Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 - rady do začátku

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 - rady do začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 17:23 Muž Papik [617] Re: faba
Ano, ale sonda má nějakou životnost a občas je třeba jí zkalibrovat. Dropchecker je jednoduchá a levná optická kontrola, aby sis neotrávil obsádku, pokud se kontroler zblázní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 16:34 Muž faba [0] Re: vaclav
Tak jsem asi něco špatně pochopil. On má měřit ph a pouštět podle potřeby CO... Tak v tom mám guláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 15:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: faba
To si jenom myslíš pH kontrolér není všemocný a obsah CO2 se z něho nedozvíš. Já už nic neměřím jen na něj občas kouknu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 15:45 Muž faba [0]
Ahoj. Je potřeba drop checker, když budu mít sondu, tedy controller? Já myslím, že ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 21:00 Kopr Re: Brodys
Z hasičáku redukčního ventilu a jehlového ventilu cammozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 20:13 Brodys Re: Kopr
Jde o to jaký máš set. Já měl od nich značku aquario a tam stačilo otevřít lahev,zapojit elm.ventil a už jen nastavit počet bublin. Teď mám strideways,tam se otevře láhev a pak se ještě musí nastavit dalším kolečkem tlak na výstupu a ten je doporučován kolem 2 barů. Posílám odkaz, kde je i video s nastavením.

www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 19:53 Kopr Re: Brodys
Já používám vnitřní atomizér. Zkusím teda snížit ten tlak. BTW....Když jsem ten CO2 set zprovozňoval tak sem se řídil videonavodem z youtube(youtu.be/…) od Rostlinná akvária a tam ten kohoutek dotáhl o hodně víc než já. Řekl bych že úplně na doraz. Každopádně díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 19:24 Brodys Re: Kopr
Nemám s tím zkušenost, maximálně, když hodně bulblám,je u atomizéru slyšet míchání bublinek s vodou,ale opravdu málo. Mám externí atomizér JBL. Ten tlak mi přijde moc, většinou se doporučuje 2 bary,tak zkusit snížit,jestli to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 19:00 Kopr – Hlučnost CO2 atomizéru
Zdravím, mám otázku. Používám CO2 atomizér z Aliexpresu a při bublání je slyšet takové šumění až pískání...nepříjemné je to hlavně v noci když je všude ticho. Akvárium mám v ložnici tak to docela vadí. Tlak na regulátoru mám nastavený na cca 7 barů. Nemáte někdo zkušenost jak to pískání co nejvíc eliminovat? Třeba nastavením toho tlaku? Dřív sem používal difuzér(fajku) a ta pískala taky. Dekuju za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 15:26 Muž Tomo [2] Re: Pavel
Plniaci tlak je nejakých 900-1000PSI,výstupný nejakých 50PSI-ten je prednastavený a nedá sa regulovať-mám ten set/bez nočného vypínania/-zatial spokojnosť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2021 13:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Brodys
No on hlavne kritický bod CO₂ je už niekde pri 30-tich stupňoch.

Ale to je v radách do začiatku silne OT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 13:13 Brodys Re: Pavel
Bylo by to fajn, 200 barů by se teoreticky do láhve dát dalo,ale z bezpečnostních důvodů se do plna neplní,ani na svařování ani v akvaristice. CO2 při stlačování mění skupenství, zkapalňuje. Je i dost velký rozdíl v tlaku v závislosti na okolní teplotě, při 9 stupních cca 34 barů, při 20 už skoro 57 barů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 13:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Pavel
...odpověděli mu 70psi (cca 5bar podle googlu)...
Ta odpověď na Invitalu je podivná, zavádějící(?). Láhve mi profesionální plnírna plní na ~ 50 bar, (~ 725 PSI), na výstupu jej reguluji na 1-3 bar (~14-40 PSI) podle typu difuzéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 12:49 Pavel – CO2 na začátek
Ahoj Všem,

přemýšlím o pořízení CO2 do akvária a mám jeden dotaz.

složit si vlastní (láhev, redukč. ventil, jehl. ventil, difuzer, atd...) nebo koupit set např. www.rostlinna-akvaria.cz/…

vyjde +- na podobné peníze. za mě by nebylo co řešit, kdybych nenarazil na tlak, který mě zarazil.

v setu, viz odkaz někdo položil otázku na tlak a odpověděli mu 70psi (cca 5bar podle googlu). normální tlak láhve (na sváření, atd...) mají provozní tlak 200ba, podle mého laického názoru je ve svářečské láhvi proti té ze setu 40x větší tlak, tím pádem je tam 40x více plynu a vydrží 40x déle.

