Pancéřníček - chov
Má to už asi rok, je to taková načervenalá barva na tý bouli před hřbetní ploutví, jinak má takovou červenou u postranní čáru, prostě naboku je taky takovej růžovej a mam ještě jednoho, kterej má to samý, akorát míň výrazný
Bez fotky toho asi nikdo moc nesvede. Třeba se jenom někde odřel.
Pozoruji, že jeden z mých pancéřníčků pandaá takový červený flek na čele, je to normální?
Starší reakce
asi před 2 tejdnama mi začal jeden pancéřníček skvrnitý tloustnout,zdá se mi,že ani "nekaká"..a te´d se mu u řitě a břišní ploutve udělaly takový 2 průhledný boule..co to může bejt?vodnatelnost?
Starší reakce
Tak včera už jsem je chtěl dát rybkám do jídelníčku, dneska vstanu a co? Už mají ocáásky!!

Konkrétně s Helenami zkušenosti nemám,ale soudím tak z toho,že většina akv.plžů,může být plůdku který se zdržuje u dna,velmi nebezpečná.A to substrátuprosté dno je důležité z důvodu čistoty a hygieny.Pancěřníčci,jsou typické ryby dna,proto i plůdek se u dna převážně zdržuje.
Tak Heleny můžu vyndat, ale je ve 20l 6 krevet žlutých a ty nemám kam dát, abych si je nepomíchala. Ve 30l mám Sakury a ve velkým je směska všeho. Ale čichavce a galaxky tam v poho vychovám, ale ti po rozplavání plavou uprostřed nádrže a jestli pancéřníčci jsou při dně, tak s tím právě nemám zkušenosti....
Podle mě není pro čerstvě vykulený plůdek společnost Helen,ani krevet vůbec vhodná.Proto jsem doporučoval samostatnou nádržku bez dna.V tomto případě,bych s případným odchovem raději nepočítal.
....ještě prosím mám dotaz, když se vykulí nejspíš nejdřív visí jako jiný, ale asi když se rozplave, tak nejspíš plave při dně jako dospělí? Já jen kde když ty tři(vypadaj, že jen tři budou ok) kde mám pak vůbec hledat, dno je černý a asi nic neuvidím.

Mám v tom akva krevetky a dvě Heleny, tak snad jim při dně nějak neublíží....
Aha, už někdo psal?...já to zběžně prolítla a právě jsem na nic nenarazila, tak jsem se optala.

Tak děkuji za vyčerpávající odpověd.

Už to tady myslím někdo psal,ale ještě jednou,bílá jikra je neoplodněná a odstranit,protože je pravděpodobnost,že zplesniví a infikuje i zdravé oplodněné jikry,ty které jsou průhledné,až do hněda,tak nechat a sledovat.Je dobé,aby kolem jiker proudila voda,která zajistí proudem to,že se na nich neusazují nečistoty a také jikry zásobuje kyslíkem.Proto panceřníčci kladou většinou jikry na místa se silnějším prouděním vody.Taky je dobré přidat k jikrám,pokud jsme je přemístili do samostatné nádržky,taky nějaký prostředek,proti jejich zaplísnění,např.Antimykotin apod.
Jen hlásím, že byly bílý hned od začátku, ne že by zplesnivěly. Právě tím, že byly různý hned, tak jsem nevěděla, které jsou a které nejsou oplodněné, či proč jsou každé jiné...

Plesnivost se z ní uvolnuje,i když je jen volně ve vodě.Když to děláš s citem,tak to zase taková věda není.Pinzeta by mela mít ploché konce.
A jak jsi je to pinzetou nabral? Vždyť se ta jikra musí při tlaku pinzety rozstřelit na kaši..., bo minimálně se z ní nějaká ta plesnivost uvolní..

Mi se k odstranění neoplozených a zaplísněých jiker nejlíp osvědčila delší pinzeta.
Pokud je to možný, tak se těch plesnivejch zbav. Třeba špejlí do nich ťukni a potom odsaj, eliminuješ si tak riziko zaplísnění i ostatních.
Díky za odpověd. Hm, tak bílých je polovina.

Tak snad ze zbytku něco bude.:o)) Už se mi podařilo odchovat něco čichavců, docela dost galaxek( momentálně ve 20l plave 6 kusů týden starých), ale pancéřníčci jsou premiéra, tak snad aspoň jeden.

Bílé jsou pasé už teď...ty průhledné a tečkované se uvidí za pár dní...
Poprvé se mi včera vytřeli pancéřníčci(Sterbův). Lumpačili spolu včera celý den.:o)))Povedlo se mi některé jikry objevit různě na listech. Opatrně jsem je otrhala a vložila listy do 20l. Je jich tam asi 10. Mám dotaz jaká je správná barva jiker? Jelikož jsou bud průhledné nebo celé čistě bílé nebo průhledné s černou tečkou uprostřed...
Pokud nesplesnivěly, tak bych jim dal ještě nějakej ten den čas. Ta rychlost vykulení potěru bude hodně záviset na teplotě.
Zdravím, našel jsem už po několikáte jikry v akva od Pand, ale vždycky jich je tak okolo 5-10 různě nalepených na rostlinkách, sklech, filtru.., ale většinou je sežerou, před 2 dny jsem našel 2 jikry, tak jsem je dal do sklinky, na tu jsem dal silonku a šoupnul ji do akva, ale jikry stále "nic nedělají".. Nevíte čím to může být? Bílé nejsou jak se mi jednou stalo, že plesnivěly, ale jsou takové světle hnědé-béžové, je to normální? Díky!
Starší reakce
Na téhle fotce ta ryba vzadu vypadá jako samec...možná...

