosím :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:47 rolandmynar
Mno řekl bych, založ AQ, dej tam rostliny, filtr, štěrk a vodu, ovšem v jiném pořadí :-D a než se toto zaběhne, máš minimálně 14 dní, ale spíše více, na nastudování problematiky s CO2. Pokud budeš mít rostlinné akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2008 20:42 Muž bunda [28]
planta.aquariana.cz/…, hodně si o CO2 přečti. Je toho tady hodně, krátká rada není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:38 FichtL2 – rady do začátku
jsem v tomto oboru uplnej jarin tak se ptám vás skušený...doted jsem nevěděl vůbec nic o co2 až mě kamoš řekl že s tím o moc líp rostou rostliny..tak se ptámm..pro začátek jsem si chtěl udělat kvasnicovač aby dělaal co2..jak moc to pomůže? četl jsem že je taky pak možnost že bych s tím mohl zdevastovat celý akvo..tak žádám uplny rady do začátku čeho se vyvarovat jak to správně použít nějaký ověření skušenosti a ps :vým že je to těžké ale tak aby to stálo co nejmín děkuji(chudej student ) :-D a taky se omlovám jestli to tu už někde je což beztak je :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 11:14 Usine Re: Mrakoplash
Zásaditá voda PH 7,1 a více
neutrální voda PH 7
Kyselá voda PH 6,9 a méně.
Kyseliny zvětšují kyselost a tím pádem snižují PH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 10:58 Muž Horác [3942] Re: Mrakoplash
To je špatně ... alkalická = zásaditá! pH nad 7 ... alkalická voda, pH pod 7 ... kyselá voda. Kyselina nesnižuje kyselost, nýbrž pH!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 07:19 R Muž Mrakoplash [1776] – sem mimo
bych se jen chtel zeptat pro upresneni

vysoke PH= Alkalicka voda
nizke PH= Zasadita voda

jak se kyselinou snizuje kyselost ? hmm

zase mi v tom delate bordel :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 10:05 Vodník Re: Janci286
Pokud nedáváš chemii na snížení ph, apod., tak si z kh a ph vypočteš množství co2. Z toho také vyplývá že přidáváním co2 se sníží ph. Takže pokud máš ph třeba 7,5 tak to tím můžeš snížit a je to lepší než tam lejt kyselinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 16:28 Muž Janci286 [1] - AfrikaRe: Diax
Ja som dal 250gramov cukru a malu kocku kvasnice...okolo tych 5gramov to byt može...prvý krát skusam kvasnice tak som zvedavý:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 16:09 Diax Re: Janci286
Kvaseni zacne behem cca 2 hodin v zavislosti na teplote a mnozstvi kvasnic. Doporucuji mene kvasnic a vice cukru, vyrazne se tim prodlozi kvasny proces. Sam davam 200g cukru a 5 g kvasnic, kvaseni tak vydrzi cca 3 tydny. Diax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 16:02 Muž Janci286 [1] - Afrika – Kvasinky
Za jak dlho mi začnu kvasit kvasinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 16:13 Vodník Re: Anonym
To je u pr. co s tím děláš jestli sodovku, svařuješ, nebo to pouštíš do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 15:37 Muž [] Re: Vodník
Není to k autogenu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 14:22 Vodník Re: A2C
Co tohle ? Nevím ale jestli je to ihlový
www.vltava2000.cz/…

