Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 22:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
NO3 nižší = rostliny fungují správně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 20:00 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: technik
NO3 vyšší = filtr funguje správně. NO3 je výsledným produktem biologické filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:00 Muž technik [3] – Re: technik
Konečně jsem se dostal k odkalování. Proběhlo to ve velkém, odkalil jsem cca 1/4-1/3 dna a zbylo jen 20% vody :). Tak doufám, že nebudou rybky protestovat... Ale každopádně to byl humáč jak vyjetej olej nebo bahno. Díky za rady fungovalo to dobře.

Akorát jsem přišel o černé dno, protože se promíchalo s bílými kamínky. Už jsem zapoměl, že neměli všechno množství v černém, takže jsem to namíchal. Raději jsem ho znovu vyzkoušel dát do 8% octa a nešumí. A pro jistotu jsem dal pryč kameny od moře z Turecka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:33 Muž technik [3] – Re: technik
Ještě jsem zapoměl dodat. Včera jsem udělal test. Kapku jsem překrmil večer vločkovým krmivem. Dnes NO3 trochu vyšší, exkrementy rybiček zachyceny ve vláknité řase. Nevím co si o funkčnosti filtru myslet. Asi ukáže čas, jak se to bude chovat za 3 týdny. Taky jsem nezmínil, že jsem ten filtr "nenaočkoval".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:13 Muž technik [3] – Re: NO2
Tak jsem sehnal test na NO2 od Rataje. 0 mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 13:52 Muž technik [3] – Re: filipsi
..Samozřejmě kapkovými testy, takže to berte orientačně....
...NO3 klesá! Naměřil jsem 4mg/l, což je oproti nedělním 10mg/l celkem rozdíl..


K tomu co jsem psal ještě dodám, že ty 4mg/l jsem uvedl proto, protože tam téměř nebyl rozdíl mezi průhlednou vodou a prvním zabarveným stupněm. A v celkovém měřítku to prostě beru jako celkem sestup oproti minule... 30mg/l vodovodní vody a porovnávací roztok 50mg/l v testech pro "kalibraci" oka :-) beru jako velký rozdíl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 10:12 filipsi
technik napsal:..Naměřil jsem 4mg/l, což je oproti nedělním 10mg/l celkem rozdíl..



Ja myslim, ze je jediny problem v prilisne duvere v presnost testu. Chtit namerit beznymi akva testy rozdily (i jako trend stoupa/klesa) v jednotkach mg/l je nemozne. Test ti maximalne napovi mam 20mg/l (+-20 :) ), a pri pristim mereni mam \"o neco\" vic nez minule, kdyz si myslim, ze namerim 30.

U ostatnich testu podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:53 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: technik
A několik lidí tady taky popisovalo pokles NO3 s novým lepším filtrem...
No nevím, do cca 3 týdnů po instalaci filtru je NO3 nižší, právě proto, že množství bakterií ještě nedosáhlo úrovně schopné přeměnit nšechen NO2 na NO3. Po uplynutí této doby by mělo NO2 klesnout na nulu a NO3 se ustálit na vyšší úrovni. Ty jsi ale psal, že jsi oba nechal běžet současně, tak nevím, chce to ten test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 09:30 Muž technik [3] – Re: Eff
Na NO2 nemůžu sehnat test. Na P mají starej z ledna 2007. Takže ten by stejně ukazoval nesmysly.
Taky jsem si říkal, že by dusičnany měly spíše povyrůst jakožto kvalitnější přeměna Amoniak->dusitany->dusičnany. Ale s původním FAN-1 Plus jsem nic nedělal. Maximálně mu snížil průtok z 60 na 40 l/h, aby společně tolik nehonili vodu...
A několik lidí tady taky popisovalo pokles NO3 s novým lepším filtrem...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:44 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: technik
Spíš to dokazuje, že se nezaběhl. Změřil bych NO2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:14 Muž technik [3] – Re: milous
Tak jsem udělal ještě měření odstáté vodovodní vody a hle. NO3 neodpovídá ani deklarovaným hodnotám z roku 2008. Naměřil jsem totiž 30mg/l NO3. Samozřejmě kapkovými testy, takže to berte orientačně. Ale vůbec bych se nedivil. Kvalita vody tu kolísá dost často. Stejně tak v průměru jednou ročně jsme bez vody na jeden den, jelikož praskne někde potrubí ;-)