Náročná ryba to není,ale chov a odchov chce nějaké zkušenosti,jako každá věc,když má za něco stát

Okolo 6 cm. Rybky sú to celkom nenáročné.
a za kolik a jak jsou velci a je to tezky udelat chov
Aeneusy množím a prodávám.Krásná a nenáročná ryba.
Corydoras aeneus a Corydoras paleatus
budu mit 4 z jednoho druhu a 4 z druheho
Pancéřníčci se cítí líp ve větším hejnu,takže když podmínky dovolí ,klidně 8 i více.
Pancierničky panda a iné malé druhy sa najlepšie cítia, keď ich je aspoň 5ks
0 06.06.2012 18:28 ladis Ahoj lidi chtel bych zacit stimto chovem kolik musi byt kusu a jak poznam samce a samicku

Tady na té fotce jsou po přidání do akva.
Hahaha, to je diagnoza...z fotky to takhle moc nejde...tam se dá odhadovat toliko z toho, co jsem napsal. Protože jinak to lze jen naživo.
Samička je obecně mírně světlejší než sameček a také skvrna na hřbetní ploutvi je menší.(citujem z atlasu)
O kolik? Jak moc má být tmavý sameček? Čí skvrna je menší a o kolik? Co je to větší a co menší?
Ne takhle to nejde. Thole jde u paleátů, šulcáků, možná pand...
Samička je obecně mírně světlejší než sameček a také skvrna na hřbetní ploutvi je menší.(citujem z atlasu)
Nejdůležitější je stavba těla a ploutve...velikost je asi podružná, protože to nemusí být stejně staré ryby
A podle čeho se to teda pozná?? Co je v určení pohlaví nejdůležitější? Koukala jsem tu na stránkách, ale tam mi to nepřijde úplně jasné.

Hm...

tady to vypadá na dvě samice...

Tak ještě tady...
No není ta fotka ideální...ale podle figury by to mohlo být v páru


Jsem truuuubkaaaa!
....to musis urcit z textu,to je jen pro opravdove znalce!!!

ola napsala: Může mi někdo poradit, zda jsou moji pancéřníčci leopardí kluci, holky nebo páreček? Nějak nejsem schopná to určit. Jo, a věřte, že vyfotit je takhle mi dalo pořádnou fušku.
Akorát ta fotka chybí

Může mi někdo poradit, zda jsou moji pancéřníčci leopardí kluci, holky nebo páreček? Nějak nejsem schopná to určit. Jo, a věřte, že vyfotit je takhle mi dalo pořádnou fušku.

Starší reakce
Starší reakce
Zdravím,
včera jsme si všiml, že jeden z mých pancéřníčků panda přišel o ocásek, všichni jsou zdraví, včetně jeho, ale prostě mu zbyl jenom pahýlek, s kerym sice dokáže plavat, ale není to ono a je na něj strašný pohled. Myslíte, že si ho někde skřípl, že mu ho někdo ukous, nebo má rozpad pploutví? ostatní vyadají v poho a on taky až na ten ocas
ps:asi je to samec
jo ještě..... asi týden jsem v akváriu viděl pouze 4 pancíky, ale má jich tam být 5, tak jsme se smířil s tím, že je jeden mrtví a že jsem nenašel ani mrtvolku. A když jsme včera šel čistit akvárko a zvedl ricci(která je připevněna na kameni ) a hnul s kořenem, tak najednou vyplaval... myslíte, že je možné, aby tam přežil zaklýněný 7-14dní ? a hned začal v pohodě plavat a tak?
Starší reakce
Je to možné, že mají prostě hlad, zkusím dávat vícekrát tablety

O řasu se starají hlavně piskořky a krevetky

Vím, mám počet ryb docela na hraně, spíše kousek za, ale nemohu si pomoci. 10 razborek je tak akorát na mini hejnko

Každopádně rybí osádku už určitě zvyšovat nebudu.
...a s tou peci o rasu - tu efektivitu razborek v boji s rasou si dovedu predstavit

To je lepsi akvarko neprerybnovat

No, tak to se mozna z nouze naucili zrat z hladiny. Ja bych je tak nesidil a krmil spise tabletami. Razborky se rychle nauci zrat ze dna take. Pokud je drzis zkratka, tak pancikum na dno ani nic nedopadne a se potom nedivim, ze vyvadeji psi kusy aby se nazrali

Přidat reakci
1 ...... [22] ...... 40
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39687x