Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:06 Muž prisavnik [51] - Rostliny
takze otrava CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:03 Muž prisavnik [51] - Rostliny
pridavam cez vzduchovaci kamen,mnozstvo budem testovat tesmy,a poctom bubliniek za minutu.Ale to ma zatial cas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 18:06 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: prisavnik
Popis presnejsie ako tam pustas to cocko, ako to rozptylujes, kde mas ten difusor, pripadne fotka by pomohla. Uz sa mi to stalo v lete, ze som to tam pustala cez lipové drievko, ono pekne isli z neho bublinky, také uplne mini, a kedze akva mam hned pri prac. stole, zrazu vidim v tom rohu, kde je to drievko mrtvu samicku panceracika. Ci mala cervené v sebe si uz ani nepametám. Tusim ano. Pripisovala som to tomu, ze som mala dost zarastené akva a asi sa nedostala k hladine. Tak som spravila radikalny prestryh. A potom mi zdochol este alfa samcek platy. Krásny, aktívny, vykrmený macho mi lezí zrazu v akve mrtvy. A tiez sa najviac obsmietal pod tymi echinodormi, kde bolo to drievko. Takze to pridavanie CO2 cez kvasinkovac je tak trochu hazard. Ale mozno to nebude Tvoj pripad. Bez parametrov vody je to u Teba len teoria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:43 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ja som v tomto akva este nemeral parametre,ani v najblizsej dobe nebudem,lebo teraz tam uz neni ziadna ryba a akva sa musi vyliecit.
Ked tam budem davat ryby tak vsetko precizne premeriam.
Ja som chcel len vediet ci to nejaka choroba,alebo tak.Ci to neni infekcne.Takze myslis ze sa otravil z CO2.mno to sa nedozviem dokym nespavim testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 17:35 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: prisavnik
A premeral si tu vodu, celkové parametre by to tiez chcelo. A zadusit by sa nemal, ale otrava to moze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:45 Muž prisavnik [51] - Rostliny
zevraj sinica je toxicka.Mal som ho v akva de je sinica,nemohla ho ta sinica zabit?
Nemam tam ine ryby,ale te cervene organi mi stale nejdu do hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:10 Muž stanovsky [29] - Živorodky
neb nemoc nějaká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:55 Muž Sprachys [48]
pancernicci maj pridavny stredni dychani, tak myslim ze jako prvni by se v akva udusit nemel.. to bys driv videl na jinejch rybach... jestli tam teda jiny mas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 12:34 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ja tam mam 3ml kvasnic a 1,5 dc cukru,lebo CO2 zasobujem 2 akvaria.Mam ihlovy ventil tak mozem dobre regulovat prietok CO2.Ked je vo vode vela CO2 tak sa ryba dusi,ale tento panciernicek normalne dychal.Neviem preco mu ocerveneli vnutornosti,moze to byt udusenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:43 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: prisavnik
Smola a nepumpujes tam moc cocka? Ja dávam na 112 l akva 1,5 g suseneho drozdia a 2,5 dc krystálového cukru do 1,5 litrovej flase X-) A je to tak akurát. Skús sa k tomu vyjadrit a pripadne premeraj obsah CO2 vo vode. Si to asi prehnal s tým CO2, ale je to len moja domnienka rozzureny Este ma napadá premerat Ph, aké si mal pred tým a aké mas teraz. Prudký výkyv PH ho mohol tiez toho pancerácika dorazit. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:59 Muž prisavnik [51] - Rostliny – čudná smrť panciernika
Fotka k příspěvku znicoho nic panciernicek sa choval divne.Potom som si vsimol ze ma cervene organy.A nakoniec zomrel.Neviete co ho usmrtilo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 12:58 Duduna – Re: Stanley
Ahojky já mám velmi dobré zkušenosti se SERA-Wels-CHips a od DAJANA PET-Tablets. Sera je vyloženě pro obyvatele dna, a Ty tablety se rozpouští docela rychle, takže toho spadne i dost na dno. Nebo pak mražené patentky. Ale neboj, oni si vždy něco z toho co jim dáš uloví. Hlavně nepřekrmuj. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 12:32 ježek – panceřníčci
pro ancistrusy přidávám plátek okurky -podělí se o ní se SAE. Jinak všichni mají v oblibě Tetra discus,část granulek padne ke dnu - panceřníčci žmoulají jako o závod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 20:24 Keena – Keena
Mojim pacernickum asi nejvic chutnaji tablety od Dajany. Nejen jim, i moolam a neonkam, muzou se po nich utlouct, ancika krmim az na noc, jinak mu vsechno sezerou. Jinak vlockove krmivo, patentky. Pozustatky salatu jsou zdokumentovany na foto z toho zustala opravdu jen zilnatina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 10:35 Muž Geri [29] - Skaláry
Jo jo Terko cena je vysoká, ale kvalita taky a co bychom pro naše lásky neudělali, mi budeme o chlebu a oni si budou vyžírat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 19:13 cefallu – krmení
domnívám se že je vhodné přilepšit rybkám nakládaným hermelínem nebo utopenci...

