Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 21:07 Muž Žralok [128] - Čeľaď Poeciliidae – Choroba
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý deň
Potreboval by som sa so skúsenejšími poradiť ohľadom pre mňa neznámej choroby P. duryi. V jednom akváriu sa jedincom (doteraz to mali všetky, čo som tam našiel) objavili tumorom podobné útvary, nachádzajúce sa na mäkkej nohe. Po narušení vyteká červene zafarbená tekutina. Útvary sa vytvorili na vrchnej oblasti mäkkej nohy, má hladký povrch, tvar i veľkosť sa u jedincov líši (niekedy podlhovastý, niekedy okrúhli, občas viaceré u seba), jedince nie sú schopné ich zatiahnuť do ulity. Pre lepší opis pridávam i fotografie jedného zo slimákov (ospravedlňujem sa predom za kvalitu, možnosť zhotovenia lepšej fotografie len s mobilom bohužiaľ nemám).
Aktuálne sa tento úkaz vyskytol len v jednej nádrži, jedná sa o cca 20 - litrovú nádrž, bez techniky, voda menená týždenne tretina, aktuálne sú tam okrem slimákov 2 menšie živorodky dúhové. Nádrž je husto zarastená jávskym machom a hnedovkou, plus nejaké kryptokoryny v kvetináčoch, dno je bez substrátu, bez topenia. V ďalších dvoch nádržiach (rovnaký objem, osadenie, v jednej je mierne zafarbená voda lúhom, jedna aktuálne bez rýb, druhá so skupinou gupiek) sú slimáky v poriadku. Rád by som sa teda dozvedel o nejakej prípadne liečbe a hlavne, ako to môže byť nákazlivé, v ostatných nádržiach by som slimáky rád uchránil. Predom ďakujem za odpoveď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2022 21:59 R Muž ctibum [6467] Re: VLAZA
Já pro okružáky chodil do Petcenter a jiných zooobchodů. Mají je tam v nádržích s rostlinami a když nenatrefíš na vysloveně neochotnou obsluhu, tak ti naloví, když si třeba i koupíš krmení pro ryby...
Zkus i Aukro nebo Bazoš.
Případně přijeď ve čtvrtek na sraz rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha , tam se vždycky něco najde, nebo si ve vlákně srazu napiš, někdo ti určitě přinese ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2022 21:31 Muž VLAZA [2] – kde koupit
Dobrý den zná někdo nějakého chovatele který by mi nabídl okružáky ploské/kanadské za rozumnou cenu v okolí Prahy a Benešova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2022 20:53 Muž ajajak [222] Re: VLAZA
Okružáci se ti budou množit podle potravy. Budeš-li překrmovat máš Okružáků hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 19:41 Muž VLAZA [2]
Dobrý den. Chci si dát do akvária 54 l Okružáky ploské a nevím kolik jich tam mám dát. Na internetu jsem se dočetl na 60 l 80 Okružáků. Ale radši se vždy zeptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2022 13:49 Muž maky [11] - hobbyRe: Bambuča
To může být rozdílnou teplotou vody, dostupností potravy, nebo i vlastnostmi vody, potřebují vápník pro budování ulity atd. Někde rostou rychleji, jinde to chvíli potrvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 22:37 Muž Bambuča [1] – Nerostou.
