Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 19:04 Nikki Re: ctibum
Fotka k příspěvku Aha, pardon..tak tedy-akvarko zalozene pred 6 dny, treti den mame rybicky. Pred tim nez jsme je tam dali pridali jsne aqua safe- chemii co se ma dat pred tim nez se tam rybicky daji. Dale pridavame kazdy den tekuty carbon. Filtr viz obrazek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:59 R Muž Anthrax [4790] Re: Nikki
Přitlač na rostlinách. Tohle je málo. V tom se ti pancéřníčci moc neschovají ;-) Takhle ty molly mají přehled o celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Nikki
Moc to řešíš. Pancéřníček nikdy hlady nezdechne, vždycky se něco najde a nějaké dloubání od blackmolly mu rozhodně neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2019 18:53 R Muž ctibum [6934] Re: Nikki
To není prezentace, to jsou tři fotky. Nikdo se z nich nedozví, kdy bylo založené, kdy tam šly ryby, jaký je filtr, jaká údržba. Cheš poradit, tak pro to něco udělej ;-)
Co vidím je pravděpodobně čestvá nádrž prakticky bez rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:47 Nikki Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:39 Nikki
K doplneni- mame 8 pancernicku, 6 pavich ocek a 4 black molly. Zkouseli jsme krmit v noci, i to schovavat pinzetou- molly to stejne najdou :/ ..a pancernicci se chovaji zvlastne- strasne zbesile casto plavou sem a tam ve stredni casti akvaria a u dna se moc nedrzi. Rostlinky na schovavani maji, taktez i koren, substrat a pisek maji taky. Myslite ze je to normalni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:24 Andaska Re: Nikki
A zkoušela jsi to krmivo dát pancéřníčkům pinzetou přímo na dno? Třeba ho přisunout i pod nějakou rostlinku. Pandíci si to najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:20 R Muž Anthrax [4790] Re: Nikki
Vyzkoušel bych je nakrmit po zhasnutí akvária. Na black molly je to beztak celkem malé. Když k tomu jsou ještě paví očka. Dal bych je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 18:12 Nikki – Pancernicek a Black Molly
Ahoj, chtela jsem se zeptat, poridili jsme si do akvarka (54litru) pancernicky (zelene a pandy) a k nim pavi ocka a black molly. Problem je v tom,ze black molly na pancernicky pri krmeni utoci, krmeni jim zerou a kousou je. Zkouseli jsme ty placky pro pancernicky pridavat, ale vysledek byl stejny, molly se rozlezly na vsechny placky. Nemate nekdo stejny problem, nebo figl co s tim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2018 19:23 R Muž romant [27987] Re: Longer01
Šetrně utratit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:42 Muž Longer01 [21] – Panda - zakalené oko
Fotka k příspěvku Zdravím, všiml jsem si, že jedna z Pand má levé oko "zakalené". Plave čile, žere v pořádku, jen jsem si krom oka všiml rychlejšího dýchání (pohyby ústy). Rada, co dál... nechat, vyjmout, pokus o léčbu... (bohužel karanténu nemám). Ostatní rybky v pořádku bez ňákých známek nemoci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 00:52 Lucas Re: Anthrax
To je pravda, o chove a odchove viem dosť. Odchoval som niekoľko stoviek corydoras aeneus, panda, paleatus...
Mám doma chovné skupinky panda, aeneus, duplicareus, sterbai, Orange Venezuela...
Len chcem vedieť aké nádrže budú najvhodnejšie keďže mám nedostatok miesta a len ten jeden spomínaný stojan kde mám ešte aj chovné skalare a ich odchovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 20:56 R Muž Anthrax [4790] Re: Lucas
Asi by to chtělo upřesnit o chov kterých pancéřníčků ti jde ;-) Jinak pancéřníčci se většinou chovají spíše ve skupinkách. Ono taky ne u každého druhu se dá pohlaví nějak snadno určit. Obzvlášť u mladých ryb, které si pravděpodobně pořídíš. ;-)
Tady najdeš celkem dost užitečných informací o odchovu:
rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 20:41 Žena tramtra [3202] Re: Roger
OT No jo Dania :-) ty se nenechají jen tak obejít. U mě klesající kousky rozlámaných tablet chytají i Sekernatky (Hikari jim moc chutnají), žužlají je jak bombóny, nadhazují a znovu chytají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 20:20 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Fotka k příspěvku Dokonce i Helena si uzmula, ale od té to jen tak nedostanou, drží to fakt pevně byť jak neonky tak danie jí to zkoušejí vyrazit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 20:03 Muž Roger [1873] Re: tramtra
rybicky.net/nadrze/28939-mala-louze
Se mrkni, nemám to jednoduchý, je to souboj, pak je tam ještě jedno, na ní se mihne Danie s kusem tablety v tlamě a nehodlá to pustit :-) akorát nevím jak sem dát odkaz přímo ma video, jde mi to ien na prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 19:59 Muž Roger [1873] Re: tramtra
Nahrál jsem sem video které čeká na schválení, tabletku jsem rozlámal na pidi kousíčky tak se pak můžeš podívat jaký jsou to zloději smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 19:47 Lucas Re: Andaska
ok, a vytieracie nádrže pre corydorasy by mali byť aké ak by som chcel mať 2samce a 1samicu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 19:44 Andaska Re: Lucas
Pro male pancernicky (např panda) aspoň 60cm na delku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 19:35 Lucas Re: Andaska
To viem,myslel som skôr najmenšie možné rozmery akva pre cca 6 ks corydorasov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 19:09 Andaska Re: Lucas
Pancernicci se chodí nadechovat nad hladinu, tak aby nebylo to akvarko az moc vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 18:46 Lucas – Akva
Ahojte, chcel by som vedieť váš názor.
