Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:14 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Zajímalo by mě, jak si představuješ nepřekrmování filtru. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:05 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Tak já když už opravdu potřebuju redukovat okružáky, tak zintenzivním odkalování a více sbírám rostlinný zbytky z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:03 amrtin Re: Aforte
Svatá pravda,velebnosti :-D,to já tvrdim taky,ale občas se holt nezadaří a pak je to jedna z možností bezbolestně řešit následek.Já taky shánim okružáky kde můžu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:58 Muž Aforte [533] - Rostliny
Pokud se nepřekrmuje, tak není helenek potřeba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:55 amrtin Re: zvedavka
Aha ne :-D ,tak nějakou pořiď,když budeš mít štěstí,dá ti jich pár někdo i zadarmo,dokážou se množit jak ti okružáci(prý,já je mám po jedný a tak maj smůlu :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:49 zvedavka Re: amrtin
Helenku mi před pár měsíci přítel spláchnul,
že nebude potřeba .. pivo
Myslím, že už změnil názor, Helenek je občas třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:45 amrtin Re: zvedavka
A co takhle helenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:45 R Muž romant [27987] Re: zvedavka
Když už chceš sem tam skalárám přilepšit, tak jim ty šneky rozmáčkni a uvidíš ten fičák. Ale na slovním spojení "sem tam" bych si dovolil trvat, přecijenom je to dělnická třída, tak ať se jich nezbavuješ zbytečně moc. ;-)
Edit: Vidím že i Honza o tomtéž píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:41 zvedavka Re: Honza
O víkendu jsme čistili filtr, tak nějak jsme tušili, že tam bude našnekováno, ale stejně -nestačili jsme se (po pár týdnech používání filtru) nad množstvím ulitek divit.. A skaláry nám šneky bohužel nezobou. A ramkám, které by je zobat mohly, se u nás nedaří, moc tvrdá voda :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 18:09 Honza
Mě malé okružáky perfektně žerou skaláry. A ty velké jak je v akva seberu, tak jim je rovnou v ruce rozmáčknu a skaláry mě je zobou z ruky. Jinak jich je vždy kvanta ve filtru - já mám ten od Eheimu (typ 2213), čistím ho jednou za 5 měsíců a je jich tam fakt dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:47 Javiki
Se sběrem okružáků mám zkušenost bohatou a doufám, že už se tím nebudu muset zatěžovat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 17:15 Peper – ...
A to jsem je opravdu každý den sbíral několik týdnu, ale marně, nepracoval jsem celý den jako Závojnatky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 16:55 Peper – přemnožení šneci
Zdravím, já jsem kupoval Clea Heleny, ale moc nezabraly, asi velké akva. Nedávno jsem pořizoval Závojnatky a ptal jsem se v tom zooshopu co na šneky. Vybrali jsme Mřenku Pakistánskou. Rybky šup do mého akva a 2.den po šnekách do jednoho, ale díky Závojnatkám :-D
Takže na okružáky(malé šneky)Závojnatku za 70kč a pak jí můžete darovat....p.s.POKUD VÁS NEDOSTANOU JAKO MĚ!! :-DDDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:52 Muž patamatix [408]
Okružáku bych se nebál,když se my začaly hojně množit,tak jsem je jen ručně sbíral a za tři týdny byl pokoj,ale ani nemohu říct,že by i v tom větším množství napáchaly nějaké viditelné škody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jak tady již zaznělo, přinesení několika okružáků (nebo vajíček) na kytce není žádná tragedie. Jestli jsou v nádrži ty správné podmínky, nerozmnoží se do monstrózní populace a v malém počtu jsou to moc užiteční pomocníci. Takže problém musel být již před okružáky a jejich přemnožení na něj jen "posvítilo."

Jestli jde o akvarijní set, může být problém právě v tom filtru, který v těchto sestavách bývá často nedostatečný. Jestli se třeba biologický odpad usazuje ve filtru, protože tento má malý objem filtrační hmoty, bude to časem pro plže jako nekonečný švédský stůl zdarma. Nastěhují se tam a budou se tam množit. Zkus v příslušném vlákně (tady by to už asi bylo mimo téma) opsat, jak ten filtr vypadá a jak je velký, určitě Ti někdo, kdo se s ním setkal, řekne, jestli je dostačující pro stávající osádku a jestli je případný problém jinde, nebo jestli je potřeba ten filtr nějak řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:07 Javiki
Filtr? To Ti nepovím.., můžu napsat akorát, jak vypadá. To akva byl dárek pro manžela se vším všudy, kdybychom jej kupovali, věděla bych. Ale, asi takto, vše bylo ok do doby, než jsme pořídili kytku, kterou manžel chtěl, ale s ní jsme nejspíš pořídili i ty okružáky.., před tím jsme je neměli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 20:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: amrtin
OT: Ano, omlouvám se. "Odejité". Čeština mi pořád dělá značné potíže, obzvlášť když se snažím říct něco trochu zábavněji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:29 amrtin Re: michalt
Říká se "odejité",né "odejdené" smich .Ale vážně:já,když jem otevřel ext. filtr,bylo na dně mraky mrtvých ale i živých kružníků,ale okružák žádný a několik živých a jedna mrtvá krevetka.A to mám na sání"předfiltr".A s výběrem správného filtru nemohu než vřele souhlasit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
To je krok správným směrem.