Zdravim, chci se zeptat . Mam v akvariu okruzaky je jich tam celkem dost ale vse maličké uz je to 5 měsíců a stále jich je spoustu ale jen malé od 1 do 5 mm max mam je ve 125l . Před 2 měsíci sen jich pár dal do okrasneho akvaria bez filtrace a tam ty okruzaci mají 1-2 cm . Dekuju za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:23 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: ctibum
Nazdar,pokud jde o vápník,tak pro mě není problém si donést z práce kanystr vody,co je tak tvrdá,že musíme v práci - pár kiláků za prahou co 2 týdny čistit varnou konvici od usazenýho vápníku.Jen si myslím,že by to zase asi nesvědčilo rybám a rostlinám.Nebo jo?Jinak ty šneky jsem si už takhle donesl s načatejma ulitama,ale byli menší ty šneci,u mě v 70tce docela vyrostli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 07:08 Muž Brodys [332] Re: ctibum
Ok, díky,u nás na jihu se mi tohle dělo i bez CO2, asi budu muset dávat denně tabletu šumivého kalcia smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:09 R Muž ctibum [6467] Re: Brodys
No on jakaf rozpad ulity neřeší, to byla jen poznámka pod čarou... ;-)
Jinak se ptej Raviolky, já s tím taky (marně) bojuju... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 23:02 Muž Brodys [332] Re: ctibum
Zajímavá odpověď neodpověd smich Mám okružáky,nechci se jich zbavit, mám velmi měkkou vodu, používám CO2, ale zároveň hnojím a krmím velmi pestře. Přesto se sněkům rozpadají ulity, takže.... co znamená pestrá strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 22:28 R Muž ctibum [6467] Re: jakaf
Já si myslím, že to bude spíš klasika, rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
Množit se klidně můžou, ani o tom nebudeš vědět.
Taky bych řekl, že špatný ulity se jim už nespraví, takže asi "pěkně nezačínají vypadat" a pokud máš ten pocit, tak už se třeba množí... ;-)

Jinak pro info a oživení cituji Raviolky dávný příspěvek:
Už to tu zmínil Designer (konchiolin!) a nějak to zapadlo. Klíče k pěkné k ulitě jsou v akváriích dva - bohužel drtivá většina lidí se soustředí na vápník, který je až druhořadý. Hlavní je, aby měl šnek kvalitní stravu. Díky tomu si vybuduje takovou ochrannou vrstvu, která nepustí okolní "kyselinu" k vápenatým vrstvám. Pokud mu něco ve stravě chybí, tak jednak postupně o vrstvy ulity přichází, a navíc si může chybějící látky šnek opatřovat tím, že okusuje vlastní nebo cizí ulitu. Obojí nechává celkem nezaměnitelné stopy a je to častější jev, než by se zdálo.
"Kvalitní strava" je samozřejmě pro každý druh jiná, neznamená to ale sépiovou kost nebo podobné zdroje vápníku. Chovám v ostravské (hodně měkké) vodě spoustu různých šneků a žádným vápník nepřidávám. Na ulitě je bohužel vidět, když se dopustím nějakého přehmatu a snížím nebo špatným způsobem změním krmnou dávku.
Vnější ochranná vrstva, tzv. periostrakum, je zjednodušeně řečeno to barevné. To je důležité a právě tahle organická vrstva je závislá na kvalitní potravě, protože má bílkovinový základ - jakmile je už obnažená vnitřní bílá (nebo spíš perleťová) vrstva, tak už je to opravdu jen o tom postupném rozpouštění v kyselině...
Jinak tloušťka ochranné vrstvy se mezi jednotlivými druhy liší a stejně tak i její náchylnost k poškození - vychází to z přirozeného prostředí daného druhu, z rychlosti metabolismu a růstu... Ale to by bylo na dlouho, je tam spousta souvislostí a zajímavostí (aspoň v mých očích). Před cca 2 roky jsem o tom měla přednášku v Bratislavě, mám tudíž na tohle téma hodně materiálu a fotek a jednoho krásného dne to snad poskládám do článku.
Zkráceně: Poškození ulity = nutnost začít pestřeji (nebo více) krmit. Spíš než přímé "přikrmování vápníkem" pomáhá u toho rozpouštění změnit parametry vody, on už si to šnek stejně neopraví, ale prvořadá je opravdu strava. Periostrakum se v běžné vodě nerozpustí. Naším cílem je, aby tahle vrstva byla silná - a aby si ji sami šneci nepoškozovali. Vápník je důležitý, koneckonců u mnoha druhů je množství aragonitu v ulitě úctyhodné, ale málokdy ho bývá ve vodě, substrátu, kamenech apod. + v potravě opravdu nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2021 19:43 Žena patka [112] Re: jakaf
www.naturabohemica.cz/…
Napsal jsi.. Zdar,pokud máš v akvárku živorodky tak je 2 dny nekrm a ony spolehlivě všechny šnečí vajíčka ozobou.Já měl v akvárku taky pár hnízd vajíček a po 2 dnech bez krmení xify,black molly a paví očka vše dokonale ozobaly.
