Pancéřníček - chov
Závojová forma, záměrně vyšlechtěná původně "anomálie"
Je to bezne takhle dlouha vrchni ploutev nebo je to anomalie? Ptam se jen tak ze zvedavosti
Starší reakce
děkuju , zítra vyfotím a pošlu
.. můj odhad je 2 samice a 3 samci,ale zkousel jsem to i podle ploutvi a prijdou mi stejne u vsech
Domnívám se, že i zkušený chovatel bude v této velikosti pouze odhadovat...
Zdravim dostal jsem hejnko pancernicku panda(jeste mlade) a chci se zeptat zda lze uz u nich zjistit pohlavi ? .. maj cca 2,5 cm
Starší reakce
Vše se dá pořešit během několika hodin a potom, měnit, měnit, měnit vodu, aby se podržely škodlivý N látky na uzdě. Mrkni do tohoto vlána, kam prosím směřuj svoje dotazy, neb zde jsem již OT.
rybicky.net/forum/6125 Spíš bych přemýšlela o tom, jak si představit předělat to dno, problém není v odkalovačce, ale v tom dnu. Výměna dna již v zaběhlém akváriu není zrovna nic lehkého, ale opravdu se vyplatí! Romant ti o tom napsal vše. Že rostliny zakoření je sice fajn, ale stále se v hrubém dnu bude hromadit bordýlek a nepůjde odkalovat, bude zapadat a zahnívat.
Já budu asi přísný, ale osobně bych volil výměnu dna, než se pídil po nějaký jiný odkalovačce, ono se to bude hromadit a pomaličku bude docházet k rychlejšímu kazení vody. Já to nemyslím nějak zle, nebo škodolibě, ale už jsem takových nádrží s obdobným dnem měl v referátu docela dost, tak vím, jako to obvykle končívá. Doporučil bych klasiku v podobě jemnějšího štěrku frakce 2-4mm a nebo křemičitýho písku.
Edit:
rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna Tak to už asi nastalo, nebo mám problém s odkalovačkou, vzala jsem až podezřele levnou zato s housenkou, abych si nelokla. Máte typ na nějakou osvědčenou? To dno mě teda mrzí, neumím si představit to teď předělat, rostlinky ale zakořenily pěkně.
To co vidím, je nějaká zřejmě čedičová drť a to je nic moc a to jak pro ty pancéřníčky, tak pro rostliny i pro akvo obecně. Časem se může dostavit klasický problém s nedostatečnou možností to dno efektivně odakalovat, neb se do té drti jen těžko a dostatečně hluboko zaboří odkalovač.
0 17.11.2014 09:48 Brcko – dno a pancéřníček
Zdravím a prosím o radu, časem uvažuju přidat do akvárka 125 l k neonkám asi 6 pancéřníčků pandiček, původně nebyli v plánu, takže jsem neřešila při zakládání moc dno, vzala jsem 20 kg černého štěrku, sem tam bílý,střední zrnitosti. Po procházení fóra jsem vyloučila ancíky a teď váhám, zda naše dno je pro ně vhodné...., aby se jim u nás dařilo. Atlas jsem si prošla, spíš mně zajímá jak moc jsou na to dno háklivý, určitě není extra hrubé, ale taky nepatří k jemným. Děkuju za radu.
Starší reakce
Aspoň znamenie, že nieje čosi v poriadku a znamenie to ďalej nemnožiť. Alebo sa mýlim?
Naprostý prd.
romant napsal: Podle toho popisu žije zřejmě osudu navzdory, což se někdy stává.
Dvouhlavých telat, hadů, čtyřnohých slepic a dalších deformit je v přírodě celá řada a mnohá zvířata žijí neuvětelně dlouho proti normálně vyvinutým. Co je proti tomu zakrnělý ocásek?
Podle toho popisu žije zřejmě osudu navzdory, což se někdy stává.
0 23.10.2014 20:57 Koště Zdravím, máme v akvu pancéřníčky malé, daří se jim, jsou živí, hraví, žerou bez problémů. Ale dovezli jsme si jednoho, který jakoby neměl vyvinutý celý ocásek. Chybí mu konce ocasních ploutví. Má je tam, ale strašně malinké, tak třetinové oproti ostatním, jinak stejný jako všichni.
Normálně žere a je aktivní, plave s ostatními v hejnku, jen je to plavání pro něj větší makačka než pro ostatní. Zajímalo by mne, jestli mu to ještě může dorůst a jestli s tím může mít nějaké problémy v průběhu času.
Starší reakce
Já mám skvtnité a malé pandy, cca 2cm společně s peřovcema, kteří mají cca 20cm a najedí se všichni bez problémů (a nemyslím to tak, že ty peřovci zbaští ty malé pancíky
)
Já mám v jednom akvárku skupinku skvrnitých a (zřejmě) nanus a baští spolu, ti malí se mezi ně normálně vecpou a navíc si baští i z listů. V druhém mám pandy a pygmeje a rozhodně se nají všichni. Ti větší zarejou a ti menší se krmí na tom co odlítává okolo. Bojůvky mezi nimi vůbec nejsou - naopak se obě hejníčka často většinou pohybují i odpočívají téměř dohromady.