A v akváriu mi pro změnu nejspíš díky novému Eheim filtru NO3 klesá! Naměřil jsem 4mg/l, což je oproti nedělním 10mg/l celkem rozdíl.. Je mi ale divné, že by se Eheim naplněný substrat pro zaběhnul tak rychle??? Jede od soboty současně s filtrem původním..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 21:19 Muž technik [3] – Re: Sid
Přebývat toho bude moc. A určitě jedna věc bude chybět na to aby se ty ostatní spotřebovali a kytky rostly před očima :-D a sežřaly vše řasám. A teď trochu vážněji. Zítra se pustím do toho odkalování dna. Teď jsem se teprve dostal domu a přitom jsem se tak těšil jak se do toho pustím :-O Zítra to musí vyjít. Ve čtvrtek nebudu doma vůbec. Kéž by se už vláknitým řasám přestalo dařit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: technik
Zajímalo by mě co v té vodě chybí pro kytky...
Spíš, co všechno přebývá, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 15:16 Muž technik [3] – Re: milous
www.vodoskolin.cz/…

Bohužel to možné je. Sám jsem si tu tvrdost vody ověřil testy... O tom, že každých 1/4 roku musím čistit síta u baterií a že dostávají záhul pračka, karma se zmiňovat nemusím. Ještě že jsem pořídil RO. Ikdyž nevím jak dlouho vydrží :-D Ale to je už jiný problém.
Pít bych to nemohl ani omylem. To raději vodu z RO s ovocnou nebo zeleninovou šťávou. A to nezveřejňují výsledky obsahu léčiv, antikoncepce a jiných závadných látek ;-)
Ale používám to teď jako aditivum k vodě z RO. Zajímalo by mě co v té vodě chybí pro kytky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:15 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: technik
To neni možný !! :-)
Takovou vodu nemám ani doma ze studny (vrt 30m hluboký)takovou tvrdost a NO3 ?? Připadá mně
to jako nesmysl.

Pro srovnání v práci Praha 5 je celk. tvrdost 7 a NO3 neměřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
Ještě jsem si ty návody neprohlížel a ani to dělat nebudu; tohle mi stačí... :)
...Např. vápenité červené řasy potřebují ve velkém množství hořčík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:32 Muž technik [3] – Re: voda
Koukal jsem se na vodárny co nám dodávají do řádu a vstupní voda co míchám s RO nemá zrovna nejlepší parametry pro akvaristiku. Celková tvrdost 32,5°dGH a NO3 20,0 mg/l..
První 3 roky jsem neměl RO, ani základní testy vody. To taky nejspíš napomohlo k rozbujení té řasy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 12:05 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
V českém popisu je napsáno, že "Např. vápenité červené řasy potřebují ve velkém množství hořčík ke zdárnému vývoji a růstu skeletu." Je to ovšem vztaženo na mořské červené řasy. Otázkou je míra příbuznosti sladkovodní ruduchy, se kterou se v akváriích setkáváme. Souhlasil bych s tím, že se ruducha spíš vyskytuje v nádržích s tvrdší vodou, roli by také mohl hrát poměr Ca a Mg. Jsou to ale pouze doměnky a případný námět k diskusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 10:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Díky za ty odkazy, zkusím mrknout, až bude chvilka.
Osobně bych to viděl spíš na Ca, než Mg, ale - kdo ví...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:56 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Je to aj v navode k Ca testu, aj ked mozno som zle prelozil "ornamental algae"... Kazdopadne vtedy pred 2 mesiacmi mi pomohlo dohnojovanie MgSO4 vo vacsej nadrzi, toz z toho som dokopy odvodil, ze nieco by mohlo byt na tom pravdy. Aj ked stale pripustam moznost, ze to mohlo byt aj v niecom inom...

Tu su este odkazy na tie navody:
www.sera.de/…
www.sera.de/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 08:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Aha, takže v návodě na test... hmm
Já jen, že v odbornější literatuře jsem dosud na něco podobného nenarazil...
A co u návodu na test Ca od Sery - nepíšou tam náhodou, že ruduchy mají vysokou potřebu Ca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 08:24 R Muž Silent [5949] – Re: pard
Tak test na fluor asi neseženeš. Neměls na mysli náhodou test na fosforečnany? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 08:20 Muž technik [3] – Re: pard
Ano, je to zelená vláknitá řasa. Jsou různé druhy. Většinou se objeví zároveň dlouhá vlákna(žabí vlas) a také hustá spleť z kratších vláken v porostu rostlin, na substrátu, dekoracích. Každopádně Vám doporučuji vést si záznamy o základních parametrech vody, aby se z něčeho mohlo vycházet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 00:46 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: protein007
Co o to, základní Aquar zas tak drahé nejsou, ale různé speciality přijdou hodně draho. Určitě bych potřeboval test na fluor. Teď mi roste nějaká speciální řasa(?), vytváří dlouhé vlákna jako vlasy. Předpokládám, že jde o řasu, když je zelená a miluje světlo. Přijde mi velice zvláštní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:20 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Je to uvedene v navode od Sera Mg test...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
...pretoze tieto ruduchy maju vysoku spotrebu Mg...
? coze Naozaj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 21:36 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: technik
Neviem presne, co tomu akva chyba, resp. coho je tam prebytok, takze budem len hadat a odporucat podla toho, co je v tejto diskusii a co mate v prezentacii :-) Ono by pomohlo spravit komplet rozbor vody (okrem NO3 aspon PO4, Fe, idealne aj K, Mg, Ca a dalsie prvky). Ale kedze by ste za vsetky tie testy zaplatili viac ako za cele akva, skusime to aspon nejak takto :-)