Tak se asi množit nebudou,když ti to živorodky vyžíraj,po pravdě jsem to ještě neviděla.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 19:20 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – jaký je to okružák?
Fotka k příspěvku Nazdar parto,jakého okružáka to mám v akvárku?Je jich tam asi 10 a všichni pěkně rostou,ale nějak se nehodlaj množit.Jo a ty ulity už měli špatný,když jsem si je donesl,ale už začínaj vypadat pěkně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2020 10:06 Adam_Cichavci – Okružák délka života
Tak jsem pozoroval jednoho svého největšího plže z rodu okružáků Kanadských, který mi asi před 4 dny uhynul. A jelikož jsem o tom nevěděl, protože byl schovaný za skálou, kam normálně není vůbec vidět a jelikož čím byl starší, tak nebylo vůbec u něho neobvyklé, že se 3 dny neukázal, přišel jsem na to až za 4 dny a už docela zapáchal a i voda byla trochu cítit. Podle pozorování se mi dožil asi tak roku a půl, roku a 3/4. Byl hezky velkej a teď tam mám jenom samé menší plže odhadem tak půlroční.
Dnes budu opět dělat údržbu filtru a přemýšlím také o odkalení dna. Přestože dno není nijak viditelně špinavé, myslím, že je na čase ho skoro po pěti měsících trochu prokypřit a odsát nepořádek a udělat menší údržbu rozstřikovacích ramp a jiných trubek.

Také přemýšlím o Neritině příští rok do většího, ale vzhledem k tomu, že v této současné nádrži nemám moc řas a s řasami jsem nikdy problém neměl, kromě doby, kdy se voda ,,zabíhá" tak tam jinak viditelně řasy takřka nejsou, tak si nejsem jistý, jestli by měla co jíst. Také teploty mám kvůli Cichlidám vyšší teploměry mi ukazují teploty v rozmezí dno 24-25 střed 26-28 a hladina 28 - 31°C

Je to ale někdy zajímavé to chování šneků...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 22:08 Muž Waly [0] Re: sivon
No, dostavali salát nebo okurek, ale co jsem se dočetl na diskuzi tak asi málo achce to i nejaké maso hmm . budu muset asi to akvárko trochu "zasvinit". Mám trochu strach o ampulárku ( i kdyz ta vleze na okurek prvni a odchází poslední) a neritinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 19:20 Žena sivon [1693] - PlžiRe: Waly
Akvárko vypadá hodně čistě, mají tam všichni ti šneci co žrát? V konkurenci možná ti noví neobstáli. Jak je v předešlém příspěvku, dáváš jim nějakou "zeleninu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:54 Muž vlka [3018] Re: Pardubak
A krmíš je ? Třeba spařené listy Pampelišky, Špenátu, Spirulinu ? pestrá strava svědčí nejen lidem, krásně jim porostou ulity a dělají v AQ jen samou radost a prospěšnou práci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 08:11 R Muž Anthrax [4305] Re: Pardubak
Na špatnou aklimatizaci bych si okružáků nevsadil. Přežijí i v čerstvých nádržích. Ale žádné pořádné informace o nádrži ani o stravě jsi neposkytl, takže těžko říct proč hynou. :-) Jestli se chceš něčeho dobrat, tak založ a důkladně vyplň prezentaci nádrže. rybicky.net/nadrze/ To může něco napovědět. Šneci jsou citliví na některou chemii... To je ale jen střelba na slepo a třeba úplně mimo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:28 Muž Waly [0] Re: Maro_s.12
Sepiovou kost mám ve filtru, doufajic ze se rychleji rozpustí a ten kousek co mi leží v akva míjejí bez povšimnutí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 06:22 Pardubak – Špatná aklimatizace?
