Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 23:17 Muž imax [47] Re: Maq
Takze to asi nebude len o vapniku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 00:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Poslouchám vás a říkám si, že máme v BA kliku na vodu prošneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 22:11 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Že by chtěli tvrdší vodu?
Měl jsem dlouhodobě zdravé a množící se okružáky ve vodě kyselé a s nulovou tvrdostí (Mičurincy).
Ale mám tenhle problém na Nové scéně, kde je vápníku mnohem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:34 R Muž ctibum [6876] Re: drvi
Sepiovku mám ve "200" i ve "26", navíc tam nechávam ty prázdné ulity. CO2 nepřidávám. pH 6,8-7,1, dGH cca 10... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2018 21:28 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ctibum
Jirka má s tou vodou asi pravdu. Taky těm mým všelijak podstrojuji (drcené skořápky, erodovaná lastura, sépiová kost), aby přežili. Při přidávání CO2 se mi podařilo rozpustit i ampulárii. Budějovická voda je téměř destilovaná, tak mi šneci šli nejlépe, když jsem začínala a nasypala do akvária 2 kila bílého vápenitého štěrku.
Zkus třeba ty skořápky - po opláchnutí je strč do trouby na 15 minut při 180°C a pak rozemel v mixeru. A občas přidej do akvária - řekla bych, že to funguje nejlépe. Jo a ještě přídavek spařených pampeliškových listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:08 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Mě jdou šneci nejlíp v kouli, kde mám velikej kus vápence, naopak v akvarkách, kam pridávám CO2 , houfně hynou - sepiová kost v 700litrovce evidentně nestačí ... hmm . A nehnojím nikde stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:36 R Muž ctibum [6876] Re: JirkaŠčobák
Hm, bál jsem se, že s tím někdo začne... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 19:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Že by chtěli tvrdší vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 19:04 R Muž ctibum [6876] Re: lacewings
Když oni se mi i množí. V tom až takový problém není. Ale rozpadají se. I mrňavci 2-3 mm velcí. Ve "26" i Kružníci... Nevím, jestli voda nebo hnojivo nebo co. Žrádlo se mi nezdá, že by neměli... Ale "26" už nehnojím docela dlouho. "61" teď rozjíždím od nuly, bez filtru, se štěrkem a bez hnoje, už se tam něco rozmnožilo, tak uvidím, co se tam bude dít dál...
Každopádně dík, klidně si lupen vezmu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:56 R Muž ctibum [6876] Re: Pepan
To jsem měl. Obcházeli ji obloukem... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2018 18:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Tu sépiovou kost bych někde zašil volně do akvárka, aby si mohli mlsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:10 R Muž ctibum [6876] Re: romant
Ve "26" mám flexi a taky se rozpouštěj...
Četl jsem Raviolky, že kvalitní strava, tak jim podstrojuju všelijak, přidal jsem do filtru pro jistotu kus sepie a nic moc efekt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:05 R Muž romant [27983] Re: ctibum
Tak jestli jsem chytrej, to nevím, ale zkusil jsi dělat okružáky na jiným dně než je Liapor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:03 R Muž ctibum [6876] Re: romant
Fotka k příspěvku To doufám, taky se na to chystám. A když jsi tak chytrej, tak mi řekni, proč se mi děje tohle :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 17:54 R Muž romant [27983] Re: ctibum
ctibum napsal: Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...Tak, tak a když se jim tam bouchne několik tablet pro ryby dna, jde to geometrickou řadou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 14:26 Muž martmart [106] Re: ctibum
To me nenapadlo.. njn, jdu ozkouset, diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:18 Muž Zip [277] Re: ctibum
OK, zkusím 1-2 okružáky dát do 4l koule co mám zajetou a slouží jako zelená lampička :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 13:13 R Muž ctibum [6876] Re: Zip
Množit bokem třeba v pětilitrovce od okurek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:00 Muž Yirka [9123] Re: Zip
Překrmování zabere skoro vždy. Nese to však také velká rizika. Je třeba to zvážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 12:55 Muž martmart [106] Re: Zip
:-) :-) hehe, mam uplne to same.. pet velkych okruzaku, zadne male.. piskorky, levatky, kruznici se celkem mnozi.. dobra rada nad zlato..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 12:08 Muž Zip [277] – Rozmnožení
Zdravím,
jak nejlépe rozmnožit okružáky? Bohužel ve společenském RIO se mi to nějak nedaří, buď nemají podmnínky, nechce se jim a nebo vajíčka/mladé něco požírá. Darovaní velcí tam vegetují zdá se dobře, ale nezaznamenal jsem žádné přírustky.
Kružníci a piskořky se množí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:02 Žena Morticia [118] Re: permonici
Dosti konkrétní příklad - díky. Tak nějak jsem si to myslela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 09:47 Žena permonici [316] Re: Morticia
Ahoj. Původně jsem měla 1 většího okružáka s hnědou nohou a tři malé s červenou nohou. Nyní po cca 1 roce, převažují okružáci s hnědou nohou, někteří ji mají hnědo-červenou (že se nemůžeš rozhodnout, jestli je hnědá nebo do červena) a jen pár zůstalo s červenou nohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 22:53 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
Tak nějak jsem si to myslela. A půjde to postupně do té hnědé,přírodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2018 13:05 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Když nechceš mít směs musíš držet linie a i v nich hodně vybírat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2018 13:03 Žena Morticia [118]
Mám dotaz k množení okružáků, myslím,že se spolu klidně množí barevné variety mezi sebou. Když tedy budu mít červeného s klasicky hnědým, jejich potomstvo bude asi spíš hnědé, ne - nebude to dominantní zbarvení? Kdybych teda chtěla červené/albíny/modré, asi lepší nemít s nimi hnědé. Je moja domněnka správná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:54 Lapierre Re: ctibum
Já jsem kdysi měl s tímto problém ve 126 l AQ.Ve 20 a 54 s nimi nebyl problém.Ve 126 byly ulity i na živých s náznaky odvápnění.Jednou mi to nedalo a "změřil" jsem pH.Ve 126 se pohybovalo mezi 6,5 - 6,8.Ve 20 a 54 mezi 7 - 7,2.Řešil jsem to sépiovou kostí.
EDIT- A nebo asi opravdu mají málo potravy a hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:43 R Muž ctibum [6876] Re: Lapierre
Ulity jo, ale až ty starší, nevyndavám je. Živý šneci odvápněně nevypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:35 Lapierre Re: ctibum
A co ulity?Jak vypadají.Nejsou na nich náznaky odvápňování?

