Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okružáci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Okružáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2019 17:25 Muž Planorbella [643] Re: DH
Já, kdyby bylo na mně, tak bych si nejprve napěstoval řasy. Zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou.
1) odpadne ti krmení a co, řasy jsou neskutečně vhodnou stravou pro okružáky (rychlý počáteční růst, a to je to, co v odchovech živého krmení potřebujeme) různé povlaky, ať už bakteriální nebo jiného původu a měkké řasy nenahradí ani ty nejvýživnější kupované granule.
Takže za mě: (tipuju, že to bude beze dna) napěstovat co nejvíc řas, a až pak přemístit okružáky. Mimochodem je to vybídne k ještě větší aktivitě v podobě nakladení vajec. (uvidí, že budou jejich potomci mít navíc větší zdroje potravy)
Kolik těch okružáků máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:07 Silviebaris Re: DH
Ja méla tak živorodky i se šnekama v 3litrovce a jen jsem to přehodila do 12litroveho akvaria a postupně dolívala vodu do plna... ;-) zase byl někdo rychlejší... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:07 R Muž romant [27987] Re: DH
Stačí přelít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 17:01 Muž DH [335] – okružák ploský
Zdravím, mám zhruba dvoulitrovou plastovou nádobu jen s pískem na dně, ve které množím okružáky ploské jako krmivo pro želvu. Plánuji pořídit menší akvárium, bez filtrace a světla (12l) ve kterém bych mohl množit šneky ve větším množství. Chci se zeptat, je potřeba nechat akvárium, kde budou jen šneci zaběhnout nebo stačí přelít to co mám v plastové nádobě do nového akvária dolít vodu a hned tam přemístit šneky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 16:23 Muž KuBvA [40] Re: ValaRa
Stěmi tabletami proč ne. Ale mrtvé ryby se mi povedou jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:51 Muž ValaRa [26] Re: KuBvA
Určite sa dá aj mäsom, však okružáci sú výborní likvidátori uhynutých rýb. Ale neskúšal som to. Navyše skonzumujú aj padnuté krmivo na dno. Ja som im "počas sviatkov" prilepšil tabletou spiruliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:40 Muž KuBvA [40] Re: ValaRa
Tak moc děkuji a dole ve fóru jsem četl něco o mase. Dá se krmit i nějakým masem popřípadě jakým ???(chci pro ně to nejlepší protože se mi rozmnožují jen v jednom akváriu a v druhém moc ne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:35 Muž ValaRa [26] Re: KuBvA
Ahoj, okružáci zožerú takmer všetko :-) Ja im zeleninu dokonca ani nenaparujem, iba poriadne umytú dám do akvária, napichnutú na špajdle, prípadne zaťaženú kovovou sponou. Moje majú radi uhorky, aj so šupkou, hokaidó, mrkvu, kaleráb. Občas im hodím žihľavový list, púpavový list, špenát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 15:30 Muž KuBvA [40]
Dobrý den chci se zeptat jaké všechny druhy zeleniny :-) mohu podávat okruzakum???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:27 R Muž afc1886 [14681] Re: vlka
Rozpadají se jim ulity.
rybicky.net/forum/20
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:22 Muž vlka [3444] – dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Spolu s Echinodorem jsem dostal i pár Okružáků z 480ti litrového AQ. Ty rozdílné ulity - barvy - jsou výsledkem nebo působením čeho, prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 06:27 Muž Longer01 [21] Re: Planorbella
Děkuji za radu a odkaz... od začátku července dávám pravidelně grindal... jednou za týden, dva přilepšuji kouskem syrové ryby. Dříve, i když jsem grindal neměl a syrové ryby dával hódně po zkromnu, se tměna na ulitě neprojevovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2019 23:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Planorbella
Určitě řasu nepodceňuji , jsem zastáncem pestrosti stravy všeobecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2019 23:02 Muž Planorbella [643] Re: MonterMonty
Mimochodem řasy jsou pro okružáky velice hodnotnou stravou a vůbec bych je nepodceňoval. Samozřejmě "maso" jim moc chutná a je to pro ně dobře. Jen jsem chtěl říct, že jsem vychoval spoustu okružáků jen na řasách a rostou po nich raketovým tempem, ulity bez poškození po celý život. A neviděli v životě rybí maso nebo nějaké živé krmení.