Dobrý den, do ctrnáct dnů založeného akvaria jsem dal okružáky a clithoni a postupně mi umírají. Nevíte proč? Myslíte špatnou aklimatizací. Přišli poštou před týdnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:34 R Muž ctibum [6467] Re: Waly
Projdi tohle vlákno rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:21 Muž Maro_s.12 [96] Re: Waly
Nejspíš nedostatek vápníku ve vodě :) stačí přidat třeba krmení pro krevetky na tvořbu krunýře nebo přidat sepiovou kost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 23:16 Muž Waly [0] – Umírají mi okružáci
Fotka k příspěvku HD Ahoj, mám problém s okružáky. Během deseti dnů dnů mi jich deset odešlo a teď se couraj po akvarku poslední dva mohykáni. Začnou jim blednout ulity, pak lehnou na bok a konec. Do poslední chvile lezou po kytkách, jdou i na okurek. Po úmrtí je s chutí z ulity vytahne ancistrus. Ještě před časem se množily ale ostani osazenstvo nedalo omladine sanci.Neritina, ampulárka, levatky i piskořky jsou v pořádku. Na fotce to bohužel moc viět není. Víte někdo proč?? Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 12:11 Muž vlka [3018] Re: Adam_Cichavci
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Čauky, ovlivňuje to prostředí a krmení...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 10:38 Muž Papik [515] Re: Adam_Cichavci
Až vyroste, tak skvrny bohužel zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2020 09:36 R Muž Anthrax [4305] Re: Adam_Cichavci
Barvy okružáků mohou být různé. Nic špatného to není. puregoldfish.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2020 23:46 Adam_Cichavci Množení okružáků se zastavilo
Tak dávám menší update - šneků je pořád 20 a přijde mi, že už se nemnoží - alespoň je nikde nevidim. Inu uvidíme. Myslím, že se to na tomto počtu zase ustálí podobně jako předtím na těch 3 šnecích. Inu, asi to bylo potřeba vzhledem k tomu, že akvárko už je nádherně čistý a co se ulit týká, tak se jim celkem daří.
Jen teda mě fascinuje, jak kdykoliv větší šnek vyleze na sklo, tak do něj Čichavci drnkají tak dlouho dokud ho neshodí... love
Ale jinak akvárko konečně zaběhlé, voda mi přijde taková jasnější. Řasy se prakticky nemnoží jsou jen na skalách, kde je stabilně asi 10 šneků, rostliny mam úplně čistý - díky šnekům, neboť tu nemám žádné řasožravé ryby. Vodu neměním, dno se zbarvilo tak, jak je na 3 měsících obvyklé. Takže zase je vše dobré.
Já psal, že to krmením nebude :-)

Jinak jeden dotaz - jeden z okružáků není typicky hnědý, ale je takový žluto, světle zelený a má na sobě hnědé skvrnky a druhý je takový hodně světle hnědý. Je to u nich normální? :-) Ten první je teda krásnej a už se těšim až vyroste je zatim prťavej...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 12:25 R Muž Anthrax [4305] Re: Adam_Cichavci
Přijde mi pozoruhodné, že předtím se šneci udrželi na tak nízkém počtu. Ale pravděpodobnou příčinu jejich rozmnožení bych viděl tady. Adam_Cichavci napsal: bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti. .
Prostě se to akvárko trochu rozhodilo a chvíli se to bude srovnávat.

Jinak ryby velkou část odpadních látek vylučují žábrami, proto nemusí být vidět bordýlek na dně ale přesto má řasa (ale i rostliny) z čeho růst. :-) Nehledal bych v tom zatím žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 11:40 Adam_Cichavci Re: Anthrax
Díky za tak rychlou reakci. Ano, je to přesně tak. Ze 3 šneků je jich nyní 20 ve 180 litrech s níže jmenovanou rybí osádkou. Dejme tomu, že bych jim dával teda víc... Proč s tim 2,5 roku nebyl žádný problém a nyní je? Proč dno není nijak špinavé? A to tam mam bílý písek. Krmí se stejně a navíc to dno je fakt čistý, klidně sem dám i fotku :-) Akorát to ještě malinko řasí ale už to není nic hrozného jak před měsícem, měsícem a půl... Mám zkušenost, že se mi to vždycky do 3 měsíců zaběhlo a bylo to pak bez řas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 10:16 R Muž Anthrax [4305] Re: Adam_Cichavci
Tak jestli jsem to správně pochopil, je v 180 l akva 20 okružáků? To je naprosto v pohodě.

