Okružáci
U mě to mělo úplně stejný průběh. Dokud byly jen Levatky (poté, co vytlačily populaci Kružníků), dařilo se jim dobře. Nasadila jsem Okružáky a Levatek časem začalo ubývat, až když jsem asi třikrát, čtyřikrát po sobě razantně vysbírala Okružáky, Levatkám se znovu začalo dařit.
To ne. Nevím kde jsem to četl, ale okružáci patří mezi nejrychlejší akvarijní šneky. Že řasu nevidíš neznamená, že ji nemáš. A i kdyby, tak se živí i odumřelýi rostlinami. Ty snad máš, ne? A pak taky: chceš tam nutně ty šneky? (tím samozřejmě nic proti tobě, ale mě by to třeba nevadilo že je tam nemám, tak se jen ptám)
Naprosto netuším, protože nevím, kolik jaké řasy v akváriu mám. Když je tam tolik okružáků, mělo by být dost jídla i pro levatky. Nebo ne?
Nemůže to být spíš tím, ž jim žerou stejnou potravu? Řasy atd. (Asi hodně blbýnázor, nejsem v tom odborník)
Ahoj všem, snad jsem se trefila do správné sekce.
Je možné, aby okružáci zmasakrovali populaci levatky? Levatek jsem měla mraky, ale s nárůstem počtů okružáků levatky prostě vymizely.
Je pravděpodobné, že okružáci požírali jejich vajíčka?
Starší reakce
Nevíte nekdo kde bych sehnal Okruzaky kanadske???? Modrou a ruzovou formu. predem dekuji za odpovedi
Starší reakce
NO,můj otec jich měla asi miliadru všech velikostí i barev a řešil to pastmi a my, co je chcem,máme smůlu, co? To je pešek.

Mám naprosto stejnou zkušenost...

já bych se s tím neprděl a zkusil i za syrova.

Vycucnout je nemá co, jde o nádrž pouze s okružáky, druhá mikro plži a krevetky. Že by jich tam bylo milion se taky říct nedá, ale OK, budu více přikrmovat.
Řepu zkusím, syrovou? Příjde mi tvrdá. A paprika mě taky nanapadla.
Jestli se přemnoží, pak třeba nemají co jíst a velcí umřou hlady. Taky je něco může vycucnout..Červená paprika, červená řepa třeba..

Já mám zase problém s tím, že umě okružáci mají ulity krásné, množí se mi, ale ti velcí mi po čase hynou a mám spíš ty malé. Dostala jsem macky od kleopatry a jednoho velkého červeného koupila na burze, nějaký (delší) čas vydrželi i se rozmnožili, ale pak najdu velkou prázdnou ulitu.
Jde o Brněnskou tvrdo-vodu, tedy všichni plži, no mám a měla jsem, měli ulity výstavní.
Jo a dotaz - je něco-krmivo, co by trochu ovlivnilo červené vybarvení? Samozřejmě u červené varianty..
Starší reakce
Takze to asi nebude len o vapniku

Poslouchám vás a říkám si, že máme v BA kliku na vodu prošneky.
JirkaŠčobák napsal: Že by chtěli tvrdší vodu?
Měl jsem dlouhodobě zdravé a množící se okružáky ve vodě kyselé a s nulovou tvrdostí (Mičurincy).
Ale mám tenhle problém na Nové scéně, kde je vápníku mnohem víc.
Sepiovku mám ve "200" i ve "26", navíc tam nechávam ty prázdné ulity. CO2 nepřidávám. pH 6,8-7,1, dGH cca 10...
Jirka má s tou vodou asi pravdu. Taky těm mým všelijak podstrojuji (drcené skořápky, erodovaná lastura, sépiová kost), aby přežili. Při přidávání CO2 se mi podařilo rozpustit i ampulárii. Budějovická voda je téměř destilovaná, tak mi šneci šli nejlépe, když jsem začínala a nasypala do akvária 2 kila bílého vápenitého štěrku.
Zkus třeba ty skořápky - po opláchnutí je strč do trouby na 15 minut při 180°C a pak rozemel v mixeru. A občas přidej do akvária - řekla bych, že to funguje nejlépe. Jo a ještě přídavek spařených pampeliškových listů.
Mě jdou šneci nejlíp v kouli, kde mám velikej kus vápence, naopak v akvarkách, kam pridávám CO2 , houfně hynou - sepiová kost v 700litrovce evidentně nestačí ...

. A nehnojím nikde

Hm, bál jsem se, že s tím někdo začne...

Že by chtěli tvrdší vodu?
Když oni se mi i množí. V tom až takový problém není. Ale rozpadají se. I mrňavci 2-3 mm velcí. Ve "26" i Kružníci... Nevím, jestli voda nebo hnojivo nebo co. Žrádlo se mi nezdá, že by neměli... Ale "26" už nehnojím docela dlouho. "61" teď rozjíždím od nuly, bez filtru, se štěrkem a bez hnoje, už se tam něco rozmnožilo, tak uvidím, co se tam bude dít dál...
Každopádně dík, klidně si lupen vezmu

To jsem měl. Obcházeli ji obloukem...

