Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 20:39 Žena Mesala [22] – Vylezou?
Ahoj, mám takový hloupý dotaz, vylezou mi okružáci z plastové nádrže když tam nemám víko? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 23:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MěchýřovkaV
Zkus je trochu přikrmit. Nejlepší zkušenost mám v tomhle směru s tabletami pro ryby dna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2016 21:12 Žena sivon [1694] - PlžiRe: MěchýřovkaV
Pokud přirozeně ubývají "věkem" a množí se velmi pomalu, pak to tím nedostatkem potravy snadno může být, mám tytéž zkušenosti. Pokud by mizeli náhle, pak by to ukazovalo na nějaký problém v akváriu. Ale myslím, že krevetky by měly problém dřív, než okružáci.

Pokud je chceš rozmnožit, stačí 5 l zavařovačka na okně s trochou písku a pár rostlinkami - jen je musíš řádně (ale přiměřeně) krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MěchýřovkaV
Pokud se ti chcípají okružáci je něco v akváriu hodně špatně. Že by měli málo potravy, tak tím to asi nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 19:39 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky – Jak nejrychleji rozmnožit okružáky?
Jak nejrychleji rozmnožit okružáky? Jsou v akvárku 54 l s mnoha krevetkami, plno rostlinek. Počet okružáků bohužel ubývá, jestli mají málo potravy a krevetky jim vše sežerou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 08:46 Muž TRULY [164] Re: sivon
oka vdaka, odsledujem dam vediet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2015 23:41 Žena sivon [1694] - PlžiRe: TRULY
Ti malí opravdu nejsou dlouho vidět. Po vylíhnutí si je v normálním akváriu snadno spleteš se zrnky písku.

Zkus, pokud můžeš, trochu omezit krmení ve velkém akváriu, pokud na ty okružáky nebude zbývat krmení, nebudou se množit. Je to proces pomalý, ale funguje.
Ale zdravé rostliny opravdu nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 23:24 Muž TRULY [164] Re: sivon
dal som ich prec lebo to uz bolo neunosne. Vylovil som zo 120l akva cca 150ks 3-6mm okruzakov a to uz zere skoro vsetko. Cast som predal. Nechcem ich splachnut tak.. Menim im vodu raz tyzdenne a krmim vlockovym. Len ma zaujima ci sa to liahne vi nie. Akva je cele posiate vajickami ale drobce nikde nijake a zatial sa mnozia zvysme zase v 120l. Cisto len ore zaujimavost ma to zaujima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2015 22:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: TRULY
Odstěhoval jsi okružáky, aby ti nežrali rostliny?? coze
Zdravé rostliny nežerou, jen likvidují ty, které by stejně uhnily v důsledku buď přirozeného odumírání listů, či "přelistování" při přechodu na submerzní formu. Také dorazí ty načaté od ryb (nejčastěji krunýřovců) - v podstatě jen uklízejí "bordel".
Je fajn, že jsi je rovnou nespláchl do záchodu a vyčlenil jim miníčko (a - jestli jsem to pochopila správně - část daroval).

Množit se ti budou, dokud budou mít co žrát. Můžeš jim tam dát kus spařené zeleniny, vločkové krmivo. Pokud chceš, aby ti prosperovali, musíš se k nim chovat jako k rybám - občasná výměna vody a trochu "přirozené" prostředí - dno, kytky. Mám je na okně v zavařovačce bez filtru a umělého osvětlení takto již několik let a vesele se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 18:45 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak ja tam na dne nic nemam len hole sklo. Mam dat nieco na spodok aby sa im lepsie zrala potrava? Tie ikry tam mam uz mesiac a nejak som nepostrehol aby sa nieco vyliahlo. Dneska pri odkaleni som nasiel nejake fakt mozno polmilmetrove.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 15:19 JoKa Re: TRULY
Sežerou cokoli co se sežrat dá a chvíli trvá, než dorostou že je uvidíš. A čím jsou menší, tím lépe se schovávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 14:46 Muž TRULY [164]
čaute chcem sa spýtať jednu vec. Presťahoval som slimákov okružákov z velkeho akva do 12 litroveho aby mi nežrali rasliny, nerobili bordel + som polovicu predal.