Jinak, že ryby vše snědí ještě není známka nepřekrmování. Vyleze to druhým koncem a šneci se pak množí. Ale 20 ks. to nestojí za paniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 10:01 Adam_Cichavci – Šneci se začali množit po čerstvě založené nádrži
Akvaristice se věnuji již více než 12 let. Nýnější osádka je tvořena zbytkem odchovaných Neonek, které mám na dožití - pokud se zase nerozmnoží, 4 parmičky čtyřpruhé, dále Čichavce zlaté a Čichavce Šedé, které mám již asi 9. rokem. Mám tu menší problém. Tedy ještě to zatím vzhledem k objemu problém není. Měl jsem 2,5 roku zaběhlou 180l nádrž a z akvaristiky jsem si spolu s rostlinou přinesl i šneky. Jenže právě asi rok a půl jsem měl jenom 3 jedince donesené z akvaristiky a žádný další přírůstek během té doby nikdy nenastal, jelikož nádrž byla předtím zaběhlá a téměř bez řas. Mám ten druh Okružáka Kanadského, který potřebuje k rozmnožení druhého šneka. Tudíž zas taková invaze tu nehrozí. :-)
Inu v létě 14. července jsem bohužel musel nádrž vypustit, kvůli jejímu přemístění do jiné místnosti.
Snažil jsem se všechno umístit stejně jako to bylo umístěno předtím. Zároveň jsem také vyčistil externí filtr a nechal nějaké bakterie v před filtru. Ph vody je v pohodě, voda je to pramenitá a není nijak upravena těmi různými ,,zázračnými" vodičkami. Já to nemám rád a nikdy jsem to nedělal. Čekal jsem nějaké rozmnožení šneků, jelikož tam během zabíhacího měsíce a půl celkem bujely řasy, včetně nějaké Ruduchy, ale věděl jsem, že se to uklidní, jakmile se filtr dostatečně zaběhne. Nicméně ze 3 Okružáků je nyní 20 okružáků :) a ten jeden pár největších šneků - mají tak 3,5 cm má pořád chuť se o sebe třít - ale ulity jim prospívají pěkně.

krmením pro ryby to 100% není - krmím furt stejně jako předtím, kdy se mi nikdy nemnožili a dbám na to, aby to ryby snědli. Raději je nakrmím dvakrát během jednoho krmení po menších dávkách než to tam nasypat, aby to spadlo do rostlin a na dno. Granule mi Čichavci také sní během minuty a půl až dvou minut. Zároveň šneky vidím pouze na některých ještě trochu zařasených rostlinách a na zařasených přírodních kamenných schovkách. Dno od řas už Okružáci takřka vyčistili k dokonalosti. Sklo taktéž. Zbývají jim tedy už jen ty dekorace, trubky od filtru a odumřelé a zařasené rostliny.

Co s tím dělat? Mám to nechat být, nechat si kompletní osádku 20 Okružáků nebo mam ty malé jedince trochu zredukovat?
Nejhorší je, že je ani nemůžu dát Čichavcům jako zpestření jídelníčku, protože nevím proč, ale ti moji vůbec nežerou masnou stravu. Zkoušel jsem Čichavcům dát nítěnky i nějaký červíky, jakmile vyrostly nad 10 cm a ty tam zůstaly na dně ležet x dní bez povšimnutí, až jsem je musel nakonec vytáhnout a zbytek balení darovat. Tudíž kdybych ty malé prcky rozmačkal rybám, tak asi nehrozí, že je snědí, ale akorát mi budou hnít na dně. Ani ty Parmičky nemají o masnou potravu zájem.