Edit:Tetry asi ne.Lorikárie se bezobratlími živí a klidně to může provádět v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:33 R Muž ctibum [6876] Re: Lapierre
Dělo se to i před Lorinou. V "61" to mám taky, ale tam jsou betty, který je žerou. Loriny ani Tetry jsem nikdy neviděl okružáky vyžírat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:23 Lapierre Re: ctibum
A co ta Lorikárie?Pro ni je asi okružák jednoduše dostupná pochoutka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:06 R Muž ctibum [6876] – mrtvolky
Zdravím
Ve "200" nacházím na můj vkus poměrně dost různě velkých ulit od okružáků. Je nějaký důvod, proč umírají ve vodě, kde žijí a množí se krevetky? Teplota stálá 26°, ryby nepřekrmuju, osádka viz prezentace, každý týden dávám okurku, špenát, spirilinu atp., ani starší listy neodstraňuju úplně všechny. Na žrádlo se jich sleze poměrně dost, takže tam jsou, ale těch ulit je tam taky celkem dost...
U levatek, plovatek a piskořek taky semtam nějakou najdu, ale zdaleka ne tolik...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 17:40 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Iceman
vajíčka okružáků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2017 17:24 Muž Iceman [96] – Vajíčka okružáků?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Prosim o pomoc, jsou na fotce vajicka okružáků, případně kružíků ci levatek? Mam v aq bohuzel i chobotnatky žluté, tak se raději ujišťuji co se mě tam snaží rozmnožit.
Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.02.2017 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-ulity měkkýšů tvoří uhličitan vápenatý (CaCO3),kalcit ,aragonit atd.
-na povrchu ulity se nachází pigmentovaná organická vrstva – periostrakum, (lesk, zbarvení, poškození nebo výstupky a výrůstky)
-periostrakum při tvorbě ulity vzniká nejdříve a teprve pod ním dochází ke krystalizaci uhličitanu vápenatého a ukládání vnitřních anorganických vrstev