Z prispevkov predpokladam, ze ta riasa rastie kvoli tomu, ze v akva je nedostatok zivin pre rastliny, aj ked tie po pridani CO2 rastu - otazka je, ako rychlo rastu, pri normalnych podmienkach by malo byt pri takom osvetleni a syteni CO2 cele akva zarastene do tyzdna... Takze mozno aj ked rastu, tak nerastu este stale tak rychlo ako by mali... NO3 by som udrzoval niekde okolo 10-20mg/l (hnojenim KNO3), PO4 udrzoval na 0.1-0.2mg/l a Fe tak isto. Vychadzam z toho, ze mne sa to iste stalo, ked som zvysil na 100l akva osvetlenie z 18W na 48W - rastliny zaseknute, denne prirastky ruduchy okolo 5cm na vsetkom moznom, po tyzdni kvanta sinice... Nepomohli vymeny vody, moc tomu nepridalo ani CO2 (20-30 bublin/min.). Pridal som asi 10 stoniek Limnophila sessiflora. Postupne som zacal hnojit jednotlivymi zlozkami PMDD, az nakoniec som musel hnojim celym (vratane NO3 a PO4). Odvtedy rastliny rastu ako dive a ruducha do tyzdna ziadna (neratam tych 5 chlpov na filtri). Toz mozno to pomoze aj Vam, ked mate podobne podmienky aj priznaky... Mozno pomoze len samotne dohnojovanie MgSO4, pretoze tieto ruduchy maju vysoku spotrebu Mg, a tym padom nezostava moc na rastliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 20:26 Muž technik [3] – Re: protein007
A co konkrétně by jste doporučil na tu vláknitou u mého akva změnit? Zkouším ledasco už od začátku roku, takže krátká doba se mi to rozhodně nezdá ;-)

Jinak koukám na nádrž např. Václava a má mnohem vyšší NO3 hodnoty než jsem si zafixoval jako optimální. Teď koukám taky na Rataje rady. Jejich optimální množství v akvarijní vodě je asi 20-40 mg/l. A taky koncentrace NO3 menší než 30mg NO3/L = krásně vybarvené rostliny.

Žebych v tom už měl zmatek? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:49 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
milous napsal: Je to těžký boj a dlouhý ........... :-(

Neviem ako so stetickovou, ale s vlaknitou ruduchou to byva celkom kratke. Ked robite nejake opatrenia uz dlho a vysledky sa nedostavuju, tak to nie je ta spravna cesta a musite zvolit ine opatrenia. Mozno pomoze citat od Einsteina: "Sialenstvo znamena robit stale tie iste veci a ocakavat ine vysledky" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:39 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: technik
Ne,ne to jsem určitě netvrdil :-) že by za to mohl filtr.To rozhození vzniklo nejspíš mojí
vinou když jsem začal přidávat PMDD bez složek KNO3 a PO4 (předchozí testy ukazovaly právě nedostatek
NO3)Jedna chytrá pani co mně PMDD prodala tvrdila, že NO3 je obsaženo v základní formuli a ať dávkuji
bez přídavných složek.
Dopadlo to tak,že mám v AK ruduchu a černou štětičkovou řasu a kytky přestaly úplně růst. rozzureny
Jo neni nad dobrou radu tone tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:20 Muž technik [3]
milous napsal: Nechci ti kazit radost , ale externí filtr mně moc nepomohl ;-)
Podrobně tady studuju problemy s ruduchou a spol. momentálně jsem si rozhodil rovnováhu skoro
zaběhnutého AK.Je to těžký boj a dlouhý ........... :-(


Teď tomu nerozumím. Filtrem Eheim Eco Pro 130 jste si rozhodil rovnováhu? coze
Tomu se mi nějak nechce věřit. Ale v zápiskách nevidím jak dlouho běží atd.. Pokud jste prostě nahradil původní okamžitě za nový, tak to teoreticky možné je.. Já nechal běžet zatím původní současně. Počkám tak 14 dní, 3 týdny a pak ho odpojím.

Pokud vím, tak NO3 je vhodné držet na nižších hodnotách. Tak 5-10mg/l by mělo být optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:06 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: technik
ještě k tomu NO3 , asi jeho poměr bude více důležitý než jsem si myslel,ba přímo stěžejní.
Co jsem koukal do prezentací tak optimum bude něco mezi 30-40 a viděl jsem AK perfektní i s 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:57 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: technik
Nechci ti kazit radost , ale externí filtr mně moc nepomohl ;-)
Podrobně tady studuju problemy s ruduchou a spol. momentálně jsem si rozhodil rovnováhu skoro
zaběhnutého AK.Je to těžký boj a dlouhý ........... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:43 Muž technik [3] – Re: technik
Tak na šnekovi v karanténě stále stejné štětičky. V akvariu stále žabí vlas... Ale pořídil jsem ext. filtr a věřím, že ten také přispěje k likvidaci žabího vlasu. Průtok filtru jsem přiškrtil výstupním kohoutem na cca 160 l/h. Je to stále dost, ale očekávám, že se sám po záběhu zmenší na polovic.

Jak poznám, že je filtr už dobře zajetý? Stoupne hladina dusičnanů jakožto signál lepší biologické přeměny z amoniaku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:46 Muž technik [3] – Re: ustavprochore
Přelovím do 9l nádržky bez světla a zkusím je pozorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 13:45 Muž technik [3] – Re: Sid
Teď mě napadlo, že tak týden jsem měl přicpanější ventil k CO2, takže bublinkoměr si zabublal 10x za minutu místo 20x. Růst rostlin zpomalil. Vím, že když se začne s CO2, tak se musí používat stále, ale že by se to změnou dávkování hned takto projevilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:04 Žena ustavprochore [567] – Re: technik
Zkusila bych je přelovit někam jinam, do karanténního akva (pokud je), jen s výměnou vody a občasným nakrmením. A počkat, co řasy udělají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 09:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: technik
Jaké podmínky pro ruduchy? :-) To není o "málo NO3" - je to "trochu" složitější... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 08:12 Muž technik [3] – Re: Sid
To jsou jaké podmínky? Málo NO3,.. a co k tomu? Přemýšlím, že ty 2 Ampulárky obětuju a pořídím z jiné akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 23:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: technik
Tak jste si ji donesl s tím šnekem. :-)
A že ji nevidíte, je dobře. Ovšem počítejte s tím, že stanou-li se podmínky pro ni vhodnější, objeví se tak, že ji uvidíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 22:58 Muž technik [3] – Re: Sid
Tak to snad ne... Nikde jinde ji nevidim. A navic, proc by se najednou mela objevit, kdyz jsem ji nikdy nemel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: technik
Na ulitách šneků se štětičkové řasy objevují často. O jejich roznesení po akva se nebojte - už se stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:55 Muž technik [3] – Re: technik
Nechápu jak je to možné, ale na ulitě žlutých Ampulárek začínají růst cca 5mm dlouhá štětičková šedá řasa a žabí vlas cca 2cm dlouhý. Neroznese se mi štětička do akvaria? NO3 je dle posledního měření kolem 5 mg/l. Vláknité řase se v akvariu daří stále :( Poraďte prosím, co dále?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:14 Muž technik [3] – Re: hop
Zajimavy, ze kleslo NO3 na 0, rostliny za posledni tyden povyrostly hodne, ale rasy se trochu rychleji taky rozrostly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 10:25 Muž hop [26] - Rostliny – Re: technik
ono to chvilku trvá než vyšší rostliny začnou odčerpávat živiny, výměna tak po 10-14dnech cca 30-40%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 07:40 Muž technik [3]
hop napsal: mě pomohlo co2, přidání kytek a častější výměna vody, jak štětičková tak zelená vláknitá byly najednou fuč...za cca 3-6 týdnů potlesk

Čemu říkáte častější výměna vody? Já měním vodu jednou za týden, max. dva týdny.
Burčák mi běží 18 dní, takže čistě teoreticky je brzo na hodnocení?
Rostliny rostou rychle a jsou pěkné, to se projevilo okamžitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 12:26 Muž hop [26] - Rostliny – Re: technik
mě pomohlo co2, přidání kytek a častější výměna vody, jak štětičková tak zelená vláknitá byly najednou fuč...za cca 3-6 týdnů potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 10:54 Muž technik [3] – Re: Sid
Ale tak snad to moje akvarium není tak složité, ne? ;-)
Včera mi manželka udělala radost, přivezla z Prahy Crossocheilus Siamensis. Dlouho jsem je nemohl sehnat...

Ocenil bych, kdyby se i ostatní podělili o rady jak na tuhle řasu. Akvarium pěkně zarůstá, jen ta řasa to hyzdí..

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: technik
Obávám se, že hned tak ne - už i tak nestíhám.
Čímžto se omlouvám všem těm, co se na mě obrátili s důvěrou a dosud se jim nedostalo odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 22:35 Muž technik [3] – Re: Sid
A byl by čas časem? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109-dlouha-vlaknita-rasa-na-rostlinach-a-skle?od=601