A Fľaša
www.vltava2000.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 14:03 paulinn Re: Koudy
znovu potvrzuji, že jsou to zloději, je to jen pro ty lenivější, kdo se v tom nechce hrabat, riskovat nějakej malér s vohozeným stropem, smradem a nechce mít lahve a petflašky. Na krabici píšou, že náplň by měla vydržet cca 30 dní a je to pro nádrž 180L. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:47 Muž [] Re: Koudy
Já tu srandu taky viděl:je to funkční nápad,ale ta cena odradí i Rotchilda.Nedávno jsem tam dal kus vajglu a spokojenost.Musel jsem dát i čeření,jnak jsem byl za půl dne na ph někde kolem 5,5.Mezi 6,3-6,8 mě jdou kytky tak akorát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:40 Sidonius Re: Koudy
A já myslel, že tohle vyjádření stačí - ...Manžel mi koupil myslím důmyslné a velmi nenápadné zařízení s názvem Nutrafin Natural System CO2. Sice jsou to ZLODĚJI, v sáčkách s náplní jsou klasické kvasnice a cukr, ale ten labyrint (je průhledný), kterým se koulí do vody bublinky je myslím dost dobrej. Bublinky se tam drží a neletí hned nahoru. kupeno v Hornbachu Černý most za necelých 600,-... :)
Lipové dřívko nebo cigaretový filtr udělá mnohem více práce než plastový labyrint. Za jiné peníze... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 19:47 Koudy Re: Paulinn
Chci se zeptat,jak dlouho vydrží 1 sáček kvasnic,a na jakém principu to celé zařízení funguje.Děkuji za odpověd.Jen mě zajímá,zda-li je to lepší než po domácku vyrobený kvasnicovač. palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 18:17 blek Re: A2C
Nevím kde se dá „zonať komplet flaša“ ale já (a nejen já) jsem koupil 1,5Kg bombu přepouštěcím ventilem ve firmě která prodává repasuje a plní hasičáky, za 400,- Kč. Redukční ventil jsem vymámil u nás v hospodě 500,-Kč redukci mi udělali chlapi v údržbě za 1sparty.
Jehlový ventil nepoužívám, ale viděl jsem na netu několik návodů jak ho udělat z obyčejného plynového zapalovače který nestojí snad vůbec nic. Když k tomu přičtu 2m hadičky a difuzér z dózy za 39,-Kč tak mi to vychází na tu 1000,-
Ve firmě kde jsem koupil tu bombu, mi ji za 20,- Kč naplní na počkání a ta náplň vydrží tak 6-8 měsíců
Pravda, trochu jsem se při shánění proběhl a trochu jsem si s tím musel lámat hlavu, ale zase jsem oproti pohodlnému nákupu v E-shopu nějakou korunu ušetřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:51 Muž A2C [25] - Sumci – CO2
blek napsal: Do větších nádrží je nejlepší řešení bomba a pokud se člověk obejde bez speciální od Sery nebo Rataje tak to ani není drahé. (cca 1000,- komplet)
sorry ale kde sa dá zohnať komplet fľaša s ihlovým ventilom na CO2? ak mi to prezradíš tak ju idem hned kúpiť pretože som ani Ihlový ventil ešte nevidel pod 2000Sk tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:35 paulinn – CO2
Manžel mi koupil myslím důmyslné a velmi nenápadné zařízení s názvem Nutrafin Natural System CO2. Sice jsou to zloději, v sáčkách s náplní jsou klasické kvasnice a cukr, ale ten labyrint(je průhledný), kterým se koulí do vody bublinky je myslím dost dobrej. Bublinky se tam drží a neletí hned nahoru. kupeno v Hornbachu Černý most za necelých 600,-

