Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 21:10 gargamel Re: marek21
Hnojíš ještě pořád podle EI? Kolik mg/l čeho tam teď týdně přidáváš? Jaké jsou současné hodnoty v akváriu?
Kolik a jak dlouho denně svítíš?
Pokud chceš vědět přesnou hodnotu CO2, kup si toto: www.akvaristik.eu/… a naplň tím drop-checker. Ty podomácku vyrobené roztoky bývají většinou na nic. Pořiď si to co nejrychleji a dej vědět, kolik to ukazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2012 20:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Pokud se chcete pustit do těchto metod, měl by jste mít akvárium plné rychle rostoucích rostlin. Nejméně 70%. S Echináči, anubiasy a krytoškami to nepůjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 19:40 Muž marek21 [16]
no zajtra musim urobit ostatne testy, ale su to testy od rataja tak neviem ci budu az take presne ...
CO2 test mam od SERA + vyrobeny roztok destilka a jedla soda 4DKh
NO3 - test sera
PO4 - JBL toto je nemeratelne/bolo kvoli EI vysoke...

hmm rozmyslal som nad dalsimi rastlinami aby ich tam bolo cim viac neviem ci by to bolo vhodne alebo najprv sa zbavit nejak tej riasy a tak rasliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2012 19:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
V tomhle ti asi nikdo neporadí, protože je to hrozně individuální. Musíš sám přijít na to kde děláš chybu. Všechno je to o CO2 a poměru jednotlivých složek PMDD. Jakmile totiž něco uděláš špatně, ten silný proud a silné světlo ti to hned ukáží. Ve své prezentaci píšeš jen o pH a NO3 další parametry nevíš. KH, fosfor železo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 19:07 R Muž romant [27981] Re: marek21
Tak se začti třeba ještě do těchto stránek. aquariumalgae.blogspot.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 19:05 Muž marek21 [16]
tuto stranku uz mam precitanu od predu aj od zadu ale nejak sa tato zelena riasa stale vytvara tak preto som cakal ci sa nenajde niekto kto ju mal a nasledne sa jej zbavil ...uz som kupil kvoli tomu aj externy reaktor na co2 ale este ani to nepomaha ... myslim si ze v co2 to nebude, v prudeniu vody asi tiez nie, a osvetlenie mam 0,48W nie silne nie slabe. tak nechapem tone :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 18:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Vždyť to máš na těch stránkách několikrát napsané tak proč se podle toho neřídíš.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 18:53 Muž marek21 [16]
zdravim
aka je pricina vzniku zelenej vlaknitej riasy ?CO2 v akvariu mam dostatok , EI metodu uz nepouzivam, chcem prejst na PPS Pro

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 11:00 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zkus dát dolů ty reflektory, trubice neodpojuj a uber na hnojení. budeš mít klid, metoda EI je opravdu náročná na udržení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 18:05 Muž marek21 [16] Re: Sera
burciak nepotrebujem :-) mam doma 3x co2 flasu 6kg , redukcny ventil s manometrom, ihlovy ventil, elektromagneticky ventil, uz len nieco kvalitne na rozpustenie tej co2 do vody ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:40 Muž Ad@m [1051] Re: marek21
Co2 reaktor kupovať nemusíš, bohato postačí burčiak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:37 Muž marek21 [16]
no pridvyhnut svetlo to bude problem ... vysie to uz nepojde ... jedine by som mohol odpojit nejaku trubicu alebo dat dole reflektory ...
teraz hlavne neviem aky postup mam zvolit ...

asi by som urobil toto...

1. kupa externeho reaktora sera flore co2 500
2. dokupenie rastliniek
3. znizenie davkovania hnojiva podla EI mozno ze na cca polovicu

neviem ci by to bol dobry postup ...

len neviem co s tou zelenou vlaknitou riasou ktora sa uz vytvorila ... co s tym ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: marek21
Kdyz tam mas tak malo rostlin,tak to vazne zvazuj tu EI metodu(ostatne pri jejim pouziti je nutno dodrzet 50% vymeny vody tydne)a muzes upravit to hnojeni smerem dolu,kdyz asi prehnojujes a me vzdycky pomohlo prizvednuti svetla z bojem proti rase!!Umerne svetlo a CO2(a ostatni ziviny)je zaklad! :-)

www.plantedtank.net/…

pod potrebujes prevod tak inch je 2.54cm. Tohle je opravdu dobry clanek k osvetleni!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:51 Muž marek21 [16]