je to pravda, nebo můj laický náhled na věc je úplně špatný? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 11:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BlodDragon
To vypadá na měkkou vodu ale pokud chceš začít s Co2 tak test na KH (KNK) budeš potřebovat to samé test na pH. Podobný systém jsem kdysi používal, jen jsem měl starou sifonovou láhev do které jsem použil jen plyn z bombiček a nafukoval jsem s ním trojúhelník vlepený do rohu akvária. Rataj to kdysi dokonce prodával. Kup si ale k tomu drop checker www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 11:42 Muž BlodDragon [1] Re: vaclav
Máme vodu bez chloru a ph vody z kohoutku je 6,4-6,7 ph jen nevím tvrdost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 11:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BlodDragon
Zjisti si co ti doma teče z vodovodu nebo si kup test na KH +pH. Pokud bude KH příliš vysoké nemá to cenu používat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 11:29 Muž BlodDragon [1] Re: ctibum
Chtěl bych zkusit to Co2 ale je problém že jak jsem ho nikdy neměl tak nevím co a jak a mohl bych dát maximálně teď 3 tisíce za C02 a mám v plánu kupovat to větší akvárium takže bych chtěl zkusit tuhle láhev ze superzoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 10:23 R Muž ctibum [6926] Re: BlodDragon
Tak princip máš popsaný ve videu u výrobku. Ale ještě jsem se tu nesetkal s tím, že by to někdo používal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 10:10 Muž BlodDragon [1]
ahoj chtěl bych se zeptat jak funguje tohle Co2 nikdy jsem ho nepoužíval a chtěl bych to zkusit


www.superzoo.cz/…#

jinak děkuji za rady :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 15:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hellmut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 15:40 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hellmut
Poznáš to tak že ho na pár hodin vyndáš z akvária. Když zmodrá je to ok, pokud ne vyměnil bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 12:35 Brodys Re: hellmut
V příbalovém letáku většiny testů je jednou za měsíc, ale prodejce uvádí, že stačí jednou za tři měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 12:31 Muž hellmut [144] - Cichlidy
Ahoj chci se zeptat jak často by se měla měnit ta vodička v té skleněné baňce v akváriu. Mám nějakou náplň za pár korun z Aliexpress za rok jsem to měnil jen jedinou...
Je to tmavě zelené ale kytky rostou jako blázen a ryby se nedusí takže nechci nic měnit :-)
Akorát je mi divný že za rok co pouštím CO2 mi ubyl jen jeden dílek na manometru...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2020 16:18 Brodys Re: MrMovie
Reaguje cca 3 hodiny zpět a také je důležité umístění. Začal bych ráno na 60/ za minutu a viděl bych. Taky podstatné jak rozpustíš.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 16:04 MrMovie Re: vaclav
Drop checker mám, jen jsem všude četl že reaguje se zpožděním, tak bych to nerad přepálil, proto ten dotaz na počet bublin, dle tabulky to totiž vychází, že bych měl přidat celkem dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2020 14:14 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MrMovie
Kup si dropchecker Doporučuji k němu originál náplně www.profiplants.cz/… v měření můžeš udělat dost velkou chybu a tillmanova tabulka je čirá teorie která bývá od naměřené skutečnosti většinou někde jinde. Proto vycházejí někdy nesmysly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 13:31 MrMovie – Začátek dávkování
Ahoj,

nainstaloval jsem set CO2 s PH sondou, změřil parametry vody a teď zvažuji jak se bezpečně dostat na vhodné hodnoty CO2.

Aktuálně mám v akváriu spíš nenáročné rostlinky, ale chtěl bych tam přidat něco na dno a červeného, nicméně i teď potřebuji nádrž rychle zarůst aby parmičky nebyly tak vyplašené. Nicméně nepotřebuji se dostat na potřebné CO2 co nejdřív.

Mám dle Tillmanovy tabulky nezjistitelnou hodnotu :) , ale asi někde v úrovni 4 ( www.juwelakvarium.cz/…
KH 7
PH 7,8

Abych se posunul na hodnotu CO2 alespoň 14, potřebuji PH snížit na 7,2. Nastavil jsem tu hodnotu tedy na PH sondě, ale teď mi jde o to, jak moc bublat. Mám cca 85 - 90l čistý objem.


+ vodovodní voda má KH 16, co se bude dít když se při výměně vody změní KH +- 2 - 4 stupně?
Vodovodní voda má taky PH někde mezi 7,2 - 7,4, což by dle tabulky znamenalo, že CO2 je tam dostatek, což se mi nezdá, ale druhá věc je, že mi v akva něco zvyšuje PH (vyprchání co2?) a nevím přesně co.