:-D


nejraději mají rybky komáří larvy co jim lovím ze sudu na dvoře

a sumečci rádi chutnají plátek okurky ;-)

pancéřníčky nemám, ale jistojistě baštějí vše co dopadne na dno X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 17:00 Tereza
Tak nevím, jestli se tu může dělat reklama, ale jsem max. spokojená s krmivem od Sery - mají dvoje "šupinky" - zelené a červené a tabletky. myslím, že to jsou ty, co zmínil Geri. Pancíci i ancíci se po nich můžou utlouct, ancíkům se navíc dobře ocucávají a je to to jediné, co je vyláká z úkrytu. Pravda, cena je vysoká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 11:51 V – Re: Stanley
Oni si Pancéřničci vždycky něco najdou... Těm mejm nejvíc šmakujou granule pro cichlidy... Jen co dopadnou na dno, tak se na ně vrhnou spolu s Akarama a za chvíli je dno čistý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 10:29 Muž Jasnovidec [-3]
tak dnes jsem zkusil tabletku, nejvíc se o ní prali neonky, větší samec si ji dokonce začal bránit a nechtěl k ní nikoho pustit, ancíkum to chvilku trvalo, než ji našli, ale pak si prosadili svou a neoňák měl smůlu. Jinak jsem v létě zkusil spařený salát z vlastní zahrádky, upozorňuji, že z vlastní, takže žádná chemie, vždy první den se ho ani nedotkl, to ho spíš oždibovali neonky, ale druhý den, když už byl naloženej se po něm mohl utlouc a neslezl z něj dokud ho nespořádal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:56 Muž Geri [29] - Skaláry
krmim ryby granulema které padnou na dno a oni si vždycky něco vyhrabou a najdou, jinak dostávaj specielně sera whels chips a sera viformo, aky jim šmakuje tetra plecotabs a nepohrdnou mraženejma krevetkama a komáříma larvama. A mrkev nech pro sebe, je dobrá na oči... prej :) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:41 xx – Re: sandra20
Pancéřníčci mrkev nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:40 marsz
Krmim Dajana a nic nepoznali. :-) Jo, a tak krmim docela málo raději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 20:24 sandra20
ahojky chtěla jsem se zeptat jakýma tabletama(značka)pancéřníčky krmíte?a jak často?skusila jsem mrkev a nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 19:03 Muž Yirka [9140] – Re: Kyklop
Mám tři skvrnité a dva zelené a jsou v pohodě i ve společnosti mřenek a přísavek th.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 15:01 Kyklop
Já mám jen dva pancéřníčky skvrnité. Mezi sebou jsou naprosto v pohodě (dokonce i s Mřenkama vychází). Myslíte, že těm pancéřníčkům můžu do malého hejna dodat nějaký jiný druh pancéřníčků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:45 jess – Re: Rebbie
Mně zatím prospívají... holky se mi kulatí, a doufám žese mi podaří někdy odchovat mladé... Zatím je vidět, že se holky a kluci aktivně kamarádí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 22:43 jess – Re: Pavel
Pokud mi takto pancíci zlobí, přesunu je do karentény s teplotou cca kolem 24 stupnů a v původním AQ zvýším průtok vody, přidám fishtamin a zabírá to. Zatím jsem přišla jen o jednoho venezualana. Ostatní jsou spokojení (zatím...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 21:37 Nobody – Re: Pavel
Těžké říct proč.
Teplota je dost vysoká,stačilo by do 25°C.
Výška vodního sloupce nemá vliv.Nepotřebují se nadechnout nad hladinou.To je pouze přídavné střevní dýchaní,které využívají při špatné kvalitě vody.U mne se nejdou nadechnout nad hladinu skoro vůbec.To mě přivádí k myšlence - nemáte moc N látek v akva?
Toto může mít spojitost i s parametry vody(N látky),v kterých je choval předchůdce.
Nebo mohou mít nemoc.Těžko se to u Cory zjišťuje-málo zřetelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 18:18 Pavel – Podobný problém s pancéřníčky - teplota nebo tlak?
Koupil jsem hejo mladých pancéřníčků leopardích velikost tak 2.5-3 cm. Po přesunu do velké 400l nádrže, (vypouštění jsem dělal přes pytlík s postupným přiléváním vody a předchozí stabilizací teploty - trvalo to asi hodinu), mi nastal druhý den jeden úhyn. Přičítal jsem to transportu. Druhý den tj. dnes jsem našel 3 další mrvé a dva polomrvé, které jsem přelovil provizorně do sklenice a vzduchuju jim. Vypadá to že se vzpomatují. Přendám je do malé 20l nádrže prozatím.
V nádrži mám ještě další malé pancéřníčky téhož druhu, kteří nejeví zatím žádné obtíže, dál tam jsou 3 dospelé kusy asi půl roku, SAE, neonky, beleherky a 3 malí krunýřovci. Uhynulé kusy byly břichem vzůru na dně nebo na hladině. Ti kteří měli potíže měli tendence se obracet břichem vzhůru jak popisoval kolega. V nádrží mám přes den teď tak 27 stupňů celsia, proto v nádrži ještě vzduchuji pro jistotu idkyž podle mě zbytečně vzhledem k velikosti a proudění filtru. Výška vodného sloupce je 45 cm. Napadlo mě jesti to nebude spíš problém s tlakem. Když se nadechnou na hladině tak ten vzduch ve střevech by mohl udělat u tak malých kusů problém vzhledem k tlaku v takové hloubce. Jedy a otravy jsem vyloučil, udělal jsem kompletní rozbor vody anic. A v případě otravy by umíraly i jiné druhy. PORADÍ NĚKDO PROSÍM? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 23:07 Žena Rebbie [71] – Re: jess
Ty habrosus sou nádherný, prckové prostě ale úžasní, bohužel mě nevydrželi :-( ale měla sem je jen ve 12ti litrech (na "pravidlo" 1 cm rovná se 1 litr to vycházelo akorát)... Držim palce, ať se ti daří líp palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 23:53 Nobody – Re: jess
Cenu si dávají obchodníci.Co vím,klidně prodají úplně jiný druh a vydávají ho za jiný(dražší).