Pak, až budou mřenky "odejdené," zkus třeba do příslušného vlákna napsat, jaký máš v tom akváriu filtr. Ti dva dospělí ancáci, páví oka a všechna omladina můžou taky přispívat k nevhodným podmínkám v nádrži. Jsou to zdatní producenti organického odpadu. Nemám na to zcela odhad (s takovouto kombinací nemám v takové nádrži žádnou zkušenost), ale podle údajů v atlasu by to v nádrži s Tvým objemem mohlo v uvedených počtech fungovat (snad se vyjádří někdo se zkušeností). Jen by to asi chtělo správně dimenzovaný a spolehlivý filtr. Když jsi psala, že se okružáci dokážou usídlit dokonce i v něm, vzbuzuje to podezření, jestli je s ním všechno v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 17:48 Javiki
Mřenky jsme pořídili za účelem likvidace okružáků, tak to opravdu je. Přiznám se, že výroku, že když budou v menším akva, že akorát tolik nevyrostou, resp., že zůstanou, jak jsou jsem příliš nevěřila (beru to podle sebe, taky jsem nevyrostla podle velikosti bytu) smich , takže holky půjdou k bratrancovi, to už jsme se domluvili. Akorát jsme je nemuseli kupovat, kdybychom to věděli, že je bratranec má,- no nic, bude jich mít více
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
No jo, máš pravdu v tom, že každá ryba (i v rámci druhu) má jinou "osobnost" a spolubydlící může snášet líp než je obecně zažito. Někdy je ta hrana, při které se v akváriu něco zásadního sesype, trochu dál, někdy je trochu blíž, než říkají atlasy. Ale někde je. Já osobně v těch "abnormalitách" a v hledání hrany velkou zálibu nemám.

Nevhodná osádka se nemusí nutně projevovat jen viditelnými fyzickými útoky. Může se projevovat například tím, že rybky budou nemocné častěji, než by byly ve vhodném prostředí nebo kratším životem. Může se to taky projevit "bezdůvodnými" zákaly, přemnožením plžů, zanášením filtru, nutností příliš často odkalovat, řasami, atd. Tyto stránky jsou plné problémů, které nemají žádný přímočarý důvod, ale náprava osádky je vyřešila stejně nepochopitelně, jak nepochopitelný byl původní problém. To je ten věčný problém s tím, kterou zkušenost lze přenést a platí všude a kterou už ne.