Díky za radu a hezký Vánoce pivo

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 21:35 Žena Peťule [3] Re: Brodys
Tak jsem byla reklamovat. Prý se s tím ještě nesetkali. Nicméně nové regulátory nemají skladem, naskladní cca do 14 dní, tak jsem si to zase odvezla domů a po novém roce jim to opět odvezu, aby to otestovali a případně (tedy doufám v to) vyměnili za nový..
Každopádně všem moc děkuji za rady, tady se vždy dozvím vše, co potřebuji:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2020 17:24 Brodys Re: vaclav
Chci tady poděkovat za rady a sdělit jak se situace vyvinula. Pořídil jsem atomizér, bublinky pěkně cestují po akva,jsem zhruba na 100/minuta,drop stále tmavě zelený,rampa až na jeden díl sklopená dolů. Koukal.jsem i po reaktorech, ale zdá se mi to obří a zatím jsem o tom nenašel moc informací. KH mám hrozně nízko, 1,5 - 2, tak asi stejně nemůžu moc vášnit. Hlavní je, že kytky začaly hodně růst a o to vlastně jde.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2020 12:23 Muž Markusenka [89] Re: vaclav
Ahoj.
To nevím, plnění láhví je běžně organizováno prostřednictvím poštovní služby, ať již ČP, nebo Zásilkovnou, atd.. Určitě inertní plyny takto půjdou.
Osobně využívám Bombicka.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 11:24 Brodys Re: Peťule
To bych tedy snad zkusil vrátit a zkusil jiného výrobce........ palecAle 14 dnů už je asi pryč, že. Ať dobře pořídíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 11:13 Žena Peťule [3] Re: Markusenka
Taky jsem na to video koukala, snad 100x a ladil to opravdu jen tím velkým kohoutem na regulátoru. Nejraději bych jim ho hodila na hlavu. Fakt me už nebaví to každou hodinu regulovat sad Každopádně moc děkuju za všechny rady a dám vědět, jak to pokračuje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 11:09 Žena Peťule [3] Re: vaclav
Kupovala jsem ji přímo v obchodě, nic mi neposilali, tak predpokladam, ze plná je, ale těžko říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 10:19 Muž _Rob_ [80] Re: vaclav
Mě teda přišla normálně plná s ochranným krytem na ventilu. Pěkně zabalená - přivezl to Geis a žádný problém s tím nikdo neměl. Ale to je mimo tenhle článek.

Mě teda taky docela zaráží ta konstrukce a hlavně cena tohoto pístového setu. Já bych jim to poslal na reklamaci ať to vyzkouší oni. Než s tím tady korutit sem a tam. U klasických membránových sem takové chování nikdy neviděl ať byl tlak v lahvích jaký chtěl. Je to divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2020 09:50 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Pokud to máš nové tak posílají skoro prázdné lahve (nesmí se posílat plné) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 09:40 Muž Markusenka [89] Re: Peťule
Ahoj.
Popravdě bych čekal, že regulátor tlaku udrží nastavený tlak Co2 na konstantní hodnotě +,- nezávisle na množství nastavených bublin.
Je pravda, že na videu zmiňují, že regulátor je pístový, nikoliv membránový, což by neplechu dělat mohlo, protože podle popisu to vypadá, že regulátor (upravovač tlaku) není schopen kompenzovat množství odběru bublin. Předpokládám, že kroutíkem na regulaci tlaku se bude měnit předpětí regulační pružiny tlačící na pístek omezující průtok, nebo to budu hůř, že se přímo posouvá regulační pístek, čímž se pouze škrtí průřez, to by pak odpovídalo tomu, že to není regulátor, ale pouze škrtič, bez regulace v závislosti na odběru. On i na tom videu po prvotním nastavení zase hned po seřízení počtu bublin šmatlá na regulaci tlaku.
Za ty prachy, dost divné chování. Zkus tedy nastavit tlak 0,2 (2 bary), spusť bublání, nastav počet bublin, nech bublat, kontroluj pokles tlaku na manometru a v případě jeho poklesu nesahej na nastavení počtu bublin, ale regulátorem koriguj hodnutu tlaku opět na 0,2 (2 bary).

Osobně nemám na sestavě manometr tlaku na výstupu, tlak je nastaven pevně z výroby, ale manometr tlaku v láhvi. Jednou mi naplnili láhev na tlak přes 90 bar, namísto cca 55. Jenže můj regulátor to v pohodě dal. U tebe tlak v láhvi nezjistíme, ale taková anomálie, by mohla být příčinou problémů také, ale po určité době tlak v láhvi klesne a mělo, mohlo by se to stabilizovat.

Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 08:47 Žena Peťule [3] Re: Markusenka
Když nastavím tlak při vypnutým jehlovým ventilu, je to ok, drzi se mi na požadovaný hodnotě, ale jakmile přidám nebo odeberu na bublání na jehlovým ventilu, hned mi to hne i s tlakem. Při přidání bublin tlak klesá a při ubrání stoupá. To je asi v pořádku, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 06:18 Muž _Rob_ [80] Re: Markusenka
A nemůže to dělat neplechu tím, že ten regulátor nemá membránu, ale píst? Nebo to je jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 23:27 Muž Markusenka [89] Re: Peťule
Ahoj.
Tak podle videa, zavřít oba ventily na regulátoru, otevřít ventil na láhvi, zapnout elektroventil, otevřít ventil regulatoru tlaku - velký kroutík, a nastavit jím tlak na manometru odpovídající hodnotě 0,1 až 0,2 (1 až 2 bary), to by měl pak regulátor konstantně držet, dále už jen nastavit druhým ventilem počet bublin.
Jest-li to tak nefunguje, a počet bublin se propadá, pak koukni na manometr, zda tam to drží konstantní nastavený tlak, pokud ano, tak jenom vázne ten jehlový ventil, mohlo by pomoct s ním více zatočit, jak jsem psal, nebo bohužel reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:35 Žena Peťule [3] Re: Markusenka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to tento regulátor: www.juwelakvarium.cz/…

A mám počítadlo bublin nastojato ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:27 Muž Markusenka [89] Re: Peťule
Ahoj.
Pošli fotku sestavy, tak jak jí používáš.
Na té fotce co tu je, je vidět tlak, ale počítadlo bublin na ležato?
Jinak by mohl trošku váznout regulační ventil na bubliny. Pomoci by mohlo uzavřít láhev a pak regulační šroubek na bubliny úplně otevřít a pak zase zavřít, několikrát zopakovat, nakonec zavřít, lahev otevřít a nastavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:01 Žena Peťule [3] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Mě už tohle taky napadlo, ale volala jsem do Juwelu a řekli mi, že mám tlak držet v rozmezí mezi 0,1 a 0,2mpa. Tak se bojim ho navýšit, nevím, co by to mohlo udělat.. Mám to teda zkusit? Nestane se nic?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 21:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peťule
Pokud nemáš dostatečný tlak vycházející z lahve budou ti počty postupně klesat. Skuz trochu pootočit regulačním ventilem doprava (ne tím co šteluješ bubliny) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 21:09 Žena Peťule [3] Re: Markusenka
Ahoj,
Tak už jsem z toho štelování bublin a tlaku fakt jelen. Proč mi to ten počet bublin neudrží? Zkusila jsem, jak jsi radil, nastavila jsem 70 bublin, s tim, ze to o 15 klesne a bude se to držet a ono nic. Kleslo to az na 32 bublin za minutu. Je to absolutně nepoužitelný, myslíš že je to na reklamaci? Nebo v čem by to mohlo být? Děkuji, jsem z toho uz fakt zoufalá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 23:41 Muž Tref [20] Re: vaclav
vaclav napsal: Může obsahovat spoustu vápence a ten CO2 rozpouští a přitvrzuje tak vodu.
Vzhledem k tomu, že mám vodu z krasu, tak nevěřím,že by mi ji dragon stone, u kterého se nejčastěji uvadí, že vodu neovlivňuje, nějak ovlivnil. Nicméně KH je stejné i v jinám akva, kde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2020 19:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Tak jak to máš na hlavní fotce tak to je moc k hladině, opravdu stačí jen mírné vlnění ne příboj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:08 Brodys Re: vaclav
Aha, díky za vyjasnění. Tak zkusím rampu zklopit ještě více proti sklu, snad bude i tak dost kyslíku ve vodě. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 18:58 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brodys
Tohle je atomizér ne reaktor a mlha Co2 v akváriu. Pokud příliš čeříš hladinu hodně ti toho uteče to je lepší větší proud v akváriu než na hladině. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 18:16 Brodys Re: vaclav
Myslíš něco takového?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Na hadice 19/25 nic sofistikovanějšího není.
Pak je otázka,jestli to pomůže,jak zmínil Markusenka, kvůli mému provzdušňování hladiny hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 15983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5578-co2-rady-do-zacatku?od=51