Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 15:40 Žena darka [520] – Re: Sid
Já jsem tehdy kupovala více kytek od více prodejců, takže zdroj "dárečku" nemohu přesně určit, ale rostlinky od tohoto pána kupuji často ;-) a zelenou vláknitou mám taky :-D , nezmary možná též, ale ty asi v akvu nepoznám, takže co oči nevidí ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 15:36 Muž Kaplan007 [51] – Re: robo35
Filtr jsem čistil cca před měsícem. Šetrně, aby mi tam zůstali nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 15:34 Žena darka [520] – Re: Sid
A teď vážně ;-) , dezinfikoval jste před vložením do akva? Zajímá mě to, protože já tehdy dezinfikovala hypermanganem, ale byla to Salvinia natans, a držet ji celou ponořenou pod vodou mě nenapadlo. Mělo by to vůbec nějaký účinek a pokud ano, tak i na tyto "potvůrky", o kterých se zde bavíme? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 15:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: darka
Také od pana Lucigy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 15:05 Žena darka [520] – Re: Sid
Já jsem byla hodnější smich a minule jsem dostala v rostlince i larvu vážky do krevetkária ano rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 14:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sid
...Z ostravské burzy jsem si návdavkem dovezl také zelenou vláknitou řasu...
A jak tak koukám, nejen řasu! Nezmary taky! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.12.2009 21:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kaplan007
Všeobecně i pro tento typ řas platí, že je třeba udělat maximum pro podporu růstu vyšších rostlin za současné neustálé mechanické likvidace těchto řas. Naději bych viděl ve schopnosti vyšších rostlin bránit se (nejen zeleným vláknitým) řasám, pokud mají optimální podmínky. A dostatek živin k optimálním podmínkám patří! Takže nějaké to "PMDD", přesněji - jen některé jeho komponenty, (což váš případ potvrzuje - 15-20mg NO3/l je docela dost), by mohly být na místě v případě, že máte dostatek světla (zdá se, že ano) a CO2, nejlépe ve volné formě, (což nejspíš také)...
Běh je to ale na docela dlouhou trať - zelené řasy mají potřeby obdobné, jako vyšší rostliny...
Z ostravské burzy jsem si návdavkem dovezl také zelenou vláknitou řasu... hmm Všiml jsem si jí, až mi udělala chuchvalec v porostu eleocharisu. Zatím jsem se jí nezbavil, ale evidentně se jí nedaří, jako zpočátku. :)
Pomocí pinzety jsem vytahal všechnu řasu, kterou bylo možné vytáhnout. K tomu jsem decentně zvýšil dávkování živin. S CO2, které do nádržky dodávám, a se světlem jsem nedělal nic.
Je to zhruba týden, co jsem na řasu vyrukoval, a jak jsem napsal - zatím to vypadá, že se jí přestao dařit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 21:38 Muž robo35 [4] - Cichlidy
Kaplan007 vsetky dobre rady tu uz padli, otazocka kedy si cistil filter a ako?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 19:57 Muž Kaplan007 [51]
Chtěl bych se zeptat zda někomu pomohlo v boji proti této řase PMDD. Někde jsem zahlédl tip zkusit PMDD bez KNO3 a prý to pomůže. Už začínám být pomalu zoufalý v boji s touto řasou, tak mě napadlo, že bych vyzkoušel i tuto metodu (velice opatrně). NO3 mám cca 15-20 a P se blíží k 0 (Rataj testy). Dával jsem nějaké naděje do CO2. Růst rostlin po přidávání CO2 samozřejmě zlepšil, ale růst řasy také. Zářivky mám Osram 830, 840, 865, 880 (v těch myslím problém nebude). Krmím velmi střídmě, odkaluji častěji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 23:33 Muž pancéřníček [168] – Re: Bexi
Jak jsem psal-mladé ampule(než zcela dorostou a přestanou bejt aktivní) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 17:03 Bexi
no tu řasu něco žere?Ani hladové neocaridiny red cherry,palmaty,CJ a SAE to do huby nestrčí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 09:33 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: olwy
Nemam sice tolik "hvezdicek" jako ustavprochore nebo sid, ale akva mi funguji, takze si dovolim poradit. Uplne stejne jako ostatni, hnojeni PMDD do cerstve zalozeneho akva s nedostatecnym osvetlenim je zbytecnej hazard. Tebou zminovanych 70W na 280l je pouze 0,25W/l, nerikam, ze to nemuze fungovat (i kdyz rozumne minimum, je tak 0,3W/l), ale pro zacatecnika je nejvhodnejsi osvetleni kolem 0,4-0,5 W/l. Takze nez hnojit, tak radeji zvys osvetleni, to ze se kytky tahaji tak rychlo nahoru nemusi znamenat, ze se jim tak moc dari, ale spise poukazuji na to, ze lezou co nejrychleji za svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 23:46 Muž pancéřníček [168] – Re: Bexi
Na žabí vlas jsou výborné mladé ampule-dokud jsou aktivní.Vždycky byla sranda je pozorovat jak do sebe cpou 10cm dlouhou řasu,div se neudávily.Samozřejmě to není řešení problému,ale je to lepší než ji namotávat na špejli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 21:53 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Bexi
Mi na žabí vlas (a i na ruduchu) pomohla rozstřikovací rampa na filtru (snížení proudění vody v akváriu), ale zase se objevily jiné řasy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 14:25 Bexi