Mám ich teraz cca 50ks v akva 12 l. Bez ohrievača, bez kyslíka (izbova teplota).
SLimáky žiju, sem tam jeden ubudne. SLedujem pri odkalovaní že nakladli len na prednej strane toho maleho akva asi 50 znášok (dokopy možno aj cez 100) aj v obale vidno male vajíčka cca po 10-15ks, ale nič nevidím v akva. Teda žiadne male slimáky. Nejdem ich množiť len ma to fakt zaujíma, prečo sa neliahnu resp. aka je doba liahnutia z ikier. Myslíte že tie minislimáky poodkalujem z dna ked stahujem vodu?
+ čo dávať žrať slimákom, teda všetkým aj malým či velkým?? vločkova strava stači?

vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2015 22:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
čím víc vody, tím míň vzduchu = méně kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 22:06 Muž TRULY [164] Re: grunda
jasne chaowm ale aj napriek tomu ma zaujima ze lreco sato takto robi? preco sa dava take minimum vody? a oreco je vascsie mnozstvo horsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 20:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
místo vody nacpi do petky igelit (nebo mikrotenový sáček), vody dej tak 0,5 deci a pošli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 19:03 Muž TRULY [164] Re: ludvik
no to hej, ale dnes idem na sluzobku a neccem to nehat na manzelku. Moj sposob je zly? Koli comu? vdaka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 17:25 Muž ludvik [1082] Re: TRULY
Jestli to budeš posílat poštou, tak tam ti tu obálku prodají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 16:56 Muž TRULY [164] Re: romant
zial bublinkvu enam. Dal som ich do 0.7 pet flase. Do polovice som dal vodu a natlacim som do vnutra igelitku aby nehrkali a nepolamali sa o seba. Moze byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 12:20 R Muž romant [27983] Re: TRULY
Bublinková obálka, jenom vlhko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 11:58 Muž TRULY [164]
AHOJTe, má dotaz.
Potrebujem poslať poštou cca 120ks okružáka čínskeho. Lenže neviem ako.
Mohol by som tých 120ks strednej veľkosti, napchať do 0.5l plastvej fľaše od bonaqui, dať do nej cca polovicu vody? Vydržia to 30 hodin? nemáte niekto radu, skusenosť? surne, dakujem