-tvrdost,kyselé prostředí,vytváří se vápenitá strukurální vrstva na povrchu organické vrstvy - periostrakum
- méně častý je vodní kámen tvořený sírany, především síranem vápenatým - složení vodního kamene je odvislé od složení vody,
-atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 19:20 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Budik77
Já mám tvrdou vodu a někteří to mají také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 18:25 Muž visek [75] - Tetry
muzou ancistrusy nebo parmicky sae likvidovat vajicka sneku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.02.2017 09:14 JoKa Re: Budik77
Vyhledej pojem odvápnění ulity. Je tady toho k tomu dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:33 Muž Budik77 [7] Re: powery
Dotaz, proč ten daný okružák je tak bílý? Jakoby se mu rozpadala ulita, mi se toto děje v jednom akva taky, v druhém ne. :(
Může to být nedostatek uhlíku? Nebo moc měkká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 08:27 Muž powery [250] Re: Iceman
Je to okružák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 07:57 Muž Iceman [96] – Okruzak?
Fotka k příspěvku Dostal jsem nejake rostlinky a na nich je tenhle "fesak". Je to okruzak? Chudak je nejaky bílý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 06:53 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: TheHonca
Skus vedle nich položit tabletu pro dnový ryby, případně, pokud nemáš, nasypat trochu vločkovýho krmiva, třeba je to trochu probere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 01:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TheHonca
Muj odhad takhle z fleku je, že je akvárko "příliš čerstvé". Nepoužil jsi starou vodu, nemáš detrit odjinud (neprosperita rostlin vychází i z toho). Samotné rozpadající se rostliny by sice mohly stačit (mě fungují mrňaví okružáci i v porcelánové misce), ale asi je to příliš nehostinné.

Kamarád mě před pár týdny oslovil, že se mu zatáhla ampulárie do ulity a nevylézá. Vyžádal jsem si fotku celého akva. Měl nějaké plovoucí rostliny a jinak vůbec nic! Holý štěrk, kameny a stěny. Nedivil jsem se té ampulárii.

Mimo toto tu dávala Jája nedávno postřeh, že takto nedala okružákům nic kromě řas a oni se taky rozhodli pro hibernaci. Když je ale přemístnila do zaběhnutého akva, vylezli a fungovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 22:35 Muž TheHonca [0] Re: Maq
Zajímavé to je... U nás doma řešíme velmi tvrdou vodu a v akvárku se mně nedaří části rostlin. Chybí jim železo... Snažím se teď přihnojovat. Ale jak říkám, po noci v akva jsem dva odstavil do sice čerstvé, ale čisté vody a dnes v akva vyměnil vodu, zítra udělám to samé.

Mrtví úplně nejsou a nebo ne všichni. Občas vystrčí růžek a jeden i celý a skoro i leze. Ale to je celé. Myslím, že nedostatkem potravy to není. Hnije mně tam část sessil, ke kterým se nemohu dostat, proto jsem je pořídil a monte carlo je místy taky dost choré, takže jsem čekal, že se do toho pustí. tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 22:16 Maq Re: TheHonca
Tak tohle je zajímavé!
Nezdá se mi, že by okružáci byli nějak výrazně citliví na obsah minerálních živin. Snad na dusitany, ale to bych očekával, že by spíš "vzali nohu na domeček" a pádili z vody ven, ne? Spíš to zabalili protože nějak poznali, že tam není co žrát. Vnímají nízký obsah rozpuštěného organického uhlíku? Nebo snad sterilitu vody, tj. nepřítomnost mikroorganismů?
Prosím, víte-li o tom někdo něco, poučte nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 20:45 Muž TheHonca [0] Re: Jája
To mě nenapadlo, můžou se udusit stejně jako ryby? Navíc ty, které jsem přendal pak do sklenice (dneska ráno), tak reagují stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 19:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: TheHonca
A co tahle dusík. Koukala jsem, že ho přidáváš. Měřil jsi ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 18:18 Muž TheHonca [0] – Okružáci
Fotka k příspěvku No, pánové, budete se mně smát. Sehnal jsem 20 okružáků od hradeckého zdroje a když jsem je vypustil do akva, tak se maličko probrali, ale zalezli zpátky. A teď už 24 hodin jen leží, občas nějaký vystrčí hlavu a zase zaleze. Zdá se mi, že vyměšují (kadí, dělají hovínka apod.) a produkují takový zvláštní bílý sekret... Přikádám foto. Žádnou drastickou chemii nemám, sice hnojíme, ale normálně. Je možné, že jsem nechal zemřít největší akvaristický plevel? Máte s tím někdo zkušenost? Dávám i foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 11:14 Muž visek [75] - Tetry
ted jsem byl ve dvou ani nahodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 23:44 R Muž ctibum [6876]
Ještě jedna... Několikrát jsem jich pár vysomroval v Pet Center. V nádrži s kytkama jich měli nepočítaně a když byla slečna normální, tak mi vždycky pár nalovila a přihodila i škatulku s desinfekcí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=251