Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 21:57 Muž JakubN [60] Re: vaclav
Já myslím že se chápeme.. Rozhodně děkuju za zájem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 21:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JakubN
Já mluvím ale o KH 0 sám se pohybuji na KH 2 a funguje to dobře ale je to jen CO2 nepletou se mě do toho huminy. V tom ti neporadím nikdy jsem nic jiného než písek neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 21:08 Žena Icestar [594] Re: JakubN
Pouštěla bych bublinky tak, aby to neotrávilo ryby. Pokud to hýbe s pH, znamená to, že je voda sycená a kytky budou blažené. Celý dropchecker je jen o tom ohlídat si koncentraci, aby se ryby nepřidusily ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:58 Muž JakubN [60] Re: Magic
Mě to v principu nevadí.. Já jen nevím jak mám určit kolik tam toho COčka mám pouštět.. To že dropchecker nefunguje při nízkém KH je informace kterou mám tady z fóra..

Jestli to správně chápu:
Mám vodu 7.2 PH a 4 KH
Pustím COčko a tím srazím PH na 6.8, KH se nemění
Kouknu do tabulky a vidím že mám ideální hodnotu CO2 21mg/l

To platí, protože vím že to PH jsem srazil právě tím CO2.

Dropchecker "neměří" CO2 ale PH a to jen za předpokladu, že KH vody je 4+.

No a já celé tohle měření sabotuju tím, že tam liju vodu 6.5 PH a 0 KH, a abych to zabil úplně tak, tam mám ještě substrát který sám o sobě obě hodnoty snižuje..

Na druhou stranu, to že mám nízké PH neznamená, že "mám" ve vodě CO2.

Takže.. Co mám dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 18:26 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Jenže pokud se nepletu dotyčný má nějaká ten speciální substrát a ten tohle dělá. PH a i KH se upravuje díky huminovým kyselinám a ty z obsahem CO2 nemají nic společného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 18:14 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Pokiaľ bude KH=0 tak hlavne to COčko bude lietať tak divoko, že dropchecker nebude stíhať vyrovnávať. Ale prečo by mu to malo principiálne vadiť, to neviem.
Nota bene funguje i na vzduchu mimo akvárium, nie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Pokud je KH 0 fungovat to nebude jako většina testů fungují dobře od - do. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:41 Muž MichalV [327] Re: Magic
keby si použil roztok s napr. 8 dKH tak to bude fungovať rovnako, len budeš hľadať iný odtieň aby si odčítal rovnakú hodnotu CO2, nie? Ten roztok je rovnaký ako v bežných testoch na pH, nie? Nehádam sa, vyzvedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 17:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: JakubN
Kvapalina v dropcheckri je oddelená od vody v akváriu a je jej teda úplne jedno, aké je v akváriu KH. Jeho farba závisí len od rozpusteného CO2 vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 16:59 Muž MichalV [327] Re: JakubN
prečo by nefungoval pri nízkom KH? Len pozeráš inú farbu, pozri tillmana.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 16:37 Muž JakubN [60] Re: vaclav
No jo.. Ale jak mám tedy dávkovat to CO2? Myslel jsem že se budu orientovat podle dropcheckeru, ale ten nefunguje když má voda moc nízké KH..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 14:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JakubN
Tak proč se tahat s vodou když ti teče z kohoutku tak akorát. Ten substrát ti s tím udělá ale to samé než se vyčerpá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 13:21 Muž JakubN [60] Re: vaclav
Tu alkalitu (KH) mám, resp. nemám, už na vstupní vodě.. Používám vodu z RO (máme v práci), ale zkoušel jsem i vodovodní a KH je tam taky pod tři..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JakubN
Tak tyhle hodnoty ti dělá ten substrát, jak do toho přidávat CO2 tak to by ti měl říct někdo kdo ho má a asi bych moc netlačil na pilu ze začátku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 11:09 Muž JakubN [60] Re: Magic
Koupil.. Jak dropchecker smich tak i náplň.. Z profiplants..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 07:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: JakubN
Začal by som tým, ako si robil ten dropchecker :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 23:44 Muž JakubN [60]
Zdravím.. Potřebuji si urovnat informace které jsem zde načerpal a samozřejmě poradit.. ;-)

Začal jsem přidávat CO2 a s dropcheckerem to po 24 hodinách ani nehlo.. Tak jsem začal hledat co by mohlo být špatně a narazil jsem na problematiku alkality (KH)..

Mám testovací proužky PH,KH,GH.. A chápu že je to opravdu jen orientační.. Nicméně z opakovaného testu PH <6.4, KH 0 a dropchecker modrý..

Takže co s tím? Chápu že se má přidávat jedlá soda, ale někdo tady psal, že to není dlouhodobé řešení.. A na mramorové kamínky nemám moc místa..


Každý "profi" akvarista má silné světlo, vodu z RO, CO2 a zaručený úspěch..