Já neberu šneky jako škodnou jako někteří začínající akvaristé. Beru je spíš jako indikátor harmonie. Avšak by mě tedy zajímalo proč se rozmnožili, když v akváriu řas už značně ubylo a dno je téměř dokonale čisté? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 09:14 Žena Silviebaris [2244] Re: afc1886
A nebo je ve velkým nevidíš... ;-) Ale taky mám množírnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.08.2020 08:29 R Muž afc1886 [13100] Re: Malapa
Třeba protože jsou v akvariu prospěšní. Mám mnoho malých "akvárií" , kde si je rozmnožuji, protože v akvariu se mi vůbec nepřemnožují. Když věnuješ akváriu čas na údržbu a nepřekrmuješ, tak se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 08:19 Muž Malapa [480] - AfrikaRe: lacewings
Otázka je, proč je tam chcete? Obvykle je problém se okružáků zbavit, je to boj na dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2020 21:57 Muž Passenger77 [314] - RostlinyRe: kruníř
Nedávno jsem se o to zajímal a jsou prý dva podtypy hermafroditního rozmnožování.
První je ten, že potřebuje jedinec partnera, aby se rozmnožil, byť produkuje vajíčka i spermie. To ale také umožňuje oplodnění obou jedinců při jednom aktu.
Druhý podtyp to celé zvládne sám. Šneci preferují obvykle partnera, ale některé druhy to snad zvládají i samostatně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 21:33 Muž kruníř [2] Re: Bartex
Pojem hermafrodit označuje jedinca, ktorý je obojpohlavný, to znamená, že sa oplodnia dva ľubovolné jedince, na to je ovšem potrebné si vymeniť spermie. Tak si to aspoň pamätám zo ZŠ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 23:54 R Muž lacewings [5247] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Waly
- ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:46 Muž Waly [0] Re: lacewings
Potvory :-). A když tam nasadím větší šneky cca 10 mm mají nějakou šanci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:27 R Muž lacewings [5247] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Waly
-parmičky + ancistrus, samozřejmě dle velikosti okružáků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:15 Muž Waly [0] – Ztratily se okruzáci.
Při zrání nového akvária se během tří týdnů celkem dařilo okružákům přinesených na kytkách. Do akvária jsem pak nasadil neonky, parmicky čtyřpruhé a ancistruse a během dvou dnů šneci zmizely. Otázka zní, co je sežralo a jde tomu nějak předejít? Děkuji za odezvu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.03.2020 13:47 R Muž Anthrax [4305] Re: Bartex
Že je živočich hermafrodit, ještě přeci neznamená, že k rozmnožování dochází vždy sebeoplozením. To je spíš vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 13:37 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Bartex
U mě v akváriu po sobě taky pořád lezou.
Prostě se ožužlávaj a dopřávaj si i když nemusí... smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2020 13:30 Muž Bartex [159] – Muchlování Okružáků Kanadských
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Mám dotaz. Tu a tam přistihnu své 2 Okružáky Kanadské, jak se po sobe vášnivě plazí... Zrovna dnes ráno se tak dělo a už jsem našel vajíčka na skle akvária. Co jsem se dočetl, tak Okružák by měl být hermafrodit. Tak co to má být? tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 15:42 Muž Planorbella [640] Re: Icestar
Jeden, dva, ojediněle 3 roky, částečně podle teploty a příjmu potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 14:20 Žena Icestar [488]
Jaká je délka života okružáka kanadského? To jsem se nikde nedočetla. Ve šnečí desítce mi jeden z pětice zakladatelů dneska odpadl, tak přemýšlím, že asi stářím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 10:20 R Muž ctibum [6467] Re: pantovarnicek
Něco málo např. tady molluscs.at/…
Něco víc můžeš zkusit vygooglit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 09:49 Muž pantovarnicek [2] Re: silviebaris
a jaks to poznala? jak je odliším? chtel bych se neco priučit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 08:16 Žena Silviebaris [2244] Re: pantovarnicek
Kanadský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 08:09 Muž pantovarnicek [2] – ploský vs kanadský
Fotka k příspěvku Ahojte, jde nejak poznat okružák ploský od okružáka kanadského? Koupil jsem na burze a nevím který z nich to je. Co je toto na fotce? Vím že je rozdíl ve velikosti, ale všichni jsou do 2 cm, jen jeden má 2,5 cm. tak nevím.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16091x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci