Okružáci
to muže taky být,cokoliv mentolového...taky pasta na zuby...možná to krevetky štípe,tak se distancují..
Takové prázdné rozpadlé ulity mám ve všech nádržích a řeším to dlouhodobě. Hodně pomohla změna stravy, resp. výrazné posílení mraženého a záměrné decentní překrmování, aby se dostalo až na dno. Ale aby se mi tohle událo během dne...
NAvíc ty netknuté krevety... Záhada, milý Watsone...
Tady je pár fotek. Teď sem našel jednoho velikého který je živý ale ulita je šedivá skoro už taky bílá.(je na druhé fotce)
Orbitky doma nemáme ale zato máme větrové mentos malá je sice nejí ale hraje si s nimi jako žetony zkusím se zítra zeptat. Ale pořád mi není jasné proč to nevadí krevetkám.
Není ale stojí hned vedle zkusím ještě rozsvítit a vyfotit něco jsem vybral ale spousta ulit tam zůstala. Je to vážně pravda a dcera se přiznala že tam něco dala ale co jsem z ní nedostal.
Je to akvo v prezentaci?
Jinak když takhle někdo novej napíše, že ráno bylo všechno naprosto v pořádku a večer přišel z práce a kytky rozpadlý, ryby na kost ožraný a všude 15 cm řasa, tak to beru s rezervou...
Ale u tebe to tak asi nebude, což?
Každopádně kdybys napsal, že byli jen chcíplí, tak dejme tomu, ale rovnou i vybělený...?
Ahoj mám pro vás akvaristickou hádanku se kterou si už týden lámu hlavu. Co mohla moje tříletá dcera hodit do akvária že to komplet zlikvidovalo během pár hodin komplet celou osádku Okružáků? Bylo jich cca 100 a ráno byli v pohodě a když jsem přišel večer válely se po dně jen dokonale vybělené prázdné ulity. A teď abych to trošku zkomplikoval. V akváriu žije ještě populace neocaridin cca 40 kousků a ty ani po 5 dnech nejeví nejmenší známky toho že by jim to jakkoliv vadilo. A rostliny se taky tváří spokojeně. Včera se začla lehce objevovat řasa ale tu přičítám tomu že ve 40 litrech vody umřelo 100 šneků. Když jsem na to přišel vyměnil jsem 1/3 vody od té doby jsem na akvárium nesáhl.
Starší reakce
I dvoucentimetroví okružáci kanadští se najdou, zrovna nedávno jsem jednoho takového"macka" obdivovala u kolegy. Rostou pořád, záleží na věku a dostupnosti vhodné potravy. Okružák ploský by ve třech letech měl být poněkud větší.
Starší reakce
Ahoj, jestli měl 2cm, tak to byl asi Okružák ploský...ten se vyskytuje normálně v naší přírodě. Okružák kanadský je zase naprosto běžný v našich akváriích a je zhruba poloviční... určitě mezi nimi budou výrazné rozdíly a nároky
U okružáku to sleduju, nejprve se stáhnou, už nevylezou a pojdou, časem zbude jen prázdná ulita, ryby je nelikvidují, mám jen Závojnatky. Možná málo potravy, jen mě zaráží, že velikostně byl jen Karel, zbytek uhyne do dvou let - max. 2 cm velikosti. No je to záhada.
Mně je občas třeba likviduje parmička nebo tetry, pozoroval jsem několikrát, jak ho cupujou.
Nemůže být problém v rybách?
Předpokládám, že nacházíš jen prázdné ulity a ne chcíplé "komplet" šneky.
1 28.03.2019 09:47 Petan26 [59] - Jezírkové ryby Měl jsem jednoho okružáka, skoro tři roky, říkal sem mu Karel. Zůstal jako jediný z původní první výsadby. Byl velký skoro jako pětikoruna. Vysazoval jsem i Levatky ale to nevím proč, ty vylézaly ven a když ne, tak časem pošly, nevíte proč? Okružáci zůstali. Ovšem zajímal by mne věk Okružáka, mám za to, že u mě déle jak tři roky nežijí, je to tak normální? Poměrně dost jich odumírá i rychleji. Že by trpěli slabou shránkou to říct nedokážu. Má někdo zmapovanou délku života? Moc neodklaluju, ryb je dost, občas přikrmím zeleninou. děkuji
tak to si ja svoje okruzaky rozmaznavam, kedze ich caka smutny ale prospesny osud
Vlastna 12 litrova nano nadrz, filter Pat Mini, svetlo, krevetkovy jemny substrat, vapencovy sutr, nejaka ta Egeria, este jedna rastlinka co neviem ako sa vola... Raz do tyzdna vymena 20% vody s rychlym odkalenim...
Kolega chova korytnacku, velmi rada si na nich pochutna, dalsi kolega ma guramy, iny zas bojovnicu a ja Helenku
Modrej asi nebude
l. Klasika - hnědej
1 25.03.2019 15:13 Maya [30] jakou barvu budu mit smichanim ruzoveho a hnedeho okruzaka?
bude hnedej?
ze by z toho vylezl modrej
-vtip
Starší reakce
Akvárko bych tomu neříkal, jenom takové blbnutí.
No jo tohle
rybicky.net/nadrze/28885-kolumbie no je mnoho vlivů taky to mám vyvýšené kvůli světlu ale v létě ho dám dolů a to na něj slunce nesvítí teď mě to "překvapilo nepřipraveného" oni jsou vpohodě jen jsem popisoval jak reagují na zvýšení teploty přes jejich práh
Přece jenom je to min.1:4 tvého akva tak se nediv že se zahřeje tak rychle a je tmavé ty ho můžeš mít ve stínu
Já mám dvoulitrovou flašku od okurek na okně a okružáci jsou v pohodě.
Ne, teď jsem mluvil o ploských.
. Nevšiml jsme si, že mluvíš o kanadských. Taky se v tom ztrácím
Když ti na ani ne půllitrové akva svítí celé ráno slunce tak dost lehce
Aha a teď mluvíš o kanadských, že? Už se v té diskusi neorientuju
0 18.03.2019 17:12 Silviebaris Kde se vám bere taková vysoka teplota v takovem počasí,nemluvim o akvariu kde žije betta...
Mně se stalo, že se jen drželi na jednom místě. A do dvou dnů od toho, vo se takto "zastavily" byli kaput. Už při teplotě 29°C.
Na okružácích kanadských jsem zpozoroval chování proti vysoké teplotě, když voda přesáhla 32°C (teď jen tipuji ale na pohmat bylo akvárium teplé asi jako dřevěná židle poté co na ní hodinu sedíte) a okružáci se zahrabávali do substrátu. (Stalo se to včera ale nějaké dočasné účinky to má i dnes okružák se drží při dně)
Ano, máš okružáky všude, ale KANADSKÉ. Zde je řeč o PLOSKÉM.
. A 3cm velké okružáky ploské betta nesežere.
Ono je to lehké. Já myslím že je to závislé na stravě. To poznáš podle barvy výměšků žluté=oranžový okružák; tmavé až černé=hnědý okružák ale musí se tou stravou živit už od narození v klasických akváriích bývají hnědí nebo světle hnědí. Živí se detritem a řasami. Ale pokud se živí pouze řasami a teď hlavně odumírajícími a detritem z nich tak je jejich barva zlatavá.
rybicky.net/fotogalerie.php… Zetor napsal: betta příčinou jistě nebyla. Já bych si tak jistá nebyla. Mám okružáky ve všech svých akváriích kromě jednoho. Hádej, které to je?
Anthrax: Jojo, já myslel, že máš na mysli okružáka ploského
. Kanadského chovám při 29°C a jsou ok. To se nic neděje
Kaira: betta příčinou jistě nebyla. Něco byli sice malincí okružáčci, které by sežrat mohla, ale dával jsem tam i velké, 3cm velké okružáky.
Jestli jsi je dal k bettě, tak bych řekla, že příčinou jejich úhynu nebude ani tak teplota, jako spíš ta betta.
Nijak jsem nezpochybňoval to co píšeš a tvojí zkušenost. Nevšiml jsem si že je řeč o okruzakovi ploském. Moje chyba. Nicméně v nádrži mám často víc stupňů než 27, kvůli ramkám a na okružácích kanadských to znát není...
Omlouvám se za odbočení.
Já jsem je měl při teplotě 24°C a byly v pořádku. Když jsem je přendal k bettě, kde teplota kolísala mezi 28-29°C, tak tam vydržely jen cca 10 dní a umřeli. Takto se tam vystřídalo snad 40ks okružáka. Jak se to projevuje, ti asi nijak nevysvětlím, asi snad jen tím, že nebyli moc aktivní (drželi se na jednom místě) až umřeli. Ale v jiném akvárku se mi množily bez problémů. Koukám, že v prezentacích máš nejvyšší teplotu 26°C a máš v nich jen okružáka kanadského. Rozhodně zde nechci lhát. Říkám jen své zkušenosti. Prostě někde se jim daří tak a jinde onak.
Zetor napsal: nad 27 °C jim to už nedělá dobře.
Jak se to projevuje? Já jen že mám okružáky v takové teplotě dlouhodobě ale ničeho negativního jsem si nevšiml. Ale nerad bych o ně přišel.
A kde se dá takovýto "býlí" okružák sehnat?
Vydrží i přes zimu v jezírku, takže "spodní teplotu" máš v pohodě. Horší je to s max. teplotou. Vydrží i těch 25°C, ale nad 27 °C jim to už nedělá dobře. S tím by si to musel nějak dořešit.
jj jsou, jednoho jsem rano potkal cestou do práce
A jakou vydrží max. teplotu? Četl jsem, že narozdíl od okružáka kanadského jim vyšší teplota nedělá dobře. Teď topím na 25° takže pohoda, ale v létě když bývají vedra, tak mám v bytě až 29° a stejná bude asi voda (nemám zatím odzkoušeno). Nerad bych, aby mi všichni naráz pochcípali a zamořili akvárium.
Dát jich tam můžeš kolik chceš, oni se ti pak sami zastaví na nějakém čísle. Ale želva je asi nenechá. V tom případě jich tam dej cca 20. Můžeš i víc. Já je mám např: v jezírku, tak jich mám dost zadarmo. Záleží, kde je bereš ty. Jestli je kupuješ, tak to máš složitější
Měl jsem 3. Mám je v akváriu asi 3 týdny. Ještě jich pár přikoupím, že by se přemnožili strach nemám, stejně jsem chtěl aby byli i jako zpestření jídelníčku pro želvu. Želva ty velké nežere, je to pro ni moc velké sousto. Kolik doporučuješ do 180L hodně zarostlé rostlinama? Řasy mám většinou rozsivky a GSA.
Nejprve se musí spářit to trvá několik hodin asi 5h. Pářit se budou až se jim bude chtít, ale bude to brzy neboj. Kolik jich tam máš? Za cca 3 hodiny po spáření nejpozději druhý den nakladou vajíčka postup je popisoval v příspěvku níž. A líhnou se za 7-12dní podle teploty. Vycházím ze svých zkušeností, tak mě kdyžtak při nepřesnostech opravte.
A jak dlouho trvá než nakladou vajíčka a objeví se šneci aspoň pár milimtrů velcí?
Podle toho kolik jich tam máš jestli min. 2 tak nemusíš kupovat měli by se rozmnožit
No byl bych rád, ale zatím je v akváriu nevidím. Ten štěrk je hodně hrubej 8-16mm.
Škoda budu muset koupit nové pomocníky, navíc se mi tam budou rozkládat a ještě mi zvedat už tak vysoké dusičnany. Oni tvarem a barvou dost splynou s okolím, proto jsem je přehlídnul. Koupím místo nich asi neritiny zebry, jsou větší a dobře viditelné.
2 cm velcí Okružáci přece vylezou bez problému z „nasypaného“ štěrku.
No to právě nepíšou, jak dlouho. Prej dýl, než Levatka...
A jak dlouho?
Já to ani nepochopil ironicky
Jednou jsem to zkoumal a vždycky se šli nadechnout po dvaceti minutách a když nastal stav "leknutí se" tak se museli jít nadechnout hned. Ale toto jsem pozoroval na okružácích kanadských ale že by v tom byl rozdíl jen snad kanadští mají slabší schránku a snesou vyšší teploty nízké nevím...
Já to nemyslel ironicky...
Googlil jsem, jen letmo, a jediný, co se česky píše, že vydrží déle bez nádechu...
Tak pokud vím tak ho nikdo nezasype ale vklidu se zahrabe sám...
A zpomalí své životní funkce na naprosté minimum tak že spotřebuje tolik kyslíku aby mu to vydrželo. Udělá si zásobu, nikoliv vypustí vzduch aby unikl
Přidat reakci
1 ...... [4] ...... 11
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 16663x