A já ani nerozchodím dropchecker.. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 23:15 Muž Blackie89 [493] Re: Icestar
Ahoj,
já začínal s Co2 s tímto: www.rostlinna-akvaria.cz/… a k tomu jsem sehnal na bazaru levně sodastream, který jsem napojil místo té originální bombičky na tu hadičku a bylo to. jen jsem měl výhodu v tom, že mám možnost si nechat doplnit sodastream bombičky v plnírně Co2, takže mě to nestálo 200 za výměnu ale 50...
Ale stejně jsem celkem brzy přešel na Co2 set... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 21:37 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Zůstanu u CO2 setu, na alternativy kašlu - však ono se to za pár let vyplatí, když se nasčítá cena plnění lahve a cena těch gelů... kutit cokoliv ze sodastreamu, suchého ledu nebo kvasnic, to na mě není.
Odpověď na otázku ohledně bublinometru mám, holt o pár stovek navíc, beru ho též. Dík za poradu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 21:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Tak zkus burčák to by pro tvoje akvárium stačilo.
rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic
rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2 :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 21:08 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Ale pořizovací cena CO2 setu, počitadla, kapkometru a atomizéru vyjde na čtyři a půl tisíce.
Celý můj měsíční rodičák tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 21:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Každý měsíc zaplatíš skoro 300 kaček to mě stojí naplnění 5kg hasičáku jednou za 3/4 roku. :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 20:54 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Sodastream nemám... a nejsem moc samo domo kutil, takovéhle udělátka si potřebuju koupit ideálně už smontované :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2019 20:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Já když jsem začínal z CO2 tak jsem měl v rohu vlepený trojúhelník a do toho jsem dofukoval CO2 ze sifonových bombiček. Měl jsem vyřazenou lahev na sifon a do té jsem pustil CO2 bez vody a dofukoval. Dneska to funguje i na sodastrým. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 20:31 Žena Icestar [594] – BIO
Ještě se zeptám, s tímto máte někdo zkušenost, prosím? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mělo by to být na 54l ideální, s menším tlakem a tedy menším množstvím dodaného CO2 (takže může v pohodě proudit i v noci) a vyjde to podstatně levněji.
V čem je háček? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 20:29 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Aha, to je důležitá poznámka, díky! Takže vzít obojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 20:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Počítadlo bublin je důležité drop checker funguje z několika hodinovým zpožděním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 19:17 Muž jarovo [1695] Re: Icestar
Až tak dôležité počítadlo nieje.Ale keď potrebuješ trošku ubrať alebo pridať tak to máš podľa čoho nastaviť. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:27 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Teče nám velmi měkká voda. Plnírnu mám nedaleko, kupuju rovnou sestavený set. U kterého akorát chybí difuzor/atomizér, drop checker a počítadlo bublin. Atomizér je jasnej, kovové namísto plastového počítadla bublin je mi jasné - jen mi není jasné, jestli to počítadlo je tak důležité. Hlavní je barva kapaliny v drop checkeru, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Hlavně si zjisti co ti teče z kohoutku, protože při příliš vysokém KH CO2 moc nefunguje.
Lahve nemusíš mít nové v plnírnách nebo hasiči někdy prodávají repasované levnější lahve. Klidně by ti stačila i litrová ale lepší je mít dvě pokud nemáš plnírnu za rohem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:17 Žena Icestar [594] Re: vaclav
Ano, teď pro padesátku, do budoucna je v plánu Juwel 180 ;-) Potom bude padesátka sloužit buď jako odchovna nebo karanténa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 18:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
To máš pro tu svojí 50tku? Počítadlo bublin je u některých setů namontované spolu s jehlovým ventilem a pak je magnetický ventil. :-)
www.profiplants.cz/… k tomu ti pak stačí menší lahev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 17:59 Žena Icestar [594]
Sedím u strejdy Googla a chystám se objednávat první láhev. Bez čeho se obejdu a co je naopak nezbytné? Kupuju kompletní sadu, krom toho mi doporučují drop checker (již v košíku), potřebuji k tomu ještě počítadlo bublin nebo je to zbytečné, když budu mít ten drop checker?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 21:30 Muž Miras [111] Re: Juricek6
ne, jenom nakapeš do testeru, mám to stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 20:38 Muž Tommo [828] Re: Juricek6
Myslím, že 4° dkH budeš potřebovat. Je rozhodně lepší zakoupit hotové. Např. www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 17:36 Muž Juricek6 [0] – Dropchecker
Dnes mi přišel z aliexpres obchodu skleněný dropchecker na zjištění množství CO2 , ale na roztok ještě čekám , rád bych se tímto zeptal jestli při použití tohoto roztoku potřebuji taky činidlo o hodnotě 4° dkH nebo už není zapotřebí , přikládám odkaz na aliexpres stránku s tímto činidlem --- www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 22:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Natori
Trochu to plesniví to se mě také párkrát stalo, vyndej, okraj vyčisti a vrať to zpátky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 22:25 Natori – Drop checker co2
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych radu. Pořídila jsem si Drop checker co2 do 60l akvária, zatím bez umělého přidávání CO2 abych věděla jak jsem na tom přirozenou cestou. Je tam asi tak týden bez žádných problémů a najednou dnes se mi u vchodu udělala jakoby mléčná zátka kdo ví čeho... Měl by někdo nápad o co jde? Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 15:19 Muž PeCh [77] Re: FishWoman
Čo takto vyskúšať aspoň výrobu pomocou sódy bikarbóny a kyseliny citrónovej? Na ebay hľadaj "aquarium CO2 generator" a za cenu 10-20 USD máš set s hadičkami, ventilmi... Je lepšie, keď tam máš poistný ventil, keď sa bojíš výbuchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 10:00 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: FishWoman
CO2 z droždí je problém vypínat, já ho pouštím do akvária nonstop a zatím jsem neměl žádný problém.
Pouřívám 2l flašku od kofoly (na akvárium 64l), dáš tam 250g cukru, doleješ do 3/4 vlažnou vodou, cukr rozpustíš a přidáš droždí (požívám sušené). Náplň vydrží 14 dní. Víčko jsem provrtal a vlepil tam tavnou pistolí nýt, ze kterého jsem vyndal hřebík.
Vzduchovací kamínky dělaj docela velký bubliny, lepší je lipové dřívko.
Z nádoby, kde vyrobíš CO2 se vede hadičkou pod vodní hladinu ve druhé nádobě (můžeš spočítat bublinky) a pak do akvaria. Teoreticky je možné i rovnou do akvaria.Hlavně zajisti lahev proti zvrhnutí, jinak máš směs v akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 09:44 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, potřebovala bych poradit s Co2, rozhodla jsem se že ho budu do AQ přidávat pomocí droždí a cukru. Jen nevím kolik toho mám použít a utěsnit aby mi v pokoji nevybuchla drožďová bomba. AQ má 112 l, čistých cca 90 l, na YouTube jsem koukala že použili 8g droždí a 8 lžic cukru a prej to vydrží tak měsíc. Ještě moc nechápu jak je to spojený téma trubičkama: z flašky s droždím de hadička do druhý flašky s vodou a odtamtud pak do AQ a na konci je přidělaný vzduchovací kámen, ale musí to být ještě nějak regulovatelný na počet bublinek a pak aby se to dalo v noci vypnout a aby toho nebylo moc a ryby mi neumřeli Mám k dispozici takovou tu věc na hadičku na kapačku, s tím kolečkem. Jsem z toho jelen smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 20:23 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
vaclav napsal: Asi tak, ale ono to zkresluje rozměry akvária a trubky. :-)