Nakonec, kdyby akvárium se současnou osádkou fungovalo tak, jak má a kdyby byl problém s okružáky tak triviální, zřejmě by tahle debata vůbec nevznikla. Ať se daří pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 10:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
O tom růstu ten akvarista kecal. Je to nesmysl. Prostě ti vyrostou do megavelikosti. Takže by bylo OK se rovnou domluvit s bratrancem, jestli by je všechny čtyři ubytoval. Tam by jim bylo dobře. Mřenky jsou sice krásné, ale okružáky zlikvidují všechny, což je škoda. Kdysi jsem dostala stejný nápad a mřenky jsem si pořídila (už nevím jaké to byly, ale byl to nějaký menší druh). Totálně mi zlikvidovaly šneky. A vzhledem k tomu, že šneky považuju za kámoše a hodně prospěšná zvířátka, tak mřenky a jim podobní strávníci mi do AQ už nesmějí.
EDIT: "No, ono s tím - hodí, či nehodí je to taky takové..." - Není to "takové". To je základ vědět, co si můžeš do AQ dát a s čím to kombinovat. Prostě nejdříve sbírat informace a pak teprve nakupovat. Tím se vyvaruješ pěkných seků a ušetříš dost peněz, ale hlavně ta zvířata budou žít a ne živořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 09:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
nebyly požizované v prodejně, ale u akvaristy, který jednoznačně řekl, že mohou být v takovém akva, akorát nevyrostou tak, jak by dorostly ve větším
jednoznačnej trouba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:17 Javiki
A ještě pro zajímavost, to jsem se ale fakt smála... . Byli jsme včera na kafi u mého bratrance, rybičky měl už jako malý kluk a nic se nezměnilo, akorát rozměry nádrží. Takže místo 40 litrů má 400. Tak proč mít pět 40 litrových, když může mít šest 300 litrových, že.. - když bydlí sám. A jak tak koukám, taky parmičky a taky mřenky nádherné. Respektive zbylé 2 parmičky se přidávaly ke mřenkám. Asi je považovaly za "kámošky", kvůli těm pruhům, takže v takové té schovávačce bylo šest mřenek a dvě parmy čtyřpruhé a celkově, - pospolu, prostě kamarádky - plaché rybky s bláznivými dohromady ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:05 Javiki
No, ono s tím - hodí, či nehodí je to taky takové...., ze začátku jsme měli co by do počtu vyváženého akva neonky a dania pruhované, přičem jsme přinesli domů ještě 2 parmy čtyřpruhé. Bylo nám řečeno - potěš koště... . Ty parmy, ty jim dají. Houbeles. Parmičky ničehož si nevšímaje plavaly spolu svorně, rostly a nevšímaly si ani nejmenších pavích oček. Prostě neonky v davu, parmy při sobě a dánia jim to pískaly... asi tak, prostě abnormálie se dějí a dít budou. Parmičky měl můj muž kdysi společně se skalárama, nechala jsem se přemluvit a pořídili jsme je. Se strachem, co se bude dít, až se "otrkají" jsem očekávala útoky.., a nic, žádné nenastaly. Tím nechci samozřejmě nechci říct, že si k nim pořídíme bojovnice pestré. A co se týče mřenek..., nebyly požizované v prodejně, ale u akvaristy, který jednoznačně řekl, že mohou být v takovém akva, akorát nevyrostou tak, jak by dorostly ve větším, ale je pravda, koupené za účelem likvidace okružáků, což se jim dařilo, ovšem okružáků bylo již moc, proto tedy to vyčištění akva.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 23:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Urtman
Aha, to mi nenapadlo :-D. Ty mřenky se o ně asi postarají. Ale stejně, s touto osádkou se dají problémy očekávat každou chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:19 JoKa Re: Javiki
A další týden zmizí úplně... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:13 Javiki
A ještě - naopak, po týdnu se počet okružáků rapidně snížil, co tam byly mřenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:25 Javiki
pavích oček je tam i s miminkama 10, ancitrusové 2 a tři maličký, a mřenky 4 (ty jsou tam druhý týden)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 17:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
A kolik je tam těch pávích ok, kolik ancáků a kolik těch mřenek?

Jak píše Jája, ty mřenky tam vůbec nepatří. Ty taky můžou (alespoň částečně) způsobovat problémy, které se projevují přemnožením okružáků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2014 17:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
Tak jestli jsi koupila konkrétně tyto "rybičky" rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna , tak být tebou je daruju nebo vrátím. 120l je pro ně doslova plivátko. To takového AQ vůbec nepatří. Jsou to poměrně velké ryby, takže i ta doporučovaná minimální velikost 200l je málo, zvlášť, když jich je potřeba chovat víc - jsou to hejnové ryby. Řekla bych, že jsi je koupila jen pro to, že se ti líbí, ale nic sis o nich nezjistila dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:17 Javiki
asi 120l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:27 Žena Vlaďka [6] - Obojživelníci
No vidíte. A já okružáky ne a ne sehnat. Našla jsem tu na forech už pár lidí z okolí,kteří si na ně stěžovali. Když jsem jim napsala,tak už skoro žádné nemají.
Každý se jich tak moc snaží zbavit,že mi připadá,že jsou skoro nesehnatelní :)
S kytkou si je z obchodu přinést nemohu,protože mám v akváriu jen axolotlíky a těm jsem koupila jen anubias....samozřejmě bez okružáka.
A když koukám po zverimexech,tak tam nikde žádné viditelné nemají :)
Takže mám u axíků jen piskořky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:49 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Javiki
Docela mne zarazila tato část tvého dotazu:
"Vše vypařit, kytky vyprat do posledního detailu, vypařit v několika kýblech štěrk... . "
Dokonaný návod na celkový kolaps akvária, zvláště, pokud to opakuješ častěji - viz: "přičemž jindy se objevily třeba až po 14 dnech".

Tady bych asi hledala základ problému - likvidace biologické rovnováhy akvária vydesinfikováním. Překrmení je pak jen hřebíčkem do rakve.