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 14:36 Sidonius Re: Barbar
Váš problém, Barbare, mohou způsobovat - netěsnost průchodu hadičky zátkou, nižší teplota nebo menší množství kvasnic.
Těsnost lze odzkoušet nanesením malého množství pěny na holení nebo mýdlového roztoku. Nebude-li tam chyba, doporučuji počkat, až se proces rozběhne, příp. přidat trochu kvasnic.
Kolik čeho jste tam dal? V tom návodu je psáno, že autor dá do láhve hrnek krystalového cukru a kostku kvasnic.
To mi nepřijde jako rozumné! ne
Takové množství kvasnic na tak málo cukru musí skončit velkým pšoukem! :) smich
(Sám autor si také stěžuje na nutnost brzdit počáteční reakci a že mu taková náplň vydrží jen 2-3 dny...)
Už kvůli riziku náhlé změny pH tento postup nedoporučuji. Je lépe dát menší množství kvasnic a třeba i více cukru, čímž docílíme pozvolného vyvíjení CO2 po delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 12:28 solem Re: Barbar
Jestli ti kvasinky vesele bublají, tak ji někde uchází tlak, nepříjemný broblém, doporučuju to kompletně zavoskovat, moznáš to tak že když s tím trochu zakvedláš, bacha aby se ti nedostala voda do hadičky, tak se ti co2 v hadičce natlačí pod hladinu a pak po chvíli zase začně jeho hladina stoupat k hladině vody až se vyrovnají(voda v hadičce je zpravidla výš, něž hladina, ale to je fyzika tudíš nepodstatný, ale únik tlaku je velmi nepříjemný, používáš sklo nebo plast? Pořápně to utěsni neboj se výbuchu, myslím že obzvláště u plastu je mírně přeceňovaný, nevěřím že by to kvasinky zládly(proto to mám ve skle:) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 12:09 BARBAR – výroba co2
Dle odkazu na / rybicky.net/rady/co2 jsem vyrobil kvasnicovac.Hadicku z lahve s roztokem jsem osadil vzduchovacim kaminkem.Nicim jsem nesnizoval prumer a presto nevychazeji bublinky ani po 8 hodinach.Co jsem udelal spatne. :-( rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 09:07 Sidonius Re: Falcon-554
Souhlasím, že pokud vám rostliny rostou i bez dodatečného sycení CO2, je toto zbytečné. Třeba máte CO2 ve vodě dostatek? Otázkou ale také je, co si kdo představuje pod pojmem "rostliny rostou"... ;-)
Riskovat "výbuch" pet-lahve s kvasnicemi můžete jen tehdy, nemáte-li alespoň základní ponětí, jak proces kvašení probíhá. Přiznám se, že představa takového "výbuchu" je pro mne poněkud úsměvná... :)
Vaše přirovnání sycení CO2 k "likvidátoru řas" mi nepříjde nejšťastnější - ten bych vám nedoporučoval použít ani v případě, kdybyste v akva řasy měl. rozzureny :-)
Zajímavým argumentem je pak i to, že "přemíra CO2 podporuje bujení řas". Zatím jsem se s takovým tvrzením nesetkal. Máte nějaké vysvětlení, proč by tomu tak ("v létě ve stojaté vodě") mělo být? :-)
Díky za reakci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 08:37 Muž [] Re: Falcon-554
No já ho tam dávám taky,ale jako spíš nejlevnější variantu okyselení vody.A to z důvodu toho,že při ph pod 6,8 nedělá problém rostlinám přijmou železo z hnojivaa.Při vyšším toje prý horší.Navíc se mě pak na listech nesrážejí vápenaté usazeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 08:00 Falcon-554 Re: Sidonius
Pokud mě rostlinky rostou, tak není důvod utrávet za CO2 a nebo riskovat "výbuch" pet-lahve s kvasnicema. Je to stejné jako kdybych cpal do akva "likvidátira řas", když je tam nemám ... možná máš jiný názor, ale jelikož CO2 podporuje růst rostlin a mě bez CO2 rostlinky rostou, tak si stále myslím, že další podporu nepotřebují ... jsem amatér, ale přemíra CO2 podporoje bujení řas ( stejně tak to funguje v létě ve stojaté vodě ) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 07:35 Sid Re: Falcon-554
nějaké vyhazování peněz za CO2 a podobné ptákoviny ... hmm :-)