světlo

živiny

akvárium
rostliny x řasy

A hodně hodně rovnováha zdravý a bujný růst rostlin, řasy neotravují (algicidy?)
B hodně málo nerovnováha rostliny stagnují, řasy mají pré
C málo hodně nerovnováha rostliny stagnují, řasy mají pré
D málo málo rovnováha zdravý, ale pomalejší růst rostlin, řasy neotravují


no ale teraz neviem ci mam svetla vela alebo malo (5x36W + reflektory juwel)
:-) mal by som znizit osvetlenie ? alebo znizit davku hnojenia ?
NO3 v akvarku som pri klasikom hnojeni pri EI nameral 25 mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:44 R Muž romant [27981] Re: marek21
No, když se bojíš přidat rostliny, tak uber ostatních proměnných z rovnice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:42 Muž marek21 [16]
no aj by som pridal dalsie rastliny ale bojim sa aby neskapali od tej riasy ... neviem ci to bude mat vyznam dokupovat dalsie v tejto chvili ... blyxa japonica neprezila ... 2 kosiky , Monoselenium tennerum tiez neprezila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2012 16:36 R Muž romant [27981] Re: marek21
Těch rostlin tam máš na to že hnojíš metodou El podle mě dost málo. Je to o klasický rovnici www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:34 Muž 93petr19 [5] - RostlinyRe: Zoidik
To jo, kdyby byla jen na tom kořeni, tak je moc hezká a bral bych ji hned :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:32 Muž marek21 [16] Re: Zoidik
na tom koreni vyzera dobre ... to by mi nevadilo :) ale tvori sa to aj na skle a rastlinach a to mi uz vadi ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:29 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku CO2 by malo byt dostatok minule som skoro priotravil rybky len rychlo som zapinal vzduchovanie :) momentalne mam CO2 napojene na vzduchovaciu oponu pre jemne bublinky ... mal som tam difuzor od EHEIM ale ten robil obrovske bubliny tak nic moc. ale teraz chcem objednat externy reaktor sera flore 500. svetlo tam je 5x36W plus 4 odrazove reflektory juwel. A k pohybu vody: mam tam zapojeny JBL 1501 + eheim compact 1000, www.youtube.com/…

v tom akvariu mam problem aj so slepou hladinou stale sa vytvara nova, mam tam vytvoreny odsavac z Atman AT 304 funguje perfektne ale slepa hladina sa opat vytvory po paru hodinach od vypnutia odsavania...testa na N a P som nerobil ... meral som akurat NO3 a PO4 ale PO4 je nemeratelne vysoke, vraj to pri metode EI takto ma byt ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:22 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: marek21
Zkus to svetlo troch prizvednout tak 10-15 cm nad hladinu,me se zda ze ho tam bude hodne(zapomen na pomer w/l),dodavas dost CO2?Kolik mas ted hodnoty N a P ? Je tam dostatecny pohyb vody pro distribuci zivin ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2012 16:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: marek21
Chápu, že řasa ti je zřejmě na obtíž, ale pravdou je, že na tom kořenu vypadá pěkně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:05 R Muž romant [27981] Re: marek21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 16:00 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku zdravim

neviete poradit co s takouto riasou ?
jedna sa o zelenu riasu, chlorophyta

nezda sa mi zeby to mohlo byt nedostatkom co2 ...
hnojim metodou EI...

Do teraz som mal problem s hendou riasou tak som menil vodu kazde 2 dni aby sa nehromadili N latky a hned hnedu riasu vystriedala tato zelena riasa ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:21 Muž Stehan [2] – vlaknita riasa
čaute, mam tiež problem momentálne s touto riasou. Predtým vôbec som sa s ňou ani nestretol...jedná som o moje 105l akvárium...vpredu mám taký koberček z eleocharis acicularis a na ňom sa mi tvorí táto riasa. Jednoducho ide dať dole, chytím a pekne stiahnem a pekne je to čisté, otázka znie, môže to byť spôsobené zmenením prietoku filtra resp. silnejším prúdom vody v akva? zmenil sa celkovo filter, ale je zabehnutý akva beží ako predtým len je filter silnejší a mam nastavený silnejší prietok (lepšie to saje kal)...dik za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 23:18 Muž Miso [470] Re: Honzin1
je tu tema sinice, treba precitat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tomas3000
Změřte, ať nežijete v bludu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:26 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
to určitě ne...stačí vzít hadici z výtoku filtru, mít ho v úrovni v které je v akva výpusť a počítat, za jak dlouho se kbelik naplní. při údržbě změřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tomas3000
Jak měří průtok vody výrobci, to neřešte - důležité je, jaký je reálný průtok vašeho filtru. A to by neměl být až takový problém zjistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:49 Muž Honzin1 [7]
Dobrý den... Mám parametry vstupní vody tyto:
viz odkaz.. Nejde mě to pořádně zkopírovat...
www.bvk.cz/…
Svítím 4*18w
Vnitřní filtr v podstatě znova v záběhu... Tak týden
Nedávno stěhování akvárka, takže několikrát za sebou velké výměny vody dá se říst 100%.. Postupně samozřejmě takže by měla být vlastně komplet nová.
Jinak staré dno.
Dokoupeny rostlinky, i rychle rostoucí.. Chci ještě přikoupit aby byla džungle..
Rostou i když se tvoří řasa.
Takže k mé otázce: Celkem se mě rozbujela sinice, aspoň myslím že to je sinice, zelenej povlak na dně občas na rostlinách.. Astatní řasy mě až tak netrápí. Spásá je Antík..
Zatím postupuju tak že sinici rozrušuji a adkaluji. Takže deně výměna cca 20l vody.
Postupuji správně? Svítím cca 12 hodin deně.. Ustoupí sinice?
Jak nejlépe postupovat?
Co2 používat nechci.

