Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 16:35 R Muž ctibum [6926] Re: Planorbella
A jak to dělá, když "Nemá víčko, ale za nepříznivých podmínek se dokáže zatáhnout hluboko do ulity a tak přečkat určité období, např. zimu"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:56 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jako prohlédnout to můžeš, ale otázka, jestli to není zbytečné, přece jenom jsou to skoro dvě hodiny.
Ctibum: oni většinou když se leknou, tak vypustí vzduch, aby před nepřáteli spadli dolů a ti je tak nenašli a oni přežili. Myslím že se bere 2cm velikost okružáka jako výška ne šířka, ale oni právě při tom spadnou na bok a zalezou do ulity a když si vezmeš, že na takovou "placku" nasypeš substrát, tak se asi těžko zvedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:39 R Muž ctibum [6926] Re: DH
Já bych z toho nedělal drama, i když škoda by jich byla. Ale hlavně bych je neodepisoval. Jestli mají 2 cm a dosypával jsi 2-3 cm, tak věřím, že se klidně můžou dostat nahoru... Zkus prohlídnout místa, kdes dosypával, třeba je najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 15:10 Muž DH [335]
Njn, stalo se, já je neviděl byli někde schování a když jsem po úpravě dna šneky spočítal tak dva chybí. Doufám že to tady nespustí nějaký lynč, lidi jsou schopni všeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:56 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Aha. No tak to s tím nic nenaděláš. Příště si dej pozor! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 14:39 Muž Planorbella [643] Re: DH
No tak teď jsou zahrabaní zaživa výborná smrt sad alespoň jsi je mohl odstrčit na stranu když jsi viděl že to na ně sypeš OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:34 Muž DH [335]
Bouhužel nevím kde jsou, přerývat půlku akvária kvůli tomu nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:31 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jak dlouho jsi je tam nechal? Po dvaceti minutách se jim vyčerpá vzduchová kapsa. To se nevyhrabou nejsou moc silní a jejich tvar ulity jim v tom moc nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:21 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: DH
Sami se asi nevyhrabou. A proč by jsi je tam nechával umřít!? Normálně je vytáhni buď pinzetou nebo prstem a hotovo. Zbytečně by jsi kupoval nové ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 14:12 Muž DH [335] – Okružák ploský
Čau
Při dosypávání štěrku se mi podařilo zasypat mé 2 okružáky ploské cca 2cm velké. Štěrk má hrubost 8-16mm a dosypával jsem místy tak 2-3 cm. Vyhrabou se sami nebo poslouží jako hnojivo a musím koupit nové?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.03.2019 12:10 Muž Planorbella [643] – Snášení vajíček
Včera večer jsem si všiml, že jsou na skle nakladená vajíčka.
Samotné kladení jsem zmeškal. Ale další chvíle už ne. Tak nějak jsem zkonstruoval jak by mohl celý proces vypadat.
Nejprve jedinec nalepí na podklad jen vajíčka, poté je "přejíždí"-ano opravdu stále dokola přejíždí po nakladených vajíčkách a vrství na ně film ze sekretu, který vylučuje snad z nohy. Takto to udělá mnohokrát, než není vidět výsledek, jaký známe ze skel našičh akvárií a listů rostlin.
Těsně po nakladení je celá snůžka perleťově zbarvená a velmi čirá, průhledná. S přibývajícími dny se hnědě zakaluje. Nadále budu sledovat vývoj mladých okružáků. A hlavně chci vědět za jak dlouho se "vyklubou". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 22:29 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Papik
Normální pinzeta na sázení rostlin rozlouskne i piskořku, jen musím trochu víc přitlačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:46 R Muž Anthrax [4787] Re: Papik
Zatím jsem neměl problém. Oni se tam pomačkají o sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:45 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Centimetrového okružáka rozmáčkneš pístem v plastové stříkačce?