CO2 je podle mne jen o něco málo větší ptákovina, než třeba těhotné samičky rájovců nebo že čichavčice bude rodit ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 23:03 Falcon-554 Re: Vodník
Tak jsem se dozvěděl nakonec to co jsem si myslel ... každý říká něco jiného ... já jsem si z toho vzal to, že mě rostlinky rostou, tak na nějaké vyhazování peněz za CO2 a podobné ptákoviny ještě mám čas :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 10:21 Vodník Re: Usine
Neperlím, prostě každej si má nejdřív zjistit kolik čeho ve vodě má.
Mně to začalo růst, problém byl hlavně to světlo, teď mám zářivky 0,5w/l. Taková ta placatá tráva mi už vytvořila několik nových rostlinek. Vine takovej šlahoun nad pískem a po pár cm vždy nová rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:11 solem Re: Falcon-554
Bacha na kypřící prášek, už jsem se s rovnicí toho co dělá setkal a pamatuju si na ten ostrý zápach, nemyslím že vzniká co2, mám obavu jestli to není něco s N
No a to by asi nepotěšilo ani kytky ani ryby, možná řasy by byly happy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:36 Usine Re: Vodník
Vodníku ty zase perlíš :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:55 Vodník Re: Falcon-554
CO2 dávej jen jestli ti nerostou rostliny a hlavně máš málo ryb, jinak ti ho vytvořej samy. Nebo stačí vzduchovat a v místnosti nevětrat a CO2 který vydechuješ se tam dostane :)
Ale už asi hodně tisícovek rybek padlo díky pokusům s co2, čest jejich památce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:25 Falcon-554 Re: blek
Díky ... hned zítra se stavím někde pro testy a zkusím zjistit jakou mám vůbec tvrdost vody a CO2 ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 21:32 blek Re: Falcon-554
Stačí ti PH test a test na uhličitanovou tvrdost (dGH)
Spočítáš to podle tabulky třeba tady: www.moje-akvarium.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 20:48 Falcon-554 Re: blek
Fajn-děkuji za nápady a názory...ještě mě někdo řekněte jak zjistím kolik mám CO2 ve vodě. Jak se jmenuje "měřák" a kolik stojí-rostlinky zatím jdou dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:34 blek Re: Anonym
Sypat kypřící prášek do akvárka?! To by snad napadlo jen Vodníka..
CO2 je základní „živina“ nejen všech suchozemských ale i akvarijních kytek.
Do vody se dostává ze vzduchu, dýcháním ryb, jako produkt metabolismu různých bakterií nebo třeba nočním oddechováním rostlin.
Jeho dodávání do akvária zlepšuje a zjednodušuje pěstování rostlin. Nemyslím že by to však bylo nutné u běžných nádrží které jsou zaměřeny prioritně na chov rybiček.
Když se někdo zaměří na akvarijní rostliny a rozhodne se CO2 dávkovat, musí zabezpečit i další nezbytné podmínky a to zejména dostatečné a kvalitní osvětlení, cílené zodpovědné hnojení, a vhodnou rybí osádku.

Jak se to dělá? Základní pravidlo je napřed měř potom řež v tomhle případě zjisti kolik kysličníku vlastně máš ve vodě, ne vždy je ho málo.
A když je ho málo? Nejprimitivnější pokus co to udělá je asi nalitím stolní sycené vody (nikdy minerálky) Dávka se dá spočítat podle obsahu uvedeného na etiketě.

Trochu pokročilejší způsob je často používaný burčák v petflašce , je to levné ale trochu opruzoidní

Do větších nádrží je nejlepší řešení bomba a pokud se člověk obejde bez speciální od Sery nebo Rataje tak to ani není drahé. (cca 1000,- komplet)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:24 Muž [] Re: Falcon-554
Kypriaci prášok? coze O tom som ešte nepočul ale možno že to existuje. :-D Ale rozhodne to nie je zly spôsob. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 19:24 Usine Re: Falcon-554
To si se ale musel koukat do kuchařky . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 18:51 Falcon-554 Re: Usine
No díky za odkaz, ale z návodu jsem to moc nepochopil a abych poté sbíral kvasnice ze stropu taky nechci :-D Někde jsem četl, že někdo dává do akvárka ( nasype ) pytlík kypřícího prášku!!! Mám v akva 51 rybiček ( což je trochu moc ), tak si myslím, že CO2 vyprodukují snad dostatek pro rostlinky-experimentovat s kvasnicema se mě moc nezamlouvá no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 18:43 Usine Re: Falcon-554
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 17:45 Falcon-554 – CO2 základy
Můžete mě vysvětlit k čemu je dobré přidávání CO2 do vody a jakým způsobem se to dělá? Něco jsem tu už viděl na fotkách- 1, láhev s CO2 ( to jsem hned vyloučil )- 2, nějaké kvasnice s cukrem- 3, kypřící prášek do pečiva .... 2 a 3 způsob si nedokáži technicky vůbec představit !!! tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=551