hele co řasa jménem žabí vlas,na tu jsem se ptal ne na ty obyčejné přisedlé či ty krátké ale takové ty co dělaj i 20cm dlouhá vlákna a dělaj chuchvalce a zaplétaj se do mechu a rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 12:56 Muž olwy [24] - Tetry – Re: ustavprochore
Ano, souhlasím. Rád bych to slyšel i od někoho jiného, rovněž důvěryhodného. Kolik toho světla si myslíte, že by tam mělo být? Ludwigia se mi za 2 až 3 týdny od nasazení dostala na dvojnásobnou délku, začíná trčet z hladiny. Sid naopak upozornil na zbytečně vysokou délku osvětlení... Názorů je spousta, moje akvárko jen jedno. Nechci do něj zasahovat jen na základě jednoho názoru. Jak jsem psal - rad si cením, ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 12:38 Žena ustavprochore [567] – Re: olwy
Ustavprochore vám opakovaně zkritizovala PMDD do čerstvě založeného akvária a málo světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 12:24 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Sid
Ano, určitě je to oedogonium - teda velmi pravděpodobně aspoň jedna z nich - fotky takto vypadající řasy odpovídají realitě, kterou vidím. Jak se zbavit řasy nevím, na Vaši radu čekám. Po přidání CO2, PMDD a 4 ks neritiny se situace mírně zlepšila - už je to tak týden :-)
Ústavprochore mi ale CO2 a PMDD kritizuje, tak nevím, jestli je to správně. Co by mě fakt zajímalo je, jestli když řasu urýpnu, jestli ji jen pomůžu se množit či ji tímto poškodím a zpomalím (má smysl ji mechanicky narušovat?)
Každopádně hlavním smyslem odkazu bylo poskytnutí fotografií s autorskými právy do článku.
to pancéřníček: ta ruducha? na kořeni se mi taky moc líbí, ale raději bych ji neměl nikde než všude, dokonce i na kořeni ano Řase zdar! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 09:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pancéřníček
IMG 7855... Bez mikroskopu je to jen hádání, ale ovykle se skutečně jedná o ruduchu. Ta zelená barva vás nesmí zmýlit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 08:15 Žena ajaroz [3] – Re: redmaus
V 54 mám parmičky 2 - to až moc - a ani si té potvory nevšimnou. A problémy přišly po tom co jsem rozdělila přerostlou řasokouli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2009 01:17 medved – Re: dvin
jo, to je přesně vono, je to hnus velebnosti, nemůžu se toho taky zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 23:23 Muž pancéřníček [168] – Re: Sid
Myslel jsem fotku IMG 7855-to zelený pěkně nasázený na kořenu.To je taky ruducha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 23:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pancéřníček
Možná vypadá, ale je to téměř jistě ruducha a je jen otázkou času, kdy začne sužovat rostliny. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 23:01 Muž pancéřníček [168] – Re: olwy
Nejnebezpečněji vypadá ta keříčková ruducha tone Taky sem ji míval.Jinak ty ostatní zas nejsou tak hrozný,ta zelená na tom kořenu vypadá i hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 22:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: olwy
Mnoooo...., na těch fotkách je vidět celou sbírku řas. hmm
Na skle je vidět nějaké zelené přisedlé řasy, na rostlinách zelené vláknité (Oedogonium?) a nejspíš i ruduchy, na kořenu pravděpodobně ruducha... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 22:40 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Killer
Podívejte se na můj profil a na olwy.rajce.idnes.cz/…
Jestli vám to v něčem pomůže, máte mé svolení je použít. (autor: Petr Vlček)
Jestli se nepletu, jedná se o klasickou zelenou, vláknitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 22:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kaplan007
Na začátek palec Zkusil bych postupovat podobně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 22:36 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Bexi
jávský mech mi krásně čistí krevetky. Řasy ve zbytku akvárka si nevšimnou, všechny jiné kytky jsou jí pokryté, ale zrovna jávský mech je čistý jak lilie. (red cherry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 22:05 Muž Kaplan007 [51] – Re: Sid
Glo zarivky jsem asi pred mesicem vymenil za 830 Osram. Uz jsem se taky poucil a pochopil jsem ze 300,- za zarivku je opravdu zbytecne. Hailea fresh water zustaly jelikoz maji podobne svetlo jako ty osramky (v podstate se jedna o obycejne zarivky jen asi 2x drazsi). Davam velke nadeje do CO2. Rostliny mi uz totiz delsi dobu stagnuji a rostou velice pomalu. To si myslim ze bude hlavni duvod bujeni ras. Az rostliny trochu popozenu tak se to snad zepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 21:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bexi
Prezentace: Osvětlení: 2x 18W - dostačuje
Špatné nebo nedostatečné osvětlení je jedním z důvodů, proč se daří řasám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2009 21:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kaplan007
...zkusil jem vymenu zarivek...