Louskáček mě napadl, ale tam je moc velký otvor :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:44 Muž Papik [617]
Díky za tipy, ještě jsem objevil kleště na humry:

www.bsstyle.cz/…

Existují i větší nerezové, ale stojí přes 4 stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:41 R Muž Anthrax [4787] Re: Papik
Já je rozmačkávám v injekční stříkačce. Pár si jich tam nasbírám a stlačím... Pak to vyleju do akvárka. Možná zbytečně moc komplikované, pokud chceš pomačkat jen jednoho ale když jich takhle vezmeš víc na jednou... Jen to nesmíš zmáčknout na doraz, to by se ti to tam asi rozmázlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 10:13 Žena tramtra [3202] Re: Papik
Zkus kleštičky na čajové sáčky...
postovnezdarma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 R Muž ctibum [6926] Re: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:11 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Papik
Já to dřív dělal obyčejnejma velkejma nůžkama za pár Kč z papírnictví.
Nějak takhle vypadaj:
www.vsenastolnitenis.cz/…
Prostě velký nůžky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:55 Muž Papik [617] Re: Planorbella
Právě, že někteří mají ulitu jako kámen. Někdy se mi je třeba i podaří rozmáčknout, ale ostré kousky ulity poraní prsty.
Chtělo by to nějaké elegantní nerez kleštičky s delší rukojetí, ale našel jsem jen lékařské kleště na odstraňování sádry za bratru 7 stovek...

Samozřejmě je rozmačkávám ve vodě. Pancéřníčci je zbožňují a na rozprsklé kousky se vrhají i tetry. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:48 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Jo, ale když to bude dělat pod vodou tak to nevystříkne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:39 Silviebaris Re: Planorbella
Aby nebyl posříkanej,jak se rozprsknou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:30 Muž Planorbella [643] Re: Papik
Oni až tak tvrdí nejsou, zkus pinzetou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:52 Silviebaris Re: Papik
Tak větší si nechej,a ty menší rozmačkni nehtem o sklo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 07:36 Muž Papik [617] – Drcení okružáků na krmivo
Nemáte někdo tip, čím drtit větší okružáky pro použití jako krmiva?
Větší se silnější ulitou v ruce rozmačknout nejdou a strkat do vody používané kombinačky nebo sikovky taky nechci, protože by se z nich odplavilo bůhvíco za sajrajt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 20:57 Žena sivon [1714] - PlžiRe: zelenakapusta
Prostě jsou v konkurenčním prostředí úspěšnější.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2019 21:24 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vlka
Jenomže já se jich nechci totálně zbavit, moje akvárium je potřebuje. Jen pro mě byla záhada zmizení levatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:22 Muž vlka [3455] – Šnečci
Já našel z jedné uhynulé tetry žhavé jen minikostřičku a kdyby mě nezaujal doslova „balík“ okružáků, tak bych ani nevěděl, že uhynula. V minulosti mně od šnečků 100%ně pomohli Rájovci dlouhoploutví. Každý večer jsem slyšel jak je „vysrkávali“ z ulit. Teď tam mám 2 heleny, ale nestíhají je baštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:07 Muž Libor [527] Re: zelenakapusta
Mně stejným způsobem okružáci zlikvidovali celou populaci kružníků (několik set kusů). Zlikvidovali však také sinice, se kterými jsem do té doby trochu bojoval, takže dostali milost. Teď mi na oplátku zase okružáky likvidují Pestřenci Thomasovi - na dně nacházím celkem dost prázdných ulit. Staří se bojí vystrčit tykadla z ulit a mladé nevidím vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:30 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Mám namraženo :-) kopřivy, pampelišky, ale dokud nenapadl sníh, tak se dalo i teď ještě něco objevit, ty pampelišky určitě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:27 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
O krmení kopřivou jsem už slyšela, ale teď v zimě to jde těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:23 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Já okurkou nekrmím, ale po kopřivách se můžou utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:22 Žena tramtra [3202] Re: Smetany
V tomhle jsou Okružáci určitě nejrychlejší, souhlas. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:20 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Smetany
U mě jak čemu dávají přednost. Třeba když jim dám okurku, na běžné krmivo se vybodnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 20:11 Muž Smetany [1226] Re: tramtra
Fotka k příspěvku Nevím jak je to z rychlosti ale co se týče hledání žrádla jsou okružáci určitě lepší když hodím do akvária granulí pro krevety je do 5 min obalená okružáky pak se přidají krevety ale levatka o ní musí zakopnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:56 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
Právě, že jsem už dlouho žádnou neviděla, ale nějaké ty okružáky s příšernýma ulitama bych jako chuťovku rozmačkat mohla. Rybky mají krvavé maso rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:50 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Nějaká tam bude schovaná, ne? Já jsem to nejdřív s Okružáky nespojovala...došlo mi to, až jsem je začala ve velkém redukovat (najednou třeba 100 kousků), pak se Levatky znovu rozjely. Teď je mám tak půl na půl, možná i trochu víc Levatek, jsem zvědavá, kdo tentokrát vyhraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:42 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: tramtra
Já to už nepodchytila. Všimla jsem si toho pozdě, když už levatky nebyly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 19:38 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
U mě to mělo úplně stejný průběh. Dokud byly jen Levatky (poté, co vytlačily populaci Kružníků), dařilo se jim dobře. Nasadila jsem Okružáky a Levatek časem začalo ubývat, až když jsem asi třikrát, čtyřikrát po sobě razantně vysbírala Okružáky, Levatkám se znovu začalo dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:36 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
To ne. Nevím kde jsem to četl, ale okružáci patří mezi nejrychlejší akvarijní šneky. Že řasu nevidíš neznamená, že ji nemáš. A i kdyby, tak se živí i odumřelýi rostlinami. Ty snad máš, ne? A pak taky: chceš tam nutně ty šneky? (tím samozřejmě nic proti tobě, ale mě by to třeba nevadilo že je tam nemám, tak se jen ptám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:30 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Zetor
Naprosto netuším, protože nevím, kolik jaké řasy v akváriu mám. Když je tam tolik okružáků, mělo by být dost jídla i pro levatky. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2019 19:27 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: zelenakapusta
Nemůže to být spíš tím, ž jim žerou stejnou potravu? Řasy atd. (Asi hodně blbýnázor, nejsem v tom odborník)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 19:14 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Okružáci vs. levatky
Ahoj všem, snad jsem se trefila do správné sekce.