120ks
0.5l pet fľaša
0.25dl vody
30h od doručenia po prevzatie
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 23:08 Muž Mislow [304] Re: afc1886
Ahoj, tak otazka je jak dlouho je mas, oni nejsou zas takovi rychlici, co se tyce rustu, i pokud se jedna o okruzaky a zalezi na dostatku potravy, kdyz je ji dost, tak rostou rychlejc a taky se vic mnozej (a to ani nemusi byt jeste tak velci). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 22:13 JoKa Re: afc1886
Možná tím, že nemáš jenom okružáky, ti prťaví nejsou okružáci, ale kružníci. Jenom spekuluji (bez fotky těžko), jsou jim dost podobní, jenom jsou placatí. Mrkni na ně do atlasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 21:26 R Muž afc1886 [14655]
Mám 2 akvária,a v obou okružáky z jedné darované rostliny,ale v nádrži afc jsou strašně malí a v druhé,kterou dost zanedbavam ,protože jí co nevidět budu předělávat se pár šnečku aspoň trochu zvětšilo.Čím to je,že moc nerostou? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 15:52 Žena markiz [33]
zdravim, jen bych se chtela zeptat jak dlouho asi (nejdyl) trva promena z vajec na viditelnyho okruzaka :-D porad cekam a porad nic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 09:36 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
Joo v noci jsem našel další 4 a ráno 2, takže populace je snad zachráněna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 23:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Zab01
Stačí velká láhev od okurek, trochu písku, nějaké přebytečné kvítí. Mám takto na okně už několik let odchovnu okružáků a levatek (i nějaká piskořka by se tam při troše snahy našla). Občas okurka, spařené kopřivy či salát a když přihodíš trochu krmení pro ryby, budou se množit jako o život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 23:01 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
No vidíš. :-D Třeba ještě najdeš nějaké další. Jsem je mívala v bývalém betárku (6l brutto s blbým přístupem) postaveném na okně, občas jsem je trochu přikrmila a měli se tam fajn, akorát se moc nemnožili. Teď jsou v Budoucím krevetárku, krmím je denně a už mám spoustu malých. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:28 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Jojo už mám připravený takový válec, o něco větší jak lahev od okurek, jen s lepším přístupem :) .. dokonce i nějaký zbytek substrátu jsem našel, tak to pomalu plním vodou z akva a vybírám zatím šípatky nějaké co tam půjdou, těm by nižší teplota nemusela vůbec vadit a pro mě jsou už přesně jak píšeš ty, jako plevel :-D snad teda najdu ještě nějakého šneka, zatím vidím jednoho takového mrzáka, nebo spíše veterána :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
To je. :-D Moje betta preferuje levatky, v důsledku čehož mi v akvárku zbyly asi 4 kusy, které unikly jen proto, že se jí nevejdou do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:18 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaira
Já je dřív měl u krevet, kde jich bylo desítky no, takže mě ani nenapadlo, že když to zruším tak jich bude najendou nedostatek :-D .. zkusím tedy založit nějaké mini zvlášť :) pokud vůbec najdu ještě něco co bych do něj moh dát :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:11 R Muž romant [27983] Re: Kaira
Takže klasika, všichni mají tu svojí oblíbenou "šnekolovku" a když se to sejde, tak to je potom fičák. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2014 19:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
To bys koukal, co dokáže jedna betta a čtyři čichavci. Šneci jsou u mne ohrožený druh, musím si je pěstovat vedle. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:58 R Muž romant [27983] Re: Zab01
Mě skaláry loví vždycky dříve okružáky, takže jich je trvalý nedostatek a lehký přebytek levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:53 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Aj, tak to mě asi nenapadlo, protože jsem je v akci nikdy neviděl :) natož že by to stíhali redukovat na tak nízký počet :) .. ta betta i kdyby, tak snad by sama nezvládla vyčistit celé akvárko v takovém porostu a hlavně v dolních patrech :) .. a nějaký teda nápad na jiného "uklízeče" :-D .. levatky by měly asi stejný osud předpokládám. Nějaký jiný druh piskořky (než je věžovitá). Nechtějí se mi sem dávat ampulárie nebo jiní větší šneci, kterým by mohly zachutnat echinodory. Jinak děkuji romante za rychlé odpovědi na veškeré mé příspěvky :-D .. a druhé díky pro všechny ostatní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:42 R Muž romant [27983] Re: Zab01
Skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:41 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zab01
Co třeba betta? Ta moje je zdatný lovec šneků. Taky chutnají čichavcům a vajíčka určitě žerou skoro všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:33 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – ?
Zdravím, mám takový problém s okružáky.. nee nepřemnožili se mi, spíše naopak. V mém akváriu se jim prostě nedaří, voda je v pořádku, problém je někde v akva a můj tip je, že je něco žere. největším favoritem jsou peřovci, které mám 2, ale je mi jich líto někomu darovat, jsou to takový mírumilovní hoši k ostatním obyvatelům. Nicméně myslíte si že to můžou být oni? Okružáků tam pár je, ale opravdu jen pár, spíše střední velikosti, velkých jsem si nedávno vypěstoval cca 20 v druhém akva, které jsem už zrušil a není tam snad ani jeden, ani žádné malé tam nemám i když občas narazím na vajíčka. Piskořky se mi zdá že celkem prosperují, i když že nějaká ulita se občas najde. Neritiny jsou také v pořádku. To že by je žrali skaláři nebo jiné cichlidy či razbory s pancéřníčkama se mi nějak nezamlouvá X-) někdo nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 10:05 amrtin Re: sivon
No,je pravda,že je spíš shánim od jiných,než aby se mi množili :-| ,naštěstí to ale není tragické pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 09:28 Žena sivon [1694] - PlžiRe: amrtin
Akorát těm okružákům se to asi moc líbit nebude. Pokud máte u vás měkkou vodu, začnou se ty potvůrky rozpouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:22 amrtin Re: Aforte
Tak ryby si nestěžujou a krevetky vypadaj pořád stejně.Takže to ničemu nevadí,pH kleslo o jednu desetinu na 6,7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Spíš co tomu řeknou ryby/krevetky :-D :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 21:55 amrtin Re: Sid
No jo,já vím,mám a čekám co tomu řeknou rostlinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 20:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: amrtin
Hlavně máte v akva dost CO2... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:23 amrtin Re: vaaclav
No jo,to bude asi ono,já tam toho právě trochu mám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2014 15:10 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Občas se tam dělá pěna nebo povlak, tak mu to asi chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 15:04 amrtin Re: MonterMonty
To jo,ale proč probůh do DC? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
mě ti blbouni lezou i do výtoku u filtru tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 14:08 amrtin – okružák v dc... :-o
Fotka k příspěvku Už jste někdy viděli tohle? :-D coze A on si tam přímo lebedí :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:48 R Muž romant [27983] Re: amrtin
Tak já, jak se sem tam přichomejtnu k nějakýmu "udržovanýmu" akváriu, tak právě tuto situaci znám velmi důvěrně a postupuji dle výše mnou popsaného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:45 amrtin Re: romant
Tak tuhle sitaci neznám...to taky je možný?(myslim potřeba redukovat šneky) :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=351