Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 21:48 Muž Sid [6637] - Rostliny
Dokud nebudete mít čím svítit, s těmi kytkami nespěchejte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 21:10 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: mori79
jj, alespoň 25 kg písku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mori79
uz ted koukam ze bych tam dala vic pisku, rostlinkam se bude vic darit a budou se lip sazet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: mori79
Rostliny zasaď hned X-) Doporučuji si něco nejdřív přečíst www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 20:14 Muž mori79 [6] – nove AQ
Fotka k příspěvku zalozil som nove akvarium 135L potrebujem poradit
naplnil som ho cele rovno z vodou z vodovodu ohrievac zatial nezapinam ale filter mam mat pusteny ci vypnuty planujem to takto nechat aspon tyzden a potom nasadim rastliny a nejake nenarocne rybky pre zaciatok
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 10:21 Muž kchrz [24] – Re: Eff
To je hodně velké množství.
Takže když pro začítek přihodim druhou 1,5l PETku, tak rozhodně ryby přiotrávit nemůžu?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:43 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kchrz
To záleží na pH a KH ale hrubým odhadem si dovoluju tipnout 10l kanystr, 7l vody, 10ml sušených kvasnic a 1kg cukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 09:31 Muž kchrz [24] – Kolik burčíku
Tak jsem přešl na větší akvarium - 720l. Řekněmě, že tam bude cca 600l vody. Nyní tam pouštím kvasničák z 1 PET lahve naplněné do 3/4. Bublá to rychlostí cca 1 bublinu / 3-4 vteřiny. CO2 je vypouštěno přímo do nasávání fultru, tedy jako difuzor funguje filtr Eheim Prof. III 2080.

Je mi jasné, že takhle málo CO2 v takhle velké akvariu je asi zanedbatelné. Kolik PETek kvasničáku bych měl pustit do 720l akvárka, aby to udělalo efekt (ne definitivní rozzureny ). 2? 3?
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
tak ja se susenyma kvasnicema dobrou zkusennost nemam, bublali asi druhy den a asi s jednim hrnkem cukru 14 dni, ale kdyz jsem dal normalni kvasnice a posipal je cukrem, tak reakce byla okamzita. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:04 lopen – Re: isamik
prosím tě jenom na špičku nože kvasnic.Já to chci také zkusit přidávat CO2 do AQ tak sháním nějaké info.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:06 Muž isamik [180] – Re: brabenec
Dej do 2,5l flasky na spicku noze susenych kvasnic, hrnek cukru a nech to prebublat jeste pres jednu flasku s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:39 brabenec – Re: filipsi
Chci se zeptat mám 54l akvo a bublám kvasnicemi mám to v 1,5 litrové lahvy a co mám dělat abych to nějak nepřepísk???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 22:21 Muž filipsi [1295] – Re: ustavprochore
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 21:58 Žena ustavprochore [567] – Re: pavliina
No vidíte, Sid už odpověděl a ještě jsem se dozvěděla, že jsem taky labyrintka hop
A s tím předávkováním, netvoří se při sycení CO2 nějaká tá kyselina? Už mám sice maturitu pár let za sebou, ale když to hýbe s pH? ;-) Nízký pH by tu rybku taky mohlo zabít, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pavliina
Nevím, jestli jste viděla - tuším předevčírem - ve zprávách, jak z nějaké továrny v Německu unikl CO2. A následoval to pěkný šrumec! Německý integrovaný záchranný systém dělal co uměl, aby se neotrávili lidé!
A lidi jsou taky takové labyrintky... :-D
Teď vážně. :-)
Labyrintky dýchají žábrami, tak jako jiné ryby. Labyrint je "jen" přídavný dýchací orgán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 19:17 Žena pavliina [50] – Re: ustavprochore
Není bojovnice labyrintka? ;-) Předávkováním CO2 by se otrávit neměla, dýchá přeci vzduch co my lidi nebo se mýlím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 11:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Souhlas - jak egerie, tak anubias jsou na obsah CO2 nenáročné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 11:18 lensam – Re: ustavprochore
tak to nateraz nechám tak. dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 11:11 Žena ustavprochore [567] – Re: lensam
tak jen pozor na toho beťáčka, jak píš Sid, předávkování se mu líbit nebude ;-) egérie je trochu plevel, ta snad ani CO2 přidávat nepotřebuje... netuším, jak vypadá vaše akva, ale přidávání CO2 bez dostatku jiných živin a dostatečného světla nemá celkem význam... každopádně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 11:01 lensam – Re: ustavprochore
vyskúšať či to prospeje rastlinám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:58 Žena ustavprochore [567] – Re: lensam
a proč chcete bublat CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:50 lensam – Re: Sid
aha tak dík. ja to s tým CO2 trochu skúsim. rastliny tam mám 2x anubias cca. 3 cm. potom vodomor hustý(toho je najviac a ešte tam mám ryžu nech má bojovnica kúsok domova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lensam
Žádné rybě nebude jedno, když to s CO2 přeženete. Resp. bude - když ji otrávíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:35 lensam – Re: Sid
netreba mi vykať. v akvárku mám jedného bojovníka a jemu je to asi jedno. ináč neviem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lensam
Pokud v něm máte jenom rostlinky, mohl byste to zkusit.
Pokud v něm máte i nějaké živočichy, raději ne. Přeci jen - uhlídat tak malé akviško od předávkování není jen tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:28 Muž Geri [29] - Skaláry
vyplatí se koupit větší akvárko. nevim jak může být v 10l dost rostlin... ale tak zkusit to můžeš, za rozdělání kvasnic do petky nic nedáš, ale jestli myslíš kupovat kuli 10l Co2 set, tak to se asi nevyplatí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 10:25 lensam
oplatí sa mi dávať CO2 do 10 l akvárka? rastlín tam mám pomerne dosť hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 23:09 Žena pavliina [50]
Po statečném bublání CO2 z kvasnic se kytí začalo vzpamatovávat palec Ale teď nevím, přes léto, kdy se mi teplota v akva pohybuje okolo 28 st. (a když se zadaří i 30 st. není výjimkou) jestli je dobré stále bublat CO2. Spíše jsem teď při teplotě 30 st. zapla vzduchování. Mám ve vedrech bublat CO2 nebo raději vzduchovat? Bojím se, abych rybky neotrávila, ikdyž jsem si pořídila permanentní test na CO2. Si myslím, že při vysokých teplotách toho kyslíku rybky moc nemají, nebo se mýlím? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 19:35 Muž Snofrev [54]
tak problém jsem snad vyřešil
na výstup jsem nastavil 1,7 barru našteloval bublinky a nasadil difozor
asi po hodině to kleslo na 1,4 barru a od tý doby to drží, tak snad už to bude OK
před chvílí jsem co-čko vypnul a tlak se vrací k těm 1,7 barrum, sice nevím proč to takhle kolísá, ale na závadu to není, takže to nechám minimálně do víkendu a když bude chuť, tak sundám redukčák a zkusím jestli tam není nějaká nečistota, jinak už nevim

díky všem za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 14:17 Muž Snofrev [54]
tak holt se s tím jdeme domu poprat, to by bylo aby nebylo :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:56 Muž ghostik [81] – Re: Eff
Taky mam takovou lahev ale je jen 250g tak jsem ji zavrhl a lezi mi pod AQ i s prechodnym sroubenim. Je to myslim bobicka do sifonbaru a ma taky ten pitomy pin uprostre :o) Mozna ji nekdy pouziju na miniAQ :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vaclav
Václave bohužel u paintballové lahve tomu tak není. Závit na lahvi není trubka, ale pin. Takže je to potřeba narvat do redukce, která navíc obsahuje těsnění. Pro mě toto bylo nejlevnější řešení. Lahví doma mám asi 30, redukce byla taky plonkovní, nikde to neuchází a stálo mě to všeho vyšudy 500 Kč za redukčák. No nekupte to, když je to tak levný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:16 Usine – Re: Eff
Co to máš za soustavu přechodek. Jednoduší je sehnat převlečnou matku a na redukčním ventilu jí jen vyměnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:11 Usine – Re: Snofrev
Jde o to jestli ukazuje správně. Po zkušenostech z měřáky na autogenu bych jim asi moc nevěřil. Bacha rozebrat redukční ventil, jen z největší opatrností. Mě se občas stávalo že jsem musel hlavně u starších ventilů je povolit na doraz. Když byly jen trochu povolené často ucházely, nebo špatně propouštěly plyn. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:10 Muž Eff [417] - Rostliny
Fotka k příspěvku Já jsem asi před 10ti dny začal používat tento redukčák a mile mě překvapilo, že pomocí něj dokážu tak jemně nastavit počet bublin, že jehlový ventil vlastně ani nepotřebuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:57 Muž Snofrev [54] – Re: vaclav
vzhledem k tomu, že měřák na výstupu má stupnici 0,1-0,9 MPa (1-9 barr), tak by to snad měl zvládat (je to ouplně ten samej, co je na CO2 Gejzíru, kterej prodává třeba Rataj a nebo spousta akva e-shopů)
no uvidím, zkusím přidat trochu tlaku a kdyžtak to rozeberu a zkusím vyčistit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:48 Usine – Re: Snofrev
Některé redukční ventily jsou dělané na vyšší tlaky a tak mají problémy nastavit minimální tlak. Jak ti napsal ghostík vždy jen napustíš systém a pak ho vlastně znovu uzavřeš. Vhodnější jsou ventily typu "miny" které jdou bez problémů nastavit na malý tlak a také ho stále drží dokud v láhvi nedojde CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 10:45 Muž Snofrev [54] – Re: ghostik
tvůj tlak 1,5 barru je 0,15MPa, takže tam máme v podstatě ten semý tlak ;-)
ale už jsem uvažoval, že bych zkusil trochu přidat, uvidíme, odpoledne se s tím budu zase trápit



dostal jsem radu, že prý to mám celý sundat, zkusit to profouknout z druhý strany, že to prý vypadá na nějakou nečistotu na membráně (asi tak to myslel i filipsi)
mno nevím, je to volaké čudné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 10:34 Muž ghostik [81] – Re: Snofrev
Jestli vubec ten redukcak je staven na tak nizky tlak. Muze to byt tesne na hrane uzavreni a ty sice pootocenim nastavis tlak 0.125 ale jakmile pustis kohout z ruky tak se ventil uzavre jelikoz ho nastavujes prave na ty hranici. Ja mam tlak nastaven na 3bar a zanim to mam jeste priskrceno na 1.5bar. Ten druhy redukcak jsem mnel zadarmo tak jsem to resil takto a je vse OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 09:12 Muž Snofrev [54] – Re: filipsi
nečistota, zamrznutí?
to by přeci nebublalo CO-čko vůbec, jenže mě bublá dokud je tlak na výstupu
po chvíli spadne a musím pootočit kohoutem aby tam zase nějakej byl

jinak v lahvi mi to ukazuje asi 6,5 MPa a na výstup mi bylo řečeno, že bych měl mít tak 0,1-0,15 MPa
nastavým 0,125 MPa a za půl hodiny tam nic není a musím přitáhnout kohout zase na tuto hodnotu
ještě jsem si říkal, jestli se to třeba párkrát nemusí dotáhnout a až po několikarým dotýhnutí si to nebude držet ten správný tlak? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 08:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Snofrev
Nenapadá mě nic jiného než to, že provedeš, to co popisuješ, nastavíš počet bublin a pak ještě pošteluješ kohouty redukčního ventilu, aby to dávalo trochu míň na jehlák. Ještě nějakou dobu pak jdou bubliny plynu, který zůstal v redukčním ventilu a hadicích(pořád je tam tlak). Asi bych udělal toto: Nastavil bych to trochu navíc a nechal bublat třeba do sklenice a sledoval co se bude dít, případně odpojil jehlový ventil a pokusil se to nastavit jen na redukčáku tak aby mi to dávalo třeba dvě bubliny za vteřinu a zase sledoval tlak. Aspoň pak budeš vědět ve kterém místě je problém - mělo by to být to na redukčáku, který je zavřený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 08:43 Muž filipsi [1295] – Re: Snofrev
Nenapada me nic jineho, nez zavada (necistota). Zamrznuti asi neprichazi v uvahu, vzhledem k mizivemu odberu.