Dokážete rozeznat rozdíl mezi Corydoras trilineatus a julii? Vypadají velmi podobně,ale cenově se dost liší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 23:43 jess
Díky za reakce. Asi máte pravdu, nejprve si tedy znovu název ověřím... (i když jsem si byla téměř jista). I ta cena, za kterou je nabízeli (200,-), nemluví o std druhu.. ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:28 Lorsson – Re: jess
Je mozne ze kazdy mame na mysli jineho :-) ja mam na mysli tohoto :
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
rika se mu zeleny, zlatopasy, schultzei......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 23:11 oldkiwinka – Re: jess
Záleží jakému pancéřníčku říkáte zlatopásý, a jakému zelený. Aneb česká taxonomie není nejlepší, takže je spoleh na latinu. Já jen vím, že corydoras schultzei=corydoras aeneus... Ale jak je to s češtinou nemám páru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 23:00 jess – Re: Lorsson
Pardon, ale to se mi nezdá. Zelených pancéřníčků jsem již viděla... ale zlatopasí vypadají úplně jinak (nebo že bych si jejich název nepamatovala???. Možné je všechno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 22:54 Lorsson – Re: jess
zeleni = zlatopasi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 22:46 jess
Tak jsem koupila přeživšímu klukovi kamarádku a uvidíme. Vyměnila jsem zárovň 40% vody, tak snad přežijí. Jde o "malé" AQ k počítači (cca 40l), kde úspěšně rostou malé paví očka a platy z většího AQ, než půjdou do světa. Takže "zelení" se mi tam už nevejdou, jsou docela velcí. Mám tam 4x Corydoras habrosus, takže je toho tak akorát.:-)) Dnes jsem ale na Nuselské viděla zlatopásé a byli úžasní (ale v karanténě...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:46 vojta93
ja muzu doporucit pancernicky zelene.mam je uz 3 a pul roku a v poho.ani jeden nechcip...a to se akvarko i stehovalo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:42 Lorsson – Re: jess
Nejsi prvni a asi ani posledni komu pancernicek umrel bez priciny. Me se stalo to same co Rebbie. Ted uz dva mesice mam dva panciky zelene, kteri "drzi". Tak doufam ze se udrzi. Jen bych dodal, ze dle me se nejedna o problem zvysene teploty, protoze me takto odesli na jare kdy meli 25 stupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 13:11 jess – Re: Rebbie
Až se stalo.... odešel do věčných lovišť.. :-( Mně se to zatím nikdy nestala a doufám, že se to nebude opakovat. Kdyby aspoň člověk věděl, co dělá špatně? J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 14:48 Žena Rebbie [71]
Nechcu strašit, ale mě pancíci odcházeli dycky takhle bez viditelný příčiny.... dycky jeden polehával a zrychleně dejchal a to bylo jediný co na něm bylo vidět a po pár dnech už nebyl :-( Odešli mi takhle dva venezueláčci a už asi pět pandů a taky ty maličkatý habrosus :-( řikam tomu pancéřníčková záhada sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 00:09 oldkiwinka – Re: jess
Za POMALÉ snížení teploty nic nedáš... Pokud by se začal zhoršovat i poté, bylo by to horší a už by nebylo zřejmě něco v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 23:30 jess – Re: oldkiwinka
Ale fakt vypadá úplně jako jeho zdravý "brácha". Opravdu žádné viditelné poškození či změna. Právě proto se ptám, co se děje, neb nevím, co s tím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 22:33 oldkiwinka – Re: jess
Není zač, od toho tady to forum je. Kdyby jsi ho vyfotila, možná by se vědělo více, ale jestli jen chce kyslík, tak ho prostě chce:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 22:29 jess – Re: oldkiwinka
OKo, zkusím snížit teplotu. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 22:13 oldkiwinka – Re: jess
Pokud je vyšší teplota, má střevní dýchání, takže by to měl udýchat, ovšem jsou klidnější v teplotě 23-25°C. Sama mám 4 kousky, a jsou bezproblémoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 22:09 jess – Re: oldkiwinka
Ne, nevidím je. Ale nejsem žádný zkušený akvarista... :-)) Je-li to teplotou, tak to by to měl přežít v karanténě, tam je nižší. já se spíš obávám o nějakou nemoc.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 22:07 oldkiwinka – Re: jess
Máš tam zřejmě moc velké teplo, tak se zdržuje v místech, kde je kyslíku nejvíce, aby měl jeho dostatečný přísun. Pokus se snížit teplotu vody.
Teoreticky by se dalo říci: "Ale ten druhý je v pořádku". Může to být jako s lidmi, může mít prostě jen jinou potřebu příjmu kyslíku oproti druhému.
Žádné jiné příčiny nemá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 21:16 jess – Re: Anče
Nemyslím si, druhý pancéřníček je zcela v poho bez jakýchkoliv problémů. Teplota během dne se mi pohybuje od ranních 25 do večerních 28. Je to špatně? J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 21:08 Žena Anče [7] – Re: jess
nemáš v nádrží náhodou moc teplo? Něco podobného se mi stalo a zjistila jsem, že při vyšší teplotě je ve vodě míň vzduchu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309?od=1501