Vidím zde jedinou možnost - zcela přestat krmit ryby něčím jiným než okružáky.

Takhle zabiješ tři mouchy jednou ranou. Ryby budou vděčné za masíčko, budeš postupně redukovat počet okružáků a nepřekrmíš tak snadno, jako při sypání vloček.
p.s Také by mne zajímalo, kolik litrů akvárium má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:34 Žena Scilla [3] - Rostliny
Jedna rada co jsem tu vyčetla na fóru, moc se mi líbila, tak dávám dál.
Pořiď do AQ půlku kokosového ořechu - polož tak aby se tam malou škvírou dostali, nebo vyvrtej dirku a přiklop na dno(nebo mě stačil i kořen). Okružáci ti nalezou dovnitř a lze snadno bez námahy několik dní po sobě vybrat nežádoucí obyvatele... Mají rádi tmu a dřevo, mě na to stačilo při větší údržbě vyndat kořen z AQ a nechat ho chvilku "odstát" v kýblu, ani jsem nevěděla, že jich tam mám tolik. Od té doby jsem ráno na skle žádného neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:22 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Javiki
A jak je to AQ velké, když sis pořídila mřenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:32 Javiki
Foto nemůžu pořídit, nechala jsem foťák u tety 200km daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:31 Javiki
Jsou tam ancitrusy, paví oka, neonky obecné od samého začátku, teď ještě mřenky nádherné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2014 18:19 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jestli se opravdu těžce krmí do takové míry, až to kalí vodu, jsou okružáci tím menším problémem. Možná v tomto případě dokonce problémem vůbec nejsou, ale spíš svým rozmnožením vracejí biologickou rovnováhu blíž k normálu a konzumují to, co by v nádrži vůbec nemělo být.

Samozřejmě, bez bližších informací o nádrži a osádce se případný další zdroj problémů nedá vyloučit, je to jen takové hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:52 Javiki
Asi jsem špatně napsala svůj příspěvek, ta voda se začala kalit až po přemnožení okružáků, tudíž evidentním překrmováním rybek mým manželem, jinak ne, jinak se nekalí. Teď je akva vyčištěné a voda je jak ze studánky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:36 Muž patamatix [408] Re: michalt
Ano ta prezentace,bez toho je to hádání ano Není to tolik práce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 17:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Pořád mi není jasné, proč se ta voda tedy kalí. Co třeba zkusit několik dní nekrmit vůbec nic ničím? Bude se ta voda pořád kalit? Příčin může být hodně, líp by se hledaly na základě informací v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:10 Javiki
Tady, jak je vidět, někdo nepochopil nadsázku, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
Opravdu je to pro mne jeden jediný známý tvor, který přežije ve vodě o teplotě více, jak 90 stupňů!!!
Další ptákovina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
ale není normální jich jeden den iks vylovit a druhý den jich tam co do počtu mít ještě více, že?
Ano, to opravdu není normální. Je to nemožné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:49 Javiki
No, on ten problém s tou vodou není od začátku, sice máme akvárko od léta, ale dokud jsem krmila rybky já, tak se voda nekalila a bohatě stačila běžná údržba filtru. Jinak není tomu, že bych já, nebo manžel byli bez zkušeností s akváriem, manžel jako kluk akvárka měl, proto jsem neměla žádné pochybnosti, ovšem do doby, než jsem ho viděla krmit ryby. A okružácí? Jasně.., to byl výsledek a důsledek všeho. Voda se začala kalit až v době, kdy tam byly okružáci doslova přemnoženi. A ještě k okružákům: přinesli jsme si nějakého nejspíš s kytkou a pak už to jelo. Sice se množí rychle, to je pravda, ale není normální jich jeden den iks vylovit a druhý den jich tam co do počtu mít ještě více, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:45 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Dobře, překrmování je jedna věc. Je dobře, že o tom uvažuješ a hlídáš to. Ale proč se kalí ta voda? Až tolik snad nekrmíš. Asi bych hledal ještě jiný další problém. Zkus zřídit prezentaci nádrže s co nejvíc informacemi, určitě se na něco přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:35 Javiki
No, o tom překrmování jsme se tu již dohadovaly několikrát..., já se tím zaobírám, hledám, čtu, ale když něco řeknu, tak mne nejspíš nikdo neposlouchá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 19:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Javiki
Jestli je filtr plný okružáků a jestli se kalí voda, bude "přemnožení" spíš příznakem problému než problémem samotným. Proč se ta voda kalí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:17 Muž patamatix [408] Re: Javiki
Pokud je budeš krmit tak tam budou,nepřekrmuješ? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=401