Je možné, aby okružáci zmasakrovali populaci levatky? Levatek jsem měla mraky, ale s nárůstem počtů okružáků levatky prostě vymizely.

Je pravděpodobné, že okružáci požírali jejich vajíčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 18:30 Muž Lada [0] – Okruzaci pink and blue
Nevíte nekdo kde bych sehnal Okruzaky kanadske???? Modrou a ruzovou formu. predem dekuji za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2018 18:42 Žena Morticia [118] Re: Passenger77
NO,můj otec jich měla asi miliadru všech velikostí i barev a řešil to pastmi a my, co je chcem,máme smůlu, co? To je pešek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 15:59 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Morticia
Mám naprosto stejnou zkušenost... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 12:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
já bych se s tím neprděl a zkusil i za syrova. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 12:02 Žena Morticia [118] Re: Amatértom
Vycucnout je nemá co, jde o nádrž pouze s okružáky, druhá mikro plži a krevetky. Že by jich tam bylo milion se taky říct nedá, ale OK, budu více přikrmovat.
Řepu zkusím, syrovou? Příjde mi tvrdá. A paprika mě taky nanapadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 23:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Jestli se přemnoží, pak třeba nemají co jíst a velcí umřou hlady. Taky je něco může vycucnout..Červená paprika, červená řepa třeba.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 22:40 Žena Morticia [118]
Já mám zase problém s tím, že umě okružáci mají ulity krásné, množí se mi, ale ti velcí mi po čase hynou a mám spíš ty malé. Dostala jsem macky od kleopatry a jednoho velkého červeného koupila na burze, nějaký (delší) čas vydrželi i se rozmnožili, ale pak najdu velkou prázdnou ulitu.
Jde o Brněnskou tvrdo-vodu, tedy všichni plži, no mám a měla jsem, měli ulity výstavní.
Jo a dotaz - je něco-krmivo, co by trochu ovlivnilo červené vybarvení? Samozřejmě u červené varianty..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=201