No akvarko mam 100cm a napojil som 3 trubky po 20cm takze ta triska ma 60cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 18:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Asi tak, ale ono to zkresluje rozměry akvária a trubky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 16:34 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
Fotka k příspěvku vaclav napsal: ten smer trisiek z rampy mam mierne naklonit nadol alebo vodorovne s hladinou ??? Mírně k hladině. :-)

TAKTO ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 16:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
ten smer trisiek z rampy mam mierne naklonit nadol alebo vodorovne s hladinou ??? Mírně k hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:50 Muž Fid0 [2] Re: xvalp06
Fotka k příspěvku xvalp06 napsal: V podstate roztočíš celé akvárko ve směru - zezhora dopředu, zepředu dolu, spodem dozadu a zadem nahoru. Výsledkem je že v podstatě nemáš hluché místo, kde by voda stála a kam by se nedostaly živiny a co2.
Důležité je mít rampu pod vodou alespoň cca 3 cm, aby se hladina téměř nečeřila, jinak všechno co2 zase vyvětráš, respektive bude tendence blížit se k rovnovážné urovni CO2 (od 0,4 do 0,7 mg CO2/litr viz planta.aquariana.cz/CO2_01.htm).



No skúsil som to zakresliť ... ten smer trisiek z rampy mam mierne naklonit nadol alebo vodorovne s hladinou ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:35 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Fid0
V podstate roztočíš celé akvárko ve směru - zezhora dopředu, zepředu dolu, spodem dozadu a zadem nahoru. Výsledkem je že v podstatě nemáš hluché místo, kde by voda stála a kam by se nedostaly živiny a co2.
Důležité je mít rampu pod vodou alespoň cca 3 cm, aby se hladina téměř nečeřila, jinak všechno co2 zase vyvětráš, respektive bude tendence blížit se k rovnovážné urovni CO2 (od 0,4 do 0,7 mg CO2/litr viz planta.aquariana.cz/CO2_01.htm).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Ano vytvoří se válec a rampu nasměruješ mírně na hladinu a na přední sklo. Jsou o tom spousty informací a videí, já měl rampu skoro 10 let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:09 Muž Fid0 [2] Re: vaclav
A bude voda cirkulovat dookola ked to bude prudit ako radis ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 11:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fid0
Tu rampu protáhni po celé zadní stěně a místo externího atomizéru to chce externí reaktor. Třeba něco jako je tohle ale je spousta dalších možností. www.profiplants.cz/… :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15980x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=201