Starší reakce
kup raději celej kokos a přeřízni ho ...
0 03.10.2014 23:31 Koště Pročtu. Díky Vám oběma za rychlé reakce, zítra projdu akvaristiky a když nenajdu hotové, tak si nakoupím kokosy ;)
z kokosu čaj uřčitě nebude , RAMkám dávám do 50ti litrů 10ml torbenu týdně a k čaji to má hódně daleko
prostuduj si tohle vlákno
rybicky.net/forum/9252… Jojo, to je mi jasné, taky jsem (nevím už kde) četl, že to mírně ,,vyluhování" pomáhá rybám vytvořit nějakou ochranu proti bakteriím. Jen abych z toho rovnou neměl čaj
.
právě že nepatrně zabarví , a to je to oč tady jde ... koukni se jakou vodu mají tvoje ryby ve své domovině , určitě není křištálově čistá bez známek zabarvení
To jsem myslel, že jsou ty ceny vyšší. Jak jsem koukal po tě různých jeskyňkách, kde to většinou pod 150 nešlo
Maximálně, dodělat nějaký otvor doma můžu vždy. Dám jim tam určitě dva.
Stačí jim jeden, moji skvrnití se tam nacpou i tři čtyři najednou - sežeň jim větší nebo dva, jsou rádi pokupě. A nedělala bych se s tím, v akvaristice se hotová půlka se vchodem dá koupit za 10,-
udělal bych tunel , třeba ze dvou půlek a nějakou rostlinu na to navázal , co se týká převařování , jsem odpůrcem tohoto , nikdy jsem to nedělal , ani ty vlákna neodstranuji , jen na den namočím do kýble a šup do akva , chlupy kokosu dobře poslouží k přichycení toho jáváku ...
přečti si něco o tom proč se různé dřeviny dávají do akvárek a dojde ti co převařením zničíš ...
0 03.10.2014 23:07 Koště Tak jsem se rozhodl, že jim vytvořím úkryty z kokosového ořechu. Chci se ale zeptat, jaké s tím máte zkušenosti. Vím, že u anc. se řeší i kolik má být děr.
Myslel jsem, že ho dám tam nějak napůl, vydlabu to bílé, oškrabu zlehka chloupky, vylomím kleštěmi jeden vchod a dám na chvíli do varu v osolené vodě a po opláchnutí pokryju jávským mechem a dám do akva.
Stačí pancíkům jeden otvor, nebo to mám radši udělat jako ,,tunel"? Aby se tam cítili dobře.
0 03.10.2014 19:00 Koště Budu je sledovat, snad jsou v pohodě, chovají se všichni bez problému. Oni se vrátili k barvě, ale přišlo mi to jako kdyby měli jiný odstín podle většiny hejna. Čas ukáže.
Každopádně dostanou do akva aspoň menší jeskyňku ať se mají kam schovat, zatím kytky nejsou tak rozrostlý aby jim poskytly úplný stín :/
To nevrácení se do svojí barvy, může znamenat, že jsou těma vyššíma hodnotama N látek tzv. načatý a ani lepší podmínky už to nevrátí a při dalším zhoupnutí vody můžou být tzv. první na ráně. Ovšem nebrat jako dogma.
0 03.10.2014 07:21 Koště Jojo, prováděl jsem a budu zatím stále. Bylo to na nule, přidal jsem ryby, začalo to mírně stoupat, tak jsem to vždycky změřil a srazil výměnou vody. Teď po týdnu jsme zase téměř na nule, sotva se to zabarví. Nicméně vodu budu měnit pořád i když rybky už vypadají spokojeně.
Jen mě zarazilo to, že po tom opadnutí hodnot N látek se nevrátili do své barvy, kterou jsem považoval za jejich normální, ale jsou všichni stejní. Původně jsem myslel, že mám různě zbarvené jedince, jako třeba v atlase na obrázcích je rozdíl samec/samice. Ale teď si to vysvětluji tak, že byli ti tři vybledlí stresem už když jsem je dovezl.
měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu .... denně třetinu aspon tejden , požídit nějaké rychlerostoucí stonkovky , plovoučky , ty dost rychle dokáží zacvičit s dusíkama , testy nemusí vždy odhalit co je špatně , skokové výkyvy jsou prakticky neměřitelné
0 02.10.2014 22:05 Koště Ano, všude doporučeno 2-4 mm, pořídím ho, je nevhodné... Kytky jsem přidal, kořen jsem přidal, písek vypadá dost světle kvůli fotkám z mobilu, kde mi to nasvítí dvakrát víc, jak normálně. Neřeším tu akva, tam je jistě pořád co zlepšovat, pancíkům je ale zdá se ok, jsou čilí, žraví a aktivní.
Akva se zabíhalo přes 3 týdny...pak jsem měřil dusitany, pořád 0. Po nasazení začaly stoupat, nepřesáhly hodnotu 0,4 ale bylo vidět, že někteří menší ztráceli mírně barvu. Teď už jsou dusitany zase téměř na nule a zase řádí a jsou pěkně vybarvení.