Tak, jak to popisujes, by to melo byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 08:25 Muž Snofrev [54]
proísm poraďte mi
pořídil jsem si tlakovou láhev s CO2, klasika se dvěma manometrama a jehlovej ventil
povolým kohout od lahve, tak první manometr ukazuje tlak v lahvi - v pořádku
pak druhým kohoutem nastavím tlak na výstupu - v pořádku, ještě pořád chápu
jehlovým ventilem nastavím počet bublinek za minutu - stále ještě v pořádku
a teď když chvíli bublám, tak mi budík na výstupu po chvilce klesne na nulu a nic nebublá, musím kohout utáhnout aby tam zase byl nějaký tlak
jsem asi m****, nebo já nevim, ale já myslel, že mezi těma manometrama by se to CO2 mělo doplňovat a na výstupu by měl být stálý tlak jaký si nastavím, jenže mně po chvíli spadne
ví někdo proč to tak je a jak to udělat aby tam bylo pořád stejně a já nemusel vždy po půl hodině přitáhnout kohout na výstupu?
děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 18:58 kubatka
Takže jsem to zkusila nic nešumí je to skvělý..ani kameny ani štěrk...tak snad je to dobrý, akorát pořád čekám na celý nový světlo do táty a pořád se k tomu nemá ..chjo...chudák moje rostlinky ty žijou při světle 0,1W/l což je lituju...mno roste mi jenom jedna ani ta douška hustolistá mi neroste..a kryptokoryna ta vůbec ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 14:37 Muž isamik [180] – Re: kubatka
Vyzkouset ho v octe zda nesumi :-). Takove dno neni prilis vhodne do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 14:00 kubatka
A jak se měří takový dno? a měřila sem kapkovýma testama od Bena (pH test Ben) stupnice: 4,4-7,5 a mě vyšlo 7,5 tak nevim snad to víc nebude používám vodu z kohoutku a ta má ph 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:38 Muž isamik [180] – Re: kubatka
A cim si to merila? Kapkovymi testy? A uz mas otestovane dno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:25 Muž Snofrev [54] – Re: kubatka
optímální hodnoty CO2 jsou okolo 35mg/l, ale pokud je ve vodě takové množství CO-čka, tak je nutné kytkám dodat i silnější osvětlení a ostatní živiny, v opačném případě by se začly dělat řasy, případně by se CO-čko hromadilo a škodilo by rybám

jestli hodláš přidávat CO2 do akva, je nutné si o něm hodně přečíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 16:03 R Muž Silent [5949] – Re: kubatka
To CO2 se přidává do akva kvůli dobrému růstu rostlin. Takže pokud s tím nemáš žádné problémy tak se o CO2 nestarej. Důležité jsou i ostatní hodnoty vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 15:51 kubatka
ahoj potřebovala bych radu množství co2 mám 7,5 mg/l je to málo? měla bych to nějak doplňovat? moc se mi do toho nechce, abych to nepokonila a pak toho nelitovala že sem se do toho vůbec pouštěla hmm. Zatím mi rybičky plavou bez problémů a nevypadají nějak špatně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=451