Jakmile se poškodí periostrakum jde to s nimi od desíti k pěti, pak už víceméně záleží jen na hodnotách vody ve které jsou. Horní vrstva už nedokáže chránit anorganickou vrstvu a ta podléhá nákaze, pomalu nebo rychle se zmenšuje její tloušťka. Ostrakum ještě více zbělá a rozpouští se. Někteří plži mají ještě perleťovou vrstvu.
Okružáci nemají ulitu nijak vzorovaně pigmentovanou, takové ty tygří pruhy nebo leopardí skvrny jsou na těle daného plže. Většinou mají takové vzory jen hnědí okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2019 22:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Longer01
"Nacpi" do nich taky občas něco pořádného k snědku , ne jen obilí a řasy ,v nádržích se skaláry co všechno hned sežerou, jsem míval taky takové problémy , v elementkách s potěry, kde se dostanou i k lepšímu masitému žvanci se toto neděje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2019 19:30 R Muž afc1886 [14681] Re: Longer01
Koukni se tady, třeba ti to pomůže. rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 17:55 Muž Longer01 [21] – ulita
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím... posledních pár dní jsem začal pozorovat bílé zabarvení na ulitě. Dřív jsem to nepozoroval. Že by něco chybělo, přebývalo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2019 14:22 Muž Planorbella [643] Re: Petr00
Normální to určitě není. Ale zase to pro plže není škodlivé. Jsou to nálevníci a zrovna se usídlili přisedle na ulitě tvých okružáků.
Čím to je? Značí zvýšené organické znečištění. Taky v akva nemáš moc rostlin. Na můj vkus bych přidal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 12:22 Muž Petr00 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, je toto normální? Je to takový šedý povlak na straně ulity. Má to jenom pár okružáků. Nevíte čím to je? Na ty druhy fotce to nejde moc vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 16:01 Muž DH [335] Re: Planorbella
Tak normální to není, teď jsem je vytáhnul a vypadli z ulity. Nesmrdělo to tak jak jsem čekal, žádný zápach rozkladu nebo zkažených vajec.
Záhada je, co se jim stalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 15:31 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
Pokud se o ně bojíš, tak vem zavařovačku, vhoď do ní dva dostatečně velké jedince, a občas nakrm trošinkou krmiva. Za tři měsíce budeš mít na rozdávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:28 Muž Planorbella [643] Re: DH
Jestli je to normální, Ti neřeknu, taky se mi to nestalo.
I kdyby se do vody dostalo dost látek ze dna, tak by se jim nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:24 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: DH
Hele, mně se stalo toto:
Dostal jsem kupu (určitě přes 100ks) Okružáka Kanadského. Vhodil jsem je do mé malé 30L nádrže a po pár dnech nebyl vidět v nádrži ani jeden a ani jedna ulita. Stav trval tři dny a říkal jsem si, že tam mám snad bránu do jiné dimenze :-D Pak už zase začali vylízat, zbylo jich dost. Našel jsem pak taky velké pohřebiště v zadu na jednom málo přístupném místě...bylo tam několik desítek ulit...dodnes nevím, co je zahubilo. Ikdyž, za krátko jsem si všiml Ploštěnek při nočním posvícení do AQ...možná jsem je dostal už nakažené rozzureny ale to je jen domněnka
EDIT: Ještě bych doplnil, že v poslední době vůbec nevídám mladé Okružáky...nevím, co se děje, ale bojím se o jejich populaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:08 Muž DH [335] Re: Planorbella
A je normální, že jsou tak dlouho zalezlí? Zatím se mi to nestalo, všichni ostatní jsou aktivní. Ti tři odpadli během jednoho dne, přesazoval jsem rostliny, tak jsem měl podezření, že se do vody dostalo něco, co je skolilo. Ale ostatní jsou v pořádku a rybky taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:06 Muž Planorbella [643] Re: DH
Fotka k příspěvku To, jestli žijí, můžeš zkontrolovat tím, že je vybereš z akvária a přes silnou svítilnu se skrz ně podíváš. Najdeš si oblast srdce a najdeš ho. Logicky jestli bije, jsou živí. Tady je obrázek, kde přibližmě najdeš srdce okružáka kanadského. Srdce se nachází na levé straně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 11:38 Muž DH [335] – Okružák ploský
Zdravím
Tři z mých 15 okružáků ploských už pár dní leží na dně na jednom místě, zalezlí hluboko v ulitě. Je po nich nebo jim mám dát ještě šanci? Zatím nesmrdí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.04.2019 15:59 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety – Mladí Okružáci
Fotka k příspěvku Zrychleně:
www.youtube.com/…
Původní rychlost:
www.youtube.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:55 Silviebaris Re: larix
To jsem pravé chtěla slyšet,Heleny už nemam od listopadu,a prázdné ulity odsávám stále...Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 20:52 Muž larix [1420] Re: silviebaris
U mňa sa z ulity rozloží iba jej organická časť (konchiolín), vápenatý skelet ostáva bez zmeny prakticky neobmedzenú dobu. Mám ale dosť vysoké pH, čo bude asi hlavný parameter, od ktorého závisí rýchlosť rozpadu. Niekoľkokrát ročne prázdne ulity poodsávam (musím predtým odstrániť "udělátko na napúšťanie" z hadice, preto to nerobím často), inak by asi postupne pokryli celé dno. Ulita na fotke z odkazu bola v akvárku asi pol roka: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:49 Maq Re: Smetany
Ústní vody obsahují fluoridy.