Jen jsem se ptal na to, jaktože mají barvy jiné než když byli přivezení. Asi to bylo stresem z prodejny/převozu a teď už asi vypadají jak mají.
(skoro)Vše už ti napsali i do komentářů u nádrže - hrubé dno , nevhodné barvy , málo kytek , málo úkrytů pro pancéřníčky , co víc ještě dodat ? ...
Amoniakom a dusitanmi? Je to akva zabehnuté?
0 02.10.2014 21:31 Koště Šok tam jistě mírný byl, jsou to první ryby do akva, takže dostali trochu sprchu amoniem a dusitany. Teď už je to ok, hladiny klesly, o to víc mě ale zaráží, že jak se zase vybarvili tak vypadají uplně jinak než když jsem je přiezl.
Leda, že by byli stresovaní už v akvaristice, někteří méně, někteří více a proto jsem je dovezl různobarevné a teď se vrátili do původní. Fakt nevím
Stres, kvalita vody, silné osvetlenie, rušivé miesto, to všetko môže vplývať na sfarbenie.
Vieš aspoň orientačne parametre vody? Nebol tam teplotný šok?
0 02.10.2014 19:36 Koště Ahoj, možná se teď budete chytat za hlavu, ale zajímalo by mne jestli máte podobnou zkušenost.
Pořídili jsme si hejno 6ti pancéřníčků skvrnitých. V akvaristice to nijak nerozlišovali, prostě nabrali co bylo, že prý to mají od několika dodavatelů dohromady. Takže po vypuštění to vypadalo jako docela zajímavý cirkus. Jedni nazlátlí, jeden celý černý, dva světlí. Prostě ,,každý pes, jiná ves". Všichni ale byli čilí, žrali a byli sytě zbarveni v ,,barvách svého kmene"
)
A zatímco větší kusy se stále více vybarvovaly (ti 3, kteří byli stejně zbarvení) tak zbylí tři bledli. Během posledních dvou dnů ale čumím do akvárka a nevěřím svým očím. Začíná mi dělat problémy je rozeznávat. I ti co byli světlí ztmavli a udělaly se jim sytě černé skvrny, že zatím vypadají jako trochu ,,vyblitější" kopie těch 3 největších stejně zbarvených.
Je možné, že by se takto přebarvili? Četl jsem nedávno zde na fóru, že se někomu změnila závojnatka podle zbarvení stávající osádky,když ji dal do akvárka, tak mne to tak napadlo.
Starší reakce
2 28.09.2014 17:15 jamajcan –
Re: ota Oto,já někdy modrám zlostí,tak jestli to nemají taky tak,třeba z toho,v jakých žijou podmínkách
Modrají a hynou, nebo normálka fungují dále? Fotka by se šikla.
0 28.09.2014 16:10 ota – pomocte panceřikum modraj lavy
halo halo jste tu někdo kdo ví co je jim když mi pomalu celý modraj od hlavy k ploutvým a jsouto přitom albínci
Ak máš ten Eheim, tak pootoč vývodom s filtra oproti stene akvária
Je to v pohodě, takhle se baví.
0 27.09.2014 20:47 Koště – Kolotoč
Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s pancéřníčky a proudem vody v akváriu.
I když máme filtr utažený jak to jde, tak se nám dělá zhruba 10 cm dlouhý silnější proud u výpusti. Na filtr nejde nainstalovat rozstřikovací rampa, tak jsme ho aspoň namířil tak, aby to nedělalo neplechu.
Nyní máme nově pancéřníčky skvrnité, které jsme nikdy dřív nechovali. Hned první den jsou všichni čilí, ale zdá se mi až moc. Dělají si z toho kolotoč, začal s tím jeden a už tam jezdili všichni. Podplavou pod filtrem, nalítnou do proudu a nechají se vyvézt přes půl akva u hladiny. Vypadají že je to baví, udělali asi 8 koleček a pak se spolu zase šli promenádovat k přednímu sklu. Nemůže se jim nic stát? Říkám si že by to asi nedělali takhle naschvál, kdyby jim to dělalo problémy, ale nevím, občas je to jízda.
Starší reakce
Pancéřníčci se hejnují jen v rámci svého druhu. Výjimkou je albinotická forma téhož druhu, která se hejnuje i s formou barvenou. Ale budeš-li tam mít více druhů v malých počtech ryby se dobře cítit nebudou! Takže odpověď zní ne
0 11.09.2014 19:07 picris Ahoj,
je možné mít v nádrži více druhů pancéřníčků stejné velikosti po jednom kuse? Mám na mysli, jestli se ryby cítí ve společnosti jiného druhu (lišícího se vlastně pouze zbarvením) stejně dobře jako kdyby byl v nádrži pouze jeden druh? Budou se držet poblíž sebe?
Starší reakce
no jo tech co je mene tak jsou dospelaci co zbyli a vydrzeli vse co mohli,ted jsou dokoupil na burze 6 zelenopruhych mladat..tak bud asi rozjedu jeste pandy nebo dokoupim ty zelenace
zeleny jsou levnejsi..
Pro mě je to každej pes jiná ves, jsem vyznavačem jednoho solidního hejna.
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39560x