A zkoušel jsem měřit testem JBL
NO3 ukazuje dle proužků tak 10-25
no2 neměřitelné doufám že nemám oko z kašparovy krávy.. hmm
Jinak v mé prezentaci..
Díky za info...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 15:02 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
hm, asi by to chtělo změřit. Nevím, jak ten průtok výrobce měří, ten jejich papírový...předpokládám, že i s medii a s délkou hadic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 14:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomas3000
...Ten průtok je průtok, který píše výrobce. reálný bude tak 3x za hodinu...
Aby byl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:11 Muž tomas3000 [15] Re: Sid
Co2 přeměřím. Ale vím, že jsem musel zvyšovat dávku CO2, protože mi ho pohybující hladina částečně vyháněla...asi by to chtělo reaktor. Ten by i bezpečně roznesl CO2 po celém akva. Předtím mě trápila i slepá hladina a filtr jsem škrtil. I přesto mi rostliny docela obstojně rostly. Tak jsem filtr naopak dal naplno a rampu dozadu. Zajímalo mě, jestli to na řasy bude mít nějaký vliv. Ten průtok je průtok, který píše výrobce. reálný bude tak 3x za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 08:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomas3000
...bojuju trochu s přisedlou řasou na staurogyne repens a mám lokálně i trocha vláknivky...
Zkontrolujte si, zda máte ve vodě dostatek CO2.

...Mám atmana cf-800 průtok 450L/h... přečerpá nádrž skoro 5x za hodinu...
Ten průtok jste měřil nebo jej odhadujete? Záleží, samozřejmě, na médiích a jejich zanešení, jaký bude reálný průtok; osobně ho tipuji výrazně nižší, než uvádíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 02:58 Muž tomas3000 [15] Re: matlala
Ahoj...po přečtení článku o proudu v akváriu jsem to zkusil a dal jsem rampu na zadní stenu akvária a jsem zvědav, bojuju trochu s přisedlou řasou na staurogyne repens a mám lokálně i trocha vláknivky...rostliny jsem teď pokrátil, takže fotky v prezentaci nejsou aktuální. Mám atmana cf-800 průtok 450L/h. Je puštěn naplno ve 112L...čistý objem cca 95L, což přečerpá nádrž skoro 5x za hodinu. Je to dostačující? nedokážu si představit, kdybych tam měl ještě dávat čerpadlo. To bych tam udělal učiněné tornádo, co?
Jaké by jsi mi eventuelně doporučil čerpadlo pro 95L? To čerpadlo se napojí teda přes nějakou odbočku přímo do rampy vedoucí z výtoku filtru, že? Foto by bodlo ;-)
díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 23:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
no sloučil jsem filtr JBL e900 a vnitřní čerpadlo do 1 rampy, jen to chce tlustší trubky. Já používám ale eheim instalační sety, takže to je dostačující pro můj průtok 600l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 23:45 Muž Miso [470] Re: matlala
mam sice v sebe teraz asi siestu slivku :), ale prepacte moc vam nerozuniem (nejde o jazykovu barieru ;-) ) zlucil ste vyvod alebo nasavanie cerpadla s filtrom? alebo ste napojil cerpadlo na samostatnu rampu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Miso
tak já to řešil sloučením pomocí úpravy kolena do rampy. Taky je to výborné řešení s použitím levnějšího čerpadla.
použil jsem původní koleno z rampy od eheimu a z boku do něj jsme dal asi o 2/3 užší trubičku, která končí asi 1cm za ohybem, funguje to hezky. foto někde bude, ale nemůžu najít jestli ve vzkazu nebo do fora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:36 Muž Miso [470] Re: vóťa87
to cirkulačne čerpadlo je velmi dobry tip, momentalne pouzivam filter co mi tak max 1,5x za hodinu prefiltruje nadrz plus vnutorne cerpadlo eheim, len mam pocit ze prud v akva dost viri dentrit a ten filter to nestiha odsavat cize sa toci v akva, preto som uvazoval vymenit to cerpadlo za druhy filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 14:10 Usine Re: riso
Jsou ale jediné které řasy žerou ostatní jen strouhají co na řasách vyroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 22:50 Muž riso [129] - CichlidyRe: vaclav
Ne. I kdyz jsem je mel docela rad, SAE uz nechci. A navic se mi nehodi do biotopu X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 20:09 Usine Re: riso
Kup si další SAE otíci ti nepomohou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:25 Muž riso [129] - Cichlidy – zelena vlaknita a otici
ahoj,