Potrebujem zaplniť stojan o rozmeroch V180xŠ90xH40.
Jednalo by sa o akvária pre chov Corydorasov,aké rozmery akvárií si mám dať spraviť?
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 17:42 Žena tramtra [3202] Re: Roger
To je jednoduché...kupuju živé patentky, lovím komáří larvy a kukly, líhnu artemii. A to samé i v mražené podobě...patentky, černé komáří larvy, s menší ochotou berou mražené dafnie nebo bílé komáří larvy-koretry. Určitě by byli nadšení z grindalu a všemožných těchto červíků. Otázkou je, jestli by se k nim stihly tyhle dobroty dostat ve společnosti ostatních žravých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 17:33 Žena tramtra [3202] Re: Andaska
Kopřivy ještě rostou, takže dávám čerstvé, ale na zimu už mám zamražené :-) i pampelišky. Špenát jsem si dovezla od mamky ze zahrádky, ale když koupíš, tak by se asi dal taky použít (já kupovanou zeleninu do akvárka nedávám), teď jsem na sváču chroupala polníček, ten by byl podle mě taky dobrej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:26 Muž Roger [1873] Re: tramtra
A jak jim to masíčko dáváš a jaké? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:24 Andaska Re: tramtra
Tamčo, to mas ty kopřivy v mrazaku? Ted už asi nerostou, že? Kde beres ten špenát? U nás ho asi nesezenu. Budu muset jet do nějakého velkoměsta :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:15 Žena tramtra [3202] Re: Andaska
Trochu, lístek na zkoušku... Ale třeba moje Pandy zelený nežerou, ty jsou na masíčko :-D Třískvrnní si občas dají kopřivu s okružákama, až je pěkně uleželá, většinou druhý den, co je v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:09 Andaska Re: tramtra
To zkusim taky ;-) A kolik jim tam třeba toho salatu dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:06 Muž Roger [1873] Re: tramtra
To jsem nezkoušel, nemám s tím žádnou zkušenost, ono ti pancéřníčci ty tablety žerou, sbírají ty drobky jak šílený. Se zeleným nemám zkušenosti tak vůbec netuším jak to připravit, jak jim to dát a kdy to sebrat abych nenadělal ve vodě paseku. Krmím mraženým, granulkami Hikari a těmito tabletami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:03 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Díky za tip, obrázek jsem si stáhnul a mrknu se kde to sehnat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:02 Muž Roger [1873] Re: tramtra
Fotka k příspěvku S tím lámáním to zkusím, to mě nenapadlo, jj, asi je to u mě v akváriu při krmení jako ve válce :) dnes jak jsem ji chtěl vyndat a rozpadla se, to byl na tom jednom místě šrumec, všichni na pár centimetrech :) jak praštěný, ani jsem tem filtr nemohl vrátit zpět když jsem ho měl odkloněný, vždy když jsem ho chtěl přiklopit zpět vletěla tam buď Danie nebo neonka a to už tam nic nebylo, rozdrobil jsem to vedle :)
Před filtrem mám už nějakou zeleň a před ní subulatu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 16:01 Žena tramtra [3202] Re: Roger
A teď mě tak napadá...vyzkoušel jsi jim nabídnout zelené krmení jinou formou než v tabletách? Zkus lístky špenátu, kopřivy nebo salát, spař to a šoupni jim to tam. Vím, je to pracnější, ale mohlo by to vyřešit tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 15:57 Andaska Re: Roger
Fotka k příspěvku Já je krmim tabletkama viz. foto. Jdou po nich jak utržení ze řetězu. A taky je půlím, jak Tamča ;-) Jo, a hazim je tam normálně pří zapnutym osvětlení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 15:56 Žena tramtra [3202] Re: Roger
:-) no tak k tomu filtru ke sklu dej nějakej kámen nebo zasaď kytku, třeba nějakou kryptošku, udělá bariéru a pancéřníčci to přes ni nedostanou. A s 'piraněma' hold budou muset o kus žvance bojovat. Zkus jim tabletu nalámat, všechny kousky tam snad nedošťouchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 15:39 Muž Roger [1873] Re: tramtra
Dal jsem foto o kousek níž, když uvízne mezi filtrem a sklem kam to dostrkají většinou asi ryby (dávám to když se zhasne vše, tak tipuji) tak se nerozpadnou dokud na ní nesáhnu pinzetou při pokusu ji vyndat ven. Hele nevím, ty moje ryby jsou fakt jak piraně, nikdy nemají dost, i do těch tablet se pustí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 14:12 Žena tramtra [3202] Re: Roger
A jakými tabletami krmíš? Některým trvá dýl, než se rozpadnou (třeba Hikari sinking wafers), některé se rozpadají téměř ihned (Tetra TabiMin) a není moc času je někam dostrkat. Moji pancéřníčci (Pandy, Třískvrňáci a Pygmejové) se teda nemusí přetahovat s jinými rybami, ale tablety nikam moc nestrkají...možná je to tím, že je lámu na menší kousky. Propláchnuté patentky většinou posílám ke dnu pipetou, aby se proudem nerozutekly po celém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 14:00 Muž Roger [1873] Re: Elissa
Hele já nevím, kdybych to udělal takhle tak by ty piraně nenažraný se hned po tom vrhli dolů a bylo by to stejný, ale na druhou stranu zase musím říct že panceřníčci rostou tak jim asi nic nechybí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 13:58 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Fotka k příspěvku Díky za radu, vyzkouším. Jj, jsou to jelita, se na to vrhnou a posouvají po celém akva, a jak to zmerčí ostatní osádka tak je to celkem mela, začnou do toho šťouchat všichni až nakonec pancéřníčci dlabou ty drobky co zbydou pp rybách. Možná mám špatný žrádlo pro ně nevím. Mám od Tetry Pleco Veggie Wafers + zucchini. Komplexní krmivo pro bíložravé ryby krmící se ze dna. Nic jiného jsem tehdy nesehnal. Jsou to takové tabletky placaté
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 13:54 Žena Elissa [88] Re: Roger
Jo to znám, vždycky jim dám dno a pak začnu krmit ty nahoře, tak mají kluci dole trochu času si to ožvejkat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2018 13:34 Andaska Re: Roger
Patentky mám taky mražený. Nejdřív je properu pod tekoucí vodou, pak je dam do malinkeho kelímku. Kelímek prikryju víčkem, ponorim, u dna odkryju a patentky tam vyklopim. Mas teda šikovný pancernicky, když Ti tu tabletku takhle odtáhnou :-D . Ti moji ji posunou max. o 10 cm než ji zbastej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 13:11 Muž Roger [1873] Re: Elissa
No kdybych to dal do mističky tak by se dotoho asi pustili i ostatní ryby, jak zmerčí tabletku tak jsou jak utržený ze řetězu a ty pancerníčvi ťulpasové si to nechají líbit a sbírají zbytky co ryby oklovali a nesebrali. Ale možná je dobrý to zkusit s nějakou miskou, ale obávám se aby na ty pancerníčky něco zbylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 13:09 Muž Roger [1873] Re: Andaska
To já jim hážu taky, ale jak se na to vrhnou tak to prostě dostrkají na druhý konec blázni, už po třetí. Jsou to jelita, a ty patentky, mám mražený a ty jim je dáváš přímo na dno? Jak to děláš, že je dáš až dolů? Já je před tím properu ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 12:30 Žena Elissa [88] Re: Roger
Já jsem koupila skleněnou mističku a tabletu házím tam, stejně tak červíky. V době krmení, už v mističce čekají :-D Ale občas se jim podaří ji i z mističky vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 12:07 Andaska Re: Roger
Já pancernickum tabletky hazu do protilehleho rohu od filtru a patentky jim strkam primo na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 11:54 Muž Roger [1873] – Panceřníček skvrnitý
Jdu sem s dotazem, jak je krmit, mám problém ten, že jednou za dva nebo tři dny jim hodim večer když se jde spát tabletu ať si pochutnají ale ráno jí najdu zastrčnou mezi biomolitanovou houbou a sklem, prostě to tam dostrkaj, navíc je o to i enormní zájem ostatních ryb jakmile se pokusím ji vytáhnout tak jsou schopný spáchat sebevraždu tím že se tam nacpou a já je div neskřípnu :) . Když chci tabletu druhý den vytáhnout pinzetou rozpadne se sotva na ní sáhnu. Jak to řešíte vy, tabletu házím tak aby byla na druhé straně akvária ale oni ji tam stejně dostrkají, kór když to zmerčí ostatní tak to je pak šrumec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2018 19:44 R Muž vaclav [14624] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
4 dni nic není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 19:29 Andaska Re: vaaclav
Jj, tu jim ted davam a ted ma 23°C
A nevadi, ze uz asi 4 dny nic nejedly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 18:52 R Muž vaclav [14624] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Musíš počkat až si zvyknou. Když vyměňuješ vodu dej jim studenější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 18:25 Andaska Re: jamajcan
To jo, ale oni jsou takovy od prvniho dne a to byly dusitany na 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 17:59 jamajcan Re: Andaska
Dusitany jim rozhodně nepřidají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 39390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4309?od=301