Tu sépiovou kost bych někde zašil volně do akvárka, aby si mohli mlsat.
Ve "26" mám flexi a taky se rozpouštěj...
Četl jsem Raviolky, že kvalitní strava, tak jim podstrojuju všelijak, přidal jsem do filtru pro jistotu kus sepie a nic moc efekt...
Tak jestli jsem chytrej, to nevím, ale zkusil jsi dělat okružáky na jiným dně než je Liapor?

To doufám, taky se na to chystám. A když jsi tak chytrej, tak mi řekni, proč se mi děje tohle

ctibum napsal: Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...Tak, tak a když se jim tam bouchne několik tablet pro ryby dna, jde to geometrickou řadou.

To me nenapadlo.. njn, jdu ozkouset, diky
OK, zkusím 1-2 okružáky dát do 4l koule co mám zajetou a slouží jako zelená lampička

Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...
Překrmování zabere skoro vždy. Nese to však také velká rizika. Je třeba to zvážit.

hehe, mam uplne to same.. pet velkych okruzaku, zadne male.. piskorky, levatky, kruznici se celkem mnozi.. dobra rada nad zlato..
Zdravím,
jak nejlépe rozmnožit okružáky? Bohužel ve společenském RIO se mi to nějak nedaří, buď nemají podmnínky, nechce se jim a nebo vajíčka/mladé něco požírá. Darovaní velcí tam vegetují zdá se dobře, ale nezaznamenal jsem žádné přírustky.
Kružníci a piskořky se množí.
Starší reakce
Dosti konkrétní příklad - díky. Tak nějak jsem si to myslela.
Ahoj. Původně jsem měla 1 většího okružáka s hnědou nohou a tři malé s červenou nohou. Nyní po cca 1 roce, převažují okružáci s hnědou nohou, někteří ji mají hnědo-červenou (že se nemůžeš rozhodnout, jestli je hnědá nebo do červena) a jen pár zůstalo s červenou nohou.
Tak nějak jsem si to myslela. A půjde to postupně do té hnědé,přírodní?
Když nechceš mít směs musíš držet linie a i v nich hodně vybírat.

Mám dotaz k množení okružáků, myslím,že se spolu klidně množí barevné variety mezi sebou. Když tedy budu mít červeného s klasicky hnědým, jejich potomstvo bude asi spíš hnědé, ne - nebude to dominantní zbarvení? Kdybych teda chtěla červené/albíny/modré, asi lepší nemít s nimi hnědé. Je moja domněnka správná?
Starší reakce
Já jsem kdysi měl s tímto problém ve 126 l AQ.Ve 20 a 54 s nimi nebyl problém.Ve 126 byly ulity i na živých s náznaky odvápnění.Jednou mi to nedalo a "změřil" jsem pH.Ve 126 se pohybovalo mezi 6,5 - 6,8.Ve 20 a 54 mezi 7 - 7,2.Řešil jsem to sépiovou kostí.
EDIT- A nebo asi opravdu mají málo potravy a hynou.
Ulity jo, ale až ty starší, nevyndavám je. Živý šneci odvápněně nevypadají.
A co ulity?Jak vypadají.Nejsou na nich náznaky odvápňování?
Edit:Tetry asi ne.Lorikárie se bezobratlími živí a klidně to může provádět v noci.
Dělo se to i před Lorinou. V "61" to mám taky, ale tam jsou betty, který je žerou. Loriny ani Tetry jsem nikdy neviděl okružáky vyžírat...
A co ta Lorikárie?Pro ni je asi okružák jednoduše dostupná pochoutka.
Zdravím
Ve "200" nacházím na můj vkus poměrně dost různě velkých ulit od okružáků. Je nějaký důvod, proč umírají ve vodě, kde žijí a množí se krevetky? Teplota stálá 26°, ryby nepřekrmuju, osádka viz prezentace, každý týden dávám okurku, špenát, spirilinu atp., ani starší listy neodstraňuju úplně všechny. Na žrádlo se jich sleze poměrně dost, takže tam jsou, ale těch ulit je tam taky celkem dost...
U levatek, plovatek a piskořek taky semtam nějakou najdu, ale zdaleka ne tolik...
Starší reakce

Ahoj všem. Prosim o pomoc, jsou na fotce vajicka okružáků, případně kružíků ci levatek? Mam v aq bohuzel i chobotnatky žluté, tak se raději ujišťuji co se mě tam snaží rozmnožit.
Díky moc.
Starší reakce
9 15.02.2017 20:08 R
lacewings [5669] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy -ulity měkkýšů tvoří uhličitan vápenatý (CaCO3),kalcit ,aragonit atd.
-na povrchu ulity se nachází pigmentovaná organická vrstva – periostrakum, (lesk, zbarvení, poškození nebo výstupky a výrůstky)
-periostrakum při tvorbě ulity vzniká nejdříve a teprve pod ním dochází ke krystalizaci uhličitanu vápenatého a ukládání vnitřních anorganických vrstev
-tvrdost,kyselé prostředí,vytváří se vápenitá strukurální vrstva na povrchu organické vrstvy - periostrakum
- méně častý je vodní kámen tvořený sírany, především síranem vápenatým - složení vodního kamene je odvislé od složení vody,
-atd.

Já mám tvrdou vodu a někteří to mají také.
Vyhledej pojem odvápnění ulity. Je tady toho k tomu dost...
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 11 12
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16924x