zpatky k zelene vlaknite. Jsou tomu asi 2 tydny co jsem dal pryc 3 dospele SAE, protoze byly uz hodne velke, hodne aktivni a plasily ostatni ryby (terce). Od te doby mam dojem, ze se trosku vic rozbujela zelena rasa. Proto premyslim, ze bych na ni nasadil otiky (krunyrovec jednopruhy). Myslite, ze jim bude chutnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 19:04 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Kamilstrom
Z pohledu biologické funkce filtru je to protočení objemu akvária 1-2x za hodinu naprosto v pořádku. Ale pokud je akvárium hodně zarostlé, případně delší a rozpouštění CO2 probíhá pomocí skleněného difuzoru, pak je pro zásobení rostlin všemi živinami velmi důležité správně nastavit proudění vody. Běžné čerpací hlavy mají pro mne tu nevýhodu, že vytváří poměrně silný bodový proud, mnohem lepší jsou cirkulační čerpadla používaná běžně v mořské akvaristice - mají minimální rozměry, malou spotřebu a proud, který vytvářejí je více "rozprostřený" (běžně používám modely s průtokem 1600L v 180L nádržích, teď na prodejnu mám nachystané 4000L pro 150cm dlouhá akvária), tedy není třeba řešit nějaké ohavné rozstřikovací rampy a vedení trubek...

Na fotkách ze zahraničí jsou běžně viditelné dva i tři filtry na jednom akváriu většínou plní každý svojí funkci-mechanickou, biologickou a případně jen čistě cirkulační. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:04 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: romant
Nemusi byt potreba,ale v akva nad 300 litru rozhodne neuskodi,zalezi jak velky je filtr v akva,nekteri preferuji radsi 2 mensi,ja to taky resim cerpadlem.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 17:37 R Muž romant [27981] Re: Kamilstrom
Já myslím, že ty dva filtry nejsou v drtivý většině třeba a postačuje to přidání nějakýho "honiče vody" v podobě třeba tý samotný čerpací hlavy, čímž se ten přečerpanej objem dostane na ty násobky jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 17:31 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: matlala
Nevim jestli precerpat akva 1 az 2 krat za hodinu je dost,tady zase vsichni doporucuji 5 az 7 krat za hodinu pro roslinna akva(vetsinou pomoci 2 filtru)! Cert aby se v tom vyznal,asi bude nejlepe urcit to podle toho jak se dari rostlinkam !!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.12.2011 16:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Kusma
ono to je všeobecně zavedené, že přečerpat akva max 1-2x do hodiny, ale to platí u filtru, přídavné čerpadlo je tedy pro dobré rostlinné akva třeba, pokud to není teda miníčko. Konzultoval jsem to s více lidmi a ověřil si to i sám a je to fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 23:08 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Při založení akvárka je běžné, že se řasy objeví - pokud se nebudou moc rozšiřovat, tak bych na to nebral takový ohled...

Co se týče rozstřikovací rampy, teď jsem ji taky řešil přes celou délku akvárka (v rámci článku, který uvedl i matlala).
Nakonec se mi podařilo sehnat plastovou lištu na kabeláž, ale trubku s průměrem 14/16mm což se mi krásně vlezlo na vyústění filtru. Co 2cm jsem udělal 3mm dírky a kompletní rampa vyšla na celých 40Kč a 10min práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
o tak to má tak 2,5 možná 3cm průměr, říkám, strčím do toho palec. Redukce dělá dokonce i eheim sám. Ale asi lepší bude koupit jen ty díly za 136 a pospojovat si to doma a udělat redukci z hadic různých průměrů.
Ale to už jsme v tomhle vlákně OT. Když tak v tématu rozstřikovací rampa. Psal jsem tam o ní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109-dlouha-vlaknita-rasa-na-rostlinach-a-skle?od=351