A ty, co máte uvedené v prezentaci, (2x Hailea Fresh Water, 1x Hagen Aqua-Glo, 1x Hagen Flora-Glo), máte aktuálně nebo jste je měl dřív a vyměnil jste je? Příp. za jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 19:40 Muž Kaplan007 [51] – Re: Bexi
Taky s touhle rasou par mesicu bojuju. Jednou tydne namotavam na spejli, zkusil jem vymenu zarivek, snizeni prutoku filtru, zmenu delky osvetleni a nic vyrazne nepomohlo. Konecne jsem se dokopal k tomu abyh si objednal CO2 set, ktery dorazi zitra. Takze mam v planu otrhat VSECHNY napadene listy a pustim tam CO2. Dam vedet jaky to bude mit efekt (zatim mi ale aspon castecne pomohlo omezeni krmeni) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2009 19:26 Bexi
hehe mám taky tuto řasu,dokonce dva typy,jednu tuhou a jednu jemnou ale mám s nima strašné problémi.Nevíte jak s ní skoncovat?CHci si vypěstovat krásný chuchvalec jávského mechu ale už po druhé jsem ho musel kvůly tomu,že byl obrostlý touto řasou,úplně zlikvidovat tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 12:25 rolandmynar – Re: smallmartine
No jasně, ale je to jako třeba "Ancíci". Ty má každý a taky tomu říkají Biotop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2007 11:18 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: rolandmynar
Jj, ale pokud existuje přímo "tanganická ryby na řasy", tak proč tam dávat rybku z JV Asie? Ale děkuju za tip, kdyby eretmodus cyanostictus nezabral. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2007 10:30 rolandmynar – Re: smallmartine
Spousta Malawistů taky chová Přísavku Thajskou. Prý je superlikvidátor řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2007 08:59 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: Radka
Díky moc za info. Jdu do toho, bude to 360L opět Tanganika a wladys mi poradil tuto rybu (Eretmodus cyanostictus), která žije v jezeře Tanganika a žere řasy, takže pokud se tam nějaké objeví, už by to nemusel být takový problém. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 16:47 Radka – .
Pokud bys do toho většího akva dala málo ryb (což platí i u toho stávajícího),tak by to se zatížením živinami mohlo být lepší.Ale i tak není záruka,že by se řasy netvořily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 13:26 rolandmynar – Re: smallmartine
No je to "trošku" z ruky. Stačí, když vezmeš kamínek a než tady dorazíš, bude toho kýbl. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 13:19 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: rolandmynar
Oki.. tak já ti tam nějakou dám chceš? :-D .. každý týden vyhazuju plný kbelík smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 13:04 rolandmynar – Re: smallmartine
Jasněže, já jen proč se mi ta řasa líbí a nemám ji sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 13:02 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Re: rolandmynar
Hmm.. jenže já tam tlamovce dát nemohu - mám tanganiku a chci se jí držet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2007 13:00 rolandmynar
Jen pro úplnost: Tlamovci jsou býložravci a rostlinná složka potravy je pro ně velmi důležitá. Velká skupina tlamovců (tzv. mbuna) žije u břehů, kde je vodní sloupec malý a voda silně prosvětlená. Na kamenech roste bohatý „koberec“ řas, které doslova spásají. Proto je řasa v akváriu příjemným zpestřením rybího jídelníčku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:55 rolandmynar – Re: smallmartine
Papají to Tlamovci a Krunýřovci a na kamenech to vypadá skvěle. Pobřeží Malawi je samá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:51 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Cože?? :-D .. to si děláš srandu.. pokaždé když přijdu ke známým, ať mají jakýkoli biotop (společenský, malawi aj.), vždy jsou AQ bez řasy.. co se ti na řase líbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:15 rolandmynar – Re: smallmartine
Co bych dal v mém Malawi za takovou pěknou řasu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:11 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Aha.. hmm, tak teď nevím.. pomohlo by třeba větší AQ? Do tohohle malého dám kupu rostlin a předělám to na společenský biotop s nenáročnými rostlinami a rybami. A do velkého si dám Tanganiku bez rostlin.. ale fakt jen v případě, že se té vláknivky zbavím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 11:45 Radka – .
Tu řasu tam máš kvůli přebytku živin ve vodě,které se odstraní přidáním hromady rychlerostoucích kytek.Problém je ,že máš Afriku,která je bez rostlin ,takže se s řasou musíš smířit ,jak psal smajlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:33 Luck
A co Neritina ta by ji nesežrala? Vždyť ta sežere jakoukoliv řasu. Myslím že z nouze by ji spásla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 10:24 :-) – Re: smallmartine
v "AFRICE" je to s tou řasou trochu jinak. Ta tam na rozdíl od rostlin patří. Vyhoď kytky, dej si tam jen jednu Akvaglo a nech to plavat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109-dlouha-vlaknita-rasa-na-rostlinach-a-skle?od=701