Nemám tušení, jak jsou k nim citliví okružáci a jak krevetky... jen námět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:22 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Socrates
Určitě nechat, je to pro ostatní tvory dobrý zdroj vápníku. ;-)
Zmizí podle toho kdo to bude žrát klidně už za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:10 Silviebaris Re: Planorbella
Máš zmapovaný,za jak dlouho se ulita rozpadne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 19:41 Muž Planorbella [643] Re: Socrates
Rozpustí se/rozpadne, pokud nemáš malawi. A další šneci to ocení. Myslím, že je to způsobeno kyselým pH proto teče z kohoutku zásadité pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:10 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Socrates
Já je tam nechávám. Oni mi časem zmizí sami. Ani nevím jakto... Ale myslím, že je jedno jestli je tam necháš, nebo vyndáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 17:42 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Ulity
Ahoj.
Když jsme u těch prázdných ulit... Vyndavat nebo je jedno jestli je tam nechám? Tuhle jsem našel první prázdnou po Okružákovi, asi vyžranou od krevetek, předpokládám ... zatím mi tam stále leží.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 14:49 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Dnes jsou ústní vody(prý, nemůžeme vědět, jestli je to pravda) i bez alkoholu, ale je tam mnoho dalších věcí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 10:26 Silviebaris Re: Smetany
Musíš takticky,u nás funguje kinder vajičko,tak něco za něco... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2019 10:20 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fakt zajímavý, jsem zvědav, na co příjdeš, ale tady se budou množit jen spekulace, musíš to "dostat" z malý. ;-) Ta moc dobře ví, co tam šoupla, jsou chytřejší než vypadají, teroristi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:10 Silviebaris Re: Smetany
Jak nad tim přemyslím,myslim,že ta ustní voda by asi zamávala i s rostlinkama,fakt si myslim,že tam něco vhodila,kus něčeho co pojedly a bylo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 10:06 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Ona je hrozně šikovná a pojistka tam není. Ráda krevetkám "přilepšuje" aby se měli dobře. Ale zatím vždy pouze překrmila a to sem večer vyřešil odsátím tohle nebylo nic viditelného a z akvária sem nic necítil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:49 Silviebaris Re: Smetany
Jak by ji 3 lete ditě otevřelo,tam je přece ta pojistka proti otevření,ale pokud byla špatně zavřená,tak mohla...Ale něco takovýho to bude a necítil jsi nic... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 09:40 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Mohl by to způsobit alkohol? Jedna moje teorie je že tam nalila ústní vodu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 06:37 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Okružáci mají nohu a nejen ji chráněnou jen slizem a velmi tenkou kůží, tak je to mohlo poleptat nebo něco v tomto smyslu a krevetky jsou chráněny krunýřem, tak to jen taková teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 22:00 Silviebaris Re: Smetany
Mě ji dcera hodila do akvaria,jenže ja pohotově zareagovala a rychle ji vyndala...obsahuje to bělící složky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:50 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Jen ze zajímavosti proč si navrhla orbitku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:43 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Ne jen Okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:37 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Máš tam i jiné plže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:35 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Mohli většina byla tak okolo 1cm možná menší ale co je zabilo a vybělilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:34 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Taky to neumím vysvětlit. Když jich je pár tak taky neřeším ale během jednoho dne a to dno bylo poseté většinu sem odsál když jsem měnil vodu ale na místech kam jsem se nedostal nějaké zbyly. Bylo to jak šnečí hřbitov nikdy jsem to takhle neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:33 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Nemohly krevetky sníst ty mrtvé okružáky? Možná proto prázdné ulity.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16649x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4407-okruzaci?od=101