Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:03 Žena smallmartine [14] - Rostliny – zelená vláknitá řasa
Ahojda, tak už nevím, jak dál.. Další z mých mnoha pokusů - výměna zářivek z Aquaglo a Sunglo 20W na Philips 840 a Osram 860 18W. Řase se vesele daří dál sad ... AQ mám založené už 8let, stále tam zelenou vláknitou řasu mám. Tady je odkaz na moje AQ: rybicky.net/nadrz.php… co dělám blbě? Prosím poraďte. Ještě mě napadla taková zvláštní věc, co kdybych dala všechny rostliny z AQ pryč, bude tam řasa dál? Díky moc za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2007 20:32 Muž filipsi [1295] – Re: Frigo112
Pokud chces zrovna a jen tuhle, tak dost tezko. Ale jestli se spokojis se vsemi moznymi, a pak si vyberes, kterou mas nejradsi, je to jednoduche ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:59 Frigo112
nevem ako vy ale mne sa ta riasa lubi, ako sa ju da vytvorit?
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 14:19 dvin
Fotka k příspěvku co tato? Je to fotka z jakéhosi webu, takže jméno mi tam nedávejte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2007 22:31 Muž Killer [133] - Sumci – dlouhá vláknitá řasa
chtěl bych požádat o fotku do tohodle článku: rybicky.net/rady/rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2007 12:19 Page
Tak jsem udělal opatření vyměnil jsem 11W DZ za 9W DZ... Svítím jen 12 z původních 14ti, a mezi tím je hodinová pauza. Zavedl jsem do akva CO2. Udělal jsem dobře?
A přestal jsem uplně krmit ať si na ní ryby pochutnaj:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2007 11:04 dvin
v době, kdy jsem krmil rybky 3x týdně mraženou potravou - z mrazáku rovnou do akvária, měl jsem téhle řasy místama hotový chuchvalce. Pak mi jeden moudrý pán poradil, abych mraženou potravu před zkrmením důkladně promíval teplou vodou a hrozně to pomohlo, navíc teď krmím mraženým jen asi 2x týdně a řasa je téměř pryč. Taky u mě platí, že řasa se objeví když přestanou růst rostliny, a naopak. Hodně zdaru! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2007 09:34 Žena popelucha [12]
Mno já ji mám taky a je to horší, když mám v akvárku svinčík. Když tam vyluxuju, zase se to spraví. Průběžně namotávám na špejli a parmičky mám také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2007 08:30 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Jo jo.. zelená vláknitá řása.. s tou bojuju už několik let.. chvíli je to dobrý a pak se zase rozbují. Když tam nemám sinici, tak je tam vláknivka rozzureny. Crossocheilus siamensis neboli parmička černopruhá ji hodně žere, ale nikdy se jí nepodaří zlikvidovat úplně. Na netu někdo radil: vyměnit zářivky a zlepšit rozpouštění CO2. Ten dotyčný použil Philips TLD 965 (6500K) a Sylvania 133 (cca 3000K).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2007 02:08 redmaus
Parmička černopruhá je nejlepší likvidátor řas seženeš ji kolem 40kč za kus.Kup si jich víc a uvidíš ty nájezdy na řasy. Zdravím a hodně zdaru s bojem proti řasám tone .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2007 21:44 Page
Mám přesně ten samý problém. Nemáte ještě někdo další s touto mrchou zkušenosti? Jak se jí zbavit:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2007 14:13 Žena Marfi [10] – řasa
měla jsem ji docela dlouho ve svém akva a podařilo se mi jí nakonec zbavit tím, že jsem o hodně snížila krmné dávky pro ryby. když mají hlad, žerou řasu všechny. Pomáhá taky zmírnit průtok ve filtru a trochu snížit osvětlení - mě stačilo snížit z 12,5 hod na 11,0 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2007 12:02 dvin – dvin
Fotka k příspěvku myslíš něco takového? S tou válčim více či méně úspěšně už nějakej pátek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 01:12 Muž Eff [417] - Rostliny
Jestli ti takhle vyskočily řasy z ničehož nic, tak se asi něco změnilo. Nepřekrmil jsi? Není zanešenej filtr? Co pH, nepohlo se? Nevrtal jsi se před tím nějak vehementně v akvárku a neměnil víc vody, nebo naopak nestojí tam stejná voda už dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 01:02 Žena ufinka [28] - Asie
mne se tvorila na nejvice osvicenych mistech a pritom jen na jemnolistych rostlinach - tedy pouze javsky mech a Rotala-Rotalu myslim trochu ocistily krevetky v miniakva, jinak nejvice poskozene casti jsem vyhodila, jinak to nikdo moc nezere, holt dlouha vlakynka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 23:21 Muž hanz [27]
Pokud je to takova zelena rasa, ktera se dela i na hladine a spojuje se mezi rostlinkama do takove pavuciny,tak tu jsem mel v akva take :-( ...Ja jsem tu rasu s rostlinek typu criptocorine, sundaval rucne nebo jsem ji namotaval na spejli, ale s rostlinek jako egeria a podobnejch. Tak stech sundat nesla, takze rasa sla i s rostlinkama ktere obrostla...Mel jsem premnozene okruzaky, ktere jsi jich vubec nevsimly, ale ancitrusi ji ze skla jedly a stejnak po nich trochu zustavala. Ze skla sla sundat tedy seskrabat ziletkou a vubec ne lechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 21:41 george – Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
Udělala se mi přes víkend co jsem byl pryč na skle a rostlinách dlouh zelená vláknitá řasa. Co šlo jsem odstranil, ale některá je "zarostlá" do rostlin a nejde namotat a těžko jde sundat bez poškození rostliny. Je velmi pevná a odsávačkou ani ze skla nešla - musel jsem ji nejdřív seškrábnout a poté odsát. Chtěl bych se zeptat, zda existují nějaký šneci nebo ryby, kteří by mne toho zbavili. Jo taky se mi udělala na spoustě listů hnědá řasa, která byla vysoká méně než 0.5mm, ale šla lehko setřít.Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 15 ...... [16]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109-dlouha-vlaknita-rasa-na-rostlinach-a-skle?od=751